رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

الگوریتم گوگل دنس یا رقص گوگل چیست

الگوریتم گوگل دنس یا رقص گوگل: شاید برای شما هم سوال باشد که چرا برخی از صفحات وبسایت من (به خصوص برای وبسایت های تازه تاسیس) دائماً در حال جا به جا شدن در نتایج گوگل هستند و تغییرات محسوسی در جایگاه کلمات دارند. در این مقاله می خواهیم به طور کامل راجع به الگوریتم گوگل دنس یا رقص گوگل صحبت کنیم.

قبلا در مقاله دیگری از وبسایت مارکترها، در مورد الگوریتم های گوگل صحبت کرده بودیم اما اینبار می خواهیم به سراغ الگوریتم گوگل دنس یا رقص گوگل برویم.

در بسیاری از پروژه هایی که به عنوان مشاور یا طراح استراتژی سئو سایت ها افتخار همکاری داشتم، این مورد را زیاد دیده ام که گوگل بسیاری از صفحات بهینه شده را تغییر جایگاه می دهد.

مثلاً با اینکه همه موارد On Page  و Technical بدون مشکل عمل می کنند، باز هم گوگل جایگاه آن صفحات را تثبیت نکرده و گاهی به صفحه دو، سه و گاهی هم روی عبارت مورد نظر به صفحه آخر می برد.

الگوریتم گوگل دنس یا رقص گوگل چیست؟

الگوریتمی با نام گوگل دنس (Google Dance) وجود دارد که بعد از ایجاد و بهینه سازی یک صفحه، گوگل برای سنجش کیفیت محتوا و میزان رضایت کاربر از آن صفحه، با رساندن آن به نتایج برتر، فرصت دیده شدن را در اختیار آن صفحه قرار می دهد.

مطالعه
هدف از اختراع کامپیوتر

در اصل گوگل با الگوریتم گوگل دنس، می خواهد شرایط یکسانی را برای صفحات مختلف ایجاد کند تا دقیقاً متوجه شود آیا شما لایق جایگاه تعیین شده هستید یا اینکه باید به جایگاه پایین تر منتقل شوید.

در اصل این یکجور فرصت دادن به صفحه وبسایت شماست که با داوری گوگل، در برابر رفتار کاربران بررسی می شود و اگر شما را لایق جایگاه تعیین شده دانست، در جایگاه مناسب نگه می دارد و اگر نه شما به جایگاه اول خود برمی گرداند. البته این رفت و آمدها ممکن است مدت ها زمان ببرد تا جایگاه شما در گوگل تثبیت شود.

الگوریتم-رقص-گوگل

میزان رضایت کاربر چگونه سنجیده می شود؟

شاید برای شما سوال باشد که گوگل چطور متوجه می شود که کاربر از محتوای شما رضایت داشته ؟!

گوگل برای این کار سنجه ها و شاخص های مختلفی را بررسی می کند اما در زیر می توان به چند مورد از مهم ترین آن موارد اشاره کرد:

 

 • میزان کلیک کاربر روی عنوان صفحه
 • مدت زمانی که کاربر وقت خود را صرف آن صفحه می کند
 • میزان تعاملی که کاربر با آن صفحه دارد
 • و…

 

آیا گوگل دنس به وبسایت ما ضربه می زند؟

به هیچ وجه!

تمام الگوریتم های گوگل برای کمک به بهبود وبسایت ما و افزایش میزان رضایت کاربر از جست و جوی خود در گوگل است. بنابراین هر اقدامی که گوگل انجام می دهد قطعاً هدفش کمک به کاربران خودش است.

مطالعه
دیدن استوری اینستاگرام بعد از 24 ساعت

پس این شما هستید که باید آنقدر نسبت به سایر رقبا خوب عمل کنید، که گوگل شما را برای رتبه برتر انتخاب کند.

حال در این میان میزان رقابت، کیفیت محتوا، سئو تکنیکال و سایر المان های سئو هم به میدان می آید تا گوگل با کمک گرفتن از الگوریتم های خود به این نتیجه برسد که آیا صفحه وبسایت شما می تواند لایق جایگاه برتر باشد یا نه .

گوگل دنس یا رقص گوگل به چه عواملی بستگی دارد؟

عوامل مختلفی است که گوگل با بررسی آن موارد رتبه صفحات وبسایت ما را جابجا کرده و بیشتر تحت تاثیر الگوریتم رقص گوگل قرار خواهد گرفت.

میزان سن یا قدمت صفحه و وبسایت

 

 • میزان رقابت پذیری عبارت کلیدی و حوزه مورد نظر
 • میزان لینک های معتبر و مرتبط دریافتی
 • قدرت لینک های دریافت شده
 • ایجاد تغییرات زیاد در محتوای صفحه
 • و…

همه این موارد باعث می شود تا رتبه صفحه تحت تاثیر قرار گیرد و در نتیجه این آزمون اثر بخش باشد.

الگوریتم گوگل دنس تا چه زمانی طول می کشد؟

شاید این سوال شما هم باشد که آیا رقص گوگل تنها یکبار رخ می دهد؟

پاسخ خیر است.

تصاویر زیر را مشاهده کنید، در تصویر بالاتر می بینیم که افت و خیز شروع شده و این موضوع بنا به دلایل مختلف ادامه داشته تا زمانیکه که گوگل تصمیم بگیرد جایگاه صفحه وبسایت شما را ثابت کند.

معمولاً اگر بتوانید به صفحه اول راه پیدا کنید، گوگل شما را کمتر با این موج خروشان رو به رو خواهد کرد و خیلی سریع تر می توانید به پایداری برسید.

مطالعه
راهنمای خرید لپ تاپ برای برنامه نویسی

ثبوت-رتبه-بعد-از-بررسی-الگوریتم-گوگل-دنس

این نوسان ها کاملاً طبیعی است به دلیل اینکه فقط شما نیستید که برای گرفتن رتبه های برتر تلاش می کنید، سایر رقبا هم در حال تلاش برای کسب رتبه های برتر هستند و این موضوع تاثیر مستقیمی در مدت زمان رسیدن به پایداری است.

بنابراین اگر به جایگاه بالا بیایید و چند روزی در جایگاه بالا جا خوش کنید، دلیل بر این نیست که فردا یا پس فردا همینجا بمانید! ممکن است گوگل تصمیم بگیرد تا شما را به جای دیگری منتقل کند.

زمانی شما متوجه خواهید شد از آزمون الگوریتم رقص گوگل (گوگل دنس) سربلند بیرون آمده اید که برای مدت زمان قابل توجهی (مثلاً ۱۰ یا ۲۰ روز ) بر روی رتبه گرفته شده مانده باشید و حال تازه کار شما برای اینکه دست به کار شوید و با کارهایی مثل لینک سازی، به روز رسانی محتوا و … به رتبه های بالاتر راه پیدا کنید.

مثال های بیشتر از گوگل دنس

در ادامه چند تصویر را برای شما به اشتراک می گذاریم که نشان می دهد الگوریتم گوگل دنس چقدر می تواند باعث تغییر جایگاه صفحات وبسایت شما شود.

منبع: الگوریتم گوگل دنس منتشر شده در سایت مارکترها

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.

1 دیدگاه

 1. … [Trackback]

  […] Find More Information here to that Topic: yeksoal.com/کامپیوتر-و-اینترنت/الگوریتم-گوگل-دنس-یا-رقص-گوگل-چیست/ […]