رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

آموزش کپشن نویسی

با موضوع آموزش کپشن نویسی با شما همراه هستیم. اگر می خواهید بدانید که کپشن در واقع به چه معناست، باید بگویم که کپشن یک کلمه انگلیسی است و به معنای عنوان یا توصیف کوتاه یک مفهوم است. شاید تا به حال از این عبارت فقط برای اینستاگرام استفاده کرده باشید، اما بد نیست بدانید که در تمامی شبکه های اجتماعی از جمله تلگرام از کپشن استفاده می شود. عکس ها و فیلم های منتشر شده گاهی اوقات منظور ما را به طور کامل بیان نمی کنند. در آن زمان توضیحاتی نوشته و به صورت متن همراه با عکس یا فیلم منتشر می شد که به آن کپشن می گویند. این در واقع متنی است که همراه با عکس یا فیلم منتشر شده است. نوشتن زیرنویس آنقدرها هم که به نظر می رسد ساده نیست. زیرا نوشتن یک متن جذاب که بتواند معنای شما را با کلمات به خواننده منتقل کند، گاهی ساعت ها طول می کشد.

چگونه کپشن بنویسم؟

آموزش کپشن نویسی اینستاگرام
برای نوشتن یک کپشن جذاب برای یک مخاطب سه ثانیه ای (که به طور متوسط ​​سه ثانیه طول می کشد تا روی خواندن هر پست تمرکز کنید) دقیقاً به همان ارزشی نیاز دارد که به محتوای متنی در مقالات مختلف و زبان مادری در عنوان استفاده می دهیم. احتمالاً خودتان آن را تجربه کرده اید، عناوین کتاب ها و کلیشه ها عموماً مخاطب را خسته می کند. پس برای نوشتن یک کپشن جذاب که علاوه بر آشنا بودن، لحن رسمی داشته باشد، باید ساختار کلی را در نظر بگیرید.
ساختار کپشن باید به شرح زیر باشد:

مطالعه
آشنایی با پیام رسان سیگنال

عنوان: این بخش ممکن است دارای همان عنوانی باشد که در عکس یا ویدیو نوشته شده است.
لید: این دو سطر اول کپشن و به دنبال آن مقدمه متن است.
مقدمه: در اینجا یک مقدمه چینی برای آماده سازی مخاطب برای موضوع اصلی آورده شده است.
محتوای اصلی: محتوای اصلی یا هدف را بعد از معرفی مشخص می کنید.
نتیجه گیری و فراخوان برای اقدام: در پایان کپشن نیز نتیجه گیری می کنید و مخاطب را تشویق می کنید که از پست شما بازخورد دریافت کند.

چطور یک کپشن خوب بنویسیم؟

کپشن نویسی خوب چگونه است؟

حال که با معنای کامل و دقیق کپشن نویسی آشنا شدید باید با روش های جذب مخاطب از طریق کپشن نویسی هم مطلع شوید. یاد بگیرید چگونه کپشنی بنویسید که عکس العمل و واکنش دلخواه شما را از مخاطب دریافت کنید.

مطالعه
روش پاک کردن کش تلگرام چی هست؟

کپشن نویسی بهتر است با لحنی عامیانه و صمیمی نوشته شود. البته این مورد به معنای این نیست که نتوانیم از محتواهای رسمی استفاده کنیم.

اینستاگرام به خاطر ماهیتی که دارد بهتر است که در کپشن نویسی از لحن های خودمانی استفاده شود. این نوع لحن به دلیل صمیمیتی که ایجاد می کند باعث دائم کردن فالووران و حتی افزایش آنها می شود.

آموزش کپشن نویسی

آموزش کپشن نویسی

خوب حالا که با کپشن نویسی آشنا شدید و از اهمیت آن اطلاع پیدا کردید. بهتر است به بیان نکاتی بپردازیم که می تواند به نوشتن یک کپشن مناسب به شما کمک کند. و باعث پیشرفت صفحه شما در اینستاگرام و افزایش لایک، کامنت و دنبال کننده های شما بشود.

۱- مخاطبان هدف خود را به خوبی بشناسید:

شناسایی هدف نکه مهم در کپشن نویسی

یکی از مهم ترین نکاتی که باید در شبکه اجتماعی اینستاگرام به آن دقت کنیم این است که مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند. و نکته مهم تر از آن این است که علایق و رفتار آن ها را به خوبی بشناسیم.

در اینستاگرام بیش از ۸۰۰ میلیون کاربر فعالیت دارند. و قطعا تمام آن ها نمی توانند مخاطبان هدف شما باشند.

پس بهتر است در ابتدا مخاطبان هدف خود را به خوبی بشناسید. و بر اساس آن ها فعالیت خود را ادامه دهید.

مطالعه
ترافیک مصرفی تلگرام چقدر است؟

در مورد کپشن نویسی هم این موضوع بسیار اهمیت دارد که کپشن باید بر اساس شخصیت و علایق مخاطبان هدفتان نوشته بشود تا بتوانید بازخورد بهتری بگیرید.

۲- نکات مهم تر را در جملات اول بنویسید:

نکات مهم در کپشن نویسی اینستاگرام در جملات ابتدایی

همانطور که در بالا هم به آن اشاره کردیم حداکثر تعداد کاراکتر یا حروفی که می توانید در کپشن اینستاگرام از آن استفاده کنید ۲۲۰۰ کاراکتر است.

اما باید به این نکته دقت کنید که در ابتدا، زمانی که کاربر پست شما را می بیند فقط دو یا سه خط اول کپشن شما برای او نمایش داده می شود. و کاربر باید برای مطالعه بقیه متن روی گزینه ((بیشتر)) یا همان ((more)) کلیک کند.

پس حتما ابتدای کپشن خود را به نوعی بنویسید تا برای کاربر جذاب باشد. و تمایل پیدا کند تا آخر مطلب شما را دنبال کند. و نکات مهم تر را در دو خط ابتدایی کپشن بنویسد.

برای دیدن نکات بیشتر وارد لینک زیر شوید.

کپشن نویسی چیست؟ نکات طلایی برای صحیح نوشتن کپشن

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه


1 دیدگاه

  1. … [Trackback]

    […] Find More Info here on that Topic: yeksoal.com/کامپیوتر-و-اینترنت/ترفند-شبکه-های-اجتماعی/آموزش-کپشن-نویسی/ […]