رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

از کجا بفهمیم تو اینستا بلاک شدیم

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که پس از گذشت چند روز متوجه می‌شوید پست‌ها و استوری‌های یک نفر در اینستاگرام برای شما به نمایش در نمی‌آید، اما آیا واقعاً این امر به این دلیل است که شخص مذکور شما را در اینستاگرام بلاک کرده است؟

پاسخ به این سؤال نیازمند بررسی است و نمی‌توان قاطعانه به آن پاسخ داد؛ شاید اصلاً دلیل این امر غیرفعال شدن (دی اکتیو شدن) یا پاک کردن اکانت اینستاگرام آن فرد است. ما در ادامه روش‌هایی را ارائه خواهیم کرد تا به کمک آن‌ها به پاسخ این سؤال دست پیدا کنید.

 

چگونه بفهمیم در اینستاگرام بلاک شدیم؟

۱. جستجوی پروفایل اینستا

شاید یکی از ساده‌ترین راه‌های پاسخ به این سؤال که ” چگونه بفهمیم در اینستاگرام بلاک شدیم؟” این است که در بخش جستجو (Search) اینستاگرام یا فالوورها به دنبال پروفایل شخصی بگردیم که گمان می‌کنیم ما را بلاک کرده است. به این ترتیب، سه حالت رخ می‌دهد:

  • حالت اول: چنانچه قادر به دیدن پروفایل و پست‌ها هستید، خبر خوب این است که شما بلاک نشده‌اید، البته این مورد مربوط به پروفایل‌های پابلیک و عمومی (public) است. در خصوص پروفایل‌های خصوصی (private)، چنانچه با پیام “This Account is Private” روبرو می‌شوید، باید بگوییم جای هیچ نگرانی نیست و همه چیز خوب به نظر می‌رسد.
مطالعه
خرید شماره مجازی

 

چگونه بفهمیم در اینستاگرام بلاک شدیم؟ جستجوی پروفایل

 

  • حالت دوم: در این حالت چنانچه قادر به دیدن پروفایل و عدد شمارش پست‌ها هستید، اما هیچ چیزی برای شما به نمایش در نمی‌آید و با پیام‌هایی نظیر ” No posts ” یا ” No Posts Yet ” روبرو می‌شوید، باید بگوییم بله، شما بلاک شده‌اید.

 

چگونه بفهمیم در اینستاگرام بلاک شدیم؟ جستجوی پروفایل

 

  • حالت سوم: چنانچه پروفایل مورد نظر شما در بخش جستجو پیدا نشد، این بدان معنا نیست که شخص مذکور شما را بلاک کرده است، این امر شاید به دلیل دی اکتیو شدن پروفایل فرد باشد.

 

چگونه بفهمیم در اینستاگرام بلاک شدیم؟ جستجوی پروفایل

 

۲. برای تشخیص بلاک شدن فالوو کنید اما محتاطانه

چنانچه در صفحات پروفایل با گزینه “follow” یا “دنبال کردن” مواجه شدید، در صورتی که بر روی این گزینه کلیک کنید و هیچ اتفاقی نیفتد، این امر نشان می‌دهد که شما بلاک شده‌اید.

توجه: در چنین حالتی هیچ اعلانی برای شخص مقابل مبنی بر فالوو کردن شما نخواهد رفت، اما چنانچه طرف مقابل شما را بلاک نکرده باشد اعلانی دریافت خواهد کرد. بدین ترتیب این راه‌حل کمی ریسک کار را بالا می‌برد!

 

چگونه بفهمیم در اینستاگرام بلاک شدیم؟ فالوو کنید اما محتاطانه

 

۳. به تگ ها و کامنت‌های گذشته رجوع کنید

زمانی که شخصی شما را بلاک کرده باشد، اینستاگرام تگ‌ها و کامنت‌های قدیمی را پاک نمی‌کند؛ پس چنانچه از طریق بخش جستجو به پروفایل شخص مورد نظر دسترسی ندارید، به سراغ کامنت‌های قدیمی او بروید و از این طریق پروفایل او را بازبینی کنید. در صورتی که پروفایل تعداد پست‌ها را نمایش می‌دهد اما پستی را به شما نشان نمی‌دهد، شما بلاک شده‌اید.

مطالعه
آموزش دانلود استوری و هایلایت اینستاگرام + عکس

 

چگونه بفهمیم در اینستاگرام بلاک شدیم؟ ناشناس شوید

 

۴. ناشناس شوید

در این روش با استفاده از یک مرورگر بر روی رایانه یا تلفن همراه، صفحه شخص مورد نظر خود را دید بزنید، اما چگونه؟

  • لینک instagram.com را در مرورگر وارد کنید.
  • به بخش log in وارد شوید.
  • اطلاعات حساب خود را وارد نمایید.
  • با استفاده از لینک https://instagram.com/accounts/login/?next=/username/ و یوزرنیم (username) فرد مقابل، “لینک جدیدی” بسازید (به این معنا که یوزرنیم فرد را با واژه username در لینک جابجا کنید) و آن را در مرورگر وارد نمایید.

اگر پس از انجام مراحل بالا با پیغام زیر مواجه شدید، این بدان معناست که شخص مذکور شما را بلاک کرده است!

Sorry, this page isn′t available

 

چگونه بفهمیم در اینستاگرام بلاک شدیم؟ شش راه برای این که بفهمید آیا کسی شما را در اینستاگرام بلاک کرده است یا نه.

 

حال برای برطرف شدن سوء ظن و حصول اطمینان، به حالت ناشناس مرورگر خود بروید و لینک جدید ساخته شده در مرحله قبل را در این قسمت وارد نمایید.

 

چگونه بفهمیم در اینستاگرام بلاک شدیم؟ ناشناس شوید

** نحوه ورود به حالت ناشناس در مرورگر **

 

چنانچه در این حالت صفحه شخص پدیدار شد، مسلماً شخص شما را بلاک کرده است؛ اما در صورتی که چیزی برای نمایش وجود نداشت شخص مورد نظر حساب خود را دی اکتیو یا غیرفعال کرده است.

 

چگونه بفهمیم در اینستاگرام بلاک شدیم؟ دایرکت را چک کنید

 

۵. دایرکت را چک کنید تا بفهمید بلاک شدید یا نه

یکی از راه‌هایی که می‌توانید بفهیمید در اینستاگرام بلاک شده‌اید یا نه، این است که دایرکت مسیج (Direct Messages) خود را چک کنید. در صورتی که از پیش با فرد مورد نظر خود پیام رد و بدل کرده‌اید، به سراغ پیام‌های خود بروید.

مطالعه
انواع روشهای ذخیره ویدیو در تیک تاک

اگر چت‌های شما کماکان موجود باشد، شما بلاک نشده‌اید؛ اما اگر گفت و گویی موجود نباشد، شما بلاک شده‌اید، البته بازهم این احتمال وجود دارد که حساب فرد مقابل دی اکتیو شده باشد.

برای حصول اطمینان، گروه‌های اینستاگرامی کمک شایانی به شما خواهند کرد، چنانچه از پیش با فرد مورد نظر در یک گروه قرار داشته‌اید، سراغ گروه بروید. چنانچه پروفایل شخص مورد نظر در گروه، قابل مشاهده است و در بخش‌های دیگر اینستاگرام (مثل بخش جستجو) به آن دسترسی ندارید، شما بلاک شده‌اید.

 

سخن پایانی

توجه داشته باشید که عدم مشاهده پست‌ها و استوری‌های دیگران در اینستاگرام تنها به دلیل بلاک بودن شما (از سمت طرف مقابل) نیست. دلایلی همچون دی اکتیو کردن حساب، حذف شما از بین فالوورها، عدم وجود نام شما در لیست کلوز فرند (Close Friends) فرد مقابل (مورد آخر تنها در خصوص استوری‌هاست) می‌تواند علت عدم نمایش پست‌ها و استوری‌ها برای شما باشد.

قبل از این که بخواهید گرد و خاکی به پا کنید یا حداقل دلخور شوید، بهتر است پروفایل شخص مورد نظر خود را از یک حساب دیگر یا از حساب دوستان مشترکتان بررسی کنید و همه دلایل گفته شد را یکبار دیگر چک کنید.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه