رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

ریگ ماینینگ را میتوان ازکجا تهیه کرد

ریگ های ماینینگ را از کجا می توان تهیه کرد؟

شما به دو صورت می توانید اقدام به تهیه ریگ های ماینینگ کنید. این دو صورت عبارت اند از:

  1. به صورت آماده ریگ ماینینگ خریداری کنید

شما می توانید ریگ های ماینینگ را به صورت آماده از فروشگاه های معتبر تهیه کنید. این نوع ریگ ها آماده و به صورت اسمبل و یا همان سرهم شده تحویل مشتری در هنگام خرید می شود و تنها باید آن را برای استخراج آماده سازی کنید و نیاز به هیچ کاری دیگری ندارد. اگر فردی مبتدی هستید و می خواهید با استفاده از ریگ های ماینینگ اقدام به استخراج ارز های دیجیتال کنید، بهتر است از ریگ های آماده استفاده کنید اما اگر فردی نیمه حرفه ای و یا حرفه ای در این زمینه هستید، قسمت بعدی این مقاله را بخوانید چراکه دیگر شما می توانید خودتان با توجه به علایق و برنامه ریزی تان اقدام به ساخت ریگ ماینینگ کنید. در قسمت های بعدی درباره این موضوع بیشتر توضیح خواهیم داد.

  1. با توجه به نیازتان خودتان اقدام به اسمبل یا سرهم کردن یک ریگ ماینینگ کنید

همانطور که مطلع هستید، خودتان نیز می توانید یک ریگ ماینینگ اسمبل و یا سرهم بندی کنید. اگر بار علمی شما در این حوزه اندکی زیاد است، این کار برایتان تقریبا یک کار آسان است و به راحتی می توانید این کار را انجام دهید اما اگر در این زمینه هیچ تخصصی ندارید و مبتدی هستید انجام این کار را به شما پیشنهاد نمی کنیم چراکه ممکن است ضرر های پی در پی برایتان داشته باشد.

برای اینکه بتوانید خودتان یک ریگ ماینینگ بسازید ابتدا باید بدانید که ریگ های ماینینگ نیاز به چه قطعاتی دارند و پس از تهیه قطعات اقدام به سرهم بندی و اسمل آن کنید. در قسمت بعدی این مقاله به قطعات یک ریگ ماینینگ اشاره خواهیم کرد و سپس درباره آن ها نیز توضیحاتی به شما عزیزان خواهیم داد. همراه ما باشید.


قطعات تشکیل دهنده ریگ ماینینگ

قطعات تشکیل دهنده ریگ ماینینگ Mining Rigاجزای ریگ ماینینگ Mining Rig
یک ریگ استخراج از تعدادی قطعه تشکیل شده است که این قطعات همانند قطعات یک کامپیوتر می باشد. اگر در خاطرتان باشد در ابتدای مقاله آوردیم که شما می توانید از قطعات یک ریگ ماینینگ در کامپیوترتان نیز استفاده کنید. با این حساب اگر الان اقدام به تهیه ریگ ماینینگ و استخراج رمز ارز ها کردید و پس از مدتی دیگر نخواستید این کار را انجام دهید از قطعات ریگتان می توانید در کامپیوترتان استفاده کنید. یک ریگ ماینینگ از قطعاتی همچون قطعات ذیل تشکیل شده است.

  1. محفظه:

محفظه به عنوان یک قسمت اصلی در ریگ های ماینینگ به حساب نمی آید چراکه در نبود محفظه می توان قطعات را در یک قسمت دیگر سوار کرد. کار اصلی محفظه همانند کیس کامپیوتر است. شما در محفظه می توانید قطعات ریگ ماینرتان را سرهم کنید. شاید برایتان سوال پیش بیاید که اگر قطعاتمان بر روی محفظه سوار نشوند، برای آن ها مشکلی ایجاد می شود؟

مطالعه
آموزش کار با نرم افزار سیگنال

خیر، نبود محفظه در ریگ استخراج همانند نبود کیس در کامپیوتر است. همانطور که اگر کیس نباشد قطعات کامپیوتر شما به صورت نامنظم می باشد دقیقا در ریگ های ماینینگ هم این چنین است. اگر در صدد راه اندازی یک فارم هستید، نیازی به محفظه نخواهید داشت چراکه در فارم های ریگ ماینینگ قفسه های مختلفی باید تهیه شود تا دیگر نیازی به محفظه نباشد.

  1. مادربرد:

مادربرد یکی از اصلی ترین قطعات یک ریگ استخراج است چراکه با کمک مادربرد می توانید اتصالات تمامی قطعات را به یک دیگر متصل کنید و ریگ استخراجتان را روشن کنید. در زمان تهیه مادربرد ابتدا باید مشخص کنید که در ریگ شما قرار است چه تعدادی کارت گرافیک وجود داشته باشد. همانطور که می دانید وظیفه پردازش و همچنین استخراج ارز های دیجیتال در ریگ ماینینگ ها وظیفه کارت گرافیک است که در قسمت بعدی به صورت کامل با آن آشنا خواهیم شد. هر مادربرد دارای یک مکان برای نصب پردازنده و چندین مکان برای نصب رم و همچنین کارت گرافیک می باشد. پس از مشخص نمودن تعداد کارت های گرافیک می توانید اقدام به خرید مادربرد خود با تعداد درگاه های مورد نیاز کنید.

  1. کارت گرافیک یا GPU:

کارت گرافیک اصلی ترین و مهم ترین قطعه یک ریگ ماینینگ است. همانطور که در قسمت قبل گفتیم وظیفه پردازش اطلاعات و استخراج رمز ارز ها در ریگ ماینینگ بر عهده کارت های گرافیک است و باقی قطعات تنها نقش راه اندازی ریگ را دارند. برای اینکه این موضوع را بهتر متوجه شوید بگذارید تا برایتان یک مثال بزنیم.

مطالعه
روش کار با ادوبی کانکت تحت وب چطوری است؟

رم و یا حافظه به پردازش و همچنین استخراج رمز ارز ها کمکی نمی کنند چراکه همانطور که گفتیم کارت گرافیک وظیفه انجام این کار را دارد. این قطعات تنها کمک می کنند تا ریگ شما بتواند کار خود را انجام دهد.

شاید برایتان این سوال پیش بیاید که قدرت ریگ ماینینگ ما چگونه مشخص می شود؟

قدرت ریگ استخراج شما به تعداد و همچنین قدرت کارت گرافیک های نصب شده بر روی مادربرد بستگی دارد. هرچه قدرت کارت گرافیک شما و تعداد آن بیشتر باشد، قدرت و یا همان هش ریت ریگ ماینینگ شما نیز بیشتر می شود و عملیات استخراج بهتر انجام می شود اما این موضوع را فراموش نکنید که تعداد زیاد کارت گرافیک هزینه ریگ ماینینگ شما را بیشتر می کند.

در انتخاب کارت گرافیک، باید به نوع الگوریتم پوششی آن نیز دقت کنید. قبل از اینکه کارت گرافیک مورد نظرتان را تهیه کنید، ابتدا ببینید که از چه الگوریتمی پشتیبانی می کند و سپس ببینید که رمز ارز مورد نظرتان از آن الگوریتم پشتیبانی می کند یا خیر.

  1. پردازنده یا CPU:

پردازنده و یا همان CPU در ریگ های ماینینگ تنها نقش پردازش نرم افزار های اجرای و همچنین پردازش بخش کوچکی از اطلاعات را دارند و آنچنان نقش حیاتی در استخراج رمز ارز ها ندارند. پردازنده ای که برای ریگ ماینینگ خود انتخاب می کنید، اهمیت زیادی ندارد. سعی نداشته باشید که از پردازنده قدرتمند استفاده کنید. پردازنده ای که بتواند با دیگر قطعات ریگ شما مچ شود، کارتان را راه می اندازد پس نیازی به هزینه زیادی ندارید. قبل از اینکه بخواهید پردازنده تان را تهیه کنید ابتدا باید باقی قطعات را بگیرید و سپس با توجه به باقی قطعات اقدام به تهیه پردازنده کنید.

  1. رم:

رم در ریگ های ماینینگ نیز اهمیت زیادی ندارد و این قطعه نیز همانند دیگر قطعه ها تنه وظیفه پردازش برخی از اطلاعات ورودی ریگتان را دارد. برای اینکه این موضوع را بهتر متوجه شوید بگذارید تا برایتان یک مثال بزنیم.

مطالعه
آموزش بازگردانی پیج دیسیبل شده اینستاگرام

زمانی که  قصد نصب نرم افزار بر روی ریگ استخراج خود را دارید، این نرم افزار برای اجرا نیاز به مقداری رم دارد و یا اینکه برای اجرای ویندوز بر روی ریگ ماینیگتان نیاز به رم دارید. قطعاتی همانند رم و پردازنده در ریگ های ماینینگ دقیقا نقش این چنینی را دارند.

  1. حافظه:

حافظه در بحث پردازش هیچ دخالی ندارد و تنها حافظه برای نصب ویندوز و نرم افزار های مورد نیاز، نیاز است و دیگر هیچ استفاده ای در فرآیند پردازش ندارد. این فکر را نکنید که حافظه یک قعطه مهم در پردازش است.

  1. منبع تغذیه:

منبع تغذیه از دیگر قطعات مهم یک ریگ استخراج است چراکه وظیفه آن برق رسانی به یک اندازه به تمامی قطعات می باشد. با منبع تغذیه می توانید به تمام قطعات داخل ریگتان به اندازه مورد نیازشان برق برسانید و آنها را برای شروع کار روشن کنید. ولتاژ منبع تغذیه باید نسبت به قطعات سوار شده بر روی ریگتان سنجیده شود. شما باید منبع تغذیه که اصطلاحا به آن Power می گویند را در مرحله آخر تهیه کنید چرا که در انتها باید تمامی موارد بررسی شود و سپس اقدام به تهیه منبع تغذیه کنید. توجه داشته باشید که اگر منبع تغذیه که بر روی ریگتان نصب است به اندازه مورد نیاز نباشد، قطعاتتان آسیب می بیند و این موضوع می تواند برایتان خسارت های زیادی داشته باشد. در خرید منبع تغذیه دقت کنید و پیشنهاد ما این است که در این موضوع کم نگذارید.

  1. کارت شبکه:

کارت شبکه قطعه مهمی در ریگ های ماینینگ می باشد چراکه عمل اتصال ریگ به اینرتنت به دست این قطعه است. در صورتی که مادربرد انتخابی شما دارای کارت شبکه نبود باید یک کارت شبکه به صورت جداگانه تهیه کنید و آن را در ریگ ماینینگ خود نصب کنید تا بتوانید از این طریق به اینترنت متصل شوید.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه