رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

یک سوال Latest Articles

سوئیچ سیسکو Catalyst 9200 

Catalyst 9200 - سوئیچ سیسکو Catalyst 9200 

با معرفی نسل جدید سوئیچ های کاتالیست ۹۰۰۰ سیسکو، بسیاری از مشتریان در حال بررسی برای تغییر سوئیچ های سنتی شبکه خود مانند سوئیچ ۲۹۶۰ ، سوئیچ ۳۶۵۰ ، سوئیچ ۳۷۵۰ و سوئیچ ۳۸۵۰ به سری سوئیچ c9000 سیسکو میباشند. این سری از سوئیچ سیسکو با هدف پیاده سازی در زیرساخت  Cisco DNA Serverمیباشد. معماری DNA سیسکو با کاهش پیچیدگی اعمال تغییرات در شبکه ها ، هوشمند سازی و خودکار سازی فرآیندها (Automation) به مدیران کمک میکند تا زمان خود را برروی مسائل  مهم تر و اساسی تر شبکه متمرکز نمایند. این دستگاه ها با بهره مندی از یکپارچگی سخت افزار و نرم افزار خود از امنیت دیتا محافظت میکند و باعث پایداری شبکه و تجارت شما میشوند. همچنین با معرفی و استفاده از IOS XE و قابلیت OpenAPI  این سیستم عامل و تکنولوژی  UADP ASIC، سرمایه گذاری مطمئنی برای انطباق با نوآوری های آینده ، ایجاد میکند. همچنین این سوئیچ ها بگونه ای طراحی شدند که با Stack شدن چند دستگاه ، بصورت یک سویچ مجازی کار کنند. توجه داشته باشید برای استفاده از این قابلیت تمامی سویچ ها باید از یک سری و مدل باشند.

مطالعه
سوئیچ سیسکو Catalyst 6800

مدلهای سوئیچ ۹۲۰۰ سیسکو

سوئیچ Catalyst 9200 Cisco در دو مدل اصلی سوئیچ c9200 و سوئیچ c9200L عرضه میشوند که هرکدام از آنها، بر اساس نوع پورت ها و ظرفیت های آنها، دارای انواع گوناگونی هستند. اساسی ترین تفاوت سوئیچ ۹۲۰۰ و ۹۲۰۰L این است که در مدل ۹۲۰۰ مشتریان میتوانند از Uplink های ماژولار بهره مند شوند در حالی که در مدل ۹۲۰۰L این Uplink ها ثابت هستند. همچنین در سوئیچ های ۹۲۰۰L ظرفیت Stack تنها تا ۸۰Gbps میباشد درحالی که این عدد برای مدل ۹۲۰۰ تا ۱۶۰Gbps است.

ویژگی سوئیچ ۹۲۰۰ سیسکو

سوئیچ سیسکو Catalyst 9200 از قابلیت های زیر برخوردار است:

  • پشتیبانی از ۴۸ پورت POE+
  • پشتیبانی از معماری ماژولار در فن ها، منابع تغذیه و Uplink
  • پشتیبانی از پهنای باند Stacking تا ۱۶۰Gbps
  • پشتیبانی از ویژگی های لایه ۳ و پروتکل های مسیریابی
  • پشتیبانی از  Plug and Play (PnP) سیسکو بمنظور اعمال خودکار تنظیمات هنگام راه اندازی
  • پشتیبانی از NetFlow
  • پشتیبانی از محیط گرافیکی  WebUI
  • پشتیبانی سخت افزاری از بلوتوث
  • پشتیبانی از قابلیت هماهنگ شدن با Cisco DNA Server و Cisco ISE

پاور سوئیچ ۹۲۰۰ سیسکو

بصورت کلی این سویچ ها از پاور ماژول های دوگانه پشتیبانی میکنند. لازم بذکر است بصورت پیش فرض دارای یک پاور ماژول میباشد و درصورت نیاز باید هنگام سفارش پاور پشتیبان بصورت مجزا خریداری شود.

مشتریان میتوانند برای اطلاع از نحوه سفارش گذاری و تهیه محصولات سیسکو Catalyst با کارشناسان بازرگانی شرکت افزار پرداز هوشمند سورنا ارتباط برقرار کنند.

ماژول شبکه سوئیچ ۹۲۰۰ سیسکو

Catalyst 9200 1 - سوئیچ سیسکو Catalyst 9200 

برای سوئیچ کاتالیست ۹۲۰۰ سیسکو، ماژول Uplink متفاوتی میتواند نصب شود و مشتریان میبایست برحسب نیاز خود آنها را سفارش دهند.

مطالعه
ترکیب پوشه‌ها در سیستم‌‌ عامل‌ مک چگونه اس

فن سوئیچ ۹۲۰۰ سیسکو

این سویچ ها از دو عدد فن پشتیبانی میکنند و در موقع خرید بصورت پیش فرض برروی آنها نصب میباشد.

لایسنس سوئیچ ۹۲۰۰ سیسکو

سوئیچ های سری ۹۲۰۰ سیسکو با ارتقا به نسخه IOS XE 16.9 از لایسنس های اسمارت سیسکو پشتیبانی خواهند کرد. سوئیچ های سیسکو با دو نوع لایسنس DNA-Essentials و DNA Advantage عرضه میشوند که در پارت نامبر سوئیچ سیسکو نیز قابل مشاهده میباشد. برای مثال سوئیچ c9200-24P-E دارای لایسنس Essentials و سوئیچ c9200-24P-A دارای لایسنس Advantage میباشد.

بصورت کلی لایسنس Essentials قابلیت های پایه ای (مانند لایسنس IP Base در شیوه سنتی) و لایسنس Advantage قابلیت های پیشرفته و لایه ۳ را ( مانند لایسنس IP Services در شیوه سنتی) را برروی دستگاه سیسکو فعال میگرداند.

با استفاده از لایسنس اسمارت آنلاین سیسکو، میتوان تمامی لایسنس ها را در پنل مدیریت لایسنس سیسکو مشاهده و مدیریت نمود. لازم بذکر است با این قابلیت امکان جابجایی لایسنس ها بین دستگاه های مختلف وجود خواهد داشت.

مطالعه
روش رسم نمودار در اکسل

بعنوان یک راه حل جایگزین برای مشتریانی که نمیخواهند تجهیزات خود را بصورت آنلاین فعال نمایند، لایسنس PLR سوئیچ ۹۲۰۰ سیسکو این امکان را برای آنها فراهم خواهد کرد تا بصورت نامحدود و دائمی و بصورت آفلاین ویژگی های تجهیزات خود را فعال نمایند. توجه داشته باشید این لایسنس ها بصورت Node-locked بوده و امکان جابجایی آنها بین تجهیزات مختلف وجود ندارد.

همچنین با بهره مندی از لایسنس های DNA سیسکو که در مدل های Essentials ، Advantage و Premier موجود میباشد، مشتریان میتوانند با استفاده از راهکارهای پیشرفته سیسکو مانند سیسکو ISE و سیسکو DNA Center از قابلیت های Automation در سطح شبکه خود استفاده نمایند.

سفارش و خرید سوئیچ ۹۲۰۰ سیسکو

امروزه مشتریان به دلایل گوناگون اقدام به مهاجرت به سری سوئیچ ۹۲۰۰ سیسکو میکنند. سری سوییچ ۹۲۰۰ سیسکو جایگزین مناسبی برای سوییچ ۲۹۶۰ میباشد. مشتریان میتوانند برای اطلاع از قیمت ها و سفارش سخت افزار و یا لایسنس این سوئیچ ها با کارشناسان شرکت افزار پرداز سورنا در ارتباط باشند.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.