رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

سوئیچ سیسکو Catalyst 9300

سوئیچ سیسکو Catalyst 9300

در سالیان اخیر شرکت سیسکو سری سوئیچ های کاتالیست ۹۰۰۰ خود را به عنوان جایگزینی برای سوئیچ های قدیمی سری Catalyst 3K خود ارائه داده است. شاید بتوان در میان سوئیچ Cisco از سوئیچ ۳۷۵۰ و سوئیچ ۳۸۵۰ بعنوان محبوب ترین تجهیزات شبکه در لایه Access و Distribution نام برد و احتمالا در هر سازمانی در سراسر جهان یافت میشوند. برای مشتریانی که قصد بروزرسانی زیرساخت خود را دارند، سری سوئیچ های c9300 سیسکو انتخابی مطمئن و قدرتمند برای جایگزینی این تجهیزات بشمار میروند که توانایی این را دارند تا قابلیت های جدیدی را برای شبکه های پیشرفته و سازمان های رو به رشد فراهم نمایند.

سری سوئیچ Catalyst 9300 Cisco با بهره مندی از تراشه پرقدرت ASIC و نرم افزار IOS XE توانایی پیاده سازی معماری جدید Software-defined Networking (SDN) را فرآهم میکند. امروزه با رشد شبکه ها و افزایش اپلیکیشن ها و انتقال داده های  صوتی و تصویری کاربران، راهکار SDN در جهت پاسخ گویی به پیچیدگی های موجود در طراحی های سنتی معرفی گردیده است و نقش بسزایی در انعطاف پذیری و مقیاس پذیری شبکه ایفا میکند. سرور DNA Center سیسکو بعنوان مغز متفکر این معماری موجب میشود تا تمامی رویدادهای شبکه در لحظه رویت شده و با بکارگیری Automation فرآیندهای اجرا ، تنظیم و عیب یابی شبکه ها را راحت تر گردد.

مطالعه
3 روش آسان و کاربردی ترجمه فایل های PDF

انواع سوئیچ ۹۳۰۰ سیسکو

سوئیچ سیسکو ۹۳۰۰ در دو مدل اصلی سوئیچ c9300 و سوئیچ c9300L عرضه میشود که هرکدام از آنها، بر اساس نوع پورت ها و ظرفیت های آنها، دارای انواع گوناگونی هستند. اساسی ترین تفاوت سوئیچ ۹۳۰۰ و ۹۳۰۰L پشتیبانی سری ۹۳۰۰ از Uplinkهای ماژولار میباشد در حالی که در مدل ۹۳۰۰L این Uplink ها ثابت هستند. همچنین در سوئیچ های ۹۳۰۰L ظرفیت Stack تنها تا ۳۲۰Gbps میباشد درحالی که این عدد برای مدل ۹۳۰۰ تا ۴۸۰Gbps است. همچنین ماژول WLC موجود در سوئیچ کاتالیست ۹۳۰۰ تا ۲۰۰ AP ( Access Point) و کاتالیست ۹۳۰۰L تا ۵۰ AP پشتیبانی میکند. در آخر، مدل ۹۳۰۰ تا ۲۵۶ شبکه مجازی (Virtual Network) و مدل ۹۳۰۰L تا ۶۰ شبکه مجازی در طراحی SD-Access پشتیبانی میکند.

مشتریان میتوانند برای اطلاع از نحوه سفارش گذاری و تهیه محصولات سیسکو Catalyst با کارشناسان بازرگانی شرکت افزار پرداز هوشمند سورنا ارتباط برقرار کنند.

ویژگی سوئیچ سیسکو Catalyst 9300

بطور کلی، این سری از سوییچ سیسکو از قابلیت های زیر پشتیبانی میکنند:

 • امکان بهره برداری تکنولوژی StachWize-480
 • پشتیبانی از تکنولوژی POE+ و UPOE
 • درگاه USB 2 برای اعمال تنظیمات و IOS image
 • پشتیبانی از Uplink متنوع و mGig با نهایت سرعت ۲۵Gbps و ۴۰Gbps
 • امکان راه اندازی سریع با استفاده از Cisco Plug and Play (PnP)
 • پشتیبانی از قابلیت های لایه ۳ مانند پروتکل های مسیریابی، NAT و NetFlow
 • بهره مندی از داشبورد گرافیکی
 • پشتیبانی از تکنولوژی های و فابریک شبکخ (Fabric) مدرن مانند VXLAN و BGP-EVPN
 • قابلیت هماهنگ شدن DNA Center و Cisco ISE
 • امکان بررسی ترافیک های رمزشده (ETA)
 • پشتیبانی ازقابلیت پیشرفته رمز نگاری AES-256 و  MACsec 256-bit
مطالعه
اجزا مادربرد کامپیوتر

پاور سوئیچ ۹۳۰۰ سیسکو

این سوئیچ ها بصورت پیش فرض دارای یک پاور ماژول میباشد ولی از دو جایگاه پاور برخوردارند. مشتریان درصورت نیاز باید هنگام سفارش پاور پشتیبان بصورت مجزا خریداری شود.

ماژول شبکه سوئیچ ۹۳۰۰ سیسکو

سوئیچ 9300 سیسکو

برای سوئیچ کاتالیست ۹۳۰۰ سیسکو، ماژول Uplink متفاوتی میتواند نصب شود و مشتریان میبایست برحسب نیاز خود آنها را سفارش دهند.

فن سوئیچ ۹۳۰۰ سیسکو

این سویچ ها از دو عدد فن پشتیبانی میکنند و در موقع خرید بصورت پیش فرض برروی آنها نصب میباشد.

لایسنس سوئیچ ۹۳۰۰ سیسکو

با ارتقا سوئیچ های سری ۹۳۰۰ سیسکو به نسخه IOS XE 16.9، امکان برخورداری از لایسنس های اسمارت سیسکومیسر خواهد بود. این تجهیزات بطور پیش فرض با دو نوع لایسنس مختلف DNA-Essentials و DNA Advantage ارسال شده که در پارت نامبر سوئیچ سیسکو نیز قابل مشاهده میباشد. برای مثال سوئیچ c9300-24P-E دارای لایسنس Essentials و سوئیچ c9300-24P-A دارای لایسنس Advantage میباشد.

لایسنس Essentials قابلیت های پایه ای (مانند لایسنس IP Base در شیوه سنتی) و لایسنس Advantage قابلیت های پیشرفته و لایه ۳ را ( مانند لایسنس IP Services در شیوه سنتی) را برروی دستگاه سیسکو فعال میگرداند.

مطالعه
چرا کامپیوتر فلش را نمی‌خواند؟

با استفاده از لایسنس اسمارت آنلاین سیسکو، میتوان تمامی لایسنس ها را در پنل مدیریت لایسنس سیسکو مشاهده و مدیریت نمود. لازم بذکر است با این قابلیت امکان جابجایی لایسنس ها بین دستگاه های مختلف وجود خواهد داشت.

لایسنس PLR سوئیچ ۹۳۰۰ سیسکو، بعنوانی رهکاری ساده تر و مناسب تر برای مشتریان داخلی، این امکان را فراهم میکند تا مشتریان تمامی قابلیت های دستگاه سیسکو خود را، بصورت نامحدود و دائمی و بصورت آفلاین، فعال نمایند. توجه داشته باشید این لایسنس ها بصورت Node-locked بوده و امکان جابجایی آنها بین تجهیزات مختلف وجود ندارد.

همچنین با بهره مندی از لایسنس های DNA سیسکو که در مدل های Essentials ، Advantage و Premier موجود میباشد، مشتریان میتوانند با استفاده از راهکارهای پیشرفته سیسکو مانند سیسکو ISE و سیسکو DNA Center از قابلیت های Automation در سطح شبکه خود استفاده نمایند.

سفارش و خرید سوئیچ ۹۳۰۰ سیسکو

امروزه مشتریان به دلایل گوناگون اقدام به مهاجرت به سری سوئیچ ۹۳۰۰ سیسکو میکنند. سری سوئیچ سیسکو Catalyst 9300 جایگزین مناسبی برای سوییچ ۳۷۵۰ میباشد. مشتریان میتوانند برای اطلاع از قیمت ها و سفارش سخت افزار و یا لایسنس این سوئیچ ها با کارشناسان شرکت افزار پرداز سورنا در ارتباط باشند.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.