رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

aalan

سوئیچ نکسوس ۹۰۰۰ سیسکو

 سوئیچ نکسوس 9000 سیسکوسوئیچ نکسوس 9000 سیسکو - یک سوال

امروزه با گسترش برنامه های کاربردی در شبکه دیتاسنترها و همچنین نیاز روزافزون سازمان های پیشرفته به زیرساختی پایدار، انعطاف و مقیاس پذیر در مراکز داده، نیاز به تجهیزاتی پیشرفته برای برقراری ارتباطات بین سرویس های مختلف شبکه احساس میشود. از طرفی دیگر رشد بی سابقه در استفاده از اینترنت و موبایل ها، بخاطر استفاده بیشتر از رسانه های اجتماعی، بار سنگینی را بر عهده دیتاسنترهای صنایع مخابراتی گذاشته است که نیازمند راهکاری جامع برای پاسخ به نیازهای مخاطبان میباشد. همچنین با ظهور تکنولوژی ۵G و فراگیری IoT نیاز به دیتاسنترهایی مدرن و با قابلیت های بیشتر را افزایش داده است. در همین راستا شرکت سیسکو با معرفی سوییچ سیسکو سری نکسوس ۹۰۰۰ قدمی بزرگ در یکپارچه سازی ترافیک سرویس های موجود در شبکه های LAN و SAN دیتاسنترها برداشته است.

ویژگی سوئیچ نکسوس ۹۰۰۰ سیسکو

بصورت کلی، سوئیچ Nexus سیسکو با بهره مندی از سیستم عامل پرقدرت NX-OS، کارایی و مقیاس پذیری بالا از قابلیت های لایه دو و سه، پاور ماژول و فن های پشتیبان، تا ۷.۲ ترابیت ظرفیت پشتیبانی میکند. در ادامه با برخی از مهم ترین قابلیت های این سوئیچ Cisco آشنا میشویم:

پشتیبانی از معماری سه لایه شبکه

سوییچ نکسوس سیسکو را میتوان در معماری مرسوم سه لایه شبکه که شامل لایه های Core ، Distribution و Access است، و در مود NX-OS بکار گرفت. لازم بذکر است، این معماری با اینکه ساختار محبوبی که دارد، در مراکز داده پیشرفته محدودیت های جدی و بسیاری ایجاد میکند و مدیریت زیرساخت شبکه را با چالش های متفاوتی همراه میکند. برای مثال از محدودیت تعداد VLANها و مسدود شدن لینک های جایگزین توسط پروتکل STP میتوان بعنوان معایب اصلی این ساختار نام برد.

مطالعه
روشهای تشخیص تعداد هسته های پردازنده در لپ تاپ و کامپیوتر

پشیبانی از ویژگی VXLAN

قابلیت Cisco VXLAN یک پروتکل برای ایجاد تونل ( Tunneling Protocol ) در بستر شبکه است که ترافیک لایه دو را در بستر لایه سه و IP شبکه انتقال میدهد.این تکنولوژی که راهکاری برای پاسخگویی به چالش های شبکه های سه لایه سنتی، مانند محدودیت VLANها و عدم انعطاف پذیری پروتکل STP، میباشد، به مدیران کمک میکند تا زیرساختی چابک تر و منعطف تر را به منظور افزایش عملکرد شبکه در سطح دیتاسنتر پیاده سازی نمایند.

 

پشتیبانی از معماری ACI سیسکو

تجهیزات Nexus 9000 سیسکو از معماری ACI پشتیبانی میکنند. به منظور پیاده‌سازی و راه‌اندازی تکنولوژی Cisco ACI، نیاز است از ساختار ارتباطی جدید Spine-Leaf به جای ساختار سنتی سه لایه استفاده گردد. در این ساختار زیر دو دسته سوئیچ زیرساختی وجود دارد. سوئیچ‌های لایه‌ی Leaf وظیفه‌ی تأمین ارتباطات برای تجهیزات انتهایی را برعهده دارند، دسته‌ی دیگر سوئیچ‌ های لایه‌ی Spine هستند که به منظور برقراری ارتباطات زیرساختی مورد استفاده قرار می‌گیرند. از سوئیچ های ۹۲۰۰ نکسوس سیسکو میتوان در هرکدام از این لایه ها استفاده نمود و آنها را با استفاده از کنترلر APIC مدیریت کرد. این معماری قابلیت های پیشرفته ای از قبیل BGP-EVPN را به منظور تسریع ارتباطات شبکه را فراهم میکند.

مطالعه
کسب درآمد از اینترنت بدون نیاز به سرمایه در سال 2021

مشتریان میتوانند برای اطلاع از نحوه سفارش گذاری و تهیه محصولات سوئیچ سیسکو Nexus  با کارشناسان بازرگانی شرکت سورنا ارتباط برقرار کنند.

پشتیبانی از فرآیندهای خودکار

محصولات نکسوس سیسکو از ویژگی های Automation از قبیل Puppet ، Chef  و  Ansible جهت مدیریت و برنامه ریزی تجهیزات و از قابلیت Power-on auto provisioning (POAP) در جهت ساده سازی پیاده سازی تجهیزات جدید شبکه پشتیبانی میکند.

مدل های سوئیچ سیسکو Nexus 9000

سوییچ Nexus Cisco دارای مدل های متفاوتی است که در ادامه به آنها اشاره میکنیم. اکثر این مدل ها از پورت های با سرعت های ۱/۱۰/۲۵/۴۰/۵۰/۱۰۰  گیگابیت و تکنولوژی های FCoE و فیبر نوری پشتیبانی میکنند.

 • سوئیچ Nexus 9200
 • سوئیچ Nexus 9200-EX
 • سوئیچ Nexus 9200-FX
 • سوئیچ Nexus 9200-FX2
 • سوئیچ Nexus 9200-FX3

در سری های پیشرفته تر این سوئیچ مشتریان میتوانند از پورت هایی با ظرفیت  ۴۰۰ گیگابیت اترنت بهره مند شوند:

 • سوئیچNexus 9200-GX
 • سوئیچ Nexus 9200-GX2

در نهایت سوئیچ ماژولار Nexus 9500 طیف وسیعی از انواع Line Card های مختلف را پشتیبانی میکنند که Interface هایی با سرعت تا ۴۰۰ گیگابیت اترنت را فراهم می نمایند.

نکسوس سیسکو 9000سوئیچ نکسوس 9000 سیسکو - یک سوال

انواع لایسنس سوئیچ نکسوس سیسکو ۹۰۰۰

بطور کلی چه در مود NX-OS و چه در مود ACI، مشتریان میبایست تمامی قابلیت های سوئیچ Nexus خود را با استفاده از لایسنس های اسمارت سیسکو فعال نمایند. برای این منظور به دو روش میتوان عمل کرد:

 • اسمارت لایسنس آنلاین: در این روش مشتریان میبایست با استفاده از اسمارت اکانت خود، لایسنس های مدنظر خود را خریداری نموده و سپس با برقراری ارتباط میان تجهیزات خود و پنل مدیریت هوشمند لایسنس های سیسکو، قابلیت های آن را فعال نمایند. از مزایای این روش میتوان به امکان مدیریت لایسنس ها و جابجایی آنها بین تجهیزات مختلف اشاره کرد.
 • اسمارت لایسنس آفلاین: در این روش مشتریان میتوانند با استفاده از لایسنس PLR سوئیچ نکسوس سیسکو، تمامی قابلیت های محصول خود را بصورت فول و دائمی و بصورت آفلاین فعال نمایند.
مطالعه
آموزش دانلود از یوتیوب با گوشی های اندرویدی و آیفون، لینک مستقیم و تلگرام

لایسنس PLR سوئیچ نکسوس سیسکوسوئیچ نکسوس 9000 سیسکو - یک سوال

با استفاده از لایسنس PLR سیسکو، میتوان لایسنس سوئیچ Nexus سیسکو را میتوان به دو مدل زیر تقسیم بندی کرد:

 • لایسنس NX-OSاین لایسنس قابلیت های مورد نیاز برای مدیران بمنظور پیاده سازی تجهیزات خود در مدل سه لایه ای شبکه را، فعال میگرداند.
 • لایسنس DCN سیسکو: این لایسنس تمامی قابلیت های سوییچ Nexus را، برای پیاده سازی در هردو مود NX-OS و ACI فعال میپرداند: در این روش با اعمال لایسنس PLR برروی کنترلر APIC، تمام سوئیچ ها بصورت فول و نامحدود فعال خواهند شد.

خرید سوئیچ نکسوس سیسکو

مشتریان میتوانند برای سفارش گذاری و خرید سوئیچ Cisco Nexus و لایسنس های آن، با کارشناسان فروش شرکت افزارپرداز هوسمند سورنا در ارتباط باشند.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.