رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

یک سوال Latest Articles

نشانه های سوختن ال سی دی گوشی سامسونگ

مشکل ال سی دی گوشی یکی از مشکلات متداول انواع گوشی های هوشمند از جمله گوشی های سامسونگ است که باعث می شود نتوانید از گوشی هوشمندتان استفاده کنید. معمولا علت اصلی خرابی ال سی دی گوشی های سامسونگ و سایر برند ها نگهداری نادرست از گوشی است.

شاید گوشی ضربه خورده یا خیس شده و حالا ال سی دی به درستی کار نمی کند، یا شاید بدون هیچگونه ضربه یا اتفاق خاصی با مشکل سیاه شدن ال سی دی و خرابی آن مواجه شدید.

موارد زیر نشانه های سوختن ال سی دی گوشی سامسونگ هستند:

۱. شکستگی صفحه نمایش گوشی

شکستن و ترک خوردن صفحه نمایش یکی از بارز ترین نشانه های خرابی صفحه نمایش است. درست است که بسیاری از مواقع صفحه نمایش ترک خورده هنوز به خوبی کار می کند، اما چون گلس ترک برداشته دیگر سد محافظی برای ال سی دی وجود ندارد و اگر به سرعت تعمیر نشود احتمال دارد کل ال سی دی از کار بیفتد.

۲. لکه های رنگی روی صفحه نمایش گوشی

IMG 20210416 WA0005 22857.jpg - نشانه های سوختن ال سی دی گوشی سامسونگ

لکه های رنگی یکی از نشانه های سوختن ال سی دی گوشی سامسونگ است. در این حالت وقتی به صفحه نمایش گوشی نگاه می کنید متوجه می شوید که روی ال سی دی یک یا چند لکه رنگی افتاده. با گذر زمان احتمال بزرگ تر شدن یا بیشتر شدن این لکه ها وجود دارد.

مطالعه
جدیدترین ساندبار سونی S40R

۳. خرابی تاچ گوشی

.خرابی تاچ گوشی چه به صورت کار نکردن تاچ در کل صفحه نمایش باشد چه در بخش های خاص، نشان دهنده خرابی ال سی دی است. گاهی اوقات ممکن است تاچ یک نقطه کوچک از گوشی از کار بیفتد اما به احتمال زیاد این نقطه با گذشت زمان بزرگتر می شود و ممکن است بخش بزرگی از گوشی تاچ نداشته باشد.

۴. لمس خود بخود صفحه نمایش گوشی

لمس خود بخود صفحه نمایش گوشی سامسونگ یک مشکل کلافه کننده است که به احتمال زیاد علت آن خرابی ال سی دی است.

۵. نیم سوز شدن صفحه گوشی

image 169x300.jpg - نشانه های سوختن ال سی دی گوشی سامسونگ

تاریک شدن دو طرف صفحه نمایش یکی دیگر از نشانه های خرابی ال سی دی گوشی سامسونگ است.  ممکن است نور صفحه نمایش در بخش هایی از ال سی دی خیلی کم شود یا یک سایه قهوه ای روی صفحه نمایش بیفتد.

به احتمال زیاد مدت کوتاهی بعد از شروع این مشکل، کل صفحه نمایش از کار خواهد افتاد.

۶. چشمک زدن یا سوسو زدن صفحه نمایش گوشی سامسونگ

سوسو زدن صفحه نمایش یکی از نشانه های خرابی صفحه نمایش گوشی سامسونگ است. ممکن است بتوانید به خوبی با گوشی کار کنید و فکر کنید سوسو زدن صفحه نمایش مشکلی ایجاد نمی کند اما وقتی این مشکل شروع می شود، احتمال این که به زودی ال سی دی بسوزد زیاد است.

۷. سیاه شدن صفحه گوشی سامسونگ در اثر ضربه

PH GS S20 Cracked Ink blots bleeding screen.jpeg - نشانه های سوختن ال سی دی گوشی سامسونگ

ضربه یا هر گونه آسیب دیگری می تواند باعث سیاه شدن صفحه گوشی شود. ممکن است یک یا چند بخش از صفحه نمایش سیاه شود و در بعضی موارد هم کل صفحه سیاه می شود. در این موارد صفحه گوشی کاملا سیاه است و نمی توانید با آن کار کنید، اما گوشی روشن می شود و اگر با یک خط دیگر به آن زنگ بزنید، می توانید صدای زنگ و ویبره را بشنوید. در این حالت گوشی سالم است اما ال سی دی سوخته و باید تعویض شود.

مطالعه
بهترین اسپیکر بوم پارتی انرجایزر چه مدلی است؟

۸. تغییر رنگ و رنگ پریدگی ال سی دی گوشی

هر گونه تغییر رنگ یا رنگ پریدگی ال سی دی گوشی، اتفاق نرمالی نیست و احتمالا خبر از یک مشکل در سیستم گوشی می دهد.

۹. زرد شدن صفحه گوشی سامسونگ

یکی از علت های زرد شدن صفحه گوشی آسیب دیدن ال سی دی بر اثر ضربه یا سایر عوامل است و احتمال این وجود دارد که بعد از مدتی ال سی دی به صورت کامل بسوزد.

۱۰. بنفش شدن صفحه گوشی

1526836549424066560 461x1024.jpg - نشانه های سوختن ال سی دی گوشی سامسونگ

بنفش شدن صفحه نمایش گوشی سامسونگ مشکلی است که تقریبا همیشه علت اصلی آن وارد آمدن ضربه یا فشار به گوشی است.

۱۱. خطوط رنگی روی صفحه نمایش

s l500.jpg - نشانه های سوختن ال سی دی گوشی سامسونگ

یکی از نشانه های خرابی lcd گوشی خط افتادن روی صفحه نمایش است. در این حالت خطوط رنگی روی صفحه نمایش ظاهر می شوند. ممکن است فقط یک خط روی صفحه باشد یا چند خط در یک سمت صفحه یا خطوط بسیار زیاد در سراسر صفحه. به هر حال این خطوط نشان دهنده خرابی ال سی دی هستند و ال سی دی باید تعویض شود.

رنگ پریدگی ال سی دی و چشمک زدن ال سی دی گوشی سامسونگ دیگر نشانه هایی هستند که می توانند ما را به خرابی ال سی دی گوشی مشکوک کنند.

۱۳. بلند شدن ال سی دی گوشی

بعد از ضربه خوردن گوشی ممکن است با مشکل بلند شدن ال سی دی گوشی مواجه شوید. در این حالت ال سی دی از روی گوشی جدا می شود و بین بدنه گوشی و صفحه نمایش فاصله ایجاد می شود. این اغلب اوقات به علت باد کردن باتری گوشی ایجاد می شود که مشکل بسیار خطرناکی است.

مطالعه
معرفی لیبل پرینتر

۱۴. قاطی کردن تاچ گوشی

گاهی اوقات ممکن است شما یک قسمت از صفحه نمایش را لمس کنید و یک قسمت دیگر پاسخ بدهد. مثلا بخواهید یک اپلیکیشن را باز کنید اما یک اپلیکیشن دیگر باز شود. این مشکل نشان می دهد که گوشی نمی تواند محل دقیق تاچ را تشخیص دهد و به احتمال زیاد تاچ اسکرین آسیب دیده است.

هزینه تعویض ال سی دی گوشی سامسونگ

خرابی ال سی دی گوشی می تواند درجات مختلفی داشته باشد، از ترک برداشتن گلس ال سی دی تا تغییر رنگ صفحه نمایش یا لکه افتادن در آن و در نهایت سیاه شدن کامل صفحه نمایش گوشی و از کار افتادن تاچ. زمانی که مشکل ال سی دی خفیف است، مثل ترک خوردگی یا لکه و خط افتادن روی ال سی دی، ممکن است تعمیر گوشی را به تعویق بیندازیم و فکر کنیم که می توانیم با این میزان خرابی کنار بیاییم. اما مسئله اینجاست که با به تعویق انداختن تعمیر ال سی دی گوشی، مشکل گسترش پیدا می کند و مجبور می شوید هزینه بیشتری صرف تعمیر ال سی دی گوشی بکنید.

پیشنهاد ما جهت دریافت لیست هزینه تعمیرات گوشی سامسونگ این است که از شعب نمایندگی سامسونگ اقدام به دریافت لیست هزینه ها نمائید.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.