رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

مشخصات لنز Canon EF 1.4x III Extender

مشخصات لنز Canon EF 1.4x III Extender

مشخصات لنز Canon EF 1.4x III Extender

 

Canon EF 1.4x III Extender بین Canon EOS Digital SLR و یک لنز سازگار) در درجه اول لنزهای سری L کانن ( نصب می شود و فاصله کانونی لنز را تا ۱.۴ برابر قابل توجه افزایش می دهد. ۱.۴x III یک افزودنی کوچک و سبک به کیت شما است ، تنها ضربه متوسطی به کیف پول شما وارد می کند و باعث افزایش قابل توجه فاصله کانونی شما می شود. به نظر می رسد بسیار عالی است ، اما این (و همه) توسعه دهنده ها کاملاً بدون عیب نیستند که من در طول بررسی Canon EF 1.4x III Extender مورد بحث قرار خواهم داد.

بدیهی است که دلیل اصلی استفاده از هر افزاینده به دست آوردن فاصله کانونی طولانی تر/زاویه دید باریک تر از لنز است – برای محکم تر کردن سوژه. در اینجا نمونه ای از افزایش فاصله کانونی ارائه شده توسط گسترش دهنده های ۱.۴x و ۲x ارائه شده است.

Canon EF 1.4x III

No Extender | ۱.۴x Extender | ۲.0x Extender
تصاویر فوق (از گل کاکتوس کریسمس) از همان محل نصب روی سه پایه (با استفاده از حلقه سه پایه) با لنز ماکرو Canon EF 180mm f/3.5L USM بر روی بدنه دوربین Canon EOS 5D Mark II گرفته شده است. تفاوت در قاب بندی (زاویه دید) بین سه مثال نشان داده شده کاملاً محسوس است. این مزیت تنها ، اما قابل توجهی است که توسط توسعه دهندگان ارائه می شود.

استفاده از افزاینده ۱.۴ برابر (هر مارک یا مدلی از آنها) حداکثر تنظیم دیافراگم لنز شما را با ۱ توقف کاهش می دهد – حداکثر تا ۱/۲ نور بیشتری به نوردهی می دهد. دیافراگم لنز همچنان به همان قطر فیزیکی باز می شود ، اما نسبت باز شدن دیافراگم به فاصله کانونی – ۱ توقف کاهش می یابد. بنابراین ، حداکثر بازشدگی دیافراگم لنز خود را از لیست زیر انتخاب کنید و متوجه شوید که وقتی هر افزونه ۱.۴x در پشت آن نصب می شود ، یک مقدار را به راست تغییر می دهد: f/2.0 ، f/2.8 ، f4.0 ، f/5.6 ، f/8.0 ، f/11

با ضرب در فاصله کانونی و حداکثر کاهش دیافراگم ، معادل عدسی حاصل را بدست آورید. به عنوان مثال ، یک گسترش دهنده ۱.۴x (که معمولاً به آن تله مبدل نیز گفته می شود) یک لنز Canon EF 70-200mm f/2.8L IS II USM را به یک لنز IS 98-280 میلی متر f/4 تبدیل می کند (بله ، IS هنوز در همه موارد به طور عادی کار می کند. لنزهای IS سازگار) لنز Canon EF 70-200mm f/4.0L که روی ۱.۴x نصب شده است تبدیل به یک لنز ۹۸-۲۸۰mm f/5.6 می شود. لنز Canon EF 300mm f/2.8L IS تبدیل به یک لنز ۴۲۰mm f/4 IS می شود. و همانطور که در مثالهای بررسی Canon EF 1.4x III Extender در بالا نشان داده شده است ، لنز ماکرو Canon EF 180mm f/3.5L USM تبدیل به لنز ماکرو ۲۵۲mm f/5.0 USM می شود.

دوربین های DSLR در صورت استفاده از توسعه دهنده های کانن ، محاسبه نوردهی خودکار را به درستی ادامه خواهند داد.

اگرچه بیشتر لنزهای سازگار با اکستندر دارای حداکثر دیافراگم f/4 یا بیشتر هستند ، اما برخی از لنزهای بلندتر دارای حداکثر دیافراگم f/5.6 هستند (مانند لنز Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS USM بین ۲۶۰ میلی متر و ۴۰۰ میلی متر) پشتیبانی از فوکوس خودکار DSLR از لنز دیافراگم f/8 max و ترکیب اکستندر متفاوت است ، از عدم پشتیبانی تا پشتیبانی ، هر چند به طور بالقوه با قابلیت کاهش نقطه AF. ترکیبی از لنز و توسعه دهنده همیشه می تواند در حالت فوکوس دستی استفاده شود ، اما به یاد داشته باشید که حداکثر دیافراگم باریک یک منظره یاب تاریک ایجاد می کند که تمرکز دستی را مشکل می کند. اغلب بهتر است (در صورت موجود بودن) استفاده از AF Live View ، که به طور کلی حتی با ترکیب لنزهای دیافراگم حداکثر f/11 پشتیبانی می شود.

توسعه دهنده ها بر MFD (حداقل فاصله فوکوس) لنزهایی که در پشت آنها نصب شده است تأثیری ندارند ، بنابراین MM (حداکثر بزرگنمایی) لنز نیز در ۱.۴x ضرب می شود. آیا از لنز Canon EF 180mm f/3.5L به بزرگنمایی کلان نیاز دارید؟ Canon EF 1.4x III Extender را برای یک لنز ماکرو ۲۵۲ میلی متر ۱.۴: ۱ (۱.۴x) اضافه کنید.

عکسبرداری با Canon EF 1.4x III Extender باعث کاهش سرعت فوکوس خودکار می شود. به گفته چاک وست فال (کانن ایالات متحده): “مانند EF Extenders قبلی ، استفاده از سری III EF Extenders سرعت AF را برای بهبود عملکرد AF کاهش می دهد. هنگامی که از Extender EF 1.4X III استفاده می شود ، سرعت درایو AF 50٪ کاهش می یابد. هنگامی که از Extender EF 2X III استفاده می شود ، سرعت درایو AF 75 reduced کاهش می یابد. این ممکن است یک اشکال به نظر برسد ، اما در واقع عملکرد ردیابی سوژه هنگامی که سری III Extenders با لنزهای IS II استفاده می شود ، بسیار بالا می ماند. این به دلیل بهبود AF است دقت انجام شده توسط میکرو رایانه جدید در توسعه دهنده ها امکان پذیر است. ”

مطالعه
فهمیدن روت بودن گوشی به چه صورت است؟

رودی وینستون کانن این داستان را کامل می کند:

“از آنجا که سیستم های AF برای خواندن و واکنش به تغییرات فاصله فوکوس در اصل توسط کامپیوتر کنترل می شوند ، اطلاعات باید به گونه ای اصلاح شوند که حرکت تمرکز (یا حساسیت) حضور اضافی توسعه دهنده را جبران کند. در سیستم EOS کانن ، این کار انجام می شود. با کاهش عمدی سرعت درایو در صورت تشخیص افزاینده.

قبل از اینکه بلافاصله به این نتیجه برسید که این یک مشکل است ، درک کنید که این کاهش سرعت درایو اکنون با سرعت موثری مطابقت دارد که تنها با همان لنز EF به دست می آورید. این به طور خودکار عناصر کاهش یافته لنزهای فاصله دار در گروه (های) فوکوس لنز را برای تمرکز مجدد روی یک سوژه جابجا می کند ، با استفاده از EF Extender. بر این اساس ، عملکرد کلی AF با یک EF Extender متصل می شود ، در حالی که سرعت AF لنز بدون اکستندر متصل نیست. ”

با نصب لنزهای خوب ، با سرعت AF 1.4x III مشکلی ندارم. اگر در نور بسیار کم عکاسی می کنید ، از سوژه های نزدیک با سرعت نزدیک و/یا از لنزهای با تمرکز کند استفاده می کنید ، AF همیشه چالش برانگیزتر خواهد بود.

به نظر من بزرگترین نقطه ضعف استفاده از توسعه دهنده ، کاهش کیفیت تصویر است. از آنجا که Canon EF 1.4x III Extender انحرافات/عیوب لنز را در پشت آن ۱.۴ برابر افزایش می دهد و از آنجا که در حال حاضر ۷ عنصر لنز اضافی برای عبور نور وجود دارد ، باید انتظار کاهش کیفیت تصویر را داشت. شاید بزرگترین شگفتی این باشد که تخریب چقدر اندک است.

کیفیت تصویر لنزها در مدل های مختلف متفاوت است. و بنابراین ، نتایج نوری از ترکیبات مختلف با توسعه دهنده نیز متفاوت است. یک لنز عالی معمولاً با ۱.۴x از بهترین کیفیت تصویر استفاده می کند و بهترین راه برای مشاهده نحوه عملکرد خاص ترکیبات لنز+با استفاده از ابزار نمودار وضوح ISO 12233 است. همه لنزهای سازگار با توسعه دهنده فعلی دارای نتایج نمودار ISO 12233 از ترکیبات با افزاینده موجود هستند (مقدار فاصله کانونی با افزایش دهنده را انتخاب کنید). حداکثر فاصله کانونی بومی را با فاصله کانونی بیشتر مقایسه کنید تا تغییرات نوری را از ترکیب مشاهده کنید.

Canon EF 1.4x III Extender کنتراست و وضوح را تا حدودی کاهش می دهد. متوقف کردن یک تا دو توقف لنز معمولاً کیفیت تصویر هر دو لنز برهنه و ترکیب لنز توسعه یافته را بهبود می بخشد.

۱.۴x III اعوجاج لوله را به لنز مورد استفاده اضافه می کند. از آنجایی که بسیاری از لنزهای زوم تله دارای اعوجاج گیره در بلندترین فاصله کانونی خود هستند ، اعوجاج بشکه اضافه شده می تواند تا حدی با اعوجاج پینچ مقابله کند. توجه داشته باشید که اعوجاج بشکه باعث می شود قسمت مرکزی تصویر (تصویر بالا در ابزار ISO 12233) کمی بزرگ شود ، که می تواند باعث شود تا جزئیات بیشتری برطرف شود.

من کمی بیشتر CA (Chromatic Aberration) را در گوشه برخی از ترکیبات توسعه دهنده و لنز می بینم. استفاده از مرکز دایره تصویر باعث می شود تا حدودی وینیتینگ کاهش یابد.

لنز Canon 180 L Macro لنزی است که با اکستندرها عملکرد بسیار خوبی دارد. در زیر تصاویری با وضوح ۱۰۰ taken برگرفته از نمونه ای است که قبلاً در بررسی Canon EF 1.4x III Extender نشان داده شده است و نتایج آن را نشان می دهد که این لنز بسیار تیز ، تا f/11 متوقف شده و با روشنایی استودیو با افزایش دهنده تولید می شود.

هر ردیف زیر تصویر نشان دهنده لنز برهنه یا لنز با توسعه دهنده مشخص شده در پشت آن است. در هر ردیف ، برچسب سمت چپ بیشتر موس ، وضوح اصلی ترکیب است و مقادیر سمت راست ، تصاویر Photoshop CS5 را با وضوح بالا (تغییر اندازه بزرگتر) ایجاد شده از تصویر اصلی نشان می دهد.

نمونه تصویر Canon EF

No Extender: 0x  |  ۱.۴x  |  ۲.0x 

۱.۴x Extender: ۱.۴x  |  ۲.0x 

۲.x Extender: ۲.0x 
بدیهی است که افزونه ها نتایج بهتری نسبت به افزایش اندازه یک تصویر در فتوشاپ ایجاد می کنند (و این البته تنها زمانی صادق است که شما نمی خواهید کل میدان دید لنز بومی را داشته باشید). همچنین کیفیت تصویر حاصله در این مثالهای توسعه دهنده قابل توجه است. این تصاویر با استفاده از سبک تصویر استاندارد با تنظیم وضوح “۲” (بسیار کم) پردازش شده اند.

به طور معمول ، اما در معرض تغییر ، لنزهای Canon سازگار با Canon EF 1.4x III Extender شامل لنزهای فاصله کانونی ثابت L با فاصله کانونی ۱۳۵ میلی متر و بیشتر ، لنزهای زوم L با حداقل ۷۰ میلی متر فاصله کانونی در انتهای عریض خود هستند ( لنز Canon EF 70-300mm f/4-5.6L IS USM حذف شده است). لنزهای Canon TS-E Tilt-Shift در نمودار سازگاری رسمی Canon گنجانده نشده اند و ۳ مخاطب اضافی لنز طلایی برای انتقال اطلاعات اکستندر به دوربین ندارند ، اما همانطور که نتایج کیفیت تصویر آنها در بررسی های آنها نشان می دهد ، می توانند با توسعه دهنده ها لیست زیر از لنزهای متوقف که این پارامترها را برازش می دهند ، سازگار هستند ، اما ممکن است برای فوکوس دقیق به کالیبراسیون میکرو فوکوس دوربین نیاز داشته باشند (توجه داشته باشید که همه دوربین های DSLR از کالیبراسیون میکرو فوکوس پشتیبانی نمی کنند):

مطالعه
انواع سرورها

به دلیل دارا بودن سیستم های رله سیگنال ناسازگار ، SLR های فیلم با سری III Extenders سازگار نیستند (با EOS-1V تنها استثنا).

 

در حالی که برخی از توسعه دهندگان شخص ثالث * ممکن است * به درستی با لنزهای غیر سازگار با کانن کار کنند ، احتمالاً دیافراگم را کاهش نمی دهند. تلاش برای نصب اکستندر Canon بر روی همین لنزهای غیر سازگار می تواند به دلیل تماس با عنصر لنز عقب ، به لنز آسیب برساند. توسعه دهنده های کانن به سادگی پشت عنصر لنز عقب در لنزهای غیر سازگار با کانن قرار نمی گیرند.

توسعه دهنده های کانن دارای یک حلقه لاستیکی محافظ در اطراف عنصر جلویی هستند تا هم از خود اکستندر و هم از لنزی که هنگام نصب اکستندر بر روی یک لنز سازگار خاموش است محافظت کند.

همانطور که قبلاً در بررسی Canon EF 1.4x III Extender گفتم ، III جایگزین II می شود. اولین سفارش من پس از خرید (خرده فروشی) ۱.۴x III این بود که نتایج نمودار وضوح ISO-12233 with-extender-III را به همه لنزهای سازگار با توسعه دهنده فعلی اضافه کنم. همان لنزها از افزونه های نسخه II نتایج دارند و مبنای لنز به لنز را برای مقایسه بین دو نسخه اکستندر ارائه می دهند. نتایج توسعه دهنده سری III آخرین مجموعه فاصله کانونی موجود برای هر لنز است. در اینجا لیستی از این بررسی لنزها وجود دارد-که همچنین لیست جامعی در زمان بازبینی لنزهای کنون سازنده سازنده کنونی موجود است. همیشه ویژگی ها و ابزار اندازه گیری لنز را برای جدیدترین مشخصات سازگاری بررسی کنید.

تفاوت کیفیت تصویر که به راحتی بین ۱.۴x II و ۱.۴x III قابل مشاهده است عبارتند از:

۱.۴x III دارای اعوجاج لوله کمتر از ۱.۴x II است. این امر در مقایسه جزئیات مرکز قاب را کمی کوچکتر می کند. این تفاوت بیشتر در برش بالا در ابزار نمودار ISO 12233 نشان داده می شود.

عناصر شیشه ای پراکندگی غیر عادی در توسعه دهنده های سری III برای کاهش انحراف رنگی و افزایش وضوح و کنتراست استفاده می شود. تفاوت CA بین II و III کاملاً قابل توجه است – به این تفاوت در محصولات زیرین ISO 12233 توجه زیادی داشته باشید.

تفاوت وضوح و کنتراست کمتر قابل توجه است ، اما برخی از مثال های مقایسه بهبودهایی را نشان می دهند.

پوشش Super Spectra کانن که به بهبود کیفیت تصویر کمک می کند ، شبح و شعله ور را کاهش می دهد. عناصر جلو و عقب دارای پوشش ضد لک فلورین کانن هستند-بنابراین تمیز کردن آنها بسیار آسان است.

در دسترس نیست زیرا من Canon EF 1.4x III Extender review را اعلام می کنم:

پیشرفت در توسعه دهنده های سری III وعده می دهد که به ویژه در این لنزهای خاص عملکرد خوبی داشته باشد.

 

میکرو رایانه ای که در سری III Extenders ادغام شده است فوکوس خودکار سریعتر و افزایش دقت AF را در هنگام استفاده از لنزهای Canon IS Supertelephoto Series II که در بالا ذکر شد و (من انتظار دارم) همه لنزهای سازگار در آینده را نوید می دهد. کیفیت نوری بهتر نیز انتظار می رود.

توجه داشته باشید که “وقتی AF از سری III Extenders با لنزهای EF سازگار با توسعه دهنده استفاده می شود ، دقت AF همانند سری II باقی می ماند.” [کانن]

توجه داشته باشید که Canon تجمع افزونه ها را توصیه نمی کند. در حالی که آنها به دلیل کمبود فضا در عناصر عقب با هم هماهنگ نیستند ، می توان از لوله فرمت تعبیه شده بین آنها برای ایجاد تناسب استفاده کرد. اما ، Canon به دلیل کاهش دقت فوکوس خودکار ، اصلاً استفاده از ET را توصیه نمی کند. کیفیت تصویر از توسعه دهنده های انباشته عالی نخواهد بود.

 

بیایید نگاهی به Canon EF 1.4x III Extender که روی بدنه دوربین نصب شده است بیندازیم.

Canon EF 1.4x III Extender که روی بدنه دوربین

Lens Only | ۱.۴x Extender | ۲.0x Extender
Extender طول فیزیکی هر ترکیبی را که با آن استفاده می شود ۱.۰۷ اینچ (۲۷.۱ میلی متر) افزایش می دهد و وزن آن را ۸ اونس (۲۲۵ گرم) افزایش می دهد. ۱.۴x III 1.4 اونس (۱۲ گرم) سنگین تر از و اساساً همان طول را دارد ، زیرا Canon EF 1.4x Extender II جایگزین آن می شود.

مطالعه
5نکته مهم برای خرید درایو های SSDمناسب

 

دو عدسی اضافی در ۱ گروه کمتر (۷/۳ در مقابل ۵/۴) در III یافت می شود (و احتمالاً به افزایش کمی وزن کمک می کند). اکستندر نصب شده وزن لنز را کمی تغییر می دهد تا تعادل بالقوه کمی تغییر کند. البته حلقه های زوم و فوکوس به همان اندازه لنز از بدنه دوربین دور می شوند. به طور کلی ، تغییر هندلینگ ناشی از توسعه دهنده ۱.۴x جزئی است و بزرگنمایی اضافی خوب است.

 

در زیر توسعه دهنده های سری II و III برای مقایسه نشان داده شده است.

Canon EF 1.4x لنر
به تغییر رنگ جزئی دو برنامه توسعه دهنده سری III که در مرکز بالا نشان داده شده است توجه کنید. رنگ جدید با جدیدترین لنزهای سفید L کانن مطابقت دارد.

Model Weight Dimensions w/o Hood Year
Canon EF 1.4x III Extender ۷.۹ oz (۲۲۵g) ۲.۸ x 1.1″ (۷۲ x 27.2mm) ۲۰۱۰
Canon EF 1.4x II Extender ۷.۸ oz (۲۲۰g) ۲.۹ x 1.1″ (۷۲.۸ x 27.2mm)
Canon EF 2x III Extender ۱۱.۵ oz (۳۲۵g) ۲.۸ x 2.1″ (۷۲ x 52.7mm) ۲۰۱۰
Canon EF 2x II Extender ۹.۴ oz (۲۶۵g) ۲.۸ x 2.3″ (۷۲ x 58mm)

مانند ۱.۴x II ، Canon EF 1.4x III Extender دارای آب و هوا است و بسیار محکم ساخته شده است-از نظر ساخت و ساز شبیه لنزهای Canon L است. توسعه دهنده های سری III شامل برخی از پیشرفت های دوام هستند.

پین لنز و پین متوقف کننده لنز برای استقامت بیشتر بهبود یافته اند و همانطور که در زیر می بینید ، در حال حاضر ۷ پیچ (به جای ۴) پیچ لنز عقب را روی بدنه نگه می دارد.

Canon EF 1.4x لنر دوربین
با توجه به این که یک اکستندر می تواند نزدیک به ۲۰۰۰۰ دلار دوربین و لنز به آن متصل شده باشد ، می توان از بیمه استحکام اضافی قدردانی کرد. سوئیچ رهاسازی لنز ارتقاء یافته است اما عملکرد آن یکسان است.

در زمان بررسی ، تفاوت قیمت بین توسعه دهندگان نسخه II هنوز در دسترس و نسخه IIIs بسیار زیاد است. اگر قیمتها مساوی بود ، هیچ مشکلی وجود نداشت که III نسخه توسعه دهنده است. اما ، صرفه جویی در هزینه یکی از دلایل خرید اکستندر به جای لنز با فاصله کانونی بیشتر است. و مطمئن هستم که همه نمی توانند تفاوت هزینه را با ۱.۴x III نسبت به ۱.۴x II توجیه کنند.

البته ، برای اخذ تمدید کننده اولین تصمیم است. مجازات کیفیت تصویر ۱.۴x بد نیست – می تواند برای بسیاری گزینه خوبی باشد.

توصیه من این است که از Canon EF 1.4x III Extender برای افزایش مفید بودن یک لنز تیز که هدف اصلی دیگری دارد استفاده کنید. برای دستیابی به بهترین نتیجه ، یک لنز با فاصله کانونی بومی بخرید. سپس یک برنامه افزودنی را اضافه کنید تا به شما این امکان را بدهد که (کمتر) از فاصله کانونی بیشتر استفاده کنید. به عبارت دیگر ، شما به طور کلی از یک لنز ۳۰۰ میلی متری نتایج بهتری خواهید گرفت تا با یک لنز ۲۰۰ میلی متری بعلاوه Canon EF 1.4x III Extender ، اما توانایی عکسبرداری با ۲۸۰ میلی متر یا ۴۲۰ میلی متر یک گزینه خوب است.

 

یکی دیگر از دلایل خوب استفاده از اکستندر ایجاد لنز با فاصله کانونی طولانی تر از آنچه که بومی در دسترس است است. به عنوان مثال ، لنز Canon EF 800mm f/5.6L IS USM Lens به علاوه ۱.۴x منجر به یک لنز ۱۱۲۰mm f/8 IS USM غیر بومی می شود.

خرید افزاینده با لنز بلندتر به دلایل مالی نیز می تواند منطقی باشد. لنزهای فاصله کانونی بسیار طولانی تر از اکستندرها گرانتر هستند.

استفاده از افزونه ها برای صرفه جویی در فضا هنگام سفر یا پیاده روی می تواند تصمیم خوبی باشد.

توسعه دهنده ها برای چه نوع عکاسی استفاده می شوند؟ ورزش و حیات وحش دو مورد از رایج ترین کارهای عکاسی هستند که از توسعه دهنده استفاده می کنند. عکاسی خبری ، اجرای قانون و بسیاری از انواع دیگر عکاسی نیز می توانند از آنها به خوبی استفاده کنند.

در حالی که من درصد زیادی از افزونه ها استفاده نمی کنم ، اغلب Canon EF 1.4x III Extender را به همراه خود دارم. Canon EF 1.4x III Extender دسترسی به لنزهای تیز و سازگار Canon شما را برای جریمه کیفیت تصویر کوچک و اندازه ، وزن و هزینه مالی نسبتاً کم افزایش می ده

https://digihelp.blogsky.com منبع

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه