رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

یک سوال Latest Articles

ارزان ترین بلیط هواپیما در مقاصد داخلی!

باید بدانید که عوامل متعددی بر قیمت نهایی بلیط هواپیما چه در مقاصد داخلی و چه در مسیرهای خارجی تاثیر می گذارد. اما اگر به دنبال خرید بلیط هواپیما داخلی ارزان هستید، باید این فاکتورهای تاثیرگذار را هنگام رزرو در نظر بگیرید. با املاک داران همراه باشید تا عوامل تاثیرگذار بر نرخ بلیط هواپیما و ارزان ترین بلیط هواپیما در مقاصد داخلی را برای شما شرح دهیم.

برای مطالعه بیشتر مقاله اینجا کلیک کنید.

انواع بلیط هواپیما

در صورتی که می خواهید ارزان ترین بلیط هواپیما در مقاصد داخلی را تهیه کنید، باید سایتی معتبر انتخاب نمایید. سپس با توجه به عوامل موثر در قیمت بلیط، برای خرید اقدام کنید.

اگر تا کنون با هواپیما سفر رفته باشید، قطعا می دانید که دو نوع بلیط هواپیما سیستمی و چارتری وجود دارد. بلیط هواپیما سیستمی به بلیطی گفته می شود که نرخ آن ثابت است و توسط مراجع مربوطه تعیین می گردد. اما بلیط چارتر هزینه کمتری نسبت به بلیط سیستمی دارد. همچنین شما می توانید به دنبال پرواز لحظه آخری باشید و ارزان ترین بلیط هواپیما در مقاصد داخلی را خریداری کنید. در ادامه به توضیح انواع بلیط هواپیما می پردازیم:
tic5 - ارزان ترین بلیط هواپیما در مقاصد داخلی!

بلیط هواپیما سیستمی

این نوع بلیط هواپیما را چه از ایرلاین مربوطه خریداری کنید و چه از آژانس های گردشگری، فرقی ندارد. در هر صورت قیمت بلیط ثابت است. چرا که مصوب شرکت هواپیمایی می باشد. این بلیط در فصل های سیزن و همچنین لو سیزن قابل رزرو است.

از مزایای بلیط هواپیما سیستمی می توان به قابلیت استرداد آن اشاره کرد. بدین معنا که اگر شما به هر دلیلی از پرواز جا بمانید و یا منصرف شوید، میتوانید بلیط را پس بدهید. البته مقداری از پول را به عنوان جریمه از هزینه شما کسر خواهند کرد.

مزیت دیگر خرید بلیط هواپیما سیستمی در مقاصد داخلی این است که قیمت بلیط برای افراد کم سن و سال کمتر است. پس اگر با خانواده سفر می کنید، میتوانید با انتخاب بلیط سیستمی هزینه ها را کاهش دهید.

بلیط هواپیما چارتری

این نوع بلیط هواپیما به طور دائم دارای نوسان قیمت می باشد و در اغلب موارد نسبت به بلیط های سیستمی بسیار ارزان تر هستند. در واقع برخی از آژانس های مسافرتی، تمامی صندلی های یک هواپیما را برای مدتی معلوم پیش خرید می کنند. بنابراین قیمت آن را خودشان تعیین می نمایند. اما تغییر قیمت بلیط هواپیما چارتر به میزان تقاضای مسافران بستگی دارد. هرچه به فصل های سیزن (تعطیلات و زمانی که سفر زیاد است) نزدیک تر شویم، قیمت بلیط هواپیما چارتر افزایش می یابد. اما در فصل لو سیزن و در نزدیکی زمان سفر به طرز چشمگیری قیمت ها کاهش پیدا می کند.

اما متاسفانه این نوع بلیط قابل استرداد نیست و هزینه ای که برای آن پرداخت می کنید، در صورت لغو سفر به شما باز گردانده نخواهد شد. همچنین قیمت بلیط چارتر برای تمام سنین یکسان است و برای افراد خردسال کمتر نخواهد بود.

مطالعه
خطوط اسرارآمیز نازکا چطور ترسیم شدند؟

عوامل تاثیرگذار بر قیمت بلیط هواپیما

بر کسی پوشیده نیست که قیمت پروازها دائما در حال نوسان است. آیا تابحال برای شما پیش آمده که بلیط هواپیما ارزان خریداری کنید و چند دقیقه بعد متوجه افزایش دو برابری قیمت آن شوید؟ تقریبا اغلب ما در چنین موقعیتی قرار گرفته ایم. چه چیزی باعث می شود که قیمت بلیط هواپیما تا این حد افزایش یا کاهش قیمت داشته باشد؟ در ادامه نگاهی به عوامل موثر بر نرخ بلیط هواپیما داخلی خواهیم انداخت.

تغییر فصل

همانطور که اغلب شما می دانید، تغییر فصل میتواند تاثیر زیادی بر قیمت بلیط هواپیما داشته باشد. طبیعتا در زمانی که مردم بیشتری به سفر می روند، مثل تعطیلات، قیمت بلیط نیز افزایش می یابد. این مسئله به شرکت های هواپیمایی این امکان را می دهد تا به دلیل محدودیت صندلی، سود خود را به حداکثر برسانند.

اما اگر به دنبال ارزان ترین بلیط هواپیما داخلی هستید، کافیست منعطف باشید. زمان سفر خود را تغییر دهید و فصلی را انتخاب کنید که هزینه بلیط در آن کمتر است. بنابراین اگر علاقه ای به شلوغی سواحل در تابستان ندارید، می توانید در زمستان سفر کنید.

قیمت بنزین هواپیما

متاسفانه قیمت سوخت وسایل نقلیه هر روز در حال افزایش است. شرکت های هواپیمایی نیز از این قضیه مستثنی نیستند و بایستی نرخ بلیط را با هزینه ها تطبیق دهند. سوخت یکی از بزرگ ترین هزینه های یک پرواز است و حتی هواپیما های مدرن نیز در هر دقیقه چند صد لیتر سوخت می سوزانند. شرایط اقتصادی بر قیمت سوخت و در نهایت نرخ بلیط هواپیما تاثیر می گذارد.
tic4 - ارزان ترین بلیط هواپیما در مقاصد داخلی!
اما این بدان معنا نیست که شما امید خود را از دست بدهید. شما می توانید در هر شرایطی برخی از ایرلاین ها را بیابید که نسبت به بقیه از نرخ پایین تری برخوردار هستند. همچنین می توانید با استفاده از بلیط های لحظه آخری و چارتر، هزینه های سفر خود را کاهش دهید.

میزان عرضه و تقاضا

میزان عرضه و تقاضا بر میزان هزینه بلیط هواپیما داخلی تاثیر گذار است. هرچند این مسئله به تغییر فصل نیز مرتبط می باشد، ولی فراتر از آن است. در واقع موارد متعددی میتواند بر افزایش تقاضای بلیط هواپیما برای مقاصد داخلی خاص تاثیر بگذارد. به طور مثال ممکن است برگزاری یک رویداد یا همایش در مقصدی معین باعث افزایش میزان تقاضای بلیط شود. یا شاید یک بیماری مثل کرونا منجر به کاهش سفر به شهری خاص شود. در این شرایط هزینه بلیط افزایش و یا کاهش می یابد. اگر به دنبال بلیط هواپیما ارزان هستید، بنابراین بهتر است در چنین شرایطی به دنبال آپشن های لحظه آخری باشید.

رقابت بیشتر، بلیط هواپیما ارزان تر

زمانی که چندین ایرلاین داخلی در یک مسیر خاص با هم در رقابت هستند، شما می توانید بلیط هواپیما مقاصد داخلی با بهترین قیمت را بیابید. این مسئله نیز به میزان عرضه و تقاضا مرتبط می باشد. اگر یک ایرلاین تصمیم بگیرید در مسیری معین، نرخ پایینی را در نظر بگیرد، سایر ایرلاین ها نیز مجبور به کاهش قیمت ها هستند. تنها در این صورت می توانند در چرخه رقابت باقی بمانند.

مطالعه
بهترین رستوران های شیراز را بشناسیم!

مسافت طولانی تر، بلیط هواپیما گران تر

مطمئنا یک پرواز طولانی تر، هزینه بیشتری در بر خواهد داشت. شاید تصور کنید که مسافت به قیمت سوخت مرتبط است ولی چیزی فراتر از آن می باشد. مهمانداران هواپیما، هزینه غذا و نوشیدنی و .. از جمله مواردی است که در مسافت های طولانی بر قیمت بلیط تاثیر می گذارد.

کلاس بلیط هواپیما

همانطور که می دانید، بلیط هواپیما در ایرلاین های داخلی به صورت پریمیوم و بیزینس کلاس ارائه می شود. بیزینس کلاس یا همان کلاس اقتصادی دارای امکانات بهتری است و این مسئله باعث می شود قیمت بلیط هواپیما در مقاصد داخلی افزایش یابد. بنابراین اگر به نرخ بلیط هواپیما اهمیت می دهید، بهتر است بلیط هواپیما پریمیوم را خریداری نمایید.

و اما ارزان ترین بلیط هواپیما در مقاصد داخلی

افراد زیادی به دلایل مختلف به سفر های داخلی می روند. برخی برای تفریح و عده ای نیز برای بیزینس در مقاطع زمانی مختلف مسافرت می کنند. در ادامه به معرفی برخی از شهرهای توریستی ایرانی می پردازیم که می توانید در برخی بازه های زمانی برای خرید بلیط هواپیما ارزان اقدام کنید.

بلیط هواپیما کیش

منطقه آزاد کیش یکی از شلوغ ترین و توریستی ترین شهر های ایران به شمار می رود. همانطور که می دانید این شهر دارای جاذبه های گردشگری متعدد و همچنین مراکز خرید متنوعی است. این مسئله در جذب مسافران داخلی و خارجی زیادی به کیش نقش بزرگی دارد. هر سال افراد زیادی برای لذت بردن از جاذبه هایی نظیر اسکله تفریحی کیش، پارک دلفین ها، باغ پرندگان، تور سافاری کیش، جت اسکی، غواصی، پاراسل و .. به کیش سفر می کنند.

اما اگر به دنبال ارزان ترین بلیط هواپیما در مسیرهای داخلی هستید، میتوانید تور کیش را با در نظر گرفتن فاکتورهای بالا انتخاب نمایید. در واقع بایستی برای تهیه بلیط هواپیما کیش با قیمت مناسب به دنبال بلیط لحظه آخری باشید. یا اگر به سفر تفریحی می روید و عجله ای ندارید، در فصل های لو سیزن به کیش بروید. همچنین بهتر است بلیط هواپیما پریمیوم را انتخاب نمایید تا هزینه کمتری پرداخت کنید.
tic2 - ارزان ترین بلیط هواپیما در مقاصد داخلی!

بلیط هواپیما تهران

تهران به عنوان بزرگ ترین شهر ایران، بسیار پر طرفدار و پر رفت و آمد است. این شهر از جاذبه های متنوعی نظیر برج میلاد، پل طبیعت، دربند، دریاچه چیتگر، پیست شمشک، کاخ آزادی، پارک های بزرگ و غیره برخوردار می باشد. در صورتی که شما قصد سفر داخلی به این شهر را داشته باشید، پرواز شما در فرودگاه مهرآباد خواهد نشست. از آن جایی که این فرودگاه داخل شهر تهران واقع‌شده، سفر با هواپیما به تهران گزینه مناسبی است.

خوشبختانه ایرلاین های مختلفی به دلیل مهم بودن شهر تهران، به طور منظم برای این شهر پرواز ارائه می کنند. بنابراین به دلیل رقابتی که میان ایرلاین ها به وجود می آید، میتوان انتظار بلیط هواپیما تهران با قیمت ارزان را داشت. همچنین میتوانید به دنبال خرید بلیط هواپیما چارتری باشید و با کم ترین هزینه به تهران سفر کنید.

بلیط هواپیما مشهد

مشهد در استان خراسان رضوی نیز یکی از شهرهای توریستی و پر رفت و آمد ایران به شمار می رود. همانطور که پیش تر گفتیم، پر رفت و آمد بودن هر مسیر باعث افزایش نرخ بلیط هواپیما می شود. بنابراین دور از انتظار نیست که در مراسم های مذهبی و یا تعطیلات، نرخ بلیط هواپیما مشهد گران تر باشد. اما شما اگ به دنبال سفر ارزان به مشهد هستید، میتوانید بلیط های چارتری یا لحظه آخری مشهد را رصد کنید. همچنین با انتخاب فصل های لو سیزن که در آن میزان سفر کمتر است، میتوانید هزینه های سفر به مشهد را کاهش دهید.

مطالعه
محله تخت فولاد ، گنجینه تاریخی در قلب اصفهان

از آنجایی که مشهد یکی از مسیرهای محبوب برای مسافران داخلی است، ایرلاین های مختلف در این مسیر پرواز ارائه می کنند. همچنین در تمامی کلاس های پروازی امکان رزرو بلیط هواپیما مشهد وجود دارد. بنابراین با انتخاب کلاس پروازی پریمیوم و البته رقابتی شدن فروش بلیط برای شرکت های هواپیمایی، میتوان ارزان ترین بلیط هواپیما مشهد را تهیه نمود.

بلیط هواپیما اصفهان

اصفهان معروف به نصف جهان، یکی از شهرهای زیبای ایران به شمار می رود. هر سال بناهای باستانی و بی نظیر سی و سه پل، پل خواجو، مساجد تاریخی، بازارهای بزرگ گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. شما در این شهر زیبا می توانید هر چهار فصل را تجربه کنید و سفری به یاد ماندنی رقم بزنید.

شما در اغلب نقاط کشور می توانید برای سفر به اصفهان با هواپیما اقدام کنید. اما اگر به دنبال تهیه بلیط هواپیما ارزان در این مسیر هستید، بایستی فاکتورهای تاثیر گذار بر قیمت بلیط هواپیما را در نظر بگیرید. همانطور که می دانید با خرید بلیط هواپیما چارتر یا لحظه آخری میتوانید هزینه سفر به اصفهان را نیز کاهش دهید.

همچنین می توانید با مشورت با کاشناسان در بخش فروش بلیط اژانس های گردشگری، بهترین زمان برای خید بلیط ارزان برای این مسیر را شناسایی کنید. کلاس پروازی بیزینس کلاس میتواند هزینه زیادی برای شما در بر داشته باشد. از آن جایی که مسیر های داخلی چندان طولانی نیستند، می‌توانید با انتخاب پرواز پریمیوم، هزینه های سفر خود را کاهش دهید.
tic1 - ارزان ترین بلیط هواپیما در مقاصد داخلی!

جمع بندی

همانطور که گفتیم، عوامل متعددی بر قیمت بلیط هواپیما در مقاصد داخلی تاثیر می گذارند. بنابراین شما برای خرید بلیط ارزان در مسیرهای داخلی باید این موارد را در نظر بگیرید. همچنین باید بدانید که دو نوع بلیط سیستمی و چارتری وجود دارد که قیمت آن به دلایل ذکر شده در این مقاله متفاوت است. پس قبل از رزرو بلیط هواپیما، اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید. در این مقاله به توضیح انواع بلیط هواپیما، فاکتور های تاثیر گذار بر قیمت بلیط هواپیما و همچنین ارزان ترین بلیط هواپیما در مقاصد داخلی می پردازیم.

برای استفاده از خدمات سایت املاک آنلاین املاکداران که شامل مشاوره حقوقی املاک تلفنی، تهاتر ملک، خرید آپارتمان در اصفهان، سفارش خرید ملک در اصفهان، خرید زمین و خانه کلنگی در اصفهان، خرید ملک اصفهان، مشارکت در ساخت و اجاره روزانه باغ و ویلا در اصفهان، رهن و اجاره آپارتمان در اصفهان، رهن و اجاره خانه ویلایی در اصفهان و غیره می شوند، می توانید به صفحه اصلی سایت مراجعه کرده و برای کسب اطلاعات بیشتر به برگه های مربوطه مراجعه فرمایید.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.