رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

یک سوال Latest Articles

خطوط اسرارآمیز نازکا چطور ترسیم شدند؟

صحرای نازکا مجموعه بزرگ و شگفت انگیزی از خطوط است. این خطوط منحصر به فرد در ۴۰۰ کیلومتری جنوب شرقی لیما در مکانی بین پالیا و نازکا قرار دارد. گفته‌شده که در زمان های گذشته بومیانی در این مکان زندگی می ‌کردند که این خطوط نازکا را به وجود آورده‌اند.

برای مطالعه بیشتر اینجا کلیک کنید.

این خطوط بسیار بزرگ و وسیع هستند به طوری که اگر از روی زمین به آن‌ ها نگاه کنید متوجه شکل ظاهری آن‌ ها نخواهید شد. برای مشاهده این خطوط حتما باید از جایی مرتفع یا از هلیکوپتر به آن ‌ها نگاه کنید. اگر دوست دارید اطلاعات بیشتری در مورد این اشکال سحرآمیز داشته باشید تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

تعداد خطوط در صحرای نازکا

همانگونه که پیش تر نیز اشاره کردیم هنگامی که با هلیکوپتر یا هواپیما از صحرای نازکا گذر کنید تعداد زیادی از این اشکال خارق العاده را می‌ بینید. اگر بخواهیم تعدادی از شکل ها را برای شما نام ببریم می توانیم به سوسمار، ماهی، ستاره، مثلث، عنکبوت و… اشاره کنیم. در صحرای نازکا ۷۰ تصویر، ۸۰۰ خط مستقیم و ۳۰۰ شکل هندسی رسم شده‌است. نکته جالبی که در این مکان وجود دارد بزرگ بودن طول بعضی از این نقوش است که به ۱۵ متر نیز می ‌رسد. به دلیل اینکه در این صحرا باد زیادی نمی‌ وزد شکل این نقوش همانند روز اول حفظ شده‌است.

مطالعه
جاهای دیدنی رشت از خود شهر تا اطراف آن با آدرس و عکس

بومیان آن منطقه می گویند در گذشته مردم این نقوش را روی یک نمودار رسم کرده و بعد آن ‌ها را در مقیاس های بسیار بزرگ طراحی می‌ کردند. هنوز دلیل کشیده‌شدن این نقاشی ها مشخص نیست. بعضی ها بر این باورند که این نقش و نگاره ها جایگاه هایی برای فرود سفینه موجودات فضایی بوده است.

nazca2 - خطوط اسرارآمیز نازکا چطور ترسیم شدند؟

چرا این اشکال کشیده شده است؟

نظریه های متفاوتی در این مورد وجود دارد که از معروف ترین آن ‌ها می توان به نظریه اریک فون دنیکن اشاره کرد. به‌گفته وی، این خطوط جایگاهی برای فرود سفینه های فضایی بوده‌اند. اما برخی دیگر بر این باورند که انگیزه ‌ای مذهبی پشت کار مردمان آن زمان وجود داشته‌است. مردمان آن زمان باور داشتند باید اشکالی به وجود بیاورند که تنها خدا توانایی دیدن آن‌ ها را داشته باشد. پژوهش‌ های جدید نشان‌داده که طراحی این خطوط به آب ارتباط داشته‌اند و در ناحیه هایی مثل دشت ساحلی پرو بسیار ارزشمند است.

ساخت نگاره ‌های نازکا از هوا

نویسنده‌ ای به اسم جیم وودمن می ‌گوید ممکن نیست بدون اینکه فردی در هوا بوده و به صورت مستقیم روی خطوط نظارت داشته، نگاره ‌های نازکا ساخته‌شده باشند. زمانی که شما روی زمین هستید، هیچکدام از بخش های نگاره‌ نازکا و عظمت آن‌ ها را نمی ‌بینید. مگر این که از بالا به آن‌ ها نگاه کنید. هیچ راهی وجود ندارد که شما بتوانید آن را قانع کنید که این خطوط و نگاره ‌های شگفت انگیز بدون آن که سازنده یک بار آن ها را از بالا دیده باشد، ساخته شده است.

مطالعه
چند تا از زیباترین مکان های ترکیه

فرضیه وودمن در مورد نگاره‌ های نازکا

فرضیه وودمن در مورد خطوط نازکا به این صورت است که از یک بالن هوای گرم برای دیدن و ساختنِ این خطوط استفاده شده‌است. او برای اثبات نظریه خود یک بالن با مواد و تجهیزات دوران باستانی نازکا ایجاد کرد و توانست پرواز موفقی در حد ۲ دقیقه تجربه کند. باید بگوییم که شواهد کمی از وجود بالن در آن زمان به دست‌‌آمده و تعداد زیادی از محققان نظریه وودمن را غیر قابل باور می ‌دانند.

بزرگ‌ترین کتاب ستاره‌ شناسی دنیا

دانشمندی به نام پل کُسُک در این مورد می ‌گوید: خطوط نازکا بسیار پر معنا و مفهوم است و در گذشته از این مکان به عنوان یک رصد خانه بسیار بزرگ استفاده می ‌کردند. به همین خاطر این دانشمند نام این مکان را بزرگ ‌ترین کتاب ستاره‌ شناسی دنیا معرفی کرد. در سال ۱۹۶۸ یک ستاره شناس آمریکایی به نام جرالد هاوکینز این نظریه را آزمایش کرد. جرالد سعی کرد با یک آزمایش موقعیت مکانی یکی از خطوط را به کامپیوتر وارد کند. بعدا با محاسبه  اتفاق های ستاره‌ شناسی این خطوط، نظریه را بسیار پایین اعلام کرد.

مطالعه
معرفی ۱۹ موزه اصفهان + عکس و آدرس

nazca3 - خطوط اسرارآمیز نازکا چطور ترسیم شدند؟

نتیجه گیری

با خواندنِ این مقاله می‌توانید اطلاعات جالبی درباره این مکان شگفت انگیز به دست بیاورید و از شگفتی هایی که در این دنیا وجود دارد با خبر شده و از آن ها لذت ببرید. در صورت پیش آمدن هرگونه سوالی می‌ توانید با ما در تماس باشید.

برای استفاده از خدمات سایت املاک آنلاین املاکداران که شامل مشاوره حقوقی املاک تلفنی، تهاتر ملک، خرید آپارتمان در اصفهان، سفارش خرید ملک در اصفهان، خرید زمین و خانه کلنگی در اصفهان، خرید ملک اصفهان، مشارکت در ساخت و اجاره روزانه باغ و ویلا در اصفهان، رهن و اجاره آپارتمان در اصفهان، رهن و اجاره خانه ویلایی در اصفهان و غیره می شوند، می توانید به صفحه اصلی سایت مراجعه کرده و برای کسب اطلاعات بیشتر به برگه های مربوطه مراجعه فرمایید.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.