رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

دانشگاه دولتی مسکو یکی از جاذبه های روسیه!

دانشگاه دولتی مسکو یک ساختمان معروف و قدیمی در روسیه به شمار می رود و تاریخ بسیار جذابی دارد. این بنا با معماری جذاب سبک استالین به عنوان یکی از بلند ترین ساختمان اروپا شناخته می شود. دانشگاه دولتی لومونوسوف مسکو (MGU) یک موسسه آموزشی مشهور است که نمونه برجسته از معماری استالینستی را به نمایش می گذارد. در اینجا ما شما را با یک تور رایگان به بازدید از این دانشگاه دولتی در روسیه می بریم با املاک داران همراه شوید تا همه چیز را درباره دانشگاه دولتی مسکو یکی از جاذبه های روسیه بدانید.

برای مطالعه بیشتر اینجا کلیک کنید.

"<yoastmark

 

دانشگاه دولتی لومونوسوف مسکو (MGU)

دانشگاه دولتی مسکو یکی از قدیمی ترین موسسه های تحصیلی روسیه است. این دانشگاه در ۱۲ ژانویه ۱۷۵۵ در روز سنت تاتیانا به دستور ملکه الیزابت پرتونا و با ابتکار دانشمند بزرگ روسی میکائیل لومونوسوف تاسیس شد. به همین دلیل آن را دانشگاه لومونوسوف نامیدند. روز پایه گذاری این بنا در روسیه به عنوان روز دانشجو جشن گرفته می شود.

این بنا با ارتفاع ۲۴۰ متری نه تنها یک دانشگاه است، بلکه جزو دیدنی های روسیه نیز محسوب می شود. از این رو، ورودی برج لومونوسوف برای بازدید عموم باز است. ساختمان اصلی عظیم این دانشگاه در سال ۱۹۵۳ تکمیل شد و با عنوان یکی از بلندترین ساختمان های گروه “هفت خواهران استالین” شناخته شد. این بنا ظرفیت بیش از ۴۰ هزار دانشجو را دارد و بزرگترین سیستم کتابخانه در روسیه را ساپورت می نماید. اما بیشتر به خاطر سازه های سبک شوروی و با بودجه دولتی معروف شده‌است.

اگر از این برج بالا بروید، میتوانید جاذبه های مسکو نظیر کتابخانه MSU، استادیوم لوژنیکی، پارک ها و .. را تماشا کنید. هدف آغازین از ساخت و ساز این ساختمان، نمایش قدرت دولت جوان استالین بوده است. تا قبل از دهه ۴۰، ساختمان بلندی در پایتخت شوروی ساخته‌نشده بود و بلند ترین ساختمان شهر مسکو در آن زمان، برج ناقوس کلیسای ایوان کبیر و هتل مسکوا بود. همچنین بزرگ ترین ساعت مسکو روی این برج تعبیه‌شده که عقربه بزرگ آن حدود ۴ متر طول دارد و وزن آن حدود ۳۹ کیلوگرم می باشد.

مطالعه
دیدنی ترین روستاهای تاریخی ایران کجاست؟

لومونوسوف، یکی از هفت خواهر استالین!

در آغاز، قرار بود هشت ساختمان در حاشیه رودخانه مسکو و تقاطع های اصلی شهر ساخته‌شود. اما در پایان این مجموعه با نام هفت خواهر به سبک استالینستی در تاریخ ماندگار شد. امپراتوری استالینستی ترکیبی از سبک های معماری مختلف مثل باروک روسی، آرت دکو و نئو گوتیک است. آسمان خراش های هفت خواهر استالین به قدری بزرگ بودند که ساخت آن به فناوری مبتکرانه و خلاقانه نیاز داشت. هفت خواهر مسکو دارای جزئیات معماری پیچیده و جذابی است. ستون ها، طاق ها، نرده ها و برجک هایی که نمای جذابی ایجاد نموده اند.

ساختمان دانشگاه دولتی مسکو، لومونوسوف واقع در تپه اسپارو، بزرگ ترین عضو هفت خواهر استالین به شمار می رود. این بنا توسط لو رودنف در سال های ۱۹۴۹ تا ۱۹۵۳ توسط هزاران کارگر ساخته‌شد. تا سال ۱۹۹۰، لومونوسوف بلندترین ساختمان اروپا بود و همچنان یکی از بزرگ ترین ساختمان های آموزشی در دنیا به شمار می رود. برج های این بنا تا ارتفاع ۲۴۰ متری از سطح زمین فاصله دارد و روی هر چهار برج، ساعت های غول پیکری قرار داده شده است.

این بنا به عنوان دومین مورد از هفت خواهران استالین تکمیل شد. امروزه این برج دارای کلاس های متعدد، محوطه های دانشجویی مثل سالن کنفرانس، سالن کنسرت، دفاتر اداری مختلف، فروشگاه ها، کافه تریا، موزه ها، سالن های آرایش، اداره پست و استخر شنا می باشد. چهار بال بزرگ این بنا که در تمام جهات امتداد دارند، محل اقامت دانشجویان، کلاس های درس، مغازه ها و کافه را شامل می شود.

"<yoastmark

افسانه های رایج درباره دانشگاه دولتی مسکو!

دانشجویان و اساتید این دانشگاه دولتی در روسیه، افسانه ها و شایعات عجیبی درباره آن نقل می کنند. برخی از ارواح در این ساختمان می گویند و برخی دیگر مدعی هستند که در زیر این ساختمان، تونل هایی به ارتفاع بنای اصلی وجود دارد. بر اساس افسانه ها این تونل ها به یک سر آزمایشگاه سری تعلق دارد و البته عده ای بر این باورند که در زیر ساختمان، ایستگاه فضاپیما ساکنین کره ماه وجود دارد. یکی دیگر از شایعات پر سر و صدا در رابطه با دانشگاه لومونوسوف، دفن مجسمه طلایی لومونوسوف در زیر این بنا می باشد.

مطالعه
کار اکتور اتاق فرار چیست؟

در واقع بخشی از این دانشگاه توسط زندانیان و اسرای جنگی المانی ساخته‌شد. برای جلوگیری از فرار آنها، کارگران را در طبقه چهاردهم اسکان دادند. برخی شایعات همچنان در رابطه با این طبقه وجود دارد و گفته می شود تا به امروز این بخش از ساختمان توسط ارواح تسخیر شده است.

یکی دیگر از افسانه های رایج درباره دانشگاه لومونوسوف مسکو، یک زندانی را توصیف می کند. بر اساس این افسانه، زندانی برای فرار از این ساختمان از یک گلایدر چوبی دست ساز استفاده می کرده است.

و اما در واقعیت، بوریس یوفان معمار کاخ شوروی، اولین معماری بود که مامور طراحی اولیه این دانشگاه به عنوان یکی از هفت خواهر استالین شد. با اینحال، او به دلیل انتخاب موقعیت دانشگاه دولتی مسکو در لبه تپه اسپارو، کار خود را از دست دارد. چرا که این تصمیم اشتباه باعث می شد که دانشگاه دولتی مسکو در منطقه ای قرار داشته باشد که احتمال رانش زمین وجود داشت. بنابراین رودنف به عنوان طراح جایگزین انتخاب شد. وی تصمیم گرفت این دانشگاه را در فاصله ۸۰۰ متری از خط الراس بر پا کند. بنابراین ساخت و ساز در سال ۱۹۴۹ آغاز شد.

با این حال، ساختمان همچنان به دلیل قرار گرفتن در نزدیکی سطح آب با خطراتی مواجه بود. این مشکل با نصب سیستمی از پمپ ها و لوله ها برای دفع مداوم آب از پایه ساختمان حل شد. این پمپ ها همچنان امروزه به کار خود ادامه می دهند تا ساختمان را پا برجا نگاه دارند. از این رو این بخش تحت حفاظت های شدید امنیتی است. همچنین در دهه ۷۰ به دلیل نقص عملکرد در سیستم برقی خنک کننده، یک سری شکاف در دیواره ها ایجاد شد. بنابراین معماران با امضای یک معاهده محرمانه، اقدام به مرمت آن زدند.

از طرفی این ساختمان در قسمت زیرین با خطوط مترو در ارتباط بوده و همین مسئله باعث افزایش بار امنیتی این مکان شده‌است. همچنین در دوران شوروی، یکی از طبقات بالای برج را به فعالیت ماموران سرویس های امنیتی اختصاص داده‌بودند. گفته می شود برج به گونه ای ساخته و طراحی شده که در صورت بروز جنگ های احتمالی، امکان نصب ضد هوایی در آن وجود دارد.

مطالعه
نحوه اقامت در هتل اسپیناس پالاس تهران

دانشگاه دولتی موسکو در دوران کنونی!

پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، دانشگاه دولتی مسکو به یک موسسه خودگردان تبدیل شد. امروزه بیش از ۴۰۰۰ دانشجو در این دانشگاه حضور دارند و بیش از ۱۵۰ رشته در کارشناسی و ۵۰۰ رشته در کارشناسی ارشد در تمام شاخه های علوم انسانی و علوم مدرن در آن تدریس می شود.

این دانشگاه شامل ۴۳ دانشکده، ۳۸۰ دپارتمان است که بیش از ۵۰۰۰ استاد از جمله ۳۰۰ عضو آکادمی علوم روسیه و یک کتابخانه با ۱۰ میلیون جلد کتاب در آن فعالیت می کنند. در میان این فعالیت ها، مراسم دانش آموزان دبیرستانی، المپیادها و جشنواره علوم سراسری در این دانشگاه برگزار می شود. همچنین دوره های آموزش انلاین برای بیش از ۳۰۰۰۰۰ دانشجو در ۱۲۰ کشور برگزار می کند.

در برج ساختمان اصلی دانشگاه دولتی مسکو، دانشکده های علوم و جغرافیا، دانشکده زمین شناسی، دانشکده مکانیک و ریاضیات وجود دارند و همچنین بخش هایی نظیر دفتر مدیریت، کتابخانه، سالن اجتماعات و مراکز تفریحی را میتوان در این برج دید.

"<yoastmark

جمع بندی

همانطور که گفتیم، دانشگاه دولتی مسکو نه تنها یک مرکز آموزشی بوده، بلکه به عنوان یکی از مهمترین جاهای دیدنی روسیه محسوب می شود. این بنای عظیم یکی از بلندترین ساختمان های آموزشی در کل دنیا می باشد که پر از کافه، مغازه، دفاتر اداری، سالن کنسرت و البته کلاس درس است. در این مقاله به توصیف دانشگاه دولتی لومونوسوف مسکو، یکی از جاذبه های گردشگری روسیه در شهر مسکو پرداختیم.

برای استفاده از خدمات سایت املاک آنلاین املاکداران که شامل مشاوره حقوقی املاک تلفنی، تهاتر ملک، خرید آپارتمان در اصفهان، سفارش خرید ملک در اصفهان، خرید زمین و خانه کلنگی در اصفهان، خرید ملک اصفهان، مشارکت در ساخت و اجاره روزانه باغ و ویلا در اصفهان، رهن و اجاره آپارتمان در اصفهان، رهن و اجاره خانه ویلایی در اصفهان و غیره می شوند، می توانید به صفحه اصلی سایت مراجعه کرده و برای کسب اطلاعات بیشتر به برگه های مربوطه مراجعه فرمایید.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه