رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

aalan

سفر به ماسوله و اقامت در آن

اگر آماده اقامت در شهر ماسوله و بازدید از شهر هستید، پس با ما همراه باشید. ماسوله یکی از شهرهای استان گیلان بوده که در ۶۰ کیلومتری غرب استان گیلان واقع شده است. این شهر ۶ کیلومتر با شهر فومن که از توابع این استان می باشد، فاصله دارد. شهر ماسوله جزء تمدن های قدیمی ایران بوده که در سال ۱۳۵۴ جزء آثار ملی ایران به ثبت رسیده است است. از آن زمان مسیر های مواصلاتی بسیاری به این شهر ساخته شده است. با به وچجود آمدن برخی مخاطرات طبیعی، بخشی از مجموعه و روستای ماسوله از بین رفته است. هم اکنون نیز برای بازدید از این شهر می توانید مراجعه کرده و در صورت تمایل اقدام به رزرو هتل در شهر نمایید. در ادامه با مناطق گردشگری شهر بیشتر آشنا خواهیم شد و نیز هتل های معروف شهر را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

سفر به ماسوله و اقامت در آن - یک سوال

معرفی شهر ماسوله

شهر ماسوله به آبشار های خروشان، جنگل های سرسبز و کوه های سر به فلک کشیده شده خود، معروف است. از طرفی وجود مردمان محلی خونگرم و مهمان نواز در کنار غذا های بسیار دلچسب و با کیفیت از جمله امتیازات مراجعه به این شهر می باشد. ماسوله معماری بسیار زیبایی داشته که ساخت آن به دوران زندیه بر می گردد. این شهر در زمین شیب دار برای محافظت از غارتگران و دزدان به صورت بهم پیوسته و با استفاده از سنگ، چوب و خشت ساخته شده است.

اکثر خانه های این منطقه دو طبقه هستند و از طریق طبقه اول می توانید به طبقه دوم که به اتاق مهمان و نشیمن معروف بوده، دسترسی داشته باشید. خانه های ماسوله از دو قسمت تشکیل شده که به نام های قسمت زمستانی و تابستانی مشهور است. در قسمت زمستانی معمولا بخاری هایی به نام کوره وجود دارد که برای گرم کردن خانه و پختن غذا از آن استفاده می شود. قسمت تابستانی آن نیز معمولا آب و هوای مطبوع تری داشته و به صورت زیبا ساخته شده است.

مناطق گردشگری ماسوله

رودخان

آبشار ماسوله رودخان، آبشاری بسیار زیبا بوده که از بالا دست کوه و از شهر عبور می‌کند. در فصل بهار که باران های فصلی بیشتر از ماه های دیگر می بارد و همچنین در روزهای ذوب شدن برف کوهستان ها آب این آبشار بیشتر از فصل های دیگر است. در صورت سفر در فصل بهار و تابستان می توانید تماشا نمایید. آب این رودخانه در نهایت به شالیزار های کشت برنج و چای رسیده و برای آبیاری برنج از آن استفاده می شود.

همچنین در زمان مراجعه می توانید از دیگر آبشار های منطقه نیز بازدید نمایید. در ادامه معرفی، اقامت در شهر ماسوله و بازدید از شهر، نگاهی به پارک جنگلی ماسوله خواهیم داشت.

پارک جنگلی ماسوله

پارک جنگلی ماسوله یکی از جاذبه های گردشگری شهر بوده که اهالی این منطقه و گردشگران برای گذراندن اوقات خود به این پارک جنگلی مراجعه می‌ کنند. به دلیل رشد گیاهان بسیار زیبا و دارویی همراه درختان بلند، آب هوای این پارک معمولاً خنک تر از دیگر مناطق شهر است. این پارک در وسعتی بیش از ۲۴۰۰ هکتار در میان کوهستان های این شهر ساخته شده است.

برای دسترسی به پارک ماسوله باید ۳۵ کیلومتر به غرب شهر فومن مراجعه کنید. محصولات منطقه و پارک جنگلی ماسوله فندق بود و می توانید درختان راش، توسکا، چنار و دیگر گیاهان دارویی و علف های مختلف را مشاهده نمایید. اگر تمایل به اقامت در پارک جنگلی ماسوله را دارید، می توانید از آلاچیق های مجموعه استفاده نمایید. همچنین این پارک دارای رستوران و امکانات رفاهی مانند سرویس بهداشتی بوده و از رستوران مجموعه می توانید غذا های سنتی شهر را سفارش دهید.

اقامت در شهر

اقامتگاه سنتی ماسوله و همچنین هتل سه ستاره آرام این شهر از جمله اقامتگاه های معروف شهر بوده که در صورت تمایل می توانید هر یک از این اقامتگاه ها را رزرو نمایید. اقامتگاه سنتی ماسوله در مرکز شهر پل سوم انتهای پارکینگ روبروی آبشار به طرف بازارچه سنتی بوده و می توانید به صورت پیاده به مرکز شهر دسترسی داشته باشید. همچنین اگر می خواهید در یکی از هتل های مدرن منطقه اقامت داشته باشید، هتل آرام را پیشنهاد می کنیم. این هتل در سال ۱۳۹۱ افتتاح شده و چشم اندازی بسیار زیبا از شالیزارها و کوهستان شهر فومن و ماسوله دارد.

آدرس هتل آرام در ۱۰ کیلومتری جاده فومن ماسوله واقع شده است

امروز در مورد اقامت در شهر ماسوله و بازدید از شهر صحبت کردیم. امیدواریم مورد رضایت شما واقع شده باشد.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.