رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

یک سوال Latest Articles

قصر ملی پنا؛ تجلی معماری اروپایی در پرتغال

یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری سینترا در پرتغال قصر ملی پنا است. این قصر زرد و قرمز با طراحی و ساخت خاص خود هر ساله گردشگران بسیار زیادی  از سراسر دنیا را به خود جذب می کند. تقریباً همه کسانی که به سینترا می روند، از کاخ پنا دیدن می کنند. بنابراین هر ساعت از شبانه روز که از این قصر دیدن کنید با گردشگران بسیار زیادی روبه رو خواهید شد.

برای مطالعه بیشتر اینجا کلیک کنید.

تاریخچه این کاخ از قرون وسطی و در سال ۱۱۴۷ آغاز شد. در آن زمان شاه آلفونسو که به او القابی مانند “بزرگ” و “فاتح” می دهند در تلاش بود تا مناطق تحت سلطه خود را توسعه دهد. او تصمیم به ساخت یک آرامگاه و کلیسای کوچک در این مکان گرفت. برای قرن ها، این مکان آرامگاه سلطنتی خانواده پادشاه بود. به مرور زمان پایتخت به لیسبون منتقل شد و به دلیل نزدیک بودن سینترا به لیسبون، همچنین ایجاد جنگل در اطراف این منطقه به آرامی مورد توجه دیگران قرار گرفت. در ادامه بیشتر راجع به قصر ملی پنا صحبت خواهیم کرد.

ساخت قصر ملی پنا

پس از آن که ساختمان های اشرافی و متعددی در این منطقه ساخته شدند، خانواده سلطنتی برای شکار و تفریح به این منطقه سفر می کردند و به این ترتیب تعداد گردشگران به شهر سینترا افزایش پیدا کرد. متاسفانه یک صاعقه در قرن هجدهم به شدت به صومعه آسیب رساند و بعد از آن زلزله سال ۱۷۵۵ لیسبون بود که آن را کاملاً از بین برد.

خرابه‌ ها تا سال ۱۸۳۸، زمانی که پادشاه فردیناند دوم این مکان را کشف کرد و بدون تغییر باقی ماندند. ساخت این قصر زیبا پیرو زحمات و تلاش های شاه فردینالد دوم است. با زمینی که در دسترس او بود، پادشاه فردیناند قصر شگفت انگیز پنا را که امروز می بینیم، ساخت و به کاخ تابستانی خانواده سلطنتی پرتغال تبدیل شد. خود کاخ بین سال ‌های ۱۸۴۲ و ۱۸۵۴ ساخته‌شد و تا سال ۱۸۸۹ که دولت پرتغال آن را خریداری کرد، در دستان سلطنتی باقی ماند.
pena2 - قصر ملی پنا؛ تجلی معماری اروپایی در پرتغال

مطالعه
کار اکتور اتاق فرار چیست؟

تکمیل قصر ملی پنا

متاسفانه تا پایان ساخت این قصر شاه فردیناند و همسرش فوت شدند و نتوانستند پایان ساخت این قصر را مشاهده کنند. در سال ۱۸۸۹ قصر پنا به عنوان یک ملک ملی شناخته شد. آخرین فردی که توانست در این قصر زندگی کند، ملکه آملی بود. در سال ۱۹۹۰ و با ایجاد انقلاب پرتغال ملکه به خارج از کشور تبعید شد به همین دلیل کاخ پنا به عنوان یک موزه با شکوه و بنای تاریخی ملی تبدیل شد تا همه از آن لذت ببرند.

جالب است بدانید که به مرور زمان و طی سالیان سال رنگ این موزه زیبا به خاکستری تبدیل شده بود تا اینکه در قرن بیستم دوباره رنگ آمیزی مجدد شد و با وجود رنگ زیبای قرمز و زرد دوباره مانند گذشته های دور شکوه خود را به دست آورد. جالب است بدانید در این بنا کاخ به رنگ زرد و صومعه سابق به رنگ قرمز رنگ آمیزی شده است. امروزه کاخ پنا به یکی از مهم ترین جاذبه های سینترا تبدیل شده است.

معماری کاخ پنا

این کاخ زیبا دارای انبوهی از سبک ‌های بسیار زیبا و خاص رمانتیسیسم است. این قصر ترکیبی از چندین سبک معماری مانند نئوگوتیک، نئومانولین، نورومانسک به همراه سایر سبک های شرقی مانند نئو موریش و هندوگوتیک را در خود جای داده است که بیشتر آن ها از زمان بازسازی اساسی در دهه ۱۸۴۰ برجسته شده اند.

بسیاری از عناصر صومعه به خوبی حفظ شده بودند. از جمله این عناصر می‌توان به مواردی همچون صومعه، غذاخوری، زیارتگاه و کلیسای کوچک مانولین رنسانس اشاره کرد. بعدها همه آن به بخش جدید کاخ که دارای یک برج ساعت و عریض بود منتقل شد. زیباترین و خاص ترین نقطه این کاخ قطعا تراس ملکه است. زیرا توپ ساعت آفتابی را به نمایش می گذاشت که هر روز در ظهر شلیک می کرد. جالب است بدانید که برج ساعت بعداً در سال ۱۸۴۳ تکمیل شد.

مطالعه
دیدنی‌ های العین؛ زیباترین شهر کویری امارات

چه چیزی کاخ پنا را دیدنی می کند؟

کاخ پنا یکی از جاذبه‌ های دیدنی در پرتغال است و با توجه به نزدیک بودن آن به لیسبون، باید حتما هنگام سفر به پرتغال از آن دیدن کنید. دلیل اصلی بازدید مردم از کاخ پنا این است که رنگ های زنده و زیبای آن را با چشمان خود ببینند. بیشتر قلعه ‌ها و کاخ‌ ها در سراسر اروپا بسیار شبیه بهم به نظر می ‌رسند. بنابراین بازدید از قلعه ‌ای که با رنگ‌ های روشن قرمز و زرد رنگ ‌شده، تجربه ‌ای بسیار منحصر به ‌فرد است.

البته یکی دیگر از موارد با ارزش در بازدید کاخ پنا، مناظر حماسی آن بر فراز سینترا در یک روز صاف است. با ایستادن در کنار دیوارهای قلعه مشرف به تپه های اطراف، واقعاً احساس می کنید که در بالای جهان هستید. محوطه کاخ پنا بسیار بزرگ است و ۲۱۰ هکتار وسعت دارد. بنابراین اگر با بودجه بسیار کمی از سینترا بازدید می کنید، می توانید به راحتی کل روز را در کاخ پنا و محوطه آن بگذرانید.

پارک قصر پنا

پارک پنا یک منطقه جنگلی وسیع است که بیش از ۲۰۰ هکتار وسعت دارد و اطراف کاخ را احاطه کرده است. این پارک از زمان های بسیار دور اطراف صومعه وجود داشته و مملو از مسیرهای پیاده ‌روی، مسیرهای مخفی، آلاچیق‌ ها، دریاچه ‌ها، برکه ‌ها و درختان عجیب و غریب است که بر اساس دستورات پادشاه فردیناند طراحی شده ‌اند و حس عجیب و غریبی از آن جا ناشی می ‌شود. شما می توانید هنگام بازدید از این کاخ زیبا سری به پارک پنا بزنید و از گم شدن در طبیعت لذت ببرید. برخی از درختان جالب که باید حتما در این پارک ببینید عبارتند از:

 • سکویا از آمریکا
 • Gingkos از چین
 • کریپتومریا از ژاپن
 • سرخس از استرالیا
 • ساکولنت ها از آفریقا
 • سرخس درختی از استرالیا و نیوزلند.

چرا باید از کاخ پنا سینترا دیدن کنید؟

دلایل بسیار زیادی برای بازدید از این قصر زیبا وجود دارد که ما در ادامه به برخی از مهم ترین این موارد اشاره می کنیم.

 • کاخ پنا سینترا در سال ۱۹۹۵در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت.
 • این کاخ یکی از عجایب هفتگانه پرتغال است.
 • با بازدید از این کاخ شاهد ترکیبی منحصر به فرد از سبک های معماری از نئوگوتیک تا نئومانولین و حتی نئو موریش هستید.
 • کاخ پنا به ‌خاطر تراس ‌های زیبا، رنگارنگ و نرده‌ های تزیینی معروف است که نمی ‌توان آن‌ها را از دست داد.
 • فضای داخلی این کاخ با کاشی هایی تزئین شده‌است که دیوارهای رنگ آمیزی‌شده شگفت انگیزی را ارائه می دهد.
مطالعه
قم و مکان های دیدنی آن را چقدر می شناسید؟

pena3 - قصر ملی پنا؛ تجلی معماری اروپایی در پرتغال

شرایط بازدید از کاخ پنا

 • قصر پنا سینترا همه روزه از ساعت ۹:۳۰ صبح تا ۶:۳۰ بعد از ظهر باز است. آخرین ورود ساعت ۱۸:۰۰ خواهد بود.
 • این کاخ در حدود ۴ کیلومتری کاخ ملی سینترا واقع‌شده و به راحتی با اتوبوس، قطار و ماشین قابل دسترسی است.
 • این کاخ دارای امکانات مختلفی نظیر کافی شاپ ها و رستوران ها، فروشگاه ها و دسترسی به ویلچر است.
 • توصیه می شود قبل از ورود به قصر، بلیط خود را به صورت آنلاین رزرو کنید.
 • برای جلوگیری از ازدحام بیش از حد این کاخ، بهتر است هر چه زودتر به محل بروید. در هنگام تعطیلات، از بازدید در حوالی ساعت ۱۱-۱۲ و ۳-۴ که ​​بسیار شلوغ است خودداری کنید.

مجموعه املاک داران با عرضه فعالیت های وسیع در زمینه ساخت و ساز و خرید و فروش، بستر مناسبی را در حوزه املاک پدیدار کرده اند. این فعالیت ها شامل پیش فروش آپارتمان در اصفهان، خرید و فروش خانه ویلایی در اصفهان، خرید و فروش آپارتمان در اصفهان، رهن و اجاره خانه ویلایی در اصفهان، رهن و اجاره آپارتمان در اصفهان، ثبت ملک به صورت رایگان، سرمایه گذاری، شراکت در ساخت و ساز، مشاوره حقوقی املاک، معامله پایا پای، تهاتر و غیره می شوند.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.