رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

یک سوال Latest Articles

قم و مکان های دیدنی آن را چقدر می شناسید؟

شهر قم دارای آثار تاریخی و مذهبی و همین طور طبیعت و مکان های گردشگری بسیاری است. اکثر افراد آن را به خاطر حرم حضرت فاطمه‌ معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران می شناسند. علاوه بر آن آب‌ و هوای مطلوب و منطقه ای سرسبز و گردشگری نیز دارد. روستاها و ده هایی که در اطراف شهر قم قرار دارند، به علت قرارگیری در مناطق کویری، دارای پدیده‌ های زمین‌ شناسی زیبا و طبیعتی بکر هستند. به همین خاطر است که این شهر علاوه بر مذهبی بودن طرفداران و گردشگران زیادی را نیز به خود جذب کرده است.

برای مطالعه بیشتر اینجا کلیک کنید.

حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س)

حرم مطهر حضرت فاطمه‌ معصومه (س)، در وسط شهر واقع و از مهم ترین دلایل سفر گردشگران و زائران به این شهر است. قدمت این حرم مطهر به قرن ۳ و سال ۲۰۱ هجری قمری بر می‌گردد که در چند دوره‌ زمانی متفاوت، تغییراتی در آن شکل گرفته‌است. خوب است بدانید که بیشتر پادشاهان ایرانی مثل شاه عباس دوم، شاه صفی وغیره و همین طور بزرگان و علمای باتجربه زیادی نیز در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه به خاک سپره شده اند.
qom4 - قم و مکان های دیدنی آن را چقدر می شناسید؟

مسجد مقدس جمکران

این مسجد دومین مکان شلوغ و پر بازدید از شهر قم است که زائران و گردشگران بعد از حرم حضرت معصومه (س) به آن جا می روند. این مسجد در قرن ۴ هجری قمری توسط حضرت مهدی (عج) و در شش کیلومتری قم بنا شده است.
qom7 - قم و مکان های دیدنی آن را چقدر می شناسید؟

بازار قدیم قم (تیمچه بزرگ)

بازار قدیم قم که نام دیگر آن تیمچه بزرگ است از دیگر مکان های تاریخی ایران به شمار می رود که قدمت آن به دوران قاجاریه برمی‌ گردد. این بازار نیز روزانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.
qom10 - قم و مکان های دیدنی آن را چقدر می شناسید؟

مطالعه
خانه های تاریخی کاشان با معماری شگفت انگیز!

مسجد جامع قم

مسجد جامع قم از دیگر مکان های گردشگری و دیدنی این شهر محسوب می شود. قدمت این مسجد تاریخی دقیقا مشخص نشده است. ولی بعضی از مورخان سال ساخت این بنا را متعلق به سال ۲۶۵ قمری و بعضی دیگر، به قرن ۸ هجری می‌ دانند.
qom2 - قم و مکان های دیدنی آن را چقدر می شناسید؟

مقبره های گنبد سبز قم

در گنبد سبز قم ۳ مقبره متعلق به قرن ۸ هجری قمری وجود دارد که معماری زیبای آن از جمله محبوبیت این عمارات تاریخی به حساب می‌ آید. نمای گچ بری‌شده زیبا و قابل تحسینی در این مقابر استفاده شده‌است.
qom3 - قم و مکان های دیدنی آن را چقدر می شناسید؟

کوه خضر نبی (ع)

از دیگر مکان های دیدنی شهر قم، می‌ توان کوه خضر نبی (ع) را نام برد که از مکان های زیارتی و سیاحتی این شهر به حساب می آید. قدمت کوه خصر نبی (ع) به بیش از ۳ هزار سال می‌ رسد. این کوه در یکی از بلندترین مناطق شهر قم واقع قرار دارد و هر ساله گردشگران زیادی به این مکان سفر می کنند.
qom6 - قم و مکان های دیدنی آن را چقدر می شناسید؟

کاروانسرای دیر گچین قم

تاریخچه این کاروان سرا حدود ۱۵۷۰ سال، است و از جمله آثار باقی‌ مانده از تاریخ ایران محسوب می شود. همچنین لقب مادر کاروان‌ سراهای ایران را به خود گرفته است. نقشه، ساخت و معماری این کاروان سرا بسیار خاص است و به این خاطر، نظر اکثر کارشناسان معماری را به خود جذب کرده است.
qom1 - قم و مکان های دیدنی آن را چقدر می شناسید؟

مدرسه فیضیه

این مدرسه مکانی مهم و ارجمند در کشور ایران است که قدمت آن به دوران حکومت صفویان برمی گردد. عالمان و مجاهدین زیادی در این مکان زندگی و تحصیل می کردند. همچنین سخنرانی امام خمینی (ره) در سال ۱۳۴۲ که باعث شد قیام ۱۵ خرداد صورت گیرد، نیز در مدرسه فیضیه انجام شد.

قبرستان شیخان

این قبرستان قدیمی که بزرگان و علمایی همچون زکریا بن آدم، زکریا بن ادریس که از یاران با وفای امام صادق (ع) بودند در آن جا به خاک سپرده شده اند. از همین رو می توان نتیجه گرفت که قدمت این قبرستان به دوره امامان ما برمی‌ گردد. به همین خاطر از این مکان به عنوان یکی دیگر از مکان های مقدس شهر قم یاد می کنند.
qom5 - قم و مکان های دیدنی آن را چقدر می شناسید؟

مطالعه
دیدنی های شهر ری و آستان مقدس شاه عبدالعظیم

پارک ملی کویر

این پارک ملی از جمله بزرگ ترین پارک های حفاظت‌شده ایران به شمار می رود که قسمتی از آن در شهر قم قرار دارد. پهنای این پارک ملی حدود ۶۷۰ هزار هکتار است. قسمت بزرگی از آن را پارک ملی و مابقی را منطقه‌ حفاظت‌ شده نام گذاری کرده اند. دیدنی های این منطقه شامل چشمه‌ ها، حیوانات وحشی کمیاب، گیاهان گوناگون و چشم اندازهای زیبا است و از همین رو بازدید از این منطقه بسیار هیجان انگیز خواهد بود.
qom9 - قم و مکان های دیدنی آن را چقدر می شناسید؟

روستای وشنوه

روستای وشنوه از جمله مناطق خوش آب و هوا و سرسبز کشور است که پیشنهاد می شود در فصل های تابستان و بهار به این منطقه سری بزنید. چرا که در این فصل ها روستای وشنوه آب و هوایی بسیار دل چسب دارد. روستا وشنوه ییلاقی است و به علت شیب تند آن برخی از خانه ها را پلکانی ساخته‌اند.
qom11 - قم و مکان های دیدنی آن را چقدر می شناسید؟

روستای فردوس (فردو)

روستای فردو، از جمله بهترین روستاهای قم محسوب می شود که به‌ علت سرسبزی، چشم اندازهای طبیعی و بی نظیر و آب‌ و هوایی مطلوب و دل پذیر، سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. این مناطق نیز از مکان های قدیمی شهر قم به شمار می روند.
qom17 - قم و مکان های دیدنی آن را چقدر می شناسید؟

خانه ملاصدرا

در روستایی به نام کهک، در یکی از مناطق زیبای شهر قم، خانه ای کهن قرار دارد که به منزل دانشمند بزرگ، ملاصدرا شناخته می شود. این بنا به محمد بن ابراهیم یحیی شیرازی، که به ملاصدرا نیز معروف است تعلق دارد و تاریخچه آن به قرن دهم هجری برمی گردد.
qom16 - قم و مکان های دیدنی آن را چقدر می شناسید؟

قلعه قمرود

قلعه قمرود یک بنایی کهن است که تاریخچه آن به دوران اشکانیان مربوط می شود. این قلعه در نزدیکی قمرود و در جهت شمالی کوه سفید، شهر قم قرار دارد. به گفته کارشناسان این بنای کهن، به واسطه میرزا نظام غفاری، در اطراف بخش شرقی قلعه‌ کهن قمرود که از عمارات دوران صفوی است، بهره برداری شده است.
qom15 - قم و مکان های دیدنی آن را چقدر می شناسید؟

مطالعه
معرفی هتل های جنگلی و اقامتگاه های بومگردی شمال

موزه‌ صنایع دستی (خانه یزدان پناه)

خانه‌ یزدان‌ پناه، عمارتی تاریخی با پهنایی بیش از ۱۰۰۰ متر مربع و تاریخچه آن به اواخر حکومت قاجاریه و اوایل حکومت پهلوی اول برمی گردد. از این بنا نیز به‌ عنوان موزه‌ صنایع دستی شهر قم، استفاده می‌ شود. و در آن آثاری قدیمی از هنرهای دستی بومی شهر قم محافظت می‌ شود. این موزه صنایع دستی، از جمله جاذبه‌ های دیدنی شهر قم محسوب می شود که علاقه مندان به هنر می توانند از آن دیدن کنند.
qom14 - قم و مکان های دیدنی آن را چقدر می شناسید؟

دریاچه حوض سلطان

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری شهر قم دریاچه‌‌ نمک حوض سلطان است. مناسب ترین زمان برای دیدن این دریاچه زیبا، اوایل فصل بهار و همین طور فصل پاییز است؛ زیرا در این فصول سرمای استخوان‌ سوز کویر احساس نمی شود. از دیگر نام های این دریاچه‌ می توان به دریاچه‌ شاهی ساوه اشاره کرد که دارای مساحتی حدود ۲۴۰ کیلومتر است.
qom13 - قم و مکان های دیدنی آن را چقدر می شناسید؟

کلام پایانی

استان قم از کوچک ترین استان‌ های کشور ایران محسوب می شود که در مرکز این شهر، نقاط پر بازدید دیدنی و مذهبی زیادی وجود دارد. همین طور این شهر مناطق گردشگری و طبیعتی دلچسب دارد و سالانه افراد زیادی به منظور زیارت به این شهر سفر می کنند.

مجموعه املاک داران با عرضه فعالیت های وسیع در زمینه ساخت و ساز و خرید و فروش، بستر مناسبی را در حوزه املاک پدیدار کرده اند. این فعالیت ها شامل خرید و فروش خانه ویلایی در اصفهان،خرید و فروش آپارتمان در اصفهان، رهن و اجاره آپارتمان در اصفهان، رهن و اجاره خانه ویلایی در اصفهان، ثبت ملک به صورت رایگان، سرمایه گذاری، شراکت در ساخت و ساز، پیش فروش آپارتمان در شهر اصفهان ، معامله پایا پای، تهاتر ملک با مصالح ساختمانی در کل کشور و غیره می شوند.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.