رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

مروری بر محله بیدآباد اصفهان

اگر شما هم ساکن اصفهان هستید، حتما تا به حال چندین مرتبه از محله بیدآباد گذر کرده‌اید و پی به بافت تاریخی آن برده‌اید. این محله در گذشته بخش وسیعی از شهر اصفهان را در بر می‌گرفته و در واقع یک ابر محله بوده که به دلیل نزدیکی با دروازه تهران از اهمیت بالایی برخوردار بوده‌است.

محله بیدآباد از گذشته محله ای شلوغ و پر رفت و آمد بوده و از همین جهت سابقه غنی و تاریخی بالایی را داراست.
"<yoastmark

محله بیدآباد در گذر زمان

بیشترین بخشی که در طول زمان دچار تغییر شده، خیابان کشی های این محله است. به طور مثال خیابان مسجد سید یک خیابان جدید نسبت به عمر کلی محله است. همین خیابان کشی های جدید محله بزرگ بیدآباد را به محله های کوچک تر تبدیل کرد. اما همچنان هسته اصلی این محله همان خطوط و نقاط اولیه را شامل می شود.

خیابان علی قلی آقا از محور های اصلی بیدآباد است که دو خیابان اصلی فروغی و مسجد سید را به یکدیگر متصل کرده و حمام و بازار علی قلی آقا و بازار تاریخی چهارسوق را در بر می گیرد. این محور را می توان نقطه ثقل محله بیدآباد دانست.

در موازات خیابان علی قلی آقا، خیابان بیدآبادی کشیده‌شده که از خیابان مسجد سید شروع و انتهای آن به خیابان فروغی می رسد. اما خیابان جامی به صورت عمودی از این دو محور عبور کرده و از شرق تا غرب این محله امتداد می یابد.

مطالعه
برج های آ اس پ تهران کجاست؟

در واقع اساس محله بیدآباد این سه محور اصلی و نقاط برخورد آن ها است که بافت مسکونی همچون گوشته ای ارزشمند، اسکلت آن را می پوشاند.

جزئیات بافت ساختمانی و خیابان کشی بیدآباد

اولین نکته ای که با نگاه به کوچه ها و خیابان های این محله به چشم می خورد، گذرهای سنگ فرش شده و ترتیب منظم خانه های آن است. گذرهایی که با وجود درختان بید مجنون و سر به فلک‌کشیده و مادی فدن زیبایی بیشتر به خود گرفته‌اند. نام محله بیدآباد هم از وجود همین درختان بید می آید.

در سوی دیگر خیابان مسجد سید بازارچه بیدآباد را می بینیم که ظاهرا در گذشته تا حمام علی قلی آقا ادامه داشته و بازار بزرگی بوده است.

خیابان های اصلی این محله در سال های اخیر بسیار پردد بوده اند و معمولا شاهد ترافیک های سنگینی در آن ها هستیم. هر چه به سمت جنوب محله بیدآباد می رویم این ترافیک و شلوغی افزایش می یابد.

وارد کوچه پس کوچه ها که می شویم تراکم بالای ساختمان های کوتاه و بلند را می بینیم. البته که حتما شاهد ساختمان های نیمه کاره و در حال ساخت هم هستیم. زیرا تمامی خانه های قدیمی در حال تخریب بوده و جای خود را به آپارتمان های چندین طبقه می دهند.

مطالعه
بهترین جاهای دیدنی دبی

یکی از ایراداتی که می توانیم به محله بیدآباد بگیریم، وجود پیاده روهای باریک است که امکان پیاده روی بدون دردسر را از پیاده ها می گیرد.
"<yoastmark

مکان های دیدنی

حمام علی قلی آقا : این حمام که امروزه به عنوان موزه مردم شناسی شناخته می شود، یک حمام دوقلو ( زنانه و مردانه ) بوده که در هر قسمت امکانات کامل و لازم را داشته است.

مسجد علی قلی آقا : یکی از مساجد زیبای شهر اصفهان است که آثار هنرمندان زیادی در آن به چشم می خورد. مانند خطاط کتیبه، علی نقی امامی و عبدالجواد ، اشعار زیبایی که سروده فردی به نام یحیی‌بوده و معماری آن نیز به عهده فردی به نام محمد اسماعیل بوده‌است.

بازار چهار سوق ، جوی بابا حسن، خانه بخردی، بقعه شیخ ابو مسعود رازی، بازارچه بیدآباد و کاروانسرای علی قلی آقا نیز از دیگر آثار مهم این محله هستند.

دسترسی های محله بیدآباد اصفهان

موقعیت این محله به دلیل این که با محله های مهمی مانند درب کوشک، دردشت و عباس آباد مجاورت دارد، بسیار خوب است و به راحتی به خیابان های چهارباغ عباسی، طیب و میرداماد متصل می شود. وجود خط BRT در خیابان مسجد سید نیز به حمل و نقل و دسترسی این محله به دیگر خیابان های مهم شهر اصفهان کمک شایانی کرده است.  ایستگاه مترو تختی و میدان شهدا نیز در مجاورت این محله قرار دارد.

مطالعه
آشنایی با محله باغ زرشک اصفهان

از مراکز عمومی مهم این محله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هتل قصر اصفهان
 • هتل آپارتمان آرام
 • مسجد آیت الله خادمی
 • مدرسه امام محمد باقر
 • هنرستان دخترانه فنی حرفه ای حاج حسین نوایی
 • مقبره میرزا محمد ابراهیم جوهری
 • کافه ها و رستوران های متنوع
 • مسجد امیرالمومنین
 • بوستان شهید هادی زاهد نجفی
 • دبیرستان دخترانه حکمت
 • کتابخانه تخصصی رجال و تراجم شیعه بیت الله حاج شیخ احمد زاهدی
 • مسجد المعاد
 • مرکز آموزش جهاد دانشگاهی اصفهان
 • دبیرستان ولایت
 • مرکز بهداشت جامی
 • فروشگاه های زنجیره ای
 • بوستان فردوسی
 • بازارچه حبیب الله خان
 • بوستان عزیزاللهی
 • اداره پست مسجد سید

"<yoastmark

قیمت خرید و رهن و اجاره در محله بیدآباد

این محله در منطقه ۱ شهر اصفهان واقع شده‌است و قیمت مسکن در این محله به نسبت بالا است. البته قیمت ها در این محله نسبت به محله عباس آباد و یا محله هایی مانند مرداویج یا باغ زرشک در مناطق ۵ و ۶ ارزان تر است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با قیمت های این محله و یافتن فایل های مناسب با بودجه‌تان با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ما آماده‌راهنمایی به صورت مشاوره حقوقی املاک تلفنی به شما عزیزان هستند.

[googlemap src=”http://”%5D

 

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه