رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

معرفی تنگ بستانک شیراز

در این مقاله می‌خواهیم در مورد تنگ بستانک شیراز کجاست صحبت کنیم برای اطلاعات بیشتر در این مورد تا آخر مقاله ما را همراهی نمایید.

مرودشت شیراز

تنگ بستانک در در نزدیکی شهر مرودشت استان فارس واقع شده است. مردشت یکی از خوش آب و هوا ترین مناطق شهر شیراز بوده و یکی از شهرهای پرجمعیت استان فارس می باشد. مناطق گردشگری بسیاری مانند تخت‌ جمشید باعث رونق کسب و کار و پیشرفت در این شهرستان شده است. در ادامه با ما همراه باشید یکی از مناطق گردشگری شهر مرودشت یعنی تنگ بستانک صحبت کنیم. اگر قصد رزرو هتل را دارید، ادامه مطالب را از دست ندهید.

 

تنگ بستانک شیراز کجاست؟

اگر به سمت شمال غربی شیراز سفر کنید، پس از عبور است شهرستان مرودشت و با طی ۱۲۰ کیلومتر، می توانید به این دره تنگ بستانک دسترسی داشته باشید. این تنگ در ارتفاع حدود ۲۰۰۰ متری از دریا واقع شده است در ادامه به مناطق گردشگری تنگ بستانک پوشش گیاهی و جانوری و اقامت در آن اشاره خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

چرا به تنگ بستانک سفر نماییم؟

با توجه به اینکه دور تا دور دشت تنگ بستانک را کوه فراگرفته، مناطق کوهستانی بسیار زیبایی دارد. همواره در کنار کوهپایه های آن جنگل های سرسبز زیبا به وجود آمده است. چنار های سربه فلک کشیده، همراه درختان بلوط منظره های بسیار زیبایی را برای طبیعت دوستان خلق کرده است.

مطالعه
فنگ هوانگ؛ شهری زیبا از دل تاریخ چین

در مسیر دسترسی دشت، چشمه‌های فراوانی از دل زمین می جوشد و به دریاچه و رودی که در مسیر قرار دارد، منتقل می شود. با مراجعه به این منطقه می ‌توانید از خواص بسیار عالی این آب ها بهره مند شوید.معرفی تنگ بستانک شیراز - یک سوال

بهترین زمان سفر

یکی از بهترین فصل ها برای سفر به شهر توریستی شیراز و مناطق اطراف آن، فصل بهار است. تنگ بستانک نیز مانند شهر های دیگر استان فارس، بهارهای خوش آب و هوا و مطبوعی دارد. با توجه به موقعیت کوهستانی و طبیعت گرم آن در تمام فصول می توانید از زیبایی های آن بهره مند شوید. لازم به ذکر است که در بعضی مقاله ها این مکان جغرافیایی را بهشت گمشده شیراز می ‌نامند.

یکی دیگر از دلایل سفر مسافران و گردشران به این منطقه، بکر و ییلاقی بودن بخش های مختلف تنک بستانک است. با توجه به مسیر دسترسی که جدیدا ساخته شده، تبدیل به یکی از مناطق گردشگری پر طرفدار در شمال استان شیراز شده است. در زمان سفر می توانید از مناطق ییلاقی و بکر آن بازدید نمایید. برای اقامت می توانید در منطقه بستانک یا شهر مرودشت اقامت داشته باشید. در ادامه مفصلا در مورد رزرو هتل و اقامتگاه در این منطقه صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

مطالعه
دیدنی ترین روستاهای تاریخی ایران کجاست؟

پوشش گیاهی منطقه

با توجه به اینکه رودخانه کر و سد دودزن در منطقه تنگ بستانک واقع شده ، باعث حاصلخیزی و سرسبزی مناطق و باغات مختلف این دشت شده است. از محصولات مهم تنگ بستانک می توانیم‌ به بادام، پسته، زرشک و بلوط اشاره نماییم. همچنین گیاهان بسیار مفید و خود رو مانند خارشتر و شیرین بیان در این منطقه رشد می کند.

همچنین در منطقه محافظت شده این بخش تنوع جانوری و جانوران بسیاری وجود دارد که به عنوان مثال می توانیم به انواع پرندگان ، خرس قهوه‌ای، سنجاب و روباه اشاره نماییم. این جانواران باعث زیبایی هر چه بیشتر این منطقه شده است. تا اینجای مقاله در مورد تنگ بستانک شیراز کجاست، صحبت کردیم. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد بخش های توریستی مرو دشت صحبت کنیم.

مناطق گردشگری مرودشت

در مسیر دسترسی به تنگ بستانک می‌توانید از مناطق گردشگری منطقه بازدید نمایید. یکی از برجسته ترین مناطق گردشگری در حد فاصله شیراز تا مرودشت تخت جمشید است که در حدود صد و چهار کیلومتری دشت واقع شده است. همچنین می توانید از نقش رستم نیز در این مسیر بازدید نمایید.

مطالعه
بهترین شهر ایران برای زندگی

معرفی تنگ بستانک شیراز - یک سوال

اقامت در روستا

برای اقامت نیز می‌توانید با توجه به سلیقه خود اقدام به اجاره خانه در روستا نمایید. همچنین انواع هتل های باکیفیت در شهر مرودشت و شیراز وجود دارد که در صورت تمایل می توانید هتل متناسب با خود را انتخاب نمایید. در ادامه به چندین هتل با کیفیت در شهر مرودشت اشاره می‌کنیم.

با مراجعه به سایت سفر بازی و با جستجوی شهر مرودشت می توانید یکی از هتل‌ های معروف شهر را انتخاب نمایید. هتل جهانگردی تخت جمشید، هتل آپادانا تخت جمشید و اقامتگاه‌ بوم‌ گردی شیدگر را در سایت سفر بازی انتخاب و رزرو هتل نمایید. با تایید نهایی و وارد کردن اسامی مسافران، می‌توانید به سیستم پرداخت آنلاین وصل شده و پس از پرداخت هزینه هتل، رسید رزرو هتل خود را دریافت نمایید.

در این مقاله درمورد تنگ بستانک شیراز کجاست صحبت کردیم و در مورد مسیر دسترسی، امکانات و پوشش گیاهی آن نیز اطلاعاتمان را در اختیار شما قرار دادیم. با ما همراه باشید.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.