رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

یک سوال Latest Articles

هتل های سنتی کاشان، تجربه اقامت در تاریخ کهن!

آیا می خواهید به شهرهای تاریخی ایران مثل کاشان سفر کنید؟ کجا می خواهید اقامت کنید؟ هتل های لاکچری و مدرن را ترجیح می دهید؟ یا می خواهید در یک هتل سنتی، قدیمی و جذاب متعلق به بیش از ۳۰۰ سال پیش اقامت کنید؟ از برخی خانه های تاریخی زیر می توانید به عنوان هتل و برخی به عنوان جاذبه گردشگری کاشان بازدید کنید.

برای مطالعه بیشتر اینجا کلیک کنید.

در واقع می توانید با یک تیر دو نشان بزنید. نه تنها می توانید در یک خانه تاریخی با دکوراسیون قدیمی اقامت کنید، بلکه می توانید معماری ایرانی باستانی را از نزدیک لمس کنید و شبی رویایی را رقم بزنید. کاشان یکی از مهم ترین شهرهای تاریخی ایران است و خانه های تاریخی زیبایی هم دارد. این خانه های تاریخی از ۴۰۰ سال پیش بازسازی شده‌اند، به امکانات مدرن نیز مجهزند و کارکنان درجه یکی هم دارند. شما می توانید یکی از خانه های تاریخی آن را انتخاب کنید و اقامتی رویایی را تجربه نمایید. با املاک داران همراه باشید تا هتل های سنتی کاشان را به شما معرفی کنیم:

بوتیک هتل/ سرای عامری ها، کاشان

آیا می خواهید در یک خانه تاریخی سوپر لاکچری اقامت کنید؟ سرای عامری ها، هم به عنوان هتل و هم به عنوان جاذبه گردشگری، افراد زیادی را به سمت خود می کشاند. این خانه توسط میراث فرهنگی بازسازی شده و به عنوان یک هتل ۵ ستاره در کاشان مورد استفاده قرار گرفته است. این هتل دارای ۳۸ اتاق، دو رستوران، گالری و کافی شاپ است. گچ بری ها، تزیینات داخلی و نقاشی های دیواری این هتل بسیار فریبنده و جذاب است و خواب را از چشم شما می گیرد.

kashanhotel9 - هتل های سنتی کاشان، تجربه اقامت در تاریخ کهن!

بوتیک هتل/ خانه تاریخی مرشدی کاشان

خانه مرشدی یکی از قدیمی ترین خانه های تاریخی کاشان است که زمانی رو به ویرانی بود. اما سرنوشت آن تغییر کرد و امروزه به یک بوتیک هتل سنتی تبدیل شده‌است. این خانه تاریخی با فضایی گرم و صمیمی، کارکنان با تجربه و امکانات عالی یکی از بهترین هتل های تاریخی کاشان است. اقامتی به یاد ماندنی در اتاق های تاریخی خانه تاریخی مرشدی انتظار شما را می کشد. دکوراسیون این خانه به گونه ای چیده شده که یادآور زندگی باستانی ایرانیان است.

از امکانات آن میتوان به تورهای گردشگری، کافی شاپ، چایخانه سنتی، خدمات ماساژ، اینترنت رایگان و .. اشاره کرد. در صورتی که افراد میانسال و .. در سفر با شما همراه هستند، این هتل به دلیل پله های زیاد گزینه مناسبی برای شما نیست.

مطالعه
معرفی تنگ بستانک شیراز

kashanhotel11 - هتل های سنتی کاشان، تجربه اقامت در تاریخ کهن!

هتل/ خانه تاریخی ادیب کاشان

یک خانه تاریخی فوق العاده با ویژگی های معماری ایرانی باستانی که هر بیننده ای را مسحور می کند. یک حیاط مرکزی با حوض آبی پر از آب و اتاق های اطراف آن در نگاه اول شما را مجذوب خود می کند. پنجره های رنگی اتاق ها با انعکاس نور خورشید، جذابیت این خانه تاریخی را دو چندان می نماید. اتاق های تاریخی با دکوراسیون باستانی، خواب را از چشمان شما می گیرد. اگر می خواهید با یک شب اقامت در کاشان به رمز و راز معماری باستانی ایران پی ببرید، هتل تاریخی ادیب را برگزینید. این هتل ۲۵۰ ساله با تلاش هنرمندان کاشان بازسازی‌ و به هتلی جذاب تبدیل شده‌است.

kashanhotel2 - هتل های سنتی کاشان، تجربه اقامت در تاریخ کهن!

هتل/ خانه ایرانیان کاشان

خانه ایرانیان یک خانه ۲۰۰ ساله است که نمونه ای بارز از فرهنگ و هنر ایرانی می باشد. این خانه به یک هتل بوتیک تاریخی تبدیل شده تا هنر و معماری ایرانیان را به همگان نمایش دهد. این بنای قدیمی دارای پنج اقامتگاه مختلف از جمله اتاق استراحت، اتاق خصوصی، اتاق پنهان، اتاق پستو و اتاق بالا  است که به منظور حفظ معماری اصلی بازسازی شده اند.

kashanhotel3 - هتل های سنتی کاشان، تجربه اقامت در تاریخ کهن!

هتل/خانه تاریخی منوچهری کاشان

این خانه نه تنها اقامتی فراموش نشدنی، امن و آرام را فراهم می کند، بلکه معماری و هنر تاریخی کاشان را به میهمانان نشان می دهد. خانه منوچهری یکی از ساختمان های قدیمی کاشان است که قدمت آن به دوران قاجار و پهلوی باز می گردد. به دلیل بازسازی های انجام‌شده و مجهز ساختنِ این خانه تاریخی به تمامی تجهیزات مدرن، نه تنها به یک بوتیک هتل محبوب تبدیل شده‌است، بلکه حکم الماس معماری باستانی ایران را دارد.

این هتل سنتی دارای دو فاز جدا از هم می باشد. یکی خانه تاریخی متعلق به دوران قاجار با اتاق های دو تخته و سه تخته، چهار تخته و شش تخته و دیگری خانه متعلق به دوران پهلوی است. از جمله جذابیت های این هتل تاریخی منوچهری میتوان به کارگاه بافندگی، صنایع دستی و نمایشگاه وسایل قدیمی و تزیینی اشاره کرد.

kashanhotel7 - هتل های سنتی کاشان، تجربه اقامت در تاریخ کهن!

مهمان خانه تاریخی احسان کاشان

خانه تاریخی احسان یکی دیگر از هتل های سنتی کاشان است که شما را عاشق معماری کاشان خواهد کرد. این اولین خانه تاریخی کاشان است که بازسازی شد و به یک مهمانخانه فرهنگی تبدیل شد. این بنا در مقابل مسجد آقا بزرگ واقع شده و موقعیت منحصر به فرد آن به شما امکان می دهد تا از مکان های تاریخی شهر لذت ببرید. اگر می خواهید از شیوه زندگی شاهزاده های قاجار با خبر شوید، سری به این عمارت بزنید و در آن اقامتی فراموش نشدنی داشته باشید.

مطالعه
عمارت میرزا حسن مستوفی‌ الممالک در شهر تهران

این خانه یکی از اولین خانه های تاریخی کاشان بود که به اقامتگاه سنتی برای توریست های داخلی و خارجی تبدیل شد. از امکانات آن می توان به کتابخانه، اینترنت رایگان، کارگاه سفالگری و صنایع دستی، موزه و گالری، تالار فیلم و تئاتر، دوچرخه سواری و تورهای گردشگری اشاره کرد.

kashanhotel6 - هتل های سنتی کاشان، تجربه اقامت در تاریخ کهن!

هتل سنتی نگین کاشان

هتل سنتی نگین کاشان مجموعه ای متشکل از ۱۰ خانه قدیمی است که متعلق به دوران قاجار تا پهلوی هستند. این خانه های تاریخی بازسازی و به امکانات مدرن مجهز شده‌اند و به یکی از هتل های تاریخی ایران تبدیل گشته‌اند. شما نه تنها می‌توانید از اقامتی آرام لذت ببرید، بلکه می‌توانید به دل تاریخ کاشان سفر کنید. این هتل ۵ دقیقه تا بازار قدیمی و خانه های تاریخی کاشان فاصله دارد.

kashanhotel8 - هتل های سنتی کاشان، تجربه اقامت در تاریخ کهن!

اقامتگاه سنتی مهینستان راهب کاشان

مهینستان راهب هنر، معماری، تاریخ، مهمان نوازی را به شکلی منحصر به فرد ترکیب می کند تا اقامتی به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند. این عمارت تاریخی چهار ستاره مهینستان راهب، شاید درست همان چیزی باشد که شما به دنبال آن هستید. این هتل سنتی در بخش قدیمی شهر کاشان واقع شده و به جاذبه های گردشگری کاشان نزدیک است. مسجد آقا بزرگ، خانه تاریخی بروجردی ها، و خانه تاریخی طباطبایی از جمله دیدنی های کاشان در نزدیکی این هتل هستند. شما می توانید با یک پیاده روی کوتاه، از تمام این جذابیت ها لذت ببرید.

خانه تاریخی راهب پس از بازسازی در سال ۱۳۹۲ به اقامتگاه سنتی مهینستان راهب تبدیل شد. این هتل تاریخی به عنوان لوکس ترین اقامتگاه تاریخی گردشگری با سقف های گنبدی شکل و بافت قدیمی، گردشگران زیادی را به سمت خود می کشاند. تمامی امکانات مدرن در این خانه تاریخی تعبیه شده و اقامتی راحت را برای شما رقم می زند.

از جمله امکانات هتل مهینستان راهب می توان از رستوران سنتی، کافی شاپ، چایخانه سنتی، کتابخانه، سالن کنفرانس، فضای سبز، پذیرش ۲۴ ساعته و تورهای گردشگری در سطح شهر نام برد.

kashanhotel4 - هتل های سنتی کاشان، تجربه اقامت در تاریخ کهن!

اقامتگاه تاریخی سروا کاشان

اگر به دنبال اقامت در یکی از زیبا ترین و کوچک ترین هتل بوتیک های کاشان هستید، سروا بهترین گزینه است. یک خانه قدیمی متعلق به ۲۰۰ سال پیش، که تمام ویژگی های سنتی آن حفظ و بازسازی شده است. این خانه در منطقه با مساحت کمتر از ۲۵۰ متر مربع واقع شده است. این ساختمان تمامی ویژگی های معماری ایرانیان مثل سالن ورودی میهمان، اتاق های سه درب، اتاق های پنج درب، حیاط مرکزی و … را دارد.

مطالعه
چند تا از زیباترین مکان های ترکیه

kashanhotel5 - هتل های سنتی کاشان، تجربه اقامت در تاریخ کهن!

خانه هتل عادل کاشان

این خانه تاریخی در سال های اخیر به یک اقامتگاه سنتی به نام (نه چم) تبدیل شده‌است. خانه عادل در نزدیکی بناهای تاریخی کاشان قرار دارد و با اقامت در این هتل می تواند برای شما مفرح و لذت بخش باشد. این هتل سنتی دارای شش اتاق دو و سه تخته است. این خانه تاریخی از امکاناتی نظیر سفره خانه سنتی، چایخانه، پذیرش ۲۴ ساعته، پرسنل مسلط به زبان انگلیسی و اینترنت رایگان بهره می برد.

kashanhotel10 - هتل های سنتی کاشان، تجربه اقامت در تاریخ کهن!

جمع بندی

کاشان، شهر تاریخی ایران دارای جاذبه های تاریخی زیادی است. در این میان شهرهای تاریخی کاشان از شهرت بالایی برخوردارند و سالانه گردشگران متعددی را از دور و نزدیک به خود جذب می کنند. جالب است بدانید این خانه های تاریخی نه تنها از معروف ترین جاهای دیدنی کاشان هستند، بلکه اقامتگاه های تاریخی فوق العاده ای نیز به شمار می روند.

در واقع با گذر زمان، این خانه ها نیاز به بازسازی پیدا کردند. بنابراین برخی از آن ها پس از بازسازی به بوتیک هتل های سنتی در کاشان تبدیل شدند. اگر می خواهید یک شب را مانند شاهزاده های دوران قاجار بگذارنید، بهتر است سری به خانه هتل های تاریخی کاشان بزنید. در این مقاله به معرفی خانه های تاریخی کاشان پرداختیم که در این دوران به عنوان هتل فعالیت می کنند.

برای استفاده از خدمات سایت املاک آنلاین املاکداران که شامل مشاوره حقوقی املاک تلفنی، تهاتر ملک، خرید آپارتمان در اصفهان، سفارش خرید ملک در اصفهان، خرید زمین و خانه کلنگی در اصفهان، خرید ملک اصفهان، مشارکت در ساخت و اجاره روزانه باغ و ویلا در اصفهان، رهن و اجاره آپارتمان در اصفهان، رهن و اجاره خانه ویلایی در اصفهان و غیره می شوند، می توانید به صفحه اصلی سایت مراجعه کرده و برای کسب اطلاعات بیشتر به برگه های مربوطه مراجعه فرمایید.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.