رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

یک سوال Latest Articles

پاسپورت دومینیکا [پلی برای فرصت‌های جدید ✔]

برنامه پاسپورت دومینیکا یکی از شناخته شده‌ترین برنامه‎‌ها در جهان است که به افراد و خانواده‌ها از همه کشورها راهی سریع، ایمن و مطمئن برای دریافت شهروندی را ارائه می‌دهد. کشور دومینیکا جزیره‌ای است که در دریای کارائیب قرار گرفته است و زبان رسمی آن نیز انگلیسی می باشد. پاسپورت این کشور دارای مزایایی مانند امکان سفرهای بین‌المللی و دسترسی به برخی از کشورهای پیشرفته جهان مانند کشورهای حوزه شینگن برای اخذ اقامت یا حتی شهروندی است.

برنامه شهروندی دومینیکا با سرمایه‌گذاری CIP یکی از بهترین برنامه‌های مهاجرتی در نظر گرفته می‌شود. این برنامه دو مسیر متمایز را برای دریافت این پاسپورت ارائه می‌دهد که به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد به سرعت به مزایایی مانند فرصت‌های بیشتر برای حفظ ثروت و سرمایه‌گذاری دسترسی پیدا کنند. قیمت پاسپورت دومینیکا ممکن است در نگاه اول بالا به نظر برسد، اما هنگامی که با مزایای متعدد و استانداردهایی که ارائه می‌دهد آشنا شوید، هرگز پشیمان نخواهید شد.

روش های ثبت درخواست پاسپورت دومینیکا

برای درخواست برنامه CIP و دریافت پاسپورت دومینیکا خود دو راه اصلی وجود دارد:

  1. شما باید به صندوق تنوع اقتصادی دولت EDF کمک کنید، در واقع این نوعی کمک به دولت دومینیکاست که در ازای آن تابعیت این کشور را به دست خواهید آورد.
  2. بر روی املاک و مستغلات مورد تایید دولت سرمایه‌گذاری کنید. در این نوع سرمایه‌گذاری می‌توانید پس از گذشت زمانی در حدود سه سال سرمایه خود را از پروژه بیرون بیاورید.

پس از برآورده شدن این شرایط، می‌توانید در ۳ تا ۶ ماه تابعیت کشور دومینیکا را دریافت کنید. این تابعیت به شما اجازه می‌دهد تا مانند شهروندان این کشور از حقوق کاملی برخوردار شوید. پنج سال پس از صدور تابعیت نیز می‌توانید برای اخذ شهروندی دومینیکا اقدام کنید.

مطالعه
دیدنی‌ های العین؛ زیباترین شهر کویری امارات

هزینه پاسپورت دومینیکا 

هزینه دریافت پاسپورت رسمی دومینیکا به این نکته بستگی دارد که برای چه تعداد از اعضای خانواده به دنبال دریافت پاسپورت هستید.

  • ۱ نفر به قیمت ۱۰۰ هزار دلار / ۲۰۰ هزار دلار
  • ۲ نفر ۱۷۵ هزار دلار / ۲۲۵ هزار دلار 
  • ۳ نفر به بالا ۲۰۰ هزار دلار / ۲۵۰ هزار دلار

این هزینه‌ها شامل هزینه‌های دولتی و هزینه‌های مربوط به وکیل در هنگام پردازش مدارک مورد نیاز قبل از صدور اسناد فیزیکی است. این نکته کاملا ضروری است که تمام جنبه‌های مرتبط با فرایند به طور حرفه‌ای مطابق با مقررات مجموعه CIP انجام شود.

برای کسانی که مایل به انعطاف بیشتری هستند با ۷۵۰۰۰ دلار آمریکا به اضافه هزینه دولتی می‌توانند شهروندی استاندارد U1777 و با ۱۵۰۰۰۰ دلار آمریکا به اضافه هزینه دولتی شهروند دوم U2217 و وضعیت دائمی دو تابعیتی U4441 و… را دریافت کنند. صرف‌نظر از اینکه چه مسیری برای سرمایه‌گذاری انتخاب شده است، همه متقاضیان قبل از اینکه بتوانند پاسپورت سرمایه‌گذاری خارجی خود را تمدید کنند به طور کامل مورد بررسی قرار می‌گیرند. نرخ موفقیت برای تمدید مجدد همه برنامه‌های شهروندی و اقامتی که امروزه ارائه می‌شود، نسبتا یکسان است.

کشورهای بدون ویزا با پاسپورت دومینیکا

اگر به دنبال پاسپورتی هستید که مزایای گسترده‌ای را ارائه دهد، پس حتما باید پاسپورت دومینیکا را در نظر بگیرید. این مقصد یکی از بهترین مکان‌ها برای انتخاب شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری است. علاوه بر این، داشتن این پاسپورت اجازه ورود به بیش از ۱۴۰ کشور، از جمله بخشی از منطقه شینگن اتحادیه اروپا را می‌دهد. داشتن این پاسپورت دنیایی از گزینه‌های سفر بدون ویزا را در اختیار شما قرار می‌دهد.

مطالعه
کاخ میر بلاروس؛ الماسی در میان اروپای شرقی

unnamed 8 - پاسپورت دومینیکا [پلی برای فرصت‌های جدید ✔]

مزایای پاسپورت دومینیکا

بیایید نگاهی دقیق‌تر به مزایای فوق‌العاده اخذ پاسپورت دومینیکا بیندازیم:

  • سبک زندگی راحت: یکی از چیزهای مهم در مورد دومینیکا سبک زندگی آرام آن است. ساکنان اینجا می‌توانند از یک فضای آرام، احاطه شده توسط سواحل نفس‌گیر، جنگل‌های بارانی سرسبز و بسیاری از جاذبه‌های فرهنگی جالب لذت ببرند. 
  • امکان مبادله ارز: به افراد دارای تسلط بر ارزهای خارجی اجازه می‌دهد پول خود را آزادانه‌تر جابه‌جا کنند و در هر کجا که می‌خواهند سرمایه گذاری کنند.

قدرت پاسپورت دومینیکا

داشتن پاسپورت دومینیکا امتیازات مالیاتی زیادی را نیز به همراه دارد؛ به خصوص وقتی صحبت از مالیات‌های جهانی در کشورهای مختلف می‌شود. این کشور به شهروندان خود اجازه می‌دهد تا از طرح‌های مالیاتی خاصی مانند عدم مالیات بر ثروت، عدم مالیات بر درآمدهای خارجی و مالیات بسیار کم بر درآمد داخلی حاصل از کار یا سرمایه‌گذاری استفاده کنند. علاوه بر این، همه شهروندان دومینیکا از مزایای آموزش رایگان ابتدایی تا متوسطه و مراقبت‌های بهداشتی دولتی برخوردار می‌شوند که علاوه بر حق بیمه خود، ملزم به پرداخت هزینه اضافی برای آن‌ها نیستند.

یکی دیگر از مزایای بزرگی که با داشتن پاسپورت دومینیکا به دست می‌آید این است که افراد بدون محدودیت به همه انواع حساب‌های بانکی در هر حوزه قضایی دارای اشتراک مرکز مالی دسترسی دارند.

همان‌طور که بالاتر اشاره شد، داشتن پاسپورت دومینیکا به شما امکان دسترسی به بیش از ۱۳۶ کشور را بدون نیاز به دعوت‌نامه یا مدارک درخواست ویزا می‌دهد. سفر در داخل اروپا برای دارندگان پاسپورت دومینیکا بسیار راحت است و بسیاری از افراد پاسپورت دومینیکا را صرفا جهت راحتی در سفرهای خارجی اخذ می‌کنند. دریافت این پاسپورت بسیاری از محدودیت‌های مسافرتی را حذف می‌کند.

مطالعه
چند تا از زیباترین مکان های ترکیه

مقایسه پاسپورت دومینیکا و ترکیه

زبان رسمی کشور ترکیه، ترکی است که ممکن است افراد برای یادگیری آن با چالش‌هایی رو‌به‌رو شوند؛ اما زبان رسمی کشور دومینیکا انگلیسی است.

پاسپورت دومینیکا نسبت به پاسپورت ترکیه در رده‌بندی دنیا حدود ۷ پله بالاتر و در جایگاه ۲۸ قرار دارد. شما با داشتن پاسپورت دومینیکا امکان سفر به تعداد کشورهای بیشتری را خواهید داشت. پاسپورت دومینیکا امکان سفر به کشورهای حوزه شینگن را نیز برای کاربران فراهم می‌کند که با پاسپورت ترکیه این امکان را نخواهید داشت. 

در صورتی که به اخذ پاسپورت دوم از جمهوری دومینیکا فکر می‌کنید، می‌توانید با مشاوره رایگان با کارشناسان مجرب شرکت ادیسه، از هزینه‌های خرید این پاسپورت مطلع شوید.

منبع: سایت ادیسه

سوالات متداول 

چه مدت زمانی طول می‌کشد تا پاسپورت دومینیکا تایید شود؟ 

معمولا تا ۶ ماه از شروع فرآیند درخواست پاسپورت یعنی ارائه مدارک مورد نیاز تا زمانی که مرجع صادر کننده نهایی گذرنامه‌های فیزیکی را تحویل ‌دهد، طول می‌کشد.

هزینه دریافت پاسپورت دومینیکا برای هر فرد چقدر است؟ 

با توجه به نوع سرمایه‌گذاری انتخابی، هزینه هر فرد برای دریافت این پاسپورت از ۱۰۰ هزار دلار شروع می‌شود.

با پاسپورت دومینیکا به چه تعداد کشور می‌توان سفر کرد؟ 

با این پاسپورت بدون نیاز به ویزا می‌توان به ۱۳۶ کشور از جمله کشورهای اروپایی حوزه شینگن سفر کرد.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.