رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

کار اکتور اتاق فرار چیست؟

اتاق فرار جایی برای ماندن نیست و هر طور که شده باید از آن گریخت. فرار از اتاق اما، به این راحتی امکان‌پذیر نبوده و باید با پیچیدگی‌ها و سختی‌های بسیاری همراه شد. یکی از این پیچیدگی‌ها وجود اکتور در اتاق فرار است. اکتور اسکیپ روم شخصیت سومی است که بسیاری از افراد با آن آشنا نبوده و از فعالیت‌های آن اطلاعی ندارند. ناآشنایی با این شخصیت شما را در دردسر انداخته و فرار شما را با مشکل مواجه می‌کند. به همین منظور، برای آشنایی با نفر سوم این اتاق، در ادامه با ما همراه باشید.

اکتور اتاق فرار کیست؟

اکتور اتاق فرار چیست؟ اکتورها شخصیت‌ها یا بازیگرانی هستد که به شکل زنده در اتاق فرار ایفای نقش می‌کنند. این بازیگران بر اساس سناریوهای اتاق فرار می‌توانند برای شما مزاحمت ایجاد کرده یا شما را در مسیر فرار راهنمایی کنند. برخی از آن‌ها حتی غیرتعاملی بوده و هیچگونه ارتباطی با شما نخواهند داشت.

مطالعه
راهنمای جامع سفر و پیشنهاد غذا در مسافرت و طبیعت گردی

اکتورهای اسکیپ روم چه کاری انجام می دهند؟

فعالیت اکتورها بسته به نوع سناریو و تصمیم مسئول اتاق متغییر است. آن‌ها می‌توانند غیر تعاملی، آزاردهند یا کمک دهنده باشند. در ادامه به طور کامل به فعالیت‌های این شخصیت‌ها اشاره شده است:

اکتورهایی که ترس و مزاحمت ایجاد می کنند

اکتورهای مزاحم با ورود به اتاق و نزدیک شدن به شما تمرکزتان را برهم زده و شما را می‌ترسانند. البته، اکتورهای مزاحم خود به چند دسته تقسیم می‌شوند و فعالیت‌های متفاوتی دارند. برای مثال، بعضی از آن‌ها بدون هیچ صدایی و در تاریکی در کنار شما قرار می‌گیرند و شما را می‌ترسانند. برخی دیگر با سروصدا و جیغ و فریاد وارد می‌شوند و وسایل اتاق را بر هم می‌کوبند.

اکتورهایی که تعاملی با شما ندارند

این افراد هیچگونه ارتباطی با شما نداشته و در گوشه‌ای از اتاق به کار خود مشغول هستند. در واقع، این اکتورها فقط فضای اتاق را اشغال می‌کنند.

اکتورهایی که راهنمایی تان می کنند

بر اساس سناریوی اتاق ممکن است اکتور در حل معما به شما کمک کرده و در پیدا کردن راه فرار راهنمایی‌تان کند. این نوع اکتورها بهترین نوع ازاکتورهای اتاق فرار هستند.

هدف از وجود اکتورها در اتاق چیست؟

اگر بخواهیم به هدف وجود اکتوراتاق فرار اشاره کنیم، باید بگوییم که این شخصیت‌های عجیب و غریب به دلایل زیر در اتاق حضور دارند:

  • لذت بردن از بازی و افزایش هیجان در اتاق: هدف اصلی از حضور در اتاق فرار تجربه یک ماجراجویی هیجان‌انگیز و داشتن اوقاتی خوش در کنار دوستان است. اکتورها نیز چنین هدفی داشته و به دنبال افزایش هیجان بازی هستند. ارتباط با آن‌ها برای شما لذت‌بخش بوده و اتاق فرار را از یک محیط خشک و معمولی، به یک محیط پر از چالش تبدیل می‌کند.
  • افزایش اعتبار به سناریو اتاق: ورود به اتاق فرار ورود به یک دنیای عجیب و غریب است. حضور اکتورها در اتاق فرار به پذیرش این موقعیت کمک کرده و هضم محیط را ساده‌تر می‌کند. همچنین، اکتورهای اتاق فرار به داستان اعتبار بخشیده و آن را از قالب یک داستان معمولی و افسانه‌ای خارج می‌کنند.
مطالعه
برج های آ اس پ تهران کجاست؟

در مواجه با اکتورها چگونه رفتار کنیم؟

موارد زیر را به یاد داشته باشید و برای رفتن به اتاق‌های فرار و شروع یک ماجراجویی هیجان‌انگیز از آن‌ها استفاده کنید.

۱. از اکتور اتاق فرار نترسید

اکتور اتاق فرار هیچگونه تماس فیزیکی با شما و دوستانتان نداشته و آسیبی به شما وارد نمی‌کند. به همین دلیل، بیش از حد وحشت نکنید و حل معمایتان را ادامه دهید. ترس از اکتورها شما را از مسیر اصلی و حل معما منحرف کرده و خروجتان را با مشکل مواجه می‌کند.

۲. به آن ها احترام بگذارید

اکتورهای اتاق فرار در خارج از بازی مانند شما بوده ودارای شخصیت بسیار بالایی می‌باشند. به همین منظور، سعی کنید از صحبت کردن به شکل ناشایست یا حمله به آن‌ها جلوگیری کرده و برخورد مناسبی با آن‌ها داشته باشید.

مطالعه
کوچک ترین شهرهای ایران

۳. به اکتورها توجه کنید

هیچ کس مانند اکتورها با فضای اتاق فرار و راه‌های نجات از آن آشنا نیست. بنابراین، سعی کنید به آن‌ها توجه کرده و نگاه‌هایشان را تحت کنترل بگیرید. ممکن است آن‌ها به اشیائی نگاه کنند که شما را در حل معما کمک کند. بعضی از آن‌ها حتی راهنمای شما هستند و در فرار از اتاق راهنمایی‌تان می‌کنند.

۴. به به اکتور اسکیپ روم گوش دهید

اگر احساس کردید که اکتور شما بیشتر از ترساندتان نقش راهنما را دارد، با دقت به او گوش دهید. صحبت‌های او می‌تواند کلید مناسبی برای رهایی از این مخمصه باشد.

۵. با آن ها تعامل داشته باشید

شما همچنین می‌توانید با این شخصیت‌ها تعامل داشته و با آن‌ها صحبت کنید. از اکتورها درخواست کمک کرده و سعی کنید در جریان بازی با آن‌ها همراه شوید. همچنینن، همراه شدن با اکتورها برای آن‌ها نیز لذت‌بخش بوده و سعی می‌کنند شما را بیشتر سرگرم کنند.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.