1. شرکت ژاپنی سگا در سال ۱۹۴۰ میلادی با نام استاندراد گیمز (به انگلیسی: Standard Games) شروع بکار کرد و در سال ۱۹۵۲ به نام سرویس گیمز (به انگلیسی: Service Games) تغییر نام داد. نام سگا کنونی نیز برگرفته از دو حرف اول یعنی SE از SErvice و GA از GAmes است که تا به حال حفظ شده‌است؛ لذا پس از شرکت نینتندوادامه مطلب ...

  شرکت ژاپنی سگا در سال ۱۹۴۰ میلادی با نام استاندراد گیمز (به انگلیسی: Standard Games) شروع بکار کرد و در سال ۱۹۵۲ به نام سرویس گیمز (به انگلیسی: Service Games) تغییر نام داد. نام سگا کنونی نیز برگرفته از دو حرف اول یعنی SE از SErvice و GA از GAmes است که تا به حال حفظ شده‌است؛ لذا پس از شرکت نینتندو که در سال ۱۸۸۹ تأسیس شده، قدیمی‌ترین شرکت فعال در زمینه تولید بازی‌های کامپیوتری، شرکت سگا است. البته شرکت نینتندو (Nintendo) در دهه ۵۰ میلادی و پس از جنگ جهانی دوم، شروع به فعالیت در زمینه بازی‌های رایانه‌ای کرده و تا قبل از سال ۱۹۵۶ میلادی در زمینه کارت بازی (شبیه کارت بازی‌های ماشین، فوتبال که خودمان در ایران مشابه آن را داشتیم) فعالیت می‌کرد. نکته‌ای جالب که قابل ذکر است، شخصیت‌های معروف نینتندو یعنی ماریو، Bowser و دانکی کنگ در ابتدا در همین کارت‌های بازی دیده شدند (همین موضوع یعنی آشنایی مردم ژاپن با شخصیت‌های نینتندو، دلیل محبوبیت ویژه این شرکت و بازی‌های آن در ژاپن است). سگا توسط سه فرد یعنی مارتی بروملی، Irving Bromberg و James Humpert در هاوایی تأسیس شد و سپس در سال ۱۹۵۱ دفتر شرکت به توکیو منتقل شد. شرکت سگا از ابتدا در شاخه خدمات بازی (Service Games) فعال بود و به همین دلیل نام سگا را برگزید. در سال ۱۹۵۲ میلادی David Rosen که یک تاجر موفق آمریکایی بود، مدیریت سگا را به عهده گرفت و تا سال ۱۹۹۶ در سگا فعالیت گسترده داشت.

  تغییر نام سگا خوش‌یمن بود و سگا از دهه ۵۰ تا ۸۰ توانست سود فراوانی به جیب بزند. در همین ایام، یعنی در سال ۱۹۷۳ شرکت سگا اولین بازی خود یعنی Hockey TV را برای آرکید تولید کرد و توانایی خود را با ساخت بازی‌های دیگر برای Arcade اثبات کرد. در سال ۱۹۸۳ اولین کنسول خانگی سگا با نام SG-1000 تولید شد و رقابت سگا با شرکت‌های کنسول ساز مانند آتاری و نینتندو آغاز شد. در ایامی که بازی‌های کامپیوتری دچار هرج مرج شده و هر شرکتی اقدام به ساخت کنسول می‌کرد، این وضعیت باعث ضربه سنگینی به سگا شد و سگا تا آستانه ورشکستگی پیش برد؛ لذا در سال ۱۹۸۴ شرکت CSK سهام سگا را خرید و سگا بنام Sega Enterprises Ltd تغییر نام داد.

  منبع: ویکی پدیا

  کوچک کردن
 2. اگر وسيله برقي و پريزي كه از ان برق براي جارو گرفته ايد روي يك فيوز مينياتوري باشند و امپر فيوز كم باشد ، اين حالت رخ مي دهد ، به اصطلاح low voltage پيش مي ايد ، اگر فيوز سالم باشد ، برق را قطع مي كند ، در غير اين صورت ، محافظ عمل مي كند . مقدار امپر فيوز بايد از جمع امپر جارو و وسيله برقي تان بيشترادامه مطلب ...

  اگر وسیله برقی و پریزی که از ان برق برای جارو گرفته اید روی یک فیوز مینیاتوری باشند و امپر فیوز کم باشد ، این حالت رخ می دهد ، به اصطلاح low voltage پیش می اید ، اگر فیوز سالم باشد ، برق را قطع می کند ، در غیر این صورت ، محافظ عمل می کند . مقدار امپر فیوز باید از جمع امپر جارو و وسیله برقی تان بیشتر باشد .

  کوچک کردن
 3. اینو یه جا خوندم فکر کنم خوب توضیح داده: به زبان ساده مدیتیشن، تکنیک پرورش ذهن است. بر خلاف باور عامه ی مردم، مدیتیشن شما را به آدمی متفاوت، جدید و خاص تبدیل نمیکند، بلکه تنها یک تمرین برای خود آگاهی و داشتن یک رویکرد سالم در زندگی است. در مدیتشن شما یاد میگیرید سایرین را بدون قضاوت مشاهده کنید و درادامه مطلب ...

  اینو یه جا خوندم فکر کنم خوب توضیح داده:

  به زبان ساده مدیتیشن، تکنیک پرورش ذهن است. بر خلاف باور عامه ی مردم، مدیتیشن شما را به آدمی متفاوت، جدید و خاص تبدیل نمیکند، بلکه تنها یک تمرین برای خود آگاهی و داشتن یک رویکرد سالم در زندگی است. در مدیتشن شما یاد میگیرید سایرین را بدون قضاوت مشاهده کنید و در نهایت آنها را بهتر بفهمید و درک کنید. و همچنین می آموزید، افکار و احساساتتان را سرکوب نکنید.

  همان طور که ورزش، تمرینی برای سالم نگه داشتن بدن می باشد، مدیتیشن هم، تمرین سلامت ذهنی می باشد. در واقع میتوان مدیتشن را به عنوان متدی تعریف کرد که هدف آن تشویق برای افزایش سطح آگاهی و تمرکز می باشد.

  کوچک کردن
 4. من همه مدل قرص زینک پلاس رو امتحان کردم به نظرم از همه بهتر مدل خارجیشه که عکسشو پایین گذاشتم  

  من همه مدل قرص زینک پلاس رو امتحان کردم به نظرم از همه بهتر مدل خارجیشه که عکسشو پایین گذاشتم

  قرص زینک پلاس

   

  کوچک کردن
 5. سبک ترین فلز صنعتی در جدول سبک ترین عنصر در جدول سه حرفی لیتیم (Lithium) می باشد. این فلز قلیایی ، دارای وزن تنها ۰.۵۳۴ گرم و عدد اتمی ۳ می باشد. لیتیم اولین بار توسط شیمیدان سوئدی در سال ۱۸۱۷ یافت شد. این شیمیدان زمانی که مشغول به تجزیه و تحلیل مواد بود با بکار گیری روش الکترولیز اکسید عملیات جداساادامه مطلب ...

  سبک ترین فلز صنعتی در جدول

  سبک ترین عنصر در جدول سه حرفی لیتیم (Lithium) می باشد. این فلز قلیایی ، دارای وزن تنها ۰.۵۳۴ گرم و عدد اتمی ۳ می باشد. لیتیم اولین بار توسط شیمیدان سوئدی در سال ۱۸۱۷ یافت شد. این شیمیدان زمانی که مشغول به تجزیه و تحلیل مواد بود با بکار گیری روش الکترولیز اکسید عملیات جداسازی لیتیم را انجام داد. فلزهای قلیایی که اغلب در بافت های گیاهی یافت می شد این بار در مواد معدنی یافت شد. این فلز قلیایی در لایه ظرفیت شیمیایی خود دارای تنها یک الکترون بوده که تمایل زیادی به از دست دادن آن و تبدیل شدن به کاتیون دارد. از این ویژگی آن به عنوان رسانای بسیار مناسب در جریان برق و گرما استفاده می شود.

  این فلز دارای ظاهری سفید و براق بوده ضمن آن که نرم است و تنها با چاقو به راحتی بریده می شود اما در طبیعت به صورت آزاد یافت نمی شود. نقطه ی ذوب آن برابر با ۱۸۰ درجه سانتی گراد و نقطه جوش آن برابر با ۱۸۰ درجه ی سانتی گراد می باشد. این فلز عنصری فعال بوده که واکنش آن با آب موجب تولید هیدروژن و هیدروکسید لیتم خواهد شد. این عنصر آتش گیر و دارای خواص واکنش پذیری بالا بوده به همین دلیل آن را در نفت سفید نگهداری می کنند. چنانچه این فلز را بر روی شعله های آتش قرار دهید شعله هایی به رنگ زرشکی مشاهده خواهید کرد ضمن آنکه در صورتی که شدت گرما افزایش یابد این عنصر با شعله های درخشان و سفید رنگی می سوزد. این فلز در معادن سنگ آمریکای جنوبی و آفریقا به وفور یافت می شود که مهمترین سنگ های معدن این فاز آمبلیگونیت ، پیدولت و آسپودمن می باشد. همچنین این فلز سریع در آب حل می شود به همین علت به صورت نمک و رس در آب اقیانوس ها یافت می شود. در حالت کلی از فلزات سبک در مواردی از قبیل ساخت هواپیما و ساخت و سازهای صنعتی به کار می رود. البته در بین شرکت های بزرگ در کشف و تولید فلز های فوق سبک رقابت وجود دارد. پس از لیتیم ، آلومینیوم، تیتانیوم، منیزیم و برلیوم از سبک ترین فلزات موجود در جهان هستند.

  کوچک کردن
 6. اگر قصد دارید فرزندانتان یادگیری موسیقی را شروع کنند پس لازم است بدانید مناسب‌ترین و بهترین سن برای شروع چه سنی است؛ به طوری که دانستن سن مناسب برای هر ساز یا حتی خوانندگی بخش مهمی از فرآیند یادگیری موسیقی برای کودک محسوب می‌شود. در این مقاله، سن شروع هر ساز به تفکیک گردآوری شده است. بهترین ساز برایادامه مطلب ...

  اگر قصد دارید فرزندانتان یادگیری موسیقی را شروع کنند پس لازم است بدانید مناسب‌ترین و بهترین سن برای شروع چه سنی است؛ به طوری که دانستن سن مناسب برای هر ساز یا حتی خوانندگی بخش مهمی از فرآیند یادگیری موسیقی برای کودک محسوب می‌شود. در این مقاله، سن شروع هر ساز به تفکیک گردآوری شده است.

  بهترین ساز برای شروع موسیقی

  نوع ساز به هیچ وجه مهم نیست، نباید انتظار داشته باشید که فرزند شما همانند فلان موسیقی دان مهارت ساز زدن پیدا کرده و الگوهای قدیمی را دنبال کند. مهم آن است که فرزند شما بتواند با ساز انتخابی ارتباط برقرار کند و بتواند نوآوری های جدیدی در نواختن یا استفاده از ساز داشته باشد، موفقیت یعنی همین.

  امروزه اغلب کودکان با سازهایی مانند ویلن، ریکوردر و یا پیانو در شاخه غربی و با سازهایی چون سه تار و سنتور در شاخه ایرانی کار را آغاز می کنند. اما نکته مهم آن است که بتوان در مدت فراگیری، تشخیص داد که آیا کودک با ساز خود ارتباط لازم را برقرار کرده یا خیر؟ اگر کودک شما بی صبرانه منتظر فرا رسیدن زمان کلاس خود می شود و یا اغلب با ساز خود خلوت می کند شک نکنید که انتخاب درستی انجام داده اید.

   
  سن شروع نواختن سازهای ابتدایی

  سن شروع نواختن سازهای ابتدایی از ۳/۵ سال تا ۵ سال است

   

  بهترین سن شروع موسیقی:

  محققان دانشگاه برکلی معتقدند سن مناسب برای شروع موسیقی ۲ سال تا ۳/۵ سال بوده و سن شروع نواختن سازهای ابتدایی از ۳/۵ سال تا ۵ سال بوده و سن شروع نواختن سازهای جدی از ۵ سال به بالا می باشد. کلاسهای گروه سنی ۲ تا ۳/۵ سال معمولاً فقط جنبه آشنایی با موسیقی دارد و جنبه آموزشی نداد. حتی بسیاری از دانشمندان معتقدند که آشنایی کودک با موسیقی از دوران بارداری مادر نیز می تواند آغاز گردد.

  فواید موسیقی روی کودکان:

  – موسیقی فواید متعددی دارد که یک از آنها نوازندگی است.
  – تاثیر در روابط اجتماعی کودک
  – ایجاد حس اعتماد به نفس
  – بهبود عملکردهای ذهنی
  – گسترش روابط مغزی
  – خلاقیت

   

  بهترین سن یادگیری انواع موسیقی:

  پیانو:

  بهترین سن برای شروع یادگیری پیانو، سن چهار یا پنج سالگی است.

  گیتار بیس:

  مهم‌ترین مسئله‌ی تاثیرگذار بر سن شروع یادگیری نوازندگی در مورد گیتار بیس اندازه‌ی آن است. اندازه‌ی یک گیتار بیس استاندارد تقریبا ۹۰ سانتی‌متر است. البته برخی سازنده‌ها گیتار بیس کوچک‌تر برای هنرجویان کم‌سن با جثه‌ی کوچک تولید می‌کنند. اندازه‌ی این گیتارها تقریبا سه چهارم اندازه‌ی استاندارد آن است. بعد از سایز گیتار بیس، نکته مهم قدرت انگشتان هنرجو است. انگشتان نوازنده باید قدرت فیزیکی کافی برای نواختن گیتار بیس را داشته باشد. به همین دلیل روی هم رفته سن پیشنهادی برای شروع نوازندگی گیتار بیس سن ۸ یا ۹ سالگی است. این در حالی است که سن مناسب برای یادگیری گیتار ۶ یا ۷ سالگی است.

  دلیل این تفاوت در اندازه‌ی بزرگتر و سیم‌های سنگین‌تر گیتار بیس نسبت به گیتار است. البته این یک قانون کلی است و حتما استثنائاتی دارد؛ مثلا کودک ۹ ساله با جثه‌ی کوچک نمی‌تواند نوازندگی گیتار بیس را شروع کند. این در حالی است که کودک ۷ ساله که قد بلندی دارد می‌تواند.

  گیتار:

  سن مناسب برای شروع یادگیری گیتار، سن ۶ سالگی است. مهمترین فاکتور در مورد گیتار توانایی دست هنرجو است. البته این یک قانون کلی است ممکن است کودک ۵ ساله از نظر فیزیکی توانایی نوازندگی گیتار را داشته باشد این در حالی است که کودک ۷ ساله با جثه‌ی کوچک ناتوان است.

  درامز:

  در مورد درامز نمی‌توان مشخصا عددی را به عنوان سن مناسب برای شروع تعیین کرد. در حالت کلی سن ۷ سالگی سن مناسبی برای شروع یادگیری درامز است. در واقع فارغ از سن کودک فاکتورهای دیگری هستند که تعیین می‌کنند آیا یک کودک شرایط شروع نوازندگی درامز را دارد یا خیر. اولین و مهم‌ترین فاکتور توانایی دست کودک است، آیا دستان کودک شما به اندازه‌ای قوی است که از چوب درامز استفاده کند. فاکتور مهم بعدی بلوغ هنرجو است.

  خوانندگی:

  گاهی والدین به دلیل علاقه‌ی فرزندشان به خواندن، به فکر شروع آموزش خوانندگی برای فرزندشان می‌افتند. گاهی پدر و مادرها قصد ثبت‌نام فرزند ۳یا ۴ ساله‌شان در دوره‌های آموزش خوانندگی دارند. اما باید بدانید در چنین سنی آموزش خوانندگی به فرزند، موفق نخواهد بود. شروع یادگیری خوانندگی باید بعد از سن بلوغ فرزند باشد. کیفیت صدای انسان به مرور زمان و با گذر عمر بهتر می‌شود به همین دلیل است که خوانندگی دسن و سال مناسب‌تر است.
   سن مناسب برای شروع نوازندگی فلوت سن ۷ یا ۸ سال است

   سن مناسب برای شروع نوازندگی فلوت سن ۷ یا ۸ سال است

  فلوت:

  بسیاری از والدین تمایل به ثبت نام فرزند سه یا چهار ساله‌شان در دوره‌های آموزشی نوازندگی فلوت دارند. شروع یادگیری موسیقی در سنین پایین خیلی خوب است اما باید از نظر فیزیکی و ذهنی، فرزند آمادگی لازم را داشته باشد. اولین فاکتور در نوازندگی فلوت این است که آیا دستان کودک به اندازه‌ی کافی بزرگ است که قادر به نوازندگی چندین کلید روی فلوت باشد. همچنین به عنوان یک ساز بادی، حجم ریه‌ی کودک هم فاکتور تعیین‌کننده‌ای است. از این رو سن مناسب برای شروع نوازندگی سن ۷ یا ۸ سال است.

  کلارینت:

  به دلیل تعدد کلیدهای ساز کلارینت حداقل سن مناسب برای نوازندگی آن، سن ۷ سالگی است.

  ویولن:

  برای اینکه کودک آمادگی شروع یادگیری ویولن را داشته باشد باید از نظر فیزیکی، روحی و ذهنی آماده باشد. سن مناسب برای شروع نوازندگی ویولن چهار سالگی است. سازندگان ویولن مدل‌هایی در اندازه‌ی کوچک، مناسب برای کودکان طراحی و تولید کرده‌اند.

  ویولا:

  ویولا نسبت به ویولن بزرگتر است و صدای بمتر و عمیق‌تری دارد. سن پیشنهادی برای شروع یادگیری ویولا سن ۵ یا ۶ سالگی است البته کودک باید از نظر قدرت دست در وضعیت قابل قبولی باشد تا آمادگی لازم برای شروع آموزش را داشته باشد.

  ویولن‌سل:

  اکثر معلمان سن ۶ یا ۷ سالگی را سن مناسب برای شروع نوازندگی ویولن‌سل می‌دانند.

  ترومپت:

  سن مناسب برای شروع یادگیری ترومپت سن ۸ سالگی است. در بسیاری از مدارس شروع آموزش از کلاس سوم یا چهارم می‌باشد.

  ترومبون:

  سن مناسب برای شروع یادگیری ترومبون سن ۸ تا ۱۰ سالگی است. البته بیشتر دانش‌آموزان در سال اول یا سوم دوره‌ی متوسطه نوازندگی ترومبون را شروع می‌کنند.

  گردآوری: بخش کودکان بیتوته

  barbadpiano.com

  کوچک کردن
 7. موسیقی، زبانی مشترک بین ما و نیاکانمان در سرتاسر دنیاست. ابزاری که می‌تواند باعث افزایش تمرکز، الهام گرفتن، افزایش بهره وری یا رویاپردازی شود. ما اغلب از موسیقی برای به اشتراک گذاشتن عشق و احساس خود با خانواده و دوستان استفاده می‌کنیم. همچنین موسیقی می‌تواند ابزاری برای برقراری ارتباط با افراد در هرادامه مطلب ...

  موسیقی، زبانی مشترک بین ما و نیاکانمان در سرتاسر دنیاست. ابزاری که می‌تواند باعث افزایش تمرکز، الهام گرفتن، افزایش بهره وری یا رویاپردازی شود. ما اغلب از موسیقی برای به اشتراک گذاشتن عشق و احساس خود با خانواده و دوستان استفاده می‌کنیم. همچنین موسیقی می‌تواند ابزاری برای برقراری ارتباط با افراد در هر حالت عاطفی از جمله خشم باشد.
  هر فرهنگی که در تاریخ بشریت ثبت شده، به نوعی موسیقی را در زندگی خود گنجانیده است. حتی قبایل جدا شده از سایر فرهنگ‌های جهان نیز از موسیقی به عنوان راهی برای پذیرش معنویت، جشن گرفتن وقایع زندگی یا ایجاد آداب و رسوم استفاده می‌کردند. از آنجایی که بشر به مدت بیش از ۵۵۰۰۰ سال در معرض موسیقی قرار گرفته، مغز انسان به شکلی تکامل یافته است که فرکانس‌های صوتی تاثیرات خاصی در زندگی او ایجاد می‌کند. تاثیر موسیقی بر مغز و بدن ما بی شمار است. آیا می‌خواهید از تأثیرات مثبتی که موسیقی بر زندگی روزمره شما می‌گذارد، آگاه شوید؟

   
  تاثیر موسیقی بر مغز
   

  روش‌های تاثیر موسیقی بر مغز

  موسیقی به شیوه‌های متنوع و متعددی بر مغز و بدن تأثیر می‌گذارد. هنگام گوش دادن موسیقی ممکن است احساس کنید که پاهایتان شروع به ضربه زدن می‌کند یا انگشتان دستتان روی میز ضرب می‌گیرد. گاهی اوقات گردن، سر و شانه‌های تان با ریتم هماهنگ می‌شود. همانگونه که موسیقی بدن شما را به حرکت در می‌آورد، مغز شما را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد.

  ۱. موسیقی و بهبود حافظه

  موسیقی توانایی بی نظیری در تقویت مکانیسم‌های حافظه در مغز دارد. بدین ترتیب کمک می‌کند تا خاطرات دوران کودکی را به خاطر بیاورید و با احساستان در آن لحظه مرتبط شوید.
  این خاصیت موسیقی است که موجب می‌شود، هر وقت آهنگ خاصی را می‌شنوید به یاد خاطره و احساس مرتبط با آن بیافتید.
  خاطره شما ممکن است همراه با آهنگی باشد که از رادیو یا تلویزیون شنیده اید یا شعری که والدین تان در کودکی برایتان می‌خوانده اند. هنگامی که آن آهنگ را می‌شنوید، خاطره آن لحظه با جزئیاتی واضح و شفاف برایتان مرور می‌شود.
  تاثیر موسیقی بر مغز به اندازه‌ای است که می‌تواند زوال عقل و مشکلات ناشی از آلزایمر را به تاخیر بیاندازد. بیماران مبتلا به الزایمر، حتی در شدید‌ترین حالت بیماری، می‌توانند آواز‌هایی را که در جوانی آموخته اند، زمزمه کنند. آهنگ‌هایی که به اتفاق خاصی در زندگی آن‌ها گره خورده یا لحظات عاشقانه‌ای با آن داشته اند.
  این ویژگی موسیقی به درمان افراد مبتلا به فراموشی، الزایمر و دیگر مشکلات مغزی کمک می‌کند.
  شما می توانید با علائم آلزایمر زودرس نیز آشنا شوید.

  ۲. تاثیر موسیقی بر بهبود تمرکز

  آیا می‌دانید وقتی آهنگ مورد علاقه تان پخش می‌شود، در مغزتان چه اتفاقی می‌افتد؟
  هنگامی که شما بر جزییات آهنگی تمرکز می‌کنید و احساساتتان با آن مرتبط می‌شود، نوعی دید تونلی اتفاق می‌افتد. این نوع خاص از تمرکز به این دلیل اتفاق می‌افتد که موسیقی از معدود محرک‌هایی است که به جای بخشی از مغز، تمامی آن را درگیر می‌کند.
  بدین منظور می‌توانید به روش‌های گوناگونی از این مزیت موسیقی بهره‌مند شوید.

  • استفاده از موسیقی برای تخلیه افکار ذهنی در هنگام مدیتیشن
  • پخش موسیقی در زمان مطالعه یا کار برای جذب اطلاعات بیشتر توسط مغز
  • استفاده از موسیقی هنگام دویدن روی تردمیل که تمرکز ذهن را از خستگی و به سمت اهداف دیگر سوق دهد
  • بهره مندی از موسیقی برای ایجاد آرامش و تمرکز روی خواب
  • تمرکز روی مهمترین کاری که در روز بایستی انجام دهید و حذف عوامل ایجاد کننده حواس پرتی با موسیقی

  ۳. موسیقی و افزایش خلاقیت

  موسیقی خلاقیت افراد را افزایش می‌دهد. راوی مهتا، استاد مدیریت بازرگانی در دانشگاه ایلینویز، خاطرنشان می‌کند که سر و صدای محیط در حدود ۷۰ دسی بل عملکرد افراد را در انجام کار‌های خلاقانه ارتقا می‌دهد.
  این پژوهش که در نشریه علمی Journal of Consumer Research به چاپ رسیده، نشان می‌دهد که پخش موسیقی، شانس خرید محصول جدید توسط مشتری را افزایش می‌دهد.
  نکته: بایستی خاطر نشان کرد که نگه داشتن سطح صدای محیط در حد ۷۰ دسی بل ضروری است. زیرا پژوهشگران دریافته اند که افزایش صدای موسیقی بیش از ۷۰ دسی بل، باعث افزایش سطح حواس پرتی در افراد می‌شود.
  در نتیجه به جای کار در یک اتاق کاملا ساکت و بی صدا، سعی کنید در یک اتاق با موسیقی آرام پس زمینه کار کنید.
  موسیقی با فعال کردن بخش‌هایی از مغز که به شیوه‌های انتزاعی فکر می‌کنند، موجب آشکار شدن ایده‌های خلاقانه می‌شود. تاثیر موسیقی بر یادگیری نیز غیر قابل انکار است.

  ۴. موسیقی و افزایش ضریب هوشی

  مطالعات نشان داده است کودکانی که مرتبا به موسیقی گوش می‌دهند یا آلات موسیقی می‌نوازند، ضریب هوش کلامی (verbal IQ) بسیار بالاتری نسبت به سایر کودکان در همان سن که در معرض موسیقی قرار نگرفته اند، دارند.
  دکتر سیلوین مورنو با قرار دادن دانش آموزان در کلاسی که موسیقی در آن پخش می‌شد، به مدت ۲۰ روز، دریافت که ۹۰ ٪ از کودکان پس از قرار گرفتن در معرض موسیقی، دچار تغییراتی فیزیکی در مغز می‌شوند که امکان انتقال سریع اطلاعات شناختی را فراهم می‌کند.
  در مطالعه‌ای که توسط دانشگاه یورک انجام شد، کودکان بین ۴ تا ۶ سال در یک برنامه آموزشی مبتنی بر رایانه با طرح‌های متحرک و کارتون‌های رنگارنگ شرکت کردند. برای یک گروه از کودکان در طول برنامه موسیقی پخش شد، و برای گروه دیگر این طور نبود. هر گروه به مدت ۴ هفته، دو جلسه ۱ ساعته در کلاس حضور داشتند.
  کودکانی که در معرض موسیقی قرار گرفته بودند، در تست‌های ضریب هوشی کلامی شامل یادآوری کلمات، تجزیه و تحلیل اطلاعات و استدلال مبتنی بر گفتار، نمره بالاتری کسب کردند.
  پژوهش ها نشان داده است که موسیقی کلاسیک بیشترین تاثیر را روی هوش فضایی کودکان دارد که در مطلب تاثیر موسیقی بر نوزادان و کودکان خردسال به طور کامل به این موضوع پرداخته شده است.

   

  ۵. موسیقی و بهبود قابلیت مواجهه با اتفاقات

  موسیقی به جهان بینی افراد شکل می‌دهد، بدین ترتیب آگاهی فرد را از جهات مختلف تغییر می‌دهد.
  از سال ۱۹۹۲، مطالعات بسیاری انجام شده که نشان می‌دهد وقتی موسیقی در سالن‌های انتظار پخش می‌شود، زمان برای افراد سریع‌تر سپری می‌شود. به همین دلیل در صف‌های پرداخت فروشگاه‌ها و اتاق انتظار پزشکان موسیقی پخش می‌شود تا قضاوت افراد از زمان سپری شده را تغییر دهد.
  شنیدن موسیقی احساسی فرازمانی به فرد می‌دهد که بر احساسات و ادراکات شخصی استوار است.
  به نظر می‌رسد ملودی‌هایی که ریتم تند دارند، احساس سریع گذشتن زمان و آهنگ‌های آهسته احساس کند گذشتن زمان را القا می‌کنند.
  موسیقی حتی نحوه قضاوت افراد از زمانی که درگیر انجام کار یا فعالیتی جمعی بوده اند را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد.

  ۶. موسیقی و کنترل درد

  موسیقی چگونگی درک محرک‌های جسمی در هنگام تجربه درد و ناراحتی را تغییر می‌دهد. موسیقی به قدری قدرتمند است که در هنگام بروز جراحات، امکان کنترل شدت درد را به افراد می‌دهد. این قابلیت موسیقی در تمام سطوح درد کارایی دارد.
  حتی بیماران بستری در بیمارستان که واپسین لحظات زندگی شان را می‌گذرانند، هنگام پخش موسیقی در محیط، احساس درد کمتری را تجربه می‌کنند.
  موسیقی به ما امکان می‌دهد تا وقتی مغز در هر سطحی با درد روبرو می‌شود، فاصله بین واقعیت‌ها ایجاد کند.  برای افزایش این خاصیت، می‌توانید هر روز علاوه بر گوش دادن به موسیقی، آلات موسیقی را نیز بنوازید.
  ۱۱ مطالعه در این مورد انجام شده که نشان می‌دهد موسیقی تأثیر مثبتی بر راحتی جسمی، افزایش انرژی و کاهش خستگی و اضطراب دارد.
  اگر احساس می‌کنید آهنگ مورد علاقه تان در ذهنتان تکرار می‌شود، این مغز شماست که به شما می‌گوید که در آن لحظه نیاز به شنیدن موسیقی دارید تا ابزاری برای بهبود و التیام درد باشد.

  ۷. موسیقی و رشد شخصی

  یکی از جالب‌ترین تاثیرات موسیقی بر مغز، این است که انتخاب آهنگ‌های مورد علاقه به شخصیت افراد شکل می‌دهد. موسیقی به هریک از ما کمک می‌کند تا شخصیتی را که در آن روز داریم، تعریف کنیم.
  چندین آزمایش و پروژه مطالعاتی که به بررسی تاثیر موسیقی بر رشد جوانان پرداخته اند، نشان می‌دهند که انتخاب آهنگ‌های خاصی از سوی هر یک افراد، ارتباط مستقیمی با ویژگی شخصیتی آن‌ها دارد. به عنوان مثال

  • طرفداران اپرا عموماً نجیب، خلاق و دارای عزت نفس بالایی هستند.
  • طرفداران موسیقی کانتری (Country music) برون گرا و از قشر کارگر هستند.
  • هواداران موسیقی رگی (Reggae music) نسبت به دنیای پیرامون خود راحت و آسان گیر‌تر هستند.

  براساس تمایلات افراد به انواع موسیقی، گرایش‌های اجتماعی و فرهنگ طرفدارای از ژانر‌های مختلف موسیقی شکل می‌گیرد. بدین ترتیب نحوه برخورد و تعامل هر فرد با دنیای اطراف خود بازتعریف می‌شود.

  ۸. موسیقی و افزایش بهره وری شخصی

  یکی دیگر از راه‌های تاثیر موسیقی بر مغز این است که موسیقی می‌تواند در شرایط خاصی موجب افزایش و بهبود بهره وری شود.
  تحقیقات در مورد تاثیر موسیقی بر مغز سالهاست که ادامه دارد و نتایج این پژوهش‌ها نشان داده است که موسیقی گیرنده‌های مغز که با سایر اندام‌های بدن ارتباط برقرار می‌کند را تحریک می‌کند و بدین ترتیب موجب افزایش بهره وری می‌شود.
  مطالعات همچنین نشان داده اند که گوش دادن به موسیقی مورد علاقه فرد، موجب تحریک ترشح آدرنالین و هورمون‌های دیگر می‌شود، که باعث افزایش تمرکز ذهنی و سطح انرژی بدن می‌شود.
  برای نمونه یک ورزشکار را در باشگاه در نظر بگیرید. وقتی آهنگ مورد علاقه اش را با صدای بلند می‌شنود، مغز او به سرعت آن را تشخیص داده و غدد فوق کلیوی تحریک می‌شوند تا هورمون های مطلوب را ترشح کنند. آدرنالین ترشح شده در اثر تحریک غده ها، موجب شفافیت ذهنی، افزایش انرژی و بهبود تمرکز می‌شود. در نتیجه سطح بهره وری فرد بطور چشمگیری افزایش می‌یابد.
  از این رو پس از یک جلسه کاری چالش برانگیز که احساس خستگی یا بی حالی دارید، انجام تمرینات ورزشی همراه با موسیقی شما را بانشاط‌تر می‌کند.
  برخی از افراد، بعد از گوش دادن به موسیقی، احساس می‌کنند قوی‌تر شده اند. موسیقی این امکان را فراهم می‌کند که در ملودی غرق شوید و تجربه‌ای لذت بخش داشته باشید.
  این مزیت موسیقی، در هر نوع فعالیت بدنی اعم از کار‌های خانگی تا تمرینات ورزشی کاربرد دارد.

  ۹. موسیقی و افزایش توجه به نشانه‌های بصری

  انواع خاصی از موسیقی، باعث افزایش توجه بصری در افراد می‌شود. مطالعه ایی که بر روی ۱۹ بیمار، در دانشگاه ملی چنگ کونگ تایین، در تایوان انجام شد، نشان داد که گوش دادن به موسیقی‌های “دلپذیر” توجه بصری بیمارانی که دچار بی توجهی یک طرفه بودند را بهبود می‌بخشد.
  تمامی این بیماران دچار سکته مغزی در نیمکره راست، شده بودند. به شرکت کنندگان در این مطالعه سه گزینه پخش موسیقی: دلپذیر، ناخوشایند و صدای سفید به مدت ۷ روز از زمان درمان، داده شد.
  وقتی شرکت کنندگان موسیقی دلپذیری را می‌شنیدند، در مقایسه با آهنگ‌ها و ملودی‌هایی که از آن‌ها خوشش نمی‌آمد، احساس بهتری را تجربه می‌کردند.
  همچنین همه این بیماران در زمان گوش دادن به موسیقی دلپذیر، حرکات چشم و هماهنگی میان آن‌ها بهبود یافت.

  ۱۰. موسیقی و بهبود تعادل هورمونی

  هنگام گوش دادن به آهنگ‌های غمگین، موسیقی‌هایی که دوست ندارید یا ملودی‌هایی که خاطرات ناخوشایند را به یادتان می‌آورد، هورمون‌های استرس زا مانند کورتیزول در بدن آزاد می‌شوند.
  با افزایش سطح کورتیزول، سطح اضطراب بالاتر می‌رود. اگر سطح هورمون‌ها در بدن تامتعادل شود، دچار حالت استرس شدید می‌شوید.
  وقتی به موسیقی مورد علاقه تان گوش می‌دهید، هورمون‌های دوپامین، سروتونین و اندروفین در بدن آزاد می‌شوند. این ترکیب هورمونی باعث احساس شادی، اطمینان و آرامش می‌شود. این‌ها همان هورمون‌هایی هستند که هنگام ورزش، تفریح یا خوردن غذا‌های مورد علاقه تان در بدن آزاد می‌شوند.
  اینکه هوس خوردن شکلات می‌کنید، یا دوست دارید به آهنگ ادل گوش دهید، روشی است که بدن شما برای یافتن تعادل هورمونی انتخاب می‌کند.

  ۱۱. موسیقی و رفع اضطراب

  گوش دادن به آهنگ مورد علاقه تان می‌تواند به همان اندازه مفید باشد که یک ماساژ ۳۰ دقیقه‌ای موجب رفع نگرانی و اضطراب می‌شود.
  دلیل این امر این است که ماساژ موجب بهبود گردش خون در اندام‌ها می‌شود و ذهن را از افکار بیهوده و استرس آور پاک می‌کند.
  وقتی به اندام‌های بدن اکسیژن بیشتری برسد، ذهن کمتر دچار حواس پرتی می‌شود. بدین ترتیب احساسات منفی کمتری را تجربه می‌کنید و سطح شادابی و نشاط شما افزایش می‌یابد.
  اگر می‌خواهید تأثیرات موسیقی در این زمینه را دو چندان کنید، در جلسات ماساژ، موسیقی مورد علاقه تان را پخش کنید.
  این تاثیر موسیقی بر مغز، برای افرادی که دچار بیمار‌های سخت و درمان ناپذیر هستند، بسیار کارامد است. بیمارانی که در مرحله چهارم سرطان قرار دارند و افرادی که به بیماری‌های ناتوان کننده و تحلیل برنده، مبتلا شده اند، سطح بالایی از اضطراب و استرس را تجربه می‌کنند. با تمرکز روی موسیقی به جای درد و مشکلات بیماری، اضطراب این بیماران کاهش و کیفیت زندگی شان افزایش می‌یابد.

  کوچک کردن
 8. بسیاری از معامله گران نرم افزار های ترید گوشی مانند متاتریدر را در تلفن های همراه خود موجود دارند و در همه جا از آن برای معاملات خود بهره میبرند. سوالی که مطرح میشود این است که آیا همراه داشتن نرم افزار معاملاتی در گوشی همراه کار خوب و مناسبی است؟ دقت کنید حرفه معامله گری کار دقیقی است و مانند همگیادامه مطلب ...

  بسیاری از معامله گران نرم افزار های ترید گوشی مانند متاتریدر را در تلفن های همراه خود موجود دارند و در همه جا از آن برای معاملات خود بهره میبرند.
  سوالی که مطرح میشود این است که آیا همراه داشتن نرم افزار معاملاتی در گوشی همراه کار خوب و مناسبی است؟

  ترید با گوشی همراه

  دقت کنید حرفه معامله گری کار دقیقی است و مانند همگی مشاغل حساس باید سر فرصت و در زمان مشخص خود انجام شود.
  در حالتی که معامله گر ذهن خود را کاملا آماده معامله کرده و برای عواقب آن آماده است.
  وقتی شما با گوشی همراه معامله میکنید یعنی به اندازه کافی برای شغل خود ارزش قائل نیستید!
  عیب دیگر پلتفرم های معاملاتی همراه کوچک بودن صفحه  به نسبت مانیتور های معاملاتی یا رایانه هاست.
  دقت کنید برای آنالیز رفتار قیمت هرچه قدر که صفحه مانیتور بزرگتر باشد ، معامله گر میتواند اطلاعات بهتر و مناسب تری بدست آورد تا صرفا آنالیز با یک صفحه ۸ اینچی!
  مورد بعدی که باید به آن توجه کنیم این است که بازار های مالی میتواند اعتیاد شدیدی در فرد معامله گر ایجاد کند و اگر شما همیشه پلتفرم را به همراه داشته باشید به این حس دامن زده اید!
  فرض کنید در یک روز تعطیل با دوستان و خانواده به پیک نیک رفته اید و مدام در حال چک کردن پوزیشن معاملاتی خود هستید یا منتظر هستید آنالیز و  ستاپی که در گوشی همراه خود طراحی کرده اید را پیاده کنید!

  دقت کنید اگر میخواهید حرفه معامله گری را برای مدت طولانی و برای کسب درامد انجام دهید با آن حرفه ای برخورد کنید و برایش ارزش قائل شوید.
  با توضیحاتی که داده شد  همراه داشتن نرم افزار همراه  معاملاتی نمیتواند کار صحیحی برای یک معامله گر باشد.
  چه بخواهید پوزیشنی که از قبل دارید را مدیریت کنید،چه بخواهید پوزیشن جدید بگیرید!
  بسیاری از افراد فعال در بازار برای تبلیغات از نرم افزار های معاملاتی همراه استفاده میکنند و شعارشان این‌است:
  در همه جا میتوان کسب درآمد کرد!
  غافل ازین که اولین اصل حرفه ای این است که هرکاری را در جای مناسب خود انجام دهیم.
  وقتی پای بازار نیستید ار زندگی خود لذت ببرید و بازار را به همان اتاق معاملاتی خود محدود کنید.

  کوچک کردن
 9. کسانی که شماره تلفن خود را برای دریافت قبوض گاز ثبت نکرده‌اند می‌توانند از طریق شرکت‌های گاز استانی و با مراجعه به سایت یا استفاده از شماره همراه بستگان خود، از قبض گاز خود مطلع شوند. با حذف قبوض گاز برای برخی از افراد سوالاتی نظیر قبض گاز را چگونه دریافت و یا پرداخت کنیم به وجود آمده است که در اینادامه مطلب ...

  کسانی که شماره تلفن خود را برای دریافت قبوض گاز ثبت نکرده‌اند می‌توانند از طریق شرکت‌های گاز استانی و با مراجعه به سایت یا استفاده از شماره همراه بستگان خود، از قبض گاز خود مطلع شوند.

  با حذف قبوض گاز برای برخی از افراد سوالاتی نظیر قبض گاز را چگونه دریافت و یا پرداخت کنیم به وجود آمده است که در این گزارش به آن می‌پردازیم.

  دریافت گاز با پیامک

  در این باره محمد عسگری سخنگوی شرکت ملی گاز کشور  در گفت‌وگو با  خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: در حال حاضر در سایت شرکت گاز هر استان، جزییات قبوض گاز مشترک به طور کامل وجود دارد، و مردم می‌توانند با مراجعه به سایت مورد نظر اطلاعات مورد نیاز خود را کسب کنند و تا کنون نیز هیچ مشکلی در این رابطه وجود نداشته است.

  او ادامه داد: مردم می‌توانند با مراجعه به سایت شرکت ملی گاز و یا با پیامک شماره اشتراک گاز به همراه ستاره و شماره یک (۱*شماره اشتراک) به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۹۴ به عنوان سامانه پیامکی متمرکز شرکت ملی گاز، صورتحساب خود را دریافت کنند.

  منبع: باشگاه خبرنگاران

  کوچک کردن
 10. این پاسخ ویرایش شده است.

  بیلی آیلیش پایرت بیرد اوکانل (‎/ˈaɪlɪʃ/‎ EYE-lish; زادهٔ ۱۸ دسامبر ۲۰۰۱)، خواننده و ترانه‌نویس آمریکایی است. او اولین بار در سال ۲۰۱۵ ترانه «چشم‌های اقیانوسی» را در ساوندکلاود و یک سال بعد در یوتیوب منتشر کرد که پس از آن به‌صورت رسمی توسط شرکت دارک‌روم و اینترسکوپ رکوردز منتشر شد. یکی از کنسرت های بادامه مطلب ...

  بیلی آیلیش پایرت بیرد اوکانل (‎/ˈaɪlɪʃ/‎ EYE-lish; زادهٔ ۱۸ دسامبر ۲۰۰۱)، خواننده و ترانه‌نویس آمریکایی است. او اولین بار در سال ۲۰۱۵ ترانه «چشم‌های اقیانوسی» را در ساوندکلاود و یک سال بعد در یوتیوب منتشر کرد که پس از آن به‌صورت رسمی توسط شرکت دارک‌روم و اینترسکوپ رکوردز منتشر شد.

  یکی از کنسرت های بیلی ایلیش که در روسیه در سال ۲۰۱۹ برگذار شده رو براتون اینجا قرار میدم برای دیدن ویدیو باید با چیزپی ان مشاهده کنید چون از یوتیوب هستش

   

  برای دانلود ویدیو هم می توانید اموزش زیر را مطالعه کنید

  برای دانلود مستقیم ویدیو از یوتیوب باید چکار کرد؟

  کوچک کردن