1. باتون روژ - خون سبز یکی از غیر معمول ترین ویژگی ها در قلمرو حیوانات است ، اما مشخصه گروهی از مارمولک ها در گینه نو است. Prasinohaema نوعی مارمولک هستند با رنگ و پوست های سبز .

  باتون روژ – خون سبز یکی از غیر معمول ترین ویژگی ها در قلمرو حیوانات است ، اما مشخصه گروهی از مارمولک ها در گینه نو است. Prasinohaema نوعی مارمولک هستند با رنگ و پوست های سبز .

  مارمولک خون سبز

  کوچک کردن
 2. این پاسخ ویرایش شده است.

  استفاده از ماسک برای پوشاندن پلاک خودرو در حالی افزایش یافته است که با وجود تاکید فراوان مسئولان بر استفاده از ماسک توسط شهروندان برای کاهش خطر ابتلا به کرونا، هنوز تعداد زیادی از آنان از ماسک پزشکی صورت استفاده نمی کنند. فیلم پیوست نیز در شبکه های اجتماعی منتشر شده و نوعی دیگر از مخفی کردن پلاک براادامه مطلب ...

  استفاده از ماسک برای پوشاندن پلاک خودرو در حالی افزایش یافته است که با وجود تاکید فراوان مسئولان بر استفاده از ماسک توسط شهروندان برای کاهش خطر ابتلا به کرونا، هنوز تعداد زیادی از آنان از ماسک پزشکی صورت استفاده نمی کنند.

  روش مخدوش کردن پلاک خودرو

  فیلم پیوست نیز در شبکه های اجتماعی منتشر شده و نوعی دیگر از مخفی کردن پلاک برای فرار از قانون و انجام تخلفات رانندگی را نشان می دهد.

  به گزارش تین نیوز، اگرچه در این فیلم مشخص می شود صاحب خودرو خلاقیت زیادی برای پنهان کردن پلاک خودرو خود به کار برده اما به کارگیری این استعداد برای اقدامی خلاف و قانون گریزیری، موجب واکنش منفی کاربران شبکه های اجتماعی شده است.

  کوچک کردن
 3. اصلاح نژاد گوسفند چیست؟ اصلاح نژاد می تواند توسط دام های برتر از نظر ژنتیکی ، از طریق روش های مختلف آمیزشی دام های برتری را ایجاد نماید. اصلاح نژاد سبب شده است که بهترین نژاد ها و دام و گوسفند و طیور از این طریق به دست بیایند بنابراین اصلاح نژاد یک امر بسیار مهم به حساب می آید که به اقتصاد جامعه نیزادامه مطلب ...

  اصلاح نژاد گوسفند چیست؟

  اصلاح نژاد می تواند توسط دام های برتر از نظر ژنتیکی ، از طریق روش های مختلف آمیزشی دام های برتری را ایجاد نماید. اصلاح نژاد سبب شده است که بهترین نژاد ها و دام و گوسفند و طیور از این طریق به دست بیایند بنابراین اصلاح نژاد یک امر بسیار مهم به حساب می آید که به اقتصاد جامعه نیز کمک زیادی می کند. بسیاری از انسان ها تراریخته و اصلاح نژاد را یکی میدانند در حالی که علم اصلاح نژاد با تراریخته کاملا متفاوت است.

  تفاوت اصلاح نژاد با تراریخته

  علم اصلاح نژاد علمی است که تثبیت کننده ی ژن های تاثیر گذار در تولید اقتصادی گوسفند زنده می باشد. در علم اصلاح نژاد گوسفندانی که از نظر ژنتیکی برتر از سایرین می باشند از طریق روش های مختلف آمیزشی مناسب ، گوسفندان برتری را ایجاد می کنند. اما تراریخته به گونه ای است که در آن ژنوم گوسفندان از طریق ژن های خارجی اصلاح می شوند و تولید این گونه دام ها بیشتر اهداف دارویی در پی دارد و بجز این کاربرد زیادی ندارد. که البته کاربرد های دیگری نیز دارد که از جمله ی آن ها ۱- بالا بردن توانایی دام ها در مقاومت آن ها در برابر بیماری ها ۲- تولید بیشتر شیر ۳- بهبود باروری و … .

  به چه دلیل از علم اصلاح نژاد گوسفند استفاده می شود؟

  با گذشت زمان و افزایش جمعیت نیاز مردم به مواد غذایی ، لبنیات ، پشم و .. روز به روز بیشتر می شود به همین دلیل تغییر دادن در ژن دام ها از جمله گوسفندان ضروری است که این تغییرات عباتند از ۱- بالا بردن عملکرد گوسفندان و انواع دام ها ۲- بهبود عملکرد دام ها و …
  اهدافی که علم اصلاح نژاد دنبال می کند چیست؟
  ۱- سنتز نژاد های پر بازده انواع گوسفندان و سایر دام ها متناسب با شرایط آب و هوایی مختلف
  ۲- تهیه ی برنامه های شبیه سازی کامپیوتری برای اینکه نتیجه های بدست آمده از برنامه های اصلاح نژادی را ارزیابی کنند
  ۳- شناسایی و ارزیابی منابع ژنتیکی دام ها و حفظ آن ها
  ۴- مشخص کردن اقتصادی ترین و بهترین روش حفظ انواع منابع ژنتیکی دام
  ۵- بررسی روش های آمیخته گری دام
  ۶- انجام و اجرای آمیخته گری سازمان یافته برای تولید ترکیب سازگار با آب و هوا شرایط منطقه و ترکیب ژنتیکی جدید
  ۷- مشخص کردن برنامه های اصلاحی و اهداف گوناگون برای نژاد های مختلف گوسفندان
  ۸-  …. .

  اصلاح نژاد حیوانات و گیاهان
  گوسفند

   

   

  اصلاح نژاد چه کمکی به دامداران می کند ؟

  پرورش گوسفندان بومی با توجه به بالا رفتن هزینه های تولید و فقر مراتع بدون اینکه در آن ها اصلاح نژاد صورت گیرد و همچنین پرورش گوسفندی که در یک سال فقط یه راس بره به دنیا می آورد صرفه ی اقتصادی نداشته و درآمد چندانی ندارد.

   

  روش های اصلاح ژنتیکی

  روش های اصلاح ژنتیکی در انواع حیوانات و گوسفندان به روش های مختلفی صورت می پذیرد که این روش ها عبارتند از : ۱- جفت گیری فامیل های مختلف یک نژاد ۲- آمیخته گری ۳- هم خوانی

  ۱    جفت گیری فامیل های مختلف یک نژاد یا (Out breeding)

  در این روش نیز گوسفندانی با نسبت فامیلی بسیار دور که از یک نژاد می باشند با یکدیگر جفت گیری می کنند. روش جفت گیری فامیل های مختلف یک نژاد برای تهیه ی نژاد های خالص یکی از متداول ترین روش ها می باشد که معایبی که در روش هم خوانی وجود دارند را این روش دارا نمی باشد که این معایب را مطالعه خواهید کرد.

  ۲-    آمیخته گری یا (Cross dreeding)

  در این روش دو گوسفند که نژاد های مختلفی با هم دارند اما از نظر ژنوتیپی خالص می باشند با یکدیگر آمیزش داده می شوند. بره های حاصل از این روش دارای تعداد بسیاری ژن  به صورت هتروزیگوت می باشد که بعضی ها را از مادر و بعضی ها را از پدر به ارث برده اند که در این نوع اصلاح نژاد تعداد ژن های بره بیشتر از تعداد گوسفندان والد آن می باشد. از روش آمیخته گری در مرغداری ها برای تهیه ی مرغ های گوشتی و تخمی و جوجه کبابی استفاده می کنند.

  روش های اصلاح ژنتیکی
  اصلاح نژاد

   

  ۳-    هم خوانی یا (Inbreeding)

  در این روش گوسفندانی با هم جفت گیری می کنند که خویشاوندی نزدیکی با یکدیگر دارند. این روش از جفت گیری سبب می شود که در گله هتروزیگوتی کاهش یافته و هموزیگوتی افزایش یابد و همینطور در این روش فنوتیپ بره ها کاملا مشابه به پدر و مادر می باشد. ممکن است تعداد زیادی از صفات زشت و ناپسند به صورت مخفی و مغلوب در پدر و مادر وجود داشته باشد که پس از آنکه هم خوانی صورت گرفت این صفات با آنکه در پدر و مادر مخفی بودند اما در بره باهم ترکیب شده و به صورت هموزیگوت منتقل شوند که در این صورت این صفات ناپسند در گوسفند بره ظاهر می شود.

  کوچک کردن
 4. انیشتین در سال 1915 در نظریه نسبیت عام خود از سیاه‌چاله‌ها سخن گفت. این پدیده مرموز طبیعی کماکان در کانون توجه فیزیکدانان و اخترشناسان است. در کلامی ساده، سیاه‌چاله چیزی است که از متلاشی شدن یک ستاره بزرگ باقی می‌ماند. اگر با مفهوم "ستاره" آشنا باشید می‌دانید که ستاره جسم بزرگی است که در داخل آن همجادامه مطلب ...

  انیشتین در سال ۱۹۱۵ در نظریه نسبیت عام خود از سیاه‌چاله‌ها سخن گفت. این پدیده مرموز طبیعی کماکان در کانون توجه فیزیکدانان و اخترشناسان است.

  در کلامی ساده، سیاه‌چاله چیزی است که از متلاشی شدن یک ستاره بزرگ باقی می‌ماند. اگر با مفهوم “ستاره” آشنا باشید می‌دانید که ستاره جسم بزرگی است که در داخل آن همجوشی در مقیاسی بزرگ و به طور پیوسته انجام می‌شود.
  به دلیل بزرگ بودن جرم ستاره‌ها و گسترده بودن گاز در ساختار آن‌ها، میدان جاذبه گرانشی همواره در تلاش برای متلاشی کردن ستاره است. از طرفی همجوشی که در مرکز ستاره انجام می‌شود عامل ایجاد ثبات در این میان است و با مقابله با میدان گرانش، ستاره را از نابودی حفظ می‌کند.

  هنگام متلاشی شدن ستاره، نیروی لازم برای همجوشی نابود می‌شود. در همین حال نیروی جاذبه گرانشی ستاره، محیط را برای اعمال نیروی خود آزاد می‌بیند و شروع به جذب همه مواد و اجرام در اطراف خود می‌کند.
  با پر شدن فضای درون هسته ستاره، دمای هسته افزایش می‌یابد و این امر عامل یک انفجار سهمگین است که تمام تابش‌ها و شعاع‌های انفجار آن در فضا پخش می‌شود. چیزی که از این انفجار باقی می‌ماند هسته‌ای فشرده و بسیار بزرگ است. میدان گرانش این هسته آنقدر وسیع و قوی است که حتی شعاع‌های نور نیز از در امان نیستند.

  شعاع دهانه به نام “شعاع شواترزشیلد” معروف است. این نام را به افتخار اختر شناس بزرگ، کارل شواترزشیلد انتخاب کرده‌اند که به پیشرفت تئوری‌های مربوط به سیاه‌چاله کمک‌هایی کرده‌است.

  در کل دو نوع سیاه‌چاله وجود دارد:
  • شواترزشیلد (Schwarzchild): سیاه‌چاله غیر دوار
  • کِر(Kerr): سیاه‌چاله دوار

  –سیاه‌چاله کارل شواترزشیلد ساده‌ترین نوع است که در آن مرکز دوران نمی‌کند و ثابت است. این نوع سیاه‌چاله تنها دارای یک نقطه یکتایی و یک افق رویداد است.
  –سیاه‌چاله‌های کِر در طبیعت به وفور یافت می‌شوند و در آن‌ها هسته دوران می کند و دلیل این دوران نیز، ستاره‌ای است که این سیاه‌چاله‌ها از آن‌ به وجود آمده‌اند.

  معمولاً این ستاره‌های دوار هستند که سیاه چاله‌های کِر را بوجود می‌آورند. وقتی که ستاره‌ای دوار متلاشی می‌شود، هسته آن همچنان دوران می‌کند و به همین دلیل سیاه‌چاله بوجود آمده نیز به صورت دوار به جا می‌ماند. اگر با “اندازه حرکت دورانی” آشنا باشید این مطلب را بهتر متوجه می‌شوید.

   

  سیاه چاله,سیاه چاله چیست؟,نحوه تشکیل سیاه چاله

  سیاه‌چاله کِر از چهار قسمت زیر تشکیل می‌شود:
  • تکینگی (Singularity) : همان هسته بجا مانده از ستاره متلاشی شده‌است.
  • افق رویداد: دهانه سیاه‌چاله
  • کارکُره (Ergosphere): اگر یک سیاه‌چاله حرکت مداری داشته باشد، آغاز به کشیدن فضا – زمان به دور افق رویداد می‌کند. این گردش فضا به دور افق رویداد را کارکُره (ergosphere) می‌گویند و شکل بیضوی دارد.
  •حد ایستائی (Static Limit): مرز بین کارکره و فضای عادی

  اگر جسمی از میان کارکره عبور کند و از دوران آن انرژی کسب کند شانس فرار از سیاه‌ چاله را دارد. ولی اگر جسمی از افق رویداد گذر کند به دورن سیاه‌چاله مکیده می‌شود. در حال حاضر هیچ کدام از تئوری‌های فیزیک نمی‌تواند توضیح دهد که درون سیاه‌چاله چه اتفاقی برای ماده و انرژی می‌افتد.

  با اینکه تا بحال هیچ سیاه‌چاله‌ای توسط انسان دیده نشده است، سه خاصیت اصلی سیاه‌چاله برای ما قابل اندازه‌گیری است:
  • جرم
  • بار الکتریکی
  • اندازه حرکت دورانی

  جرم سیاه‌چاله و اندازه حرکت آن را می‌توان توسط اجرام در حال حرکت اطراف آن و قوانین کپلر اندازه گرفت.
  چیزی که ما به دنبالش هستیم یک ستاره یا حلقه گازی است که با رویت آن و مشاهده رفتار آن بتوانیم حضور سیاه‌چاله را تشخیص دهیم. برای مثال از مشاهده حرکت دورانی ستاره‌ای می‌فهمیم که اثری نامرئی و غیر محسوس عامل این دوران است و سپس در می‌یابیم که این اثر از جرم متراکم عظیمی می‌آید. از اینجا احتمال حضور یک سیاه‌چاله را می‌دهیم.

  یک از راه‌های کشف سیاهچاله‌ها استفاده از امواج گرانشی است که هنگام فروپاشی گسیل می ‌کنند. هر جرم اختری از حیث شکل نامتقارن تششع ممکن است یک منبع قابل اکتشاف مشخص به وجود آورد.
  زمانی که جسمی به درون سیاه‌چاله مکیده‌ می‌شود دمایش به هزاران درجه کلوین می‌رسد و شتاب بزرگی می‌گیرد. این اجرام امواج مختلفی را گسیل می‌کنند که ساده ترین آن اشعه ایکس است که توسط رصدخانه‌ها و آشکار‌سازهای بیرون جو قابل رویت هستند.با وجود تمام تلاش‌های دانشمدان در شناخت سیاه‌چاله‌ها، این پدیده‌های فضایی یکی از مرموزترین و جذاب‌ترین موضوعات اختر فیزیک باقی می‌مانند.

  اکنون هسته‌ای که داریم یک سیاه‌چاله (Black Hole) است. اگر یک سیاه‌چاله حرکت مداری داشته باشد، آغاز به کشیدن فضا-زمان به دور افق رویداد می‌کند. این گردش فضا به دور افق رویداد را کارکُره (ergosphere) می‌گویند و شکل بیضوی دارد.
  هسته ستاره متلاشی شده به عنوان مرکز سیاه‌چاله یا تکینگی (نقطه یکتایی) در نظر گرفته می‌شود. دهانه سیاه‌چاله به ” افق رویداد” یا Event Horizon معروف است.

  ابتدا برای فهم بهتر سیاهچاله‌ها بد نیست این را بدانید سیاهچاله‌ها به قدری متراکمند که اگر کل کرهٔ زمین قطرش به ۰.۹ سانتیمتر تقلیل یابد اما جرمش ثابت بماند به یک سیاهچاله تبدیل میگردد.
  شاید بهتر است افق رویداد را به عنوان دهانه سایه‌چاله در نظر بگیرید که همه چیز را می‌بلعد. وقتی چیزی از افق رویداد می‌گذرد برای همیشه از بین می‌رود.

  منبع:yjc.ir

  کوچک کردن
 5. حداقل میزان سرمایه برای ورود به بازار بورس   در اکثر مواقع در بازار بورس با افرادی که در حیطه ی کاری متفاوتی فعالیت دارند مواجه هستیم و این افراد در هنگامی که نام بورس را میشنوند و یا در جایی بحثی از این بازار به وجود می آید ، اغلب این افراد این سوال‏ها را می پرسند که حداقل میزان سرمایه برای ورادامه مطلب ...

  حداقل میزان سرمایه برای ورود به بازار بورس

   

  در اکثر مواقع در بازار بورس با افرادی که در حیطه ی کاری متفاوتی فعالیت دارند مواجه هستیم و این افراد در هنگامی که نام بورس را میشنوند و یا در جایی بحثی از این بازار به وجود می آید ، اغلب این افراد این سوال‏ها را می پرسند که حداقل میزان سرمایه برای ورود به بازار بورس چقدر است؟ و یا اینکه حداقل میزان سرمایه گذاری که در بورس نیاز است چقدر است اگر قصد داشته باشیم که سرمایه گذاری در بورس داشته باشم چه مقدار از سرمایه ام را میتوانم وارد بورس و از آن استفاده نمایم و …. سوالاتی از این دسته.در نتیجه مصمم شدیم که در این راستا مطلبی پیرامون این موضوع داشته باشیم و برای اشخاصی که دوست دارند تا به بازار بورس راه پیدا کنند و یا در درباره ی آن اطلاعات بدست آورند توضیح کوتاهی در باره حداقل میزان سرمایه گذاری در بازار بورس را بدهیم.

  برای اینکه شما زودتر ، بدون توضیح اضافی و بدون مقدمه چینی به پاسخ این سوال برسید ، خوب است که از همین شروع بدانید که برای وارد شدن به بازار بورس سرمایه اولیه شما اهمیتی ندارد و هیچ محدودیتی در سرمایه اولیه برای ورود به بازار بورس وجود ندارد، این به این معنی است که شما با هر مقدار و میزان سرمایه ای می توانید وارد بازار بورس شده و به خرید و فروش سهام بپردازید .سرمایه اولیه اشخاص می تواند از یکصد هزار تومان تا چند میلیارد تومان باشد . یکی از مزایای بورس در واقع همین است که اشخاص می توانید به اندازه سرمایه شان با انجام خرید سهام شرکتی، در مالکیت شرکتی که ارزش آن چند هزار میلیارد تومانی می‏باشد و در حالت معمولی مالک شدن آن خیلی دور از ذهن و دست نیافتنی است به نظر می رسد ، سهیم شد. حال اگر بخواهیم به طور ساده و خلاصه به مفهوم سهام بپردازیم به این صورت است که اگر همه ی سرمایه یک شرکت را همانند کیکی در نظر بگیریم می توان گفت هربخش از تکه های این کیک نقش یک سهم از آن شرکت را خواهند داشت.

  چطور میتوانید با پول کم حتی مبلغ ۳۰۰ هزار تومان هم در بورس سرمایه گذاری انجام دهید؟

  حداقل میزان سرمایه برای ورود به بازار بورس

   
  سهام شرکت که در مورد آن توضیحاتی به صورت مثال قبلا داده شد و تسفیر آن به این صورت می‏باشد که همه ی سرمایه شرکت به قسمت‏های کوچکتری تقسیم می شود و به هرکدام از این قسمت ها یک سهم از سهام آن شرکت گفته می شود و اشخاص می توانید به میزان سرمایه ای که در اختیار دارند هرتعدادی از این سهام را که می‏خواهد خریداری نمایند.قیمت خرید این سهام‏ها خیلی کمتر از مبلغ کل شرکت است در واقع می توان بیان کرد که بخشی از قیمت کل شرکت است.مثلا فرض کنید ارزش هر سهم شرکت مورد نظر حدوداً ۳۷۰ تومان می‏باشد که از تقسیم کل ارزش آن شرکت بر تعداد سهام که در بازار دارد حاصل می شود. نتیجه گیری این می‏شود که هر شخصی با سرمایه ای که دارد می تواند هر تعدادی که از این سهام های ۳۷۰ تومانی را بخرید و سهامدار این شرکت شود.
  اما نکته ی مهم دیگری که باید در نظرداشته باشید این است که خرید و فروش سهام در بازار بورس همیشه توسط یک شخص واسط که این واسط بین شما و بورس می باشد ، صورت می‏گیرد و هرگز نمی تواند به صورت مستقیم توسط خود شخص انجام گیرد که این واسط را واسط کارگزار می‏نامند و شخص برای خرید و فروش که توسط کارگزار انجام می شود مبلغی را به عنوان کارمزد به کارگزار خود پرداخت می کند که این مبلغ درصدی از مبلغ خرید و فروش شخص می‏باشد، پس این نکته وجود دارد که اگر نسبت پولی که اختصاص می دهند برای خرید سهام درصد خیلی کمی باشد احتمالا بعد از کسر کارمزدی که باید به کارگزاری داده شود شخص سود زیادی نبرد، چرا که یک مبلغ حداقلی این کارمزد دارد و کارگزار آن شخص حتی برای مبالغ کم و بدون توجه به مبلغ اولیه سرمایه گذارمبلغ را دریافت و آن را از حساب شخص کسر می‏نماید.

  آیا شخصی که سرمایه کمی دارد هم می تواند در بورس شرکت داشته باشد و به همراه آن سود داشته باشد؟

  هر شخص با هر میزان و مقدار از پولی که دارد می تواند به سرمایه گذاری در بورس اقدام نماید همچنین سود و زیان هر شخص درصدی از این سرمایه خود آن شخص خواهد بود و برای هرمیزان مبلغی از سرمایه نیز این مقدار درصد سود یا زیان به صورت یکسان است.پس این تفکر که اگر کسی که پول کمتری دارد در نتیجه نسبت به شخصی که مقدار پول بیشتری دارد سود کمتری در بورس می کند، یک تفکر اشتباه وغلطی است.به این دلیل که میزان درصد سود یا زیان هردو شخص به یک مقدار است و فرق آنها تنها به دلیل تفاوتی است که در میزان سرمایه اولیه آنها می باشد به طور مثال فرض کنیم شخصی یک میلیون تومان اقدام به خرید سهام می کند و شخص دیگری اقدام به خرید ۱۰میلیون تومان از سهام می‏کند سپس بعد از دیده می‏شود که که آن شخص یکصد هزار تومان و شخص دیگری که یک میلیون تومان سود کرده است. درواقع هر دو طرف ده درصد سود داشتند با این تفاوت که مقدار سرمایه گذاری هر شخص متفاوت بوده و تنها بدلیل متفاوت بودن سرمایه اولیه آنها میزان سود متفاوت بوده همچنین مورد آخر اینکه شخصی که پول و سرمایه بیشتری دارد الزاما سود بیشتری ندارد در نتیجه سود داشتن در بورس یک مبحث کاملا متفاوت می‏‏‏‏‏باشد.

  شخصی که در بورس سرمایه بیشتری دارد الزاما سود بیشتری نمی‏کند و سود داشتن در بازار بورس یک مبحث کاملا متفاوت است که این مقوله نیاز به داشتن تخصص و مهارت خاصی دارد.
  حال می‏توان بیان کرد که برای سود داشتن در بورس فرد نیاز دارد که از مهارت‏های مخصوصی و خاصی برخوردار باشد.و اگر فردی پول برای سرمایه گذاری داشته باشد اما با این مهارت‏ها آشنایی نداشته باشد به راحتی ضرر و زیان زیادی را متحمل می شود.پس می‏توان نتیجه گرفت که داشتن پول زیاد به تنهایی خود نمی تواند موفقیت و سود فرد را در بازار بورس ضمانت نماید. بلکه قدرت داشتن توانایی تحلیل و مهارت های شاخص در سرمایه گذاری می باشد که باعث می شود فرد سرمایه گذار در بورس بتوانید در انجام خرید و فروش سهام به سود دست یابد، و حتی اگر فرد در ابتدا هم پول و سرمایه زیادی نداشته باشد آن شخص با داشتن این مهارت‏ها در بلند مدت موفقیت آن فرد در بورس حتمی می‏باشد و شخص به مرور زمان می توانید سرمایه خود را افزایش داده و به حد معقول و مناسبی برساند.

  نکته پایانی در باره میزان حداقل سرمایه برای وارد شدن به بازار بورس


  به طوری که در ابتدای این مقاله ذکر شد از نظر هزینه و مالی هیچ محدودیت و مانعی برای سرمایه گذاری در بازار بورس وجود ندارد و حداقل سرمایه و پول برای وارد شدن به بازار بورس بسیار اندک می‏باشد همچنین پول و سرمایه ای که شخص در بورس می تواند با آن میزان فعالیت خود را در بازار بورس شروع کند می تواند چندین میلیون و یا یکصد هزارتومان و باشد. لیکن توصیه می‏شود تا زمانی که مهارت ها وتخصص های لازم برای این کار وجود ندارد به فعالیت در این زمینه نپردازید و آن را انجام ندهید در ابتدای شروع کار و فعالیت اقدام به یادگیری، آموزش‏های لازم و اصولی به طور صحیح سرمایه گذاری در بازار بورس را انجام دهید سپس در ابتدای فعالیت در بازار بورس میزان کمی از سرمایه را وارد بازار کرده و به مرور زمان این آموزش‏ها را ادامه داده و تجربه بیشتری را در این بازار پیدا کرده، به مرور میتوان این مقدار سرمایه را بیشتر نمود و در صورتی که فرد به یادگیری صحیح و اصولی نرسیده در بورس فعالیتی نداشته باشد چراکه بعد از مدتی متوجه آن خواهد شد که میزان مبلغی که به عنوان زیان و ضررمتوجه آن شده است خیلی کمتر از هزینه ای خواهد بود که در شروع می توانست بر روی آموزش و بدست آوردن تخصص خود سرمایه گذاری نماید.

  کوچک کردن
 6. سلام دوست عزیز هر کسی میتونه اطلاعاتی که در اختیار داره رو به اشتراک بگذاره

  سلام دوست عزیز هر کسی میتونه اطلاعاتی که در اختیار داره رو به اشتراک بگذاره

  کوچک کردن
 7. با توجه به وضعیت حرکت جهانی به سمت زندگی‌های مبتنی بر اینترنت و استعدادی که در کشور ما وجود دارد و همچنین پایین بودن هزینه راه‌اندازی این‌گونه شغل‌ها، شما اگر استعداد این کار را دارید می‌توانید وارد یکی از شغل‌های این مجموعه شوید. از مزایایی این نوع شغل‌ها این است که شما در شروع فقط به دانش و چند سیادامه مطلب ...

  با توجه به وضعیت حرکت جهانی به سمت زندگی‌های مبتنی بر اینترنت و استعدادی که در کشور ما وجود دارد و همچنین پایین بودن هزینه راه‌اندازی این‌گونه شغل‌ها، شما اگر استعداد این کار را دارید می‌توانید وارد یکی از شغل‌های این مجموعه شوید.

  از مزایایی این نوع شغل‌ها این است که شما در شروع فقط به دانش و چند سیستم کامپیوتری احتیاج دارید به طوری که سرمایه گذاری آن حتی از راه اندازی یک فلافل فروشی نیز کمتر است.

  برنامه نویسی

  برنامه نویسی

  برنامه نویسان نرم افزار بخصوص برنامه‌نویسی برای اپلیکیش و بازی‌های موبایل آینده فوق‌العاده روشنی پیش چشم آن‌هاست. شما در این بخش می‌توانید به ساخت اپ های خوب برای بازار داخلی و حتی خارجی بپردازید و از درآمد بالایی برخوردار شوید.

   راه‌اندازی وبسایت

  کسب و کار مبتنی بر سایت خود را راه اندازی کنید، وبسایت ها نیز در کشور ما به شدت در حال توسعه هستند، سایت شما می‌تواند آموزشی، خبری، فروشگاهی یا غیره… باشد که راه اندازی آن نیز با سرمایه‌های بسیار کم ممکن است.

  اگر بتوانید یک تیم علاقه‌مند نیز جمع کنید می‌تواند با حداقل سرمایه این سایت را راه بی اندازید. برای نمونه سایت‌های مانند مامان پز، دیجی کالا، زومیت، کجارو و…. از نمونه‌هایی هستند که در این کار به خوبی درخشیده‌اند.

  در مورد راه‌اندازی کسب و کار آنلاین این مقاله را بخوانید.

  ایجاد اپلیکیشن

  ایجاد اپلیکیشن

  شما می‌توانید یک کسب و کار را روی اپلیکیشن ببرید، مانند همین اسنپ، دیوار یا هر چیز دیگری که امروزه به صورت سنتی انجام می‌شود و شما فرصت آن را دارید که یک مدل جدید آن را پیاده کنید.

  کارهای بسیار دیگری مانند نویسندگی، مترجمی، طراح سایت، طراح گرافیک و هزاران شغل دیگر وجود دارد که می‌تواند از طریق اینترنت به دیگران خدمت رسانی کند و درآمد خوبی را کسب کند.

  کوچک کردن
 8. تبدیل از طریق Disk Management در ویندوز برای دسترسی به اطلاعات مربوط به دیسک سخت و پارتیشن‌های آن ازطریق ابزار مدیریت دیسک، روی منو شروع راست‌کلیک کنید یا کلیدهای ترکیبی ویندوز + X را از صفحه‌کلید بفشارید و درادامه، Disk Management را برگزینید. به‌علاوه، می‌توانید کلیدهای ترکیبی ویندوز + R را برای بادامه مطلب ...

  تبدیل از طریق Disk Management در ویندوز

  برای دسترسی به اطلاعات مربوط به دیسک سخت و پارتیشن‌های آن ازطریق ابزار مدیریت دیسک، روی منو شروع راست‌کلیک کنید یا کلیدهای ترکیبی ویندوز + X را از صفحه‌کلید بفشارید و درادامه، Disk Management را برگزینید. به‌علاوه، می‌توانید کلیدهای ترکیبی ویندوز + R را برای بازکردن کادر محاوره‌ای Run بفشارید و دستور diskmgmt.msc را در آن تایپ کنید و اینتر را بزنید تا ابزار مدیریت دیسک فراخوانی شود. در پنجره‌ی Disk Management، روی دیسک سخت مدنظر خود (در صورت داشتن بیش از یک هارد دیسک) راست‌کلیک کنید و Properties را برگزینید.

  تبدیل از طریق Disk Management در ویندوز

  در پنجره‌ی جاری، روی سربرگ Volumes کلیک کنید تا ساختار قالب‌بندی داده‌ای استفاده‌شده در دیسک را درمقابل عبارت Partition style مشاهده کنید.

  پارتیشن بندی در ویندوز 10 و تبدیل GPT و MBR

  استفاده از ابزار مدیریت دیسک

  دوباره تأکید می‌کنیم که قبل از انجام مراحل گفته‌شده درادامه‌ی مقاله، از داده‌های دیسک سخت خود پشتیبان‌گیری کنید؛ زیرا همه‌ی داده‌های موجود پاک خواهند شد.

  برای تبدیل ساختار قالب‌بندی داده‌ای دیسک به همدیگر، روی هریک از پارتیشن‌های دیسک سخت مدنظر راست‌کلیک کنید و گزینه‌ی Delete Volume یا Delete Partition را برای حذف‌کردن آن بزنید.

  تغییر پارتیشن دیسک از MBR به GPT

  هنگامی‌که همه‌ی پارتیشن‌ها از دیسک مدنظر حذف شدند، می‌توانید روی دیسک موجود در ابزار Disk Management راست‌کلیک و یکی از گزینه‌های Convert to GPT Disk یا Convert to MBR Disk را انتخاب کنید. این گزینه‌ها فقط وقتی دردسترس خواهند بود که همه‌ی پارتیشن‌های دیسک وایپ‌شده باشد.

  بعد از انجام این کار، می‌توانید با راست‌کلیک درون فضای کلی تخصیص‌نیافته‌ی دیسک (Unallocated)، یک یا چند پارتیشن جدید ایجاد و درصورت تمایل، داده‌های پشتیبان‌گیری‌شده را به درون پارتیشن جدید منتقل کنید.

  پارتیشن دیسک از MBR به GPT

  کوچک کردن
 9. برای اینکه شما یک استارتاپ راه اندازی کنید در ابتدا به سه چیز اساسی نیاز دارید. ابتدا باید یک ایده خاص داشته باشید این ایده باید یک محصول یا خدمت باشد که مشتریان واقعاً به آن نیازمند هستند و از آن استفاده خواهند کرد. بعد از ایده شما باید یک تیم با انگیزه تشکیل بدهید و در آخر با درآمد و سرمایه گذاری‌ادامه مطلب ...

  برای اینکه شما یک استارتاپ راه اندازی کنید در ابتدا به سه چیز اساسی نیاز دارید. ابتدا باید یک ایده خاص داشته باشید این ایده باید یک محصول یا خدمت باشد که مشتریان واقعاً به آن نیازمند هستند و از آن استفاده خواهند کرد. بعد از ایده شما باید یک تیم با انگیزه تشکیل بدهید و در آخر با درآمد و سرمایه گذاری‌های که دارید بتوانید کسب و کار خود را به موفقیت برسانید.

  بیشتر استارتاپ‌ها که با شکست رو به رو می‌شوند در انتخاب و اجرای یکی از موارد بالا درست عمل نکرده‌اند. برای شروع استارتاپ نیازه به ایده بسیار خاص و بی نظیر نیستید بلکه باید یک خدمت یا سرویسی را با استفاده از تکنولوژی به کاربران ارائه دهید که بتواند نیازهای آن ها را برطرف کند. در ادامه به مراحل دیگر راه اندازی استارتاپ می پردازیم.

  استارتاپ راه اندازی

  ۱-بررسی کنید که بازار که چیزی لازم دارد

  شما باید بررسی کنید که چه چیزی مورد نیاز بازار است و شما چطور می‌توانید با ایده خود آن را نیاز را برطرف می‌کنید.به طور مثال به استارتاپ موفقی مانند  uber فکرکنید که با روی کار آمدن چه تحول بزرگی ایجاد کرد.

  ۲-ایده های خود را یاداشت کنید

  ایده ها و فکرهای که به ذهن شما می رسد معمولاً بعد از مدت زمانی کوتاه فراموش می‌شوند برای جلوگیری از این کار شما باید ایده‌ها و فکرهای که به ذهن شما می‌رسد را یاداشت کنید تا از بین نروند. اگر در مورد ایده خود به جزئیات و نظرات سازنده‌ای هم رسیدید آن ها را هم به ایده‌های خود اضافه کنید.

  ۳- نمونه اولیه‌ای از محصول یا خدمت خود بسازید

  متاسفانه اکثر ایده‌های که شکل می‌گیرند هیچ وقت وارد دنیای واقعی نمی‌شوند.حتی ایده‌های هم که یاداشت کرده‌اید اگر روی آن کار نکنید پس از مدتی فراموش می‌شوند و ارزشی نخواهند داشت. برای به واقعیت پیوستن ایده باید یک نمونه اولیه از آن را طراحی و بسازید. بسیاری از کسانی که می خواهند یک استارتاپ راه اندازی کنند در همین مرحله از کار دست می‌کشند.

  ۴-نمونه ساخته شده را به ۱۰۰ نفر نشان دهید

  حالا که نمونه اولیه را ساختید باید آن را به دیگران نشان دهید تا نظر آن ها را در مورد محصول خود جویا شوید. برای اینکار محصول خود را به ۱۰۰ نفر نشان دهید. این افراد باید از کسانی باشند که از شما هیچ شناخت و اطلاعاتی ندارند تا نظر خود را به صورت واقعی بیان کنند.

  ۵-مشکل نمونه اولیه را بر طرف کنید

  قاعدتاً هر چیزی که ابتدا ساخته می شود کامل نیست و به مرور زمان تکمیل می شود. اگر نمونه اولیه مشکل خاصی دارد آن را برطرف کنید و یا از اول بسازید تا مشکل و کم و کاستی‌های آن به حداقل مقدار خود برسد.

  ۶-پیدا کردن هم بنیان گذار یا شریک کاری

  پس از آنکه نمونه اولیه شما نتایج قابل قبولی را از خود نشان داد شما باید دنبال کسی باشید که همراه با شما به موفق رسیدن کسب و کار تلاش کند و حاضر باشد برای اینکار زمان خود را صرف کند.

  ۷- شرکت خود را ثبت کنید

  بعد از اینکه هم بنیان گذار یا شریک پیدا کردید شما باید کسب و کار خود را قانونمند و رسمی تر کنید بنابراین شما باید نسبت به ثبت شرکت برای استارتاپ خود اقدام کنید.

  ۸-برای تامین مخارج سرمایه گذار پیدا کنید

  اگر برای راه اندازی یا رشد استارتاپ بودجه مالی کافی ندارید شما باید به دنبال یک سرمایه گذار باشید که حاضر باشد روی ایده شما سرمایه گذاری کند و مسائل مالی شرکت شما را برطرف کند. در ابتدای کار جذب سرمایه گذار بسیار سخت است  بنابراین شما باید با حداقل سرمایه و منابع مالی شخصی خود استارتاپ را جلو ببرید و اولین نسخه محصول و خدمت را تولید کنید.

  ۹-نسخه اولیه محصول خود را ارائه کنید

  اگر نسخه اولیه محصول شما به طور کامل آماده نبود هم اشکال ندارد شما به مرور زمان می‌توانید روی مسائلی مثل واسط کاربری، سرعت و موارد دیگر کار کنید.

  ۱۰- عملکرد کاربران را بررسی کنید

  کاربرانی و مشتریانی که از خدمت یا محصول شما استفاده کردند را بررسی کنید و ببنید آیا آنها از محصول و خدمات شما راضی هستند. اگر جواب نه است دلیل را جویا شوید.

  ۱۱-دوباره معایب محصول خود را برطرف کنید

  اگر محصول شما معایبی داشتند دوباره آن ها را برطرف کنید هر چقدر لازم بود معایب را برطرف کنید تا محصول شما کامل تر شود. اگر مشاهده کردید که تعدادی افراد کمی از محصول و خدمت شما استفاده می کنند ناامید نشوید چون به طور حتم محصول شما برای آن ها ارزشمند است.

  ۱۲-محصول را به افراد بیشتری نشان دهید

  برای اینکه از نقاط ضعف محصول بیشتر با خبر شوید باید محصول خود را به ۱۰۰۰ نفر نشان دهید حتی اگر شده خودتان از آن ها بخواهید که از محصول و خدمت شما استفاده کنند و نظر خودشان را در مورد آن به شما بگویند.

  ۱۳-رشد داشته باشید

  مربی‌ها و افراد موفق در زمینه استارتاپ پیشنهاد می‌کنند که در کار خود حتما رشد داشته باشید تا با مرور زمان به موفقیت نزدیک شوید.

  ۱۴- کار را به نتیجه  برسانید

  اگر کاربران از محصول و خدمت شما استفاده می کنند به این معنا است که شما موفق بوده اید برای ادامه کسب درآمد و کسب سود شما باید تصمیم بگیرید که آیا برای ادامه کار استارتاپ خود را ادامه می دهید یا آن را به فروش می‌رسانید.

  کوچک کردن
 10. ربات Spambot مطمئن‌ترین روش رفع ریپورت برای این‌که از این ربات استفاده کنید، تلگرامتان را باز کرده و مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید: در بخش Search عبارت [email protected] را سرچ کنید و روی Spam Info bot کلیک کنید. روی دکمه Start کلیک کنید. روی گزینه This is a mistake کلیک کنید تا عملیات رفع ریپورت شروع شودادامه مطلب ...

  ربات Spambot مطمئن‌ترین روش رفع ریپورت

  برای این‌که از این ربات استفاده کنید، تلگرامتان را باز کرده و مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

  1. در بخش Search عبارت [email protected] را سرچ کنید و روی Spam Info bot کلیک کنید.

  ربات Spambot

  1. روی دکمه Start کلیک کنید.

  1. روی گزینه This is a mistake کلیک کنید تا عملیات رفع ریپورت شروع شود.

  1. حالا با زدن دکمه Yes به تلگرام شکایتتان را ثابت کنید.

  1. در این مرحله با زدن گزینه No, I’ll never do any of this به تلگرام می‌فهمانید که هیچ خطایی انجام نداده‌اید!

  1. حالا در باکسی که برای شما باز می‌شود درخواست رفع ریپورت تلگرام را از طریق متن زیر به تلگرام اعلام کنید.

  Dear Telegram Support!

  My Telegram Account has been spammed suddenly and I cannot sent message to any contacts whom i dont have their number and I want you to help me and Fix the issue and   remove my number from blacklist.

  1. در مرحله بعد پیامی دریافت می‌کنید که تلگرام به شما تاریخی برای بررسی درخواستتان می‌دهد. بررسی‌ای که منجر به رفع ریپورت شما می‌شود.
  کوچک کردن