1. تمام خون پستانداران قرمز تیره است ، زیرا پستانداران از آهن قرمز رنگ حاوی مولکول پروتئین ، هموگلوبین ، برای حمل اکسیژن در گلبول های قرمز استفاده می کنند. خرچنگ های نعل اسبی ، فسیل های زنده قدیمی که میلیون ها سال بدون تغییر بوده اند ، دارای رنگ آبی روشن شیری هستند ، زیرا از مولکول مس حاوی هموسیانین برادامه مطلب ...

  تمام خون پستانداران قرمز تیره است ، زیرا پستانداران از آهن قرمز رنگ حاوی مولکول پروتئین ، هموگلوبین ، برای حمل اکسیژن در گلبول های قرمز استفاده می کنند.

  خرچنگ های نعل اسبی ، فسیل های زنده قدیمی که میلیون ها سال بدون تغییر بوده اند ، دارای رنگ آبی روشن شیری هستند ، زیرا از مولکول مس حاوی هموسیانین برای انتقال اکسیژن به جای هموگلوبین استفاده می کنند.

  خرچنگ های نعل اسبی

  کوچک کردن
 2. یکی از بهترین راه های حذف صدای خواننده از روی آهنگ، استفاده از از نرم افزار های قدرتمند است، البته بهتر است این نکته ذکر شود که وب سایت های آنلاین هم از الگوریتم نرم افزار های قدرتمند استفاده می‌کنند، شاید به دنبال یک نرم افزار قوی باشید تا بتوانید به بهترین نحو ممکن این کار را انجام دهید پس باید باادامه مطلب ...

  یکی از بهترین راه های حذف صدای خواننده از روی آهنگ، استفاده از از نرم افزار های قدرتمند است، البته بهتر است این نکته ذکر شود که وب سایت های آنلاین هم از الگوریتم نرم افزار های قدرتمند استفاده می‌کنند، شاید به دنبال یک نرم افزار قوی باشید تا بتوانید به بهترین نحو ممکن این کار را انجام دهید پس باید با نرم افزار Izotop RX 8 آشنا شوید زیرا ما قصد داریم با استفاده از این نرم افزار به حذف صدای خواننده بپردازیم، لازم به ذکر است بدانید که این نرم افزار قابلیت آن را دارد تا بخش‌ های مختلف آهنگ ( صدای خواننده، بیس، تریبل و ….)  را از یکدیگر جدا کند.

  این مسئله به شما کمک می کند تا به راحتی به تمام بخش‌ های یک موزیک دسترسی داشته باشید، اگر قصد دارید به بهترین نحو ممکن صدای خواننده را از روی آهنگ حذف کنید پیشنهاد می کنیم این آموزش را به صورت جز به جز با دقت بالا مطالعه کنید چون مطمئنا بعد از مطالعه این بخش از محتوا به راحتی می توانید صدای خواننده را از روی آهنگ حذف نمایید.

   

  آموزش حذف صدای خواننده با نرم افزار Izotop Rx 8

  در ابتدای کار بهتر است بدانید که نصب این نرم افزار بسیار آسان می باشد و نیاز نیست که آموزش نصب آن را هم در اختیار شما قرار دهیم، برای نصب نرم افزار Izotop RX 8 تنها کافی است که بر روی گزینه ستاپ کلیک کرده و مراحل را با کلیک کردن بر روی گزینه نکست به اتمام برساند بعد از اینکه نرم افزار را نصب کردید تنها کافی است که بر روی آیکون آن دوبار کلیک کنید و منتظر باشید تا نرم افزار باز شود. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید نرم افزار به صورت کامل باز شده است و شما می توانید آهنگی که قصد دارید صدای خواننده از روی آن حذف شود را وارد نرم افزار کنید.

  برای وارد کردن فایل به نرم افزار Izotop RX 8 دو روش وجود دارد که در تصویر زیر با عدد شما ۱ و ۳ مشخص شده است. برای وارد کرد از طریق روش اول فقط کافی است بر روی گزینه open file کلیک کنید، بعد از کلیک بر روی این گزینه یک صفحه جدید برای شما باز می شود که با عدد شما ۲ علامت گذاری شده تا مسیر انجام کار برای شما آسان تر شود.

  با استفاده از این پنجره می توانید فایل مورد نظر خود را انتخاب کرده و با کلیک بر روی گزینه Open فایل را وارد نرم افزار کنید. اما روشی دیگر به نام Drag & Drop وجود دارد که ساده ترین راه ممکن برای وارد کردن فایل به هر نرم افزاری است. توجه داشته باشید که برای وارد کردن فایل از طریق Drag & Drop به نرم افزار Izotop RX 8 فقط کافی است فایل را انتخاب کرده و با موس آن را وارد نرم افزار کنید و در مرحله بعد آن را در نرم افزار رها کنید. بعد از انجام این کار فایل وارد نرم افزار می شود.

   

  صدای خواننده رو از آهنگ حذف

   

  آغاز مراحل حذف صدای خواننده

  برای این که بتوانید صدای خواننده از روی آهنگ حذف کنید تنها کافی است بر روی منوی کرکره ای که با عدد شماره یک نمایش داده شده است کلیک کنید، بعد از کلیک کردن بر روی این منوی کرکره ای چندین فرمان به نمایش در می آید که هرکدام قابلیت‌های جدایی دارند چون نرم‌افزار Izotop RX 8 از قابلیت های بسیار فراوانی برخوردار است اما در این محتوا تنها قصد داریم به حذف صدای خواننده پردازند در نتیجه به دنبال فرمانی هستیم که در این امر کاربرد داشته باشد پس باید بر روی گزینه Levels که باید شماره ۲ نمایش داده شده است کلیک می کنیم تا مراحل حذف صدای خواننده از روی آهنگ را شروع کنیم.

   

  مراحل حذف صدای خواننده

   

  وارد کردن فایل به نرم افزار Izotop RX 8 برای حذف صدای خواننده

  در ابتدای کار باید فایل صوتی که وارد کرده اید با ترکیب کلید های Ctrl + A به صورت کامل انتخاب کنید و در مرحله بعد بر روی گزینه Music Reblance کلیک نمایید که این گزینه با عدد شماره ۲ نشان داده شده است، در ادامه مسیر برای حذف صدای خواننده پنجره جدیدی برای شما باز می شود که با عدد شماره ۳ نشانه گذاری شده است که در آن پارامترهای مورد نیاز برای حذف صدای خواننده قرار دارد. این نکته را در نظر داشته باشید که شما می توانید تمام جزئیات موجود در آهنگ را به صورت مجزا در اختیار داشته باشید.

  برای مثال قسمتی که با عدد شماره ۴ نشانه گذاری شده است مربوط به صدای خواننده است در نتیجه اگر بخواهید تنها صدای خواننده را در اختیار داشته باشید باید سه پارامتر دیگر که مربوط به بیس، پرکاشن و مابقی صدا های موجود در آهنگ است را به زیر صفر ببرید در غیر این صورت می توانید تمام بخش های یک آهنگ را در اختیار داشته باشید.

  این نکته را در نظر داشته باشید که در مرحله بعد باید Quality این بخش را بر روی گزینه Best قرار دهید که می تواند بهترین گزینه برای این بخش محسوب می‌شود و که با شماره ۸ نمایش داده شده است، در انتهای بخش برای اینکه بتوانید فایل ها را به صورت مجزا در اختیار داشته باشید بر روی گزینه separate کلیک کنید تا این بخش از حذف صدای خواننده را پشت سر بگذارید و در مرحله بعد صدا را به صورت مجزا مشاهده کنید.

   

  نرم افزار Izotop RX 8 برای حذف صدای خواننده

   

  نحوه ذخیره فایل

  همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید عدد ۱ الی ۴ به قسمتی اختصاص یافته است که به بخش‌ های مختلف یک آهنگ مانند وکال، پرکاشن، بیس، و غیره مربوط می شود، شایان ذکر است بدانید که باید هر کدام از این بخش ها را به صورت مجزا ذخیره کنید تا بتوانید از تمام بخش ها بهترین بهره را ببرید. اگر بخواهید هر کدام از این بخش ها را سیو کنید تنها کافی است بر روی گزینه ای که با عدد شماره ۵ نمایش داده شده است کلیک کنید و از زیر منوی فایل گزینه Export را انتخاب نمایید.

  در مرحله بعد پنجره ای برای شما باز می شود که با شماره ۶ نمایش داده شده است که نام آن Export file می باشد، این پنجره مختص به ذخیره کردن فایل است و به شما این امکان را می دهد تا فایل مورد نظر خود را با فرمت های ( wav، Aiff، Flac، OGG، MP3 ) در بخش مورد نظر خود ذخیره کنید. برای نمونه  ما بر روی فرمت Wav کلیک کرده ایم در انتها تنها کافی است بر روی ok کلیک کنید که با عدد شماره ۸ نمایش داده شده است. در نظر داشته باشید که هر کدام از بخش های موسیقی مانند وکال یا بیس به صورت مجزا باید ذخیره شوند در نتیجه شما باید برای هر کدام مسیر file و export به صورت جداگانه پشت سر بگذارید.

   

  نرم افزار حذف صدای خواننده

   

  وارد کردن فایل به نرم افزار FL STUDIO

  در این بخش از محتوای حذف صدای خواننده قصد داریم فایل های ذخیره شده در نرم افزار Izotop RX 8 را به نرم‌افزار FL STUDIO وارد کنیم، توجه داشته باشید برای انجام این کار فقط کافی است نرم افزار اف ال استودیو را باز کرده و با استفاده از روش Drog & Drop فایل ها را وارد نرم افزار کنید، توجه داشته باشید که در این قسمت از محتوا به راحتی می توانید صدای هر کدام از بخش هایی که وارد کرده اید را قطع  و مدیریت کنید که این نکته با عدد شماره یک نمایش داده شده است. بعد از اینکه صدا را قطع کردید به راحتی می توانید بر روی گزینه فایل و گزینه اکسپرت کلیک کنید و فایل را در بخشی که مد نظرتان است ذخیره نمایید. همانطور که مطالعه و مشاهده کردید حذف صدای خواننده به راحت ترین شکل ممکن انجام شد و شما به راحتی می توانید از فایل که صدای خواننده را از روی آن حذف کرده اید استفاده کنید.

   

  وارد کردن فایل به نرم افزار FL STUDIO

   

  حذف آنلاین صدا خواننده از آهنگ

  اگر قصد دارید حذف آنلاین صدای خواننده از آهنگ را تجربه کنید بهتر است با دقت بالا به مطالعه این بخش از محتوا حذف صدای خواننده بپردازید زیرا در قسمت زیر ۴ نمونه از معتبر ترین سایت های حذف خواننده آنلاین نامرده شده اند و هر کدام به صورت مجزا مورد بررسی قرار گرفته اند، در واقع شما می توانید با مطالعه ادامه محتوا به راحتی حذف صدای آنلاین را تجربه کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که برای استفاده از این وب سایت ها باید نکات بسیار مهمی را رعایت نمایید.

  برای مثال زمانی که قصد دارید سایت مورد نظر خود را باز کنید باید از فیلتر شکن استفاده کنید زیرا بسیاری از وب سایت های موزیک فیلتر هستند نکته دوم استفاده از نسخه کروم اینکوگنیتو می باشد. لازم به ذکر است بدانید که وقتی از اینکوگنیتو استفاده می کنید وب سایت مورد نظر نمی تواند تشخیص دهد که شما از چه آی پی وارد سایت شده اید در نتیجه محدودیت‌ها برای شما از بین می‌رود چون بسیاری از وب سایت ها برای استفاده کاربران از خدمات محدودیت تعیین می کنند و شما برای استفاده از نسخه رایگان بسیاری از وب سایت ها تنها یک الی دو بار می توانید صدای خواننده را به صورت آنلاین حذف کنید و برای حذف کردن بیشتر صدای خواننده از روی آهنگ باید به صورت دلاری هزینه بپردازید، در نتیجه بهترین کار این است که از صفحه اینکوگنیتو استفاده کنید.

  • سایت melody.ml
  • سایت Moises.ai
  • سایت Splitter.ai
  • سایت lalal.ai

  نحوه حذف صدای خواننده با استفاده از وب سایت  melody.ml

  در این بخش از مقاله با اولین وب سایتی که با استفاده از آن می توان صدای خواننده را از روی آهنگ حذف کرد آشنا خواهید شد و نحوه کار با آن را آموزش دهید، توجه داشته باشید که برای استفاده از این سایت باید حتماً در آن عضو شوید و برای عضو شدن در این سایت نیاز به ایمیل دارید. اگر قصد ندارید از ایمیل اصلی خود برای عضویت در این وب سایت استفاده کنید به راحتی می توانید کلمه ایمیل موقت را در اینترنت سرچ کرده و از یک ایمیل موقت برای عضویت در این وب سایت استفاده کنید.

  این نکته را در نظر داشته باشید که بعد از عضویت باید مشخص کنید که چهار بخش اصلی یک موزیک را به صورت جداگانه نیاز دارید یا تنها از دو بخش استفاده خواهید کرد که ما بر روی ۴ بخش مجزا کلیک کرده ایم که در تصویر زیر از شماره ۱ برای نشان گذاری آن استفاده شده است، در قسمت بعد باید موزیک را در بخشی که با عدد شماره ۲ نمایش داده شده است بارگذاری کنید و در انتها بر روی گزینه Upload MP3 کلیک نمایید، چند ثانیه طول می کشد تا موزیک به چهار بخش مجزا تبدیل شود و بعد طی شدن این زمان یک فایل zip در اختیار شما قرار می گیرد که شما می توانید از بخش های مجزا آهنگ که در آن قرار دارند استفاده کنید.

  این نکته را در نظر داشته باشید که بعد از عضویت باید مشخص کنید که چهار بخش اصلی یک موزیک را به صورت جداگانه نیاز دارید یا تنها از دو بخش استفاده خواهید کرد که ما بر روی ۴ بخش مجزا کلیک کرده ایم که در تصویر زیر از شماره ۱ برای نشان گذاری آن استفاده شده است، در قسمت بعد باید موزیک را در بخشی که با عدد شماره ۲ نمایش داده شده است بارگذاری کنید و در انتها بر روی گزینه Upload MP3 کلیک نمایید، چند ثانیه طول می کشد تا موزیک به چهار بخش مجزا تبدیل شود و بعد طی شدن این زمان یک فایل zip در اختیار شما قرار می گیرد که شما می توانید از بخش های مجزا آهنگ که در آن قرار دارند استفاده کنید.

  حذف آنلاین صدا خواننده از آهنگ

   

  آموزش حذف آنلاین صدا خواننده از آهنگ در وب سایت  moises.ai

  دومین سایتی که قصد داریم به شما معرفی کنیم وب سایت moises.ai  می باشد، استفاده از وب سایت بسیار آسان است اما در ابتدا باید در آن عضو شوید که مراحل عضویت در آن مانند وب سایت قبلی است. لازم به ذکر است بدانید که با وارد شدن و عضو شدن در این وب سایت زمان آن فرا می رسد که فایل مورد نظر خود را آپلود کنید در نتیجه باید بر روی گزینه آپلود ترک که با عدد شماره ۳ نمایش داده شده است کلیک کنید و فایل خود را در این بخش آپلود نمایید در انتها به راحتی می‌توانید بعد از جداسازی بخش های مختلف آهنگ، فایل مورد نظر را در قسمتی که با عدد شماره ۴ نمایش داده شده است دانلود کنید.

   

  حذف آنلاین صدا خواننده از آهنگ

   

  بهترین وب سایت برای حذف صدای خواننده به صورت آنلاین

  کار کردن با این سایت بسیار آسان است و نیازی نیست که اصلاً کار خاصی را انجام دهید در واقع می توان گفت که راحت ترین سایتی که با استفاده از آن می توان حذف آنلاین صدای خواننده از آهنگ را تجربه کرد وبسایت splitter.ai می باشد، لازم به ذکر است بدانید که برای حذف صدای خواننده از آهنگ تنها کافی است بر روی گزینه ای که با شماره یک نمایش داده شده است کلیک کنید و آهنگ مورد نظر خود را دانلود نمایید.

  البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که زمان حذف صدای خواننده در این وب سایت کمی بیشتر از وب سایت های دیگر است اما در کل استفاده از این وب سایت بسیار آسان می باشد. در انتهای کار به راحتی می توانید فایل مورد نظر را از وب سایت دریافت کرده و در نرم افزار های همچون اف ال استودیو از آنها استفاده کنید.

   

  وب سایت برای حذف صدای خواننده به صورت آنلاین

   

  وب سایت lalal.ai

  آخرین وب سایت که قصد داریم به شما معرفی کنیم وبسایت lalal.ai است که کار کردن با آن بسیار آسان می باشد و به راحتی می توانید فایل مورد نظر خود را در بخشی که با عدد شماره ۱ نشانه گذاری شده است آپلود کرده و بخش های اصلی آن را به صورت مجزا دریافت کنید. برای مثال می‌توانید بخش‌هایی همچون بیس، پرکاشن، وکال و مابقی بخش‌ها را به راحتی دریافت کرده و در صورت نیاز هر کدام از قسمت هایی که نیاز ندارید را استفاده نکنید. شایان ذکر است بدانید که روند حذف صدای خواننده از موزیک در این وب سایت بسیار آسان بوده به همین دلیل در حال حاضر یکی از پرطرفدارترین وب‌ سایت‌ها در حوزه حذف صدای خواننده محسوب می شود.

   

  وب سایت lalal.ai

   

  جمع بندی

  حذف صدای خواننده یکی از مباحثی است که بسیاری از افراد فکر می کنند کار بسیار سختی بوده و امکان انجام آن ممکن است هر شخص را با چالش مواجه کند. اما شما با مطالعه این مقاله به این نتیجه رسیده اید که راه های زیادی برای حذف صدای خواننده وجود دارد. در انتها پیشنهاد می کنیم اگر قصد دارید این مبحث را به صورت حرفه‌ای آموزش ببینید بهتر است ویدئو مربوط به این محتوا را مشاهده کنید. زیرا در ویدئویی که در این صفحه قرار داده شده است مباحث به صورت کامل و جز به جز مورد بررسی قرار گرفته و شما بعد از مشاهده آن به راحتی می توانید به حذف صدای خواننده از روی آهنگ مورد علاقه خود بپردازید.

  کوچک کردن
 3. دانلود آهنگ از اسپاتیفای در اندروید و آیفون (iOS) در گوشی های اندروید و آیفون می توانید از ربات های تلگرام استفاده کنید. ربات های تلگرام بسیاری هستند که با استفاده از آن ها می توانید اقدام به دانلود موزیک از Spotify کنید. کافی است در قسمت جستجوی تلگرام عبارت Spotify Music Downloader را سرچ کنید. رباادامه مطلب ...

  دانلود آهنگ از اسپاتیفای در اندروید و آیفون (iOS)

  در گوشی های اندروید و آیفون می توانید از ربات های تلگرام استفاده کنید.

  ربات های تلگرام بسیاری هستند که با استفاده از آن ها می توانید اقدام به دانلود موزیک از Spotify کنید.

  کافی است در قسمت جستجوی تلگرام عبارت Spotify Music Downloader را سرچ کنید.

  ربات را باز کنید و لینک آهنگ را برای آن بفرستید، سپس می توانید موزیک را دانلود کرده و در گوشی خود سیو کنید.

  استفاده از نرم افزار Solutery Music Recorder

  دانلود آهنگ از اسپاتیفای

  برای دانلود از اسپاتیفای ابتدا نرم افزار Solutery Music Recorder را دانلود و نصب کنید.

  با استفاده از این نرم افزار می توانید موسیقی های اسپاتیفای را با کیفیت ۳۲۰ دانلود کنید.

  این نرم افزار به صورت خودکار نام، نام آلبوم، نام خوانند و … را به صورت خودکار به صورت برچسب به موسیقی اضافه می کند.

  کوچک کردن
 4. خیلی از ما بزرگترین اشتباه زندگیمون رو نتیجه یک اعتماد می دونیم،اعتماد به کسی که از جفت چشمامون بیشتر قبولش داشتیم و از صفر تا صد زندگیمون با خبر بوده...تا اینکه یه روز به خودمون اومدیم و دیدیم اون آدمی که از همه ی دنیا بیشتر قبولش داشتیم تغییر کرده و حالا تبدیل به کسی شده که داره بیشترین ضربه رو بهادامه مطلب ...

  بزرگترین اشتباه زندگی

  خیلی از ما بزرگترین اشتباه زندگیمون رو نتیجه یک اعتماد می دونیم،اعتماد به کسی که از جفت چشمامون بیشتر قبولش داشتیم و از صفر تا صد زندگیمون با خبر بوده…تا اینکه یه روز به خودمون اومدیم و دیدیم اون آدمی که از همه ی دنیا بیشتر قبولش داشتیم تغییر کرده و حالا تبدیل به کسی شده که داره بیشترین ضربه رو به روح و روانمون می زنه چون از همه ی رازهامون با خبره و نقطه ضعفامون رو می شناسه … ما رفتارهایی رو ازش دیدیم که فکر می کردیم از هر کسی سر بزنه جز اون…یه روز چشمامون رو باز کردیم و دیدیم تو زندگیمون پر از زخم های عمیقی هست که از خودی خوردیم ، از کسی که یه زمانی نزدیک ترین آدم زندگیمون بوده و بهش اعتماد داشتیم ولی حالا فقط یه غریبه ست … اونجا بود که پشت دستمون رو داغ کردیم تا به هر کسی اعتماد نکنیم ، تا دیگه تمام رازهامون رو در گوش کسی نگیم ، تا دیگه نذاریم هر کسی اونقدر به ما نزدیک بشه که بتونه بهمون ضربه بزنه … بعد از اون بزرگترین ترس ما شد اعتماد کردن به آدما… دیگه خیلی سخت اعتماد می کنیم ، به حرفایی که گوشامون می شنوه ، به احساساتمون ، حتی به جفت چشمامون … خیلی از ما حالا تنهایی رو انتخاب می کنیم چون یه روزی یکی بهمون ثابت کرده « هیچ چیزی از هیچکس بعید نیست … »

  کوچک کردن
 5. ریزش فالوور اینستاگرام میخواهم در مورد از دست دادن فالوورها یا ریزش فالوور اینستاگرام صحبت کنیم. سوالات زیادی در این مورد پرسیده شده است که چرا فالوورها ریزش پیدا کرده یا چرا اینستاگرام برخی از پیج ها را میبندد و… شاید شما هم با این موضوع برخورد کرده اید که مطالبی مبنی بر اینکه بدلیل اینکه فالوورهاادامه مطلب ...

  ریزش فالوور اینستاگرام

  میخواهم در مورد از دست دادن فالوورها یا ریزش فالوور اینستاگرام صحبت کنیم. سوالات زیادی در این مورد پرسیده شده است که چرا فالوورها ریزش پیدا کرده یا چرا اینستاگرام برخی از پیج ها را میبندد و…

  شاید شما هم با این موضوع برخورد کرده اید که مطالبی مبنی بر اینکه بدلیل اینکه فالوورها لایک نمیکنند اینستاگرام آن افراد را حذف میکند یا پیجتان بسته میشود و یا اینستاگرام اکانت آنها را غیر فعال میکند. این افراد از ناآگاهی افراد سو استفاده میکنند و به نفع خود استفاده میکنند. لطفا به این موردها دامن نزنید و شایعه ای بیش نیست.

  همانطور که در مقاله قبلی اشاره کردیم اینستاگرام اکانت های اسپم یا غیر واقعی را حذف یا غیر فعال میکند. علت این ماجرا حذف اکانت های فیک توسط اینستاگرام است و این روز ها این شبکه مجازی محبوب در حال پاکسازی حساب های کاربری و حذف کردن اکانت های سیاه و فیک می باشد.

  اما دلیل اجرای این طرح توسط اینستاگرام چیست و چرا پیج ها را میبنند؟

  اینستاگرام میخواهد فضای اینستاگرامی را از کانت های اسپم و غیر واقعی و فیک پاک کند  وقتی اینستاگرام پیج های اسپم را پاک میکند شما ریزش فالوور پیدا مکیند. این قضیه به نفع شماست چرا چون ریزش فالوور های شما از اسپم ها بوده و غیر واقعی بوده اند و کامنتی و لایکی از طرف آنها ندارید  واین قضیه باعث میشود که درصد ENGAGEMENT پیجتان پایین بیاید که این درصد با درصد ENGAGEMENT  پست  تفاوت دارد  و میانگین لایک و کامنت کل پستاتون بر اساس تعداد فالوور هاتون است. و وقتی درصد ENGAGEMENT  پایین باشد شما جزء اکانت های بی کیفیت و کم مخاطب شناخته میشوید و پست های شما به افراد کمتری نشان داده میشوید. پس وقتی تعدا فالوور هایی را برای شما کم خواهد کرد که لایک یا کامنت نمیگذارند و درگیر نمیشوند با پست های شما، این به نفع اکانت شماست و  باید از این خوشحال شوید. در ادامه ریزش فالوور توسط کاربر را بررسی خواهیم کرد.

  ریزش فالوور

  ریزش فالوور اینستاگرام به معنای آنفالو شدن شما توسط کاربران است؛ اما قطعاً هیچ اتفاقی در مدیریت صفحات اجتماعی بی‌دلیل نیست. یکی از مشکلات رایجی که هر کسب‌وکاری ممکن است با آن روبرو شود، ریزش فالوور اینستاگرام است. این مسئله ممکن است تا حدی طبیعی و بدون مشکل باشد اما گاهی برندها از ریزش فالوور اینستاگرام به صورت منظم گزارش می‌دهند که این مورد برای برندها نگران‌کننده است. وب‌سایت squarelovin در این زمینه گزارشی ارائه کرده است و به بررسی دلایل ریزش فالوور اینستاگرام پرداخته است! در این مقاله قصد داریم این دلایل و راه‌کارهای مربوط به آن را بررسی کنیم.

  دلایل ریزش فالوور اینستاگرام

  یکی از اشتباهاتی که برخی کسب‌وکارها در مدیریت اینستاگرام دچار می‌شوند، تولید محتوای تبلیغاتی است. محتوای تبلیغاتی به این معنای است که کسب‌وکارها فقط محصولات یا خدمات خود را تبلیغ می‌کنند و این پست‌ها برای کاربران ارزش زیادی ندارد. در حالی که کاربران یک صفحه اینستاگرامی را دنبال می‌کنند تا از محتوای مفید و ارزشمند آن استفاده کنند! دقیقاً همان چیزی منجر به ریزش فالوور اینستاگرام برخی کسب‌وکارها می‌شود.

  البته الگوریتم‌های جدید اینستاگرام هم به دنبال حذف فالوورهای بدون تعامل هستند. به عبارت ساده‌تر، اگر صفحه شما فالووری داشته باشد که پست‌های شما را لایک نکنند یا برایتان کامنتی ارسال نکنند، حذف می‌کند. اما منظور ما دقیقاً آنفالو کردن صفحه شما توسط کاربران است که این مسئله در باعث بروز مشکل در بازاریابی کسب‌وکارها می‌شود.

  دلایل ریزش فالوور اینستاگرام

  بر اساس آزمایش‌هایی که صورت گرفت و سوالاتی که کاربران به آن پاسخ داده‌اند، مشخص شد که اکثر کاربران به یک دلیل خاص صفحه شما را دنبال می‌کنند! اما معنی آن، این نیست که آن‌ها برای همیشه فالوور شما باقی می‌مانند. در حقیقت کاربران به دنبال محتوای ارزشمند هستند و اگر صفحه شما نتواند محتوای مفیدی برای کاربران داشته باشد، شما را آنفالو می‌کنند. مهم‌ترین دلیل ریزش فالوور صفحات برندها، این است که تنها به دنبال تولید محتوای تبلیغاتی هستند و انتظار دارند که فروش آن‌ها افزایش پیدا کند. نتیجه این عمل کاملاً برعکس است و منجر به ریزش فالوورهای صفحه می‌شود.

  اگر کمیت پست‌ها را به کیفیت آن ترجیح می‌دهید، دچار ریزش فالوور اینستاگرام خواهید شد!

  مسئله بعدی که برخی کسب‌وکارها به آن دقت نمی‌کنند، کیفیت محتوا است. بسیاری از صفحات فقط به دنبال کمیت هستند و می‌خواهند کاربرانشان همیشه با پست‌های جدید روبرو شوند! در حالی که کیفیت پست‌ها برای کاربران اهمیت بسیار بیشتری دارد و بدون داشتن پست‌های باکیفیت، نمی‌توان فالوورهای خود را نگه داشت و آن‌ها را در آینده افزایش داد. به عنوان مثال صفحاتی که روزانه ۳ پست در صفحه خود منتشر می‌کنند، احتمالاً کیفیت صفحه‌ا‌ی که هفته‌ای یک پست منتشر می‌کند را ندارد!

  ریزش فالوور اینستاگرام

  اگر به دنبال نگه داشتن فالوورها هستید و نمی‌خواهید با مشکل ریزش فالوور اینستاگرام روبرو شوید، پیشنهاد می‌کنم در مرحله اول کیفیت و در مرحله بعد کمیت را درنظر بگیرید. البته این موضوع به این معنی نیست که فاصله زمانی میان دو پست شما زیاد باشد، بلکه شما پست‌های خود را با فاصله زمانی کوتاهی منتشر کنید. مثلاً هفته‌ای ۳ پست باکیفیت و ارزشمند تولید کنید تا بتوانید به افزایش فالوور اینستاگرام خود کمک کنید.

  همچنین پست‌های شما باید کاملاً مرتبط با صفحه باشد! به عنوان مثال صفحه‌ای که در زمینه فروش موبایل فعالیت می‌کند، نباید پست‌های طنز یا سیاسی در صفحه خود قرار دهد. شاید این پست‌ها تعامل خوبی داشته باشد، اما در نهایت منجر به برندینگ و افزایش فروش شما نخواهد شد!

  چه پست‌هایی کابران را آزار می‌دهد؟

  شرکت Sprout Social سوالات خود را به صورت کاملاً واضح  از کاربران پرسید تا بداند کدام پست‌ها کاربران را آزار می‌دهد و آن‌ها چه پست‌هایی را دوست دارند! نتیجه پرسش و پاسخ به صورت زیر بود:

  چه پست‌هایی کابران را آزار می‌دهد

  بر اساس نتایج نظرسنجی، بدترین پست‌ها که موجب آزار کاربران می‌شود، پست‌های تبلیغاتی است. به عبارت ساده‌تر صفحاتی که بیشتر محتوای آن‌ها تبلیغاتی است، محبوبیت زیادی در میان کاربران ندارند! این موضوع را ۶۰ درصد کاربران تایید کرده‌اند. از دیگر مواردی که موجب آزار کاربران می‌شود، عامیانه حرف زدن است. برندهای معتبر همیشه به صورت رسمی صحبت می‌کنند و در میان پست‌هایشان، صحبت‌های عامیانه و غیررسمی جایگاهی ندارد.

  همچنین مسئله مهم دیگر که موجب آزار کاربران می‌شود، عدم توانایی در انتقال شخصیت برند است! یک برند معتبر باید بتواند شخصیت خود را به کاربران معرفی کند و این دقیقاً به تولید محتوای مرتبط با برند شما بستگی دارد. مثلاً شرکت Nike که یک برند پوشاک ورزشی است، در صفحه خود پست‌های ورزشکارانی که از این برند استفاده می‌کند را به اشتراک می‌گذارد. هنگامی که یک کاربر عادی وارد صفحه این برند می‌شود و پست‌هایش را می‌بیند، به راحتی متوجه می‌شود که این برند مربوط به پوشاک ورزشی است. اگر شما هم یک برند معتبر هستید یا قصد داریم به یک برند معتبر تبدیل شوید، می‌توانید از این روش استفاده کنید!

  از طرف دیگر پست‌های غیرمرتبطی که در صفحه یک برند منتشر می‌شوند، باعث آزار کاربران می‌شوند. در صفحات مربوط به پوشاک این مسئله زیاد دیده می‌شود که سعی می‌کنند پست‌های سرگرم‌کننده و خنده‌دار منتشر کنند! این در حالی است که چنین پست‌هایی با این برند مرتبط نیستند و تنها موجب آزار کاربران می‌شود. گزارش‌ها نشان می‌دهد که انتشار پست‌های غیرمرتبط با برند بیشترین آزار را به کاربران می‌رسانند و موجب ناراحتی کاربران می‌شوند.

  به عبارت ساده‌تر، هر برند تصوری از خود در ذهن کاربران ایجاد می‌کند و محتوای نامناسب این تصور را از کاربر می‌گیرد. همین مسئله موجب ناراحتی کاربران می‌شود که در نهایت منجر به ریزش فالوور اینستاگرام خواهد شد. برای این که با این مشکل مواجه نشوید، هدف خود را از فعالیت در شبکه‌های اجتماعی شناسایی کنید. همچنین لازم است که با آنالیز صفحه اینستاگرام خود این هدف را مجدداً ارزیابی کنید و ببینید که راه را درست رفته‌اید یا خیر! از طرفی، به نظر می‌رسد که تفاوت تولید محتوای ارزشمند و تبلیغاتی در اینستاگرام دقیقاً همان هدفی است که برایش تعیین کرده‌اید. حتی اگر هدف شما در استفاده از اینستاگرام افزایش فروش و تبلیغات باشد، باید محتوای شما حس ارزشمند بودن به کاربران منتقل کند.

  چرا کاربران برندهای تجاری را دنبال می‌کنند؟

  هنوز هم مهم‌ترین مسئله این است که کاربران از برندهای تجاری که صفحه آن‌ها را دنبال می‌کنند، چه انتظاری دارند؟ Sprout Social به این سوال مهم پاسخ کاملی داده است!

  چرا کاربران برندهای تجاری را دنبال می‌کنند

  ساده‌ترین چیزی که موجب ایجاد انگیزه در کاربران برای دنبال کردن صفحه شما می‌شود، این است که آن‌ها حداقل یک محصول یا خدمات شما را دوست دارند. به عنوان مثال کاربری که یک دستگاه خاص از شرکت سامسونگ را دارد، صفحه این شرکت را در اینستاگرام دنبال می‌کند! تقریباً ۷۳ درصد از کاربرانی که به سوال Sprout Social پاسخ داده‌اند، موضوع علاقه‌مند بودن به محصول یا خدمات یک شرکت را اعلام کرده‌اند.

  البته جالب است بدانید ۵۸ درصد کاربران هم مسئله تبلیغات را مطرح کرده‌اند که به واسطه آن صفحه برند موردنظرشان را دنبال می‌کنند. بنابراین ۲ دلیل بسیار مهم که باعث می‌شود تا کاربران یک صفحه را دنبال کنند، علاقه‌مند به یک محصول (و خرید آن) و همچنین تبلیغات است. درصد دیگری از کاربران که تعداد آن‌ها بسیار کمتر از دو دسته قبلی بود، دلیل خود را علاقه‌مندی به یک صنعت و سرگرمی (مثلاً برگزاری مسابقه در یک صفحه خاص) مطرح کرده‌اند.

  اشتباه نکنید! منظور ما از تبلیغات این نیست که کاربران صفحاتی که محصول خود را مستقیماً تبلیغ می‌کنند، دوست دارند! بلکه منظور آن‌ها، صفحاتی است که محصولات خود را در قالب محتوای آموزنده و سرگرم‌کننده منتشر می‌کنند. به عبارت ساده‌تر، محصول باید جزئی از محتوای ارزشمند و مفید باشد تا منجر به عدم ریزش فالوور اینستاگرام شود. در یک کلام باید بگوییم محصول بخشی از محتوا است، نه خود محتوا!

  در نهایت، چه چیزی باعث ریزش فالوور اینستاگرام می‌شود؟

  سوال سومی که مطرح شد: کاربران نظر خود را در مورد اینکه چرا کاربران صفحات برندها را آنفالو می‌کنند؟ کاربران جواب خود گفتند و دلیل ریزش فالوور اینستاگرام کاملاً مشخص شد:

  چه چیزی باعث ریزش فالوور اینستاگرام

  در این نمودار مشخص شد که برندها نیاز به زمان و تلاش زیادی برای تولید محتوای ارزشمند دارند. از طرفی برندها می‌توانند محصول خود را تبلیغ کنند اما محصول باید بخشی از محتوا را شامل شود و برندها نمی‌توانند پیشنهاد تبلیغاتی خود را به صورت مستقیم مطرح کنند!

  پاسخ کاربران به سوالات بالا منجر به یک پاسخ اساسی شد:

  دلیلی که باعث جذب کاربران می‌شود، ممکن است نتواند آن‌ها را برای همیشه به عنوان دنبال‌کننده برند شما نگه دارد! کاربران همیشه مخالف محتوای تبلیغاتی بیش از حد و بیشتر به دنبال محتوای ارزشمند هستند. در حقیقت اکثر کاربران می‌خواهند ویژگی‌های منحصر به فرد محصول شما را بدانند و شما باید محتوایی تولید کنید که نظر کاربران را نسبت به محصول یا خدمات خود جذب کنید!

  ۴ مسئله وجود دارند که با رعایت آن‌ها می‌توانید از ریزش فالوور اینستاگرام خود جلوگیری کنید:

  •     شخصیت برند خود و تصور افراد از آن را حفظ کنید.
  •     از زبان مناسب با برند و حوزه صنعتی خود استفاده کنید.
  •     بیشتر در مورد ویژگی‌های محصول یا خدمات خود صحبت کنید و مستقیماً پیشنهاد تبلیغاتی ندهید.
  •     در نهایت، رسانه‌های اجتماعی یک محیط تبلیغاتی نیستند.

  با رعایت این ۴ مسئله به راحتی می‌توانید از ریزش فالوور اینستاگرام جلوگیری کنید و حتی فالوورهای خود را در بلندمدت افزایش چشم‌گیری دهید.

  نتیجه‌گیری

  یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که صفحات مربوط به برندها با آن روبرو هستند، ریزش فالوور اینستاگرام است. در این مقاله به بررسی گزارش‌های شرکت Sprout Social پرداختیم که از کاربران نظرسنجی کرده بود! با رعایت نکاتی که در این مقاله گفته شد، به راحتی می‌توانید از ریزش فالوور اینستاگرام خود جلوگیری کنید.

  کوچک کردن
 6. این پاسخ ویرایش شده است.

  وردپرس پرکاربردترین سیستم مدیریت محتوای متن باز دنیا می باشد که برای راه اندازی هر نوع وب سایتی از آن استفاده می شود. در این آموزش وردپرس شما راهکار ها و ترفند هایی را می آموزید که با آنها خواهید توانست در جهت افزایش امنیت وردپرس و بهینه سازی آن گام های موثری را بردارید. این آموزش دربردارنده نکاتی جادامه مطلب ...

  وردپرس پرکاربردترین سیستم مدیریت محتوای متن باز دنیا می باشد که برای راه اندازی هر نوع وب سایتی از آن استفاده می شود. در این آموزش وردپرس شما راهکار ها و ترفند هایی را می آموزید که با آنها خواهید توانست در جهت افزایش امنیت وردپرس و بهینه سازی آن گام های موثری را بردارید.

  برای افزایش امنیت وردپرس چکار باید کرد؟

  این آموزش دربردارنده نکاتی جهت افزایش امنیت سایت های وردپرس,محافظت از فایل های وردپرس, اعمال محدودیت ورود, حفاظت از پایگاه داده و .. می باشد.

   وردپرس را همیشه بروز نگه دارید

  بروزرسانی وردپرس یکی از مهمترین و اصلی ترین بخش های این سیستم مدیریت محتوای متن باز می باشد. بروزرسانی های وردپرس شامل رفع باگ های امنیتی, اشکالات و افزودن ویژگی های جدید می شوند به طوری که پس از عرضه نسخه جدید وردپرس اکثر نویسندگان پوسته ها و افزونه های وردپرس اقدام به بروزرسانی و ارئه نسخه جدید افزونه یا قالب خود می کنند. همیشه بهترین نسخه وردپرس از لحاظ امنیت, آخرین نسخه آن می باشد پس بهتر است همیشه از آخرین نسخه وردپرس و همچنین قالب ها و افزونه ها استفاده کنید.
  به این نکته هم توجه کنید که : اگر پوسته ها و افزونه هایی که قبلا استفاده می کردید با نسخه های جدید وردپرس کار نکردند به احتمال زیاد آنها آنقدر امن نیستند که بتوانند با نسخه جدید خود را سازگار کنند.

   پیشوند جداول وردپرس را تغییر دهید

  تعداد زیادی از سایت هایی که با وردپرس راه اندازی می شوند از پیشوند جداول پیشفرض وردپرس یعنی ‘wp_’ استفاده می کنند. به دلیل اینکه اکثر سایت ها از این پیشوند برای جداول سایت خود استفاده می کنند افرادی که سعی در نفوذ و هک سایت شما را دارند به راحتی نام جداول وردپرس شما را می دانند و امنیت سایت شما کاهش پیدا می کند. برای اینکه امنیت سایت وردپرسی خود را بالا ببرید بهترین کار تغییر پیشوند جداول می باشد.

   نصب افزونه اسکنر امنیتی وردپرس : Acunetix WP Security

  افزونه Acunetix WP Security افزونه ای مفید جهت اسکن نصب وردپرس و ارائه پیشنهاداتی مطابق با آن به شما می باشد. این افزونه موارد زیر را چک می کند:

  • رمز های عبور
  • دسترسی به فایل ها (File Permissions)
  • امنیت پایگاه داده (Database Security)
  • حفاظت از مدیریت وردپرس

  این افزونه را از اینجا دانلود کنید.

   دفعات مجاز برای ورود های ناموفق را محدود کنید.

  افزونه خوب login lockdown می تواند تعداد دفعات مجاز برای ورود های ناموفق (Failed Login Attempts) را محدود کند. این افزونه زمانی که شخصی به صورت دستی یا توسط یک ربات سعی در حدس رمز سایت شما دارد بسیار مفید خواهد بود.

   جلوگیری از مرور دایرکتوری سایت شما توسط کاربران

  کاربران با مرور دایرکتوری سایت شما می توانند به اکثر فایل های موجود در هاست شما دسترسی داشته باشند. به طور پیش فرض امکان مرور دایرکتوری روی اکثر هاست ها فعال می باشد که می تواند یک ریسک امنیتی بزرگ برای شما به حساب آید.
  برای جلوگیری از مرور دایرکتوری سایت خود کافی است تا کد زیر را در فایل htaccess قرار دهید.

  ۱ Options -Indexes

   از عبارت “admin” به عنوان نام کاربری استفاده نکنید و رمز قوی برای نام کاربری خود انتخاب کنید.

  وردپس به طور معمول حساب کاربری مدیریت سایت وردپرس شما را با نام “admin” ایجاد می کند. بنابراین admin اولین نام کاربری ای خواهد بود که هکر ها سعی در استفاده از آن خواهند داشت. از وردپرس ۳.۰ به بعد شما می توانید نام کاربری را در زمان نصب وردپرس تغییر دهید. پس در هنگام نصب وردپرس سعی در انتخاب نام کاربری ای بجز admin کنید.

  به علاوه برای تمام کاربران سایت خود (همچنین پایگاه داده خود) رمز عبوری قوی انتخاب کنید. این کار می تواند تاثیر به سزایی در افزایش امنیت سایت شما بگذارد. از افزونه Strong Password Generator می توانید برای ساخت گذروازه هایی قوی استفاده کنید.

   آخرین نکته امنیتی و اما نه کم اهمیت ترین, پشتیبان گیری از وردپرس می باشد.

  آخرین نکته امنیتی در این آموزش پشتیبان گیری است اما گمان نکنید که اهمیت پشتیبان گیری کم است. پشتیبان گیری مرتب از سایت خود حس امنیت بیشتری نسبت به موارد بالا به شما می دهد. افزونه های زیادی برای وردپرس وجود دارند که عملیات پشتیان گیری از سایت شما را مدیریت می کنند.

  چند نمونه افزونه رایگان برای پشتیبان گیری از وردپرس شامل موارد زیر می شوند:

  کوچک کردن
 7. دلیل پر شدن حافظه گوشی چیست؟ در حالت عادی پر شدن حافظه گوشی دلایل مشخصی دارد. وقتی گوشی شما از اتصال حافظهSD پشتیبانی نکند و ظرفیت حافظه داخلی پیش فرض آن محدود باشد پر شدن حافظه ذخیره سازی اطلاعات دستگاه بیش از پیش آزاردهنده می‌شود. دانستن دلایل پر شدن گوشی نقش مهمی در جلوگیری از این کار دارد. وقتیادامه مطلب ...

  دلیل پر شدن حافظه گوشی چیست؟

  در حالت عادی پر شدن حافظه گوشی دلایل مشخصی دارد. وقتی گوشی شما از اتصال حافظهSD پشتیبانی نکند و ظرفیت حافظه داخلی پیش فرض آن محدود باشد پر شدن حافظه ذخیره سازی اطلاعات دستگاه بیش از پیش آزاردهنده می‌شود. دانستن دلایل پر شدن گوشی نقش مهمی در جلوگیری از این کار دارد. وقتی بدانید چه کارهایی باعث اشغال شدن ظرفیت گوشی و حافظه جانبی آن می‌شود راحت تر می‌توانید با آن مقابله کنید.

  نصب برنامه‌هایی که بیشتر وقت‌ها به اینترنت متصل هستند: این برنامه‌ها هرازچندگاهی برای بروزرسانی حجم زیادی از داده‌ها را دانلود می‌کنند.

  فیلم‌ها وعکس‌ها: با بزرگ‌تر شدن مگاپیکسل دوربین‌ها و افزایش کیفیت عکس‌ها و فیلم‌ها، حجم آنها هم روز به روز بیشتر می‌شود. یکی از دلایل اصلی پر شدن حافظه گوشی همین فیلم‌ها و عکس‌ها هستند.

  نصب اپلیکیشن‌های غیر ضروری: یکی دیگر از دلایل حافظه پر، لشکری از اپلیکیشن‌هاست که معمولا به بیشتر آنها هم نیازی ندارید.

  ویروسی شدن یا هک شدن گوشی: اگر بدون دلیل و یک شبه حافظه گوشی شما پر شد می‌تواند به دلیل حضور ویروس یا هک شدن گوشی شما باشد!

  حالا که دلایل را گفتیم بیایید بهترین روش‌های خالی کردن حافظه گوشی اندرویدی را به شما آموزش دهیم.

  خالی کردن حافظه گوشی اندرویدی با حذف حافظه کش (Cache)

  یکی از کاربردی‌ترین روش‌هایی که در صورت پر شدن حافظه گوشی می‌تواند شما را یاری کند، حذف حافظه کش (Cache) اپلیکیشن‌ها می‌شود. اگر تعداد اپلیکیشن یا برنامه‌هایی که در گوشی اندرویدیتان نصب هستند زیاد باشد و برای مدت زمان نسبتا طولانی از آن‌ها استفاده کرده‌ باشید، بدون تردید حجم اطلاعات ذخیره شده در حافظه کش دستگاهتان بسیار زیاد خواهد بود. بنابراین حذف این اطلاعات یکی از بهترین روش‌های خالی کردن حافظه گوشی اندرویدی محسوب می‌شود. شما می‌توانید حافظه کش اپلیکیشن‌ها را به طور تک تک و بنا به سلیقه و نیاز خود حذف کنید. همچنین می‌توانید از طریق منوی تنظیمات دستگاه به طور آنی دستور حذف حافظه کش تمام اپلیکیشن‌های نصب شده بر روی دستگاه را صادر نمایید!

  خالی کردن حافظه گوشی اندرویدی با حذف حافظه کش (Cache)

  برای حذف حافظه کش یک برنامه یا برنامه‌های مد نظرتان کافیست که پس از مراجعه به منوی Settings  به بخش Applications یا Apps مراجعه کنید و سپس با انتخاب برنامه مد نظر و لمس گزینه Clear Cache، حافظه کش آن برنامه را حذف نمایید. اما در روش دوم که از نظر خالی کردن حافظه گوشی اندرویدی بازده بهتری دارد، کافیست که به منوی Settings مراجعه کرده و گزینه Storage  را انتخاب کند. سپس گزینه Cached Data یا Junk files را انتخاب نمایید تا دستور حذف حافظه کش تمام اپلیکیشن‌های نصب شده در دستگاهتان صادر شود.

  خالی کردن حافظه گوشی اندرویدی با حذف محتوای پوشه دانلود (Downloads Folder)

  روش کارآمد دومی که با استفاده از آن می‌توانید حافظه گوشی خودتان را خالی کنید، حذف محتوای پوشه دانلود دستگاه می‌شود. اگر از افرادی باشید که با جستجوی در اینترنت فایل‌های زیادی می‎کنید، شکی نداشته باشید که محتوای پوشه دانلود دستگاهتان حجم بسیار زیادی از حافظه داخلی آن را ذخیره کرده است. به منظور حذف محتوای پوشه دانلود یا همان Downloads Folder هم می‌توانید به روش های مختلفی عمل کنید.

  خالی کردن حافظه گوشی اندرویدی با حذف محتوای پوشه دانلود (Downloads Folder)

  یکی از بهترین روش های موجود برای انجام این کار استفاده از منوی Settings و سپس Storage می‌شوید. در این بخش گزینه‌ای تحت عنوان Downloads وجود دارد که حجم تمام فایل‌های دانلود شده شما در دستگاه را نمایش می‌دهد. می‌تواند با لمس این گزینه دستور حذف محتوای پوشه دانلود را صادر کنید. دقت داشته باشید که در این روش تمام محتوای پوشه دانلود دستگاه بدون استثنا حذف می‌شوند. همچنین با استفاده از اپلیکیشن‌های مدیریت فایل یا اصطلاحا فایل منیجر (File Manager) هم قادر به حذف محتوای پوشه دانلود خواهید بود. بدین منظور پس از اجرای اپلیکیشن فایل منیجر باید به دنبال پوشه تحت عنوان Downloads باشید و محتوای مد نظرتان را از این پوشه حذف کنید. مزیت این روش مربوط به آزادی عمل شما نگهداری یا حذف نکردن فایل‌های دانلود شده موجود می‌شود. در برخی از دستگاه‌های اندرویدی هم با مراجعه به اپلیکیشن داور (Add Drawer) و سپس انتخاب گزینه Downloads قادر به حذف محتوای پوشه دانلود دستگاه خواهید بود.

  خالی کردن حافظه گوشی اندرویدی با حذف عکس‌ها و ویدیوها

  حتما می‌دانید که فایل‌هایی همچون عکس و ویدیو عموما حجم بالایی دارند. با توجه به افزایش وضوح دوربین گوشی‌های اندرویدی، حجم عکس و ویدیوهایی که با استفاده از آن‌ها ذخیره می‌شود هم افزایش یافته است. بنابراین اگر از علاقمندان به ضبط ویدیو و عکس باشید، بی‌شک یکی از عوامل پر شدن حافظه گوشی شما مربوط به وجود همین عکس و ویدیوها می‌شود. پس اگر بتوانید به هر شیوه‌ای این فایل‌ها را از حافظه گوشی اندرویدی خود حذف کنید، کمک زیادی به فرآیند خالی کردن دستگاه کرده‌اید! اما چگونه؟ مطمئنا شما تمایلی نسبت به حذف مستقیم و همیشگی ویدیوها و عکس‌های خاطره‌انگیز خود ندارید! پس تکلیف چیست؟

  خالی کردن حافظه گوشی اندرویدی با حذف عکس‌ها و ویدیوها

  تهیه بکاپ با Google Photos

  راه حل شما در تهیه فایل بکاپ از عکس‌ها و ویدئوهای مورد نظرتان خلاصه می‌شود. اگر از اینترنت پرسرعت بهره می‌برید و از نظر حجم اینترنت با محدودیت مواجه نیستید، می‌توانید از برنامه گوگل فوتوز (Google Photos) به منظور آپلود اتوماتیک عکس‌هایتان در اکانت گوگل استفاده کنید. به این صورت عکس‌هایی که توسط دوربین دستگاه ضبط می‌کنید، به محض اتصال به اینترنت در اکانت گوگل شما آپلود می‌شوند، بنابراین دیگر نیازی ذخیره آن‌ها در حافظه داخلی گوشی و اشغال فضای ذخیره سازی آن ندارید. با مراجعه به برنامه Google Photos و سپس انتخاب منوی Settings و فعال کردن گزینه Back up & Sync قابلیت بکاپ گیری یا آپلود اتوماتیک عکس‌های دوربین دستگاه در اکانت گوگل فعال می‌شود. همچنین با انتخاب گزینه Free Up Device Storage از همین منو می‌توانید از اپلیکیشن گوگل فوتوز بخواهید تا عکس‌هایی که در اکانت گوگل از آن‌ها بکاپ گرفته شده را از حافظه داخلی دستگاه حذف کند تا ملزم به حذف دستی این عکس‌ها از حافظه گوشی نباشید.

  تهیه بکاپ با Google Photos

  کوچک کردن
 8. مسعود عتیقی، مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه فناوری گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: در دوران باستان، این امکان وجود داشت که هنگام تماشای آسمان شب، به جای درخشش مبهم چراغ های شهر، آسمان تاریک و پر ستاره ای را انسانها ببینند و یک نوار نورانی از ستارگان را می‌ادامه مطلب ...

  مسعود عتیقی، مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه فناوری گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: در دوران باستان، این امکان وجود داشت که هنگام تماشای آسمان شب، به جای درخشش مبهم چراغ های شهر، آسمان تاریک و پر ستاره ای را انسانها ببینند و یک نوار نورانی از ستارگان را می‌دیدند که در آسمان از یک افق به افق دیگر بصورت کمان قرار دارد.

  او افزود:کهکشان مانند جزیره محلی در اقیانوس وسیع کائنات، متشکل از میلیاردها ستاره است که یکی از آنها خورشید است؛ اکنون می‌دانیم این کهکشان، ابرهای گسترده ای از گاز و غبار است و راه شیری، بسیار بیشتر از چیزی است که می‌توانیم از زمین بدون ابزار ببینیم.

  عتیقی درباره ریشه نام، ساختار و تاریخ کهکشان ها گفت:  تا ۱۹۱۰ میلادی، وجود کهکشان های دیگر تأیید نشده بود. منجمان مدت ها اعتقاد داشتند که تکه های نوری که از طریق تلسکوپ های خود می بینند، نه کهکشان های دیگر، بلکه سحابی و ابرهای گسترده از گرد و غبار نزدیک است اما ایده ذهنی وجود کهکشان‌های دیگر، زودتر از کشف آنها و در اوایل تا اواسط قرن هجدهم، توسط فیلسوف و دانشمند سوئدی، Emanuel Swedenborg و منجم انگلیسی Thomas Wrightمتولد شد که ظاهراً این ایده را مستقل از یکدیگر تصور کرده بودند.

  کهکشان راه شیری

  مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران توضیح داد: Immanuel Kant فیلسوف آلمانی، با تکیه بر کار رایت، از کهکشان‌ها به عنوان “جهان جزیره ای” یاد کرد. اولین شواهد مشاهده کهکشان های دیگر در سال ۱۹۱۲ توسط ستاره شناس آمریکایی Vesto Slipher ارائه شد، که متوجه شد اندازه گیری طیف های ابر رصدی او، تغییر مکان قرمز داشته و بنابراین بسیار دورتر از آن است که تصور می‌شود. افسانه هایی در فرهنگ‌های مختلف پیرامون این نوار نورانی اسرارآمیز در آسمان وجود دارد.

  عتیقی ادامه داد: هر فرهنگ با توجه به اعتقاداتش توضیحی در مورد راه شیری داده است. شرق آسیا، راه شیری را رودخانه نقره‌ای بهشت می‌دانست. فنلاندی‌ها آن را مسیر پرندگان می‌دیدند. طبق تصور گذشتگان ما، هنگام عبور باری از کاه در آسمان، مقداری کاه در طول مسیر بجا مانده و به همین دلیل به آن راه کاهکشان می‌گفتند.

  مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران بیان کرد: منظومه ما تقریباً در نیمی از راه تا مرکز کهکشان، به سمت لبه راه شیری واقع شده است؛ در واقع فاصله ما از مرکز کهکشان ۲۴۶۰۰۰ تریلیون کیلومتر است. انتظار می‌رود که بتوانیم مرکز راه شیری را بسمت صورت فلکی کمان ببینیم اما متأسفانه نمی‌شود، چرا که مرکز کهکشان در پشت ابر‌های وسیع گاز تیره پنهان شده و تلسکوپ‌های نوری نمی‌توانند از آن عبور کنند.

  منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

  کوچک کردن
 9. شهرام ناظری (در زبان كُردی: شارام نازری) (متولد ۲۹ بهمن ۱۳۲۸ در کرمانشاه) خواننده، موسیقی‌دان و آهنگساز موسیقی اصیل ایرانی است. شهرام ناظری در بیشتر آثار خود از شعرهای مولانا بهره برده‌است و طی ۳۰ سال فعالیت هنری، توانسته سبک جدیدی از موسیقی را که آمیخته به ادبیات حماسی و عرفانی ایران است به‌وجود آوادامه مطلب ...

  شهرام ناظری

  شهرام ناظری (در زبان کُردی: شارام نازری) (متولد ۲۹ بهمن ۱۳۲۸ در کرمانشاه) خواننده، موسیقی‌دان و آهنگساز موسیقی اصیل ایرانی است. شهرام ناظری در بیشتر آثار خود از شعرهای مولانا بهره برده‌است و طی ۳۰ سال فعالیت هنری، توانسته سبک جدیدی از موسیقی را که آمیخته به ادبیات حماسی و عرفانی ایران است به‌وجود آورد.
  دانلود تمام آثار منتشر شده از حجت آقای شهرام ناظری:

  لینک ۱

  لینک ۲

   

  کوچک کردن
 10. این پاسخ ویرایش شده است.

  برای دانلود می توانید از سایت های زیر استفاده کنید و یا اینکه به سادگی youtube download را در گوگل سرچ کنید و یا اینکه از لیست زیر استفاده کنید که همگی تست شده و کارا هستند: https://btclod.com https://ddownr.com https://yt1s.com/en5 https://www.freemake.com/free_video_downloader https://vidd.ly Qdowادامه مطلب ...

  برای دانلود می توانید از سایت های زیر استفاده کنید و یا اینکه به سادگی youtube download را در گوگل سرچ کنید و یا اینکه از لیست زیر استفاده کنید که همگی تست شده و کارا هستند:

  1. https://btclod.com
  2. https://ddownr.com
  3. https://yt1s.com/en5
  4. https://www.freemake.com/free_video_downloader
  5. https://vidd.ly
  6. Qdownloader.net

  یا اینکه از روش زیر استفاده کنید

  ویدئو پلیر VLC را که می‌شناسید؟ همان که آیکون زشت نارنجی شبیه مخروط‌های ایمنی کنار خیابان را دارد. با استفاده از این نرم‌افزار هم می‌توانید بیشتر فرمت‌های ویدئو ویدئو تماشا کنید و هم ویدئوهای دلخواهتان را با استفاده از روشی که خواهم گفت، از یوتیوب دانلود کنید. VLC هم روی ویندوز و هم روی مک قابل نصب است. فقط اگر از سیستم عامل مک استفاده می‌کنید مطمئن شوید که نسخۀ Mac OS X 10.7 یا جدیدتر باشد.

  کوچک کردن