1. ماشین حساب دستی یا جیبی این نوع ماشین حساب ها در قالب های ساده و کوچک طراحی شده اند و به راحتی در هر محیطی قابلیت جا به جایی و حمل را دارد.یک نمایشگر بسیار کوچک بر روی آن تعبیه شده که محاسبات خود را بر روی آن مشاهده میکنید.برخی از ماشین حساب های دستی به صورت جیبی طراحی شده اند که عملیات محدودتری راادامه مطلب ...

  ماشین حساب دستی یا جیبی

  این نوع ماشین حساب ها در قالب های ساده و کوچک طراحی شده اند و به راحتی در هر محیطی قابلیت جا به جایی و حمل را دارد.یک نمایشگر بسیار کوچک بر روی آن تعبیه شده که محاسبات خود را بر روی آن مشاهده میکنید.برخی از ماشین حساب های دستی به صورت جیبی طراحی شده اند که عملیات محدودتری را میتوانید با آن انجام دهید.

  ماشین حساب دستی یا جیبی

  ماشین حساب مهندسی یا علمی

  این نوع ماشین حساب یکی از پیشرفته ترین دستگاه های محاسباتی محسوب میشود که از یک نمایشگر دو خطی برای ارائه محاسبات و خروجی طراحی مجهز شده است.با این دستگاه علاوه بر چها عمل اصلی محاسبات دیگر نظیر محاسبه اینورس اعداد، محاسبه فاکتوریل اعداد، تبدیل دکارتی به قطبی و بالعکس، محاسبه اعداد توان دار، جذر، لوگاریتم و نسبت های مثلثاتی انجام دهید.علاوه بر آن برای برنامه نویسی نیز پیشنهاد میشود.

  ماشین حساب گرافیکی

  این نوع ماشین حساب برای رسم نمودارها و عبارات و توابع طراحی شده است.بدون شک یک دستگاه ایده آل برای دانشجویان و دانش آموزان برای رسم نمودارها شامل نمودار و محاسبات متعدد خواهد بود. با ماشین حساب های گرافیکی یک تجربه خاص را در اندرویدفون خود تجربه کنید.

  قابلیت و امکانات استفاده از ماشین حساب گرافیکی

  قابلیت رسم نمودارهای قطبی

  انجام کسرهای پیچیده و ساده

  محاسبات ساده ی + ، – ، x ، / ، ÷

  انجام آسان محاسبات توان و لگاریتم

  انجام محاسبات تانژانت ، سینوس، کسینوس و …

  قابلیت بزرگنمایی نمودارها

  قابلیت و امکانات استفاده از ماشین حساب گرافیکی

   

  کوچک کردن
  • 0
 2. بر‌اساس آمار و ارقام نشریه فوربس، ثروت تنها ۴۰۰ نفر از ثروتمندترین شهروندان آمریکایی روی هم از سرمایه کل ۱۵۰ میلیون آمریکایی فقیر بیشتر است، اما تکلیف آن دسته‌ای که در این میان قرار دارند، چه می‌شود؟ همان طبقه متوسط را می‌گویم؛ طبقه‌ای که هر تغییر و تحولی در جامعه دهد، بیشترین آسیب را می‌بیند. اگر جادامه مطلب ...

  بر‌اساس آمار و ارقام نشریه فوربس، ثروت تنها ۴۰۰ نفر از ثروتمندترین شهروندان آمریکایی روی هم از سرمایه کل ۱۵۰ میلیون آمریکایی فقیر بیشتر است، اما تکلیف آن دسته‌ای که در این میان قرار دارند، چه می‌شود؟ همان طبقه متوسط را می‌گویم؛ طبقه‌ای که هر تغییر و تحولی در جامعه دهد، بیشترین آسیب را می‌بیند. اگر جزو طبقه متوسط هستید، نه فقیرید و نه ثروتمند. البته آمارهای اخیر نشان می‌دهد که هر چه جلوتر می‌رویم انگار این طبقه متوسط در تمام کشورهای دنیا دارد آب می‌رود؛ دلیلش هم بحران اقتصادی است که گریبان کل دنیا را گرفته؛ بحرانی که پولدارها را پولدارتر می‌کند و طبقه متوسط را به سمت طبقه فقرا سوق می‌دهد.

  طبقه ضعیف، متوسط و ثروتمند جامعه چطور طبقه بندی می شوند

  بر‌اساس آمار و ارقام نشریه فوربس، ثروت تنها ۴۰۰ نفر از ثروتمندترین شهروندان آمریکایی روی هم از سرمایه کل ۱۵۰ میلیون آمریکایی فقیر بیشتر است، اما تکلیف آن دسته‌ای که در این میان قرار دارند، چه می‌شود؟ همان طبقه متوسط را می‌گویم؛ طبقه‌ای که هر تغییر و تحولی در جامعه دهد، بیشترین آسیب را می‌بیند. اگر جزو طبقه متوسط هستید، نه فقیرید و نه ثروتمند. البته آمارهای اخیر نشان می‌دهد که هر چه جلوتر می‌رویم انگار این طبقه متوسط در تمام کشورهای دنیا دارد آب می‌رود؛ دلیلش هم بحران اقتصادی است که گریبان کل دنیا را گرفته؛ بحرانی که پولدارها را پولدارتر می‌کند و طبقه متوسط را به سمت طبقه فقرا سوق می‌دهد. با این اوصاف اگر وضع دنیا به همین منوال پیش برود، احتمالا طی چند سال آینده، مخاطب طبقه متوسط، نیستید، یا فقیرید یا ثروتمند؛ حالا بنشینید کلاهتان را قاضی کنید، ببینید می‌خواهید جزو کدام طبقه باشید.اگر می‌خواهید جزو طبقه مرفهان باشید، بهتر است از همین حالا به فکر بیفتید. ما هم در این راه به شما کمک می‌کنیم و تفاوت‌های میان طبقه متوسط و مرفه را برایتان برمی‌شماریم.

  طبقه متوسط بی‌دغدغه زندگی می‌کند، سر طبقه مرفه برای دغدغه درد می‌کند

  پیتر مک‌ویلیامز می‌گوید: «دغدغه و سختی را با آغوش باز بپذیرید. با سختی کشیدن راحت باشید. شاید زندگی به کامتان تلخ شود اما می‌گذرد؛ این بهایی است که شما برای داشتن یک زندگی رویایی می‌پردازید.»
  یک شغل «امن» داشتن کار ساده‌ای است. خیلی راحت است که برای دیگری کار کنید. طبقه متوسط فکر می‌کند، راحت بودن مساوی است با خوشحال بودن، اما پولدارها این حقیقت را می‌دانند که اگر زندگی‌شان را در شرایط سخت قرار دهند، نتایج رویایی به دست خواهند آورد. اگر بخواهید خودتان را راه بیندازید، قاعدتا خطر می‌کنید و خب خطر کردن هم کار آسانی نیست، اما کمی خطر کردن شاید به نفع خودتان باشد؛ چرا که در نهایت به آرامش‌تان منجر می‌شود. شاید در ابتدای این راه شکست بخورید، اما باید بدانید که شکست خوردن اتفاق خوشایندی است. اگر شکست نخورید یعنی زیاد به خودتان زحمت نداده‌اید.

  طبقه متوسط از نردبان بالا می‌رود، طبقه مرفه مالک آن نردبان است

  «ثروتمندترین افراد دنیا به دنبال راه‌اندازی یک شرکت یا شبکه هستند؛ همه دنبال کار هستند.» طبقه متوسط همیشه گرایش به کار کردن برای دیگری دارد. بله اشتباه نکنید؛ آنها برای خودشان شغل دارند. پول درمی‌آورند، اما پولدارها خودشان رئیس خودشان هستند و شغل ایجاد می‌کنند. پولدارها همیشه صاحب یک بیزنس هستند. آنها در واقع نردبان طبقه متوسطند. پولدارها این را می‌دانند که برای پول بیشتر درآوردن نیاز به نیروهای بیشتری دارند، بنابراین نردبان‌های بیشتری تولید می‌کنند.

  طبقه متوسط با همه دوست هستند

  ثروتمندان با عقل و احتیاط برای خود دوست پیدا می‌کنند. «همیشه بهتر است با کسانی که بهتر از شما هستند، معاشرت کنید. کسانی را برای دوستی انتخاب کنید که به لحاظ رفتاری از شما بهترند و می‌توانید آنها الگوبرداری کنید.»
  پولدارها می‌دانند که اگر دور و برشان پر از آدم‌های موفق باشد، موفقیت به سراغشان خواهد آمد. بنابراین سعی کنید بیشتر با آدم‌های موفق دوستی کنید؛ دوستی با بازنده‌ها شما را به هر آنچه که دارید، راضی نگه می‌دارد؛ چه به لحاظ رفتاری چه اجتماعی. این موفق‌ترها و بهترها هستند که می‌توانند روی شما تاثیر بگذارند، البته این را هم باید بدانید که پولدار بودن صرفا به معنای بهتر بودن افراد نیست. اما اگر درآمدتان کم است و می‌خواهید درآمد بیشتری داشته باشید، سعی کنید با افرادی که درآمدشان از شما بیشتر است و از شان اجتماعی خوبی هم برخوردارند، معاشرت کنید.
  طبقه متوسط کار می‌کنند که پول دربیاورند، ثروتمندان کار می‌کنند که یاد بگیرند
  «‌وقتی جوان هستید، کار کنید تا یاد بگیرید نه اینکه صرفا پول دربیاورید.» طبقه متوسط به آسانی در مقابل پیشنهاد شغلی که درآمدش از درآمد شغل فعلی‌شان بیشتر است، کارشان را عوض می‌کنند. پولدارها می‌دانند که کار کردن صرفا به معنای پول درآوردن نیست، به خصوص در دوران جوانی. البته که این تعریف در کشورهای مختلف دنیا متفاوت است. با این حال پولدارها می‌دانند که کار کردن در ابتدای راه مساوی است با توسعه و بهبود مهارت‌ها و در نهایت رسیدن به پول. یعنی شاید در ابتدای راه کارشان را با فروشندگی آغاز کرده باشند تا دنیای فروش کالا را بهتر درک کنند و در نهایت خودشان بشوند صاحب یک شرکت پوشاک. اگر می‌خواهید پولدار باشید، باید مهارت‌های لازم برای پولدار شدن را یاد بگیرد. مطمئن باشید که تمام پولدارهای دنیا از همان ابتدا با دریافت دستمزدهای آنچنانی
  پولدار نشدند.

  طبقه متوسط روی پول درآوردن تمرکز می‌کند، طبقه مرفه روی پس‌انداز کردن

  پس‌انداز کردن از اهمیت زیادی برخوردار است. سرمایه‌گذاری شاید حتی مهم‌تر باشد، اما به هر حال پول درآوردن شالوده هر دوی اینها است. شما باید این را بدانید که پس‌انداز و سرمایه‌گذاری کنید، اما برای رسیدن به اهداف بزرگ‌ قاعدتا باید بیشتر پول دربیاورید. پولدارها این را می‌دانند؛ بنابراین بیشتر کار می‌کنند تا بیشتر پول دربیاورند و بیشتر پس‌انداز و سرمایه‌گذاری کنید. اگر می‌خواهید پولدار شوید اول توانایی‌های درآمدزایی‌تان را بالا ببرید، بعد روی توانایی‌های پس‌انداز و
  سرمایه‌گذاری خود کار کنید.

  کوچک کردن
  • 7
 3. نوپای ناب (The Lean Startup) نویسنده: اریک ریس موضوع: توسعۀ محصول واجب است بخوانید نوپای ناب کتاب بسیار ارزشمندی است که خواندن آن برای هر فاندری ضروری است. این کتاب برای توسعۀ محصول رویکردی ارائه کرده که با پیروی از آن میزان هدر رفت منابع به حداقل خواهد رسید. در کتاب حاضر ۵ اصل مهم معرفی شده است: کاادامه مطلب ...

  نوپای ناب (The Lean Startup)

  نویسنده: اریک ریس
  موضوع: توسعۀ محصول
  واجب است بخوانید

  The Lean Startup

  نوپای ناب کتاب بسیار ارزشمندی است که خواندن آن برای هر فاندری ضروری است. این کتاب برای توسعۀ محصول رویکردی ارائه کرده که با پیروی از آن میزان هدر رفت منابع به حداقل خواهد رسید.

  در کتاب حاضر ۵ اصل مهم معرفی شده است:

  1. کارآفرینان همه‌جا هستند؛
  2. کارآفرینی یعنی مدیریت؛
  3. یادگیری معتبر؛
  4. بساز، بسنج، بیاموز؛
  5. حسابداری نوآورانه.

  که از میانشان «یادگیری معتبر (validated learning)» از همه برجسته‌تر است. موفقیت هر شرکت به میزان کارآمدی آن در یادگیری و توانایی‌اش در به ثبات رساندن کسب و کار گره خورده است.

  نوپای ناب به شما یاد می‌دهد که چگونه با مصرف حداقل منابع، ضرورت یک ایده را در بازار بسنجید؛ یعنی مثلاً این ایده‌ای که می خوام پیاده کنم در ایران جواب می‌دهد؟ مردم از آن استقبال می‌کنند؟ ارزش سرمایه‌گذاری دارد؟ کاربرد این رویکرد فقط برای توسعۀ محصول نیست بلکه برای هر جنبۀ دیگری از استارت آپ نیز می‌توان استفاده کرد.اریک ریس در مقدمۀ کتاب از تجربیات جوانی خود می‌گوید. اینکه چطور قصد پیاده‌سازی ایده‌ای پرسود در حوزۀ فناوری اطلاعات داشته و بعد از شکست پروژه چه درس‌هایی گرفت. چرا دچار این اشتباهات شد. چطور ممکن بود آن همه پیش‌فرض ذهنی که او و همکارانش داشتند در عمل چیزی دیگری از آب دربیاید. اریک ریس با مطالعۀ فراوان و بررسی متدهای مختلف، روش جدیدی برای تحلیل کسب‌وکارهای نوپا یافته و ماحصل نتایج خود را در این کتاب بیان کرده است. تئوری‌های مطرح‌شده در این کتاب از اولین مرحلۀ پروش ایده تا توسعۀ محصول و بازار سنجی کاربرد دارند. به بیان دیگر با خواندن نوپای ناب بینش عمیقی از ایده‌ای که در ذهن دارید به دست خواهید آورد. اینکه آیا ایدۀ من در بازار خواهانی دارد؟ آیا کسب و کار من می‌تواند مشتری کافی جذب کند؟ آیا توان زنده ماندن در بازار را خواهم داشت؟

  نویسنده به شما آموزش می‌دهد که چطور منابعتان را مدیریت کنید تا برای پیاده‌سازی ایده‌ای که هنوز در موفقیتش مردد هستید مجبور به صرف بودجۀ زیادی نشوید. از ویژگی‌های مثبت این کتاب استفاده از مثال‌های واقعی برای تشریح تئوری‌های بیان شده است. اریک ریس تمام تلاشش را معطوف کرده تا چارچوبی فکری برای تحلیل استارتاپ‌ها در ذهن شما به وجود آورد؛ چرا که اگر این بینش ذهنی را داشته باشید برای فازهای مختلف رشد و توسعۀ محصول دقیقاً می‌دانید چه باید بکنید. خواهید فهمید چه زمانی وقت تغییر است و چه زمانی برای جلوگیری از ضرر توقف کنید. هیچ فاندری دست‌خالی از خواندن این کتاب برنمی‌گردد.

  کوچک کردن
  • 6
 4. پیوند مو: چه انتظاری باید داشت؟ داشتن موهای سالم مانند سلامتی و جوانی، تا زمانی که با مشکل مواجه نشده باشید، چندان مورد توجه ما قرار نمی‌گیرد. در بسیاری از افراد، عمل پیوند مو می‌تواند ظاهر جوانی را به آنها بازگرداند و سری با موی پرپشت به آنها هدیه دهد. اگر نازک شدن مو یا طاسی سر شما را آزار می‌دهد،ادامه مطلب ...

  پیوند مو: چه انتظاری باید داشت؟

  پیوند مو چه انتظاری باید داشت
  داشتن موهای سالم مانند سلامتی و جوانی، تا زمانی که با مشکل مواجه نشده باشید، چندان مورد توجه ما قرار نمی‌گیرد. در بسیاری از افراد، عمل پیوند مو می‌تواند ظاهر جوانی را به آنها بازگرداند و سری با موی پرپشت به آنها هدیه دهد.
  اگر نازک شدن مو یا طاسی سر شما را آزار می‌دهد، باید به فکر چاره باشید تا اعتماد به نفس‌تان را از دست ندهید. اما در ابتدا باید با یک پزشک متخصص مشورت کنید و انتظارات خود را قبل، در طول و پس از عمل بشناسید.

  عمل پیوند مو به چه معناست؟

  پیوند مو یک عمل جراحی است که در آن از موی سر فرد برای پر کردن نقاط خالی و بدون مو استفاده می‌شود. این عمل از سال ۱۹۵۰ در ایالات متحده رواج داشته و در سال‌های اخیر تکنیک‌های زیادی به آن اضافه شده است.این عمل معمولا در مطب پزشک و به صورت سرپایی انجام می‌گیرد. پزشک در ابتدای کار پوست سرتان را پاکسازی و سپس از داروی بی‌حسی استفاده می‌کند. در عمل جراحی، فولیکول‌های سالم در نقاط مشخص شده کاشته می‌شوند تا موی جدید رشد کند. در روش FUSS، یک نوار باریک از پشت سر برداشته شده و در نقاط خالی کاشته می‌شود. در این روش، نقاط طاس فورا با موی جدید پوشانده می‌شوند.سپس، جراح نوارهای برداشته شده را به گرافت‌های کوچک پیوند می‌دهد. تعداد گرافت‌هایی که هر فرد دریافت می‌کند، بسته به نوع، جنس و رنگ موی فرد متفاوت خواهد بود. اگر قرار باشد از روش FUE استفاده شود، جراح در وهله اول پشت سرتان را می‌تراشد. سپس، فولیکول‌های مو را یک به یک از این بخش جدا کرده و در نقاط دلخواه سر می‌کارد تا طاسی سر پوشانده شود.بسته به اندازه پیوندی که قرار است روی سرتان انجام بگیرد، فرآیند کاشت حدود ۴ تا ۸ ساعت به طول می‌انجامد. اگر ریزش موی‌تان متوقف نشود یا بخواهید موهای ضخیم‌تری داشته باشد، پس از این عمل باید عمل دیگری انجام دهید.منبع: webmd

  کوچک کردن
  • 3
 5. سایت دانلود از یوتیوب با لینک مستقیم دانلود فیلم از یوتیوب بدون نرم‌افزار مزیت‌های متعددی دارد. از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به در دسترس بودن در همه‌ی سیستم‌های عامل عدم نیاز به دانلود و نصب نرم‌افزار و اپلیکیشن اضافه اشاره کرد. یکی از راهکارهای آسان، استفاد از وب‌سایت vdyoutube است. برای دانلود فیلم اادامه مطلب ...

  سایت دانلود از یوتیوب با لینک مستقیم

  دانلود فیلم از یوتیوب بدون نرم‌افزار مزیت‌های متعددی دارد. از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به در دسترس بودن در همه‌ی سیستم‌های عامل عدم نیاز به دانلود و نصب نرم‌افزار و اپلیکیشن اضافه اشاره کرد. یکی از راهکارهای آسان، استفاد از وب‌سایت vdyoutube است. برای دانلود فیلم از یوتیوب بدون نرم‌افزار در وب‌سایت VD، مراحل زیر را دنبال کنید.

  ۱- ابتدا وارد وب‌سایت یوتیوب شوید و فیلم مورد نظر خود را در آن پیدا کنید. سپس در آدرس بالای صفحه، پیش از کلمه‌ی youtube، حروف vd را نوشته و دکمه‌ی اینتر را فشار دهید. این کار، شما را به سایت دانلود از یوتیوب با لینک مستقیم می‌برد.

  سایت دانلود از یوتیوب

  ۲- در وب‌سایت جدید، لینک دانلود فیلم یوتیوب دیده می‌شود که می‌توانید با انتخاب کیفیت مورد نظر از بین کیفیت‌ها و فرمت‌های موجود، ویدیوی مورد نظر را با لینک مستقیم دانلود کنید.

  دانلود از یوتیوب با لینک مستقیم

  وب‌سایت دیگری که برای دانلود از یوتیوب بدون نرم‌افزار کاربرد دارد، KeepVid نام دارد که از قدیمی‌ترین سرویس‌ها محسوب می‌شود. برای دانلود از KeepVid مراحل زیر را دنبال کنید:

  ۱- وارد وب‌سایت یوتیوب شوید و ویدیوی مورد نظر خود را پخش کنید.

  ۲- از منوی پایین ویدئو، روی دکمه‌ی Share و سپس Copy کلیک کنید. آدرس اشتراک ویدئو در کلیپ‌بورد کامپیوتر کپی می‌شود.

  چگونه از یوتیوب دانلود کنیم

  ۳- وارد وب‌سایت Keepvid.pro شوید و وارد منوی Video Downloader و سپس Youtube Video Downloader شوید و لینک را وارد کنید.

  از یوتیوب دانلود کنیم

  ۴- برای دانلود فیلم مورد نظر، روی دکمه‌ی Best Download در صفحه‌ی جدید کلیک کنید یا برای تغییر فرمت و کیفیت فیلم دانلودی، دکمه‌ی Download Other Formats را فشار دهید.

  نرم‌افزار دانلود از یوتیوب

  برخی کاربران، نرم‌افزار دانلود از یوتیوب را به روش‌های آنلاین ترجیح می‌دهند. برای این دسته از کاربران هم گزینه‌های متعددی وجود دارد. از مشهورترین انواع نرم‌افزار دانلود از یوتیوب می‌توان ۴K Video Downloader را نام برد. برای دانلود از یوتیوب با لینک مستقیم با استفاده از این نرم‌افزار، مراحل زیر را انجام دهید:

  ۱- وارد وب‌سایت ۴kdownload شوید و نرم‌افزار ۴K Video Downloader را دانلود کنید. این نرم‌افزار برای هر دو سیستم‌عامل ویندوز و مک در دسترس قرار دارد. مراحل نصب را مانند نرم‌افزارهای دیگر در مک یا ویندوز دنبال کرده و سپس نرم‌افزار را اجرا کنید.

  نرم افزار دانلود از یوتیوب

  ۲- وارد وب‌سایت یوتیوب شوید و ویدیوی مورد نظر خود را انتخاب کنید. آدرس صفحه‌ای که ویدئو در آن پخش می‌شود را کپی کرده و و طبق تصویر زیر در نرم‌افزار ۴K Video Downloader وارد (Paste) کنید.

  ۳- از منوی Format، فرمت و کیفیت مورد نظر خود را انتخاب کنید. در مرحله‌ی آخر، روی دکمه‌ی Download کلیک کنید تا فرایند دانلود آغاز شود.

  ۴- پس از دانلود شدن ویدئو توسط نرم‌افزار ۴K Video Downloader می‌توانید آن را از داخل همان نرم‌افزار اجرا کنید (کلیک راست و گزینه‌ی Play) یا پوشه‌ی دانلود را باز کرده و فایل را برای اشتراک یا انتقال به پوشه‌ای دیگر در کامپیوتر، انتخاب کنید (کلیک راست و انتخاب Show in Folder).

  از نرم‌افزارهای محبوب دیگر که می‌توان برای دانلود از یوتیوب به کار گرفت می‌توان به VLC اشاره کرد. این نرم‌افزار متن‌باز به‌صورت رایگان در اختیار کاربران قرار دارد و با چند مرحله‌ی ساده در ویندوز و مک، عملیات دانلود را انجام می‌دهد. اگر برای شما هم این سؤال پیش آمده است که با استفاده از VLC چگونه از یوتیوب دانلود کنیم مراحل زیر را دنبال کنید:

  ۱- وارد وب‌سایت یوتیوب شوید و ویدیوی مورد نظر خود را پخش کنید. سپس آدرس ویدئو را برای وارد کردن در VLC کپی کنید.

  ۲- اگر نرم‌افزار VLC را روی کامپیوتر ندارید، آن را از این لینک دانلود کرده و نصب کنید. پس از اجرای نرم‌افزار، باید از بخش Network آن برای دانلود از یوتیوب بهره ببرید.

  ۳- در نسخه‌ی ویندوز VLC وارد منوی Media و سپس Open Network Stream شوید. اگر از کاربران مک هستید، آدرس File و سپس Open Network را دنبال کنید.

  چگونه از یوتیوب دانلود کنیم VLC

  ۴- در پنجره‌ی باز شده، آدرس ویدیوی مورد نظر را وارد کنید (کلیک راست و Paste) و Play (در ویندوز) یا Open (در مک) را انتخاب کنید. نرم‌افزار VLC، ویدیوی موردنظر را در داخل خود پخش می‌کند.

  ۵- در این مرحله باید اطلاعات مکانی ویدئو را پیدا کنید. در ویندوز وارد منوی Tools و سپس Codec Information شوید و در مک، منوی Window و سپس Media Information را انتخاب کنید.

  ۶- از پایین پنجره، کل آدرس موجود در فیلد Location را کپی کنید (کلیک راست و Copy در ویندوز و کلیک راست و Open URL در مک). در ویندوز، آدرس کپی شده را در مرورگر وب خود وارد کنید. در مک نیز مرورگر به‌صورت پیش‌فرض آدرس را باز می‌کند.

  ۷- همان‌طور که می‌بینید، ویدئو در مرورگر شما بدون بازکردن یوتیوب، پخش می‌شود، برای دانلود ویدئو، روی آن کلیک راست کرده و Save video as را انتخاب کنید. مرحله‌ی نهایی، انتخاب مکان ذخیره‌سازی فیلم است. فراموش نکنید که با این روش، امکان انتخاب کیفیت فیلم برای دانلود وجود ندارد.

  کوچک کردن
  • 4
 6. هر كامپيوتري كه به اينترنت وصل است ـ از جمله كامپيوتري كه با آن اين گزارش را مي‌خوانيد ـ بخشي از يك شبكه است. شما كه در خانه با يك مودم به يك مؤسسه ارائه دهنده سرويس‌هاي اينترنتي (ISP) وصل مي‌شويد، در محل كار بخشي از يك شبكه محلي هستيد و بيشتر مواقع باز هم با مودم به يك ISP و از آن به اينترنت و يا اادامه مطلب ...

  هر کامپیوتری که به اینترنت وصل است ـ از جمله کامپیوتری که با آن این گزارش را می‌خوانید ـ بخشی از یک شبکه است. شما که در خانه با یک مودم به یک مؤسسه ارائه دهنده سرویس‌های اینترنتی (ISP) وصل می‌شوید، در محل کار بخشی از یک شبکه محلی هستید و بیشتر مواقع باز هم با مودم به یک ISP و از آن به اینترنت و یا اینکه از طریق تلفن همراه به خدمات دهنده اینترنتی اپراتورتان متصل می‌شوید.
  به عبارتی بهتر، نوع اتصال شما به هیچ وجه اهمیت نخواهد داشت، ولی روشن است که شرکت‌های کوچک و بزرگ بسیاری به کار ارائه خدمات اینترنتی مشغولند و همین نکته، موجب ایجاد مراکز تمرکز خدمات در منطقه‌های گوناگون خواهد شد که POP نامیده می‌شود؛ این نقاط، مراکزی هستند که کاربران محلی را با استفاده از مودم و تلفن یا خطوط ارتباطی مشخصی به شبکه شرکت وصل می‌کنند.

  در ادامه این مراکز از طریق خطوطی به یکدیگر متصل شده و در پایان از طریق NAP ها به سایر خدمات دهنده ها متصل می‌شوند تا شبکه‌های تشکیل شده توسط شرکت‌های گوناگون به هم پیوند خورده و سرانجام اینترنت به وجود بیاید. البته شاید بد نباشد که بدانید، برای یافتن راه درست انتقال اطلاعات در این دنیای شکل گرفته، نیازمند راهنمایانی خواهیم بود که روتر نام دارند و همین ابزارها هستند که موجب ارتباط دو کاربر در دو سوی جهان در کسری از ثانیه می‌شوند.

  شبکه اتصال اینترنت

  بدین ترتیب، روند اتصالاتی که با شبکه شدن چند رایانه آغاز شده و به POP ها رسیده بود، از طریق NAP ها به هم پیوسته و سرانجام با کابل‌های بزرگ (ملقب به ستون فقرات) در اندازه یک شهر، یک استان، یک کشور و حتی قاره ای به یکدیگر پیوند می‌خورد تا جهان به صورت مجموعه‌ای به هم پیوسته و یکپارچه درآید و البته اینجاست که نوع کابل مورد استفاده، سهم بسزایی در سرعت تبادل اطلاعات ـ که در کاربرد خودمانی سرعت اینترنت هم نامیده می‌شود ـ خواهد داشت.
  خطوط ستون فقراتی اینترنت در دنیا
  تصویر خطوط ستون فقراتی اینترنت در دنیا که به صورت شماتیک از زاویه قطب شمال ترسیم شده است
  تا اینجای کار بستر ارتباط جهانی فراهم شده اما سیستم چگونه بین کاربری که از کشورمان به آن متصل شده و کاربری که از یک کشور دیگر به شبکه راه یافته، تمایز قائل خواهد شد؟
  پاسخ این‌ پرسش در نشانی‌های اختصاصی نهفته که نشانی‌های IP نام گرفته و بنا بر پروتکل‌های خاصی مورد تأیید همه کشورها قرار گرفته‌اند؛ به این ترتیب که رایانه یا هر وسیله دیگری که به اینترنت متصل می‌شود، از یک شماره اختصاصی بهره خواهد برد که به آن IP می‌گویند.

  البته این آدرس‌ها، هنگامی معنادار خواهد شد که سایر نقاط متصل به اینترنت هم از آدرس بهره‌مند شده باشند و اینجاست که سیستم نام دامنه سایت‌ها (که DNS نامیده می‌شوند) طی پروتکل‌های دیگر مورد تأیید قرار گرفته و عملیات فراخوانی یک وب‌سایت کامل خواهد شد؛ همان آدرسی که در مرورگرتان تایپ می‌کنید تا به سایت خاصی رهنمون شوید.

  ماجرا این گونه خواهد بود که وقتی آدرس یک سایت خاص را در مرورگرتان تایپ می‌کنید، درخواست شما از راه ابزارهایی چون راهبان‌ها (روترها)، بدون اینکه بدانید، به سرور آن سایت منتقل شده و سرانجام اطلاعات مورد تقاضای شما از طریق خطوط ارتباطی به سیستم شما منتقل خواهد شد.

  این توضیحات تمام راز پیچیده‌ای را که جزیی از زندگی امروزمان به شمار می‌رود در بر گرفته، ولی بی گمان، هنگامی که سخن از مقوله‌هایی چون بومی کردن اینترنت به میان می‌آید، درخواهیم یافت که گاه همین توضیحات هم ممکن است برای راهگشایی از گره‌های پیش رویمان مفید واقع شود!

  تصویر خطوط ارتباط فیبر نوری در شهر نیویورک
  تصویر خطوط ارتباط فیبر نوری در شهر نیویورک و در بخش منهتن جنوبی که برپایه رنگ، سرعت انتقال اطلاعاتشان مورد قیاس قرار گرفته و تصویر یک هتل بزرگ برای درک ابعاد واقعی نقشه به آن افزوده شده است؛ بخش‌های روشن‌تر از کابل‌های قدرتمندتر بهره می‌برند و به عبارت ساده‌تر، سرعت اینترنت در آنها بیشتر است.
  منبع: تابناک

  کوچک کردن
  • 2
 7. GPS، سامانه ای است که با استفاده از تعدادی ماهواره، جهت یابی می کند. ماهواره های موقعیت یاب در هر 12 ساعت یک بار به دور مدارهای دقیق ردیابی در گردش هستند، هر کدام از آنها با ارائه سیگنال های خاصی به ایستگاه های مستقر در زمین اطلاعاتی را برای بررسی در اختیار دستگاه های GPS قرار می دهند که در نهایت موادامه مطلب ...

  GPS، سامانه ای است که با استفاده از تعدادی ماهواره، جهت یابی می کند. ماهواره های موقعیت یاب در هر ۱۲ ساعت یک بار به دور مدارهای دقیق ردیابی در گردش هستند، هر کدام از آنها با ارائه سیگنال های خاصی به ایستگاه های مستقر در زمین اطلاعاتی را برای بررسی در اختیار دستگاه های GPS قرار می دهند که در نهایت موجب تعیین موقعیت دقیق گیرنده ها می شود. هنگام استفاده از جی پی اس، درخواست شما به ایستگاه های زمینی منتقل می شود و طی فرآیندی بسیار پیچیده، موقعیت مشخص شده به گوشی یا رایانه همراه تان ارسال می شود. به طور کلی اساس کار جی پی اس، ارسال سیگنال های رادیویی با فرکانس بالا و به طور پیوسته است که زمان و مکان ماهواره را نسبت به زمین مشخص می کند.

  جی پی اس چگونه کار می کند؟

  سیستم های جی پی اس، دقت مسیریابی بالایی دارند؛ به گونه ای که در هر زمان و شرایط آب و هوایی می توان به راحتی می توان در مورد موقعیت و مسیر مورد نظر اطلاعات بدست آورد. بازه دقت جی پی اس معمولا میان ۲ تا ۵ متر است که به موقعیت مورد نظر، پوشش دهی و سرعت اینترنت مناسب و موارد مشابه بستگی دارد.

  همچنین یک گیرنده جی پی اس روی زمین مانند گوشی های هوشمند، با دریافت این اطلاعات از سه ماهواره یا بیشتر، آنها را پردازش کرده و موقعیت گیرنده و کاربر را با اندازه گیری های مختلف گیرنده اطلاعات، مختصات جغرافیایی (طول و عرض جغرافیایی و ارتفاع از سطح دریا)، فاصله تا مقصد، سرعت، مدت زمان سفر، زمان طلوع و غروب خورشید و ماه (در تقویم نجومی)، تعداد ماهواره ها، زمان محلی و … را در هر ساعتی از شبانه روز و هر شرایط آب و هوایی، محاسبه کرده و آن را در اختیار شما قرار می دهد.

  کاربردهای GPS

  جی پی اس در بسیاری از صنایع و تکنولوژی ها کاربرد دارد. رایج ترین موارد استفاده از جی پی اس عبارتند از:استفاده در تکنولوژی ردیاب خودرو، کشتی رانی، عملیات نجات هنگام وقوع سیل و زلزله، پروژه های عمرانی، کوهنوردی و کنترل ترافیک.

   برخی از کاربرد های متنوع دیگر آن عبارتند از:

  1.  دانشمندان مینسوتا از جی پی اس برای مطالعه حرکات و عادات غذایی گوزن ها استفاده می کردند.
  2.  جستجوگران از جی پی اس برای اندازه گیری نحوه جابجایی ساختمان ها پس از بمب گذاری در شهر اوکلاهما استفاده می کردند.
  3.  جی پی اس به حل و فصل اختلافات مربوط بین املاک و مالکان زمین کمک می کند.
  4.  داده های جی پی اس نشان داده است که کوه اورست بلندتر می شود.
  5.  باستان شناسان دریایی از جی پی اس برای راهنمایی شکار کشتی های تحقیقاتی استفاده می کنند.

  کاربردهای GPS

   جی پی اس به طور همزمان به ۵ سوال پاسخ می دهد:

  1. کجا هستم؟
  2.  به کجا می روم؟
  3. کجا هستی؟
  4.  بهترین راه برای رسیدن به آن جا چیست؟
  5.  چه زمان به آن جا خواهم رسید؟

  جی پی اس تنها سیستم امروزی است که می تواند موقعیت مکانی دقیق شما را در هر زمان و در هر شرایط آب و هوایی بدون توجه به مکانی که هستید نشان دهد.

  کوچک کردن
  • 2
 8. فعالیت در حوزه موادغذایی امتیاز خوشمزه‌ترین بخش کسب و کارهای خانگی به طبخ مواد غذایی یا تهیه و پخت غذا می‌رسد. بعضی از افراد فعال در این کسب و کار به آماده‌سازی مواد غذایی برای تهیه غذا می‌پردازند. مثلا با ایجاد یک صفحه در فضای مجازی یا عضویت در سایت‌های مربوطه به معرفی محصولاتشان می‌پردازند. اغلب اادامه مطلب ...

  فعالیت در حوزه موادغذایی

  فعالیت در حوزه موادغذایی

  امتیاز خوشمزه‌ترین بخش کسب و کارهای خانگی به طبخ مواد غذایی یا تهیه و پخت غذا می‌رسد. بعضی از افراد فعال در این کسب و کار به آماده‌سازی مواد غذایی برای تهیه غذا می‌پردازند. مثلا با ایجاد یک صفحه در فضای مجازی یا عضویت در سایت‌های مربوطه به معرفی محصولاتشان می‌پردازند. اغلب این محصولات شامل سیرداغ، پیازداغ، کدو و بادمجان سرخ شده، سبزیجات خرد شده و سرخ ‌شده و گاهی نخود سبز و باقالی پاک شده است. بخش دیگر این کسب و کار مربوط به فروش غذای آماد‌ه خانگی است. معمولا صاحبان کسب و کار تعیین می‌کنند که چه غذاهایی را می‌توانند آماده کنند و براساس آن سفارش می‌گیرند.

  این بخش اغلب شامل تهیه غذاهای ایرانی و غذاهای سرد مثل سالاد الویه و گاهی فینگرفودها یا غذاهای لقمه‌ای است. حجم کار تهیه غذا در منزل بستگی به نوع غذاها و میزان سفارشاتی که در طی روز گرفته می‌شود، دارد. هرچه تعداد انواع غذا و خدماتی که ارائه داده می‌شود بیشتر باشد، به تعداد افراد بیشتری نیاز است تا کارها به خوبی صورت گیرد. در همین بخش می‌توان به طبخ انواع مرباها و رب‌ها، تهیه انواع ترشیجات و گاهی تهیه لواشک نیز اشاره کرد. در برخی از موارد سفارشات انواع کیک پذیرفته می‌شود. بهترین فضا برای به‌اشتراک گذاشتن هنر و مهارتتان و دیده‌شدن و در نهایت فروش بهتر، استفاده از شبکه‌های اجتماعی مانند ایسنتاگرام است که با ساختن یک صفحه کاری می‌توانید با مخاطبان و مشتریان خود در ارتباط باشید.

  طراحی و کارهای دستی

  کی از فعالیت‌هایی که مورد توجه خانم‌های جوان است، ساخت زیورآلات، گل سر، تل، کش مو و ساخت دریم‌کچر است. برای ساخت دستبند، تل، گل سر و کش مو می‌توان از مدل‌های موجود در اینترنت ایده گرفت علاوه بر این نگاه کردن به کارهای دیگران باعث می‌شود تا افراد تازه‌کار در این عرصه به سلیقه مخاطبان پی ببرند و در نهایت طرح‌های جدیدتری ارائه دهند. ایده‌پردازی‌ها به ذوق و علاقه شخص بستگی دارد. مثلا دربرخی صفحات مجازی از ایسنتاگرام دیده می‌شود که زیورآلات با انواع فلزات، چوب یا مهره‌های شیشه‌ای یا سنگ ساخته می‌شود. برای تعیین مبالغ باید در نظر بگیرید که شما برای ساخت محصولاتتان باید مواد اولیه اعم از فلزات یا چوب، پارچه، کش مناسب، تل و کلیپس ساده تهیه کنید، پس باید جوری قیمت‌گذاری کنید که سود دوجانبه باشد. تاج و گیره سر عروس نیز از محصولات جذابی است که برخی صاحبان کسب و کار خانگی به ساختن آن اقدام می‌کنند. برای ساخت دریم‌کچرها می‌توان از ویدیوهای آموزش که در اینترنت وجود دارد استفاده کرد. دریم‌کچرها در مدل‌های گوناگون و ابعاد مختلفی ساخته می‌شوند و بسیار مورد توجه مردم است. در اینستاگرام صفحه‌ای بسازید و با تهیه محتوایی جذاب از هنرتان، فروش خوبی را شروع کنید. از سایت دیوار نیز می‌توانید برای فروش محصولات خود استفاده کنید.

  کی از فعالیت‌هایی که مورد توجه خانم‌های جوان است، ساخت زیورآلات، گل سر، تل، کش مو و ساخت دریم‌کچر است. برای ساخت دستبند، تل، گل سر و کش مو می‌توان از مدل‌های موجود در اینترنت ایده گرفت علاوه بر این نگاه کردن به کارهای دیگران باعث می‌شود تا افراد تازه‌کار در این عرصه به سلیقه مخاطبان پی ببرند و در نهایت طرح‌های جدیدتری ارائه دهند. ایده‌پردازی‌ها به ذوق و علاقه شخص بستگی دارد. مثلا دربرخی صفحات مجازی از ایسنتاگرام دیده می‌شود که زیورآلات با انواع فلزات، چوب یا مهره‌های شیشه‌ای یا سنگ ساخته می‌شود. برای تعیین مبالغ باید در نظر بگیرید که شما برای ساخت محصولاتتان باید مواد اولیه اعم از فلزات یا چوب، پارچه، کش مناسب، تل و کلیپس ساده تهیه کنید، پس باید جوری قیمت‌گذاری کنید که سود دوجانبه باشد. تاج و گیره سر عروس نیز از محصولات جذابی است که برخی صاحبان کسب و کار خانگی به ساختن آن اقدام می‌کنند. برای ساخت دریم‌کچرها می‌توان از ویدیوهای آموزش که در اینترنت وجود دارد استفاده کرد. دریم‌کچرها در مدل‌های گوناگون و ابعاد مختلفی ساخته می‌شوند و بسیار مورد توجه مردم است. در اینستاگرام صفحه‌ای بسازید و با تهیه محتوایی جذاب از هنرتان، فروش خوبی را شروع کنید. از سایت دیوار نیز می‌توانید برای فروش محصولات خود استفاده کنید.

  پرورش دام یک سرمایه گذاری پر سود

  پرورش دام یک سرمایه گذاری پر سود

  به افرادی که علاقه مند به پرورش دام هستند پرورش دام را پیشنهاد می کنم چون پرورش دام یک سرمایه گذاری پر سود می باشد. برای این کار کافی است یک مکان در خارج از شهر مانند مناطق روستایی یا … پیدا کنند و به پرورش و نگهداری دام بپردازند. راه اندازی یک دامداری واقعا یک سرمایه گذاری پر سود است. پرورش گوسفند را مثال میزنم که با خرید چند بره علاوه بر وزن گیری آنها و سود روی بزرگ شدن آنها هر سال بر اثر زاد و ولد تعدادشان هم زیاد می شود و علاوه بر آن از محصولات آن ها هم می توانید کسب درآمد کنید.

  کوچک کردن
  • 1
 9. آب نسبت به غذا بسیار ضروری تر برای بدن است. افرادی که اعتصاب غذا می کنند اما با دسترسی به آب می توانند چند ماه یا بیشتر زنده بمانند. مقاله ای در مجله پزشکی بریتانیا توصیه می کند افرادی که در معرض اعتصاب غذا قرار می گیرند باید 1.5 لیتر آب در روز برای حفظ سطح مایعات در بدن مصرف کنند. این مقاله همچنینادامه مطلب ...

  آب نسبت به غذا بسیار ضروری تر برای بدن است. افرادی که اعتصاب غذا می کنند اما با دسترسی به آب می توانند چند ماه یا بیشتر زنده بمانند. مقاله ای در مجله پزشکی بریتانیا توصیه می کند افرادی که در معرض اعتصاب غذا قرار می گیرند باید ۱.۵ لیتر آب در روز برای حفظ سطح مایعات در بدن مصرف کنند. این مقاله همچنین توصیه می کند که نصف قاشق چای خوری نمک به آب در روز اضافه شود تا جایگزین سدیم دفع شده از طریق عرق شود.

   

  از آنجا که مصرف آب برای سلامتی بسیار حیاتی است، موسسه پزشکی دانشگاه های ملی توصیه می کند که از هر دو طریق نوشیدنی و غذا، زنان در هر روز ۲.۵ کیلوگرم آب و مردان ۳.۵ کیلوگرم آب دریافت می کنند و این توصیه برای افرادی است که سالم هستند، فعالیت خاصی ندارند و در آب و هوای معتدل زندگی می کنند.

  اگر آب ننوشید چه اتفاقی می افتد؟

  بدن با میزان آب مصرفی، خود را وفق می دهد. به احتمال زیاد آب مورد نیاز بدن خود را بر اساس احساس تشنگی دریافت خواهید کرد. اگر هنگام تشنگی، آب نوشیدید، احتمالا به مقدار کافی آب بدن خود را به صورت روزانه دریافت خواهید کرد.

  بدون آب کافی، سیستم های بدن تغییر خواهند کرد. سلولها بدون آب کافی جمع و چروک می شوند. مغز فرمان کمتری برای ادرار کردن صادر می کند. این پاسخ از طریق کلیه ها اتفاق می افتد و برای عملکرد مناسب اندامها، آب کمتری جذب می کند.

  بدون آب کافی، کلیه ها از انرژی بیشتری استفاده می کنند و بافت را تحریک می کنند. کلیه ها نیاز به آب کافی دارند تا بتوانند مواد زاید را از خون خارج کنند. در نهایت، کلیه بدون داشتن مقدار کافی آب از عملکرد مناسب خود باز می ماند. دیگر اندام های بدن نیز ممکن است بدون آب عملکرد خود را متوقف کنند.

  فقدان آب همچنین دیگر عملکرهای بدنی را مختل می کند. بدون مصرف آب کافی:

  • دمای بدن تنظیم نمی شود.
  • الکترولیت ها نامتعادل خواهند بود.
  • مفاصل ممکن است به درستی کار نکنند.
  • ممکن است مغز متورم شود.
  • فشار خون شاید افزایش یا کاهش یابد

  عوارض و خطرات مصرف کم آب

  آیا مصرف غذا بر میزان مصرف آب تاثیر می گذارد؟

  بدن تنها از آب و سایر نوشیدنی ها جذب آب نمی کند. مصرف غذا در روز به جذب ۲۰ درصد کل آب مورد نیاز بدن کمک می کند.

  بعضی از مردم حتی بیشتر از این مقدار آب از مواد غذایی دریافت می کنند، این افراد مقدار قابل توجهی از میوه ها و سبزیجاتی که آب بیشتری دارند، مصرف می کنند. افرادی که در کشورهایی نظیر یونان و کره جنوبی قرار دارند، بیشتر از این غذاها در رژیم غذایی روزانه خود وارد می کنند که در نتیجه آب بیشتری از طریق غذا مصرف می کنند.

  میوه ها و سبزیجاتی که مقدار بیشتری آب دارند شامل:

  • طالبی
  • توت فرنگی
  • هندوانه
  • کاهو
  • کلم
  • کرفس
   سایر غذاهایی که حاوی مقدار زیادی آب هستند عبارتند از:
  • ماست
  • پنیر خامه ای
  • پاستا
  • میگو
  • ماهی سالمون
  • سینه مرغ

  مصرف غذاهایی که آب بیشتری در خود دارند به جلوگیری از خشکی بدن کمک می کنند. با این حال، غذا به تنهایی برای طولانی مدت، مقدار کافی آب برای بدن را تامین نمی کند.

  عوارض و خطرات مصرف کم آب

  برخی از عوارض و خطرات خشکی و کم آبی بدن شامل:

  • فقدان انرژی
  • خستگی
  • صدماتی مثل انقباضات قلبی یا سکته قلبی
  • تورم مغز
  • تشنج
  • شوک کم حجمی خون
  • از کار افتادگی کلیه و دیگر اندام های بدن
  • مرگ

  اگر دچار خشکی و کم آبی شدید بایستی به مصرف مایعات بدنتان توجه کنید. روش های مناسب آبدار کردن بدن از شخصی به شخص دیگر متفاوت است.

  بزرگسالان برای آبدار کردن مجدد بدن ممکن است تنها به نوشیدن آب نیاز داشته باشند. بچه های کوچک نیاز به نوشیدنی هایی دارند که شامل سدیم در آب باشد تا بدن را مجددا آبدار کنند. بچه ها شاید در ابتدا نیاز به نوشیدن این محلول در مقادیر خیلی کم دارند.

  اگر بدن به شدت کم آب شده است، احتمالا نیاز به تزریق آب و نمک داخل وریدی (سُرُم) دارید.

  کوچک کردن
  • 3
 10. در اینجا مجموعه ای از عکس های علمی است که باور کردن آنها واقعاً سخت است ، اما واقعاً واقعی هستند. لذت بردن. سر کرم نواری (Tapeworm). بزرگنمایی 200 برابر Nereis Sandersi - یک کرم هیدروترمال در عمق دریا Microscopic shot of lice residing on human hair. گلبول قرمز روی سوزن جنین انسان روی سنجاق دانه هایادامه مطلب ...

  در اینجا مجموعه ای از عکس های علمی است که باور کردن آنها واقعاً سخت است ، اما واقعاً واقعی هستند. لذت بردن.

  سر کرم نواری (Tapeworm). بزرگنمایی ۲۰۰ برابر

  سر کرم نواری (Tapeworm)-سایت یک سوال

  Nereis Sandersi – یک کرم هیدروترمال در عمق دریا

  Nereis Sandersi - سایت یک سوال

  Microscopic shot of lice residing on human hair.

  عکس شپش

  گلبول قرمز روی سوزن

  گلبول قرمز روی سوزن

  جنین انسان روی سنجاق

  جنین انسان روی سنجاق

  دانه های برف

  دانه های برف

  پوست کوسه

  پوست کوسه

  استخوان انسان

  استخوان انسان

  گلبرگ گل سرخ

  گلبرگ گل سرخ

  سوزن و نخ

  سوزن و نخ

  ناخن انسان

  ناخن انسان

  قهوه آب نارگیل

  قهوه آب نارگیل

  ویتامین سی

  ویتامین سی

  پوست عنکبوت

  پوست عنکبوت

  sake ژاپنی

  sake ژاپنی

  بال پروانه

  بال پروانه

  عالی نبود؟؟؟

  کوچک کردن
  • 1