aalan
 1. اگر مشترک اعتباری همراه اول هستید و به هر دلیل از جمله دریافت صورتحساب به جای تهیه شارژ مایل به تبدیل سیم کارت خود به دائمی هستید کافی است، از طریق یکی از روش هایی که در ادامه اشاره می‌شود بدون نیاز به خرید سیم کارت جدید، سیم کارت اعتباری فعلی خودتان را به دائمی تبدیل کنید. هزینه تبدیل سیمکارت اعتباادامه مطلب ...

  اگر مشترک اعتباری همراه اول هستید و به هر دلیل از جمله دریافت صورتحساب به جای تهیه شارژ مایل به تبدیل سیم کارت خود به دائمی هستید کافی است، از طریق یکی از روش هایی که در ادامه اشاره می‌شود بدون نیاز به خرید سیم کارت جدید، سیم کارت اعتباری فعلی خودتان را به دائمی تبدیل کنید.

  تبدیل سیمکارت اعتباری به دائمی

  هزینه تبدیل سیمکارت اعتباری به دائمی:

  به مناسب عید سعید فطر از ۲۳ اردیبهشت تا پایان خرداد ماه، تبدیل سیم کارت اعتباری به دائمی با ۳۰% تخفیف و با مبلغ ۷۰،۰۰۰ تومان انجام می شود. اما در حالت کلی هزینه تبدیل سیم کارت از اعتباری به دائمی مبلغ ۱۰۰,۰۰۰ تومان است که ۳۶,۰۰۰ تومان آن بابت تضمین پرداخت منظور می گردد.

  بسته خوش آمد سیم کارت دائمی:

  این بسته بلافاصله پس از تبدیل برای مشترک فعال و قابل استفاده می باشد.

  • بسته اینترنت ۳۰ گیگابایت به مدت ۱ ماه از زمان فعالسازی
  • تخفیف ۵۰ درصدی تعرفه مکالمه درون شبکه (ثابت و همراه) به مدت ۶ ماه
  • ماهانه ۱۰۰ پیامک رایگان به مدت ۶ ماه
  درگاه‌های ارائه سرویس:
  • فروشگاه آنلاین همراه اول:

   کلیه مشترکین با ورود به فروشگاه آنلاین همراه اول ، می توانند به راحتی سیم کارت اعتباری خود را به دائمی تبدیل نمایند:

   • ورود به قسمت سیمکارت
   • انتخاب منوی تبدیل اعتباری به دائمی
   • وارد نمودن شماره تلفن اعتباری
   • ارسال رمز یکبار مصرف
   • مطالعه و تایید قوانین و شرایط
   • ارسال تاییدیه جهت کسر هزینه تبدیل از مبلغ اعتبار
  • آخرین نسخه اپلیکیشن همراه من:

   مشترکین دارای گوشی‌های اندرویدی در آخرین نسخه اپلیکیشن همراه من می توانند به راحتی سیم کارت اعتباری خود را به دائمی تبدیل نمایند. پس از وارد شدن به اپلیکیشن “همراه من” ، ابتدا وارد قسمت “خدمات” شده و پس از آن بخش “تبدیل سیم کارت” را انتخاب نموده و پس از انجام مراحل بعدی ، سیم کارت ایشان به دائمی تبدیل خواهد شد.

  • مراجعه به مراکز فروش و خدمات حضوری:

   در هنگام مراجعه لازم است مالک خط با همراه داشتن کارت ملی و سیم کارت فعال نسبت به تکمیل و امضای فرم مربوطه اقدام کند.

   منبع: سایت همراه اول

  کوچک کردن
 2. از بین بردن جای جوش به صورت طبیعی همانطور که گفته شد برای حل این مشکل در کمترین زمان روشهای مختلفی وجود دارد که یکی از ساده ترینشان استفاده از درمانهای خانگی مانند از بین بردن جای جوش با جوش شیرین است.  با وجود اینکه استفاده از این روشهای دست ساز و خانگی برای همه افراد به دلیل عوارض و حساسیتهای پوستادامه مطلب ...

  از بین بردن جای جوش به صورت طبیعی

  از بین بردن جای جوش به صورت طبیعی همانطور که گفته شد برای حل این مشکل در کمترین زمان روشهای مختلفی وجود دارد که یکی از ساده ترینشان استفاده از درمانهای خانگی مانند از بین بردن جای جوش با جوش شیرین است. با وجود اینکه استفاده از این روشهای دست ساز و خانگی برای همه افراد به دلیل عوارض و حساسیتهای پوستی و ... توصیه نمیشود اما نمیتوان منکر تأثیر برخی از آنها شد. از بین بردن جای جوش با جوش شیرین یکی از روشهای از بین بردن جای جوش استفاده از لایه بردارهای طبیعی است. جوش شیرین یکی از موادی است که به عنوان لایه بردار قوی جهت از بین بردن تیرگی و لکه استفاده میشود. ساده ترین روش استفاده از ماده ترکیب آن با آب یا گلاب جهت روشنی پوست است. برای از بین بردن سریع جای جوش میتوانید هر دو روز یک بار خمیری از این ترکیب تهیه کرده و روی جای جوشتان قرار دهید. بعد از مدت و خشک شدن خمیر میتوانید آن را با آب گرم بشویید. آب لیمو برای درمان جای جوش صورت اگر به دنبال روشی جهت درمان جای جوش فوری هستید، از آب لیمو استفاده کنید. با توجه به اینکه این ماده خوراکی سرشار از آنتی اکسیدان طبیعی است، میتوانید مشابه با جوش شیرین هر دو روز یک بار کمی آب لیمو روی جوشتان بزنید و بعد از مدت زمانی آن را بشویید. (برای کاهش اثر اسیدی آب لیمو میتوانید آن را با کمی آب مخلوط کنید.) از بین بردن جای جوش با ویتامین e ویتامین eمشابه با آب لیمو سرشار از آنتی اکسیدان بوده و برای از بین بردن قرمزی جای جوش و التهاب استفاده میشود. برای استفاده از این روش جهت درمان جای جوش صورت و سایر قسمتهای بدن میتوانید کپسولهای این ویتامین را تهیه کرده و بشکنید. سپس مایعی که از کپسول خارج میشود را روی جوش و لکه های صورتتان مثل تیرگی زیر چشم قرار دهید. و بعد از ۲۰ دقیقه بشویید. توجه:باز هم خاطرنشان میکنیم که قبل از استفاده از هر یک از این روشهای طبیعی و خانگی حتماً بعد از مشورت با پزشک متخصص روی قسمتی از پوست تان تست حساسیت انجام دهید. در صورتی که با علائمی نظیر قرمزی، التهاب و خارش مواجه شدید به احتمال زیاد به آن حساسیت داشته و نباید از آن استفاده کنید.

  همانطور که گفته شد برای حل این مشکل در کمترین زمان روشهای مختلفی وجود دارد که یکی از ساده ترینشان استفاده از درمانهای خانگی مانند از بین بردن جای جوش با جوش شیرین است.  با وجود اینکه استفاده از این روشهای دست ساز و خانگی برای همه افراد به دلیل عوارض و حساسیتهای پوستی و … توصیه نمیشود اما نمیتوان منکر تأثیر برخی از آنها شد.

  از بین بردن جای جوش با جوش شیرین

  یکی از روشهای از بین بردن جای جوش استفاده از لایه بردارهای طبیعی است. جوش شیرین یکی از موادی است که به عنوان لایه بردار قوی جهت از بین بردن تیرگی و لکه استفاده میشود. ساده ترین روش استفاده از ماده ترکیب آن با آب یا گلاب جهت روشنی پوست است.

  برای از بین بردن سریع جای جوش میتوانید هر دو روز یک بار خمیری از این ترکیب تهیه کرده و روی جای جوشتان قرار دهید. بعد از مدت و خشک شدن خمیر میتوانید آن را با آب گرم بشویید.

  آب لیمو برای درمان جای جوش صورت

  اگر به دنبال روشی جهت درمان جای جوش فوری هستید، از آب لیمو استفاده کنید. با توجه به اینکه این ماده خوراکی سرشار از آنتی اکسیدان طبیعی است، میتوانید مشابه با جوش شیرین هر دو روز یک بار کمی آب لیمو روی جوشتان بزنید و بعد از مدت زمانی آن را بشویید. (برای کاهش اثر اسیدی آب لیمو میتوانید آن را با کمی آب مخلوط کنید.)

  از بین بردن جای جوش با ویتامین e

  ویتامین eمشابه با آب لیمو سرشار از آنتی اکسیدان بوده و برای از بین بردن قرمزی جای جوش و التهاب استفاده میشود. برای استفاده از این روش جهت درمان جای جوش صورت و سایر قسمتهای بدن میتوانید کپسولهای این ویتامین را تهیه کرده و بشکنید.  سپس مایعی که از کپسول خارج میشود را روی جوش و لکه های صورتتان مثل تیرگی زیر چشم قرار دهید. و بعد از ۲۰ دقیقه بشویید.

  توجه:باز هم خاطرنشان میکنیم که قبل از استفاده از هر یک از این روشهای طبیعی و خانگی حتماً بعد از مشورت با پزشک متخصص روی قسمتی از پوست تان تست حساسیت انجام دهید. در صورتی که با علائمی نظیر قرمزی، التهاب و خارش مواجه شدید به احتمال زیاد به آن حساسیت داشته و نباید از آن استفاده کنید.

  کوچک کردن
 3. انواع سکه پارسیان سکه پارسیان در واقع نوعی طلا هستند، اما به دلیل شباهت زیادی که با سکه دارند به عنوان نوعی از سکه‌ها شناخته می‌شوند. محبوبیت و کاربرد این نوع از سکه بیشتر برای هدیه دادن در مجالس و مهمانی‌ها است. سکه پارسیان از دو لحاظ با سکه بهار آزادی متفاوت است: وزن عیار سکه پارسیان برخلاف سکه تمادامه مطلب ...

  انواع سکه پارسیان

  سکه پارسیان در واقع نوعی طلا هستند، اما به دلیل شباهت زیادی که با سکه دارند به عنوان نوعی از سکه‌ها شناخته می‌شوند. محبوبیت و کاربرد این نوع از سکه بیشتر برای هدیه دادن در مجالس و مهمانی‌ها است.

  سکه پارسیان از دو لحاظ با سکه بهار آزادی متفاوت است:

  • وزن
  • عیار

  سکه پارسیان برخلاف سکه تمام، نیم و ربع وزن ثابتی ندارد و هرکدام دارای وزن متفاوتی هستند که در صورت پرسی بودن در توضیحات آن وزن درج گردیده. متداول‌ترین سکه‌های پارسیان از لحاظ وزن عبارتند از:

  نام سکه عیار وزن (گرم)
  پارسیان ۵۰ سوتی ۱۸ ۰.۵۰
  پارسیان ۱۰۰ سوتی ۱۸ ۰.۱۰۰
  پارسیان ۱۵۰ سوتی ۱۸ ۰.۱۵۰
  پارسیان ۲۰۰ سوتی ۱۸ ۰.۲۰۰
  پارسیان ۲۵۰ سوتی ۱۸ ۰.۲۵۰
  پارسیان ۳۰۰ سوتی ۱۸ ۰.۳۰۰
  پارسیان ۴۰۰ سوتی ۱۸ ۰.۴۰۰
  پارسیان ۵۰۰ سوتی ۱۸ ۰.۵۰۰
  پارسیان ۱ گرمی ۱۸ ۱
  پارسیان ۱.۵ گرمی ۱۸ ۱.۵
  پارسیان ۲ گرمی ۱۸ ۲

  همانگونه که گفته شد، یکی دیگر از موارد تفاوت سکه پارسیان با عیار ازادی عیار آن است. عیار سکه پارسیان ۷۵۰ یا ۱۸ است در حالی که عیار سکه بهار آزادی ۹۰۰ یا ۲۲ می‌باشد. در قسمات توضیحات اغلب عیار سکه پارسیان هم درج می‌شود که باید ۱۸ یا ۷۵۰ باشد. (۷۵۰ گرم خلوص در هر کیلوگرم).

  روش محاسبه قیمت و ارزش سکه پارسیان

  اگر قبلا کسی سکه پارسیان به شما هدیه داده است و می‌خواهید بدانید ارزش آن در حال حاضر چقدر است یا اگر قصد خرید سکه پارسیان را دارید، بسیار ساده فقط کافی است وزن مربوط به سکه پارسیان خود را در قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار ضرب کنید.

  به عنوان مثال: ارزش سکه پارسیان دویست سوت در زمان نگارش این مقاله با توجه به ارزش هر گرم طلای ۱۸ عیار مقدار زیر بوده است:

  تومان ۹۸,۷۱۱ = ۰.۲۰۰ * ۴۹۳,۵۵۹

  محاسبه قیمت و ارزش سکه پارسیاننمونه‌ای از سکه پارسیان ۱ گرمی

  اگر قصد خرید سکه پارسیان داشته باشید، باید موارد زیر را هم به قیمت بدست آمده اضافه کنید.

  • اجرت ساخت و بسته بندی، که با توجه به وزن کم سکه‌های پارسیان اغلب نباید بیشتر از ۴۰۰۰ تومان باشد.
  • سود دریافتی طلافروش، که برابر با ۷ درصد قیمت حاصل شده است و براساس قانون مالیلت بر ارزش افزوده ۹ درصد هم در هنگام صدور فاکتور می‌تواند از شما اخذ کند.
  کوچک کردن
 4. تست قند خون قبل از غذا: گلوکز خون قبل از غذا کم می شود, بنابراین قند خون بالا در این زمان مشکلات مدیریت قند خون را نشان می دهد. تست قند خون بعد از غذا: آزمایش پس از غذا ایده خوبی در مورد اینکه بدن چگونه به غذا واکنش می دهد و اگر شکر به طور موثر به سلول ها برسد, ایده خوبی می دهد. قند خون بعد از غذا مادامه مطلب ...

  تست قند خون قبل از غذا:

  گلوکز خون قبل از غذا کم می شود, بنابراین قند خون بالا در این زمان مشکلات مدیریت قند خون را نشان می دهد.

  تست قند خون بعد از غذا:

  آزمایش پس از غذا ایده خوبی در مورد اینکه بدن چگونه به غذا واکنش می دهد و اگر شکر به طور موثر به سلول ها برسد, ایده خوبی می دهد. قند خون بعد از غذا می تواند به تشخیص دیابت بارداری که در دوران بارداری اتفاق می افتد کمک کند. اغلب پزشکان در حدود ۱۲ ساعت بعد از غذا آزمایش می کنند ؛ پزشک برنامه پایش گلوکز برای فرد را شخصی خواهد کرد.

  با پزشک خود در مورد این که چقدر برای ثبت نتایج قند خون خود نیاز دارید صحبت کنید. امروزه بسیاری از دستگاه ها را می توان به یک کامپیوتر دانلود کرد.زمانی که به صورت دستی نتایج خود را ثبت می کنید، تاریخ، زمان، نتایج تست، دارو، و رژیم غذایی و ورزش را ثبت کنید. گزارش خود را در همه قرار ملاقات ها با پزشک خود بیاورید با او در مورد کاری که باید انجام دهید صحبت کنید.

  زمان های مختلف برای تست قند خون

  زمان های مختلف برای تست قند خون

  تفسیر نتایج قند خون :

  برای افراد مبتلا به دیابت، خواندن قند خون باید به شرح زیر باشد:

  -ناشتا (آزمایش صبحگاهی یا قبل از غذا):۸۰ – ۱۳۰ میلی گرم در هر یک دهم لیتر (L / dl)

  -قبل از غذا:۷۰ تا ۱۳۰ mg/dl

  -دو ساعت پس از شروع غذا:زیر ۱۸۰ mg/dl

  -هنگام خواب:زیر ۱۲۰ mg/dl

  همانطور که در بخش سلامت نمناک گفته ایم اعداد هدف ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشند و ممکن است در طول زمان بسته به سلامت فرد، سن، وزن و عوامل دیگر تغییر کند.

  برای افرادی که دیابت ندارند، میزان قند خون باید در محدوده زیر باشد:

  -ناشتا(آزمایش صبحگاهی یا قبل از غذا):زیر ۱۰۰ mg/dl

  -قبل از غذا:کم تر از ۱۱۰ mg/dl

  -دو ساعت بعد از غذا:زیر ۱۴۰ mg/dl

  -هنگام خواب:زیر ۱۲۰ mg/dl

  فرد نمی تواند دیابت را تنها با تست های خانگی تشخیص دهد.

  افراد با مطالعات غیر معمول نیاز به آزمایش بیشتر توسط یک پزشک دارند.

  پزشک همچنین ممکن است آزمایش های ناشتا، آزمایش های تحمل قند، یا استفاده ترکیبی از این روش ها را انجام دهد.

  منبع: نمناک

  کوچک کردن
 5. ایمو نرم افزاری محبوب برای برقراری تماس های صوتی رایگان با دوستان می باشد.  imo free video calls and chat  برنامه ایست که به کاربران اندروید امکان چت و برقراری تماس صوتی و تصویری رایگان را میدهد. با این مسنجر نیز قادر خواهید بود پیامک های رایگان را برای افراد ارسال کنید. این برنامه به صورت رایگان عرادامه مطلب ...

  ایمو نرم افزاری محبوب برای برقراری تماس های صوتی رایگان با دوستان می باشد.

   imo free video calls and chat  برنامه ایست که به کاربران اندروید امکان چت و برقراری تماس صوتی و تصویری رایگان را میدهد. با این مسنجر نیز قادر خواهید بود پیامک های رایگان را برای افراد ارسال کنید. این برنامه به صورت رایگان عرضه شده است و با پشتیبانی خود از مسنجرهای فیس بوک ، گوگل تاک ، اسکایپ و یاهو مسنجر و غیره نسبت به برنامه های مشابه در رده ی بالاتری قرار دارد.

  ویژگیهای imo free video calls and chat:
  کیفیت بالای تماسهای صوتی و تصویری
  امکان ارسال پیامهای رایگان بدون محدودیت در تعداد از طریق ۳G, 4G و WiFi
  امکان ارسال پیامهای صوتی و به اشتراک گذاری تصاویر
  امکان ارسال شکلک
  امکان ایجاد گروه های مختلف
  مشاهده و به اشتراک گذاری آسان تصاویر بین اعضای گروه
  امکان پیدا کردن دوستان جدید
  امکان جستجوی سریع تاریخچه چتها (History)
  پشتیبانی از Facebook Chat, Google Talk, ICQ, AIM, Yahoo! Messenger, Jabber و Steam
  بهینه سازی شده برای تبلتهای اندرویدی

  آموزش کار با مسنجر ایمو:
  ۱- ابتدا مسنجر ایمو را دانلود کنید و آن را روی گوشی خود نصب کنید.

  ۲- ابتدا کشور خود را انتخاب میکنید و بعد شماره تلفن خود را بدون صفر وارد میکنید و دکمه شروع را میزنید.

  ایمو نرم افزاری برای ارسال پیامک

  ایمو نرم افزاری برای ارسال پیامک های رایگان می باشد.

  ۳- سپس در مرحله بعد یک کد ۴ رقمی برای شما ارسال میشود و آن را وارد میکنید.

  آموزش ثبت نام در اپلیکیشن imo

  ۴- در مرحله بعدی نام و سن خود را وارد میکنید و گزینه انجام شد گوشه سمت راست را میزنید.

  آشنایی با محیط برنامه

  این برنامه دارای محیطی ساده و شامل مخاطبین ( Contacts ) شما ، یک علامت ذره بین و یک علامت ۳ خطی می باشد . علامت ذره بین برای سرچ کردن افراد در دایرکتوری ایمو است . یعنی شما می توانید به عنوان مثال با وارد کردن نام Mohammad و انتخاب گزینه Directory Search پروفایل همه ی افرادی که Mohammad نام دارند را ببینید و با آن ها چت کنید .

  روی علامت سه خطی گوشه پایین سمت چپ نرم افزار بزنید و گزینه Create chat group را انتخاب کنید . سپس در مرحله بعد مخاطبین صاحب اکانت imo را که شماره ی آن ها را دارید انتخاب کنید و گزینه invite را انتخاب کنید .

  تنظیمات ایمو

  تنظیمات imo

  شاید این قسمت مهم ترین بخش مسنجر imo باشد . برای ورود به بخش تنظیمات ایمو ابتدا روی علامت سه خطی در نرم افزار ضربه بزنید و سپس علامت چرخ دنده گوشه بالا سمت راست را انتخاب کنید . اکنون شما وارد محیط تنظیمات imo شده اید و می توانید عملیات زیر را انجام دهید :

  تعویض عکس پروفایل در imo

  بعد از ورود به بخش تنظیمات imo گزینه Change profile picture را انتخاب کنید و سپس روی علامت دوربین ضربه بزنید . اکنون می توانید با انتخاب گزینه Take photo از خودتان عکس جدید بگیرید یا با انتخاب Choose photo عکس پروفایلتان را از گالری موبایلتان انتخاب کنید .

  حذف تاریخچه چت ها در imo 

  برای حذف تاریخچه چت های خود در ایمو کافیست از بخش تنظیمات نرم افزار گزینه Delete chat history را انتخاب کنید و در جواب پیغام ظاهر شده گزینه Delete را انتخاب کنید .

  تغییر نام کاربریتان در مسنجر imo

  اگر از نام کاربریتان در مسنجر imo خسته شده اید ، کافیست در بخش تنظیمات مسنجر imo ، گزینه imo account settings را انتخاب کنید و سپس در صفحه باز شده گزینه Request name change را انتخاب کنید . اکنون در صفحه ای که برایتان نمایش داده شده کافیست در بخش First name نام کاربری و در بخش Last name نام خانوادگی تان ( اختیاری ) را وارد نموده و روی گزینه Done بزنید . پس از آن نام شما به زودی تغییر می کند .

  حذف اکانت imo

  اگر به هر نحوی از ایمو محیط آن خسته و دلزده شده اید ، کافیست در بخش تنظیمات ایمو ، گزینه imo account settings را انتخاب نموده و سپس گزینه Delete your imo account را انتخاب کنید . اکنون شماره خود را وارد کنید ( مثلاً ۰۹XXXXXXXXX ) ولی می بینید هنوز امکان حذف اکانت شما وجود ندارد .

  کافیست عدد ۵ را به آخر شماره خود اضافه کنید و دوباره عدد ۵ را پاک کنید . می بینید که گزینه Delete قرمز رنگ فعال می شود . گزینه Delete را انتخاب و سپس در جواب پیام ظاهر شده Yes را بزنید . اکنون اکانت شما کاملاً در imo پاک شده و شما دوباره به صفحه ثبت نام نرم افزار imo منتقل می شوید که با بستن نرم افزار کار شما با مسنجر ایمو برای همیشه به پایان می رسد .

  حذف مخاطبین در imo 

  ۱- به قسمت Contacts رفته و مخاطب موردنظرتان را انتخاب کنید و به صفحه چت با او بروید .

  ۲- اکنون در بالای صفحه روی نام او بزنید و در صفحه ای که برایتان باز می شود ، روی علامت سه نقطه زده و گزینه Delete را انتخاب کنید .

  بلاک کردن مخاطبان در imo

  ۱- به قسمت Contacts رفته و مخاطب موردنظرتان را انتخاب کنید و به صفحه چت با او بروید .

  ۲- اکنون در بالای صفحه روی نام او بزنید و در صفحه ای که برایتان باز می شود ، روی علامت سه نقطه زده و گزینه Shortcut را انتخاب کنید و سپس دوباره روی علامت سه نقطه ضربه زده و گزینه Delete را انتخاب کنید .

  ۳- اکنون به صفحه ی اصلی گوشی خود رفته ( Home ) و آیکون مخاطب خود را که پاک نموده اید پیدا کنید و روی آن بزنید .

  ۴- حال در صفحه ای که برایتان باز می شود گزینه BLOCK را انتخاب و تایید کنید .

  گردآوری:بخش کامپیوتر بیتوته
  منابع:getandroid.ir

  p30land.com

  takandroid.com

  کوچک کردن
 6. درنتیجه این پیشرفت‌ها، انسان‌ها به طور متوسط در معرض تعداد زیادی انسان‌های دیگر قرار می‌گیرند. اما برخلاف گذشته که این ارتباطات به صورت رودررو بود، در جامعه امروز اکثر این ارتباطات از طریق صفحه تلویزیون، کامپیوتر یا تلفن‌همراه صورت می‌گیرد. اهمیت روابط انسانی انسان‌ها به طور ژنتیکی از روابط معنادارادامه مطلب ...

  درنتیجه این پیشرفت‌ها، انسان‌ها به طور متوسط در معرض تعداد زیادی انسان‌های دیگر قرار می‌گیرند. اما برخلاف گذشته که این ارتباطات به صورت رودررو بود، در جامعه امروز اکثر این ارتباطات از طریق صفحه تلویزیون، کامپیوتر یا تلفن‌همراه صورت می‌گیرد.

  اهمیت روابط انسانی

  اهمیت روابط انسانی

  انسان‌ها به طور ژنتیکی از روابط معنادار با انسان‌های واقعی ارضا می‌شوند و درنتیجه از طریق این روابط فواید بسیاری به دست می‌آورند.

  بعنوان مثال، نوزادانی که بیشتر بغل می‌شوند، با بالا رفتن سن، رشد عضلانی بهتری داشته و سالم‌تر از بچه‌هایی خواهند بود که تماس فیزیکی کمی با آنها برقرار می‌شود.

  نمونه دیگر را در کسانی می‌توانیم ببینیم که دوستان زیادی دور و اطراف خود دارند. این افراد معمولاً شادتر و سالم‌تر هستند و بیشتر از افراد تنها عمر می‌کنند.

  دلیل این فواید ذهنی و فیزیکی هرچه که باشد، واقعیت این است که رابطه انسانی واقعی چیزی است که موجب تکامل ما می‌شود و بدون آن بدن و زندگی ما کم‌کم رو به نابودی می‌رود.

  نزدیکتر به هم اما دورتر

  نزدیکتر به هم اما دورتر

  بااینکه تکنولوژی ارتباط جهانی را میسر کرده است اما به طور متناقضی روابط انسانی را کاهش داده است. نمونه خوب آن را می‌توانیم در یک خانواده متوسط ببینیم.

  درگذشته خانواده‌ها کنار هم می‌نشستند، شام می‌خوردند و حرف می‌زدند اما امروز معمولاً پشت تلویزیون می‌نشینند و بدون اینکه کلمه‌ای با هم رد و بدل کنند، غذایشان را می‌خورند.

  اگر هم حرف بزنند معمولاً درمورد چیز مهمی نیست چون هیچکس دلش نمی‌خواهد حواسش از برنامه‌ای که مشغول تماشای آن است، پرت شود.

  تازه این برای زمانی است که خوش‌شانس باشید، در اکثر موارد همدیگر را با یک «هیس!» ساکت می‌کنند. خیلی از خانواده‌ها هم که اصلاً کنار هم نمی‌نشینند، زیرا غذاهای فوری به این معنی است که می‌توانند هر جا که باشند و هر زمانی که خواستند غذایشان را بخورند.

  متاسفانه، این تنهایی خودخواسته فقط به زمان شام محدود نمی‌شود، زیرا بعد از شام هر کدام از اعضای خانواده به راه خود می‌رود.

  معمولاً یا دوباره به سمت تلویزیون برمی‌گردند، یا سراغ اینترنت می‌روند، یا مشغول یک بازی کامپیوتری می‌شوند، به موسیقی گوش می‌دهند یا با تلفن‌همراهشان مشغول می‌شوند.

  نتیجه این حباب تکنولوژی این است که مردم ارتباط رودرروی کمتری پیدا کرده و ارتباطات آنها معمولاً غیرحضوری از طریق وسایلی مثل کامپیوتر و تلفن می‌شود.

  خستگی زندگی مجازی

  خستگی زندگی مجازی

   

  باوجود این واقعیت که تکنولوژی امروز به ما این امکان را می‌دهد که با آدمهای مختلف در سراسر جهان ارتباط برقرار کنید اما در واقعیت هر چه تعداد دوست هم که در شبکه‌های اجتماعی مثل فیسبوک داشته باشید، همه آنها به یک نتیجه می‌رسند؛ حبابی تکنولوژیکی که شما را از روابط انسانی واقعی جدا می‌کند.

  وقتی از آدم‌های دیگر جدا شوید، احساس تنهایی خواهید کرد زیرا این دوستان مجازی نمی‌توانند به طور کافی نیازهای شما را در طولانی مدت برآورده کنند.

   

  کوچک کردن
 7. این پاسخ ویرایش شده است.

  برترین تصاویر نجومی سال ۲۰۱۹ برندگان امسال مسابقه عکاسی نجومی "Insight Investment" که توسط "رصدخانه سلطنتی گرینویچ"(Royal Observatory Greenwich) برگزار شد، اعلام شدند. ر این دوره که یازدهمین دوره مسابقات بین‌المللی نجوم بود، ۴ هزار و ۶۰۰ نفر از ۹۰ کشور جهان شرکت کردند. برنده کلی این رقابت ۱۰ هزار پوادامه مطلب ...

  برترین تصاویر نجومی سال ۲۰۱۹

  برندگان امسال مسابقه عکاسی نجومی “Insight Investment” که توسط “رصدخانه سلطنتی گرینویچ”(Royal Observatory Greenwich) برگزار شد، اعلام شدند.

  ر این دوره که یازدهمین دوره مسابقات بین‌المللی نجوم بود، ۴ هزار و ۶۰۰ نفر از ۹۰ کشور جهان شرکت کردند.

  برنده کلی این رقابت ۱۰ هزار پوند دریافت کرد که از میان تمان برندگان رده بزرگسال انتخاب شد.

  تصاویر برتر از دو روز گذشته یعنی ۱۳ سپتامبر در موزه ملی دریانوردی لندن به نمایش درآمده‌اند.

  این عکس برنده کلی رقابت بوده و در دسته تصاویر ماه است که توسط عکاسی از مجارستان به ثبت رسیده

  تصویری از ماه طی روز

  برای مشاهده ابعاد اصلی روی عکس کلیک کنید

  “تصویری از ماه طی روز ” ملیت عکاس: اسپانیایی

  ماه با ۷ رنگ

  برای مشاهده ابعاد اصلی روی عکس کلیک کنید

  “ماه با ۷ رنگ” عکس تحسین شده رقابت ملیت عکاس: چینی

  برنده عکس‌های شفق قطبی

  برای مشاهده ابعاد اصلی روی عکس کلیک کنید

  برنده عکس‌های شفق قطبی

  شفق شمالی استرالیا

  برای مشاهده ابعاد اصلی روی عکس کلیک کنید

  “شفق  شمالی استرالیا” نفر دوم برنده عکس‌های شفق‌ قطبی ملیت عکاس: استرالیایی

  کهکشان NGC ۳۹۲۳

  برای مشاهده ابعاد اصلی روی عکس کلیک کنید

  “کهکشان NGC ۳۹۲۳” برنده عکس‌های کهکشانی. ملیت عکاس: دانمارکی

  کهکشان آندرومدا

  برای مشاهده ابعاد اصلی روی عکس کلیک کنید

  “کهکشان آندرومدا” عکس‌ تحسین‌شده عکس‌های کهکشانی. ملیت عکاس: اسپانیایی

  عکس‌های خورشید

  برای مشاهده ابعاد اصلی روی عکس کلیک کنید

  “منطقه فعال” برنده نفر دوم عکس‌های خورشید. ملیت عکاس: رومانی

  جزئیات جوی خورشید

  برای مشاهده ابعاد اصلی روی عکس کلیک کنید

  “جزئیات جوی خورشید” عکس مورد توجه قرار گرفته شده عکس‌های خورشید. ملیت عکاس:آمریکایی

  منبع : ایسنا

  کوچک کردن
 8. یکی از روش های تولید بیت کوین استخراج بیت کوین هست. باید این نکته رو توجه کنید که هر استخراج بیت کوین نیاز به دستگاه محاسباتی ازجمله کامپیوتر و لب تاب داره. البته این موارد در ابتدای پیدایش بیت کوین کاربردی بودند و الان با توجه به اینکه سختی شبکه به شدت افزایش یافته در حال حاضر باید از دستگاه های ASادامه مطلب ...

  یکی از روش های تولید بیت کوین استخراج بیت کوین هست. باید این نکته رو توجه کنید که هر استخراج بیت کوین نیاز به دستگاه محاسباتی ازجمله کامپیوتر و لب تاب داره. البته این موارد در ابتدای پیدایش بیت کوین کاربردی بودند و الان با توجه به اینکه سختی شبکه به شدت افزایش یافته در حال حاضر باید از دستگاه های ASIK برای استخراج استفاده نمود.

  نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین

  روند استخراج بیت کوین در روز‌های اول پاداش استخراج به ازای هر ۱۰ دقیقه ۵۰ بیت کوین بود. به‌طور تقریبی هر ۴ سال این مقدار نصف می‌شود؛ که این فرایند را «نصف شدن پاداش استخراج» می‌گویند.

  فایده‌ی نصف شدن پاداش بلاک بیت کوین چیست؟

  وقتی‌که این فرایند به وقوع می‌پیوندد استخراج‌کنندگان پاداشی که به ازای ساخت هر بلاک جدید می‌گیرند نصف می‌شود بنابراین عرضه‌ی بیت کوین کاهش پیدا می‌کند. از آنجایی که در روند معمولی بازار معمولاً تقاضا افزایش می‌یابد یا حداقل ثابت است در نتیجه با کاهش عرضه، قیمت آن افزایش می‌یابد.

  قیمت بیت کوین در اولین نصف شدن پاداش بلاک (۲۰۱۲)

  پاداش قبل از نصف شدن: ۵۰ بیت کوین

  پاداش پس از نصف شدن: ۲۵ بیت کوین

  قیمت در روز نصف شدن: ۱۲.۳۵ دلار

  ۱۵۰ روز بعد از نصف شدن: ۱۲۷ دلار

  قیمت بیت کوین در دومین نصف شدن پاداش بلاک (۲۰۱۶)

  پاداش قبل از نصف شدن: ۲۵ بیت کوین

  پاداش پس از نصف شدن: ۱۲.۵ بیت کوین

  قیمت در روز نصف شدن: ۶۵۰ دلار

  ۱۵۰ روز بعد از نصف شدن: ۷۵۸ دلار

  نصف شدن بعدی در سال ۲۰۲۰  به وقوع می‌پیوندد

  همان‌طور که در اعداد بالا دیدیم در هر بار نصف شدن پاداش، قیمت بیت کوین رشد مناسبی داشته است؛ بر اساس تخمین و احتمال، بلاک ۶۳۰,۰۰۰ در تاریخ آوریل ۲۰۲۰ استخراج می‌شود. سومین نصف شدن پاداش بیت کوین از دو مورد دیگر اهمیت بیشتری برخوردار است و شاید سرنوشت بیت کوین را در دهه‌ی بعد مشخص کند و به این سوال پاسخ دهد که آیا بیت کوین توانایی جایگزین شدن به‌جای پول را دارد؟

  کوچک کردن