یک سوال Latest سوالات

 1. سئله خانه و داشتن سرپناه یکی از نیازهای اولیه هر فردی در اجتماع است و در زمینه اقتصاد کشورها نیز عوامل مختلفی در نوسانات موجود بر روی آن مانند عوامل جمعیتی، ضریب استهلاک، ضریب تخریب، نرخ تورم و ساختار اقتصادی کشورها و برخی مسائل داخلی بر روی آن دخیل است. اما سوال اصلی این است که آیا قیمت مسکن در سالادامه مطلب ...

  سئله خانه و داشتن سرپناه یکی از نیازهای اولیه هر فردی در اجتماع است و در زمینه اقتصاد کشورها نیز عوامل مختلفی در نوسانات موجود بر روی آن مانند عوامل جمعیتی، ضریب استهلاک، ضریب تخریب، نرخ تورم و ساختار اقتصادی کشورها و برخی مسائل داخلی بر روی آن دخیل است. اما سوال اصلی این است که آیا قیمت مسکن در سال ۱۴۰۰ هم افزایش می‌یابد؟

  آینده بازار مسکن

  با توجه به این موضوع و تاثیر پاندمی یک ساله کرونا بر قیمت مسکن، بهای خانه در کشور در یک ساله گذشته با افزایش بسیار زیادی روبرو بود که می‌توان گفت ماهانه بین ۷ تا ۱۰ درصد رشد را تجربه کرد. این افزایش به حدی بود که کاهش یک درصدی قیمت در آذر ماه تنها یک مسئله روانی به حساب می‌آمد. زیرا در این زمان با توجه به مسئله انتخابات آمریکا، بسیاری از افراد برای سرمایه گذاری در این حوزه دست نگه داشتند تا جهت گیری‌های شاخص‌های اقتصاد کلان به ثبات برسد.

  با توجه به این موضوع و اینکه در کشور ما سازندگان مسکن عمدتا خرده سازان هستند، این بخش نوسانات بسیاری را تجربه می‌کند. آمار انبوه سازان در کشور بسیار کمتر از این بخش بوده و می‌توان گفت ۹۵ درصد از مسکن کشور در دست بخش خصوصی بوده و از این مقدار کمتر از ۸ درصد تولیدکنندگان انبوه هستند و بخش عظیمی را خرده سازان تشکیل می‌دهند.

  یکی از مسائلی که به دنبال حضور خرده سازان در بازار مسکن به وجود می‌آید، آن است که با توجه به اینکه این سرمایه گذاران اساسا تحلیل بلند مدتی ندارند، عمدتا لحظه‌ای فکر می‌کنند و مسئولان با شعار مسکن ارزان هیچ وقت نتوانسته‌اند این شعار را با این نوع از بازار به دست بیاورند. این شعارها و وعده‌ها موجب می‌شود تا مدتی رکود در بازار مسکن اتفاق بیافتد و با پدیده افت تولید و فرار سرمایه روبرو شویم.

  البته پیش‌بینی کارشناسان مسکن در ایران نشان می‌دهد که در سال ۱۴۰۰ نه تنها رکود و افتی وجود نخواهد داشت بلکه پس از عید با افزایش قیمت روبرو خواهیم بود که در میانه‌های ۱۴۰۰ این افزایش جهش بیشتری نیز پیدا خواهد کرد. یکی از دلایل این موضوع بحث بودجه ۱۴۰۰ و بودجه بخش عمرانی است که کسری تولید مسکن و وضعیت فروش نفت و ورود سرمایه به کشور و افزایش نقدینگی نیز در آن دخیل هستند.

  زمانی که کشورهای اروپایی و آمریکا درگیر کرونا شده بودند و صنایع مختلف آنها مانند صنعت توریسم دچار مشکلاتی شده بود، سرمایه‌های کمی وارد کشورهای شرقی از جمله ایران شد که همین موضوع یکی از عوامل افزایش قیمت مسکن در این دوره بود. احتمال می‌رود پس از دوران کرونا نیز ارقام بیشتری از سرمایه‌های خارجی وارد کشور شود و این موضوع به افزایش سرمایه گذاری در حوزه مسکن منجر می‌شود که باید در این زمینه زیر ساخت‌های لازم در حوزه مسکن فراهم شود. بنابراین با این اتفاق در سال جدید احتمالا با افزایش قیمت روبرو خواهیم بود.

  مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه مشاوران املاک درباره وضعیت مسکن در سال  ۱۴۰۰ طی مصاحبه‌ای گفت: امیدواریم در سال ۱۴۰۰ با آمدن یک رییس جمهوری که دیدگاه خوبی نسبت به مسکن داشته باشد، شاهد روزهای بهتر در این بخش باشیم.

  وی درباره تاثیر تحویل مسکن ملی به متقاضیان در سال ۱۴۰۰ بر بازار مسکن توضیح داد: من معتقدم اتفاق مهمی در بازار رخ داده است و همواره می‌گویم خوشا به حال دولتی که در سال ۱۴۰۰ راهی پاستور می‌شود چرا که در دولت‌های یازدهم و دوازدهم مسکن ملی رقم خورد تا در سال ۱۴۰۰ واحدهای آماده به دست متقاضیان برسد.

  مسلما این مسئله اثر مطلوبی در بازار خواهد داشت و موجب رونق بازار کار برای ۱۸۴ شغل کلیدی در بخش ساخت و ساز مسکن می شود.

  رئیس اتحادیه مشاوران املاک درباره وضعیت بازار مسکن در سال ۱۴۰۰ پیش‌بینی کرد: بر اساس تجارب صنف مشاوران املاک باید به آینده بازار مسکن در سال ۱۴۰۰ خوشبین بود زیرا سال آینده شاهد شکوفایی اقتصادی در بخش مسکن خواهیم بود از این رو فکر میکنم حجم رکود بازار کاهش یافته و خریداران به بازار مسکن بازگردند. وی توصیه کرد کسانی که متقاضی واقعی مسکن هستند از فرصت پیش رو برای خرید مسکن بهره گیرند.

  محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی هم درباره پیش‌بینی قیمت مسکن در سال ۱۴۰۰ طی مصاحبه‌ای در مورخه ۲۸ اسفند ۹۹ گفت: هیچ نوع توجیهی را برای صعودی شدن قیمت مسکن در نیمه اول سال آینده منطقی نمی‌دانیم. وی افزود: از اردیبهشت‌ماه به بعد، ماهانه شاهد تحویل واحدهای مسکن ملی به مردم خواهیم بود.

  کوچک کردن
 1. این پاسخ ویرایش شده است.

    ناهار بالای آسمان خراش ، نیویورک ، 1932 این افراد از کارگران ساختمانی هستند که در مرکز راکفلر کار می کردند. عکاس همچنان یک راز است. اما این تصویر از آن زمان نماد قدرت و مقاومت آمریکایی است. عکس بمب اتمی ژاپن عکسی از این ستون آتش که پس از پرتاب Fat Boy بر روی ناگازاکی توسط نیروهای آمریکایی کرفادامه مطلب ...

   

  ناهار بالای آسمان خراش ، نیویورک ، 1932

  ناهار بالای آسمان خراش

  این افراد از کارگران ساختمانی هستند که در مرکز راکفلر کار می کردند. عکاس همچنان یک راز است. اما این تصویر از آن زمان نماد قدرت و مقاومت آمریکایی است.

  عکس بمب اتمی ژاپن

  پرتاب Fat Boy

  عکسی از این ستون آتش که پس از پرتاب Fat Boy بر روی ناگازاکی توسط نیروهای آمریکایی کرفته شده. 80،000 نفر جان خود را از دست دادند و ژاپن 6 روز بعد تسلیم شد. این رویداد اغلب به عنوان کاتالیزوری که منجر به پایان یافتن WW2 می شود ذکر می شود.

   

  اولین اشعه ایکس پزشکی در جهان

  اولین اشعه ایکس پزشکی در جهان

  دست خانم ویلهلم رونتگن ، 1895. این تصویر توسط همسر خانم ویلهام ثبت شده است و اولین اشعه ایکس پزشکی در جهان است. این تصویر همچنین برنده اولین جایزه نوبل فیزیک در سال 1901 برای ویلهم شد.

  راهب سوزان ، 1963

  راهب سوزان

  عکس برنده جایزه پولیتزر از راهب به ظاهر آرام که به سبک لوتوس نشسته است و در شعله های آتش فرو رفته است ، اولین تصویر برجسته ای است که از باتلاقی ظاهر می شود که به زودی در آمریکا به وجود می آید. اقدام شهادت کوانگ دوک به نشانه انقلاب ملت او تبدیل شد و رئیس جمهور کندی بعدا اظهار نظر کرد: “هیچ عکس خبری در تاریخ به اندازه آن عکس احساسات در سراسر جهان ایجاد نکرده است.” عکس براون مردم را مجبور به زیر سوال بردن ارتباط ایالات متحده با دولت Diem کرد و به زودی منجر به تصمیم دولت برای عدم مداخله در کودتا در نوامبر شد.

  مرد تانکی ، 1989

  مرد تانکی

  ویدنر (عکاس) درست در زمانی که مردی که کیسه های خرید را حمل می کرد ، جلوی ماشینهای جنگ را گرفت و دستانش را تکان داد و از حرکت امتناع ورزید ، لنز خود را به آماده کرد تا عکس جالبی بگیرد. تانک ها سعی کردند مرد را دور بزنند ، اما او قدم به قدم آنها گذاشت و برای مدت کوتاهی از آن بالا رفت. ویدنر فرض کرد که این مرد کشته خواهد شد ، اما تانک ها آتش خود را خاموش کردند. سرانجام این مرد به سرعت دور شد ، اما پیش از آنکه ویدنر مقاومت منحصر به فرد خود را جاودانه کند. دیگران نیز صحنه را ضبط کردند ، اما تصویر ویدنر از طریق سیم AP منتقل شد و در صفحات نخست سراسر جهان ظاهر شد. دهه ها پس از اینکه Tank Man به یک قهرمان جهانی تبدیل شد ، وی همچنان ناشناس است. ناشناس ماندن باعث می شود که عکس بیشتر جهانی شود ، نمادی از مقاومت در برابر رژیم های ناعادلانه در همه جا.

  طلوع زمین ، 1968

  طلوع زمین ، 1968

  24 دسامبر سال 1968 بود ، دقیقاً 75 ساعت و 48 دقیقه و 41 ثانیه پس از بلند شدن فضاپیمای آپولو 8 از کیپ کاناورال برای تبدیل شدن به اولین ماموریت سرنشین دار به دور ماه. فضانوردان فرانک بورمن ، جیم لاول و بیل آندرس در شب کریسمس از سالی که خونین و جنگ زده برای آمریکا بود ، وارد مدار ماه شدند. در ابتدای مدار چهارم از 10 مدار ، فضاپیمای آنها از قسمت دور ماه در حال ظهور بود که منظره ای از سیاره آبی و سفید یکی از پنجره های دریچه را پر کرد.

  “اوه خدای من! به آن تصویر آن طرف نگاه کن! اینجا زمین در حال بالا آمدن است. وای ، خیلی زیباست! ” آندرس فریاد زد. او یک عکس گرفت – سیاه و سفید. لاول شروع کرد تا یک قوطی رنگی پیدا کند. آندرس گفت: “خوب ، من فکر می کنم آن را از دست دادیم.” لاول از پنجره های سه و چهار نگاه کرد. “هی ، الان اینجاست!” او فریاد زد.  آندرس در حالت بی وزن به جایی که لاول بود حرکت کرد و یک شات عکس زد. “گرفتی؟” لاول پرسید. آندرس پاسخ داد: “بله”. این تصویر – اولین نمای تمام رنگی ما از سیاره ما از خارج آن – به راه اندازی جنبش زیست محیطی کمک کرد. و به همان اندازه مهم ، به انسان ها کمک کرد تا تشخیص دهند که در یک کیهان سرد و مجازات کننده ، ما کاملاً خوب شده ایم.

   

  کوچک کردن
 1. غیرفعال کردن بروزرسانی اتوماتیک در وردپرس با افزونه بهترین روش برای مدیریت روی بروزرسانی‌های وردپرس استفاده از افزونه Easy Updates Manager است. شما کافیست این افزونه را نصب و فعال کنید، اگر با نحوه نصب افزونه وردپرس آشنا نیستید حتماً آموزش نحوه نصب افزونه در وردپرس را مطالعه کنید. بعد از فعالسازی ازادامه مطلب ...

  غیرفعال کردن بروزرسانی اتوماتیک در وردپرس با افزونه

  غیرفعال کردن بروزرسانی اتوماتیک در وردپرس
  بهترین روش برای مدیریت روی بروزرسانی‌های وردپرس استفاده از افزونه Easy Updates Manager است. شما کافیست این افزونه را نصب و فعال کنید، اگر با نحوه نصب افزونه وردپرس آشنا نیستید حتماً آموزش نحوه نصب افزونه در وردپرس را مطالعه کنید.

  بعد از فعالسازی از منوی مدیریت وردپرس به پیشخوان » Updates Options مراجعه کنید.
  آموزش افزونه Easy Updates Manager
  این افزونه راحت‌ترین روش برای مدیریت بروزرسانی‌های خودکار وردپرس است، شما به راحتی می‌توانید از این افزونه استفاده کنید تا کنترل دقیقی روی بروزرسانی‌های خود داشته باشید.

  برای جلوگیری از بروزرسانی خودکار تمام بخش‌ها کافیست از بخش اول گزینه Disable all updates را انتخاب کنید.
   غیرفعال کردن بروزرسانی اتوماتیک
  اما اگر قصد دارید بخشی از بروزرسانی‌های اتوماتیک را غیرفعال کنید باید این گزینه را روی Enable Updates قرار دهید تا بخش‌های دیگر افزونه فعال شود.

  به بخش Automatic updates مراجعه کنید و روی گزینه Custom آنرا تنظیم کنید تا منوی جدید زیر آن برای شما باز شود که به شما قابلیت فعال و غیرفعال کردن بروزرسانی اتوماتیک وردپرس ، ترجمه‌ها ، قالب‌ها ، افزونه‌ها را می‌دهد.
  آموزش افزونه Easy Updates Manager برای غیرفعال کردن بروزرسانی اتوماتیک
  نکته : تفاوت بخش Automatic updates با پایین‌تر که گزینه‌های دیگر با همین عناوین دارند در این است که وقتی در اینجا این مورد را فعال کنید، همه بروزرسانی‌ها به صورت اتوماتیک انجام می‌گردد، اما پایین‌تر فقط نسخه‌های که به طور پیشفرض اتوماتیک بروزرسانی می‌شوند را فعال یا غیرفعال می‌کند.

  همچنین از منوی بالا گزینه Plugin و Themesمی‌توانید هرکدام از افزونه‌های وردپرس که تمایل دارید اتوماتیک بروزرسانی شوند را فعال کنید.

  کوچک کردن
 1. راه‌اندازی واتساپ وب استفاده از واتساپ وب بسیار آسان است. برای اینکار نیازی نیست که نرم‌افزاری را دانلود کنید. فقط کافیست تا رایانه شما به اینترنت متصل باشد. برای شروع به کار، مرورگر دلخواهتان را باز کنید و وارد سایت واتساپ شوید. در بالای صفحه واتساپ وب را انتخاب کنید. ادامۀ کار از گوشی شما خواهد بوادامه مطلب ...

  راه‌اندازی واتساپ وب

  استفاده از واتساپ وب بسیار آسان است. برای اینکار نیازی نیست که نرم‌افزاری را دانلود کنید. فقط کافیست تا رایانه شما به اینترنت متصل باشد. برای شروع به کار، مرورگر دلخواهتان را باز کنید و وارد سایت واتساپ شوید. در بالای صفحه واتساپ وب را انتخاب کنید.

  راه اندازی واتساپ وب

  ادامۀ کار از گوشی شما خواهد بود. شما باید QR کد موجود در این صفحه را با استفاده از اپلیکیشن واتساپ روی گوشی، اسکن کنید.

   

  برای اینکار واتساپ را باز کنید و سه نقطۀ بالای صفحه را لمس کنید. از بین گزینه‌ها WhatsApp Web را انتخاب کنید.

   

  دوربین گوشی را مقابل کیو آر کد موجود در صفحۀ واتساپ وب قرار دهید تا کد را اسکن کند. بعد از اسکن کد می‌توانید از از تجربۀ کار با واتساپ وب لذت ببرید!

  کوچک کردن
 1. لیلا فوق لیسانس کامپیوتر دانشگاه شریف

  من از آنتی ویروس های زیادی استفاده کردم تا به حال از کسپراسکای گرفته تا بیت دیفندر و پاندا، مایکروسافت سکیوریتی و آویرا و ... ولی از همه بهتر که هم ویروس های بیشتری رو میشناسه و سیستم رو کند نمیکنه و همین الان روی سیستم من چند سالی میشه نصب کردم آنتی ویروس مک آفی هستش که خیلی کاربردی و سریع هستش تنهادامه مطلب ...

  من از آنتی ویروس های زیادی استفاده کردم تا به حال از کسپراسکای گرفته تا بیت دیفندر و پاندا، مایکروسافت سکیوریتی و آویرا و … ولی از همه بهتر که هم ویروس های بیشتری رو میشناسه و سیستم رو کند نمیکنه و همین الان روی سیستم من چند سالی میشه نصب کردم آنتی ویروس مک آفی هستش که خیلی کاربردی و سریع هستش تنها نکته ایرادش اینه که باید آپدیتش رو به صورت آفلاین انجام بدید چون ایران رو تحریم کرده من لینک دانلودش رو در ادامه قرار میدم  از همین لینک توضیح داده که چطوری آپدیتش رو انجام بدید.

  لینک دانلود برنامه مک آف

  https://p30download.ir/fa/entry/81855/

   لینک دانلود آپدیت آفلاین مک آفی

  https://p30download.ir/fa/entry/34641/

  کوچک کردن
 1. این پاسخ ویرایش شده است.

  دریاچه کاراچای دریاچه کاراچای در مرز قزاقستان قرار گرفته است و از سال 1940 تا به امروز همیشه محلی برای انباشت زباله های اتمی و رادیواکتیوی بوده است. این دریاچه در حال حاضر به عنوان یکی از آلوده ترین نقاط زمین هم شناخته می شود. بنا به آماری که کارشناسان از این منطقه ارائه داده اند میزان رادیواکتیوی اادامه مطلب ...

  دریاچه کاراچای

  دریاچه کاراچای در مرز قزاقستان قرار گرفته است و از سال 1940 تا به امروز همیشه محلی برای انباشت زباله های اتمی و رادیواکتیوی بوده است. این دریاچه در حال حاضر به عنوان یکی از آلوده ترین نقاط زمین هم شناخته می شود.

  بنا به آماری که کارشناسان از این منطقه ارائه داده اند میزان رادیواکتیوی این دریاچه 200 هزار برابر حد مجاز است واین یعنی نزدیک شدن به آن هم می تواند تاثیرات جبران ناپذیر روی بدن داشته باشد.

  دریاچه کاراچای

  این آلودگی اثرات بسیار زیادی در مناطق اطراف گذاشته است که از جمله آن ها می توان به تخلیه 23 روستا از 40 روستایی که در اطراف دریاچه بودند، افزایش 30 درصدی سرطان، افزایش قابل توجه تولد کودکان نارس و … اشاره کرد.

  منبع : yjc

  کوچک کردن
 1. این پاسخ ویرایش شده است.

  ماموریت آپلو 13 در سال 1970 انجام شد و فضانوردان در فاصله 400.171 کیلومتری زمین قرار گرفتند که این فاصله بیشتر فاصله ای است که بشتر از کره زمین تا به حال دور شده است. همچنین تصویری از ماه در این ماموریت ثبت شده که در زیر آن را مشاهده می نمایید. همچنین فاصله ماه تا زمین را در یک تصویر به صورت زیر میادامه مطلب ...

  ماموریت آپلو 13 در سال 1970 انجام شد و فضانوردان در فاصله 400.171 کیلومتری زمین قرار گرفتند که این فاصله بیشتر فاصله ای است که بشتر از کره زمین تا به حال دور شده است. همچنین تصویری از ماه در این ماموریت ثبت شده که در زیر آن را مشاهده می نمایید.

  ماه آپلو 13

  همچنین فاصله ماه تا زمین را در یک تصویر به صورت زیر می توانید مشاهده کنید

  فاصله ماه تا زمین

   

  منبع : The Most Extreme Human Spaceflight Records

  کوچک کردن
 1. مجید کاربر فوق لیسانس مهندسی مواد

  رکورد سرعت رکورد کنونی سرعت در دست سه فضانوردی است که با هم ماموریت آپولو ۱۰ را انجام دادند. این سه فضانورد ۴۶ سال قبل یعنی در سال ۱۹۶۹ به سرعت ۳۹.۸۹۷ کیلومتر بر ساعت نسبت با سیاره زمین رسیدند. جیم برِی یکی از اعضای شرکت هوافضایی لاکهید مارتین می‌گوید: «صد سال پیش، بشر فکرش را هم نمی‌کرد که به سرعتادامه مطلب ...

  رکورد سرعت

  رکورد کنونی سرعت در دست سه فضانوردی است که با هم ماموریت آپولو ۱۰ را انجام دادند. این سه فضانورد ۴۶ سال قبل یعنی در سال ۱۹۶۹ به سرعت ۳۹.۸۹۷ کیلومتر بر ساعت نسبت با سیاره زمین رسیدند. جیم برِی یکی از اعضای شرکت هوافضایی لاکهید مارتین می‌گوید: «صد سال پیش، بشر فکرش را هم نمی‌کرد که به سرعت ۴۰ هزار کیلومتری در فضا برسد.»

  اما ما می‌توانیم دوباره به آن رکورد و حتی بیشتر از آن دست پیدا کنیم. برِی برای ناسا کار می‌کند و قرار از در پروژه‌ی آتی خود آن رکورد ۴۶ ساله را بشکانند. فضاپیما اوریون جزو آخرین فضاپیماهای ناسا است و قرار است در ماموریت سال ۲۰۲۱ خود به مریخ هم سفر کند. طراحان اوریون در حال حاضر به شکلی برنامه‌ریزی کرده‌اند که سرعت آن تا ۳۲ هزار کیلومتر بر ساعت برسد. اما تنها با تکیه بر ساختار اوریون می‌توان رکورد آپولو ۱۰ را زد.

  اما حتی فضاپیمای اوریون هم برای نشان دادن قدرت سرعت بشر طراحی نشده است. بری می‌گوید: «ما عملا هیچ محدودیت سرعتی نداریم، جز سرعت نور.» سرعت نور به یک میلیارد کیلومتر بر ساعت می‌رسد. آیا ما می‌توانیم فاصله رکورد ۴۰ هزار کیلومتری تا آن را پر کنیم؟

  آیا می‌توانیم به سرعت نور برسیم؟

  آیا می‌توانیم به سرعت نور برسیم

  خوشبختانه سرعت از نظر فیزیکی برای ما مشکل‌ساز نیست. مادامی که سرعت نسبتا ثابت و در یک جهت باشد، ما می‌توانیم آن را همراهی کنیم. انسان، در تئوری، می‌تواند تا نزدیکی «محدودیت سرعت کیهانی» یعنی سرعت نور سفر کند. اما حتی اگر ما از نظر تجهیزات نیز بتوانیم به سرعت‌های بالا دست پیدا کنیم، آیا می‌توان با خطرات احتمالی آن کنار بیایم؟ حال اگر پا را از سرعت نور فراتر بگذاریم، آیا باز هم می‌توانیم خطرات آن را می‌توانیم بپذیریم؟

  مشکلی به نام نیروی گرانش!

  بشر می‌‎تواند به سرعت ۴۰ هزار کیلومتر بر ساعت برسد و از آن سرعت مدام بالاتر یا پایین‌تر رود. اما تغییر سریع سرعت می‌تواند برای ارگانیسم انسان مهلک باشد. اگر از سرعت‌های بسیار بالا به یکباره به سرعت صفر برسیم، چه پیش خواهد آمد؟ دلیل آن چیست؟ یکی از ویژگی‌های هستی «اینرسی» یا همان «لختی» است. اینرسی خاصیتی از یک جسم است که در برابر تغییر سرعت یا جهت حرکت جسم مقاومت می‌کند. مفهوم اینرسی قانون اول نیوتون نیز آمده است: «قانون اول نیوتن می‌گوید هرگاه شی با سرعت ثابت در حال حرکت باشد مادامی که نیروی خارجی به آن وارد نشود به حرکت خود ادامه خواهد داد.» بری می‌گوید: «سرعت ثابت برای بدن انسان مشکل‌آفرین نیست. ما باید نگران تاثیر افزایش سرعت بر بدن باشیم.

  حدود یک قرن پیش و همزمان با اختراع هواپیما، علائم عجیبی در خلبان‌ها دیده شد. از دست رفتن موقتی بینایی، سنگینی و بی‌وزنی از جمله این مارد بود. عامل اصلی آن نیز نیروی گرانش بود. آزمایش‌های این چنینی که در حالت عمودی بدن (هر دو حالت: از سر تا پا و از پا تا سر)، انجام می‌شود نیز نتایج عجیبی را به همراه داشته است. تارگی چشم و اختلال در بینایی، بی‌هوش کامل و حتی احتمال سکته نیز وجود دارد و مشخص نیست که در سرعت و شرایط دیگر چه اتفاقاتی خواهد افتاد.

  یک انسان معمولی می‌تواند تا حدی نیروی گرانشی را تحمل کند. خلبان‌ها با کمک لباس‌ها و آموزش‌های ویژه نیز می‌توانند حد بیشتری را کمک کند. انسان می‌توان به صورت موقت نیروهای گرانشی بالاتر را نیز تجربه کند، اما تعداد کسانی که می‌توانند نیروی گرانشی بالاتر را برای مدت بیشتری تحمل کنند انگشت‌شمار است. کاپیتان اِلی بیدینگ جی.آر. توانست در سال ۱۹۵۸ نیروی گرانشی ۸۲.۶ را برای یک دهم ثانیه تحمل کند. او هوشیاری خود را از دست داد، اما تنها جای چند کبودی بر روی بدن ماند.

  در فضا وضعیت چگونه است؟

  فضانوردان نیز بسته به فضاپیمای خود، نیروی گرانشی بیشتری را تجربه کرده است. آن‌ها هنگام برخاستن فضاپیما و هنگام ورود مجدد به جو، نیرویی معادل سه تا هشت نیروی گرانشی را تجربه می‌کنند. از طرفی دیگر، بیشتر نیروی گرانشی از جلو به سمت پشت بدن وارد می‌‎شود و به لطف تجهیزات جدید، شرایط خیلی بهتر شده است. احساس فضانوردی که با سرعت حدودی ۱۶ هزار کلیومتر بر ساعت در فضا در حرکت است، با احساس یک مسافر هواپیمای بازرگانی تقریبا مشابه است.

  فضاپیمای اوریون

  فضاپیمای اوریون
  اگر نیروهای گرانشی برای سفرهای طولانی‌مدت اوریون مشکل‌زا نباشد، سنگ‌های کوچک فضایی مشکل‌زا خواهند بود. سرعت این خرده سنگ‌ها می‌تواند تا ۳۰۰ هزار کیلومتر بر ساعت برسد و قدرت نفوذ بالایی هم خواهد داشت. دانشمندان برای حفاظت از فضاپیمای ارویون و فضانوردان آن از یک لایه محافظتی به ضخامت ۱۸ تا ۳۰ سانتی‌متر استفاده کرده‌اند. آن‌ها علاوه بر لایه محافظتی، از تجهیزات حفاظتی هوشمندی هم استفاده کرده‌اند. بری می‌گوید: «ما باید برای هر خرده سنگ برنامه‌ای داشته باشیم.»

  تامین غذای فضانوردان، مشکلات روانی و همچنین آثار پرتوها بر بدن از جمله مشکلات سفرهای طولانی مدت فضایی است. اما سرعت بالاتر می‌تواند حل این مشکلات را تا حدی حل کند.

  نسل بعدی سفرهای فضایی

  بی‌شک سرعت بالاتر مشکلاتی را نیز به همراه دارد. سیستم‌های پیش‌رانشِ قدیمی نمی‌توانند سرعت‌‎های بالاتر را تضمین کنند. بری می‌گوید: «خوشبختانه ما توانستیم سیستم‌های پیش‌رانش جدیدتری را طراحی کنیم که می‌توانند در سرعت‌های بالاتر نیز کارایی داشته باشند، اما باید منتظر انقلابی در سیستم‌‎های پیش‌‎رانش باشد.»

  اریک دیویس پژوهشگر برنامه پیش‌رانشیِ ناسا بوده است. این پروژه شش سال به طول انجامید و در سال ۲۰۰۲ نیز به پایان رسید. او سه شیوه اصلی رسیدن به این سرعت‌های بسیار بالاتر را در سه مورد خلاصه می‌کند: شکاف، هم‌جوشی و نابودی پادماده.

  روش اول جداسازی اتم‌ها است، مانند کاری که در راکتورهای هسته‌ای صورت می‌گیرد.

  روش دوم نیز هم‌جوشی است که در آن، اتم‌ها با هم ترکیب شده و اتم سنگین‌تری را می‌سازند. انرژی خورشید نیز از طریق همین فعل و انفعالات تامین می‌شود، اما بشر فعلا به آن دسترسی ندارد.

  روش سوم اما به نظر بهترین گزینه است. وقتی دو ماده به هم نزدیک می‌شوند، آن‌ها یکدیگر را از بین برده و انرژی به جای می‌ماند. امروزه تکنولوژی کافی برای تولید و نگهداری آن نیز وجود دارد، اما باید اذعان داشت که تولید پادماده در اندازه کافی نیازمند تجهیزات نسل جدید است که خود چالشی بزرگ است.

  در نهایت اما با کمک موتورهای با سوخت پادماده می‌توانیم در طول ماه‌ها و سال‌های به سرعت‌های بیشتر و بیشتری برسیم و فضانوردان را از گزند نیروهای گرانشی در امان نگاه داریم. اما سرعت‌های بسیار بالا ناگزیر بر روی بدن تاثیراتی هم دارد. البته برای مشکلات احتمالی نیز راه حل‌‎های مطرح شده است. اما برخی معتقدند که تا زمانی که تن به آب نزده‌ایم، نباید نگران غرق شدن باشیم.

  کوچک کردن
 1. این پاسخ ویرایش شده است.

  اپلیکیشن‌‌های گالری‌ پیش‌فرض در اکثر گوشی‌های هوشمند، قابلیت‌ها و امکانات حداقلی و پایه را برای ویرایش عکس دراختیار کاربران قرار می‌دهند، اما از آنجایی‌که این امکانات محدود، طبع بلند بسیاری از استفاده کنندگان را اقناع نمی‌کند در جواب این سوال چند برنامه خوب برای ویرایش عکس با گوشی برای شما معرفی میادامه مطلب ...

  اپلیکیشن‌‌های گالری‌ پیش‌فرض در اکثر گوشی‌های هوشمند، قابلیت‌ها و امکانات حداقلی و پایه را برای ویرایش عکس دراختیار کاربران قرار می‌دهند، اما از آنجایی‌که این امکانات محدود، طبع بلند بسیاری از استفاده کنندگان را اقناع نمی‌کند در جواب این سوال چند برنامه خوب برای ویرایش عکس با گوشی برای شما معرفی می کنم.

  ۱- ادوبی فتوشاپ اکسپرس (Adobe Photoshap Express)

  ادوبی فتوشاپ اکسپرس

  این برنامه علاوه بر اینکه دارای یک رابط کاربری ساده است، از ابزارهای ویرایشی و فیلترهای پیشرفته‌ی زیادی برای ویرایش تصاویر بهره می‌برد. این اپلیکیشن مجهز به ابزارهایی مانند برش (Crop)، صاف کردن (Straighten)، چرخاندن (Rotate)، قرینه‌سازی (Flip)، رنگ (Color)، تصحیح قرمزی چشم (Red Eye Removal)، ته‌رنگ (Hue)، روشنایی (Brightness) و تراز سفیدی (White Balance) است. ضمن اینکه فتوشاپ اکسپرس فیلترهایی مانند ویبرانت (Vibrant)، سوپرپانچ (Superpunch) و گلو (Glow) دارد. علاوه بر این‌ها با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانید به تصاویر خود مرز بدهید و به آن‌ها فریم اضافه کنید.

  این برنامه‌ی کاربردی ویژگی‌ها و قابلیت‌های بسیاری را دراختیار شما قرار می‌دهد که به آسانی می‌توانید عکس‌های موجود در گالری گوشی‌تان را به‌صورت حرفه‌ای ویرایش کنید. این برنامه قابلیت‌های خود را در قالب بخش‌هایی مرتب به کاربر ارائه می‌کند. بعلاوه، این برنامه به شما امکان می‌دهد تا عکس‌های ویرایش شده‌ی خود را در شبکه‌های اجتماعی همچون فیسبوک، توییتر، اینستاگرام، تلگرام و … به اشتراک بگذارید. دانلود این برنامه رایگان است و آگهی تبلیغاتی هم ندارد.
  لینک دانلود ادوبی فتوشاپ اکسپرس برای اندروید:

  دانلود برنامه ادوبی فتوشاپ اکسپرس

  لینک دانلود ادوبی فتوشاپ اکسپرس برای IOS:
  دانلود برنامه ادوبی فتوشاپ اکسپرس

  ۲- ایربراش (Airbrush)

  ایربراش (Airbrush)

  «ایربراش» گزینه‌ای عالی برای ویرایش عکس است‌. این برنامه بسیاری از قابلیت‌هایی را که مردم بیشتر از آن‌ها استفاده می‌کنند، به‌همراه دارد. ویژگی‌هایی همچون: ازبین‌بردن جوش، صاف شدن پوست، ازبین‌بردن قرمزی چشم و عملکرد سفید کننده‌ی دندان، حالت بوکه برای تارکردن پس‌زمینه‌ی عکس، ازجمله‌ی توانایی‌های این برنامه است. همچنین، از دیگر قابلیت‌های آن می‌توان به عملکرد دوربین جداگانه اشاره کرد که به کاربر امکان می‌دهد تا عکس را قبل از ثبت، ویرایش کند. بنابراین کاربر می‌تواند سلفی خود را ابتدا ویرایش و سپس ثبت کند.

  همچنین، می‌توان در تمام تصاویر، حتی عکس‌های سلفی هم کارهایی از قبیل لاغر کردن و تغییر شکل شبیه به عکس‌های هنری، محو کردن قسمتی از عکس و عمق دادن به دیگر قسمت‌های عکس، کراپ کردن یا استفاده از ابزار آرایشی همچون فیلترهای رژ گونه و ریمل، روتوش و ویرایش عکس یا چهره فقط با انجام چند ضربه انجام داد.

  لینک دانلود ایربراش برای اندروید:

  دانلود برنامه ایربراش

  لینک دانلود ایربراش برای IOS:
  دانلود برنامه ایربراش

  3-انلایت پیکسالوپ (Enlight Pixaloop)

  اِنلایت پیکسالوپ (Enlight Pixaloop)

  «انلایت پیکسالوپ» یک اپلیکیشن عالی با چند ترفند جالب است. با چند حرکت انگشت و کلیک ساده، عکس‌های ساکن را به تصاویری به سبک GIF تبدیل می‌کند. این افکت، هرچند که با مواردی مانند آب یا ابر بهترین عملکرد را ارائه می‌دهد اما به موارد بسیاری می‌توان اشاره کرد که با استفاده از این ترفند بسیار جالب و دیدنی می‌شوند. به‌عنوان مثال: می‌توانید در فضای بیرون عکسی بگیرید که قسمتی از آسمان را در خود داشته باشد. حال با استفاده از این برنامه می‌توانید قسمت آسمان عکس را متحرک کنید.

  از دیگر قابلیت‌های این برنامه که قبلا در آن وجود نداشته می‌توان به عناصری اشاره کرد که می‌توانند به فضای عکس اضافه شوند. این کار نه‌تنها باعث قرمز شدن چشم یا کراپ‌شدن عکس نمی‌شود بلکه اضافه شدن برخی از جلوه‌های اضافی باعث زیباترشدن آن می‌شود. تنها نکته‌ی منفی این برنامه هزینه اشتراک زیاد آن است.

  لینک دانلود انلایت پیکسالوپ برای اندروید:

  دانلود برنامه انلایت پیکسالوپ

  لینک دانلود انلایت پیکسالوپ برای IOS:
  دانلود برنامه انلایت پیکسالوپ

  4-فتور فتو ادیتور (Fotor Photo Editor)

  فتور فتو ادیتور (Fotor Photo Editor)

  «فتور فتو ادیتور»، یکی از اعضای دائمی این لیست و از کارآمدترین و بهترین برنامه‌های ویرایش عکس برای اندروید است که دارای چندین قابلیت و ابزار جالب برای بهبود عکس‌ است. این برنامه طیف گسترده‌ای از جلوه‌های عکس و فیلتر را برای ویرایش تصاویر و نیز، قالب‌ها و الگوهای کلاژ زیادی را ارائه می‌دهد. همچنین بیش از ۱۰ عملکرد «ویرایش» قابل تنظیم برای تغییر روشنایی، نوردهی، کنتراست و سایر جنبه‌های عکس دراختیار کاربر قرار می‌دهد.

  برخی از ابزارهای دیگر این برنامه عبارت‌اند از: برش (crop)، چرخش (rotate)، روشنایی (brightness)، کنتراست، اشباع (saturation)، نوردهی (exposure)، تیره کردن عکس vignetting ، سایه (shadow) ، هایلایت (highlights)، دما (temperature)، ته رنگ (tint، (RGB ، و… بیش از ۱۰۰ فیلتر برای انتخاب وجود دارد.

  ضمن اینکه، تشخیص چند چهره برای لمس فوری یک عکس سلفی گروهی و ویژگی «لبخند» برای اضافه کردن لبخند به هر تصویری، از دیگر امکانات آن است که قطعاً ارزش امتحان کردن را دارد، هرچند که یکی از گران‌ترین برنامه‌های ویرایش عکس است.

  لینک دانلود فتور فتو ادیتور برای اندروید:

  دانلود برنامه فتور فتو ادیتور

  لینک دانلود فتور فتو ادیتور برای IOS:
  دانلود برنامه فتور فتو ادیتور

  ۵- این‌شات فتو ادیتو (inshot Photo Editor)

  این‌شات فتو ادیتو

  «این‌شات فتو ادیتور پرو» یک ویرایشگر نسبتا مناسب است. این برنامه سبک جدیدی از یک ویرایشگر با امکانات بسیار زیاد مانند فیلترها، برچسب‌ها و جلوه‌های دیگری از این دست است. این برنامه از امکانات بسیار زیادی برخوردار است که ازجمله می‌توان به: بیش از ۶۰ نوع فیلتر برای عکس، مجموعه‌ای از تغییرات گوناگون برای به دست آمدن عکس دلخواه، قابلیت ترکیب دو تصویر با یکدیگر، ساخت کلاژهای حرفه‌ای، حالت تار کردن قسمت دلخواه در عکس، گزینه‌هایی برای تغییر دادن شکل بدن، قرار دادن استیکر روی عکس یا نوشتن متن روی آن، ادغام و ترکیب چند ویدئو، تبدیل فرمت ویدیوها، فشرده‌سازی فیلم، قاب‌های زیبا برای عکس، اضافه کردن زیرنویس به فیلم، اضافه کردن موزیک به فیلم و… امکانات و قابلیت‌های بسیار زیاد دیگر اشاره کرد.

  گرچه بعضی از آن‌ها با حق اشتراک حرفه‌ای دردسترس قرار می‌گیرند اما امکانات زیادی ازجمله کراپ، روتوش کردن (retouch)، برش قسمتی از تصویر و کارهای پایه‌ای ویرایش را به خوبی انجام می‌دهد.

  لینک دانلود این‌شات فتو ادیتور پرو برای اندروید:

  دانلود برنامه این‌شات فتو ادیتور پرو

  لینک دانلود این‌شات فتو ادیتور پرو برای IOS:
  دانلود برنامه این‌شات فتو ادیتور پرو

  ۶- لایت‌ایکس فتو ادیتور (LighX Photo Editor)

  لایت‌ایکس فتو ادیتور

  برنامه‌ی «لایت‌ایکس فتو ادیتور» ویرایشگری است که موفقیت گسترده‌ای در iOS داشته و اکنون برای اندروید نیز منتشر شده است. این برنامه نیز از قابلیت‌های مناسبی برخوردار است که ازجمله می‌توان به ابزار برش و تغییر دهنده‌ی پس‌زمینه‌ی عکس، ترکیب و ادغام عکس‌ها، ابزار ویرایش حرفه‌ای، انتخاب رنگ‌های مختلف، جلوه‌های ویژه، ابزار دستکاری و تغییر شکل، برچسب‌گذاری روی عکس و ویژگی‌های بسیار دیگری اشاره کرد.

  همچنین می‌توانید فیلترهای مختلف مانند Vintage، Retro، Black و White، Grunge، Drama، Analog filters و Effects Glow را انتخاب کنید و از آن‌ها استفاده کنید. البته این برنامه هنوز در مرحله‌ی بتا قرار دارد ولی به این معنا نیست که دارای ایراد و اشکال است. به هر‌حال، این برنامه سرانجام در بین پنج ویرایشگر برتر عکس قرار می‌گیرد.

  لینک دانلود لایت‌ایکس فتو ادیتور برای اندروید:

  دانلود برنامه لایت‌ایکس فتو ادیتور

  لینک دانلود لایت‌ایکس فتو ادیتور برای IOS:
  دانلود برنامه لایت‌ایکس فتو ادیتور

  ۷- فتودیرکت فتو ادیتور (PhotoDirector – Photo Editor)

  فتودیرکت فتو ادیتور (PhotoDirector – Photo Editor)

  «فتودیرکتور فتو ادیتور» یک برنامه‌ی ویرایش عکس است که نسبتا به‌تازگی وارد فضای ویرایش عکس در اندروید شده است و اتفاقا برنامه‌ی بسیار خوبی هم هست و همچون ویرایشگر « فتور فتو ادیتور»، این برنامه بیش از آنکه استفاده از فیلترها را پیشنهاد دهد، روی تنظیمات دستی تمرکز دارد و کاربران برای ویرایش عکس‌ها، به تنظیمات HSL، کانال‌های رنگ RGB، تراز سفیدی و موارد دیگری همچون تُن رنگ، روشنایی، تاریکی، نوردهی و کنتراست، برای ویرایش دقیق‌تر عکس دسترسی دارند. این برنامه از اکثر برنامه‌ها قدرتمندتر است و مناسب کسانی است که برای ویرایش عکس به مواردی بیش از فیلترها نیاز دارند. یکی از ویژگی‌های تحسین‌برانگیز این برنامه، کاربری آسان و راحت آن است و شما می‌توانید بدون هیچ دردسر یا مشکلی عکس‌های خود را ویرایش کنید، افکت‌های مختلفی روی آن‌ها اعمال کنید، از برچسب‌های تزئینی برای عکس‌ها استفاده کنید و از قابلیت‌های بسیار زیاد دیگر این برنامه بهره ببرید.

  لینک دانلود فتودیرکتور فتو ادیتور برای اندروید:

  دانلود برنامه فتودیرکتور فتو ادیتور

  لینک دانلود لایت‌ایکس فتو ادیتور برای IOS:
  دانلود برنامه لایت‌ایکس فتو ادیتور

  منبع : زومیت

  کوچک کردن
 1. این پاسخ ویرایش شده است.

  مرگ برای تو “Death for you” اسم یکی از اولین سایت های اتاق قرمز بود. نمای سایت بسیار ساده و کلیشه ای بود و رنگ های اصلی اون سیاه به معنای ترس و وحشت و قرمز به معنای خون بود. در اینجا شما جزئیات جنایت آمیز و خونین را تجربه خواهید کرد بدون اینکه خودتان مجبور باشید آنها را بگذرانید. ما گروه کوچک وجهانیادامه مطلب ...

  مرگ برای تو “Death for you”

  اسم یکی از اولین سایت های اتاق قرمز بود. نمای سایت بسیار ساده و کلیشه ای بود و رنگ های اصلی اون سیاه به معنای ترس و وحشت و قرمز به معنای خون بود.

  در اینجا شما جزئیات جنایت آمیز و خونین را تجربه خواهید کرد بدون اینکه خودتان مجبور باشید آنها را بگذرانید. ما گروه کوچک وجهانی از افرادی هستیم که خود را وقف ارائه دادن بهترین سرگرمی زنده و خونین برای شما کرده ایم. نمایشهای مرگ بصورت زنده از یک سایت مجزا پخش میشود و هر ماه نمایش داده میشوند تا زمانیکه شرکت کننده ای باشد. در حالیکه همهء نمایشها بگونه ای از قبل برنامه ریزی شده اند، چیزهای اتفاقی نیز رخ می دهند. همیشه راههای جدیدی برای رفتن وجود دارد و شما ممکن است سعی کنید حدس بزنید اتفاق بعدی چه خواهد بود. یکبار که هزینهء عضویت را پرداخت نمایید، تمام نمایشهای اتاق قرمز بمدت یکسال مجانی میباشد. توجه داشته باشید که تماشاگران نمی توانند با شرکت کنندگان تعامل داشته باشند یا درخواستهای شخصی بکنند. شما همچنین می توانید کامنتهای خود را بصورت بی نام بگذارید.

  رد روم

  از بین رفتن اولین سایت!

  سایت اتاق قرمز (مرگ برای تو – Death for you) بعد از تقریبا دو سال کار به یکباره ناپدید شد.

  هنوز هم هیچ کس دلیل آن را نمیداند.

  اما چیزی که واضح است این بود که طی این دو سال صد ها جنایت آنلاین توسط آنها رخ داد و از این طریق پولی بیش از آنچه که فکر کنید بدست آوردند.

  بعد از ناپدید شدن سایت (مرگ برای تو – Death for you) فرصتی برای سایت های جدید پیش آمد تا عرض اندام کنند و بتونند جایگزین مناسب و یا بهتری برای آن بشوند.

  کوچک کردن