1. قرمزی خون ناشی از هموگلوبین است که اکسیژن را به دلیل تشکیل پیوند شیمیایی بین آهن و اکسیژن جذب می کند. اما تعداد کمی از موجودات دارای سولفموگلوبین در خون خود هستند. گوگرد از تشکیل پیوند بین آهن و اکسیژن جلوگیری می کند ، بنابراین باعث ایجاد خون سبز می شود. Sulfhemoglobinemia یک بیماری نادر است که بدنادامه مطلب ...

  قرمزی خون ناشی از هموگلوبین است که اکسیژن را به دلیل تشکیل پیوند شیمیایی بین آهن و اکسیژن جذب می کند.

  اما تعداد کمی از موجودات دارای سولفموگلوبین در خون خود هستند. گوگرد از تشکیل پیوند بین آهن و اکسیژن جلوگیری می کند ، بنابراین باعث ایجاد خون سبز می شود.

  Sulfhemoglobinemia یک بیماری نادر است که بدن انسان شروع به تولید خون سبز می کند.

  ملخ ها خون سبز دارند.

  ملخ ها خون سبز دارند

  تعداد کمی سوسک مانند سوسک Goilath خون سبز  نیز دارند.

  سوسک Goilath خون سبز

  تعداد کمی از خزندگان مانند مارمولک های اسکینک نیز دارای خون سبز هستند.

  مارمولک های اسکینک نیز دارای خون سبز

  خون انسان نیز در دریای عمیق سبز رنگ است. دلیلش این است که خون در عمق اقیانوس به دست نمی رسد.

  رنگ خون انسان سبز رنگ

  کوچک کردن
 2. برای اینکه بتوانیم حسن نظر خودمان را به کسی ثابت کنیم بی گمان یکی از راههایی که در دسترس ما است هدیه دادن می باشد. هدیه می تواند روحی تازه در کالبد دوستی ها بدمد و دوستی های کهن را استوارتر کند و دوستان تازه ای را هم برای ما به ارمغان بیاورد. شرکت ها و برندهای گوناگون نیز پیوسته در اندیشه ساخت پیوندادامه مطلب ...

  برای اینکه بتوانیم حسن نظر خودمان را به کسی ثابت کنیم بی گمان یکی از راههایی که در دسترس ما است هدیه دادن می باشد. هدیه می تواند روحی تازه در کالبد دوستی ها بدمد و دوستی های کهن را استوارتر کند و دوستان تازه ای را هم برای ما به ارمغان بیاورد. شرکت ها و برندهای گوناگون نیز پیوسته در اندیشه ساخت پیوندهای اثرگذار هستند، پیوندی که بخش بزرگتری از بازار را برایشان به ارمغان می آورد. یک برند تصمیم می گیرد تا از راه هدیه دادن خود را معرفی کند این پیام را به مخاطب می فرستد که شما برای ما ارزشمند هستید.

   

  هدیه رسمی

   

  ارزشی که سبب می شود برای آن هزینه ی مادی و معنوی پرداخت کند. هدایای تبلیغاتی ساختاری مستقل از هدیه های غیر رسمی دارند و باز خوردشان رابطه مستقیم با نگرش هدیه دهنده و هدفی که از هدیه دادن دنبال می کند دارد. هدیه تبلیغاتی روند آشنایی میان برند و مخاطب را شتاب می بخشد و حس صمیمیت زودرسی را ایجاد می نماید که می تواند سبب اعتماد دو سوی داد و ستد شود.

   

  چرا تصور می کنیم که بازدهی هدیه های تبلیغاتی پایین است؟

  شاید مهم ترین دلیلی که هدیه های تبلیغاتی را دوست نداشتنی می کند، نداشتن راهبرد عملی برای هدیه های تبلیغاتی است. نکته دوم اینکه روی هم رفته هدیه های تبلیغاتی نیز مانند هر چیز دیگری درجه بندی دارند. یعنی شما می توانید صد هزار تومان برای خرید در زمینه پوشاک هزینه کنید. یا اینکه با ده هزار تومان یک تی شرت بخرید. برای کامیابی در زمینه هدیه تبلیغاتی باید با ویژگی های آن آشنا باشید. شما باید دیدگاههای سنتی را در این زمینه تغییر دهید. شما باید اجازه بدهید که ساختارهای مناسبی برای برندتان برگزیده شود. در واقع موفق نبودن گهگاه هدیه های تبلیغاتی از انتخاب نادرست سرچشمه می گیرد. هرگز کسی چیز بی ارزشی را برای هدیه دادن انتخاب نمی کند. بنابراین اگر هدیه تبلیغاتی کارکرد ندارد ایراد از روش به کارگیری آن است. هیچ کس از اینکه هدیه بگیرد بدش نمی آید. حتی اگر هدیه کم قیمت باشد. مهم این است که حس مهم بودن را در گیرنده ایجاد کند. گیرنده باید حس کند که دارای احترام است. برای موفقیت در این زمینه به مخاطب احترام بگذارید.

  جایگاه هدیه در ایران باستان

  از روزگاران کهن هدیه دادن و هدیه گرفتن در میان ایرانیان جایگاه ویژه ای داشته است. نگاهی به سنگ نوشته ها خود گواه این ادعا است. سالانه در هر مراسم و جشنی ایرانیان از سراسر ایران پیشکش هایی برای پادشاهان می بردند. هدف آنها از این کار نشان دادن ارادت و وفاداریشان به آن پادشاه بوده است. هدیه نمادی از دوست داشتن و عشق ورزیدن بوده است و هنوز هم کارکرد خود را حفظ کرده است. ایرانیان سالانه بیش از هشتاد جشن داشته اند که در همه آنها هدیه را به همدیگر می داده اند. از یک گل ساده گرفته تا زیورهای چشم نواز و حیوانات خوراکی. حتی بیگانگانی که زیر پرچم ایران بوده اند نیز برای ثابت کردن وفاداری برای شاهان ایرانی هدیه می فرستاده اند. به همین دلیل برای نفوذ در قلب ایرانی ها باید به آن ها هدیه داد. این کار حس همگرایی را در ایرانی ها شکوفه می کند. آنها فکر می کنند که برای شما عزیز و گرامی هستند. فکر می کنند که شما ارزش اعتماد کردن را دارید.

  چگونه نگرش های منفی را تغییر دهیم

  برای تغییر نگرش در این زمینه تنها یک راه وجود دارد و آن احترام به کیفیت و مخاطب است. چه حس بدی ایجاد می کند که کسی کالایی کارکرده و خراب را به شما هدیه بدهد. بی گمان شما این کار را توهین می دانید و فرد هدیه دهنده را انسان مثبتی نمی پندارید. نخستین کاری که برندها برای سفارش باید انجام دهند این است که به سراغ شرکت های معتبر بروند. ویژگی شرکت های معتبر این است که به هر هدیه تبلیغاتی به مانند یک آزمون برای خود نگاه می کنند. آزمونی که می تواند برندهای بیشتری را به سوی آن ها جلب کند. شرکت های معتبر هرگز کیفیت را فدای سود نمی کنند و هم ترازی میان آن را به وجود می آورند. برندهای معتبر سراغ شرکت های معتبر می روند چون آبروی کاری چیزی نیست که بتوان به این سادگی ها به دست آورد. برای پدید آوردن نگرش مثبت باید پیش از هر چیز به کیفیت روی آورد. باید همه مخاطبان را به یک چشم دید هر چند هدایای گران بهاتر ویژه افراد نزدیکتر به برند است. بگذارید مردم بدانند که هدیه تبلیغاتی تنها همان خودکار بی کیفیت نیست.

  کارکرد هدیه تبلیغاتی

   

  کارکرد هدیه تبلیغاتی

  آگاهی از برند شما: آگاه سازی مردم از وجود یک برند نخستین هدفی است که از دادن هدیه دنبال می شود. شما با این کار مشتریان بالقوه فراونی به دست می آورید که همیشه به یادتان هستند. یادتان باشد سفارش هدایای تبلیغاتی بروز و نوین بسیار کارسازتر است. چون هدیه های قدیمی کارکرد خود را از دست داده اند مگر اینکه ارزش مادی بالایی داشته باشند.

  افزایش رضایت مشتری: هدیه هر چند کوچک اما اگر دارای کیفیت باشد به یاد می ماند و تاثیر خود را خواهد داشت. اگر بتوانید با کمک هدیه تبلیغاتی خدمات خود را معرفی کنید یک بُرد به دست آورده اید.

  وفاداری مشتریان: تجربه نشان داده است که مردم به سراغ برندهایی می روند که برای آنها ازش می نهند.

  پس از کیفیت خدمات، هدیه دادن می تواند راهکاری باشد که حس وفاداری را در خریداران ایجاد کند. یادتان باشد نگه داشتن مشتریان قدیمی از یافتن خریداران جدید دشوارتر است.اگر به دنبال تضمینی برای وفادار ماندن مشتریان هستید،دادن هدیه تبلیغاتی بهترین کار است.

  نکته پایانی

  هدیه تبلیغاتی اگر به درستی و هوشمندانه ارائه شود راه موفقیت را کوتاه می کند. یادتان باشد برای سفارش هدیه تبلیغاتی به سراغ شرکت های توانمند و با تجربه بروید. توان هدیه تبلیغاتی را دست کم نگیرید زیرا گاهی از تبلیغات گسترده نیز اثر بخش تر است. بر پایه سن و سال و جایگاه اجتماعی برای هر دسته افراد نوعی از هدایای تبلیغاتی را در نظر بگیرید.کیفیت را در دستور کار قرار دهید چون دلیل موفقیت یا شکست هدیه تبلیغاتی است . هدایای نفیس را در بسته بندی های زیبا ارائه دهید تا ارزش دو چندان پیدا کند.

  کوچک کردن
 3. هیچ جامعه شناسی با این اصل مخالف نیست که هر جامعه ای از طبقات مختلف تقسیم شده است اما معیارهای  آنها برای تقسیم بندی طبقات متفاوت است. کلیدی ترین معیار تقسیم بندی طبقات تقسیم طبقات بر اساس زیربنای اقتصاد و نقش افراد جامعه در این زیربنای بنیادین است. یکی از کلاسیک ترین تقسیم بندی های غربی از طبقات چنادامه مطلب ...

  هیچ جامعه شناسی با این اصل مخالف نیست که هر جامعه ای از طبقات مختلف تقسیم شده است اما معیارهای  آنها برای تقسیم بندی طبقات متفاوت است. کلیدی ترین معیار تقسیم بندی طبقات تقسیم طبقات بر اساس زیربنای اقتصاد و نقش افراد جامعه در این زیربنای بنیادین است.

  یکی از کلاسیک ترین تقسیم بندی های غربی از طبقات چنین است: طبقه فرادست، طبقه متوسط، و طبقه فرودست. اما این تقسیم بندی توضیح نمی دهد طبقه ی فرادست که نخبگان جامعه هستند بر چه معیاری طبقه ی فرادست هستند و حداکثر ثروت جامعه در دستان آنان است و چرا طبقه ی فرودست، فرودست است و طبقه ی متوسط چه طبقه ای است.

  طبقه ضعیف، متوسط و ثروتمند جامعه

  برعکس، مارکسیسم به طور مشخص طبقات را بر اساس نقش آنها در شیوه ی تولید و مالکیت آنها بر ابزار تولید مشخص می کند. از نظر مارکسیسم طبقات غالب در جامعه ی سرمایه داری از این قرارند: بورژوازی( صاحبان ابزار تولید و زمین) و پرولتاریا ( کارگران یا کارمندان ساده یا متخصص ). مارکس نیز طبقه ی متوسط را همان خرده بورژوازی می داند، یعنی سرمایه داران یا مالکان کوچک که بین طبقه ی کارگر و بورژوازی که صاحبان بزرگ املاک وسیع و ابزار تولید هستند، قرار دارد. از نظر او طبقه ی متوسط یعنی خرده بورژوازی، با توجه به شرایط محیطی و امکانات فردی همواره مستعد است که به سوی طبقه ی کارگر یا بورژوازی متمایل گردد.

  ماکس وبر بر تحلیل اقتصادی ماتریالیسم تاریخی مارکسیسم از طبقات خرده می گیرد و مدعی است طبقات می بایست علاوه بر نقش اقتصادی بر اساس منزلت و جایگاه اجتماعی و نظام سیاسی که عامل توزیع قدرت است تقسیم شوند. او طبقات را به سه دسته تقسیم می کند:

  ۱- طبقه مرفه یا سرمایه دار که مالک ابزار تولید است.

  ۲- طبقه ی تولید کننده یا مولد که در بخش های تولیدی و بازرگانی و کشاورزی حضور فعالی دارد.

  ۳- طبقه ی کارگر و طبقه ی متوسط که در پایین ترین بخش سلسله مراتب اجتماعی قرار دارد.

  ویلیام لوید وارنر( William Lloyd Warner )، جامعه شناس امریکایی در سال ۱۹۴۹ این تقسیم بندی را از طبقات امریکا ارائه داده است:

  طبقه اصطلاح توصیف
  فرادست رده بالا Upper Upper-Class Old Money کسانی که در محیطی بسیار ثروتمند به دنیا آمده اند. مانند نجیب زاده ها و اشراف
  فرادست رده پایین Lower Upper-Class New Money افرادی که در طول زندگی خویش ثروتمند شده اند مانند هنرپیشه های معروف، ورزشکاران، کارگزاران یا برخی از متخصص های برجسته
  متوسط رده بالا Upper Middle-Class متخصصان تحصیل کرده، آکادمیسین های رده بالا مانند پزشک ها، دندان پزشکان، مهندسان، قضات، بانکدارها، پروفسورها، سیاستمداران، خلبان ها، ناخداها، دانشمندان، هنرمندان، شعرا، نویسندگان، موسیقی دان ها، نظامیان و مانند اینها
  متوسط رده پایین Upper Middle-Class کارگران رسمی وغیر یدی با داشتن تحصیلات اما نه چندان بالا : مانند پرستارها، معلمان، کارمندان، افسرهای پلیس، روحانیون، تکنسین ها و تاجرهای کوچک
  فرودست رده بالا Upper Lowe-Class کارگران سطح پایین و کارگران یدی که طبقه ی کارگر نامیده میشوند
  فرودست رده پایین Upper Lowe-Class بی خانمان ها و کسانی که مدت طولانی بیکار مانده اند. به این طبقه طبقه ی کارگر بسیار فقیر نیز می گویند

  تقسیم بندی های طبقاتی دیگری نیز توسط آکادمیسین های امریکای انجام شده است. یکی از آخرین آنها دسته بندی دنیس گلیبرت (Dennis Gilbert) در سال ۲۰۰۲ از طبقات اجتماعی امریکا است:

  طبقه درصد از جمعیت توصیف
  طبقه سرمایه دار Capitalist class ۱ % سرمایه‌داران بزرگ
  طبقه متوسط رده بالا Upper middle class ۱۴ % تحصیل کرده ها، مدیران عالی رتبه در حوزه ی بروکراسی که بخشی از طبقه ی سرمایه دار را نیز شامل می شوند
  طبقه متوسط Middle class ۳۰ % کسانی که مهارت و تخصص کافی برای کارهای مختلف را دارند. بخشی از آنها کارگران و کارمند دفتری هستند اما بخش عظیم آن کارگران یدی هستند. میانگین درآمد سالانه آنها در ۲۰۰۵ بین ۲۷۵۰۰ تا ۵۲۵۰۰ دلار بوده است
  طبقه کارگر Working Class ۳۰ % کسانی هستند که مهارت و تخصص کمتری نسبت به طبقه ی متوسط دارند.ساعات کاری زیادی دارند ، هم کار یدی می کنند و هم کار دفتری و نسبتا از امنیت کاری برخوردارند و با دستمزدشان می توانند حداقل استاندارهای یک زندگی معمولی را داشته باشند. درآمد سالانه ی آنها در ۲۰۰۵ بین ۱۰۰۰۰ تا ۲۷۵۰۰ دلار بوده است
  طبقه کارگران فقیر Working Poor Class ۱۳ % کسانی که در کارهای رده پایین و کم دستمزد یدی به کار مشغول اند در کارهای خدماتی، اپراتوری و از این قبیل. درآمد آنها بسیار پایین تر از استاندارد زندگی عادی است
  طبقه فروسدت Under Class ۱۲% کسانی که یا از بازار کار رانده شده اند، بیکار شده اند یا جزو خیل عظیم بیکاران در جستجوی کار هستند

  یکی دیگر از روشهای دسته‌بندی که بسیار در زمینه بخش‌بندی‌بازار (Segmentation) استفاده‌ می‌شود تقسیم‌بندی کلاسهای اجتماعی بصورت زیر است:

  دهکهای درآمدی جامعه
  ۱۰ ۹ ۸ ۷ ۶ ۵ ۴ ۳ ۲ ۱
  سطوح اجتماعی
  عالی خوب متوسط به بالا متوسط به پایین ضعیف خیلی ضعیف
  A B C1 C2 D E
  ۵ ۱۵% ۲۰% ۲۰% ۳۰% ۱۰%

  بر این اساس دهکهای درآمدی جامعه که از سطح کمترین درآمد به بیشترین درآمد (دهک اول به دهک دهم) بوده و در هر دهک، یک دهم جمعیت قرار می‌گیرد با تعریف سطوح اجتماعی A تا E معرفی می‌شوند که در آن سطح اجتماعی A بیشترین درآمد را داشته و سطح اجتماعیE بسیار فقیر می‌باشند.

  روش دیگری نیز برای نامگذاری سطوح اجتماعی استفاده می‌شود که بصورت زیر می‌باشد:

  دهکهای درآمدی جامعه
  ۱۰ ۹ ۸ ۷ ۶ ۵ ۴ ۳ ۲ ۱
  سطوح اجتماعی
  بسیار عالی عالی خوب متوسط ضعیف خیلی ضعیف
  A+ A B1 B2 C D
  ۵ ۱۵% ۲۰% ۲۰% ۳۰% ۱۰%

  باید به یاد داشته باشیم برای ایجاد زبان مشترک با محاطب، از هر یک از روشها که استفاده می‌شود می‌بایست در طرح بازاریابی (Marketing Plan) روش آن را توصیف نماییم.

  Marketing, Sales, Management, Market, Manager, Success, Dich, بازاریابی، فروش، مدیریت، موفقیت، بازار، برند، توزیع مویرگی، تبلیغات، تحقیقات بازار، حکایتهای مدیریتی، www.modiriateFarda.ir ، مدیر موفق، شرکت موفق، اصول مذاکره، مدیریت فردا، برندینگ، برند ، نشان تجاری، علامت تجاری، نام تجاری، برند، Brand، مدیریت فرداMarketing, Sales, Management, Market, Manager, Success, Distribution, Brand, Advertising, Ad, Market Research, بازاریابی، فروش، مدیریت، موفقیت، بازار، برند،www.modiriateFarda.ir ، توزیع مویرگی، تبلیغات، تحقیقات بازار، حکایتهای مدیریتی، مدیر موفق، شرکت موفق، اصول مذاکره، مدیریت فردا، برندینگ، برند ، نشان تجاری

  کوچک کردن
 4. برای جلوگیری از ریزش مو از این رفتارهای غلط دوری كنید گاهی اوقات رفتارها و عادت‌های اشتباه ما ممكن است به‌طور ناخودآگاه باعث ضعیف شدن موها شوند. در صورتی كه اصلا خودمان خبر نداریم كه این كارها ممكن است یكی از علت‌های عمده ریزش موهای‌مان باشد؛ زمانی كه می‏توانیم با كنترل و ترك عادت‏های‌مان از بروز ایادامه مطلب ...

  برای جلوگیری از ریزش مو از این رفتارهای غلط دوری کنید

  گاهی اوقات رفتارها و عادت‌های اشتباه ما ممکن است به‌طور ناخودآگاه باعث ضعیف شدن موها شوند. در صورتی که اصلا خودمان خبر نداریم که این کارها ممکن است یکی از علت‌های عمده ریزش موهای‌مان باشد؛ زمانی که می‏توانیم با کنترل و ترک عادت‏های‌مان از بروز این اتفاق جلوگیری کنیم، چرا دست به کارهای دیگر می‏زنیم؟! اگر از اشتباهات خود بی‌خبر هستید بهتر است نگاهی به موارد زیر بیندازید:

  – از بستن محکم موها با تل سر یا کش خودداری کنید.
  – موهای‌تان را به‌صورت عادتی نکشید و دور انگشت خود نپیچید!
  – از برنامه غذایی کامل که حاوی تمام مواد غذایی، میوه و سبزیجات است، استفاده کنید. همچنین از جینکو بیلوبا استفاده کنید ، این گیاه در طب سنتی آسیایی و در شرق دور بیشتر از صدها سال است که مورد استفاده قرار گرفته است. درواقع جینکو بیلوبا برای درمان ریزش مو و افزایش رشد موها مفید است.

  این ماسک‌ها جادو نمی‌کنند اما “درمان ریزش مو” غیرممکن نیست

  درمان ریزش مو
  روش‌هایی که در بالا ذکر شد، شاید برای اجرا آسان‌تر باشند اما بهتر است از تاثیر مواد طبیعی غافل نشویم. به همین خاطر توصیه می‏کنیم روزی ۱۵ دقیقه از وقت‌تان را صرف این کار کنید حتی می‏توانید یک روز وقت بگذارید و ماسک مورد نظرتان را برای چند روز آماده کنید.

  – آب سیر و پیاز برای تحریک رشد مو:

  پیاز دارای مقدار قابل توجهی گوگرد است. غلظت بالای گوگرد موجود در پیاز به رشد مو در هر شرایطی کمک می کند. مو به طور طبیعی از پروتئین و کراتین موجود در بافت داخلی اش تقویت می شود و استحکام موها بسته به وجود این مواد به میزان کافی درمو است. در حقیقت یکی از علل اصلی ریزش مو کمبود گوگرد و پروتئین در این بخش بدن انسان است.تحقیقات اخیر ثابت کرده است که آب پیاز با دارا بودن ترکیباتی فوق العاده برای رشد و پرپشت شدن موها مانع از ریزش موی سر می شود. همچنین آب پیاز برای مقابله با آلوپسی یا طاسی منطقه ای یک درمان فوق العاده است. تا حدودی از خواص و فواید پیاز و آب پیاز برای درمان ریزش مو و پرپشت شدن موی سر دانستید .

  نصف یک پیاز قرمز متوسط را خرد کرده و با چهار حبه سیر مخلوط کنید، سپس آنها را با دو لیوان آب + دو قاشق غذاخوری دارچین به‌مدت ۱۵ دقیقه بجوشانید. بعد از ۱۵ دقیقه آنها را از روی حرارت‌ بردارید و به‏مدت چهار روز به همان صورت در جایی بگذارید بماند. بعد از چهار روز محلول را صاف کرده و داخل شامپو بریزید و هر بار سر خود را با آن شست‌وشو دهید.

  – ماسک شیر و جو ضد ریزش مو:

  یک قاشق غذاخوری آرد جو + یک قاشق غذاخوری روغن بادام+ یک قاشق غذاخوری شیر را مخلوط کنید و خمیر حاصل را روی سر بمالید. بعد از دو دقیقه با آب و شامپو بشویید.

  – با روغن نارگیل ریزش مو را درمان کنید

  روغن نارگیل حاوی اسیدهای چرب مفید بوده و با نفوذ در داخل شفت مو و کاهش پروتئین از دست رفته مو به رشد و تقویت آن کمک می‌کند.

  روغن نارگیل را می توانید شب بر روی ریشه و ساقه موهایتان ماساژ دهید و برای آنکه دچار چربی مو نشوید صبح آن را بشویید البته کسانی که موهای خشکی دارند نیاز به شست و شوی مو ندارند و از این روش در طول روز برای درمان ریزش مو استفاده کنند.

  روغن نارگیل به پرپشتی و رشد مو کمک می‌کند و  به عنوان یک درخشان کننده مو مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  – ماسک تخم‌مرغ و چای سبز (دم‌کرده) برای افزایش جریان خون پوست

  سر: یک عدد تخم‌مرغ کامل را با چنگال بزنید. سپس یک قاشق غذاخوری چای سبز دم‌کرده + یک قاشق غذاخوری پودر خردل را با آن مخلوط کرده و به موها بمالید. پس از ۲۰ دقیقه با آب و شامپو موهای خود را بشویید.

  – ماسک تخم‌مرغ و آب سیب‌زمینی: آب سه عدد سیب‌زمینی را بگیرید، یک عدد تخم‌مرغ و یک قاشق غذاخوری عسل را با آن مخلوط کرده و روی موها بمالید؛ بعد از ۱۵ دقیقه می‌توانید موهای خود را بشویید.

  – ماسک تخم‌مرغ و ماست: یک عدد تخم‌مرغ + دو قاشق غذاخوری ماست ساده+ یک قاشق غذاخوری روغن خردل+ یک قاشق غذاخوری آبلیمو را مخلوط کرده و روی موها بمالید. پس از ۳۰ دقیقه با آب محلول را از روی سر خود بشویید.

  کوچک کردن
 5. استفاده از اصول پنج‌گانه فروش برای فروش بیشتر، از فروش دست بکشید. در صورت که مردم متوجه شوند شما قصد دارید محصولی را به آن ها بفروشید، به سرعت گارد گرفته و واکنش منفی نشان می‌دهند؛ بنابراین تمرکزتان را برای کمک و مشاوره دادن به مشتریان، قرار دهید. برای سرعت بخشیدن به چرخه فروش، کمی آرامش به خرج دهیدادامه مطلب ...

  استفاده از اصول پنج‌گانه فروش

  برای فروش بیشتر، از فروش دست بکشید.

  در صورت که مردم متوجه شوند شما قصد دارید محصولی را به آن ها بفروشید، به سرعت گارد گرفته و واکنش منفی نشان می‌دهند؛ بنابراین تمرکزتان را برای کمک و مشاوره دادن به مشتریان، قرار دهید.

  برای سرعت بخشیدن به چرخه فروش، کمی آرامش به خرج دهید.

  هر چقدر شما تلاش کنید سریع‌تر به پایان فروش برسید، مشتری مقاومت بیشتری را نشان خواهد داد. فراموش نکنید که فروش یک فرآیند پلکانی است و باید مرحله به مرحله صورت گیرد. شما نباید در فروش هیجانی عمل کنید.

  برای آسان تر کردن تصمیم‌گیری، گزینه های کمتری را پیشنهاد دهید.

  فروشندگان حرفه‌ای ، کاهش دهندگان گزینه ها هستند. اگر شما گزینه های زیادی را به مشتری ارائه دهید، مشتری را مردد خواهید کرد و او خرید را به تعویق خواهد انداخت.

  برای منعقد کردن قرارداد های بزرگ، باید از کم شروع کنید.

  هیچ‌گاه تمام قابلیت های خودتان را یک باره به مشتریان ارائه ندهید. سعی کنید پلکانی شرایط را برای مشتری شرح دهید.

  برای سرعت بخشیدن به یادگیری، سریع شکست بخورید.

  اشتباه عضو اجتناب ناپذیر حیات انسان ها است. در حقیقت هیچ شکستی وجود ندارد. بیاموزید که شکست، فرصتی برای یادگیری است.

  کوچک کردن
 6. بزرگ دیدن ماه، نوعی خطای دید است که در آن هر چه کره ماه به چشم زمینیان به افق آسمان زمین نزدیک‌تر می‌شود اندازه آن بزرگ‌تر دیده می‌شود. این نوع خطای دید، در مورد خورشید و صورت‌های فلکی هم وجود دارد. سازوکار و دلیل این خطای دید هنوز به طور کامل آشکار نیست اما گمان بر این است که از آن‌جا که ماه هنگامیادامه مطلب ...

  بزرگ دیدن ماه

  بزرگ دیدن ماه، نوعی خطای دید است که در آن هر چه کره ماه به چشم زمینیان به افق آسمان زمین نزدیک‌تر می‌شود اندازه آن بزرگ‌تر دیده می‌شود.

  این نوع خطای دید، در مورد خورشید و صورت‌های فلکی هم وجود دارد. سازوکار و دلیل این خطای دید هنوز به طور کامل آشکار نیست اما گمان بر این است که از آن‌جا که ماه هنگامی که نزدیک به افق است در میان ساختمان‌ها و درختان دیده می‌شود مقایسه اندازه آن با این ساختمان‌ها و درختان آن را به چشم ما بزرگ‌تر نمایان می‌کند تا وقتی که ماه بر فراز آسمان است و مغز ما معیار مقایسه اندازه دیگری برای آن به‌کار می‌برد.

  در هر صورت، قطر ظاهری ماه در حدود ۳۰ دقیقه قوسی است و تغییری نمی‌کند. ۳۰ دقیقه قوسی به همان اندازه است که ناخن انگشت کوچک به هنگام باز بودن بازو و آرنج دیده می‌شود.

  منبع: ویکی پدیا

  کوچک کردن
 7. زمین هر روز یک بار حول محور خود چرخیده و طلوع و غروب خورشید را به عنوان یک ویژگی روزمره برای زندگی در این سیاره تبدیل می‌کند. این کار از زمان تشکیل زمین از ۴٫۶ میلیارد سال پیش تاکنون انجام شده و تا پایان عمر زمین که احتمالاً وقتی خورشید به یک غول سرخ و متورم تبدیل شده و سیاره را ببلعد، ادامه خواهد دادامه مطلب ...

  زمین هر روز یک بار حول محور خود چرخیده و طلوع و غروب خورشید را به عنوان یک ویژگی روزمره برای زندگی در این سیاره تبدیل می‌کند. این کار از زمان تشکیل زمین از ۴٫۶ میلیارد سال پیش تاکنون انجام شده و تا پایان عمر زمین که احتمالاً وقتی خورشید به یک غول سرخ و متورم تبدیل شده و سیاره را ببلعد، ادامه خواهد داشد. اما اصلاً چرا چرخش دارد؟

  چرا سیارات به دور خورشید می چرخند

  زمین از دیسکی از گازها و ذرات گرد و غبار که در اطراف خورشید تازه متولد شده می‌چرخیدند، تشکیل شده است. در این دیسک چرخان ذرات گرد و غبار و سنگ‌‌ها به هم چسبیده و زمین را تشکیل دادند. در ادامه با بزرگ شدن شدن زمین، سنگ‌های فضایی همچنان به سیاره نوپا برخورد می‌کردند، زمین نیز با استفاده از نیروی ذراتی که به آن برخورد می‌کرد شروع به حرکت کرد. از آنجایی که تمام ذرات موجود در منظومه شمسی اولیه در حال چرخش به دور خورشید بودند، این برخوردها کره زمین و سایر سیارات منظومه شمسی را در جهت مشابه چرخاند.

  اما چرا منظومه شمسی از اول چرخش داشت؟

  خورشید و منظومه شمسی هنگامی شکل گرفتند که ابری از ذرات گرد و غبار و گازها به دلیل وزن زیاد فروپاشی کرد. بیشتر گازها متراکم شده و خورشید را ساختند در حالی که مواد باقیمانده تبدیل به دیسکی شدند که خورشید را احاطه کرده و تشکیل دهنده سیاره اطراف آن بودند.

  قبل از فروپاشی اولیه، مولکول‌های گاز و ذرات گرد و غبار در همه جا حرکت می‌کردند، برخی از گازها و ذرات گرد و غبار حرکت خود را به یک جهت خاص تغییر داده و شروع به چرخش کردند. هنگامی که گازها فروپاشیدند سرعت چرخش ابر فزایش پیدا کرد، دقیقاً همانطور که اسکیت‌بازان وقتی بازوها و پاهای جمع می‌کنند سریعتر می‌چرخند.

  از آنجایی که در فضا چیزی برای کم کردن سرعت وجود ندارد به محض اینکه جسمی شروع به چرخش کند، چرخش آن معمولاً ادامه می‌یابد. منظومه شمسی تازه شکل گرفته و در حال چرخش در این حالت مقدار زیادی تکانه دورانی (Angular momentum) دارد، تکانه دورانی کمیتی است که گرایش جسم به ادامه چرخش را توصیف می‌کند. در نتیجه تمام سیارات در همان جهتی می‌چرخند که منظومه شمسی هنگام شکل‌گیری داشت.

  اما امروز برخی سیارات چرخش خاص خود را دارند، زهره در جهت مخالف زمین می‌چرخد و محور چرخش اورانوس ۹۰ درجه شیب دارد. دانشمندان مطمئن نیستند که چه اتفاقی برای این دو سیاره افتاده اما چند فرضیه‌ در این مورد وجود دارد. احتمالاً یک برخورد شدید باعث تغییر جهت چرخش سیاره زهره شده است. یا شاید چرخش زهره درست مانند سایر سیارات بود اما با گذشت زمان کشش گرانشی خورشید بر ابرهای ضخیم زهره تاثیر گذاشت که ترکیب این نیرو با نیروی اصطکاک بین هسته و گوشته سبب تغییر ناگهانی چرخش این سیاره شد. یک مطالعه در سال ۲۰۰۱ نشان داد که برهم کنش‌های گرانشی با خورشید به همراه سایر عوامل ممکن است باعث کند شدن چرخش زهره و تغییر جهت چرخش آن شود.

  در مورد اورانوس دانشمندان می‌گویند که برخورد یک یا چندباره، یک جسم بزرگ به این سیاره سبب تغییر زاویه چرخش اورانوس شده است. با وجود این نوع آشفتگی‌ها همه چیز در فضا در یک جهت یا جهت مخالف می‌چرخد. زیرا چرخش رفتار اساسی همه اشیاء در جهان است (چرا چرخش اورانوس برخلاف سایر سیارات از کناره های آن است؟).

  سیارک‌ها، ستاره‌ها، کهکشان‌ها و همه اشیاء می‌چرخند، به گفته ناسا ۲۳۰ میلیون سال طول می‌کشد تا منظومه شمسی یک دور کامل به دور کهکشان راه شیری بچرخد. تپ‌اخترها (Pulsar) اجسام متراکم و دورانی هستند که باقیمانده ستاره‌های مرده هستند، این اجسام بیشترین سرعت چرخش به دور خود را دارند. برخی تپ‌اخترها که قطری برابر با اندازه یک شهر دارند می‌توانند صدها بار در ثانیه به دور خود بچرخند. سریعترین تپ‌اختر در سال ۲۰۰۶ کشف شد که دانشمندان به آن لقب Terzan 5ad را دادند این جسم ۷۱۶ بار در ثانیه به دور خود می‌چرخد. سیاه‌چاله‌ها حتی می‌توانند سریعتر از تپ‌اخترها باشند، به عنوان مثال سیاه‌چاله‌ GRS 1915+105 می‌تواند با سرعت ۹۲۰ تا ۱۱۵۰ دور در ثانیه بچرخد.

  اما سرعت چرخش اجسام در فضا می‌تواند کمتر شود. هنگامی که خورشید تازه شکل گرفته بود هر چهار روز یک بار به دور خود می‌چرخید اما امروز ۲۵ روز طول می‌کشد تا یک بار به دور خود بچرخد. به گفته نائوز فعل و انفعالات بین میدان مغناطیسی خورشید با بادهای خورشیدی سبب کاهش سرعت چرخش آن شده است. حتی سرعت چرخش زمین نیز کاهش می‌یابد، زیرا با افزایش فاصله ماه از زمین سرعت چرخش زمین کاهش می‌یابد.

  کوچک کردن
 8. آژانس فضایی آمریکا(ناسا) برای سفر به ماه سال ۲۰۲۴ و برای سفر به مریخ سال ۲۰۳۳ را تعیین کرده است. اما طبق نظر متخصصان رسیدن به سیاره سرخ تا آن زمان ناممکن است. "جیم برایدنستاین"(Jim Bridenstine) مدیر ناسا در این باره گفت: رسیدن به ماه، زمینه اثبات مأموریت نهایی ما برای رفتن به مریخ است. ماه مسیر رسیدادامه مطلب ...

  آژانس فضایی آمریکا(ناسا) برای سفر به ماه سال ۲۰۲۴ و برای سفر به مریخ سال ۲۰۳۳ را تعیین کرده است. اما طبق نظر متخصصان رسیدن به سیاره سرخ تا آن زمان ناممکن است.

  “جیم برایدنستاین”(Jim Bridenstine) مدیر ناسا در این باره گفت: رسیدن به ماه، زمینه اثبات مأموریت نهایی ما برای رفتن به مریخ است. ماه مسیر رسیدن به مریخ در سریع‌ترین و امن‌ترین راه ممکن است. به همین دلیل ما به ماه می‌رویم.

  با توجه به گفته “رابرت هوارد”(Robert Howard)، سرپرست آزمایشگاه زیستگاه‌های فضایی آینده “مرکز فضایی جانسون”(Johnson Space Center) ناسا، مشکلات و موانع رسیدن به ماه فنی و علمی نیست، بلکه مسئله اصلی بودجه و اراده سیاسی است. بسیاری از مردم می‌خواهند لحظاتی مانند آپولو را تجربه کنند اما پشت آن برنامه یک رئیس جمهور مانند جان اف. کندی بود. کندی همیشه می‌گفت باید این کار را انجام دهیم و اعتقاد دارم کشورم می‌بایست برای دستیابی به هدف فرود انسان بر روی کره ماه و به سلامت بازگشتن به زمین قبل از خروج از این دهه متعهد شود.

  هوارد افزود: اگر این اتفاق افتاد، ما می‌توانیم تا سال ۲۰۲۷ به ماه برویم. اما با رویکرد فعلی ما در خوشبینانه‌ترین حالت می‌توانیم در سال ۲۰۳۷ و در بدبینانه‌ترین حالت سال ۲۰۶۰ به مریخ برویم. تمام مأموریت می‌تواند دو سال طول بکشد، زیرا مریخ و زمین هر ۲۶ ماه یک بار نزدیک به یکدیگر قرار می‌گیرند.

  در ادامه “جولی رابینسون”(Julie Robinson) ، دانشمند ارشد ناسا افزود: دومین مشکل سیستم غذایی ما است. ایده‌های سیستم بسته بندی غذایی کنونی، قابل حمل یا به اندازه کافی کوچک نیست که بتواند به مریخ برسد و مسئله بعدی نیز فوریت‌های پزشکی است که فضانوردان باید بتوانند در صورت هرگونه سانحه، خود را درمان کنند. از دیگر مشکلات سفر می‌توان به لباس فضانوردان اشاره کرد. یکی از مهمترین مشکلات فضانوردان پروژه آپولو، دستکش‌هایشان بود که بیش از حد پر باد بود که این کار آنها را از انجام کارهای سریع منع می‌کرد، اما مسئله لباس را اکنون ناسا حل کرده است زیرا ناسا در حال توسعه یک لباس جدید موسوم به “ایکس ای ام یو “(xEMU) است.

  کوچک کردن
 9. خب قعطا هر چیزی که اعتیاد آور باشه مثل سیگار و مشروب و غیره معمولا مضر هست و تاثیر منفی روی سلامت روحی و روانی افراد داره به همین دلیل خود ارضایی هم چون اعتیاد آور است می تواند تاثیر منفی و مخرب بر روی بدن و روان انسان ایجاد کند. مثلا من قبلا یک جا خوانده بودم خود ارضایی باعث گوشه گیر شدن افراد در جادامه مطلب ...

  خب قعطا هر چیزی که اعتیاد آور باشه مثل سیگار و مشروب و غیره معمولا مضر هست و تاثیر منفی روی سلامت روحی و روانی افراد داره به همین دلیل خود ارضایی هم چون اعتیاد آور است می تواند تاثیر منفی و مخرب بر روی بدن و روان انسان ایجاد کند. مثلا من قبلا یک جا خوانده بودم خود ارضایی باعث گوشه گیر شدن افراد در جمع و اجتماع میشه

  کوچک کردن
 10. ارز دیجیتال بایننس کوین، از طریق عرضه‌ اولیه سکه (ICO) در ماه جولای سال ۲۰۱۷ منتشر شد. هدف اصلی ایجاد این کوین، جذب سرمایه برای توسعه و گسترش صرافی Binance بود. صرافی کریپتو Binance (که یکی از بزرگترین صرافی‌های کریپتو است) از امنیت و سرعت پردازش قابل توجهی برخوردار است و ایجاد ارز دیجیتالی‌اش نیز بادامه مطلب ...

  ارز دیجیتال بایننس کوین

  ارز دیجیتال بایننس کوین، از طریق عرضه‌ اولیه سکه (ICO) در ماه جولای سال ۲۰۱۷ منتشر شد. هدف اصلی ایجاد این کوین، جذب سرمایه برای توسعه و گسترش صرافی Binance بود. صرافی کریپتو Binance (که یکی از بزرگترین صرافی‌های کریپتو است) از امنیت و سرعت پردازش قابل توجهی برخوردار است و ایجاد ارز دیجیتالی‌اش نیز باعث شد جایگاهی پیشرو در این فضا کسب کند. در تاریخ ۱۸ آپریل ۲۰۱۹، این صرافی بلاکچین و کوین‌های معاملاتی خود را راه‌اندازی کرد و در نتیجه، بایننس کوین (BNB) که یک توکن اتریوم ERC-20 بر روی بلاک‌چین اتریوم بود در سال ۲۰۱۹ به بلاکچین خود منتقل شد. در واقع به بیان ساده، بایننس کوین (با نشانه‌ی اختصاری BNB) هم یک ارز دیجیتال مختص صرافی بزرگ Binance و هم یک کریپتوکارنسی بر روی زنجیره‌ بلاک چین بایننس است.

  بر خلاف بیت‌کوین، اتریوم و سایر کریپتوکارنسی‌های پیشرو، بایننس کوین ارزی جدید در شبکه‌ بلاک چین محسوب می‌شود. این بدان معناست که سهم بازار آن نسبت به دیگر کوین‌های پیشرو، کمتر و علاوه بر آن، تخصیص پرتفوی معامله‌گران نیز به این دست از کریپتوکارنسی‌ها محدود است. در نتیجه این موضوع باعث می‌شود ارائه دهندگان کریپتو، بر سر منابع سرمایه‌گذاران هر روزه با هم به رقابت بپردازند. کریپتوکارنسی‌ها ممکن است به دلیل عدم وابستگی‌شان به دولت، برای بسیاری از معامله‌گران فریبنده باشند، اما این عاقلانه نیست که فکر کنیم اقدامات دولت تأثیر عمده‌ای بر ارزش آن‌ها نخواهد گذاشت. برای نمونه اگر اوضاع اقتصاد دولت ایالات متحده در شرایط نامساعدی باشد، این موضوع ممکن است باعث شود معامله‌گران به دلیل ترس از کاهش ارزش ارز خود، سرمایه گذاری‌شان را در فضای کریپتوکارنسی‌ها افزایش دهند.

  از آنجایی که بایننس کوین یک توکن اتریوم ERC-20 است، می‌تواند در کیف پول‌های نرم‌افزاری مانند MyEtherWallet و Jaxx ذخیره شود، همچنین کیف پول‌های سخت‌افزاری مانند TREZOR و Ledger Nano S نیز از BNB پشتیبانی می‌کنند. به طور کلی، هر کیف پولی که قادر به ذخیره اتریوم (ETH) است می‌تواند از توکن BNB نیز پشتیبانی کند.

  چگونه می‌توان بایننس کوین را خریداری کرد؟

  در حال حاضر بایننس کوین قابل استخراج نیست چراکه همه کوین‌های آن در زمان “ICO” استخراج شده‌اند. برای خرید این کریتپوکارنسی ۲ روش وجود دارد:

  1. شما مالک بیت‌کوین، اتریوم و سایر آلت‌ کوین‌ها هستید، و اکنون می‌خواهید بایننس کوین را خریداری کنید روال این کار بسیار ساده است و کافی می‌باشد به ارزش کوین‌های خود، بایننس کوین دریافت کنید.
  2. شما هیچ کریپتوکارنسی ندارید و اکنون می‌خواهید بایننس کوین خریداری کنید، برای انجام این کار در ابتدا باید مقداری ارز دیجیتال خریداری کنید. پیشنهاد ما این است، به سراغ ارزی با نقدینگی و ثبات بالا بروید (ارزهای مانند بیت‌کوین، اتریوم، لایت‌کوین، ریپل و …) و از طریق سایت‌های معتبر و امن برای خرید ارز خود اقدام کنید. پس از آن می‌توانید به سایتBinance  بروید و آن را به BNB تبدیل کنید. (سایت‌های دیگری هم وجود دارند که از بایننس کوین پشتیبانی می‌کنند، اما نقدینگی‌شان پایین است و از آنجایی که این ارز برای انجام تراکنش‌ها در صرافی Binance ایجاد شده است، بهتر است این ارز را از سایت خودشان خریداری کنید).

  این کریپتوکارنسی در صرافی Binance دارای چه کارکردهایی است؟

  کاربرد bnb

  در صورت استفاده از این ارز دیجیتال برای پرداخت هزینه‌های معاملاتی، این صرافی به کاربران خود ۲۵ درصد تخفیف ارائه می‌دهد و دسترسی به تخفیف‌های مربوط به حجم معاملات بالاتر را نیز فراهم می‌کند.

  تخفیف هزینه معاملاتی BNB به چه صورت است؟

  وقتی ارز بایننس کوین را در صرافی Binance نگه می‌دارید (علارغم اینکه کدام جفت ارز را معامله می‌کنید)، می‌توانید هزینه‌های معاملاتی‌تان را با بایننس کوین پرداخت کنید. زمانی که این کار را انجام می‌دهید، در مقایسه با هزینه‌های معاملات عادی، ۲۵ درصد تخفیف دریافت می‌کنید. همچنین قادر هستید در هر زمان که بخواهید، گزینه “پرداخت هزینه با BNB” را در تنظیمات حساب Binance خود فعال و یا غیرفعال کنید.

  چگونه BNB، دسترسی به تخفیف‌های مربوط به حجم معاملات بالاتر را فراهم می‌کند؟

  Binance همانند بسیاری از صرافی‌های دیگر، برای معامله‌گران با حجم بالاتر، تخفیف‌هایی ارائه می‌دهد. اما برخلاف سایر صرافی‌ها، این دست از معامله‌گران برای دسترسی به اینگونه تخفیف‌ها، موظف هستند مقادیر مشخصی از ارز دیجیتال بایننس کوین را در حساب خود نگه دارند.

  مزایای استفاده از بایننس کوین

  مزایای استفاده از بایننس کوین

  • دارای هزینه‌ای پایین در بازار کریپتوکارنسی‌ها
  • امکان بهره‌مندی از تخفیف در هزینه‌ی معاملات Binance
  • امکان استفاده از آن در خارج از پلتفرم معاملاتی Binance
  • امکان مبادله‌ی آن با ارزهای فیات
  • دسترسی آسان به آن از طریق دسک تاپ، HTML5، iOS و Android
  • انجام فرایندهای تراکنش با سرعت بالا
  • دسترسی گسترده: صرافی Binance امکان معامله بیش از ۴۰ جفت ارز را فراهم می‌کند

  ریسک‌های سرمایه‌گذاری در بایننس کوین

  • از آنجایی که این توکن همانند بسیاری دیگر از ارزهای دیجیتال، مبتنی بر اتریوم است، ممکن است افزایش رقابت و کاهش احتمالی ارزش آن در آینده را به دنبال داشته باشد.
  • این واقعیت که بایننس کوین محدود به صرافی Binance است و روند آن به اعتبار و عملکرد این صرافی بسیار وابسته است، می‌تواند یک مشکل اساسی باشد. این موضوع باعث می‌شود، بایننس کوین نتواند به تنهایی مسیر حرکت خود را مشخص کند.
  • سیاست بازخرید Binance می‌تواند قیمت‌ها را کاهش دهد: از آنجایی که توسعه‌دهندگان BNB قصد دارند بخش معینی از کوین‌ها در آینده بازخرید کنند، احتمالاً از ارزش آن کاسته خواهد شد و این ممکن است منجر به سقوط قیمتش شود.
  کوچک کردن