یک سوال Latest سوالات

 1. تب خوانندگی در بین نوجوانان و سایر افراد بسیار داغ است. برای همین، خیلی‌ها دوست دارند بدانند که برای خوانندگی باید تمرین کنند یا تنها کسانی که استعداد خوانندگی دارند، در این رقابت تنگاتنگ موفق خواهند شد. همراه ما باشید تا بفهمید که آیا استعداد خوانندگی دارید یا نه. از کجا بفهمیم استعداد خوانندگی دارادامه مطلب ...

  تب خوانندگی در بین نوجوانان و سایر افراد بسیار داغ است. برای همین، خیلی‌ها دوست دارند بدانند که برای خوانندگی باید تمرین کنند یا تنها کسانی که استعداد خوانندگی دارند، در این رقابت تنگاتنگ موفق خواهند شد. همراه ما باشید تا بفهمید که آیا استعداد خوانندگی دارید یا نه.

  از کجا متوجه بشم که استعداد خوانندگی دارم یا خیر

  از کجا بفهمیم استعداد خوانندگی داریم؟

  1. افرادی که به طور ذاتی استعداد خوانندگی دارند، دائما آواز می‌خوانند.
  2. به نواختن سازهای موسیقی علاقه مند هستید و بدون هیچ آموزشی، خوب می‌نوازید.
  3. در جمع‌های دوستانه، خانوادگی و کاری می‌خوانید.
  4. خوانندگان را دوست دارید و همیشه حرف از آن‌ها در میان کلام شما جاری است.
  5. اگر نوازنده باشید، به طنین و صدای سازتان بیشتر توجه می‌کنید.
  6. با گوش کردن به موسیقی به دنیای دیگر سفر می‌کنید و به راحتی ناراحتی‌تان را فراموش می‌کنید.
  7. تنها برای گذران وقت، موسیقی و موزیک گوش نمی‌دهید.
  8. برای بیان احساسات خود به دیگران، موسیقی گوش می‌دهید و با آن آرام می‌شوید.
  9. موسیقی رابطی برای اتصال خاطرات جدید شما به خاطرات قدیم است.
  10. در فضاهای مجازی، موزیک برای دوستان‌تان ارسال می‌کنید.
  11. افراد نزدیک به شما ممکن است بگویند که به کلی شعر و موسیقی شخص شما را از یاد برده اند. شما با این واکنش ناراحت نمی‌شوید و آن‌ها را در آغوش خود می‌گیرید.

  استعداد خوانندگی در واقعیت چگونه است؟

  با خواندن نشانه‌های بالا ممکن است این گونه فکر کنید که همه آن‌ها در واقعیت وجود ندارند. برای مثال، بسیاری از خواننده‌های معروف در مصاحبه‌های خود بیان کرده اند که با ملاقات استاد بزرگی، چندین تکنیک برای خوانندگی و تحریر در آواز یاد گرفته اند، سپس به دنیای خوانندگی پا گذاشته اند و اکنون خواننده معروفی هستند.
  در پاسخ به سوالاتی که با خواندن پاراگراف پیش، ذهن شما را مشغول کرده است، متوجه می‌شوید که استعداد خوانندگی تنها دلیل برای موفق شدن یک خواننده نیست. برای مثال، فراخوان‌هایی که برای جذب خواننده منتشر می‌شود یا محافلی که با حضور اساتید بزرگ موسیقی برگزار می‌شوند، می‌تواند پلی برای راه یافتن شما در میان خوانندگان برتر موسیقی (سالار عقیلی، محمد اصفهانی، علی زند وکیلی و …) باشد.

  کوچک کردن
 1.  تحقیقات جدیدی که در دانشگاه USC انجام شده است، می‌تواند کلیدی برای درک فرآیند پیری سلول‌ها باشد. این یافته‌ می‌تواند راه را برای درمان بهتر سرطان هموار کند و داروهای انقلابی جدیدی را برای بهتر کردن سلامت انسان در سال‌های آینده به بازار ارائه کند. «نیک گراهام» و گروه وی با همراهی دیگر دانشمندان مقالادامه مطلب ...

   تحقیقات جدیدی که در دانشگاه USC انجام شده است، می‌تواند کلیدی برای درک فرآیند پیری سلول‌ها باشد. این یافته‌ می‌تواند راه را برای درمان بهتر سرطان هموار کند و داروهای انقلابی جدیدی را برای بهتر کردن سلامت انسان در سال‌های آینده به بازار ارائه کند. «نیک گراهام» و گروه وی با همراهی دیگر دانشمندان مقاله‌ای در این زمینه در مجله‌ی Journal of Biological Chemistry به چاپ رسانده‌اند. گراهام می‌گوید: «برای اینکه اکسیر جوانی را بنوشید، باید بدانید کجا است و بدانید که این اکسیر چه می‌کند. ما عکس آن‌را انجام داده‌ایم؛ ما در تلاش برای پیدا کردن دلیل پیری سلول‌ها هستیم و در پی طراحی نوعی درمان برای بهتر پیر شدن هستیم.»

  چرا پیر می شویم
  چه چیزی باعث پیر شدن سلول‌ها می‌شود؟

  برای پاسخ به این سوال، نویسنده‌ی اول مقاله «علیرضا دلفرح» از آزمایشگاه گراهام بر روی پیری، فرآیندی طبیعی که طی آن سلول‌ها به صورت دائم تولید سلول‌های جدید را کنار می‌گذارند، تمرکز کرده است. این فرآیند یکی از دلایل کلیدی پیری سلول‌ها است که در بیماری‌های ورم مفاصل و بیماری‌های قلبی نمود پیدا می‌کند. علیرضا می‌گوید: «سلول‌های پیر نقطه‌ی مقابل سلول‌های بنیادی هستند که دارای پتانسیل بی‌نهایتی برای تولید مجدد سلول‌ها هستند. سلول‌های پیر دیگر هرگز توانایی تقسیم مجدد را ندارند.»

  گروه محققین دریافتند که طی فرآیند پیر شدن، سلول‌های پیر تولید ماده‌ای به‌نام «نوکلئوتید» را متوقف می‌کنند. این مواد سازنده‌ی دی‌ان‌ای هستند. دانشمندان دریافتند که اگر سلول‌های جوان از تولید این ماده دست بکشند، پیر می‌شوند. علیرضا می‌گوید: «همه‌ی این‌ها به این معنی است که تولید این ماده در جوان ماندن سلول‌ها ضروری است و اگر بتوانیم از توقف تولید این ماده در سلول‌ها جلوگیری کنیم، ممکن است بتوانیم روند پیری سلول را کندتر کنیم.»

  «اسکات فاستر» طی همکاری با آزمایشگاه گراهام کشف کرد که سلول‌های پیر معمولاً دو هسته دارند و دیگر سنتز دی‌ان‌ای را انجام نمی‌دهند. تا کنون دانشمندان برای مطالعه‌ی پیری بر روی سلول‌های فیبروبلاست تمرکز می‌کردند، ولی در این مطالعه دانشمندان بر روی سلول‌های اپیتلیال تمرکز کرده‌اند. این سلول‌ها تشکیل دهنده‌ی سطح اندام و ساختارهای داخلی بدن هستند و سرطان‌ها نیز معمولاً از آن‌ها شروع می‌شوند. گراهام می‌گوید که پیری در واقع پاسخ بدن برای جلوگیری از بروز سرطان است؛ وقتی که سلول احساس آسیب دیدن می‌کند با مرگ خود از پیشروی آسیب جلوگیری می‌کند. بنابراین هدف آن‌ها از این مطالعه جلوگیری از پیری نیست، زیرا سرطان می‌تواند از عوارض آن باشد.

  کوچک کردن
 1. حداقل میزان سرمایه برای ورود به بازار بورس   در اکثر مواقع در بازار بورس با افرادی که در حیطه ی کاری متفاوتی فعالیت دارند مواجه هستیم و این افراد در هنگامی که نام بورس را میشنوند و یا در جایی بحثی از این بازار به وجود می آید ، اغلب این افراد این سوال‏ها را می پرسند که حداقل میزان سرمایه برای ورادامه مطلب ...

  حداقل میزان سرمایه برای ورود به بازار بورس

   

  در اکثر مواقع در بازار بورس با افرادی که در حیطه ی کاری متفاوتی فعالیت دارند مواجه هستیم و این افراد در هنگامی که نام بورس را میشنوند و یا در جایی بحثی از این بازار به وجود می آید ، اغلب این افراد این سوال‏ها را می پرسند که حداقل میزان سرمایه برای ورود به بازار بورس چقدر است؟ و یا اینکه حداقل میزان سرمایه گذاری که در بورس نیاز است چقدر است اگر قصد داشته باشیم که سرمایه گذاری در بورس داشته باشم چه مقدار از سرمایه ام را میتوانم وارد بورس و از آن استفاده نمایم و …. سوالاتی از این دسته.در نتیجه مصمم شدیم که در این راستا مطلبی پیرامون این موضوع داشته باشیم و برای اشخاصی که دوست دارند تا به بازار بورس راه پیدا کنند و یا در درباره ی آن اطلاعات بدست آورند توضیح کوتاهی در باره حداقل میزان سرمایه گذاری در بازار بورس را بدهیم.

  برای اینکه شما زودتر ، بدون توضیح اضافی و بدون مقدمه چینی به پاسخ این سوال برسید ، خوب است که از همین شروع بدانید که برای وارد شدن به بازار بورس سرمایه اولیه شما اهمیتی ندارد و هیچ محدودیتی در سرمایه اولیه برای ورود به بازار بورس وجود ندارد، این به این معنی است که شما با هر مقدار و میزان سرمایه ای می توانید وارد بازار بورس شده و به خرید و فروش سهام بپردازید .سرمایه اولیه اشخاص می تواند از یکصد هزار تومان تا چند میلیارد تومان باشد . یکی از مزایای بورس در واقع همین است که اشخاص می توانید به اندازه سرمایه شان با انجام خرید سهام شرکتی، در مالکیت شرکتی که ارزش آن چند هزار میلیارد تومانی می‏باشد و در حالت معمولی مالک شدن آن خیلی دور از ذهن و دست نیافتنی است به نظر می رسد ، سهیم شد. حال اگر بخواهیم به طور ساده و خلاصه به مفهوم سهام بپردازیم به این صورت است که اگر همه ی سرمایه یک شرکت را همانند کیکی در نظر بگیریم می توان گفت هربخش از تکه های این کیک نقش یک سهم از آن شرکت را خواهند داشت.

  چطور میتوانید با پول کم حتی مبلغ 300 هزار تومان هم در بورس سرمایه گذاری انجام دهید؟

  حداقل میزان سرمایه برای ورود به بازار بورس

   
  سهام شرکت که در مورد آن توضیحاتی به صورت مثال قبلا داده شد و تسفیر آن به این صورت می‏باشد که همه ی سرمایه شرکت به قسمت‏های کوچکتری تقسیم می شود و به هرکدام از این قسمت ها یک سهم از سهام آن شرکت گفته می شود و اشخاص می توانید به میزان سرمایه ای که در اختیار دارند هرتعدادی از این سهام را که می‏خواهد خریداری نمایند.قیمت خرید این سهام‏ها خیلی کمتر از مبلغ کل شرکت است در واقع می توان بیان کرد که بخشی از قیمت کل شرکت است.مثلا فرض کنید ارزش هر سهم شرکت مورد نظر حدوداً 370 تومان می‏باشد که از تقسیم کل ارزش آن شرکت بر تعداد سهام که در بازار دارد حاصل می شود. نتیجه گیری این می‏شود که هر شخصی با سرمایه ای که دارد می تواند هر تعدادی که از این سهام های 370 تومانی را بخرید و سهامدار این شرکت شود.
  اما نکته ی مهم دیگری که باید در نظرداشته باشید این است که خرید و فروش سهام در بازار بورس همیشه توسط یک شخص واسط که این واسط بین شما و بورس می باشد ، صورت می‏گیرد و هرگز نمی تواند به صورت مستقیم توسط خود شخص انجام گیرد که این واسط را واسط کارگزار می‏نامند و شخص برای خرید و فروش که توسط کارگزار انجام می شود مبلغی را به عنوان کارمزد به کارگزار خود پرداخت می کند که این مبلغ درصدی از مبلغ خرید و فروش شخص می‏باشد، پس این نکته وجود دارد که اگر نسبت پولی که اختصاص می دهند برای خرید سهام درصد خیلی کمی باشد احتمالا بعد از کسر کارمزدی که باید به کارگزاری داده شود شخص سود زیادی نبرد، چرا که یک مبلغ حداقلی این کارمزد دارد و کارگزار آن شخص حتی برای مبالغ کم و بدون توجه به مبلغ اولیه سرمایه گذارمبلغ را دریافت و آن را از حساب شخص کسر می‏نماید.

  آیا شخصی که سرمایه کمی دارد هم می تواند در بورس شرکت داشته باشد و به همراه آن سود داشته باشد؟

  هر شخص با هر میزان و مقدار از پولی که دارد می تواند به سرمایه گذاری در بورس اقدام نماید همچنین سود و زیان هر شخص درصدی از این سرمایه خود آن شخص خواهد بود و برای هرمیزان مبلغی از سرمایه نیز این مقدار درصد سود یا زیان به صورت یکسان است.پس این تفکر که اگر کسی که پول کمتری دارد در نتیجه نسبت به شخصی که مقدار پول بیشتری دارد سود کمتری در بورس می کند، یک تفکر اشتباه وغلطی است.به این دلیل که میزان درصد سود یا زیان هردو شخص به یک مقدار است و فرق آنها تنها به دلیل تفاوتی است که در میزان سرمایه اولیه آنها می باشد به طور مثال فرض کنیم شخصی یک میلیون تومان اقدام به خرید سهام می کند و شخص دیگری اقدام به خرید ۱۰میلیون تومان از سهام می‏کند سپس بعد از دیده می‏شود که که آن شخص یکصد هزار تومان و شخص دیگری که یک میلیون تومان سود کرده است. درواقع هر دو طرف ده درصد سود داشتند با این تفاوت که مقدار سرمایه گذاری هر شخص متفاوت بوده و تنها بدلیل متفاوت بودن سرمایه اولیه آنها میزان سود متفاوت بوده همچنین مورد آخر اینکه شخصی که پول و سرمایه بیشتری دارد الزاما سود بیشتری ندارد در نتیجه سود داشتن در بورس یک مبحث کاملا متفاوت می‏‏‏‏‏باشد.

  شخصی که در بورس سرمایه بیشتری دارد الزاما سود بیشتری نمی‏کند و سود داشتن در بازار بورس یک مبحث کاملا متفاوت است که این مقوله نیاز به داشتن تخصص و مهارت خاصی دارد.
  حال می‏توان بیان کرد که برای سود داشتن در بورس فرد نیاز دارد که از مهارت‏های مخصوصی و خاصی برخوردار باشد.و اگر فردی پول برای سرمایه گذاری داشته باشد اما با این مهارت‏ها آشنایی نداشته باشد به راحتی ضرر و زیان زیادی را متحمل می شود.پس می‏توان نتیجه گرفت که داشتن پول زیاد به تنهایی خود نمی تواند موفقیت و سود فرد را در بازار بورس ضمانت نماید. بلکه قدرت داشتن توانایی تحلیل و مهارت های شاخص در سرمایه گذاری می باشد که باعث می شود فرد سرمایه گذار در بورس بتوانید در انجام خرید و فروش سهام به سود دست یابد، و حتی اگر فرد در ابتدا هم پول و سرمایه زیادی نداشته باشد آن شخص با داشتن این مهارت‏ها در بلند مدت موفقیت آن فرد در بورس حتمی می‏باشد و شخص به مرور زمان می توانید سرمایه خود را افزایش داده و به حد معقول و مناسبی برساند.

  نکته پایانی در باره میزان حداقل سرمایه برای وارد شدن به بازار بورس


  به طوری که در ابتدای این مقاله ذکر شد از نظر هزینه و مالی هیچ محدودیت و مانعی برای سرمایه گذاری در بازار بورس وجود ندارد و حداقل سرمایه و پول برای وارد شدن به بازار بورس بسیار اندک می‏باشد همچنین پول و سرمایه ای که شخص در بورس می تواند با آن میزان فعالیت خود را در بازار بورس شروع کند می تواند چندین میلیون و یا یکصد هزارتومان و باشد. لیکن توصیه می‏شود تا زمانی که مهارت ها وتخصص های لازم برای این کار وجود ندارد به فعالیت در این زمینه نپردازید و آن را انجام ندهید در ابتدای شروع کار و فعالیت اقدام به یادگیری، آموزش‏های لازم و اصولی به طور صحیح سرمایه گذاری در بازار بورس را انجام دهید سپس در ابتدای فعالیت در بازار بورس میزان کمی از سرمایه را وارد بازار کرده و به مرور زمان این آموزش‏ها را ادامه داده و تجربه بیشتری را در این بازار پیدا کرده، به مرور میتوان این مقدار سرمایه را بیشتر نمود و در صورتی که فرد به یادگیری صحیح و اصولی نرسیده در بورس فعالیتی نداشته باشد چراکه بعد از مدتی متوجه آن خواهد شد که میزان مبلغی که به عنوان زیان و ضررمتوجه آن شده است خیلی کمتر از هزینه ای خواهد بود که در شروع می توانست بر روی آموزش و بدست آوردن تخصص خود سرمایه گذاری نماید.

  کوچک کردن
 1. تبدیل MBR به GPT روش اول: استفاده از ابزار gptgen برای تبدیل MBR به GPT بدون از دست دادن اطلاعات با استفاده از ابزار متنی gptgen می توانید پارتیشن استایل MBR را به جی پی تی تبدیل کنید، به همین منظور مراحل زیر را به همراه ما طی کنید: قدم اول: Gptgen را دانلود کنید و پس از اکسترکت در مسیر c:\tools\gptادامه مطلب ...

  تبدیل MBR به GPT

  روش اول: استفاده از ابزار gptgen برای تبدیل MBR به GPT بدون از دست دادن اطلاعات

  با استفاده از ابزار متنی gptgen می توانید پارتیشن استایل MBR را به جی پی تی تبدیل کنید، به همین منظور مراحل زیر را به همراه ما طی کنید:

  قدم اول: Gptgen را دانلود کنید و پس از اکسترکت در مسیر c:\tools\gptgen-1.1 نصب کنید و سپس Gptgen را با دسترسی Administrator اجرا کنید.

  قدم دوم: سپس دستور diskpart را اجرا کنید و بعد از آن طبق تصویر زیر دستور list disk را وارد کنید تا تمامی دیسک های سیستم به شما نمایش داده شود.

  تبدیل MBR به GPT

  در تصویر فوق می بینیم که Disk 0 از نوع MBR است زیرا زیر ستون Gpt خالی است.

  قدم سوم: حالا می رویم سراغ تبدیل MBR به GPT ، کافی است دستور زیر را در ترمینال وارد کنید:

  gptgen.exe -w \\.\\physicaldrive0
  
  

  که با زدن این دستور پیام زیر به شما نمایش داده می شود که باید Y را برای تایید بزنید.

  This tool cannot guarantee that such partitions will remain bootable after conversion.” and ask “Do you want to continue? [Y/N]
  
  

  تبدیل GPT به MBR و MBR به GPT بدون حذف و از دست دادن اطلاعات

  مطابق تصویر فوق زمانی که Success! به شما نمایش داده شد با موفقیت توانسته اید دیسک MBR خود را به GPT تبدیل کنید.

  روش دوم : استفاده از ابزار گرافیکی AOMEI Partition Assistant برای تبدیل MBR به GPT

  قدم اول : نرم افزار AOMEI Partition Assistant را دانلود کنید و پس از نصب اجرا کنید. سپس مانند تصویر دیسک MBR خود را انتخاب کنید و پس از کلیک راست روی آن گزینه Convert to GPT Disk را انتخاب کنید.

  MBR به GPT

  قدم دوم: برای تایید عملیات تبدیل روی OK کلیک کنید.

  قدم سوم: همانطور که در تصویر زیر می بینید به صفحه اصلی برنامه بازگشتیم و دیسک مورد نظر را اکنون GPT نمایش می دهد ، اما برای تکمیل فرایند باید از قسمت بالا روی Apply کلیک کنیم.

  نکات مهم:

  1. اگر شما در حال تبدیل بوت دیسک از MBR به GPT هستید باید بدانید که دوایس شما از EFI/UEFI پشتیبانی کند در غیر این صورت پس از تبدیل قادر به بوت کردن نمی باشید.
  2. ابزار gptgen بسیار مطمئن تر از AOMEI Partition Assistant می باشد.

  تبدیل GPT به MBR

  زمانی که در حال نصب Windows 10/8/7 هستید ممکن است با ارور عدم امکانن نصب به دلیل “The selected disk has an MBR partition table or GPT partition table” مواجه شوید که در این صورت می توانید به سادگی قبل از نصب ویندوز تبدیل GPT به MBR و بلعکس را انجام دهید. کافی است ابزار AOMEI Partition Assistant bootable media را روی فلش USB بریزید و از روی آن این ابزار را Boot کنید. برای اینکار مراحل زیر را دنبال کنید.

  قدم اول: روی یک کامپیوتر دیگر ابزار AOMEI Partition Assistant را دانلود کنید و آن را پس از نصب اجرا کنید.

  قدم دوم: اکنون در محیط نرم افزار روی گزینه Make Bootable Media کلیک کنید و مراحل را طی کنید.

  قدم سوم: اکنون دیسک Bootable شده را در سیستم مورد نظر بوت کنید.

  قدم چهارم: اکنون مانند آموزش های پیش در محیط این برنامه می توانید به راحتی تبدیل GPT به ام بی ار را انجام دهید.

   

  کوچک کردن
 1. بزرگ ترین شاه جهان کورش بزرگ است و قدرت مند ترین حکومت هخامنشی است اگر خوش گزرانی آخرین شاه نبود حکومت هخامنشی الان 3000 ساله شده بود و تمام جهان را در بر میگرفت

  بزرگ ترین شاه جهان کورش بزرگ است و قدرت مند ترین حکومت هخامنشی است اگر خوش گزرانی آخرین شاه نبود حکومت هخامنشی الان 3000 ساله شده بود و تمام جهان را در بر میگرفت

  کوچک کردن
 1. لیلا فوق لیسانس کامپیوتر دانشگاه شریف

  اسرای جنگی که رتبه اجتماعی بالایی داشتند یا از مهارت و اهمیت بالایی برای طرف مقابل برخوردار بودند نیز در ازای دریافت مقدار زیادی پول یا هر درخواست دیگری آزاد می شدند. اما رفته رفته که بحث نگهداری از اسرای جنگی پیش آمد این موضوع خود به یک معضل بزرگ تبدیل شد. بدین ترتیب زندان های متعددی ساخته شد که درادامه مطلب ...

  اسرای جنگی که رتبه اجتماعی بالایی داشتند یا از مهارت و اهمیت بالایی برای طرف مقابل برخوردار بودند نیز در ازای دریافت مقدار زیادی پول یا هر درخواست دیگری آزاد می شدند. اما رفته رفته که بحث نگهداری از اسرای جنگی پیش آمد این موضوع خود به یک معضل بزرگ تبدیل شد. بدین ترتیب زندان های متعددی ساخته شد که در طول زمان جنگ از آن ها برای نگهداری اسرای جنگی استفاده می شد.

  این زندان ها در ابتدا شرایط بسیار سختی داشته و به اسرا رسیدگی نمی شد. در ادامه این مطلب قصد داریم شما با را مخوف ترین و بدنام ترین زندان های زمان جنگ که اسرای جنگی در آن ها نگهداری می شدند آشنا کنیم.

  10- کمپ سومتر، ایالت جورجیا: جنگ داخلی ایالات متحده

   

  کمپ سومتر
  کمپ سومتر بزرگ ترین زندان تحت حاکمیت دولت فدرال در دوران جنگ داخلی ایالات متحده بود. از این زندان با نام کمپ زندان اندرسون ویل نیز یاد می شود که در سال 1864 و بدنبال درگیری ها در مورد نحوه رفتار با اسرای سیاهپوست، تبادل اسرا بین دو طرف درگیر متوقف شد. شرایط زندگی در این زندان بسیار طاقت فرسا بود به نحوی که کمبود غذا، آب و نبود بهداشت و شیوع بیماری بسیاری را به کام مرگ فرستاد.

  در این محوطه هیچ سازه ای وجود نداشت و زندانیان مجبور بودند که به صورت نوبتی در چادرهایی که از چوب و ملافه ساخته بودند استراحت کند. همچنین آن ها مجبور بودند در درون نهری که تنها منبع آب آن ها بود اجابت مزاج کنند. زندانیان برای بدست آوردن غذا به دیگر زندانیان حمله می کردند. این زندان در سال 1865 بسته شد و تا آن مدت بیش از 14.000 نفر از 45.000 نفر زندانی آن جان خود را از دست داده بودند.

   

  9- زندان نورمن کراس، بریتانیا: جنگ های ناپلئونی

   

  زندان نورمن کراس

  زندان نورمن کراس اولین زندان در جهان بود که صرفاً برای اسرای جنگی ساخته شده بود. این زندان در اواخر قرن 18 و اوایل قرن 19 میلادی به منظور نگهداری از اسرای جنگی و سیاستمدارانی که در طول نبردهای بین بریتانیا و فرانسه دستگیر می شدند به کار گرفته می شد. زندان نورمن کراس در سال 1769 افتتاح شده و نیروی دریایی سلطنتی اداره آن را بر عهده داشت. برای این که اسرا به فکر فرار نیفتند برای آن ها برنامه های آموزشی و سرگرمی در نظر گرفته شده بود.

  همچنین ان ها می توانستند اشیایی را ساخته و به مردم محلی بفروشند. در آن زمان بریتانیا باید هزینه لباس اسرای خود در فرانسه را به این کشور می پرداخت و فرانسه نیز باید همین کار را می کرد اما زندانیان این زندان معمولاً بدون لباس بودند زیرا به دلیل عادت قمار لباس هایشان را از دست می دادند. مرگ شایع بود اما در سال 1801 بیش از 1.021 زندانی به دلیل شیوع تیفوس جان خود را از دست دادند. برخی نیز خودکشی می کردند. این زندان پس از شکست ناپلئون در سال 1814 بسته شد و در طول 17 سال بیش از 1.770 زندانی آن جان باختند.

   

  8- کمپ اسرای جنگی گجو- دو، جزیره کجو کره جنوبی: جنگ کره

   

  کمپ اسرای جنگی گجو- دو

  این زندان در واقع در طول دوران جنگ دو کره توسط نیروهای کره جنوبی و ایالات متحده کنترل می شد. کمپ گجود دو در سال 1951 تاسیس شده و بیش از 170.000 اسیر جنگی چینی و کره شمالی را در خود جای داده بود. در این زندان آشوب ها و درگیری هایی ایجاد می شد که در هیچ زندان دیگری سابقه نداشت به نحوی که در یک مورد تنها با کمک 6 تانک آشوب زندانیان پایان یافت. زندانیان عموماً به دو دسته تقسیم می شدند: یک دسته کسانی که به کره شمالی و کمونیسم وفادار باقی مانده و دسته دیگر کسانی که ایمان خود به این دو را از دست داده بودند.

  این دو گروه شب ها به جان هم می افتادند و آمبولانس های سازمان ملل هنگام صبح جنازه قربانیان را جمع آوری می کرد. در یک مورد طرفداران کمونیسم توانستند ژنرال دود که رییس زندان بود را به گروگان بگیرند و به خاطر بدرفتاری با زندانیان او را محاکمه کنند اما در نهایت پس از مذاکره با مسئولین زندان او را آزاد کردند. در یک مورد دیگر آن ها تعدادی از زندانیان طرف مقابل را محاکمه کرده و بیش از 15 نفر را اعدام کردند. بعد از پایان جنگ نیز درگیری ها ادامه داشت زیرا دولت های چین و کره شمالی می خواستند که تمامی زندانیان به کشورشان بازگردانده شوند اما ایالات متحده و کره جنوبی اعلام کردند تنها زندانیانی که خود مایل به بازگشت باشند را به کشورشان بازخواهند گرداند. در نهایت زندانیان بنا به خواسته خود یا بازگشته یا در کره جنوبی ماندند.

   

  7- کمپ 020، بریتانیا: جنگ جهانی دوم

   

  کمپ 020

  کمپ 020 یا لاشمر هوس در بریتانیا به عنوان یک مرکز بازجویی در دوران جنگ جهانی دوم مورد استفاده قرار می گرفت که توسط سرویس امنیتی ام آی فایو اداره می شد. برخلاف دیگر زندان های مربوط به اسرای جنگی در این کمپ تنها افراد غیرنظامی رسمی دشمن مانند جاسوسان نگهداری می شدند. فرمانده این زندان شکنجه را ممنوع کرده بود زیرا بر این باور بود که شکنجه باعث می شود زندانیان دروغ بگویند. وی از فشارهای روانی برای به حرف آوردن زندانیان استفاده می کرد.

  برای مثال آن ها را در سلول هایی که استراق سمع می شدند نگهداری می کرد، زندانیان را از خواب محروم می کرد و یا آن ها را به مدت طولانی در حالت معلق نگه می داشت. با همین روش ها وی توانست 12 نفر از 500 زندانی این مرکز را به جاسوس دوجانبه تبدیل کند. همچنین وی از 120 نفر از آن ها برای جاسوسی علیه آلمان استفاده کرد و 15 نفر از آن ها که از این کار خودداری کردند را اعدام کرد.

   

  6- زندان هائو لو، ویتنام شمالی: جنگ اول هندوچین و جنگ ویتنام

   

  زندان هائو لو ویتنام شمالی

  زندان هائو لو را فرانسویان با نام «زندان مرکزی» در سال 1899 ساختند و از آن برای نگهداری اسرای سیاسی استفاده می شد. اما ویتنامی ها آن را «هائو لو» به معنای «تنور آتشین» می نامیدند که در واقع اسم روستایی بود که برای ساخت این زندان تخریب شد. این روستا به دلیل ساخت سفال هایی که در تنورهای آتشین قرار داده می شدند مشهور بود. این زندان گنجایش حداکثر 500 زندانی را داشت اما در طول اولین جنگ هندوچین بیش از 2.000 اسیر ویتنامی و در طول جنگ ویتنام بیش از 600 اسیر آمریکایی را در خود جای داده بود. دیوارهای بتونی این زندان بیش از نیم متر عرض داشتند و به شدت از آن مراقبت می شد.

  فنس های آن به برق وصل شده و درهایش نیز کاملاً آهنی بودند. اسرای آمریکایی اکثراً خلبانانی بودند که هواپیمایشان سقوط می کرد و بعدها به این زندان لقب «هانوی هیلتون» دادند که به خاطر شهرت هتل های هیلتون در آن زمان به این نام خوانده شد. یکی از مشهورترین زندانیان این زندان جان مک کین بود که بعدها به مقام سناتوری رسید. لباس خلبانی و چتر نجات او به عنوان یادگاری در این زندان باقی ماند که در سال 1993 به یک موزه تبدیل شد.

   

  5- زندان ام اچ اس جرسی، نیویورک: جنگ استقلال آمریکا

   

  زندان ام اچ اس جرسی

  در دوران جنگ استقلال ایالات متحده چندین کشتی بزرگ توسط نیروهای بریتانیایی به زندان تبدیل شده بودند. این کشتی ها سربازان آمریکایی، پرسنل کشتی های تجاری و غیرنظامیانی که از سوگند وفاداری به بریتانیا سر باز زده بودند را در خود جای داده بودند. شرایط زندگی در این کشتی ها و به خصوص در کشتی ام اچ اس جرسی بسیار دشوار بود و روزانه 12 نفر از 1.000 زندانی آن می مردند به همین دلیل به آن لقب «جهنم» داده شده بود. غذایی که به این زندانیان داده می شد بسیار ناچیز و نامناسب بود. نان ها کپک زده بود، گوشت فاسد و متعفن و سوپ نیز از آب رودخانه ای که پر از ذرات مس بود تهیه می شد.

  دیواره چوبی سلول ها به شدت نمدار بوده و هوای درون زندان در طول روز چنان گرم و مرطوب می شد که زندانیان لباس های خود را از تن در می آوردند. موش ها به طور معمول از جنازه ها تغذیه می کردند. تعداد آمریکایی هایی که در این زندان ها می مردند از تعداد کشته ها در میدان نبرد بیشتر بود. در طول جنگ 8.000 آمریکایی در میدان نبرد و 11.000 نفر در این زندان ها جان باختند.

   

  4- قلعه کولدیتز، ساکسونی آلمان: جنگ جهانی اول و دوم

   

  قلعه کولدیتز، ساکسونی آلمان
  قلعه کولدیتز در قرن یازدهم میلادی ساخته شده و ابتدا از آن برای دیده بانی استفاده می شد و بعدها به عنوان باغ وحش، کارخانه، بیمارستان و زندان مورد استفاده قرار گرفت. در طول جنگ جهانی اول و دوم به عنوان زندان با نام «Oflag IV-C» به کار گرفته شد. این زندان یکی از خوفناک ترین زندان های آلمان نازی بود و زندانیانی که از زندان های دیگر فرار می کردند به این زندان منتقل می شدند. همچنین شخصیت های بلند مرتبه ای مانند یکی از خواهرزاده های وینستون چرچیل نیز در این زندان نگهداری می شد. زندگی در این زندان چندان بد نبود و زندانیان روز خود را به بازی و پایکوبی سپری می کردند.

  حتی مسابقات المپیک زندانی نیز در سال 1941 در این زندان برگزار شد. همچنین یک بازی شبیه راگبی در این زندان ساخته شده بود که به آن «استول بال» گفته می شد. اما زندانیانی نیز علی رغم این شرایط خوب از آن فرار می کردند. این زندان در عمق خاک آلمان قرار داشت و بدین ترتیب در صورت فرار نیز رسیدن به منطقه خودی کار بسیار سختی بود. بیش از 32 زندانی از این زندان فرار کرده و تنها 15 نفر توانستند خود را به سرزمین ها متفقین برسانند.

   

  3- زندان کان سان، ویتنام جنوبی: جنگ ویتنام

   

  زندان کان سان، ویتنام جنوبی
  این زندان نیز توسط فرانسوی ها در سال 1939 ساخته شد و در طول جنگ ویتنام در کنترل نیروهای ویتنام جنوبی قرار داشت. در این زندان اسرای ویتنام شمالی و مخالفان جنوبی نگهداری می شدند که تعدادی از آن ها کمتر از 16 سال سن داشتند.

  این زندان به خاطر سلول های موسوم به «سلول ببر» شناخته می شود که سلول هایی با ابعاد 1.5 در 2.7 متر بوده و به عنوان روشی برای شکنجه زندانیان مورد استفاده قرار می گرفتند. در بازدید مقامات ایالات متحده از این زندان مشخص شد که با زندانیان رفتار بسیار بیرحمانه ای صورت می گیرد و زندانیان با زنجیر به هم بسته می شدند به نحوی که مچ پای آن ها به شدت مجروح می شد. در نهایت این زندان با افشاگری یک سناتور آمریکایی بسته شده و زندانیان آن به زندان های دیگر یا مراکز درمانی منتقل شدند.

   

  2- زندان جزیره موریس، کارولینای شمالی: جنگ داخلی آمریکا

   

  زندان جزیره موریس، کارولینای شمالی
  زندان جزیره موریس توسط نیروهای اتحاد کنترل شده و دسته ای از 600 سرباز نگون بخت کنفدراسیون را در خود جای داده بود که از آن ها با نام «600 فناناپذیر» یاد می شد. این زندانیان به عنوان مهره های شطرنج در بازی خطرناکی که بین دو تن از ژنرال های کنفدراسیون و اتحاد صورت می گرفت مورد استفاده قرار می گرفتند. در واقع زمانی اوضاع برای این زندانیان خطرناک شد که در سال 1864 ژنرال کنفدراسیونی 50 نفر از این زندانیان را به چارلستون در کارولینای جنوبی فرستاد که زیر گلوله باران توپخانه نیروهای اتحاد قرار داشت.

  وی طرف مقابل را در جریان این امر قرار داد تا بدین ترتیب مانع از ادامه گلوله باران شود اما ژنرال اتحاد دست از کار خود نکشید. او نیز در مقابل 55 نفر از اسرای کنفدراسیونی رابه جزیره موریس در کارولینای جنوبی فرستاد تا این که در نهایت دو طرف به استرداد اسرا رضایت دهند. بعدها بار دیگر با انتقال بیش از 600 سرباز از هر یک از دو طرف به نقاط مشابه این روش به کار گرفته شد اما ای بار دیگر استردادی در کار نبود و اوضاع بدتر از قبل شد.

  در زندان موریس تب زرد شیوع پیدا کرده و زندانیان جانشان را در اثر این بیماری از دست دادند. در نهایت زندانیان به زندان های اولیه خود بازگردانده شدند. 600 فناناپذیر اما اوضاع مناسبی نداشتند و در زندان جدید نیز با خوردن سگ ها و گربه های ولگرد شکمشان را سیر می کردند. البته بعدها اوضاع بهتر شد.

   

  1- رینوایسنلیجر، آلمان: جنگ جهانی دوم

   

  رینوایسنلیجر، آلمان
  رینوایسنلیجر در واقع ترکیبی از 19 کمپ اسرای جنگی بود که در طول رودخانه راین در ماه های پایانی جنگ جهانی دوم ساخته شده بود. این زندان در آوریل سال 1945 ساخته شده و در حدود 2 تا 3 میلیون اسیر آلمانی که خود را به متقفین تسلیم کرده بودند در این زندان در داخل خاک آلمان نگهداری می شدند. این کمپ ها بسیار شلوغ بوده و غذا و آب به ندرت یافت می شد و هیچ سرپناهی نیز وجود نداشت. سازمان صلیب سرخ نیز اجازه بازدید از این کمپ ها را نداشت. آن ها با این استدلال که آن ها نه اسرای جنگی بلکه «نیروهای خلع سلاح شده دشمن» هستند مانع از بازدید صلیب سرخ از این زندان ها و بررسی اوضاع زندانیان می شدند.

  برخی بر این باورند که بیش از یک میلیون زندانی در این کمپ ها جان خود را از دست دادند اما برخی دیگر تعداد تلفات را تنها 56.000 نفر اعلام کردند. ژنرال آیزنهاور برای این که غیرنظامیان آواره غذای بیشتری برای خوردن داشته باشند دستور داد سهمیه غذایی کمتری در اختیار این زندانیان قرار گیرد.

  منبع: برترین‌ها

  کوچک کردن
 1. بهترین پاسخ
  لیلا فوق لیسانس کامپیوتر دانشگاه شریف

  اگر سیستم ویندوز شما کند شده باشد و با هیچ یک از راه حل های گفته شده و حذف اپلیکیشن ها هم این مشکل حل نشود، چاره ای به جز نصب دوباره ویندوز نخواهید داشت. گاهی اوقات هم نصب دوباره ویندوز می تواند راه حلی سریع تر از سرو کله زدن با بد افزارها، یا پیدا کردن راه حل برای مشکلات خاص سیستم عاملی باشد. دلایلادامه مطلب ...

  اگر سیستم ویندوز شما کند شده باشد و با هیچ یک از راه حل های گفته شده و حذف اپلیکیشن ها هم این مشکل حل نشود، چاره ای به جز نصب دوباره ویندوز نخواهید داشت. گاهی اوقات هم نصب دوباره ویندوز می تواند راه حلی سریع تر از سرو کله زدن با بد افزارها، یا پیدا کردن راه حل برای مشکلات خاص سیستم عاملی باشد. دلایل متعددی وجود دارد مثل: افزوده شدن برنامه های زیاد به بخش آغازگر ویندوز که فرآیند بالا آمدن را طولانی تر ساخته اند، اپلیکیشن هایی که میانبرهای خود را به منوی ویندوز اکسپلورر اضافه می کنند، اگر به درستی برنامه نویسی نشده باشند، می توانند مدت زمان باز شدن منوی راست کلیک روی فایلها را بسیار طولانی کنند، مجموعه ابزارهای امنیتی (Security Suite) همچون نورتون اغلب بسیار سنگین هستند و برای انجام وظایف شان، منابع سیستمی بسیار زیادی را مصرف می کنند، تولبارهای مرورگر و … . در کل دلیل اصلی اینکه کارکرد ویندوز کند می شود، نصب نرم افزارهای اضافی و بدون کارایی لازم است.

  نکته: برای نصب ویندوز باید سخت افزار دستگاه شما بررسی شود. مشخصات سخت افزاری از قبیل میزان حجم حافظۀ سخت، Ram، سرعت پردازش CPU، سرعت و حافظۀ کارت گرافیک را می‌توانید از درون شناسنامۀ رایانه یا کاغذ خریدش به دست آورید. در غیر این صورت تمامی این موارد را از داخل خود ویندوز هم نوشته است.

  پیش نیازهایی که قبل از نصب ویندوز

  ۱- اولین مرحله برای تعویض ویندوز این است که باید تنظیمات بوت را روی CD یا DVD تنظیم کنید. برای اینکار اول سیستم خود را ریستارت کرده و قبل از شنیدن صدای بالا آمدن ویندوز کلید DEL کیبورد را فشار دهید.
  نکته: در برخی از لپ تاپ ها باید روی F2 ، در برخی از مادروبردها هم باید F12 را فشار دهید.

  تنظیمات بوت

   

  ۲- به سربرگ Boot رفته و سپس Boot Device Priority را انتخاب و دکمه اینتر را فشار دهید.

   

  بوت سی دی

  ۳- در این مرحله گزینه  ۱st Boot Device را انتخاب کنید اینک برای بوت شدن از روی CD باید درایور CDRom را انتخاب کنید ، برای بوت شدن از روی فلش دیسک باید USB FLASH رو انتخاب کنید و یا نام فلش دیسک خودتان را انتخاب کنید.

  نکته: دقت داشته باشید برای بوت شدن از طریق فلش باید فلش دیسک شما حتما قبل از امدن به بایوس وصل باشد و مادربورد شما از این خاصیت پشتیبانی کند.

  تنظیم بوت شدن از CD

  برای ذخیره تغییرات اکنون روی F10 کیبورد خودتان کلیک کنید و سپس روی Yes یا OK کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شود ، تمام شد اکنون شما برای نصب ویندوز اماده هستید .

  نکته مهم: اگر می خواهید اطلاعات قبلی تان پاک نشود باید ویندوز جدید را روی یک درایو متفاوت از ویندوز قبلی نصب کنید.

  آموزش نصب ویندوز ۷ :

   

  نصب ویندوز 7

  ۱- DVD ویندوز ۷ را داخل DVDROM قرار دهید، بعد از بوت شدن توسط DVD تصویری مشابه تصویر زیر برای شما ظاهر میشودکه باید تا پر شدن گراف صبر کنید.

   

  بوت شدن توسط DVD

  ۲- در این مرحله بدون اینکه فیلدی را تغییر دهیم، روی Next کلیک می کنید.

   

  نصب-ویندوز-7

  ۳- گزینه Install Now کلیک کنید.

   

  گزینه Install Now

  ۴- نوع ویندوز خود را بر اساس سیستم انتخاب کنید.

   

  نصب-ویندوز-7-2

  ۵- در این مرحله تیک گزینه I accept the license terms را بزنید.

   

  گزینه I accept the license terms

  ۶- در این مرحله صفحه که برای شما باز می شود دارای دو گزینه است برای ارتقا ویندوز قبلی به ویندوز ۷ گزینه اول را انتخاب کنید و این گزینه فقط زمانی در دسترس هست که یک نسخه از ویندوز در کامپیوتر شما نصب شده باشد. اما در صورتی که می خواهید ویندوز قبلی را پاک کرده و ویندوز جدیدی نصب کنید بر روی گزینه Custom کلیک کنید.

   

  ارتقا ویندوز قبلی به ویندوز ۷

  ۷- در این مرحله اگر هاردی که قرار است ویندوز روی آن نصب شود هارد نو باشد باید از قسمت Drive Options بر روی گزینه New کلیک کنید و ظرفیت درایو C خود را به گیگابایت انتخاب کنید.

  اما اگر از قبل روی هارد دیسک شما ویندوز نصب شده باشد، بر روی گزینه Load Drive کلیک کرده و از گزینه هایی که در اختیار شما قرار می گیرد گزینه Format را زده و بعد از آن بر روی کلید Next کلیک کنید.

   

  تنظیم هارد دیسک نصب ویندوز

  ۸- نصب و راه اندازی ویندوز شروع میشود. منتظر باشید تا این مرحله به پایان برسد.

   

  نصب و راه اندازی ویندوز

  ۹- پس از ری استارت شدن، نام کاربری خود را وارد و بعد از آن بر روی کلید Next کلیک کنید.

   

  نصب-ویندوز

  ۱۰- در این مرحله اگر بخواهید از سیستم و اطلاعات آن حافظت کنید، رمز عبور دلخواه خود را وارد کنید.

   

  نصب-ویندوز-7-8

  ۱۱- در پنجره ای که برای شما باز می شود سه گزینه مشاهده می کنید:

  گزینه اول: آپدیت های جدید از طریق اینترنت بر روی رایانه شما نصب می شود.

  گزینه دوم: فقط آپدیت های مهم بر روی کامپیوتر شما نصب می شود

  گزینه سوم: هیچ آپدیتی روی ویندوز شما انجام نشود.

   

  ۱۲- اگر سیستم عامل ویندوز ۷ خود را به صورت اورجینال خریداری کرده اید که یک شماره سریال به شما داده می شود که باید در کادر مربوطه در این مرحله وارد کنید و اگر هم به صورت دانلودی یا از فروشگاه های نرم افزاری خریداری کردید که دوباره یک سریال نامبر در یک فایل TXT یا متنی به شما داده می شود که باید در این کارد وارد کنید. و در نهایت گزینه NEXT را بزنید.

   

  شماره سریال نصب ویندوز

  ۱۳- در این قسمت، لازم است که تنظیمات زبان و زمان خود را وارد کنید. زمانی که این قسمت را انجام دادید، بر روی گزینه ی Next کلیک نمایید.

   

  ۱۴- این مرحله با انتخاب شبکه ای که به آن متصل هستید، تنظیمات اطلاعات موجود در کامپیوتر شما با سطوح مختلف امنیتی انجام می‌شود این سه گزینه از بالا به پایین شبکه موجود در خانه، محل کار و اماکن عمومی می‌باشد. روی گزینه Home network کلیک کنید.

   

  ۱۵- کمی صبر کنید تا تنظیمات اعمال شوند.

   

  ۱۶- پس از اینکه مرحله قبل به پایان رسید شما میتوانید مشاهده کنید که ویندوز با موفقیت نصب شده و آماده برای نصب درایورهای کارت گرافیک و مادربرد است.

   

  ویندوز 7 نصب شده

  کوچک کردن
 1. در حال حاضر یعنی تاریخ 6 دی ماه 1399 فعلا بورس ایران روند خودش رو پیدا نکرده و به نظر من فعلا نزولی هستش و باید یکم مراقب باشید. برای نمای بیشتر من نمودار شاخص کل رو برای شما قرار دادم [caption id="attachment_4103" align="aligncenter" width="1122"] تحلیل تکنیکال شاخص کل دی 99 (برای وضوح بیشتر روی تصادامه مطلب ...

  در حال حاضر یعنی تاریخ 6 دی ماه 1399 فعلا بورس ایران روند خودش رو پیدا نکرده و به نظر من فعلا نزولی هستش و باید یکم مراقب باشید.

  برای نمای بیشتر من نمودار شاخص کل رو برای شما قرار دادم

  تحلیل تکنیکال شاخص کل دی 99

  تحلیل تکنیکال شاخص کل دی 99 (برای وضوح بیشتر روی تصویر کلیک کنید)

  کوچک کردن
 1. قطعا خیلی چیز ها متفاوت بود و با کره زمینی جدید روبرو بودیم. من دلایلی که به ذهنم میرسد را اینجا به ترتیب شماره بیان می کنم. 1-  از نظر تنوع نژاد و جمعیتی برای کره زمین اتفاق خوبی نمی افتاد و این مساله در تاریخ نشان داده شده که جامعه های ایزوله تفاوت های زیادی ایجاد کردند. 2-  اگر تمام قاره های جهانادامه مطلب ...

  قطعا خیلی چیز ها متفاوت بود و با کره زمینی جدید روبرو بودیم. من دلایلی که به ذهنم میرسد را اینجا به ترتیب شماره بیان می کنم.

  1-  از نظر تنوع نژاد و جمعیتی برای کره زمین اتفاق خوبی نمی افتاد و این مساله در تاریخ نشان داده شده که جامعه های ایزوله تفاوت های زیادی ایجاد کردند.

  قاره های متصل جهان

  2-  اگر تمام قاره های جهان به صورت روز اول خود باقی می ماندند یا همان پانگه آ (کهن قاره)، جهان ما خیلی متفاوت تر از الان بود.اولا رشته کوه هایی نظیر آلپ، هیمالیا و … دیگر وجود نداشتند. زیرا بدون حرکت صفحات زمین دیگر کوه و رشته کوهی بوجود نمی آمد.

  3- کهن قاره به احتمال زیاد بیشتر آن توسط کویر پوشیده شده بود. به دلیل اینکه اولا کوه ها  و رشته کوه ها وجود نداشتند تا باعث نگداشتن ابر ها شوند و همچنین چون مساحت کهن قاره بسیار زیاد می شد ابر ها توانایی رسیدن به مناطق مرکزی را نداشتند.

  4- در شمال و جنوب کهن قاره درجه حرارت به مراتب کمتر از الان بود و ژن بلوند و پوست سفید به دلیل تابش بیشتر خورشید و شرایط دمایی و هوایی کمتر بودند و بیشتر سیاه پوست و متمایل به آن در مرکز کهن قاره زندگی می کردند.

  5- تفاوت های فرهنگی که امروزه در جهان هست خیلی کمتر می شد به خصوص فرهنگ هایی که به واسطه جدایی توسط اقیانوس ها و دریا ها تفاوت های زیادی با یکدیگر پیدا کرده اند.

  کهن قاره

  6- طوفان های امروزی به شکل شدید تری اتفاق می افتادند. به دلیل اینکه کهن قاره مسطح خواهد بود و هیچ مانعی جلوی حرکت طوفان ها را نمی گیرد انها فرصت بیشتری برای بقا و بزرگتر شدن پیدا می کنند و به صورت سهمگین تری ادامه پیدا می کردند.

  کوچک کردن
 1. بلافاصله بعد از غرق شدن کشتی تایتانیک در سال ۱۹۱۲ بسیاری از افراد سعی کردند که مکان غرق شدن آن را پیدا کرده و لاشه کشتی را از آب بیرون بکشند. با این وجود تا سال ۱۹۸۵ کسی موفق نشد این کشتی غول پیکر که زمانی فکر می شد غیرقابل غرق شدن است را پیدا کند. بعد از پیدا شدن لاشه کشتی در عمق دریا جدال بر سر ماادامه مطلب ...

  بلافاصله بعد از غرق شدن کشتی تایتانیک در سال ۱۹۱۲ بسیاری از افراد سعی کردند که مکان غرق شدن آن را پیدا کرده و لاشه کشتی را از آب بیرون بکشند. با این وجود تا سال ۱۹۸۵ کسی موفق نشد این کشتی غول پیکر که زمانی فکر می شد غیرقابل غرق شدن است را پیدا کند. بعد از پیدا شدن لاشه کشتی در عمق دریا جدال بر سر مالکیت کشتی و اشیاء با ارزش موجود در آن بالا گرفت.

  کشتی تایتانیک

  به لطف فیلم “تایتانیک” ساحته جیمز کامرون، داستان غرق شدن این کشتی اکنون در سراسر جهان شناخته شده است. کشتی تایتانیک در ۱۰ آوریل سال ۱۹۱۲ اولین سفر دریایی خود را از بندر ساوتهمپتون در انگلیس به سمت نیویورک آغاز کرد. تنها ۴ روز بعد و در نتیجه برخورد با یک کوه یخی، این کشتی عظیم و مجلل در دریا غرق شد. از آن جا که تعداد زیادی از مسافران کشتی در این حادثه کشته شدند و ادعا شده بود که کشتی تایتانیک یکی از امن ترین کشتی های ساخته شده به دست بشر است ، واقعه غرق شدن کشتی انعکاس گسترده ای در رسانه ها و در بین توده مردم داشت.

  مکان یابی محل قرار گرفتن لاشه تایتانیک

  مکان یابی محل قرار گرفتن لاشه تایتانیک

  تا سال ۱۹۸۵ مردم فکر می کردند که از منطقه اصلی محل غرق شدن کشتی اطلاع دارند اما کسی از مکان دقیق غرق شدن آن اطلاع نداشت. تلاش هایی بسیاری برای پیدا کردن کشتی با استفاده از امواج صوتی انجام گرفت اما نتیجه ای در پی نداشتند تا این که دو کاشف فرانسوی- آمریکایی به نام های ژان لوییس میچل (Jean-Louis Michel) و رابرت بالارد (Robert Ballard) وارد معرکه شدند.

  دماغه کشتی تایتانیک

  دماغه کشتی تایتانیک

  تحقیقات وسیعی که گریم انجام داد بالارد را به ساخت وسیله ای پیشرفته برای سفر به اعماق دریا و تسهیل کاوش عمق اقیانوس ترغیب کرد. بعدها نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا از تکنولوژی ساخت آرگو برای انجام ماموریت های سری استفاده کرد. بعضی از عکس های منحصربفردی که توسط زیردریایی آرگو از محل غرق شدن کشتی گرفته شده است دماغه کشتی را نشان می دهد که به آسانی قابل شناسایی است.

  داخل کشتی غرق شده تایتانیک

  داخل کشتی غرق شده تایتانیک

  بعد از اولین عکس هایی که از کشتی غرق شده تایتانیک گرفته شد، ماموریت های دیگری توسط زیردریایی آرگو برای عکسبرداری بیشتر و بهتر از این کشتی انجام گرفت. علاوه بر این بالارد یک زیردریایی بزرگتر را نیز برای انتقال محققان به زیر آب برای بررسی بیشتر لاشه کشتی ساخت. همچنین وی دوربینی را طراحی کرد که می توانست وارد قسمت های داخلی کشتی شده و از آن عکسبرداری کند. تصاویر این دوربین نشان داد که لاشه کشتی غرق شده تایتانیک به خانه امنی برای هزاران گونه دریایی تبدیل شده است. در عکس بالا وان حمام کاپیتان کشتی را می بینید که علیرغم سالم بودن از جلبک پوشیده شده است.

  به نمایش گذاشتن لاشه کشتی تایتانیک

  به نمایش گذاشتن لاشه کشتی تایتانیک

  بسیاری از قسمت های لاشه غرق شده کشتی تایتانیک را به دلیل فرسودگی و ظرافت نمی توان حرکت داد از این رو بالارد قصد داشت که هزینه های لازم برای محافظت از لاشه این کشتی در مقابل توریست ها و جمع آوری کنندگان قطعات آهنی زیر دریا تامین کند. با این وجود یک تکه از عرشه کشتی در سال ۱۹۹۸ از بدنه جدا شده و به سطح آب آورده شد.

  این قطعه از کشتی به موزه ای در شهر بوستون منتقل شده ودر سال ۲۰۰۶ در سقف مرکز خرید متریون (Metreon) در شهر سانفرانسیسکو قرار گرفت. هرچند که لاشه کشتی کاملا زنگ زده و با مرجان پوشیده شده است ولی بقایای کشتی تایتانیک همچنان در قعر دریا قرار داشته و از آن ها محافظت می شود.

  اگر چه بالارد و همراهانش در کاوش های خود هیچ گونه اشیاء قیمتی را از این کشتی خارج نکردند اما به ادعای آن ها گروه های کاشف بعدی به غارت اموال این کشتی غرق شده پرداختند. با این وجود اشیاء بسیاری از قبیل ساعت، آلات موسیقی و چوب های نیم سوز از این غارتگری ها نجات یافته و در معرض دید عموم قرار گرفته اند.

  منبع: ویکی پیدیا، روزیاتو

   

  کوچک کردن