1. لیلا کاربر فوق لیسانس کامپیوتر دانشگاه شریف

  روش های خانگی پاکسازی پوست شما ‌میتوانید پاکسازی پوست خود را خودتان انجام دهید. در اغلب موارد انجام روش های خانگی پاکسازی پوست، اگر به‌ صورت اصولی و با استفاده از مواد مرغوب انجام شوند، نتیجه ‌فوق‌العاده‌ای خواهند داشت. موثرترین و بهترین روش های پاکسازی پوست در خانه عبارتند از: استفاده از پاک ‌کنندهادامه مطلب ...

  روش های خانگی پاکسازی پوست

  شما ‌میتوانید پاکسازی پوست خود را خودتان انجام دهید. در اغلب موارد انجام روش های خانگی پاکسازی پوست، اگر به‌ صورت اصولی و با استفاده از مواد مرغوب انجام شوند، نتیجه ‌فوق‌العاده‌ای خواهند داشت. موثرترین و بهترین روش های پاکسازی پوست در خانه عبارتند از:

  استفاده از پاک ‌کننده مناسب

  یکی از تاثیرگذارترین روش هایی که ‌میتوانید برای مراقبت از پوست خود آن را انجام دهید، تمیز نگه‌داشتن پوست است. برای این منظور شما باید از یک پاک‌ کننده معتبر و مرغوب مناسب با نوع پوستتان استفاده کنید. با استفاده از پاک ‌کننده، صورت خود را با حرکات دورانی ماساژ دهید. پس از آن، صورت را خود را بشویید. شما همچنین می‌توانید از روغن استفاده کنید. برای پوست‌های معمولی تا خشک، استفاده از روغن زیتون یا روغن نارگیل بهترین گزینه است. همچنین برای پوست‌های حساس و چرب، غالبا استفاده از روغن جوجوبا توصیه ‌می‌شود. اگر پوست چربی دارید، باید با استفاده از پاک‌کننده مناسب، چربی پوست خود را کنترل کنید. یک پاک ‌کننده مناسب ‌می‌تواند تمام آلودگی ها را از سطح پوست شما از بین ببرد. پس از آن تنها کافی است برای شستن صورت خود از یک شوینده مناسب استفاده کرده و با استفاده از یک حوله تمیز صورت خود را خشک کنید. این کار روی پاکسازی پوست شما تا حد زیادی موثر خواهد بود.

  لایه برداری پوست

  لایه ‌برداری، یک روش عالی برای پاکسازی پوست و روشن‌شدن آن محسوب ‌می‌شود. با انجام لایه ‌برداری، سلول‌های مرده‌ای که در لایه خارجی پوست وجود دارند از بین خواهند رفت. در این روش از یک‌سری محصولات موثر مراقبت پوست استفاده ‌می‌شود که با استفاده از آن ‌می‌توان بهتر و عمیق‌تر به پوست نفوذ کرد و پوست را بهتر تمیز کرد. برای استفاده از روش لایه‌برداری شما ‌می‌توانید از اسکراب صورت نیز استفاده کنید. برای استفاده از اسکراب، مقداری از آن را برداشته و با حرکات دروانی روی صورت خود ماساژ دهید. در این شرایط توجه داشته باشید که فشار زیادی وارد نکنید، زیرا ممکن است پوست شما آسیب ببیند. پس از اتمام کار نیز صورت خود را با آب ولرم بشویید. لایه‌برداری پوست در پاکسازی عمیق آن و درخشندگی و شفافیت پوست بسیار تاثیرگذار است. تنها کافی است محصولات مرغوب و مناسبی را انتخاب کرده و این روش را امتحان کنید تا تاثیرات ‌فوق‌العاده آن را روی پوست خود مشاهده کنید.

  بخور پوست صورت

  تقریبا تما‌می ‌افراد با بخور پوست صورت و تاثیرات آن آشنایی دارند. بخور پوست صورت ‌می‌تواند به حذف سموم آن و پاکسازی عمیق پوست کمک کند. این کار به‌طرز ‌فوق‌العاده‌ای جوش های سرسیاه و سرسفید پوست را از بین می‌برد و با هیدراته کردن پوست، از خشکی آن جلوگیری می‌کند. برای انجام بخور پوست ‌می توانید از دستگاه بخور استفاده کنید. اما حتی اگر این دستگاه را نداشته باشید، ‌میتوانید یک ظرف را از آب پر کرده و آب را گرم کنید. پس از اینکه آب به جوش آمد صورت خود را جلوی آن قرار داده و با یک حوله بپوشایند. برای بخور صورت ‌می‌توانید از اسانس‌هایی مانند اسطوخودوس، بابوبه، کندر و… استفاده کنید. بخور پوست صورت در پاکسازی عمیق آن و تمیزشدن آلودگیها از پوست بسیار موثر است. در صورت تمایل شما همچنین میتوانید پس از بخور پوست صورت، از انواع ماسک‌های تاثیرگذار و مرغوب استفاده کنید؛ زیرا غالبا پس از بخور پوست صورت ماسک‌ها تاثیر بهتر و عمیق‌تری خواهند داشت.

  استفاده از ماسک‌های صورت

  ماسک صورت باعث تغذیه پوست شده و به شفافیت آن کمک ‌می‌کند. همچنین ماسک صورت به نرم‌ شدن و درخشندگی پوست کمک می‌کند. برای استفاده از ماسک صورت غالبا توصیه ‌می‌شود که به نوع پوست خود دقت کرده و ماسکی را خریداری کنید که مناسب با نوع پوستتان باشد. از طرفی، شما ‌میتوانید از ماسک‌های خانگی صورت اعم از ماسک عسل، جوش ‌شیرین، آبلیمو و… استفاده کنید و آن را خودتان در خانه تهیه کنید. سپس کافی است ماسک موردنظر خود را برای مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه روی پوست صورت خود قرار دهید. سپس صورت خود را با آب ولرم شسته و با حوله تمیز خشک کنید.

  استفاده از تونر صورت

  با استفاده از تونر، ph پوست متعادل ‌می‌شود. تونرها طراوت‌بخش هستند و غالبا ‌می‌توانند منافذ باز پوست را ببندند. شما ‌می‌توانید تونر را با انگشت خود روی صورت ماساژ دهید یا آن را به‌ صورت مستقیم روی صورت اسپری کنید. تونر‌ها همچنین پوست صورت شما را هیدراته نگه ‌می‌دارند. برای استفاده از تونر تنها کافی است یک نوع مرغوب و مناسب با پوست خود را خریداری کنید. حتی شما ‌می‌توانید در خانه با ترکیب آب، گلاب و خیار یک تونر بی‌نظیر خانگی تهیه کرده و آن را روی صورت خود اسپری کنید.

  استفاده از ‌مرطوب ‌کننده

  اکثر افراد با ‌مرطوب ‌کننده‌ها آشنا هستند و اهمیت استفاده از آن‌ را ‌می دانند. در واقع، استفاده از ‌مرطوب‌کننده برای سلامت پوست بسیار اهمیت دارد و به همین دلیل استفاده از آن بسیار توصیه ‌می‌شود. ‌مرطوب ‌کننده باید متناسب با نوع پوست انتخاب شود. برخی افراد تصور ‌می‌کنند که استفاده از ‌مرطوب‌ کننده باعث ایجاد چربی غیر مفید روی پوست می‌شود؛ در صورتی که اینگونه نیست. اگر شما برای یک مدت طولانی از ‌مرطوب‌کننده استفاده نکنید، پوست شما بیشتر چرب خواهد شد. اگر پوست خشکی دارید، استفاده از ‌مرطوب‌کننده‌های و لوسیون‌های غلیظ برای شما به شدت توصیه ‌می‌شود. همچنین اگر پوست جرب یا مختلط دارید، ‌می‌توانید از ‌مرطوب‌کننده‌هایی که بر پایه آب یا ژل هستند استفاده کنید. در هر صورت، اهمیت استفاده از ‌مرطوب‌ کننده را فراموش نکنید و سعی کنید برای سلامت و مراقبت از پوست خود به ‌صورت منظم از ‌مرطوب‌کننده استفاده کنید.

  توجه داشته باشید که اگر ‌می‌خواهید پاکسازی پوست را در خانه انجام دهید، در کنار استفاده از مواد و محصولاتی که متناسب با نوع پوست شما هستند، از مواد و محصولاتی استفاده کنید که کاملا مرغوب و معتبر باشند. استفاده از محصولات نامرغوب و استفاده از مواد نامناسب ‌می‌تواند روی سلامت پوست شما تاثیر منفی داشته و سلامت پوستتان را به خطر بیاندازند.

  کوچک کردن
 2. لیلا کاربر فوق لیسانس کامپیوتر دانشگاه شریف

  ویژگی های  مهم یک هاست خوب چیست؟ یک هاست خوب علاوه بر این اینکه فضا و پهنای باند بالایی داره، از نظر قیمت، سرعت، امنیت و پشتیبانی هم باید دارای امتیاز بالایی باشه تا بتونه یک سایت و کسب و کار آنلاینتون به بهترین شکل میزبانی کنه. در این بخش مهم ترین ویژگی های یک هاست خوب رو بررسی میکنیم.   قابلیادامه مطلب ...

  ویژگی های  مهم یک هاست خوب چیست؟

  یک هاست خوب علاوه بر این اینکه فضا و پهنای باند بالایی داره، از نظر قیمت، سرعت، امنیت و پشتیبانی هم باید دارای امتیاز بالایی باشه تا بتونه یک سایت و کسب و کار آنلاینتون به بهترین شکل میزبانی کنه. در این بخش مهم ترین ویژگی های یک هاست خوب رو بررسی میکنیم.

   

  1. قابلیت در دسترس بود (میزان آپتایم)

   

  مهم ترین ویژگی یک هاست خوب اینکه که همیشه، هفت روز هفته و بیست و چهار ساعته کار کنه و پایدار باشه. اینطوری بازدیدکننده ها هر زمانی میتونند به سایتتون دسترسی داشته باشند. توی این ویژگی هاست باید سرور و اتصالات شبکه اش اثبات و پایدار باشه. این پایداری و در دسترس بودن سرور باید بالای ۹۹ درصد باشه. خوشبختانه در اکثر شرکت های معتبر هاستینگ این مورد تضمین شده هست.

   

  1. فضای هاست

  منظور از فضای هاست، اندازه مجاز ذخیره سازی فایل های شما در هاست (از آپلود فایل ها تا اطلاعات ذخیره شده در پایگاه داده) است. حجم این فضا براساس گیگابایت هست که در سرویس های شرکت های هاستینگ متفاوته. شما میتونید بر اساس پیش بینی نیازتون این حجم از فضای ذخیره سازی رو انتخاب کنید. هرچند با وجود سرویس های مختلف ذخیره سازی آنلاین، میتونید بخشی از فایل هایتون رو در اون فضاها هم ذخیره کنید. بطور معمول برای یک وبلاگ وردپرسی حجم زیادی برای ذخیره زیادی اطلاعات نیاز نیست و یک فضای ۱۰ گیگابایتی میتونه کار شما رو راه بیاندازه. اما اگر میخواهید سایتی بسازید که فایل های با حجم بالایی در اون هست میتونید فضای بیشتری رو در خرید هاست در نظر بگیرید.

   

  1. پهنای باند هاست

  به مقدار ترافیکی که روی سایت شما میتونه باشه پنهای باند میگند. از میزان بازدیدی که از سایت تون میشه تا تعداد فایل هایی که از سایت تون میتونه دانلود بشه جز پهنای باند حساب می شوند. معمولا پهنای باند به صورت ماهانه روی سرویس های میزبانی وب ارائه میشه و بر حسب گیگابایت هست. مثل فضای هاست، بخشی از پهنای باند هاست رو میتونید به بیرون هاست تون انتقال بدین. البته پنهای باند در بعضی از شرکت های هاستینگ به صورت نامحدود عرضه میشه و معمولا هم در سرویس ها بیشتر از حد نیاز  عادی در نظر گرفته شده. اما اگه مثلا توی سایتتون ویدیوهای زیادی قرار دادید و این ویدیو از هاستتون خونده میشن قطعا شما به پهنای باند بالاتری نیاز دارید. چون اگه پهنای باند هاستتون تموم بشه سایتتون ساسپند میشه و تا ماه بعدی در دسترس نیست. به هر حال این ویژگی هم با توجه به پیش بینی تون از حجم ترافیک روی سایتتون قابل انتخاب است.

   

  1. پشتیبانی گیری از اطلاعات (بک آپ) هاست

   

  به هر علتی ممکنه سایت شما دچار تغییراتی بشه که از حالت معمول خودش خارج بشه. مثلا با تغییر در کدهای سایت، یا نصب یک افزونه و… بخشی از سایت تون از کار بیوفته و نتونید خودتون اون رو مثل قبل کنید. در اینجا اگه شما یک نسخه پشتبان از سایت و اطلاعاتش داشته باشید به راحتی میتونید اون رو به آخرین نسخه سالمش برگردونید. این پشتیبان گیری معمولا توسط شرکت های هاستینگ انجام میشه. بک آپ گیری منظم یکی از ویژگی های مهم در انتخاب هاست خوب است که در خرید هاست باید بهش دقت کنید.

  1. دامنه اضافی یا ادآن دامین

  اگه بخواین روی فضای هاستتون، چندتا سایت با آدرس دامنه های مختلف داشته باشید، باید دقت کنید هاستی که میخرید قابلیت اَدآن دامین (Add-On Domain) داشته باشه. شما میتونید با توجه به تعداد ادآن سرویسی که تهیه میکنید، از فضا و منابع هاست تون برای میزبانی و راه اندازی چند سایت استفاده کنید. داشتن ویژگی اضافه کردن چند دامنه بهتون کمک میکنه تا اگه بخواین در ابتدا چند سایت راه اندازی کنید در هزینه هاتون صرفه جویی کنید

   

  1. پشتیبانی فنی

  یکی از مهم ترین نکات در خرید یک هاست خوب، توجه به داشتن تیم پشتبانی قوی شرکت ارائه دهنده هاست هست. چون خیلی وقت ها ممکنه شما با مشکلات فنی مواجه بشید. وجود یک تیم پشتیبان قوی و همیشه در دسترس که بتونید براحتی از طریق راه‌های مختلف مثل تیکت، ایمیل، تماس تلفنی، چت آنلاین و… باهاشون در اراتباط باشید و بهتون کمک کنند تا مشکلاتتون رو حل کنید یک مزیت حساب میشه. برای اینکه از صحت پشتیبانی قوی خوب یک شرکت ارائه دهنده هاست مطمئن بشید کافیه از تجربیات افرادی که قبلا با این شرکت ها کار کردن باخبر بشید.

   

  1. منابع و سرعت پردازش بالای هاست

  مهم ترین دلیلی که میتونه در سرعت سایتتون نقش اساسی داشته باشه منابع و سرعت پردازش هاست تون هست. هر چند در سرعت لود سایت طراحی بهینه سایت هم خیلی مهمه اما اگه هاست خوبی تهیه نکنید این موضوع هم شما و هم بازدیدکننده هاتون رو اذیت خواهد کرد. اگه هاست تون از منابع ضعیفی استفاده کنه، کافیه تعداد بازدیدکننده های سایتتون کمی بالا بره تا سایتتون بخوابه. اما در مقابل منابع قوی سخت افزاری و نرم افزاری هاست باعث افزایش سرعت و امنیت سایت تون میشه. پس هنگام خرید هاست باید روی این موضوع دقت کنید و از شرکت های معتبر هاستتون تهیه کنید تا مجبور نشید سر کند بودن سایتتون، شرکت هاستینگتون رو عوض کنید و مجدد پول هزینه کنید.

  1. امنیت سرور

   

  امنیت سایت یکی از موارد مهم در کسب و کارهای آنلاین هست که از هک شدن و آسیب رسیدن به سایتتون جلوگیری میکنه. بخش عمده این امنیت برعهده شرکت های هاستینگ هست. البته وبمسترها هم در این مورد میتونند با استفاده از ترفندها و ابزارهایی که در اختیار دارند امنیت سایتشون رو بالاتر ببرند. معمولا شرکت های معتبر هاستینگ از امنیت بالاتری برخوردار هستند و این موضوع کمتر دغدغه تون میشه.

   

  1. ارائه گواهینامه امنیتی SSL

  گواهینامه امنیتی SSL یا همون پروتکل امن HTTPS امنیت سایت شما رو برای کاربران به ویژه در پرداخت الکترونیک تامین میکنه. خود این گواهینامه SSL روی بهبود سئوی سایت هم موثر است. البته در حال حاضر بیشتر شرکت‌ های هاستیگ این گواهینامه را به صورت رایگان برای شما فعال می‌کنند، ولی حتما دقت کنید این ویژگی روی هاست مورد نظر شما به صورت رایگان وجود داشته باشد.

   

  1. قیمت گذاری منصفانه و رقابتی

  قیمت هم یکی از فاکتورهای مهم در تصمیم گیری برای خرید بهترین هاست است. البته باید دقت کنید که نه قیمت پایین و نه قیمت بالا هیچ کدوم نشونه مناسبی برای تعیین کیفیت یک هاست نیست. اما انتظار میره یک هاست خوب علاوه دارا بودن امتیاز بالا در مواردی که اشاره شد، دارای قیمت منصفانه نسبت به بقیه شرکت ها باشه.

   

  تا اینجا ۱۰ تا از مهم ترین فاکتورهای یک هاست خوب رو معرفی کردیم. کنار این فاکتورها، زمانی که شما میخواهید هاستی تهیه کنید با اصطلاحات و ویژگی هایی در سرویس های هاست مواجه می شید که دونستن اونها هم خالی از لطف نیست.

   

  1. پارک دامین

  پارک دامین (Parked Domain) یا دامین الیاس (Domain Alias) به معنی اتصال آدرس دامنه های دیگه به آدرس اصلی سایتتون هست. اگر شما چندتا دامنه داشته باشید و بخواهید همگی به آدرس یک سایت متصل بشه میتونید از این ویژگی استفاده کنید. به عنوان مثال شما دامنه .ir سایت اصلی خودتون که .com باشه رو هم تهیه کردید یا یک دامنه مشابه آدرس اصلی سایتتون که نمیخواستید رقیبی اون رو تهیه کنه خریداری کردید. حالا اگه بخواین هر کس این دامنه های فرعی رو که وارد میکنه به سایت اصلی وصل بشه، باید اون دامنه ها رو اصطلاحا روی دامنه اصلی پارک کنید.

   

  1. ساب دامین

  ساب دامین (SubDomain) یعنی زیر دامنه سایت اصلی. از ساب دامین میشه برای راه اندازی زیر مجموعه از سایت بصورت مجزا استفاده کرد. به عنوان مثال برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی در سایت تون از زیردامنه shop بصورت shop.site.com استفاده کنید. این کار باعث میشه بتونید هر بخش رو بصورت مجزا مدیریت کنید و براحتی قالب متفاوتی رو براش پیاده سازی کنید.

   

  1. دیتابیس یا یانک اطلاعاتی

  دیتابایس یا بانک اطلاعاتی محل ذخیره سازی اطلاعات سایت شما هستند. معمولا برای راه اندازی سایت های پویا با سیستم هایی مثل وردپرس یا برای راه اندازی سیستمی در سایتی (فروشگاه اینترنتی)، از دیتابیس مجزا برای ذخیره اطلاعات استفاده میشه. تعداد بانک اطلاعاتی یکی از ویژگی های سرویس های هاست هست. پس اگه به تعداد خاصی از بانک اطلاعاتی برای ذخیره سازی اطلاعات نیاز دارید به این گزینه دقت کنید.

   

  1. نوع میزبانی: اشتراکی یا اختصاصی

  میزبانی سایت شما میتونه بصورت اشتراکی، اختصاصی یا سرور مجازی و … باشه. در نوع میزبانی اشتراکی، چندین وب سایت روی یک سرور قرار میگیرند. میزبانی اشتراکی برای سایت های که تازه می خواهند راه اندازی بشوند گزینه مناسبی هست. چون هم قیمتشون نسبت به سایر حالت ها خیلی کم تر هست و هم مشکل خاصی برای یک سایت معمولی پیش نخواهد اومد. حتی اگه شما ماهیانه حدود ۳۰۰۰۰ بازدیدکننده هم داشته باشید هاست اشتراکی گزینه مناسبی برای خرید هست. در هاست اختصاصی یک سرور برای وب شما تخصیص داده میشه که این سرور فقط میزبان سایت شماست. طبیعی هست که قیمت این نوع هاست خیلی بیشتر از نوع اشتراکی هست. زمانی خرید این نوع هاست مناسبه که شما بخواین کسب و کار اینترنتی پر ترافیکی رو روی این هاست قرار بدید.

   

  1. کنترل پنل مدیریت

  کنترل پنل به نوعی رابط کاربری بین کاربر و هاست است. از طریق کنترل پنل شما میتونید هاست سایت تون رو مدیریت کنید. کارهایی مثل ساخت دیتابیس، مدیریت ایمیل ها، مدیریت فایل ها و غیره از طریق کنترل پنل مدیریت هاست انجام میشه. سی پنل (CPanel) و دایرکت ادمین (DirectAdmin) از جمله کنترل پنل های معروف هاست هستند.

  کوچک کردن
 3. لیلا کاربر فوق لیسانس کامپیوتر دانشگاه شریف

  1-ظرفیت باتری اسپیکر، مهم ترین ویژگی قابل توجه بلندگوهای بلوتوث، قابل حمل هستند و مانند بقیه وسایل الکترونیکی قابل حمل، به برق احتیاج دارند و باتری آن ها پاسخگوی نیاز به برق است. به همین دلیل باید به کیفیت باتری بلوتوث توجه کنید. مقایسه باتری انواع اسپیکر بلوتوث با یکدیگر درست نیست!  ممکن است یک اسپادامه مطلب ...

  ۱-ظرفیت باتری اسپیکر، مهم ترین ویژگی قابل توجه

  بلندگوهای بلوتوث، قابل حمل هستند و مانند بقیه وسایل الکترونیکی قابل حمل، به برق احتیاج دارند و باتری آن ها پاسخگوی نیاز به برق است. به همین دلیل باید به کیفیت باتری بلوتوث توجه کنید.

  مقایسه باتری انواع اسپیکر بلوتوث با یکدیگر درست نیست!  ممکن است یک اسپیکر بلوتوث باتری ۴۴۰۰ میلی آمپر داشته باشد و ظرفیت باتری یک اسپیکر بلوتوث دیگر تنها ۱۴۰۰ باشد. اما اسپیکری که دارای باتری ۱۴۰۰ میلی آمپری است مدت زمان ۱۲ ساعت کار کند در صورتی که اسپیکری که باتری ۴۴۰۰ میلی آمپری دارد تنها ۹ ساعت کار می کند! جالب است که تفاوت قابل توجهی میان این دو باتری وجود دارد اما بلندگویی که ظرفیت باتری کمی دارد، توان بیشتری دارد!

  دلیل این اتفاق این است که برخی از اسپیکرهای بلوتوثی به لطف طراحی کوچکتر و بلندگوهای کم تقاضا، به انرژی کمتری نیاز دارند. در کل مقایسه ظرفیت باتری دو بلندگو بلوتوثی عملکرد صحیحی نیست.

  اگر داخل بسته بندی اسپیکر شما کابل شارژ وجود نداشت و مجبور بودید به صورت مجزا شارژر تهیه کنید، حتما کابل شارژ اندروید اصلی بخرید. خرید کابل شارژ تقلبی برای اسپیکر، اولین قدم در نابودی باتری آن می باشد. با مراجعه به صفحه خرید  کابل شارژر اندروید  می توانید انواع کابل های مناسب برای اسپیکر خودتان را پیدا کنید.

  ظرفیت باتری اسپیکر بلوتوث خوب

   

  ۲-صفحه نمایش اسپیکر بلوتوث، دفترچه راهنمای بلندگو شماست

  برخی از اسپیکرهای بلوتوث دارای صفحه نمایش هستند و ویژگی های فوق العاده و منحصر به فردی را فراهم کرده اند. صفحه نمایش بلندگوها به چند دسته اصلی تقسیم می شوند. بعضی از آن ها تنها در حد نشان دادن میزان شارژ باقی مانده باتری کاربرد دارند و بعضی از اسپیکر های دیگر حتی مجهز به دوربین هستند و امکان برقراری تماس تصویری را فراهم می سازند.

  البته یک سری از LCD های بلندگو بلوتوث جنبه زیبایی دارند و نور آن ها در شب تاحدودی روشنایی کمی فراهم می کند. با توجه به نیازتان می توانید تصمیم بگیرید که به این ویژگی توجه کنید یانه. چون اسپیکرهایی که دارای صفحه نمایش هستند، قیمت بالاتری دارند.

   اسپیکر بلوتوث JBL دارای صفحه نمایش

   

  ۳-دارا بودن ورودی کارت حافظه، از مشخصات مهم اسپیکر خوب

  اسپیکر بلوتوث به عنوان یک وسیله مجهز شناخته می شود که در مواقع ضروری رفع نیاز می کند. اگر اسپیکر شما پورت کارت حافظه نداشته باشد و در شرایطی باشید که نتوانید گوشی موبایل خود را به اسپیکر متصل کنید، ظاهرا انگار اسپیکر ندارید!

  حتی اگر بهترین اسپیکر بلوتوثی را هم تهیه کرده باشید که ورودی کارت حافظه ندارد، باید به لقب بهترین آن شک کنید! یک اسپیکر خوب باید شیار کارت حافظه داشته باشد.

  معمولا اکثر اسپیکر های بلوتوث خوب از  کارت حافظه و رم  پشتیبانی می کنند اما تعدادی از آن ها  فقط دارای ورودی جک صدا هستند. پس اگر به جز گوش دادن به رادیو تمایل دارید که موسیقی هم گوشی کنید حتما به این گزینه توجه داشته باشید.

  پورت مموری رم اسپیکر بلوتوث سفید رنگ

   

  ۴-سیستم عامل های قابل پشتیبانی توسط اسپیکر بلوتوث

  برخی از اسپیکرهای بلوتوثی هستند که امکان اتصال آن ها با همه ی سیستم عامل ها فراهم نیست. معمولا زمانی با چنین مسئله ای مواجه می شوید که قصد خرید اسپیکر بلوتوث خوب اما ارزان را دارید. اسپیکرهای خیلی قدیمی و ارزان قیمت معمولا تمامی سیستم عامل ها را ساپورت نمی کنند. با توجه به اینکه ممکن است دیوایس هوشمند خود را عوض کنید یا در جمع دوستان نیاز بخواهید با یک گوشی دیگر (آیفون یا اندروید) به اسپیکر متصل شوید، بهتر است به این گزینه توجه کنید و بلندگویی بخرید که تمامی سیستم عامل ها را پشتیبانی کند.

  همچنین به نوع اتصال اسپیکر نیز توجه کنید. برخی از اسپیکر ها تنها امکان اتصال بی سیم را فراهم میکند در صورتی که بیشتر اسپیکرهای بلوتوث دارای درگاه ورودی برای جک صدا نیز هستند.

  پورت مموری رم اسپیکر بلوتوث سفید رنگ

  ۵-حداقل محدوده عملکرد یک اسپیکر خوب

  مورد بعدی که باید به آن توجه کنید حداقل برد قابل پشتیبانی توسط بلندگو بلوتوث است. منظور از برد بلندگو، فاصله ای است که می توانید بین اسپیکر و گوشی برقرار کنید (بدون اینکه در قطعی در صدا ایجاد شود). ایده آل ترین حالت ممکن از ۸ متر تا ۱۵ متر است. معمولا ضعف اسپیکر ها در طول برد به آزار دهنده ترین موضوع ممکن تبدیل می شود. با توجه به نیاز خود و استفاده ای که از اسپیکر بلوتوث دارید، به میزان برد اسپیکر توجه داشته باشید.

  متراژ برد اسپیکر بلوتوث

   

  البته که زمان خرید باید به ویژگی های خاص دیگری مانند دارا بودن میکروفون، مقاومت در برابر گرد و غبار، کنترل ها و کلید ها، وزن، ابعاد و انواع پورت توجه کرد اما بررسی ۵ مورد ذکر شده باعث می شود تا ساده تر اسپیکر خوب و مناسب خود را پیدا کنید سپس می توانید به بررسی ویژگی های جزئی تر بپردازید.

  کوچک کردن
 4. لیلا کاربر فوق لیسانس کامپیوتر دانشگاه شریف

  جاوا اسکریپت یک زبان برنامه نویسی شی گرا است که برای آسانتر و جذاب تر کردن توسعه وب طراحی شده است. در بیشتر موارد از JavaScript برای ایجاد عناصر واکنش پذیر و تعاملی برای صفحات وب استفاده می شود که باعث افزایش تجربه کاربری می شود. مواردی مانند منوها، انیمیشن ها، پخش کننده های ویدیو، نقشه های تعاملی وادامه مطلب ...

  جاوا اسکریپت یک زبان برنامه نویسی شی گرا است که برای آسانتر و جذاب تر کردن توسعه وب طراحی شده است. در بیشتر موارد از JavaScript برای ایجاد عناصر واکنش پذیر و تعاملی برای صفحات وب استفاده می شود که باعث افزایش تجربه کاربری می شود.

  مواردی مانند منوها، انیمیشن ها، پخش کننده های ویدیو، نقشه های تعاملی و حتی بازی های ساده در مرورگر با استفاده از جاوا اسکریپت ایجاد میشوند. سه زبان مختلفی که با هم کار می کنند تا بتوانند صفحات مدرن وب را ایجاد کنند. اینها هستند:

  • HTML یا زبان نشانه گذاری فرا متن  که برای قرار دادن محتوا در صفحه استفاده می شود. این زبان اجازه می دهد تا مواردی مانند متن، تصاویر، پیوندها و حتی فیلم ها را به صفحه خود اضافه کنید. به عنوان مثال ، HTML به شما امکان می دهد، دکمه ورود به سیستم را در یک موقعیت خاص در صفحه وب خود قرار دهید.
  • CSS که برای استایل دهی به عناصری که با استفاده از HTML اضافه شده است، استفاده می شود. اگر همان مثال قسمت قبل را در نظر بگیریم، زبان CSS به شما امکان می دهد شکل، اندازه، رنگ و سبک دکمه ورود به سیستم را که با HTML اضافه کرده اید، تغییر دهید.
  • JavaScript که محور این مقاله است، به شما امکان می دهد عناصر عادی وب را تعاملی کنید. می توان از این زبان در کنار HTML و CSS استفاده کرد، از طرفی این زبان ابزاری بسیار مهم برای هر توسعه دهنده وب است. در ادامه مثال بالا، از کد های جاوا اسکریپت استفاده می شود تا دکمه ورود به سیستم اقدامات لازم را برای ورود کاربر در زمان کلیک کردن انجام دهد.

  اگر می خواهید یک توسعه دهنده وب front-end باشید، باید به هر سه زبانی که در بالا به آنها اشاره شد، تسلط کافی داشته باشید.

  کوچک کردن
 5. لیلا کاربر فوق لیسانس کامپیوتر دانشگاه شریف
  این پاسخ ویرایش شده است.

  برخی از داروخانه های انلاین که در اینترنت میتونید استفاده کنید البته من تجربه استفاده از همشون رو نداشتم ولی بدک نیستند   امروزه کسب و کار های زیادی به صورت اینترنتی فعالیت می کنند و خیلی ها ترجیح می دهند به جای خرید از فروشگاه های حضوری به صورت آنلاین خرید کنند. یکی از همین فروشگاه ها داروخانهادامه مطلب ...

  برخی از داروخانه های انلاین که در اینترنت میتونید استفاده کنید البته من تجربه استفاده از همشون رو نداشتم ولی بدک نیستند

   

  امروزه کسب و کار های زیادی به صورت اینترنتی فعالیت می کنند و خیلی ها ترجیح می دهند به جای خرید از فروشگاه های حضوری به صورت آنلاین خرید کنند. یکی از همین فروشگاه ها داروخانه های آنلاین است که شما می توانید به صورت اینترنتی تنها محصولات داروخانه ای مورد نیاز خود به غیر از دارو را خریداری کنید، بدون این که نیاز باشد برای تهیه آن ها هر دفعه به داروخانه بروید.

  https://darookhaneonline.com

  https://mosbatesabz.com

  https://daroohelp.com

  https://shiderstore.com

  کوچک کردن
 6. لیلا کاربر فوق لیسانس کامپیوتر دانشگاه شریف

  خب بستگی داره که شما بخواهید چه کاری با سایت و قالب خودتون انجام بدید مثلا خبری باشه یا فروشگاهی یا غیره که هرکدوم متفاوته که میتونید از سایت های متفاوتی این مساله رو جستجو کنید مثلا سایت ژاکت که قالب های وردپرس رو می فروشه

  خب بستگی داره که شما بخواهید چه کاری با سایت و قالب خودتون انجام بدید مثلا خبری باشه یا فروشگاهی یا غیره که هرکدوم متفاوته که میتونید از سایت های متفاوتی این مساله رو جستجو کنید مثلا سایت ژاکت که قالب های وردپرس رو می فروشه

  کوچک کردن
 7. لیلا کاربر فوق لیسانس کامپیوتر دانشگاه شریف

  خب چون کد برنامه نویسی و سیستم عامل و سخت افزار کامپیوتر با موبایل و تبلت متفاوت هستش بهینه سازی کدها هم متفاوت هست و تاثیر مستقیم روی سرعت سایت داره همونطور که در سایت gtmetrix مشاهده می کنید سرعت لود سایت برای موبایل و دسکتاپ متفاوته و توصیه های متفاوتی برای بهبود هرکدوم نوشته .

  خب چون کد برنامه نویسی و سیستم عامل و سخت افزار کامپیوتر با موبایل و تبلت متفاوت هستش بهینه سازی کدها هم متفاوت هست و تاثیر مستقیم روی سرعت سایت داره همونطور که در سایت gtmetrix مشاهده می کنید سرعت لود سایت برای موبایل و دسکتاپ متفاوته و توصیه های متفاوتی برای بهبود هرکدوم نوشته .

  کوچک کردن
 8. لیلا کاربر فوق لیسانس کامپیوتر دانشگاه شریف

  خب شما می توانید با تولید محتوای مناسب در راستای شغل خودتون می توانید مخاطب های بیشتری جذب کنید و فروش خود را بالا ببرید از تبلیغ مستقیم بپرهیزید چون معمولا جواب نمیده ولی سعی کنید اعتماد سازی کنید بعد خود بازدید کنندگان مشتری می شوند.

  خب شما می توانید با تولید محتوای مناسب در راستای شغل خودتون می توانید مخاطب های بیشتری جذب کنید و فروش خود را بالا ببرید از تبلیغ مستقیم بپرهیزید چون معمولا جواب نمیده ولی سعی کنید اعتماد سازی کنید بعد خود بازدید کنندگان مشتری می شوند.

  کوچک کردن
 9. لیلا کاربر فوق لیسانس کامپیوتر دانشگاه شریف

  خب نیازی نبوده که کتاب تست داشته باشن نمیخواستن کنکور بدن که!! اون زمان هم دانشگاه و مدرسه بوده و می تونستند تحصیلات خودشون رو ادامه بدن همچنین که برای دانشمند بودن حتما نیاز به تحصیلات آکادمیک نیست ولی مطلبی که در یک سایت خارجی خونده بودم رو اینجا قرار میدم در مورد اینکه نحوه یادگیری انیشتین چطوریادامه مطلب ...

  خب نیازی نبوده که کتاب تست داشته باشن نمیخواستن کنکور بدن که!!

  اون زمان هم دانشگاه و مدرسه بوده و می تونستند تحصیلات خودشون رو ادامه بدن همچنین که برای دانشمند بودن حتما نیاز به تحصیلات آکادمیک نیست ولی مطلبی که در یک سایت خارجی خونده بودم رو اینجا قرار میدم در مورد اینکه نحوه یادگیری انیشتین چطوری بوده

   

  یکی از رایج ترین داستان ها در مورد اینشتین این است که او در ریاضیات ابتدایی مدرسه شکست خورده است. من فکر می کنم این یکی از آن ایده هایی است که آنقدر خوب به نظر می رسد که صرف نظر از اینکه درست است یا نه ، باید تکرار شود.

  متاسفانه صحت ندارد اینشتین از کودکی دانش آموز قوی ریاضی بود. خودش اعتراف می کند:

  “من هرگز در ریاضیات شکست نخورده ام. قبل از پانزده سالگی حساب دیفرانسیل و انتگرال را فرا گرفته بودم. “

  در حالی که داستان اینکه اینشتین در بچگی یک کودن بود قطعا دروغ است ، اما اینطور نیست که او به عنوان یک نابغه در نظر گرفته شود.

  کارنامه انیشتین
  کارنامه انیشتین با بالاترین نمره ۶
  در کالج ، انیشتین اغلب در ریاضیات با مشکل روبرو بود و در فیزیک ۵ و ۶ (از ۶ نمره ممکن) دریافت می کرد ، اما در بیشتر دروس ریاضی خود فقط ۴ نمره (به سختی نمره قبولی) می گرفت. هرمان مینکوفسکی ، استاد ریاضیات و همکار آینده او ، او را “سگ تنبل” نامید و پروفسور فیزیک ، ژان پرنه ، حتی در یک دوره فیزیک تجربی ، انیشتین را با نمره ۱ مردود کرد.

  در انتهای کالج ، انیشتین دارای تمایز مشکوک فارغ التحصیلی به عنوان نفره دوم از آخر دانش آموز کلاس بود.

   

  اینشتین چگونه ریاضی و فیزیک را آموخت؟

  با توجه به مشارکت عظیم اینشتین در فیزیک ، من فکر می کنم که اکنون ارزش این سوال را دارد که چگونه او آن را آموخته است.

  در طول زندگینامه انیشتین ، هر زمان که روشهای یادگیری و کشف او ذکر می شد ، یادداشت می کردم. سپس ، من سعی کردم این مشاهدات را در چندین روش یا رفتار ترکیب کنم که به نظر می رسد هم اکتشافات انقلابی انیشتین و هم درک عمیق او از موضوع را قادر ساخته است.

  ۱. یادگیری از حل مشکلات سخت ناشی می شود ، نه از شرکت در کلاس ها

  با نگاهی به دوران ابتدایی دوران انیشتین ، یکی از چیزهایی که آشکار می شود ، بیزاری از درس های حفظی و شرکت در کلاس ها بود. پروفسور فیزیک که او را ترک کرد ، این کار را در قسمت کوچکی انجام داد ، زیرا اینشتین اغلب از کلاس فراری بود. همانطور که او ادعا می کند ، “من زیاد هاکی بازی می کردم و  فیزیک نظری را با اشتیاق مقدس در خانه مطالعه می کردم.”

  انیشتین در جوانیانیشتین در جوانی

  این عادت از کنارگذاشتن کلاسها برای تمرکز بر حل مشکلات سخت در اوقات فراغت ، توسط عمویش ، یعقوب اینشتین ، ایجاد شد که اولین بار او را با جبر آشنا کرد. در زمان ۱۲ سالگی ، انیشتین قبلاً “تمایل به حل مسائل پیچیده در حساب” داشت و والدینش یک کتاب ریاضی پیشرفته برای او خریدند که می تواند در تابستان از آن درس بخواند.

  اینشتین فیزیک را نه با شرکت در کلاسها بلکه با  بازی با ایده ها و معادلات به تنهایی آموخت. انجام دادن ، نه گوش دادن ، نقطه شروع یادگیری فیزیک بود.

  ۲. شما واقعاً وقتی چیزی را می دانید که خودتان می توانید آن را ثابت کنید

  چگونه متوجه می شوید که واقعاً چیزی را درک کرده اید؟ روش انیشتین این بود که سعی کند خودش معادله را اثبات کند! این روش در سنین پایین شروع شد ، زمانی که عمو یعقوب ، او را برای اثبات قضیه فیثاغورس به چالش کشید:

  اینشتین به یاد می آورد: “پس از تلاش زیاد ، من موفق شدم” این قضیه را بر اساس شباهت مثلث ها “اثبات کنم.”

  آیزاکسون توضیح می دهد که اینشتین “با اثبات به روش خودش نظریه های قبلی را اثبات می کرئ”. این رویکردی بود که اینشتین برای یادگیری فیزیک به کار برد. با یک کنجکاوی قوی هم برای دانستن نحوه عملکرد واقعی چیزها و هم بر این باور بود که “طبیعت را می توان به عنوان یک ساختار ریاضی نسبتاً ساده درک کرد”.

  آنچه در اینجا باید مورد توجه قرار گیرد نه تنها روش اثبات گزاره ها برای یادگیری فیزیک است ، بلکه انگیزه انجام این کار نیز است.

  ۳. شهود بیشتر از معادلات اهمیت دارد

  اینشتین فیزیکدان شهودی بهتری نسبت به ریاضیدان بود. در حقیقت ، تنها زمانی که او سالها در توسعه نسبیت عادی تلاش کرد ، بیشتر شیفته فرمالیسم های ریاضی به عنوان روشی برای انجام فیزیک شد.

  مجموعه ای از کتاب های علمی آرون برنشتاین که اولین رویکرد شهودی به فیزیک را تشویق می کرد ، از اولین مشوق های او بود. این کتابها تصاویری تخیلی برای درک پدیده های فیزیکی ، مانند “سفری خیالی در فضا” ، برای درک یک سیگنال الکتریکی و حتی بحث در مورد ثبات سرعت نور ارائه دادند ، موضوعی که بعداً باعث کشف نسبیت خاص اینشتین شد.

  یوهان هاینریش پستالوزی

  تحصیلات بعدی اینشتین در آارائو ، سوئیس ، به شدت تحت تأثیر فلسفه اصلاحات آموزشی سوئیسی ، یوهان هاینریش پستالوزی بود. پستالوزی ادعا کرد: “درک بصری اصلی ترین و تنها وسیله واقعی آموزش و نحوه قضاوت صحیح در مورد چیزها است” ، و افزود: “یادگیری اعداد و زبان قطعاً باید تابع یکدیگر باشد.”

  پپستالوزی ، مصلح آموزشی سوئیس ، بر یادگیری از طریق تصاویر تأکید کرد ، نه به صورت روتین.

  آیا این تأثیرات اولیه عوامل سبکی در شیوه تجسم ترجیح داده شده اینشتین برای حل مسائل فیزیکی بودند یا صرفاً مشوق تشویقی برای ذهنی بود که قبلاً مستعد استدلال به این روش بود؟ گفتنش سخت است به هر حال ، من فکر می کنم می توان ادعا کرد که توسعه شهود ایده ها ، به ویژه شهود بصری ، نقش ارزشمندی در فیزیک دارد.

   

  ۴. تفکر نیاز به فضای آرام و تمرکز عمیق دارد

  Einstein in his home office

  اینشتین استاد کار عمیق بود. او توانایی باورنکردنی در تمرکز داشت ، پسرش گزارش داد:

  “به نظر می رسد حتی بلندترین گریه های نوزاد نیز برای پدر مزاحمتی ایجاد نمی کند ،” او می تواند کار خود را کاملاً بدون سر و صدا ادامه دهد. ”

  دفتر کار انیشتین در خانه او

  اگرچه برای موقعیت های دانشگاهی نادیده گرفته می شود ، اما این کار بدون تحریک فکری او در دفتر ثبت اختراع برن نبود ، که به او زمان و حریم خصوصی داد تا اسرار نسبیت را فاش کند. اینشتین می گوید:

  من فقط در دو یا سه ساعت توانستم یک کار کامل را انجام دهم. در بقیه روز ، من ایده های خودم را اجرا می کردم. “

  تمرکز وسواس گونه ای که اینشتین در حل مشکلات در دوران کودکی به کار برد ، سرانجام به او در شکستن نسبیت عام کمک شایانی کرد و در نهایت به “دیوانگی طاقت فرسای چهار هفته ای” ختم شد. این شدت گاهی اوقات بر سلامتی او تأثیر می گذارد و مشکلات معده را در خود ایجاد می کند تا ریاضیات دشوار معادلات میدان تانسور را باز کند.

  توانایی تمرکز اینشتین ، همراه با احترام به تنهایی ، به او اجازه داد تا برخی از بهترین کارهای خود را در فیزیک انجام دهد. حتی در سنین بالا ، او هنوز ساعت های زیادی را در قایق خود می گذراند و سکان را بی حرکت به جلو هل می داد که ظاهراً در فکر فرو رفته بود و با انفجار معادلات خط خطی در دفترچه یادشده قطع می شد.

  کوچک کردن
 10. لیلا کاربر فوق لیسانس کامپیوتر دانشگاه شریف

  مرد در حال سقوط 11 سپتامبر: جنگ در آمریکا این عکس صبح 11 سپتامبر 2001 را بازگو می کند ، تاریخی که جهان برای همیشه تغییر کرد. اسامه بن لادن و تروریست ها کنترل چهار خط هوایی تجاری را در دست گرفتند و آنها را به مرکز تجارت جهانی و پنتاگون کوباندن. مرد در حال سقوط داستانی از ترس و قدرت را در روزی غم انگیادامه مطلب ...

  مرد در حال سقوط ۱۱ سپتامبر: جنگ در آمریکا

  حادثه 11 سپتامبر سقوط مرد

  این عکس صبح ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ را بازگو می کند ، تاریخی که جهان برای همیشه تغییر کرد.

  اسامه بن لادن و تروریست ها کنترل چهار خط هوایی تجاری را در دست گرفتند و آنها را به مرکز تجارت جهانی و پنتاگون کوباندن. مرد در حال سقوط داستانی از ترس و قدرت را در روزی غم انگیز روایت می کند و در خاطرات همه کسانی که این رویداد را گذرانده اند باقی می ماند.

  کوچک کردن