یک سوال Latest سوالات

 1. هدیه خریدن کار ساده‌ای نیست، مخصوصاً که هدیه برای کسی باشد که چندان از علاقه‌مندی‌ها و چندوچون شخصی او باخبر نیستید. هدیه خریدن برای مدیران، سختی کار را دوچندان می‌کند، چون انتخاب هدیه شما می‌تواند نقش مؤثری در آینده رابطه شما با مدیر داشته باشد. اگر مدیر موردنظر مرد باشد، اولین گزینه جوراب معروف مرادامه مطلب ...

  هدیه خریدن کار ساده‌ای نیست، مخصوصاً که هدیه برای کسی باشد که چندان از علاقه‌مندی‌ها و چندوچون شخصی او باخبر نیستید. هدیه خریدن برای مدیران، سختی کار را دوچندان می‌کند، چون انتخاب هدیه شما می‌تواند نقش مؤثری در آینده رابطه شما با مدیر داشته باشد.
  اگر مدیر موردنظر مرد باشد، اولین گزینه جوراب معروف مردانه است، اما قرار نیست هدیه نقش پایان یک رابطه را بازی کند، بلکه معمول برای تقویت رابطه استفاده می‌شود، پس‌خرید جوراب برای مدیر موردنظر را فراموش کنید.
  بهتر است به سراغ هدیه‌های معمول بروید، هدیه‌هایی که انتخاب آن‌ها کمتر به میزان شناخت شما از شخص هدیه گیرنده بستگی دارد و می‌تواند هر مدیری را با هر علاقه‌ای به خود جذب کند.
  نکته دیگری که در خرید خود باید لحاظ کنید این است که اگر قصد خرید هدیه برای یک مدیر رادارید، بهتر است ماشین‌حساب را کنار گذاشته و به فکر قیمت و صرفه‌جویی در خرید نباشید، شما نمی‌توانید باصرفه‌جویی یک مدیر را جذب کنید.

  یک امضا لاکچری

  هدیه رسمی برای مدیر

  از خودتان سؤال کنید که مهم‌ترین وجه تمایز یک مدیر چیست؟ امضا. بله امضا یک مدیر ارزشمندترین عنصر مدیریت است. درست است که این روزها ابزار دیجیتال استفاده از خودکار را کاهش داده، اما در همین حال همچنان تنها یک خودکار است که می‌تواند امضا یک مدیر را ثبت کند. پس‌خرید یک خودکار لاکچری، هم کاربردی است و هم جلوی چشم مدیر، شما با خرید یک خودکار همیشه در ذهن مدیر باقی خواهید ماند.
  برای این خرید به سراغ فروشگاه‌هایی بروید که بهترین‌ها را عرضه می‌کنند؛ «پارکر» و «واترمن» خودکارهای به نامی در این زمینه هستند و خرید آن‌ها به‌شدت توصیه می‌شود؛ البته این برندها خودنویس‌های منحصربه‌فردی هم تولید می‌کنند که خرید آن‌ها می‌تواند گزینه بهتری نسبت به خودکار باشد.
  رنگ جوهر خودکاری که انتخاب میکنید هم مهم است، خودکار هایی با جوهر آبی کاربرد بیشتری در ادارات دارند و بیشتر به دل مدیر خواهند نشست.

  کیف، هدیه‌ای برای ارزش‌گذاری

  کیف، هدیه‌ای برای ارزش‌گذاری

  گزینه بعدی می‌تواند در ارتباط با جیب مدیر باشد؛ خرید یک کیف پول لاکچری حتماً به دل مدیر شما می‌نشیند، داشتن کیف پول ارزشمند نشان‌دهنده ارزشمندی موجودی آن است، حواستان باشد اگر قصد خرید کیف پول‌دارید، به سراغ کیف پول‌های ارزان‌قیمت نروید، ارزش کیف پول ارزش موجودی آن را مشخص می‌کند.
  برای این انتخاب برندهای زیادی پیش روی شما هستند، بهتر است به فروشگاه قابل‌اعتمادی بروید و یکی از برندهای به نام این عرصه را انتخاب کنید، برند بأس، تامی و اسپینال آف لندن، برندهای به نام این عرصه هستند.  البته در ایران اکثر این برندها دارای مشابه چینی نیز هستند، مشابهی که در ظاهر تفاوت چندانی ندارند اما در دراز مدت نمی‌شود روی ماندگاری و تاثیرگذاری آنها حساب باز کرد.

  یک هدیه برای زمان طلایی

  یک هدیه برای زمان طلایی

  یکی از ارزشمندترین دارایی‌های مدیران، زمان است، مدیریت زمان برای هر مدیری ارزشمند است و حرف اول را در موفقیت شغلی هر مدیری دارد؛ پس ارزشمند بودن زمان می‌تواند بهانه خوبی برای خرید یک ساعت باشد. ساعت مچی نه‌تنها جنبه زینتی دارد بلکه برای یک مدیر از اهمیت بالایی هم برخوردار است.
  برای این انتخاب مهم‌ترین فاکتور، میزان بودجه‌ای است که برای این کار کنار گذاشته‌اید، شما گزینه‌های بسیاری برای انتخاب دارید، از ساعت‌های سواچ نسبتاً ارزان‌قیمت تا ساعت‌هایی از برندهای گران‌تر، مثل: برمونت، چوپارد، لارسون، پناری ووو. هنگام خرید ساعت مچی به این نکته هم توجه کنید که ساعتی که میخرید رسمی و تا حد امکان کلاسیک باشد، ساعت های اسپرت و یا بزرگ، برای استفاده در تمامی ساعات روز مناسب نیستند، مخصوصا که این ساعت قرار است به مچ مدیر شما بسته شود. انتخاب رنگ ساعت هم می‌تواند فاکتور مهمی باشد، رنگ‌های تیره می‌توانند انتخاب‌های بهتری باشند.

  هدیه‌ای برای مدیران خوش‌پوش

  هدیه‌ای برای مدیران خوش‌پوش

  تصویر مدیران موفق، سیاست‌مداران و انسان‌های مهم را در سریال‌ها و فیلم‌های سینمایی بازسازی کنید، عینک آن‌ها را نمی‌توانید از این تصویرسازی حذف کنید، عینک آفتابی جدا از اینکه نقش محافظ از چشم را بر عهده دارد، کالایی است که به افراد در خوش‌تیپ بودن کمک می‌کند، اگر مدیر شما اهل خوش‌پوشی است و به‌ظاهر خود اهمیت می‌دهد، شک نکنید که خرید یک عینک آفتابی می‌تواند او را خوشحال کند.
  برای انتخاب عینک بهتر است به مراکز فروش معتبر بروید، چندان به دنبال قیمت بالا نباشید، بیشتر کیفیت را مدنظر قرار دهید، چون اگر شما به سراغ قیمت بالا بروید، قیمت عینک بالا می‌رود نه کیفیت آن، در ایران گزینه‌های معتبر دنیا چندان در دسترس نیستند، به سراغ فروشگاه‌های معتبر بروید؛ و توجه داشته باشید که برند های اورجینال، حتمن محصول خود را همراه با پکیج کامل عرضه می‌کنند، پکیجی همراه با جلد، دستمال و کارت شناسایی محصول، روی کارت کد مخصوص کالایی که خریده‌اید درج شده است، با ورود این کد به وبسایت برند مورد نظر می‌توانید مشخصات کامل کالای خود را پیدا کنید.

  رایحه‌ای برای مدیران خوش‌بو

  رایحه‌ای برای مدیران خوش‌بو

  بالاتر از تصویر مدیران موفق حرف زدیم، این بار تصویر نکنید، تصور کنید، رایحه خوش یک مدیر؛ اودکلن همیشه جزو بهترین گزینه‌ها برای هدیه دادن بوده است، اما توجه داشته باشید که اگر مدیر موردنظر خودش هم از مدیران خوش‌بو است، در خرید اودکلن دقت بیشتری کنید، خساست نکنید، ادکلنی را انتخاب کنید که بیشترین ماندگاری را دارد، ماندگاری رایحه اودکلن به ماندگاری تصویر شما در ذهن مدیر کمک می‌کند.
  برای انتخاب این گزینه هم همانند گزینه بالا، فروشگاه‌های معتبر را به شما توصیه می‌کنیم. برندهایی همچون چنل، باس، گوچی، تامی، کلوین کلاین، پاکو و… محصولات به نام و خوش عطری را برای مردان تولید کرده‌اند. هنگام خرید به رایحه عصر توجه ویژه‌ای کنید، از رایحه‌های خیلی گرم و خیلی تند استفاده نکنید، و سعی کنید ادکلنی را انتخاب کنید که بوی خنک و ملایمی داشته باشد.

  مناسب برای مدیران به‌روز و گیک

  مناسب برای مدیران به‌روز و گیک

  اگر مدیر جوان و همراه با تکنولوژی مخاطب شما برای خرید هدیه است، خرید گجت‌ها را فراموش نکنید، تلفن همراه، تبلت و یا حتی تبلت‌های کتاب‌خوانی می‌توانند مدیر همراه با تکنولوژی شمارا خوشحال کند، شما با خرید این گجت‌ها به مدیر خود این پیام را می‌رسانید که از به‌روز بودن او خرسند هستید و این همراهی او با تکنولوژی روز را ستایش می‌کنید.
  برای انتخاب این گزینه، بهتر است کمی تحقیق کنید و ببینید مدیر موردنظر بیشتر از کدام برند استفاده می‌کند و با کدام سیستم‌عامل‌ها سروکار دارد، طرفدار iOS و اپل است یا به Android علاقه دارد. این اطلاعات به انتخاب شما کمک می‌کند.
  برای گجت های کتابخوانی هم گزینه هایی همچون کیندل را انتخاب کنید، شاید در نگاه اول این گجت کارآمد به نظر نیاید، اما برای کتابخوانی بهترین گزینه است. برای خرید تبلت هم به شما توصیه می‌کنیم که به دنبال محصولی با کارایی اداری بالا باشید، تبلتی مخصوص تماشای فیلم یا بازی حتی اگر به کار مدیر شما بیاید چندان برای اون خوش آیند نیست، سعی کنید گجتی انتخاب کنید که در محیط کار به کار یک مدیر بیاید. در آخر ساعت‌های هوشمند را هم به گزینه های خود اضافه کنید، این ساعت‌ها بسیار لوکس و در عین حال کارآمد هستند، شاید بشود گفت ساعت‌های هوشمند یک تیر با دو نشان باشند، هم گجتی کارآمد و هم ساعتی لوکس و زیبنده.

  یک انتخاب ساده اما هوشمندانه

  یک انتخاب ساده اما هوشمندانه

  به‌عنوان آخرین پیشنهاد؛ اگر همچنان مردد هستید برای انتخاب از میان گزینه‌هایی که گفته شد، بهتر است تردید را کنار بگذارید و سراغ خرید یک ست اداری بروید، ست اداری که روی میز مدیر چیده می‌شود، هم به چشم می‌آید، هم کارآمد است. چندان هم شخصی نیست که برای انتخاب آن نیاز به شناخت شخصی‌تر از مدیر داشته باشید، کافی است دکور و رنگ اتاق مدیر را در انتخاب مدل و رنگ ست اداری لحاظ کنید.
  برای خرید یک ست اداری مرغوب، به فروشگاه‌هایی بروید که به‌صورت تخصصی لوازم اداری می‌فروشند و از بین گزینه‌های موجود بهترین را انتخاب کنید، برندهایی مثل پارکر، دوپوند و فابرکاستل در این زمینه محصولات خوبی را عرضه کرده‌اند که میتواند به کار شما و مدیر شما بی‌آیند. در خرید ست اداری توجه کنید که ست کاملی خرید کنید، به صورتی که نیاز به استفاده از وسیله دیگری روی میز مدیر نباشد، قبل از خرید به میز مدیر دقت کنید، ببینید کدام وسیله‌ها بیشترین کارآیی را دارند و رئیس از کدام وسیله بیشترین استفاده را می‌کند، حتما در ست‌ی که می‌خرید توجه کنید که آن وسیله‌ها موجود باشد. اگر ست اداری شما نقصی داشته باشد ممکن است حتی به روی میز رئیس هم چیده نشود. پس برای این خرید آسان هم نیاز است تا توجه ویژه ای داشته باشید، از رنگ‌های تیره استفاده کنید و کامل‌ترین ست اداری را تهیه کنید.

  کوچک کردن
 1. این پاسخ ویرایش شده است.

  در نوامبر سال ۱۹۱۵ میلادی وقتی که ذخیره غلات جنوب شرق (استان سیستان و بلوچستان فعلی) به نظامیان انگلیسی فروخته شد، قیمت هر خروار گندم به بیست تومان افزایش یافت؛ البته اگر می‌شد پیدا کرد. در شمال شرق (استان خراسان فعلی)، نظامیان روس همه راه‌ها را بستند و از انتقال گندم به جز آنهایی که به مقصد ارتش روادامه مطلب ...

  در نوامبر سال ۱۹۱۵ میلادی وقتی که ذخیره غلات جنوب شرق (استان سیستان و بلوچستان فعلی) به نظامیان انگلیسی فروخته شد، قیمت هر خروار گندم به بیست تومان افزایش یافت؛ البته اگر می‌شد پیدا کرد. در شمال شرق (استان خراسان فعلی)، نظامیان روس همه راه‌ها را بستند و از انتقال گندم به جز آنهایی که به مقصد ارتش روس بودند جلوگیری می‌کردند. به علاوه در اختیار قرار دادن چارپایانی همچون قاطر و شتر برای صنعت نفت در خوزستان و نیز برای خدمت‌رسانی به ارتش روسیه و انگلیس، شبکه حمل و نقل کشور را نابسامان کرده بود و توزیع غذا در کشور را با مشکل مواجه نموده بود و این منجر به نتایج فاجعه‌آمیز شده بود. هنگام جنگ، معمولاً هزینه انتقال غلات بیشتر از کشت آن در بسیاری از مناطق ایران بود. همه این مسائل، شرایط مردم فقیر را بیش از پیش هراس‌انگیز کرده بود.

  قحطی بزرگ ایران

  عوامل قحطی در ایران

  ترکیبی از مصادره گسترده، واسطه گری هنگام جنگ، احتکار و مشکلات کشاورزی به عنوان دلایل این قحطی بیان شده‌است. به علاوه جنگ باعث به هم خوردگی تجارت و تولید محصولات کشاورزی شده بود.

  احتکار احمدشاه قاجار در زمان قحطی

  احتکار احمدشاه قاجار

  یکی از محتکران عمده غلات، احمدشاه بود که تن به پیشنهاد خرید منصفانه رئیس‌الوزرای خود نیز نمی‌داد و مقادیر زیادی گندم و جو در انبارها ذخیره کرده بود. شاه قاجار در برابر پیشنهادهای خرید صدراعظم خود اظهار می‌داشت «جز به قیمت روز به صورت دیگر حاضر برای فروش نیستم». در این برهه میرزا حسن خان مستوفی الممالک با جدیت و تلاش فراوان، به رغم درگیر شدن با عوامل آشکار و نهان انگلیس و روس، با وضع برنامه‌ای درصدد نجات هموطنان خود از این وضع آشفته، مقابله با محتکران و اتخاذ تدابیری برای خرید عادلانه ارزاق عمومی به ویژه گندم، برنج، جو و توزیع آن میان هموطنان بود.

  رفتار انگلیسی‌ها نسبت به ایرانیان در حال گرسنگی به‌طور غیرمعمولی شبیه همان کاری است که پنجاه سال قبل تر نسبت به ایرلندی‌ها انجام دادند. انگلیسی‌ها این‌طور تبلیغ کردند که ایرانیان و مخصوصاً گروه‌های مقاومت ایرانی مقصر قحطی هستند. همان‌ها هستند که غذا را احتکار می‌کنند. وقتی انگلیسی‌ها شروع به راهسازی کردند این‌طور وانمود کردند که امدادرسانی بر اساس بخشندگی انگلیسی‌ها بنا شده و ایرانی‌ها شکرگزار نیستند.

  جنگ جهانی و ورود قوای روس و انگلیس به خاک ایران

  با وجود اعلام بی‌طرفی ایران، نیروهای متخاصم انگلیس و روس از نقاط مختلف وارد کشور شدند. جدا از دلایل ژئوپلتیک و منابع حیاتی ایران که برای ادامه جنگ ضروری بود، یکی از دلایل این تعرض به ایران، شکل‌گیری احساسات همسو با آلمان از طریق یکی از مقامات دربار بود و بریتانیا از بیم وقوع کودتای آلمانی در ایران، نیروهای خود را تا پشت دروازه‌های پایتخت پیش آورد. با توجه به نیاز این قوا به آذوقه تمام غلات و مایحتاج ایرانیان حتی زیادتر از نیاز عمداً توسط قوای انگلیس جمع‌آوری می‌شد.

  آمار کشته‌های قحطی بزرگ ایران

  آمار کشته‌های قحطی بزرگ ایران

  ژنرال لیونل دنسترویل دربارهٔ اقدام انگلیس در خرید غله در ایران می‌نویسد: «در اثر خریدهای ما قیمت غله بالاتر رفت و هر افزایش جزئی به معنای مرگ بسیاری از افراد بود» وی در تاریخ ۵ مهٔ ۱۹۱۸ (۱۴ اردیبهشت ۱۲۹۷) از همدان می‌نویسد: «قحطی در این‌جا اسفناک است… ما محصول را ۴۰ تومان می‌خریم و امیدواریم مقداری هم کمتر از این تهیه کنیم. هر روز بسیاری می‌میرند و بسیاری نیز در حال کمک‌رسانی مرده‌اند. اکنون که برف‌ها آب شده و بهار آغاز شده‌است، مردم می‌روند بیرون و مثل گاو در مراتع می‌چرند». بسیاری از این مردم نگون‌بخت در حال چریدن در مراتع مرده‌اند.

  پاره‌ای از منابع مانند محمدقلی مجد از این فراتر رفته‌اند و ادعا نموده‌اند که هیچ کشوری مانند ایران از جنگ جهانی آسیب ندیده‌است. به نوشته عباس میلانی بسیاری از دیدگاه‌های ارائه شده توسط مجد محل شک می‌باشد. در کارهای مجد، او تمایل به این داشته‌است تا منابعی گلچین کند که دیدگاه از پیش تعیین شده او را تأیید کند.

  از دیدگاه مجد، این قحطی بزرگترین قحطی و بزرگترین فاجعهٔ تاریخ ایران است که از حملهٔ مغول در قرن سیزدهم میلادی نیز بسیار فراتر رفت. همان‌طور که اشاره شد، این واقعه یکی از مصائب بزرگ تاریخ ایران است که دربارهٔ آن مطالب اندکی نوشته شده و حتی کمتر شناخته شده‌است. از دیدگاه مجد در این قحطی نزدیک به ۴۰٪ (در برخی دیگر از منابع ۲۵ درصد) از جمعیت ایران به سبب گرسنگی و سوء تغذیه و بیماری‌های ناشی از آن نابود شدند و مجد دولت بریتانیا را به دلیل خرید گستردهٔ غله و مواد غذایی در ایران، وارد نکردن غذا از هند و بین‌النهرین، ممانعت از ورود غذا از ایالات متحده و اتخاذ سیاست‌های مالی – از جمله نپرداختن درآمدهای نفت به ایران – مسبب اصلی می‌داند.

  پژوهشگرانی همچون یرواند آبراهامیان، همایون کاتوزیان و بری روبین در بررسی‌های پژوهشی خود مرگ بر اثر گرسنگی و بیماری را حدود دو میلیون برآورد کرده‌اند.

  نقش میرزا کوچک خان و کمک او به قحطی زدگان ایران

  نهضت جنگل مقارن با قحطی در ایران بود. در این مقطع در جغرافیای حکومت میرزا کوچک خان آثار قحطی کمتر دیده می‌شد و جنگلی‌ها با مدیریت منابع طبیعی و کشاورزی گیلان توانسته بودند این قحطی بزرگ را در محدودهٔ سرزمینی خود کنترل کنند.

  همزمان با شرایط سخت قحطی بزرگ در ایران، نهضت جنگل توانست علاوه بر کنترل قحطی در گیلان، ملجا و پناهگاهی برای بسیاری از ایرانیان باشد. جنگلی‌ها مقرری مشخصی از برنج برای مردم تهران، همدان، و چند شهر و آبادی دیگر در نظر گرفته بودند. عملکرد کمیته تحت ریاست کوچک خان در خصوص مدیریت قحطی باعث شد هیأتهای مذهبی آمریکایی حقوق بشر در رشت پول امداد را پس فرستند و بگویند به دلیل تدابیر مؤثری که این ایلیاتی‌ها (جنگلی‌ها) به کار گرفته‌اند به کمک ایشان نیازی نبوده‌است. همچنین پدر موری سرپرست هیئت مذکور، موفقیت جنگلیها را بدین گونه ستود: جنگلیها ماهانه ۱۰ هزار دلار صرف مراقبت از پناهندگان قحطی زده‌ای می‌کنند که به رشت می‌آیند.

  به گفته یکی از پزشکان بیمارستان آمریکایی در تهران با نام دکتر جی دی فریم، جنگلی‌ها با فراهم آوردن سرپناه برای مردم بی‌پناه و کنترل ورود و خروج برنج از شهر رشت عملیات امداد ترتیب دادند. این عملیات امداد شگفتی این پزشک را برانگیخته بود.

  تصاویر قحطی بزرگ ایران

  قحطی بزرگ ایران

  قحطی بزرگ

  قحطی ایران

   

  مردن نیمی از مردم ایران

  قحطی ایران جنگ جهانی

   

  منبع: ویکی پدیا و چند سایت دیگر

   

  کوچک کردن