یک سوال Latest سوالات

 1. وردپرس به هر محتوایی که در سایت شما وجود دارد، یک شناسه منحصر‌به‌فرد می‌دهد. این شناسه که با نام ID نیز شناخته می‌شود، یک عدد است که به وردپرس کمک می‌کند تا تمام محتوای مختلف درون سایت را به راحتی پیدا و پیگیری کند. برای پیدا کردن ID برگه ها و نوشته ها در وردپرس، دو روش وجود دارد: روش اول: دستی در اادامه مطلب ...

  وردپرس به هر محتوایی که در سایت شما وجود دارد، یک شناسه منحصر‌به‌فرد می‌دهد. این شناسه که با نام ID نیز شناخته می‌شود، یک عدد است که به وردپرس کمک می‌کند تا تمام محتوای مختلف درون سایت را به راحتی پیدا و پیگیری کند.

  برای پیدا کردن ID برگه ها و نوشته ها در وردپرس، دو روش وجود دارد:

  روش اول: دستی

  در این روش، کافی است به آدرس صفحه یا نوشته مورد نظر خود در مرورگر مراجعه کنید. سپس، در قسمت آدرس، عددی را که بعد از post= و قبل از & می‌آید، به عنوان ID برگه یا نوشته مورد نظر خود مشاهده خواهید کرد.

  به عنوان مثال، آدرس صفحه اصلی وب سایت شما ممکن است به صورت زیر باشد:

  https://example.com

   

  در این آدرس، عدد ۱ که بعد از post= و قبل از & می‌آید، ID صفحه اصلی وب سایت شما است.

  روش دوم: استفاده از افزونه

  در این روش، می‌توانید از یک افزونه مخصوص برای پیدا کردن ID برگه ها و نوشته ها در وردپرس استفاده کنید. یکی از افزونه‌های محبوب در این زمینه، افزونه Show IDs است.

  برای استفاده از این افزونه، ابتدا آن را از مخزن وردپرس نصب و فعال کنید. سپس، به بخش ابزارها > Show IDs بروید. در این صفحه، تمام برگه ها و نوشته های سایت شما با شناسه مربوطه نمایش داده می‌شوند.

  برای پیدا کردن ID یک برگه یا نوشته خاص، کافی است نام آن را در کادر جستجو وارد کنید.

  در صورتی که نیاز دارید ID سایر محتواهای وردپرس، مانند دسته ها، برچسب ها و رسانه ها را پیدا کنید، می‌توانید از روش‌های مشابهی که در بالا توضیح داده شد استفاده کنید.

  کوچک کردن
 1. تا تاریخ برش دانش من در سپتامبر 2021، بزرگترین ویولونیست‌های جهان به تعداد زیادی و با سطوح مختلف موسیقی و معروفیت وجود داشتند. انتخاب بزرگترین ویولونیست بستگی به سلیقه و معیارهای مختلف دارد. برخی از ویولونیست‌های معروف در دنیا شامل موارد زیر می‌شوند: Itzhak Perlman: ایتزاک پرلمن یکی از بزرگترین ویولادامه مطلب ...

  تا تاریخ برش دانش من در سپتامبر ۲۰۲۱، بزرگترین ویولونیست‌های جهان به تعداد زیادی و با سطوح مختلف موسیقی و معروفیت وجود داشتند. انتخاب بزرگترین ویولونیست بستگی به سلیقه و معیارهای مختلف دارد. برخی از ویولونیست‌های معروف در دنیا شامل موارد زیر می‌شوند:

  1. Itzhak Perlman: ایتزاک پرلمن یکی از بزرگترین ویولونیست‌های تاریخ موسیقی کلاسیک است. او در ایالات متحده مشهور شده و برنده جوایز بسیاری از جمله جایزه گرمی شده است.
  2. Nigel Kennedy: نایجل کندی ویولونیست مشهور انگلیسی است که به عنوان یکی از ویولونیست‌هایی که سبک موسیقی کلاسیک را با سبک‌های موسیقی دیگر ترکیب کرده، شناخته می‌شود.
  3. Anne-Sophie Mutter: آن-سوفی موتر ویولونیست برجسته آلمانی است که به عنوان یکی از برجسته‌ترین اجرا‌کنندگان موسیقی کلاسیک در دنیا شناخته می‌شود.
  4. Joshua Bell: جاشوا بل یک ویولونیست برجسته آمریکایی است که به خاطر بازی بر روی یک ویولن با ارزش بالا در متروی نیویورک مشهور شد.
  5. Hilary Hahn: هیلاری هان ویولونیست آمریکایی است که به عنوان یکی از ویولونیست‌های جوان و برجسته دنیا شناخته می‌شود.

  لطفاً توجه داشته باشید که لیست ویولونیست‌ها به تغییر پذیری زمان و تقدیرات شخصی وابسته است، و بزرگترین ویولونیست ممکن است با تغییرات در دنیای موسیقی تغییر کند. برای دستیابی به اطلاعات به‌روزتر، می‌توانید به منابع خبری موسیقی مراجعه کنید یا به جستجوی اینترنتی بپردازید.

  کوچک کردن
 1. خب شما با ماشین حساب های مهندسی می توانید معادلات و توابع پیشرفته را حل کنید و قابلیت هایی مثل ذخیره سازی و کشیدن نمودار و توابع در ماشین حساب های مهندسی است که همین قابلیت ها باعث شده که قیمت این ماشین حساب ها تا 5 -6 میلیون تومان هم برسه.

  خب شما با ماشین حساب های مهندسی می توانید معادلات و توابع پیشرفته را حل کنید و قابلیت هایی مثل ذخیره سازی و کشیدن نمودار و توابع در ماشین حساب های مهندسی است که همین قابلیت ها باعث شده که قیمت این ماشین حساب ها تا ۵ -۶ میلیون تومان هم برسه.

  کوچک کردن
 1. رسم پولتاآبند (Polterabend) در آلمان ازدواج از آن دسته رویدادهای مهم زندگی هر فرد است که اهمیت بسیار زیادی دارد، به همین منظور در فرهنگ‌های مختلف شاهد رسم و سنت‌های مختلفی برای ازدواج هستیم. جالب است بدانید در آلمان خانواده عروس و داماد برای صرف شام دور هم جمع می‌شوند. تا اینجای این رسم چیز خاص و عجادامه مطلب ...

  رسم پولتاآبند (Polterabend) در آلمان

  رسم پولتاآبند (Polterabend) در آلمان

  ازدواج از آن دسته رویدادهای مهم زندگی هر فرد است که اهمیت بسیار زیادی دارد، به همین منظور در فرهنگ‌های مختلف شاهد رسم و سنت‌های مختلفی برای ازدواج هستیم. جالب است بدانید در آلمان خانواده عروس و داماد برای صرف شام دور هم جمع می‌شوند. تا اینجای این رسم چیز خاص و عجیبی ندارد اما رسم آلمانی‌ها برای ازدواج زمانی جالب می‌شود که خانواده عروس و داماد شروع به شکستن ظرف‌های چینی‌ می‌کنند.

  در این مراسم فقط باید ظرف‌های چینی شکسته شود و خبری از شکستن ظرف‌ و لیوان‌های شیشه‌ای نیست. در نهایت پس از اینکه خانواده عروس و داماد تمامی ظروف چینی که دم دستشان بود را شکستند، نوبت عروس و داماد فرا می‌رسد تا تکه‌های ظرف‌های چینی را که به هر سمتی پرت شده را جمع کنند. دلیل این رسم نیز همانند بسیاری دیگر از رسم‌ها مشخص نشده است اما می‌توان حدس زد، آلمانی‌ها با وادار کردن زوج جوان به جمع‌کردن ظرف‌های شکسته‌شده به آن‌ها راه و رسم همکاری و تلاش را آموزش دهند.

  در این بین گفته می‌شود آلمانی‌ها معتقد هستند این رسم باید حتماً در مراسم ازدواج انجام شود چرا که شکستن ظرف‌های چینی دوام ازدواج را بیشتر می‌کند و زوج را برای همیشه در کنار هم نگه‌می‌دارد.

  آیین رقص با مردگان در ماداگاسکار

  آیین رقص با مردگان در ماداگاسکار

  همان‌گونه که ازدواج در فرهنگ‌های مختلف اهمیت زیادی دارد، مرگ و میر نیز دارای اهمیت است و هر ملتی بسته به فرهنگ و باورهای خود، مراسم‌های مختلفی را برای از دنیا رفتگان برگزار می‌کند. مردمان ماداگاسکار از طریق این آیین به مردگان خود ادای احترام می‌کنند. آن‌ها بر این باور هستند که برگزاری این مراسم به حفظ روابط فامیلی میان زنده‌ها نیز کمک می‌کند.

  در نتیجه هر هفت سال یک بار، خانواده‌هایی که بضاعت مالی خوبی دارند، سفره‌ای می‌گسترانند و غذاهای خوشمزه و رنگ و وارنگ در این سفره پهن می‌کنند. سپس خانواده‌ها و وابستگان مردگان خود را دعوت می‌کنند و مراسمی عجیب با نام Famadihana را برگزار می‌کنند.

  ادای احترام از جانب زنده‌ها به مردگان در این مراسم از طریق اجرای رقص و پایکوبی صورت می‌گیرد و زنده‌ها با مرده‌ها می‌رقصند تا احترام خود را به آن‌ها ثابت کنند. گاهی اوقات نیز به مرده‌ها هدایایی داده می‌شود تا مهر و محبت زنده‌ها به مردگان ثابت شود. در این مراسم تنها باید رقص و شادی حکم‌فرما باشد و کسی حق ندارد گریه کند. این مراسم از دیرباز در میان اهالی ماداگاسکار انجام می‌شده است و بدون شک در آینده نیز شاهد آن خواهیم بود.

  تیز کردن دندان‌ها در اندونزی

  تیز کردن دندان‌ها در اندونزی

  مهم نیست یک زن کجا بدنیا آمده باشد اما چیزی که مهم است این نکته است که بدون شک این زن در هرکجای دنیا به دنبال زیبایی خواهد بود، در این بین گاهی اوقات رسم و رسوم‌های عجیبی را برای زیبایی شاهد هستیم که با عقل جور در نمی‌آید و چندان هم زیبا به نظر نمی‌رسد. در این زمینه می‌توان به رسم تیز کردن دندان‌ها در اندونزی اشاره کرد.

  بانوان قبیله‌های حاشیه‌نشین اندونزی رسم دارند تا دندان‌های خود را تیز کنند. این رسم با هدف زیبایی بیشتر انجام می‌شود و این باور در میان قبلیه‌های اندونزی وجود دارد که بانوانی که که دندان‌هایشان را تیز می‌کنند بی‌نهایت زیبا و جذاب می‌شوند. البته کاملاً مشخص است که تیز کردن دندان، نه‌تنها دندان‌‌ها را زیبا‌تر نمی‌کند، بلکه ظاهر آن‌ها را از بین می‌برد. خوشبختانه رسم تیز کردن دندان‌ها در اندونزی، به‌عنوان یک رسم اجباری و ضروری شناخته نمی‌شود و به‌صورت اختیاری بانوانی که تمایل به اینکار داشته باشند می‌توانند دندان‌های خود را برای همسرشان تیز کنند.

  روز سکوت در میان مردمان بالی

  روز سکوت در میان مردمان بالی

  مردم جزیره بالی واقع در اندونزی همانند سایر کشورهای دنیا فرا رسیدن سال نو را جشن می‌گیرند اما بر خلاف مردمان سایر کشورها که جشن‌ همیشه با پایکوبی و شور و نشاط همراه است، مردمان بالی ۲۴ ساعت اول سال جدید را به سکوت و مدیتیشن می‌گذارنند. این مراسم که در میان اهالی بالی با نام Nyepi شناخته می‌شود اهمیت زیادی در میان مردمان این مرز و بوم دارد و هیچ آتشی در مدت این ۲۴ ساعت نباید برافروخته شود.

  در این شبانه‌روز نباید کسی مسافرت کند و برای گفتگوهای ضروری تنها باید مردم در گوش یکدیگر زمزمه کنند. البته کار و تفریح در این روز ممنوع نیست به‌ شرط آنکه سر و صدای بلندی نداشته باشد. جالب اینجاست که برای رعایت سکوت در این روز، مامورهایی با نام Pecalang در خیابان‌های بالی گشت می‌زنند و به مردم برای حفظ آرامش و سکوت تذکر می‌دهند.

  اهمیت سکوت در این روز برای مردمان بالی به اندازه‌ای است که حتی فرودگاه این شهر پروازها را کنسل می‌کند و زندگی عملاً در یک شبانه‌روز، راکد می‌شود. ناگفته نماند که پس از گذشت این روز خاص، مردم با برگزاری جشن و دید و بازدید به پیشواز سال نو می‌روند.

  دویدن به‌دنبال پنیر در شهر گلاستر انگلستان

  دویدن به‌دنبال پنیر در شهر گلاستر انگلستان

  انگلیسی‌ها همانند سایر کشورهای اروپایی عاشق پنیر هستند و اهالی شهر گلاستر هوای خوش بهار را به فال نیک می‌گیرند و سالانه در بهار حدود بیست نفر جوان خوش قد و بالا و رعنا در کنار هم صف می‌کشند و به دنبال یک چرخ بسیار بزرگ که از پنیر ساخته شده می‌دوند. این چرخ بزرگ با سرعت زیاد به پایین حرکت می‌کند و از آنجایی که ابعاد زیادی دارد احتمال آسیب دیدن شرکت‌کنندگان در این مراسم بسیار زیاد است.

  اما در نهایت به شرکت کنندگان مقدار زیادی پنیر خوشمزه جایزه داده می‌شود که زحمت دویدن آن‌ها به دنبال پنیر را جبران می‌کند.

  چند دقیقه نشستن قبل از مسافرت

  چند دقیقه نشستن قبل از مسافرت

  اوکراینی‌ها رسم بسیار جالبی دارند و پس از اینکه تمامی اسباب خود را برای مسافرت بستند، باید حتماً چند دقیقه‌ای در کنار اعضای خانواده بنشینند. اهالی اوکراین بر این باور هستند که این کار برای مسافر شانس می‌آورد و مسافرت خوبی را تجربه خواهد کرد.

  از طرف دیگر اگر مسافر چیزی فراموش کرده باشد، در این چند دقیقه دوباره به لوازمی که قرار است با خود ببرد فکر می‌کند تا بدون این لوازم راهی سفر نشود.

  منبع : برترین ها

  کوچک کردن
 1. شارژ گوشی با باتری قلمی یکی از ایده های جالب است که به عنوان یک روش کاربردی مورد توجه کاربران زیادی قرار گرفته است. این روش پر کاربرد به کاربر کمک می کند تا در مواقع حساس که بنا به هر دلیلی به برق دسترسی ندارد و باتری گوشی او رو به تما شدن است، چند درصدی آن را شارژ کند و پیام و تماس فوری خود را برقرادامه مطلب ...

  شارژ گوشی با باتری قلمی یکی از ایده های جالب است که به عنوان یک روش کاربردی مورد توجه کاربران زیادی قرار گرفته است. این روش پر کاربرد به کاربر کمک می کند تا در مواقع حساس که بنا به هر دلیلی به برق دسترسی ندارد و باتری گوشی او رو به تما شدن است، چند درصدی آن را شارژ کند و پیام و تماس فوری خود را برقرار کند. برای شارژ گوشی با باتری قلمی شما نیازی به امکانات و تجهیزات خاصی ندارید و به آسانی می توانید گوشی خود را با یک باتری قلمی شارژ کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا برای شما فوت و فن های این کار را توضیح می دهیم.

  یکی از نکات مثبتی که این روش دارد این است که شما می توانید در گردش ها و مسافرت ها می توانید با کمک چند عدد باتری قلمی، گوشی خود را در هر شرایطی چند درصد شارژ کنید و به کارهای ضروری خود با آن بپردازید. برای اینکه بتوانید وسایل مورد نیاز خود را آماده کنید، به هزینه زیادی احتیاج ندارید و با ساده ترین امکانات می توانید به آن دست پیدا کنید. همچنین می توانید این روش را به دوستان دیگر خود معرفی کرده و به کسانی که طبیعت گردی می کنند، آموزش دهید.

  وسایل مورد نیاز برای شارژ گوشی با باتری قلمی :

  • باتری ۹ ولت
  • شارژ فندکی خودرو
  • کلید معمولی یا هر وسیله فلزی
  • چسب
  • کابل شارژر

  مراحل شارژ گوشی با باتری قلمی :

  سعی کنید مراحل زیر را به ترتیب و با دقت انجام دهید تا علاوه بر استفاده بهینه از باتری های قلمی به باتری گوشی خود آسیبی وارد نکنید.

  تهیه شارژر فندکی خودرو :

  ابتدایی ترین چیزی که شما برای عملی کردن شارژ تلفن همراه با باتری قلمی به آن احتیاج دارید، یک شارژر فندکی خودرو است که حتی اگر آن را نداشته باشید می توانید با چند هزار تومن خریداری کنید. در هنگام خرید باید به پورت های USB روی شارژر دقت کنید، زیرا در ادامه نیاز دارید کابل شارژر خود را به این شارژر متصل کنید. پس حتما باید درستی این پورت ها را بررسی کنید.

  شارژ گوشی با باتری قلمی

   

  تست سر مثبت باتری برای شارژ گوشی با باتری قلمی :

  دومین وسیله ای که برای این روش به آن نیاز دارید یک باتری ۹ ولت است که ترجیحاً باید شبه به باتری درون تصویر باشد. زیرا استفاده از این نمونه باتری به شما کمک می کند به راحتی قطب مثبت آن را تشخیص دهید. علاوه بر این در باتری مورد نظر پایانه مثبت باتری کمی بلندتر از پایانه منفی است. در نتیجه شما با تشخیص قطب مثبت آن را به شارژر فندکی متصل کرده و از کلید یا هر فلز دیگری برای برقراری اتصال کمک بگیرید. یعنی کلید را همزمان به قطب مثبت و منفی و شارژر فندکی متصل کنید. برای اینکه از درستی انجام این مرحله مطمئن شوید کافی است به چراغ شارژر فندکی نگاهی بیندازید. چراغ شارژر فندکی باید روشن شود.

  اتصال کلید به شارژر فندکی :

  پس از اینکه کلید را به شارژر فندکی متصل کردید، برای اینکه کار شما راحت تر شود، باید با کمک چسب آن را محکم و ثابت کنید.  برای برقراری اتصال کلید و شارژر و فندکی کافی است به یکی از قسمت های فلزی روی شارژر فندکی وصل شود.

  شارژ گوشی با باتری

   

  اتصال گوشی به شارژر و شارژ گوشی با باتری قلمی به آن :

  پس از اینکه پاوربانک خود را با کلید و باتری قلمی ساختید، نوبت به آن می رسد که گوشی خود را با آن شارژ کنید. برای اینکه این کار را انجام دهید کابل شارژر خود را به گوشی و شارژر فندکی متصل کرده و شارژر فندکی را به باتری و کلید متصل کنید. یعنی قطب مثبت باتری به شارژر فندکی و قطب منفی به باتری به کلید و کلید و شارژر فندکی به هم متصل شوند. آن چیزی که مشاهده می کنید همان نتیجه ای بود که انتظار داشتید. گوشی در حال شارژ شدن با باتری قلمی است. این روش به شما کمک می کند که بدون ترس و با کمک چند وسیله ساده و چند عدد باتری ۹ ولت همیشه گوشی خود را روشن نگه دارید.

  این روش تست شده و قبلاً استفاده شده است و شما می توانید با اطمینان از آن استفاده کنید.

  کوچک کردن
 1. لیلا
  لیلا فوق لیسانس کامپیوتر دانشگاه شریف

  نوع دیگری از جستجوی تصویر وجود دارد، برای وقتی که تصویر را قبلاً داشته اید و باید منبع اصلی آن را بشناسید یا تصاویر مشابه آن را پیدا کنید. که جستجوی عکس معکوس نامیده می شود. "جستجوی عکس معکوس" تصاویر مشابه، وب سایت هایی که از آن تصویر خاص استفاده می کنند و وب سایت های مرتبط با موضوع تصویر شما را پیدادامه مطلب ...

  نوع دیگری از جستجوی تصویر وجود دارد، برای وقتی که تصویر را قبلاً داشته اید و باید منبع اصلی آن را بشناسید یا تصاویر مشابه آن را پیدا کنید. که جستجوی عکس معکوس نامیده می شود.

  “جستجوی عکس معکوس” تصاویر مشابه، وب سایت هایی که از آن تصویر خاص استفاده می کنند و وب سایت های مرتبط با موضوع تصویر شما را پیدا می کند.

   
  سرچ عکس در گوگل 

  جستجوی عکس در گوگل (ویندوز)

  می توانید جستجوی عکس Google را با قدرت بیشتری در رایانه انجام دهید. می توانید فایلی را از رایانه خود دانلود کنید یا تصویری را که در وب پیدا می کنید جستجو کنید. Google Images با مرورگرهای Chrome ، Firefox و Safari کار می کند.

  برای جستجوی تصویر از فایلهای خود:

  • images.google.com را باز کنید.

  • برای شروع جستجوی عکس ، روی نماد دوربین کلیک کنید.

   
  سرچ با عکس
  • تب “Upload an image” را انتخاب کنید.

  • برای مرور فایلها ، “Choose File” را انتخاب کنید و تصویر مورد نظرتان را انتخاب کنید یا یک فایل تصویری را به داخل پنجره مرورگر بکشید و رها کنید.
  جستجوی تصاویر
  • ساده است. چندین عکس مشابه تصویر انتخابی تان خواهید داشت که در عرض چند ثانیه پیدا می شوند.

  همچنین می توانید URL عکسی را که به صورت آنلاین پیدا می کنید کپی کرده و از آن برای جستجو استفاده کنید.
  جستجوی عکس در گوگل
  • روی تصویری که می خواهید جستجو کنید ، کلیک راست کنید.

  • ” Copy image address ” را انتخاب کنید.

  • images.google.com را باز کنید.

  • برای شروع جستجوی عکس ، روی نماد دوربین کلیک کنید.

  • برگه “Paste image URL” را انتخاب کنید.

  • URL را جایگذاری کنید.

  • روی دکمه “Search by image” کلیک کنید.

  دو روش دیگر برای جستجوی تصاویر

  ۱. برای کشیدن و رها کردن یک تصویر از یک وب سایت در جعبه جستجو ، از برگه “Upload an image ” استفاده کنید.

  ۲. بر روی تصویر کلیک راست کرده و “Search Google for image” را انتخاب کنید. با این کار یک برگه جدید با نتایج جستجو باز می شود.

  منبع : بیتوته

  کوچک کردن
 1. لیلا
  لیلا فوق لیسانس کامپیوتر دانشگاه شریف

  یکی از روش های یافتن موضوع مناسب برای پایان نامه جستجو در برخی سایت ها و نیز گوگل تحت عبارت “research topics”  و یا “research priorities” و یا ” issues for research ” در حوزه های دلخواه برای آگاهی از موضوع های بالقوه مناسب است. امروز به کمک گوگل می‌خواهیم روش یافتن موضوع پایان نامه یا مقاله را ببینیادامه مطلب ...

  یکی از روش های یافتن موضوع مناسب برای پایان نامه جستجو در برخی سایت ها و نیز گوگل تحت عبارت “research topics”  و یا “research priorities” و یا ” issues for research ” در حوزه های دلخواه برای آگاهی از موضوع های بالقوه مناسب است. امروز به کمک گوگل می‌خواهیم روش یافتن موضوع پایان نامه یا مقاله را ببینیم.

  مرحله اول پیدا کردن موضوع خوب برای دکترا:

  به عنوان مثال در گوگل عبارت research topics رو جستجو کنید. نتایجی مشابه تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد.

   

  مرحله دوم پیدا کردن موضوع خوب برای دکترا:

  از بین نتایج هر کدام را کلیک کنید، موضوعات روز را در حوزه کاری خود می‌توانید پیدا کنید.در صفحه باز شده بعنوان مثال برای پیدا کردن موضوعات حوزه و رشته کامپیوتر از بخش حروف الفبا کاراکتر C و از بخش مربوطه computer Science رو انتخاب می‌کنیم.

   

  مرحله سوم پیدا کردن موضوع خوب برای دکترا:

  همانطور که در تصویر زیر می‌بینید در مراحل بعدی پروژه ها و موضوعاتی که در آن دانشگاه روی آنها کار می‌کنند، به همراه توضیحاتی پیشنهاد شده است. این فقط یک نمونه از سایت‌های بیشمار در اینترنت است. اکثر دانشگاه‌های خارجی بخشی از سایت خودشان را به این امر اختصاص داده‌اند و روند جستجوی موضوعات نیز مشابه می‌باشد. فقط با انتخاب رشته و موضوع پایان نامه خود می‌توانید از موضوعات داغ یا به اصطلاح Hot topic رشته خود با خبر شوید.

   

  کوچک کردن
 1. بیت‌کوین حدود ۱۱ سال است که  به عنوان یک ارز دیجیتال وارد بازار سرمایه‌گذاری شده و به خوبی در این مدت جای پای خود را سفت کرده است. افراد بسیار زیادی طرفدار سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین هستند. با اینکه ارزهای دیگر با سرعت تراکنش بالاتر این روزها محبوبیت نسبتا خوبی پیداکرده‌اند اما هنوز هم بیت‌کوین یکی ازادامه مطلب ...

  بیت‌کوین حدود ۱۱ سال است که  به عنوان یک ارز دیجیتال وارد بازار سرمایه‌گذاری شده و به خوبی در این مدت جای پای خود را سفت کرده است. افراد بسیار زیادی طرفدار سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین هستند. با اینکه ارزهای دیگر با سرعت تراکنش بالاتر این روزها محبوبیت نسبتا خوبی پیداکرده‌اند اما هنوز هم بیت‌کوین یکی از بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود.

  دلایل زیادی وجود دارد که با دانستن آن‌ها مجاب می‌شوید در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کنید.

  تعریف بیت کوین

  بیت‌کوین (به انگلیسی: Bitcoin) یک رمزارز و نظام پرداخت جهانی با کارکردهای مشابه پول بی‌پشتوانه است، ولی از نظر حقوقی هنوز هیچ کشوری آن را به عنوان پول قانونی به رسمیت نشناخته‌است. از نظر فنی بیت‌کوین نخستین پول دیجیتال غیرمتمرکز است. چرا که بدون بانک مرکزی یا مسئول مرکزی کار می‌کند. این شبکه همتابه‌همتا است و تراکنش‌ها، مستقیماً و بدون واسطه بین کاربران انجام می‌شود.

  گره‌ها با استفاده از فناوری رمزنگاری ، این تراکنش‌ها را بازبینی کرده و در یک دفتر کل توزیع‌شده همگانی که به آن زنجیره بلوکی گفته می‌شود ضبط می‌کنند. بیت‌کوین را شخص یا گروهی از اشخاص ناشناس تحت نام ساتوشی ناکاموتو اختراع و در سال ۲۰۰۹ به عنوان یک نرم‌افزار متن‌باز عرضه شد.

  در چند سال گذشته ارزش بیت‌کوین در بازارهای جهانی از چند صدم دلار آمریکا به چندهزار دلار افزایش یافته‌است. شمار شرکت‌های خدماتی و تاجرانی که بیت‌کوین می‌پذیرند نیز در حال افزایش است.

  هیچ‌کس مالک شبکه بیت‌کوین نیست و مانند ایمیل، این کاربران بیت‌کوین هستند که آن را کنترل می‌کنند. کاربردهای بیت‌کوین در هیچ‌کدام از دیگر سیستم‌های پرداخت دیگر یافتنی نیست.

  روش سرمایه گذاری روی بیت کوین

  روش‌های متفاوتی برای سرمایه‌گذاری در بیت کوین وجود دارد. برخی خرید آنلاین بیت کوین و نگهداری بلندمدت را ترجیح می‌دهند. برخی دیگر به سراغ استخراج بیت‌کوین می‌روند. دو روش محبوب برای سرمایه‌گذاری بیت‌کوین عبارت است از:

  • خرید و نگهداری بیت کوین
  • معامله کوتاه‌مدت بیت‌کوین و ترید آن
  • استخراج بیت کوین

  بهتر است بعد از کسب اطلاعات کامل درباره مزایا و معایب هر یک از این روش‌ها، بهترین گزینه متناسب با شرایطتان را انتخاب کنید.

  کیف پول بیت کوین

  یکی از مهم‌ترین مواردی که در بحث سرمایه‌گذاری بیت‌کوین اهمیت بالایی دارد، نحوه نگهداری آن‌ است. دقیقا همان‌گونه که برای نگهداری اسکناس، نیاز به یک کیف پول و یک جای مطمئن دارید، برای نگهداری ارز دیجیتال نیز باید یک مکان مناسب در نظر بگیرید.

  کیف پول‌های ارز دیجیتال که به‌صورت سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در اختیار شما قرار می‌گیرند، باید امنیت بالایی داشته باشند. برای نگهداری بیت کوین‌ها، به دنبال بهترین کیف پول بیت کوین باشید.

   

  کوچک کردن