1. شاید تا به حال تصور افراد بسیاری از اینترنت شبکه‌های اجتماعی نظیر فیسبوک، آمازون و اینستاگرام است. اما علاوه بر این وب‌سایت‌ها، شبکه‌ای بزرگ و پنهانی وجود دارد که احتمالا از وجود آن بی‌خبر هستید؛ این شبکه با نام‌های دارک وب، دارک نت و دیپ وب شناسایی می‌شود. دلیل نام‌گذاری این شبکه به دلیل فعالیت‌هایادامه مطلب ...

  شاید تا به حال تصور افراد بسیاری از اینترنت شبکه‌های اجتماعی نظیر فیسبوک، آمازون و اینستاگرام است. اما علاوه بر این وب‌سایت‌ها، شبکه‌ای بزرگ و پنهانی وجود دارد که احتمالا از وجود آن بی‌خبر هستید؛ این شبکه با نام‌های دارک وب، دارک نت و دیپ وب شناسایی می‌شود. دلیل نام‌گذاری این شبکه به دلیل فعالیت‌های پنهان و ناشناخته‌ی آن است. در این شبکه تمامی اطلاعات به صورت آنلاین و با پسورهایی محافظت شده‌اند. برای دسترسی به اطلاعات آن باید از چندین پِی‌وال‌ها گذشته و از نرم‌افزارهای به خصوص استفاده کرد. تا به حال با تخمین‌هایی که زده شده، به نظر می‌رسد دارک وب ۵۰۰ برابر بزرگ‌تر از شبکه‌ای است که روزانه کاربران به آن دسترسی دارند. این شبکه به طور کامل مخفی بوده و بر اساس تحقیقاتی که توسط نشریه‌ی Nature به چاپ رسیده، گوگل قادر به ایندکس کردن دارک وب و ردیابی آن نیست؛ در حقیقت تنها ۰.۰۳ درصد از تمامی اطلاعات آن در جستجوهایی که توسط گوگل انجام می‌شود نمایش داده می‌شود. بیشتر اطلاعات دارک وب در پایگاه‌ داده‌هایی نظیر LexisNexis ذخیره می‌شود. در این شبکه اطلاعات جامعی نهفته شده که افراد ناشناس آن‌ها را مدیریت می‌کنند. هکرها، تروریست‌ها و افراد سودجو غالبا این دسته از افراد را تشکیل می‌دهند.

   هرآنچه که می‌توان از دارک وب تهیه کرد:

  ۱. مواد مخدر

  تاجران مواد مخدر و حتی عادی در این شبکه‌ی دیجیتالی به تبادل انواع مختلف مواد مخدر می‌پردازند. بیشتر کاربران چینی به واسطه‌ی این شبکه در طول ۲۸ ماه از فروش مواد مخدر ۲۰۰ میلیون دلار درآمد داشته‌اند.

  ۲. ارز تقلبی

  در دارک وب تمامی ارزها از جمله پوند، یورو و ین در حال تبادل است و می‌توان ارزهای تقلبی را از طریق این شبکه تهیه کرد.

  ۳. مدارک جعلی

  نسخه‌ی جعلی تمامی مدارک مهم از جمله پاسپورت، گواهینامه‌ی رانندگی، مدارک شهروندی، کارت شناسایی، مدارک دانشگاهی، مدارک مهاجرتی و حتی کارت شناسایی دیپلماتیک از طریق دارک وب قابل تهیه است. به عنوان مثال تهیه کردن نسخه‌ی جعلی گواهینامه‌ی رانندگی ۲۰۰ دلار و نسخه‌ی جعلی پاسپورت‌های آمریکا و انگلستان بیش از چند صد دلار در برمی‌گیرد.

  ۴. اسلحه، مهمات و مواد منفجره

  اسلحه‌هایی مانند کلت‌ها و مواد منفجره‌ی C4 در دارک وب قابل تهیه هستند. این مهمات از طریق جاسازی در آلات موسیقی، اسباب بازی‌ها و وسایل الکترونیکی به دست مشتری می‌رسد. البته جاسازی‌ها در بسته بندی‌هایی صورت می‌گیرد که توسط اشعه‌ی ایکس قابل شناسایی نباشد.

  ۵. قاتل (Hitman)

  در دارک وب برخی شرکت‌های خصوصی و غیرقانونی در حال فعالیت هستند که معتقدند اگر کسانی که کینه‌های شخصی دارند می‌توانند با استخدام قاتل، فرد مورد نظر خود را به قتل برسانند! البته این مورد دارای شروطی است؛ به عنوان مثال نمی‌توان قاتلی را برای به قتل رساندن افراد برتر دنیای سیاست مانند رئیس جمهورها استخدام کرد.۶.

  اعضای بدن انسان

  در گوشه و کنار این شبکه‌ی مخفی بازار سیاه پر جنب و جوشی دیده می‌شود که در آن اعضای بدن انسان و ارگان مختلف به فروش می‌روند. به عنوان مثال قیمت کلیه ۲۰۰ هزار دلار، قلب ۱۲۰ هزار دلار، کبد ۱۵۰ هزار دلار و یک جفت چشم ۱٫۵۰۰ دلار به فروش می‌رود.

  جرایم اینترنتی و فایل‌های غیر قانونی موجود در دارک وب:

  ۱. پول رمزنگاری شده

  اسکناس‌های دیجیتالی مانند بیت کوین و دارک کوین از طریق این شبکه قابل تهیه هستند. کاربران در حالی که هویت خود را پنهان نگه داشته‌اند می‌توانند به تبادل اسکناس‌های دیجیتال و خرید و فروش بپردازند.

  ۲. خدمات میزبانی وب

  برخی میزبان‌های وب دنیا که در کشورهایی مانند روسیه و اوکراین قرار دارند بدون توجه به هویت اصلی کاربر، خدمات و سرویس‌های میزبانی وب را برای مشتریان خود ارائه می‌دهند. این میزبان‌های وب تمامی پرداخت‌ها و اسکناس‌های دیجیتالی مانند بیت کوین را قبول کرده و در قبال آن‌ها سرویس‌های مورد انتظار کاربر را فراهم می‌آورند.

  ۳. خدمات ابری

  افرادی مانند هکرها دوست دارند تا فایل‌های مخربشان در برابر سیستم‌های امنیتی بلاک نشوند. هکرها معمولا از سیستم‌های ابری به این منظور استفاده می‌کنند. تحقیقات اخیر نشان داده که ۱۶ درصد از فایل‌های مخرب دنیا و حملات سایبری از شبکه‌ی ابری آمازون سرچشمه گرفته است. از این‌رو سیستم‌های ابری نقش اساسی را در حملات سایبری دارد.

  ۴. جُرم افزار

  برخی افراد مجرم که دارای مهارت‌های کافی نیستند می‌توانند ابزارهای مورد نیاز خود را از دارک نت تهیه کرده و آسیب پذیری‌های سیستم هدف را بهره برداری کرده، به سرقت اطلاعات و هویت کاربران بپردازند. یکی از هکرها در سال ۲۰۱۳ به واسطه‌ی کیت ابزاری هک دارک وب توانست حمله‌ی سایبری بزرگی را اجرا کند.

  ۵. استخدام هکر

  در دارک وب جرایم سایبری سازمان یافته‌ای وجود دارد که به واسطه‌ی آن می‌توان هکرهای خبره‌ای را استخدام کرد. برخی از این هکرها تا به حال توانسته‌اند در سیستم‌های قبیل گوگل، ادوبی و Lockheed Martin نفوذ کنند.

  ۶. مرکز تماس جرایم مختلف

  افرادی که در این مرکز مشغول هستند دارای شغل‌های مختلفی بوده و می‌توانند کارهایی مانند ارائه منابع شغلی و آموزشی، آغاز انتقال سیم و رفع انسداد حساب های هک بازی را انجام دهند. تماس با این مراکز ۱۰ دلار ارزش دارد.

  نحوه دسترسی به دارک وب

  ۱. مرورگرهای ناشناس

  تور (T-O-R) یا The Onion Router سامانه‌ای است که برای ناشناس ماندن کاربران در محیط اینترنت به کار می‌رود و از نرم‌افزار کارخواه و شبکه‌ای از سرورها تشکیل شده و می‌تواند داده‌هایی از کاربران را مانند جایگاه و نشانی پروتکل اینترنت پنهان کند. بهره گیری از این سامانه ردگیری و شنود داده‌های کاربر را به دست دیگران بسیار سخت می‌کند. شبکه‌ی تور دارای مرورگری است که می‌تواند از آن به عنوان دستیابی به دارک وب استفاده کرد. این مرورگر در هنگام بارگذاری صفحات به منظور مخفی نگه داشتن درخواست کاربر، از ۶۰۰۰ سرور استفاده می‌کند. این قابلیت باعث می‌شود تا ردیابی کاربران و ردیابی درخواست‌های آن‌ها توسط نهادهای دولتی بسیار دشوار و تقریبا ناممکن شود. وب‌سایت‌های مبتنی بر این شبکه برخلاف com. دارای پسوند onion. است که دسترسی به این دسته از وب‌سایت‌ها تنها از طریق مرورگر تور امکان‌پذیر است.

  ۲. موتورهای جستجوی ناشناس

  در اواسط سال ۲۰۱۴ یک هکر اولین موتور جستجوی ناشناس و توزیع شده‌ی دارک وب با نام Grams را توسعه داد. Grams به کاربران این امکان را می‌دهد تا بتوانند مواد مخدر، اسلحه‌ها و حساب‌های کاربرای به سرقت رفته در وب‌سایت‌های پنهان را جستجو کنند. علاوه بر این، Grams همانند گوگل دارای گزینه‌ای به نام I’m Feeling Lucky به منظور جستجو است.

  ۳. ویکی‌های جنایی

  در دارک وب تمامی اقدامات مانند هک‌ها، بازارهای سیاه، ویروس‌ها و مواد مخدره به صورت ویکی طبقه بندی شده که برای هر قسمت نیز توضیحاتی ارائه شده است.

  ۴. چت روم‌های پنهان

  نحوه دسترسی به دارک وب

  همانند دنیای واقعی، مجرمان در شبکه‌های آنلاین نیز به دنبال به دست آوردن  تبهکارانه‌ترین افراد هستند تا بتوانند به هدف‌های خود دست یابند. در دارک وب چت روم‌هایی وجود دارد که افراد به واسطه‌ی آن می‌توانند کارهای غیر قانونی را انجام دهند. دارک وب دارای دسته بندی مختلفی است که دسترسی اعضا را به محتوای آن سهولت می‌بخشد. دارک وب به دلیل طبقه بندی مطالب و مشابه ویکی پدیا بودن، بیشتر به عنوان ویکی شناخته می‌شود که تصویر زیر نیز بخشی از Hidden Wiki این شبکه است. متاسفانه نحوه‌ی دسترسی به این شبکه و آموزش آن به دلایل امنیتی توضیح داده نمی‌شود، اما اگر تا به حال موفق به دسترسی به این شبکه شده باشید، در ابتدا با صفحه‌ی زیر مواجه می‌شوید:

  لینک‌های معتبر دارک وب همواره در حال تغییر است و از آنجایی که این شبکه غیر قانونی است، منتشر کردن آدرس لینک آن نیز غیر قانونی تلقی می‌شود. به همین دلیل معمولا آدرس آن به طور عمومی انتشار داده نمی‌شود، حتی اگر کسی نیز دارای این لینک باشد، برای دسترسی به این شبکه باید تغییراتی را در نحوه‌ی اتصال اعمال کند؛ این اطلاعات معمولا تنها از کسانی که به این شبکه دسترسی دارند اخذ می‌شود. همان طور که گفته شد در این شبکه کارهای خلاف قانون بسیاری صورت می‌گیرد. حتی هکرها پس از هک کردن وب‌سایت و پایگاه داده‌های مهم، فایل‌های آن‌ها را در دارک وب قرار می‌دهند که از جمله‌ی این فایل‌ها می‌توان به اسناد فاش شده‌ی ویکی لیکس، فایل‌های فاش شده‌ی آیکلاد و دیگر وب‌سایت‌های بزرگ اشاره کرد.

  کوچک کردن
 2. سوال اینجاست که بزوس چطور و با چه تفکری شروع به فعالیت نمود تا قله‌‌های موفقیت را فتح کند. او که بر خلاف روند گذشته سعی دارد فعالیت بیشتری با خبرگذاری‌ها انجام دهد تا کمی وجه‌ی کمپانی آمازون را در فضای مجازی تغییر دهد، به تازگی در مصاحبه‌ها از سه عامل موفقیت صحبت کرده و آن را در یک جمله‌ی به خصوص خلادامه مطلب ...

  سوال اینجاست که بزوس چطور و با چه تفکری شروع به فعالیت نمود تا قله‌‌های موفقیت را فتح کند. او که بر خلاف روند گذشته سعی دارد فعالیت بیشتری با خبرگذاری‌ها انجام دهد تا کمی وجه‌ی کمپانی آمازون را در فضای مجازی تغییر دهد، به تازگی در مصاحبه‌ها از سه عامل موفقیت صحبت کرده و آن را در یک جمله‌ی به خصوص خلاصه نموده است:

  «موفقیت به سه عامل وابسته است؛ متخصصان با استعداد، ذهن مبتدی و برنامه‌ای طولانی مدت.»

  از آنجایی که ممکن بود حرف‌هایش به درستی برداشت نشود، وی سعی کرد سه عامل موفقیت را با ذکر جزئیات شرح دهد؛

  دلایل موفقیت جف بزوس

  ۱. از مختصصان با استعداد کمک بگیرید

  اگر می‌خواهید دستاورد‌های عظیمی داشته باشید، مسلماً باید تیمی متشکل از افراد بزرگ را رهبری کنید. بزوس برای توصیف این افراد، متخصصین با استعداد را برگزیده است. او باور دارد که تخصص داشتن به تنهایی اهمیت زیادی ندارد. مهم این است که این افراد توانایی همکاری و کار در یک تیم را داشته باشند.

  به همین دلیل است که باید نابغه‌های عوضی را که همیشه سعی دارند دیگران را خراب کرده و در فعالیت‌ها یا توانایی‌های رؤسایشان نیز دخالت کنند اخراج کرد. به گفته مدیر عامل آمازون اصولاً بهتر است کارکنانتان از هوش احساسی و اخلاقیات مناسب برای همکاری با دیگران برخوردار باشند.

  ۲. سعی کنید با ذهنیت مناسب، همه چیز را بیاموزید

  اگر همه متخصصین کنار هم جمع شوند ممکن است هر کدام از آنها تصور کنند جواب همه سؤالات را می‌دانند. به همین دلیل فردی که مسئولیت مدیریت این افراد را دارد، باید سعی کنند توانایی ذهنی خود را پایین بیاورد و سعی کند از همه را علم بیاموزد.

  تعریف ذهن مبتدی این نیست که توانایی یا تفکری نداشته باشید، بلکه به جای آنکه فکر کنید همه چیز را می‌دانید، تصور کنید هیچ چیز نمی دانید تا کم کم از متخصصین، تمامی مطالب را بیاموزید.

  علاوه بر این نیازی نیست نگران نقطه نظر یا ادعاهای منفی دیگران باشید، تنها روی رشد توانایی‌های خودتان تمرکز کنید. آزمایش و اشتباه کنید تا بتوانید از تمامی موقعیت‌هایتان به نحو احسن استفاده نمایید.

  ۳. برای رسیدن به موفقیت، صبور باشید

  هیچ شخصی یک شبه راه موفقیت را طی نکرده و مسائل مهم یا ریشه‌ای به آسانی حل نشده است. بزوس این مسئله را به خوبی می‌داند چرا که سالها نتوانسته از آمازون سودی کسب کند.

  با این وجود، او صبور بود و سریعاً از تلاش برای رسیدن به هدفی که موفقیتش را باور داشت، دست نکشید. بزوس می دانست که تغییر دادن شرایط، زمان نیاز دارد و باید ساعت‌های زیادی بگذرد تا موفقیت به بار بنشیند.

  کوچک کردن
 3. «محمد بسیجه» معروف به «بیجه» متهم اصلی جنایات پاکدشت بود. او به تجاوز و قتل بیش از ۱۷ کودک و ۳ بزرگسال اعتراف کرد. ماجرای قتل کودکان در اطراف تهران، به عنوان بزرگ‌ترین پرونده جنایی هفتاد و یک سال اخیر در ایران شناخته شد. مختصری درباره مجرم بیجه: هوش زیاد و اخلاقیات خاص او باعث شد علل و انگیزه اصلی اادامه مطلب ...

  «محمد بسیجه» معروف به «بیجه» متهم اصلی جنایات پاکدشت بود. او به تجاوز و قتل بیش از ۱۷ کودک و ۳ بزرگسال اعتراف کرد. ماجرای قتل کودکان در اطراف تهران، به عنوان بزرگ‌ترین پرونده جنایی هفتاد و یک سال اخیر در ایران شناخته شد.

  مختصری درباره مجرم بیجه:

  هوش زیاد و اخلاقیات خاص او باعث شد علل و انگیزه اصلی او برای ارتکاب این قتل‌ها مورد بررسی قرار گیرد. این بررسی موجب شد زوایای تاریک زندگی فردی روشن شود که میتوانست با تولد در خانوادهای دیگر، شخصیت متفاوتی باشد.

  محمد در سال ۱۳۶۱ در تربت‌حیدریه متولد شد. او در خانوادهای پرجمعیت با ۶ خواهر و ۶ برادر ناتنی زندگی میکرد. بیجه در ۴ سالگی مادرش را بهخاطر بیماری سرطان از دست داد. همیشه با پدرش درگیر بود و خودش میگفت: «یادم میآید یک بار با زنجیر پاهایم را بست و با چوب آن قدر کتکم زد تا از هوش رفتم. یک بار دیگر هم کم مانده بود با میلهای که پدرم در دست داشت کشته شوم. از همان کودکی دلم می‌خواست بمیرم تا حدی که بعد از یکی از دعواهای سخت با پدرم، با آجر محکم به سرم کوبیدم تا بمیرم اما موفق نشدم.»

  پس از رسیدن به سن ۱۱ سالگی به همراه خانواده راهی تهران شد و پس از سکونت در خاتون آباد به عنوان کارگر ساده آجرپزی مشغول به کار شد و از همان سال پدرش مانع ادامه تحصیل او شد. او تعریف میکرد که به دلیل نداشتن پول تکه‌های روزنامه باطله را از زبالهها جمع میکرد و در فرصت مناسب می‌خواند و از همین طریق بود که با دنیایی خارج از دنیایی که در آن زندگی میکرد آشنا شد.

  جرقه اصلی ارتکاب این جرایم زمانی در بیجه ایجاد شد که او در سن ۱۱ سالگی مورد تجاوز یکی از آشنایان قرار گرفت و این اتفاق چندمرتبه دیگر نیز تکرار شد. او در این‌باره میگفت: «وقتی‌ آن‌ شخص در کودکی‌ به‌ من‌ تجاوز کرد، کتک‌ سختی‌ هم‌ به‌ من‌ زد. همان‌موقع‌ آنقدر از خودم‌ بدم‌ آمد که‌ آرزو می‌کردم‌ ای‌ کاش‌ مرا می‌کشت‌. یک‌ بار هم‌ در همان‌ سال‌ها به‌ فکر خودکشی‌ افتادم‌. این‌ خاطره‌ تأثیر خیلی‌ بدی‌ در روحیه‌ام‌ گذاشت‌.»

  در ابتدا او برای مهار روحیه، به کشتن حیوانات پرداخت و ادعا می‌کرد حیوانات مریض را میکشت و آتش میزد چون دلش برای آنها میسوخت و نمیخواست آنها زجر بکشند. بعدها علت کشتن بچهها را نیز دلسوزی اعلام کرد و گفت: «چون‌ من‌ در بچگی‌ حسرت‌ کشیدم‌ وقتی‌ بچه‌های‌ بدبخت‌ پاکدشت‌ را می‌دیدم‌ آنها را می‌کشتم‌ تا از زندگی‌ آینده‌ و سختی‌ها نجاتشان‌ دهم‌.»

  محمد بسیجه معروف به بیجه

  به گفته خودش روز عاشورای سال ۸۱ اولین قربانیاش را که پسری ۸ ساله بود، پس از تجاوز با ضربات سنگ به قتل رساند و چند روز بعد زمانی که مأموران جسد را پیدا کردند با بیتفاوتی در صحنه حاضر شد و در مجلس ختم او نیز شرکت کرد. پس از کشتن چهارمین قربانی و انداختن جسد او در کوره آجرپزی آرامش بیشتری در اثر پیدا نشدن جسد در بیجه پیدا شد.

  او دفتری درست کرد تا اسامی و مشخصات قربانیانش را در آن یادداشت کند. به گفته خود او وقتی فاصله میان قتلها زیاد میشد آرامش خود را از دست میداد به همین خاطر با کشتن اشخاص دیگر آرامش را به زندگی برمیگرداند. محمد بیجه روز دادگاه به عنوان آخرین دفاع از خود گفته بود: «من از بچگی تحت ظلم بودم و وقتی زندگی‌ام را با دیگران مقایسه می‌کردم، ناچار دست به چنین اعمالی زدم».

  نحوه کشف جرم:

  قتل‌های محمد بسیجه ‌از ۱۰ شهریور ماه سال ۸۳ با گزارش ناپدید شدن ۳ دانش آموز به اداره آگاهی آغاز شد. این اولین اقدام رسمی برای گزارش مفقود شدن بچه‌ها در پاکدشت بود. یک سال پیش از این گزارش نیز چند کودک گم شدند و جسد متلاشی شده برخی از آنها در پاکدشت پیدا شده بود. پلیس برای پیدا کردن سرنخ حدود ۸۰ مظنون را دستگیر کرد اما موفق نشد.

  دو روز بعد با اطلاعاتی که پسربچهای از سه دوست گمشده خود داد، پلیس توانست دو تبعه افغانستان و یک ایرانی به نام «علی غلامپور» معروف به علی باغی را دستگیر کند. علی باغی در بازجویی ربودن سه پسر بچه را پذیرفت و گفت: «به همراه دو مرد افغانى بازداشت شده و با رفیقم بچهها را دزدیدیم و اکنون در جایى نگهدارى مىشوند.» اما او مشخصات همدست خود را به پلیس نداد. سپس مأموران به مرد جوانی به نام محمد که در حوالی کانال آب در حال دید زدن با دوربین شکاری بود، مظنون شدند و پس از تعقیب او تا کوره آجرپزی، او را در تاریخ ۱۵ شهریور دستگیر کردند. محمد نیز با ادعای اینکه یک کارگر ساده آجرپزی است هر گونه ارتباط و آشنایی قبلی با علی باغی را رد کرد و منکر شد. لازم به ذکر است او جزو یکی از ۸۰ مظنون دستگیر شده در جریان تحقیقات اولیه پلیس بود که به خاطر نبود مدارک کافی آزاد شده بود. او در روند تحقیقات اولیه هیچ اطلاعاتی از محل مخفی شدن بچهها نداد تا اینکه در نهایت پس از ۲۰۰ ساعت بازجویی به یک فقره قتل اعتراف کرد. بر اساس اعترافات او جسد قربانی پس از آزار و اذیت و به قتل رسیدن در باغ اناری رها شده بود. این جسد کمی بعد از قتل از سوی اهالی پیدا شده و به خاک سپرده شده بود اما هنوز اثری از سایر قربانیان نبود. محمد در همان اعترافات عنوان کرده بود: «یک ماه قبل وقتى در حوالى موتور آب مىرفتم پسربچهاى را دیدم. هوا تاریک شده بود، او را با زور به باغ انارى کشاندم و با وارد آوردن ضربات سنگ به قتل رسانده و پا به فرار گذاشتم. نمىدانم زنده مانده یا فوت کرده است چون بعداً که برگشتم تا جسد را به کوره انتقال دهم نبود». سرانجام با پایان بازجویی‌ها مشخص شد که محمد بیجه ۲۲ پسربچه را ربوده و مورد تجاوز قرار داده و پس از تجاوز، به قتل آنان اقدام کرده است که از این میان، ۵ کودک جان سالم به در برده و بقیه جان باختهاند. بنابراین راز ۱۷ فقره قتل فاش شد. بیجه و باغی که کارگر کورههای آجرپزی در جنوب تهران بودند از قتل دو کارگر این کوره‌پزخانهها و زنی معتاد نیز پرده برداشتند. بررسیها نشان داد که بیجه در اوایل وقوع قتل‌ها دستگیر شده اما بنا به دلایلی که هرگز مشخص نیست آزاد شد و توانست با فراغ بال دیگر قتلهای خود را انجام دهد. محمد بیجه و علی باغی در اعترافاتشان عنوان کردند که نخستین قربانی را در اسفندماه سال ۸۱ به قتل رساندند.

  محاکمه بیجه:

  از آنجا که جلسات این محاکمه به صورت غیرعلنی برگزار شد، اطلاعات دقیقی از جزئیات جلسه دادگاه وجود ندارد. علت غیرعلنی بودن جلسات اینگونه اعلام شد که اسامی قربانیان فاش نشود؛ درحالی‌که این اطلاعات در اختیار همگان قرار گرفت اما از متن صریح رای صادره و جلسات و حواشی آن اطلاعاتی در دست نیست.

  محاکمه بیجه

  قاضی یاورزاده، رییس شعبه ۷۴ دادگاه کیفری که به همراه ۴ مستشار محاکمه عاملان جنایت پاک دشت را به عهده داشت در ابتدای جلسه دادگاه گفت: «این بی‌نظیرترین جنایتی بود که رخ داد از این جهت که قربانیان کودکان بی‌گناه بودند و در عرض ۱۹ ماه، ۱۷ کودک ۷ تا ۱۴ ساله مورد اذیت و آزار قرار گرفته و به طرز فجیعی به قتل رسیدند… ۶ جوان کم سن و سال نیز در آستانه مرگ قرار گرفتند و به طرز معجزه‌آسایی نجات یافتند و دو مرد و یک زن نیز به قتل رسیدند.

  ۴ نفر از قربانیان با سیانور، ۳ نفر با چاقو، ۷ نفر خفه شده و ۶ نفر با شکستگی جمجمه به قتل رسیدند… متهمان اصلی دو جوان ۲۲ و ۳۱ ساله هستند، هر دو در رویای کار و ازدواج و زندگی ناکام ماندند، یکی جوان پرشور، دومی معتاد و زخمی. همه فضیلت‌ها و باورهای خوب و دینی به یک باره در مورد این دو متهم فرو ریخته است. جنایات محمد بیجه و علی از اواخر سال ۸۱ آغاز و نیمه اول سال جاری با دستگیری آنان خاتمه یافته است.»۱

  بنابر گزارش رسانه‌ها، طی محاکمه هنگامی که محمد بیجه بهعنوان متهم ردیف اول پرونده در حال تشریح نحوه‌ ارتکاب جنایتهایش بود، خانواده‌های قربانیان تاب شنیدن حرفهایش را نیاوردند و به وی هجوم بردند که در نتیجه دادگاه مدتی متوقف شد.

  اتهامات مندرج در کیفرخواست محمد بیجه عبارت بودند از: ۱۴ فقره آدم‌ربایی به قصد اعمال منافی عفت و مباشرت در قتل عمدی نسبت به سیدجواد حسنی، محمدرضا بربری، مسعود شیداک، میلاد طهمانی، محمد قدیمی، نعمت الله شمس، یونس ملاکی، باقی نوری، میلاد دامن پور، محمد جعفری، مرد ۴۵ ساله ناشناس، حمید جعفری، احسان زارع و احمدرضا خدری، مشارکت در ۱۴ فقره آدم ربایی و قتل عمد نسبت به سجاد ستوده، وحید امینی، عیوض اسکندری و کیوان خسروی، سرقت دو میلیون ریال وجه نقد از «محمدرضا بربری»، مباشرت در هفت فقره آدم ربایی و ایراد ضرب و جرح عمد و شروع به قتل نسبت به محسن خسروآبادی، نعمت جعفری، محمد غلامیان، علی نظری، کنیز و دو مرد ناشناس و پنج فقره آتش زدن جنازه های محمد جعفری، حمید جعفری، نعمت الله شمس، یونس ملاکی و وحید امنی و مشارکت در یک فقره آدم ربایی نسبت به ضیا خاوری.

  بیجه پس از محاکمه غیرعلنی در شعبه ۷۴ کیفری استان تهران به ریاست قاضی دادرس منصور یاورزاده یگانه و ۴ مستشار دیگرش در تاریخ ۲۷ آبان سال ۱۳۸۳ با رأی اکثریت قضات آن شعبه، از اتهام سرقت تبرئه و در قتل عمدى ۲۰ کودک، زن و مرد مجرم شناخته شد و به‌خاطر ۲۰ قتل (ماده ۲۰۵ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۷۰) به ۱۶ بار قصاص و پرداخت ۴ دیه، به خاطر ۲ بار ارتکاب فعل حرام لواط (ماده ۱۱۲ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۷۰) به یک بار اعدام در ملأ عام، از جهت ۱۴ بار تفخیذ (ماده ۱۲۱ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۷۰) به تحمل ۱۰۰ ضربه شلاق، به اتهام آدم ربایى (ماده ۶۲۱ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۷۵ بخش تعزیرات) به تحمل ۱۵ سال حبس، از جهت ۷ فقره شروع به قتل عمد (ماده ۶۱۳ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۷۵ بخش تعزیرات) به تحمل سه سال حبس، به اتهام ایراد ضرب و جرح عمدى به پرداخت دیه و به خاطر جنایت بر میت (ماده ۴۹۵ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۷۰) به ۵ فقره ارش محکوم شد. همچنین ضمن این دادنامه به دولت پیشنهاد و توصیه شده که دیه را در حق اولیای دم پرداخت کند.

  قاتل بیجه

  اما متهم ردیف دوم پرونده، علی غلام‌پور معروف به باغى از اتهام مشارکت در قتل‏‌ها تبرئه شد و در مورد آدم‏‌ربایی به ۱۵ سال حبس و به جرم دو فقره تفخیذ به ۱۰۰ تازیانه به عنوان حد محکوم شد. تبرئه وی از اتهام مشارکت در قتل، مورد انتقاداتی واقع شد.

  شایان ذکر است که هم‌زمان، پرونده‌ای دیگر به اتهام «افسادفی‌الارض» برای متهمان تشکیل شد و با رأی قاضی جعفرزاده، دادرس دادگاه انقلاب، هر دو نفر به اعدام محکوم شدند. این حکم از سوی وکلای بیجه و علی باغی مورد اعتراض قرار گرفت و پرونده به دیوان‌عالی کشور فرستاده شد که نهایتاً قضات این دیوان اعمال دو متهم را برای مفسد‏ فی‏‌الارض بودن کافی ندانستند و حکم صادره نقض شد.

  وکیل تسخیری بیجه در این پرونده «دبیر دریابیگی» بود که در گزارشها و اخبار، چندان نامی از او به چشم نمیخورد.

  در نهایت حکم بیجه در روز ۲۶ اسفندماه ۱۳۸۳ اجرا شد؛ حکمی که به گفته خودش بهترین خبر زندگیاش بود. بیجه پس از تحمل ۱۰۰ ضربه شلاق، به دار آویخته شد. هنگام شلاق خوردن دو بار به زانو افتاد، اما خاموش و آرام باقی ماند. هیچ یک از اعضای خانوادهاش برای بردن جنازه او نیامدند و به همین خاطر جنازه او در خفا در مکانی نامعلوم دفن شد.

  واکنش افکار عمومی:

  انتشار اخبار این پرونده، بهت و خشم گسترده‌ای در جامعه ایجاد کرد. آنچه باعث خشم افکار عمومی شد، انتقاداتی بود که نسبت به عملکرد نیروی انتظامی و قوه قضاییه در رسیدگی به این پرونده مطرح شد. متهمان بیش از یک سال به ارتکاب جرم مشغول بوده بدون اینکه مورد شناسایی قرار بگیرند و همچنین یکی از متهمان (علی باغی) پس از اینکه برای بار اول بازداشت شد، به دستور قاضی پرونده با قرار وثیقه یکصد میلیون تومانی آزاد شد و به ارتکاب جرم ادامه داد. حتی مشخص نشد که کارگر کوره‌پزی چطور چنین وثیقهای را در آن زمان (حدود ۱۵ سال قبل) فراهم نمود.

  اولیای دم تمامی کودکان بیان می‌داشتند که علیرغم اعلام مفقود شدن اطفالشان، از ناحیه نیروی انتظامی شاهد پیگیری جدی نبوده‌اند.

  در گزارش علی‌اصغر احمدی، معاون امنیتی‌انتظامی وزارت کشور که به حکم وزیر کشور مسئول بررسی پرونده قتل ۲۲ کودک در حومه جنوب شرقی تهران  شده بود، آمده است که اگر تحقیقات و بررسی کارشناسی صورت می‌گرفته، می‌توانسته مانع از ادامه جنایت شود.

  وی همچنین گروهی را که اداره آگاهی تهران برای کشف عاملان جنایات به محل اعزام کرده بوده است را به «کوتاهی» و “هدایت کردن پرونده به مسیری دیگر” متهم کرده و در گزارش خود نوشته است که پدر یکی از کودکان ناپدید شده اواخر بهمن ۸۲ پس از آنکه تلاش‌هایش به نتیجه نمی‌رسد همراه با خانواده چند تن دیگر از خانواده‌های قربانیان طوماری خطاب به امام جمعه پاکدشت تهیه می کند که باعث می‌شود فرماندار پاکدشت از طریق مسئول اداره اطلاعات پاکدشت از ماجرا اطلاع حاصل کند و با ملاقات با خانواده‌های قربانیان به طرح موضوع در شورای تأمین بپردازد و با افزایش حساسیت نسبت به ماجرا روند شناسایی عاملان جنایات را آغاز کند.

  قاضی یاورزاده نیز در جلسه رسیدگی اظهار کرده بود: «عملکرد متهمان به نحوی بود که متأسفانه هیچکدام از مأموران کاشف جرم و مأمورینی که وظیفه‌شان بررسی دقیق این پرونده‌ها بود نه تنها به نتیجه نرسیدند بلکه در روز روشن کسی فریادهای آنان را نشنیده است… آنها حتی یک‌بار به کوره عاج سرنزده‌اند. درگزارش هیأت ویژه قوه قضاییه جزئیات کوتاهی‌ها روشن شده است و هم اکنون نزد مسؤولان عالی‌رتبه (مجریه، قضاییه) است. ای کاش مأموران کاشف با کمی دقت و مراقبت توانسته بودند این واقعه و جنایت را درهمان روزهای نخست خنثی کنند…»

  محمد بیجه قبل از آخرین بازداشت به اصرار چند خانواده که او را به عنوان عامل فقدان فرزندانشان می‌دانستند، به مدت ۳ ماه بازداشت شد ولی در تمام دوران حبس، مأموران انتظامی موفق به اعتراف گرفتن از وی نشدند.

  نیروی انتظامی ۱۶ تن از مأموران و افسران خود را در رسیدگی به این پرونده مقصر دانست. قوه قضاییه نیز اعلام کرد که دادستان پاکدشت و همچنین دو بازپرس و یک دادیار دادسرای این شهرستان در رسیدگی به پرونده کوتاهی کرده ‌بودند.

  رییس وقت دادگستری پاکدشت در پی این فاجعه استعفا داد و با تصمیم کمیسیون نقل و انتقال قضات با تنزل سمت قضایی مواجه شد.

  در جریان رسیدگی به این پرونده شایعات بسیاری مطرح شد که یکی از آنها اتهام فروش اعضای بدن مقتولان بود که طبق نظریه پزشکی قانونی، مسئولان رسیدگی به پرونده این شایعه را به طور جدی تکذیب کردند.

  کوچک کردن
 4. سگها به همان اندازه که دویدن و بازی کردن را دوست دارند، چرت زدن را هم دوست دارند. حیوانات بالغ سالم به طور متوسط ۱۲ تا ۱۴ ساعت از روز را در خواب می گذرانند. اما توله ها، سگ های مسن یا آنهایی که دارای مشکلات سلامتی هستند ممکن است نیاز به استراحت بیشتری داشته باشند. صاحبان حیوانات اهلی انواع و اقسام مادامه مطلب ...

  سگها به همان اندازه که دویدن و بازی کردن را دوست دارند، چرت زدن را هم دوست دارند. حیوانات بالغ سالم به طور متوسط ۱۲ تا ۱۴ ساعت از روز را در خواب می گذرانند. اما توله ها، سگ های مسن یا آنهایی که دارای مشکلات سلامتی هستند ممکن است نیاز به استراحت بیشتری داشته باشند.
  صاحبان حیوانات اهلی انواع و اقسام موقعیتهای استراحت را در حیوان خود مشاهده می کنند. به خصوص اگر آنها یک تخت یا نیمکت مشترک با حیوان خود داشته باشند.

  اما موقعیت های خواب سگ ها به چه معنی است؟

  این مقاله پنج موقعیت استراحت این حیوانات را مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهد و برخی از دلایل علمی که پشت نحوه دراز کشیدن و استراحت این حیوانات وجود دارد را به روش های خاصی توضیح می دهد.

  ۱- خوابیدن سگ در وضعیت شبیه به شیر

  خوابیدن در وضعیت شبیه به شیر
  دکتر استنلی کورن ، استاد برجسته در گروه روانشناسی حیوانات در دانشگاه بریتیش کلمبیا و نویسنده کتابهای بی شماری از جمله “آیا حیوانات رویا می بینند؟” می گوید: اگر می بینید حیوان شما سر خود را بر روی پنجه هایش گذاشته و چشمانش را بسته است، احتمال دارد که او فقط دارد کمی استراحت می کند.
  وی افزود: “اگر این حیوان را در موقعیت یک شیر می بینید (با پنجه های کشیده شده به جلو و سر بر روی پنجه ها) حیوان در حال استراحت کوتاه و چرت زدن است.

  ۲- خوابیدن سگ به پهلو

  خوابیدن به پهلو سگ

  دکتر کورن می گوید: “شایع ترین حالت استراحت این حیوانات، دراز کشیدن به پهلوها در حالیکه پاهایشان دراز است، می باشد.”
  این بدان معنی است که حیوان شما آرام و راحت است. این وضعیت سطح اعتماد بالای او را نسبت به اطرافیان خود نشان می دهد. دکتر کورن توضیح می دهد که یک سگ غالباً هنگام خوابیدن، ابتدا در موقعیت شبیه شیر قرار گرفته و سپس به پهلوی خود دراز می کشد. هنگامی که این جانوران به پهلو دراز می کشند، برای کشش خود فضای بیشتری لازم دارند.

  ۳- استراحت سگ در موقعیت دونات

  استراحت سگ در موقعیت دونات

  دکتر کاترین هوپ، استاد برجسته رفتار شناسی حیوانات در کالج دامپزشکی دانشگاه کرنل می گوید: یکی دیگر از موقعیتهای معمول برای استراحت این حیوانات، پیچیده شدن در خود مانند یک توپ کوچک می باشد.
  دکتر هوپ مطالعه ای را انجام داده است که حیوانات اهلی موجود در پناهگاه ها و نحوه استراحت آنها را بررسی می کند. او می گوید: “تقریباً همه حیوانات را در این موقعیت، دیده است.

  دکتر هوپ توضیح می دهد با انجام این کار، این حیوانات می خواهند خود را تا حد امکان کوچک جلوه دهند. این کار همچنین به آنها کمک می کند تا دمای بدن خود را تنظیم کنند. او می گوید: “وقتی این حیوانات گرمشان باشد، خود را روی سطوح خنک پهن می کنند، اما بیشتر اوقات آنها دوناتی استراحت می کنند.” او ادامه می دهد: “من فکر می کنم که این موقعیت باعث می شود آنها احساس کنند که کمتر آسیب پذیر هستند و احساس امنیت بیشتری داشته باشند.”

  ۴- موقعیت سوپرمن سگ

  موقعیت سوپرمن سگ

  شما ممکن است ببینید گاهی وقتها این حیوان، دستان خود را از کنار سر خود به سمت جلو کشیده و پاهای خود را پشت خود به عقب دراز کرده است. این وضعیت به عنوان “موقعیت سوپرمن” نامیده می شود. در حالی که محققان کاملا مطمئن نیستند که چرا این حیوانات در این وضعیت دراز می کشند، دکتر کورن و دکتر هوپ درباره این وضعیت چند ایده دارند.
  دکتر کورن معتقد است که این موقعیت به دمای محیط نیز مربوط می شود. او می گوید: “موهای موجود در قسمت زیرین بدن حیوان به اندازه موهای روی بدن او، پر پشت نیستند.” وی گفت: “آنچه موقعیت سوپرمن نامیده می شود، به نوعی پاسخ حیوان به یک محیط گرم است. اما معمولاً این حالت در مواقعی رخ می دهد که سطحی که حیوان روی آن قرار دارد، نسبت به سطوح اطرافش خنک تر باشد تا حیوان، با تبادل حرارتی با سطح زیرین خود، به دمای متعادل و مطلوب خود برسد. “

  دکتر هوپ می گوید: اصولا توله ها بیشتر از بزرگسالان در این وضعیت قرار می گیرند. دکتر هوپ فکر می کند که ممکن است دلایلی وجود داشته باشد که جانوران بزرگسال مایل به قرار گرفتن در این وضعیت، نباشند. او اضافه می کند اگر یک حیوان بیش از ۲۰ پوند وزن داشته باشد، دراز کشیدن در این موقعیت برای او دشوار است.

  ۵- استراحت سگ در آغوش صاحبش

  استراحت سگ در آغوش صاحبش

  دکتر کورن می گوید: اگر دوست مهربان شما دائما نیاز به استراحت در آغوش شما دارد یا متوجه می شوید که او در کنار یکی از سگهای دیگر خانواده شما استراحت می کند، توضیحی بسیار ساده برای این وضعیت وجود دارد.
  وی می افزاید: “گرایشی که بسیاری از این حیوانات به نوازش شدن در زمان استراحت دارند، از زمان توله بودنشان نشات می گیرد. این موقعیت هم گاهی به درجه حرارت بدن مربوط می شود. زیرا توله ها برای تنظیم گرمای بدن خود دچار مشکل هستند و زمانی که در آغوش صاحب خود می آسایند، گرمای بدن او را دریافت می کنند. “

  کوچک کردن
 5. پاک کردن کش دیوایس قدم اول: با ورود به اپ Settings، وارد تنظیمات اندروید شده و به بخش Storage بروید. قدم دوم: در این بخش به دنبال گزینه Cached data بگردید. روی آن کلیک کرده و OK را بزنید تا فایل‌های کش پاک شوند. توجه: با پاکسازی کش، فقط فایل‌های موقت از بین می‌روند. بنابراین نگران دیتای خود روی گوشیادامه مطلب ...

  پاک کردن کش دیوایس

  قدم اول: با ورود به اپ Settings، وارد تنظیمات اندروید شده و به بخش Storage بروید.
  خالی کردن حافظه

  قدم دوم: در این بخش به دنبال گزینه Cached data بگردید. روی آن کلیک کرده و OK را بزنید تا فایل‌های کش پاک شوند.

  توجه: با پاکسازی کش، فقط فایل‌های موقت از بین می‌روند. بنابراین نگران دیتای خود روی گوشی نباشید.
  فضای اضافی موبایل رو چطوری باید خالی کرد؟

  متأسفانه از اندروید ۸.۰ (اوریو) به بعد، گوگل امکان پاک کردن فایل‌های کش دیوایس را غیر فعال کرده. هر چند به روشی دیگر همچنان می‌توانید این کار را انجام دهید. برای این کار کافیست کش هر اپلیکیشن را به طور مجزا پاک کنید. می‌دانیم، واقعا ملال‌آور است! ولی برای برطرف شدن فوری مشکل تنها چاره‌ پیش روی شماست.

  برای انجام این کار وارد Settings شده و به بخش Apps and notifications بروید. اینجا باید روی هر اپلیکیشن اشاره کنید و با ورود به منوی Storage هر کدام، عمل Clear Cache را انجام بدهید.

  سعی کنید در درجه اول این کار را برای پیام‌رسان‌ها و اپ‌هایی مثل یوتیوب و اسپاتیفای که تبادل دیتای بالایی دارند انجام بدهید و بعدا به سراغ اپلیکیشن‌های کم حجم و بی‌اهمیت بروید.

  خالی کردن حافظه با غیر فعال کردن Bloatware ها

  روی بسیاری از دیوایس‌های اندرویدی اپلیکیشن‌هایی به طور پیش فرض نصب شده که اصطلاحا به آن‌ها Bloatware می‌گویند. مشکل Bloatware ها این است که علیرغم حجم زیادی که دارند، نمی‌توان آن‌ها را از روی گوشی پاک کرد و همین فضای زیادی از حافظه داخلی را به اشغال درمی‌آورد.

  در چنین شرایطی Disable کردن این اپلیکیشن‌ها می‌تواند چاره کارتان باشد. برای این کار کافیست مراحل زیر را دنبال کنید:

  قدم اول: وارد تنظیمات اندروید شوید و مسیر Apps and notifications > App Manager > Installed Apps دنبال کنید.
  غیر فعال کردن Bloatware ها

  قدم دوم: با پیدا کردن اپلیکیشن‌های پیش‌فرض سیستم عامل، روی هر کدام اشاره کرده و سپس از پایین صفحه دکمه Disable را بزنید.
  خالی کردن حافظه با غیر فعال کردن Bloatware ها

  نکته: گاهی اوقات دکمه Disable غیر فعال است و به جای آن Uninstall Updates دیده می‌شود. برای غیر فعال کردن چنین اپ‌هایی کافیست در ابتدا آپدیت‌های هر کدام را پاک کرده و در نهایت گزینه Disable را بزنید.

  خالی کردن حافظه با حذف دیتاهای ناخواسته

  اگر از تلگرام و واتس‌اپ و امثال آن زیاد استفاده می‌کنید، بدون شک بخش بزرگی از حافظه داخلی گوشی شما به فایل‌های این پیام‌رسان‌ها اختصاص پیدا می‌کند. بنابراین شاید بد نباشد که هر از گاهی فایل‌های کش این دو اپلیکیشن را به طور دستی پاک کنید.

  همچنین بهتر است از غیر فعال بودن تیک «دانلود خودکار تصاویر و ویدیوها» در تنظیمات این دو اپلیکیشن مطمئن باشید.
  خالی کردن حافظه با حذف دیتاهای ناخواسته

  اما فقط فایل‌های واتس‌اپ و تلگرام نیستند که جای زیادی می‌گیرند. گاهی اوقات عکس‌ها و ویدیوهای حجیم، کش تصاویر بندانگشتی و فایل‌های پشتیبان بلااستفاده هم می‌توانند باعث پر شدن فضا شوند.

  برای خالی کردن بی‌دردسر این فایل‌ها، استفاده از اپلیکیشن SD Maid Pro را به شما توصیه می‌کنیم. کار با این اپ به شدت آسان است و فقط با یک اشاره یک گردگیری اساسی در حافظه داخلی و SD گوشی شما انجام می‌دهد.

  نکته: همیشه پوشه Downloads اندروید را چک کنید. احتمال آنکه فایل‌های بدون استفاده‌ای در آن بیابید بسیار بالاست.

  کمک گرفتن از اپلیکیشن‌ها برای یافتن فایل‌های حجیم

  کمک گرفتن از اپلیکیشن‌ها برای یافتن فایل‌های حجیم

  اندروید به طور پیش‌فرض این امکان را در اختیارتان قرار می‌دهد. با این وجود، اپلیکیشنی مثل DiskUsage می‌تواند گزینه بهتری باشد چرا که فضای حافظه گوشی را به شکل تصویری نمایش می‌دهد.

  این اپلیکیشن ۱۸۰ کیلوبایتی بعد از نصب، حافظه را آنالیز کرده و فایل‌ها را بر حسب بیشترین تا کم‌ترین حجم برایتان طبقه‌بندی می‌کند. بدین صورت که مستطیل‌های بزرگ، مربوط به فایل‌های حجیم هستند و هر چقدر کوچک‌تر باشند با فایل کم‌حجم‌تری مواجه هستید.

  بنابراین اگر حافظه داخلی گوشی‌تان پر شده، با DiskUsage هم سریع‌تر فایل‌های حجیم را شناسایی می‌کنید و هم می‌توانید آن‌ها را به آسانی پاک نمایید.

  نصب نسخه Lite اپلیکیشن‌‌ها

  نصب نسخه Lite اپلیکیشن‌‌ها

  بسیاری از اپلیکیشن‌های پرطرفدار، این روزها یک نسخه Lite هم دارند که ورژن سبک و کاهش حجم یافته آن‌ها محسوب می‌شود. Facebook Lite، Messenger Lite، Maps Go و حتی Instagram Lite و Skype Lite تنها بخشی از معروف‌ترین آن‌ها هستند.

  البته بدیهی است که بعضی امکانات نسخه کامل را در نسخه‌ Lite اپلیکیشن‌ها نمی‌بینید. اما اگر مشکل حافظه دارید، شک نکنید که استفاده از نسخه Lite اپ‌ها هم می‌تواند کارتان را راه بیندازد.

  کوچک کردن
 6. Samsung Galaxy Note 10 Plus بهترین و قدرتمندترین گوشی هوشمند سامسونگ تا به امروز که به خاطر داشتن یک نمایشگر گران‌قیمت قطعا برای کار گزینه مناسبی می‌باشد. چرخ زدن در صفحات مختلف وب و مطالعه مطالب مختلف در کنار خودکار هوشمند که امکانات زیادی برایتان فراهم می‌کند، قطعا در کنار یکدیگر یک پکیج عالی را تادامه مطلب ...

  Samsung Galaxy Note 10 Plus

  Samsung Galaxy Note 10 Plus

  بهترین و قدرتمندترین گوشی هوشمند سامسونگ تا به امروز که به خاطر داشتن یک نمایشگر گران‌قیمت قطعا برای کار گزینه مناسبی می‌باشد. چرخ زدن در صفحات مختلف وب و مطالعه مطالب مختلف در کنار خودکار هوشمند که امکانات زیادی برایتان فراهم می‌کند، قطعا در کنار یکدیگر یک پکیج عالی را تضمین خواهند کرد. به علاوه اینکه باتری ۴۳۰۰ میلی‌آمپری با اسنپ دراگون ۸۵۵ و ۱۲ گیگابایت رم، یک کامپیوتر واقعی خواهد بود. با این‌حال ۶.۸ اینچ چندان کوچک و جمع و جور نیست و برای حمل آن باید دنبال یک چیز بهتری نسبت به جیب‌های شلوارتان بگردید.سری محصولات گلکسی نوت سامسونگ در سال ۲۰۱۱ عرضه شدند. این سری از محصولات که در اندازه بزرگ و با عنوان «فبلت» روانه بازار شده‌اند به سرعت محبوبیت زیادی در بازار پیدا کردند. شاید در ابتدا کم‌تر کسی تصور می‌کرد این گوشی‌های بزرگ روزی دارای نسخه Plus شوند اما گلکسی Note 10 Plus به بازار عرضه شد تا به عنوان فبلتی غول‌پیکر موردتوجه قرار گیرد. این گوشی بزرگ تمام فضای دست و جیب کاربر را اشغال می‌کند. این محصول علاوه بر صفحه‌نمایش بزرگ‌، یک قلم دیجیتال S Pen هم دارد. گوشی موبایل Samsung Galaxy Note10 Plus با دوربین چهارگانه در قاب پشتی روانه بازار شده است؛ این چهار سنسور با داشتن ویژگی‌هایی مانند لرزشگیر تصویر و قابلیت فیلم‌برداری ۴K تصاویری عالی را ثبت و ضبط می‌کنند.

  پردازش محاسبات در این تازه‌وارد از طریق تراشه‌ی Exynos 9825 انجام می‌شود که در رده تراشه‌های ۷ نانومتری قرار می‌گیرد و با سرعت بالای خود، گلکسی نوت ۱۰ پلاس را برای انجام کارهای بسیار سنگین کاربردی کرده است. تراشه‌ی گرافیکی Mali-G76 هم در اجرای بازی‌های سنگین و پردازش‌های گرافیکی، گلکسی نوت ۱۰ پلاس را سربلند خواهد بود. صفحه‌نمایش سوپر آمولد با رزولوشن ۱۴۴۰ در ۳۰۴۰ و قابلیت نمایش ۴۹۸ پیکسل در هر اینچ، تجربه‌ی تصویری شفاف و خیره‌کننده‌ای را برای کاربران فراهم می‌کند. نسخه ۲۵۶ گیگابایتی گوشی گلکسی نوت ۱۰ پلاس با ۱۲ گیگابایت رم عرضه شده است تا حافظه و حافظه تصادفی فوق‌العاده بالایی را در اختیار کاربر قرار دهد. حسگر اثرانگشت زیرصفحه‌نمایش، حسگر فشارسنج و ژیروسکوپ تنها تعدادی از امکانات این دستگاه قدرتمند است و کار را برای رقبای این محصول بزرگ سخت کرده است. البته در این محصول خبری از سنسور عنبیه چشم و خروجی ۳.۵ میلی‌متری صدا نیست که دلیل آن را می‌توان در بزرگ شدن قاب و ظرافت در طراحی و ساخت جست‌وجو کرد. گفتنی است، باتری این محصول از نوع غیرقابل تعویض و لیتیوم‌یون با ظرفیت ۴۳۰۰ میلی‌آمپر ساعت است که از فناوری‌های شارژ سریع و شارژ بی‌سیم پشتیبانی می‌کند. این محصول قادر است دستگاه‌های دیگر را هم به‌صورت بی‌سیم شارژ کند و از این طریق نقش یک پاوربانک را هم ایفا کند. تفاوت اصلی این گوشی با Note 10 را می‌توان در اندازه و وضوح صفحه نمایش، باتری بزرگ‌تر، شارژ سریع و دوربین حالت پروازی خلاصه کرد.

  Doogee S60

  Doogee S60

  گوشی‌های هوشمند با فراهم آوردن امکانات و قابلیت‌های مختلف، هر روز توقع کاربران را برای کارایی بیشتر بالا می‌برند. اما بین همه کاربرانی که به دنبال داشتن گوشی هوشمند با پردازنده قوی هستند، ورزشکاران و ماجراجویانی پیدا می‌شوند که ویژگی‌های نظیر مقاومت در آب و مقاومت در برابر ضربه گوشی برایشان اهمیت بالاتری دارد. کمپانی دوجی با در نظر گرفتن چنین کاربرانی گوشی هوشمند S60 را طراحی و تولید کرده است. این گوشی به دلیل مقاومت و دوام بالا، همراه سرسخت کاربران در شرایط مختلف است.این گوشی هوشمند علاوه بر داشتن قابلیت‌های مختلف، در برابر آب و گرد و غبار و ضربه مقاوم است. گوشی دوجی مدل S60 دارای بدنه‌ای فلزی است که از آلومینیوم سبک و باکیفیت ساخته شده است که در برابر ضربه و آسیب‌های مشابه مقاومت قابل توجهی دارد، بنابراین قادر است به خوبی از قطعات داخلی خود حفاظت کند. همچنین، برای محفاظت بیشتر از فلز روی این گوشی، بدنه آن با روکشی از پلی کربنات پوشانده شده است. به این ترتیب ضمن اینکه گوشی S60 کاملا مقاوم است و در برابر ضربه ایمنی بالایی دارد، ظاهر چشم‌نوازی داشته و طراحی زمختی ندارد.این گوشی صفحه نمایش ۵٫۲ اینچی و رزولوشنی برابر با ۱۹۲۰×۱۰۸۰ دارد. S60 یک باتری با ظرفیت ۵۵۸۰ میلی‌آمپر دارد که ظرفیت قابل توجه این باتری، باعث شده است کاربران در هربار شارژ کامل گوشی خود بتوانند چندین ساعت متوالی با آن کار کنند و نیازی به استفاده زودبه‌زود از شارژر نداشته باشند. کمپانی Doogee این گوشی هوشمند را به قابلیت شارژ سریع مجهز کرده است. به همین دلیل، در صورتی که شارژ باتری گوشی به اتمام برسد، در مدت زمان کوتاهی کاملا شارژ شده و نیازی به صرف زمان طولانی برای شارژ S60 نخواهد بود

  کوچک کردن
 7. یک نقشه اجرایی بزرگ برای یک صد میلیون تومان پول ! نه اشتباه نکنید، کاپشن و دستکش سیاه(!) لازم نیست. تنها چیزی که لازم دارید 10 دقـیقـــه وقـــت است تا این مطلب را بخوانید + یک اراده قوی برای اجرای آن و یک کاغذ و قلم برای یادداشت یک سری چیز میز… همین و بس ! حالا یک خورده به این سوالات فکر کنید… آیا دادامه مطلب ...

  یک نقشه اجرایی بزرگ برای یک صد میلیون تومان پول !

  نه اشتباه نکنید، کاپشن و دستکش سیاه(!) لازم نیست.
  تنها چیزی که لازم دارید ۱۰ دقـیقـــه وقـــت است تا این مطلب را بخوانید + یک اراده قوی برای اجرای آن و یک کاغذ و قلم برای یادداشت یک سری چیز میز… همین و بس !

  حالا یک خورده به این سوالات فکر کنید… آیا دغدغه روزانه شما نیستند؟

  • چه کسی بعد از من جای من را در این شرکت میگیرد؟
  • حقوق من به کی پرداخت خواهد شد؟
  • زود برسم شرکت تا آتو دستِ رئیسم ندم…
  • اه ه ه کی حال داره امروز فلان همکار رو تحمل کنه…
  • چقدر تا روز موعود (واریز حقوق!) مونده ؟
  • و …

  چندتا از این تیپ افکار روزانه فکر شما را به خود مشغول میکنند؟
  زیاد؟ کم؟ خب مهم نیست ! میدونید چرا؟ این طرح (مقاله ای که در حال خوندنش هستید) به شما کمک میکند صبح زود خودتون بخواهید زودتر از زنگ زدن ساعت تان از خواب بیدار شوید و به سر کار بروید!

  چون قراره کــارِ خودتون رو داشته باشید و کارآفرین شوید !
  خودتون بشید آقای خودتون و هر زمانی دوست داشتید به سرکار بروید و هر زمانی که دوست داشتید به خانه برگردید… حقوق تون رو هم هر زمانی که دوست داشتید خرج کنید یا پس انداز کند.

  اینطوری بهتر نیست؟
  خب معلومه که عالیه… اما اول باید تکلیفمون رو با باورهای مان راجع به پول روشن کنیم. اگر نسبت به پول احساس خوبی ندارید، همین الان این صفحه را ببندید ! اگر پول برایتان چیز جالبی نباشد راهتان را اشتباه انتخاب کردید…

   

  چطوری پول در بیاریم

  برای شروع، قدم به قدم با هر مرحله پیشروی کنید :

  قدم اول) یک لیست از ۱۰ تا از علاقه مندی هایتان تهیه کنید

  اینها در صدر ستون های جدولتان قرار خواهند گرفت. مهم نیست اگر الان کارتان درست کردن فلافل است یا فروش آخرین مدلِ ماشین بنز؛ شما باید ۱۰ کاری که دوست دارید به غیر از کار فعلی تان را در بالای صفحه در ۱۰ ستون بنویسید.
  اصلا مهم نیست اگر الان در یک افسردگی موقت سر میکنید چون یه نفر جواب تلفن تان را نداده. اگر میخواهید طرح را اجرا کنید باید این کار را انجام دهید. شما ۱۰ حوزه علاقه مندی متفاوت اما دوست داشتنی برای خودتان دارید.

  علایق من که لیست کردم شامل :

  •  عکاسی،
  • طراحی،
  • بازاریابی،
  • روابط عمومی،
  • نویسندگی،
  • فیتنس،
  • مسافرت،
  • دنیای مد،
  • کارگردانی
  • و تئاتر است.

   

  قدم دوم)هر دسته علاقه تبدیل به یک ستونِ  سود خواهد شد

  اهداف

  شما قرار است در هر ستون (یعنی در هر حوزه ای که علاقه دارید) ۱۰ میلیون کسب کنید. مرحله دوم به همین سادگی است !

  قدم سوم) برای هر دسته یک پروژه انتخاب کنید

  شاید کمی چالشزا باشد ! اما اگر شما در هر حوزه ای از ساخت و ساز تا بدنسازی علاقه دارید میتونید در هر حوزه بیش از ۱۰ میلیون سود از کارآفرینی کسب کنید. از کجا میدونم؟ اگر فرد مورد نظر نبودید هیچوقت این مطلب را تا این قسمت نمیخواندید.
  شما با طراحی چند سایت برای چند سازمان میتونید تا ۱۰ میلیون حداقل درآمد کسب کنید یا عکاسی از چند عروسی هم همینطور.

   

  قدم چهارم) برنامه را بزرگ تر نکنید، فعلا همین را اجرا کنید

  آیا الان پیشنهاد میکنید بجای ۱۰ تا ۱۰۰ تا از علایقتان را بنویسید؟ نه ! همه را نه فعلا نیاز نداریم.
  فعلا باید با همین ۱۰ تا ببینید به کجا خواهید رسید تا بعد پروژه های دیگری عملی کنید. زیرا در هر پروژه ای انگیزه ای پیدا خواهید کرد تا بعدی را نیز اجرا کنید، پس همه را با هم اجرا نکنید تا بتوانید یکی یکی همه را اجرا کنید.

   

  قدم پنجم) انگیزه تان را در طول مسیر بالا نگه دارید

  مطمئنم یکی الان میپرسه “چی میشه اگر یکیشون اجرا نشه؟
  هیچ اتفاقی نمی افته بجز ۹۰تای دیگه (که بعدا قراره اجرا کنید) فعلا ۹ پروژه دیگر دارین که میتونین اجرایش کنید ! بروید آنها را اجرا کنید… یادتان باشد که در طول مسیر ممکن است شکست بخورید، کارتان پیش نرود، به هر دری بزنید بسته باشد و … ناامید نشید !

  کارآفرین های بزرگ، از مشکلات بزرگی عبور کردند تا به ثروت و شهرت رسیدند.
  راه های پول در اوردن بدون سرمایه

   

  قدم ششم) باور کنید نه به سرمایه نیاز دارید و نه به پارتی

  معمولا افراد برای بهانه تراشی ازین گفته بسیار تاریخی استفاده میکنند “باید سرمایه داشته باشی.
  من فکر نمی کنم برای کسب ۱۰ میلیون تومان نیاز باشه یک شهربازی افتتاح کنید یا یک رستوران زنجیره ای افتتاح کنید (حداقل فعلا که اینطور نیست…) !

  فعلا گام های کوچک بردارید، هنوز کلی درس قرار است در این راه یاد بگیرید.

  قدم هفتم) باور کنید شما دیوانه یا رویاپرداز نیستید !

  به احتمال زیاد یک جدول با ۱۰۰ ایده شاید شما را بترساند و خودتون را یک “خیال پرداز” خطاب کنید.

  اما به نظر من بهتر است یک تعریف جامع تر از خودمان داشته باشیم… ترس از شکست مجورمان میکند به فکر هایی مانند

  • آخه کی به این محصول نیاز داره؟
  • تو دوران رکود هیچ حرکتی نمیشه کرد
  • چطوری امروز برنامه ریزی کنیم وقتی فردا معلوم نیست چه اتفاقی میفته
  • رقیب های قوی تر میان و کسب و کار منو نابود میکنن

  به هر حال کدام بهتر است؟ یک شکست خورده رویاپرداز یا یک نفر با ۱۰ پروژه که انگیزه داره انجامش دهد که اگر انجامش هم نداد حداقل کلی تجربه کسب میکند؟

  جان-راکفلر-پولدار-شدن

  قدم هشتم) با اهدافتان حال کنید

  خودتان را اسیر اهدافتان نکنید، زیرا بعضی از هدف هایتان امکان دارد فصلی باشد مانند تولید چتر برای کودکان که فقط در زمستان و پاییز میتونید آنرا بفروشید… البته امکان دارد فردی کل زندگیش را وفق تولید چتر کند ! (که به شما توصیه نمیکنم به هیچ وجه…)

  اهداف شما نباید آنقدر بزرگ باشد که فکر کردن به آنها تمسخر خودتان باشد و یا آنقدر کوچک که انگیزه ای در شما ایجاد نکند تا حرکت کنید… اهداف شما کمی بیشتر و بزرگ تر از توانایی هایتان باشد تا همیشه پیشرفت کنید.

   

  قدم نهم) شما یک بنگاه خیریه باز نمیکنید

  اگر فردی انسان دوست هستید، حالا حالا ها باید توفان فکری کنید تا به راه هایی برای پول درآوردن پیدا کنید…

  انسان دوستی بحثـِش با کسب و کار جداست، ما برای کمک به مردم لازم نیست گرسنگی بکشیم !
  اگر برای یک خیریه بلیط کنسرت هنرمندی را میخواهید بفروشید، مطمئن‌ باشید سود کسب کنید وگرنه شما یاد میگیرید کم کم یک چک بنویسد از دسته چک خودتان برای کمک به مردم استفاده کنید؛ با این روش هرگز پولدار نخواهید شد.

  به دیگران کمک کنید، اما به خودتان هم کمک کنید.
  دیگران راضی نیستند شما ضرر کنید تا به آنها کمک کنید، اما حاضرند کمک شما را با پول یا کمک دیگری جبران کنند.

   

  قدم دهم) این مطلب را با دوستان تان به اشتراک بگذارید

  شما یک نفر را در زندگیتان دارید که به مسائل شخصی تان اهمیت میدهد؛ بعد از نوشتن لیست ایده هایتان، آنها را با او به اشتراک بگذارید و یا تصمیم بگیرید دو نفره ۲۰ ایده را اجرا کنید.

  با اینکار انگیزه بیشتری پیدا میکنید؛ اما مراقب باشید لیست ایده هایتان را بیش از افراد امین و مطمئن کسی دیگر نبیند، زیرا ممکن است در ابتدای راه با تمسخر یا شوخی شما را از ادامه مسیر دلسرد کند…

  خب، حالا که ده قدم را خواندید باید بدانید هدف از این نوشته ایجاد انگیزه برای قدم برداشتن در این راه است.
  باور اینکه پول درآوردن کار سختیست، باعث میشود واقعا پول درآوردن برای شما کار سختی شود… نباید اجازه بدهید باورهایتان شما را محدود کنند.

  اگر شما بخواهید، میتوانید !

  یک مثال قدیمی میگوید هر موقع یک شاگرد واقعی وجود داشته باشد، معلم خودش از راه میرسد. پس فقط تصمیم بگیرید، شاید ۱۰ میلیون کسب نکنید، اما تجربه ای که کسب میکنید ۱۰۰ میلیون بیشتر قیمت دارد.

  کوچک کردن
 8.   رنـگــــدانـــه‌هـــای مـــوجـــود در ملانوسیت‌ها، عامل ایجاد رنگ موی سر هستند. زمانی که سـاخـت ایـن رنـگدانه‌ها مـتوقف شود، مو رنگ خود را از دست می‌دهد و بــه اصـطـلاح سـفـیـد می‌شود و این تار موهای سفید رنگ در ترکیب با تـارهـای سـیاه مو، حالتی خـاکـسـتـری بـه مو می‌دهند. سفید شدن مو به طورادامه مطلب ...

   

  رنـگــــدانـــه‌هـــای مـــوجـــود در ملانوسیت‌ها، عامل ایجاد رنگ موی سر هستند. زمانی که سـاخـت ایـن رنـگدانه‌ها مـتوقف شود، مو رنگ خود را از دست می‌دهد و بــه اصـطـلاح سـفـیـد می‌شود و این تار موهای سفید رنگ در ترکیب با تـارهـای سـیاه مو، حالتی خـاکـسـتـری بـه مو می‌دهند. سفید شدن مو به طور معمول فرآیندی است که با بالا رفتن سن رخ می‌دهد. طبق تحقیقات صورت گرفته، عامل اصلی سفید شدن مو، ماده‌ای به نام پروکسید هیدروژن است.

  رنـگــــدانـــه‌هـــای مـــوجـــود در ملانوسیت

  با بالا رفتن سن، این ماده در فولیکول‌ها و سلول‌های مو به مقدار زیادی تـولـید می‌شود و در نتیجه ساخت رنگدانه ملانین را متوقف می‌کند. پروکسید هیدروژن به مـیـــزان کــمـــی ‌در ســـراســـر بـــدن هـمـچــون فولیکول‌های مو تولید می‌شود، ولی با افزایش سن مقدار تولید آن بالا می‌رود، زیرا دیگر بدن قادر به خنثی کردن تولید این ماده نیست. زمانی که ملانوسیت‌ها به طور غیرفعال حضور دارند یا تعداد ملانین هر تار مو به کم‌تر از حد معمول می‌رسد، مو به رنگ خاکستری دیده مـی‌شـود، ولـی چـنـانچه ملانوسیت‌ها کاملا رنگدانه‌های خود را از دست بدهند، مو سفید می‌شود.
  رنگ کردن پیاپی مشکلاتی را برای مو ایجاد می‌کند و ممکن است باعث خشکی و تحریک‌پذیری مو شود، ولی باعث سفید شدن مو نمی‌شود

  کوچک کردن
 9. این پاسخ ویرایش شده است.

  لازم به ذکر است؛ این لیست خواننده هایی است که هواداران میلیونی دارد و خواننده های معروف و خوبی که در این لیست جای نگرفته اند؛ نتوانسته اند در اینستاگرام تعداد فالوورهای خود را به بالای 1 میلیون برسانند. همانطور که می دانید، داشتن بیشترین فالوور در اینستاگرام به معنای عملکرد خوب یک خواننده نیست. در اادامه مطلب ...

  لازم به ذکر است؛ این لیست خواننده هایی است که هواداران میلیونی دارد و خواننده های معروف و خوبی که در این لیست جای نگرفته اند؛ نتوانسته اند در اینستاگرام تعداد فالوورهای خود را به بالای ۱ میلیون برسانند. همانطور که می دانید، داشتن بیشترین فالوور در اینستاگرام به معنای عملکرد خوب یک خواننده نیست. در ادامه لیستی از ۱۰ خواننده که بیشترین فالوور را در اینستاگرام دارند برای شما آماده کرده ایم، با ما همراه باشید.

  ۱۰- امیر مقاره

  امیر مقاره یکی از دو ستاره ای است که مکمل همند و ماکان بند را می سازند. امیر در مقابل رهام کمی بیشتر در ارتباط مستقیم با هوادارانش قرار دارد و همین باعث شده در تعداد فالوور کمی جلوتر از رهام باشد. این خواننده با اشتراک گذاشتن ۶۷ پست در مدت زمانی کوتاهی که از تولد ماکان بند گذشته و تعداد فالوور ۱ میلیون نفری توانسته در لیست ۱۰ خواننده برتر جای بگیرد و نامش در کنار بهترین ها بدرخشد.

  امیر مقاره

  https://www.instagram.com/amirmaghare_official

  ۹- بنیامین بهادری

  یکی از خواننده های دهه هشتادی که با آهنگ دنیا دیگه مثل تو نداره و سبک و سیاق مختص به خودش در خوانندگی حسابی درخشیده و محبوب است، بنیامین بهادری است. بنیامین در طول این سال ها با حواشی زیادی دست و پنجه نرم کرده؛ از ماجرای زندگی شخصی اش گرفته تا افت و خیز آهنگ هایش. اما نکته ای که غیرقابل انکار است، محبوبیت او در خوانندگی است. این خواننده تا به امروز با به اشتراک گذاشتن ۶۸۰ پست با تعداد فالوور ۱ میلیون و سیصد هزار نفری در رتبه نهم لیست ما قرار دارد.

  بنیامین بهادری

  https://www.instagram.com/benyaminmusic

   

  ۸- همایون شجریان

  همایون شجریان جزو خواننده هایی است که سبک و سیاقی سنتی دارد اما در لیست ۱۰ نفره اینستاگرامی ما قرار دارد. پسر خلف محمدرضا شجریان در حفظ سبک و سیاق پدر خط مشی خود را حفظ کرده و توانسته در این روزها که سبک های متفاوتی در رقابتند؛ با سبک سنتی بدرخشد و یکه تازی کند. این خواننده با ۷۷ پست اشتراکی و تعداد فالوور ۱ میلیون و ۴۰۰ هزارتایی در رتبه هشتم خواننده های ایرانی محبوب اینستاگرامی چشم نوازی می کند.

  همایون شجریان

  https://www.instagram.com/homayounshajarian

  ۷- بهنام بانی

  بهنام بانی طی یکی دو سال گذشته با آهنگسازی حامد برادران وارد میدان شد و پایش را بر استیج موسیقی محکم کوبید. اینکه می گوییم محکم کوبید، صرفا به دلیل محبوبیت او نیست! بلکه او با پرش های مختص به خودش هم حسابی معروف شده است. البته اگر محبوبیت سیبیل های او را فاکتور بگیریم! بانی با ۱۶۵پستی که به اشتراک گذاشته و تعداد یک میلیون و ۵۰۰ هزارتایی در رتبه هفتم لیست ماست.

  بهنام بانی

  https://www.instagram.com/behnambani

   

  ۶- رضا صادقی

  عمو رضای دوست داشتنی موسیقی پاپ که به مشکی پوش معروف است، در طول سالیان سال عمو رضای دوست داشتنی باقی مانده و کمتر کسی پیدا می شود که او را دوست نداشته باشد. رضا صادقی به اشتراک گذاشتن ۲۲۰۲ پست و تعداد فالوور ۱میلیون و ۶۰۰ هزارتایی در رتبه ششم لیست خواننده های ایرانی با بیشترین فالوور در اینستاگرام می درخشد.

  رضا صادقی

  https://www.instagram.com/rezasadeghi_official

   

  ۵- فرزاد فرزین و مسیح

  فزراد فرزین از آن دست خواننده هایی است که زمانی که در دهه ۸۰ وارد مارکت موسیقی شد، با حرکات دست و بدنش حسابی معروف شد. در ادامه ادراک درست او از موسیقی و سلیقه مخاطب؛ مسیرش را ساخت و امروز که بیش از یک دهه از عمر فعالیت خوانندگی اش می گذرد، همچنان محبوب است. فرزین با ۷۳۳ پست و تعداد فالوور ۱ میلیون و ۸۰۰ هزارتایی در رتبه پنجم لیست ما جای می گیرد.

  فرزاد فرزین و مسیح

  https://www.instagram.com/farzadfarzin1

  در ادامه این لیست نام آرش می درخشد که با آهنگ هایی که با مسیح می خواند حسابی درخشیده است. آرش با ۳۶۲ پستی که به اشتراک گذاشته توانسته همراه با فرزاد فرزین با فالور یک میلیون و ۸۰۰ هزارتایی در رتبه پنجم لیست بدرخشد.

  فرزاد فرزین و مسیح

  https://www.instagram.com/masihmusic

  ۴- محسن یگانه

  زمانی که آهنگ مشترک محسن یگانه و محسن چاووشی در دهه هشتاد با نام «نشکن دلمو» پخش شد؛ خیلی ها به آینده یگانه امیدوار بودند. امروز محسن یگانه با آهنگسازی، ترانه سرایی و صد البته خوانندگی حسابی محبوب است و امیدها را ناامید نکرده است. یگانه با ۷۷۷ پست و تعداد فالوور ۱ میلیون و ۹۰۰ هزارتایی در اینستاگرام جزو ۵ خواننده ایرانی است که می درخشد.

  محسن یگانه

  https://www.instagram.com/mohsen

  ۳- محسن چاووشی و سیروان خسروی

  محسن چاووشی! همین اسم کافیست تا صدها توضیح در ذهن ما نقش ببندد. چاووشی چه زمانی که غیر مجاز به سه شنبه ها نفرین می فرستاد و چه زمانی که علی سنتوری را خواند، محبوب بود و همچنان محبوب مانده است.

  محسن چاووشی

  https://www.instagram.com/mohsenchavoshi

  سیروان خسروی هم که نیاز به معرفی ندارد. آهنگساز برجسته ای که با صدای خوبش حسابی می درخشد و پرطرفدار است. خسروی تا به امروز ۸۶۵ پست با فالوورهای خود به اشتراک گذاشته است. این در حالی است که چاوشی با ۶۷ پست در تعداد پست اشتراکی از سیروان عقب مانده است. اما تعداد فالوورهای این دو خواننده در عدد دو میلیونی می درخشد.

  سیروان خسروی

  https://www.instagram.com/sirvankhosravi

  اختلاف کوچک هزارتایی میان فالوورهای این دو خواننده به چشم می خورد که اگر این اختلاف کوچک را فاکتور بگیریم؛ هر دو خواننده در رتبه سوم دوش به دوش هم قرار می گیرند.

  ۲- احسان خواجه امیری، محسن ابراهیم زاده و آرش

  پسر ایرج؛ به تمام معنا مصداق این جمله است: پسر کو ندارد نشان از پدر!

  احسان خواجه امیری در طول سال ها فعالیت در عرصه موسیقی پاپ ایرانی نشان داده که محبوبیتش را بیشتر از اینکه وام دار نام پدر باشد؛ بدهکار تلاش خود است. این خواننده با ۶۸۲ پست و تعداد فالوور ۲ میلیون ۲۰۰ هزارتایی در رتبه دوم لیست ما قرار می گیرد.

  احسان خواجه امیری

  https://www.instagram.com/ehsankhajeamiri

  در کتار احسان خواجه امیری دو ستاره جوان قرار می گیرند که شاید نام هایشان برایتان جالب باشد.

  آرش  محسن ابراهیم زاده و آرش در این لیست در کنار قدیمی های موسیقی قرار گرفته اند. این دو جوان طی سال های اخیر وارد مارکت موسیقی ایرانی شده اند اما در این مدت زمان کوتاه توانسته اند به جایگاه قابل قبولی برسند. آرش با ۲۱ پست و تعداد فالوور ۲میلیون و ۳۰۰ هزارتایی، هزار نفر بیشتر از خواجه امیری فالوور دارد و محسن ابراهیم زاده با ۱۵۹ پست و فالوور دو میلیون و ۱۰۰ هزارتایی نیز در این لیست می درخشند.

  محسن ابراهیم زاده

  https://www.instagram.com/mohsenebrahimzadeh

  اگر از این اختلاف کوچک چشم پوشی کنیم رتبه دوم به هر سه خواننده تعلق می گیرد.

  ۱- بابک جهانبخش

  بابک جهانبخش در دهه هشتاد با آلبوم چی شده وارد مارکت موسیقی شد. انتخاب درست؛ سبک مختص به خودش و رفتار حرفه ای او باعث شد در طول سال ها مرد با احساس لقب بگیرد و بدرخشد.

  بابک جهانبخش

  https://www.instagram.com/babakjahanbakhshoriginal

  این روزها جهانبخش با ۳ میلیون فالوور و تعداد پست های ۱۴۰۴ تایی در رتبه نخست خواننده های اینستاگرامی ایستاده است. جهانبخش به علت ارتباط مداومی که با هوادارانش به واسطه این صفحه دارد، نشان داده در کنار اینکه مردمی است؛ نحوه استفاده درست از شبکه های مجازی را نیز بلد است. خواننده محبوب دنیای اینستاگرام هوادارانش را خانواده خودش می داند و این را بارها اعلام کرده است. بابک جهانبخش بیشترین فالوور را در میان خواننده های ایرانی در اینستاگرام دارد. باید دید در آینده خواننده ای موفق به شکست رکورد جهانبخش می شود یا خیر.

  کوچک کردن
 10. کلک های جالب عکاسی با استفاده از ورقه قلع یا ورقه آلومینیومی میتوانید دیواری از بوکه درست کنید. برای این منظور بـه آینه، ورقه آلومینیومی «قلع»، نوارچسب و اسباب بازی «یا جسم موردنظر» نیاز خواهید داشت. ابتدا ورقه آلومینیومی را مچاله کنید. سپس آنرا باز کرده و روی دیوار با چسب ثابت کنید. آینه را روی میزادامه مطلب ...

  کلک های جالب عکاسی

  با استفاده از ورقه قلع یا ورقه آلومینیومی میتوانید دیواری از بوکه درست کنید.

  حقه های جالب عکاسی با دوربین

  برای این منظور بـه آینه، ورقه آلومینیومی «قلع»، نوارچسب و اسباب بازی «یا جسم موردنظر» نیاز خواهید داشت. ابتدا ورقه آلومینیومی را مچاله کنید. سپس آنرا باز کرده و روی دیوار با چسب ثابت کنید. آینه را روی میز و جسم را روی آن قرار دهید.

  تا عمقی کـه ارتفاع آکواریوم بشما اجازه می‌دهد.

  ترفندها و حقه های جالب عکاسی

  برای ایجاد سایه روی صورت سوژه خود میتوانید از ابزاری همانند چای‌صاف‌کن استفاده کنید.

  حقه های عکاسی

  از یک تکه پارچه یا مقوا برای ساخت سیستم پس‌زمینه ارزان و قابل حمل استفاده کنید.

  ترفندها و حقه های جالب عکاسی با دوربین و حتی موبایل

  برای ایجاد جلوه‌ی سافت‌باکس «نرم کردن نور» از کیسه پلاستیکی استفاده کنید. از حوله یا دستمال بعنوان اسلایدر دوربین استفاده کنید.

  برای ایجاد فریب بصری میتوانید از پرسپکتیو اجباری استفاده کنید.

  بهترین روش برای گرفتن عکسهای اینستاگرامی از بالا

   

  حذف آدم ها از عکسها بـه روش زیر:

  دوربین را روی سه پایه بگذارید و هر ۱۰ تا ۲ ۰ثانیه از چشم ‌انداز موردنظر عکس بگیرید. هر چـه عکسهای بیشتری بگیرید، بهتر خواهد بود.برنامه فتوشاپ را باز کنید، « File » سپس « Scripts » ودر آخر « Statistics » را انتخاب کنید.  آنرا روی « Median » بگذارید.همه ی عکسهایی کـه میخواهید استفاده کنید را باز کنید.  اگر عکسها را روی سه پایه نگرفته اید یا همه ی آنها دریک راستا قرار ندارند،« Auto-Align » را انتخاب کنید.

  برای ایجاد بوکه بـه شکل قلب می‌توانید روی مقوا رابه صورت قلب برش دهید و روی دهانه لنز قرار دهید.

   

  برای عکاسی ماکرو بدون لنز مخصوص ماکرو میتوانید بـه روش زیر عمل کنید:

  یک شماره لنز ۵۰ میلی متری، دستمال رولی و نوارچسب «لنت» نیاز خواهید داشت. رولِ خالی دستمال را روی دهانه لنز روی بدن دوربین محکم کنید. لنز را در سمت دیگر رول بگذارید و از سوژه دلخواهتان عکاسی نمایید.

  از عینک دودی خود بعنوان فیلتر استفاده کنید.

  برای ایجاد بوکه های تقلبی برای عکاسی ماکرو میتوانید از عکسهای اینترنتی و لپتاپ بهره بگیرید.

  برای ایجاد افکتِ فوکوس نرم میتوانید از کیسه پلاستیکی و وازلین استفاده کنید.

  از سی دی بعنوان درخشندگی لنز استفاده کنید.

  برای ساخت حلقه آتش میتوانید از روش زیر استفاده کنید. سیم، فشفشه و نوارچسب

  برای ایجاد بخار از وسایل خانگی استفاده کنید.

  ایجاد بوکه بـه شکل دلخواه

  با کیسه های پلاستیکی رنگی میتوانید فیلترهای هنری ایجاد کنید.

  با توری یا گیپور سلفی های مبتکرانه بگیرید.

  کوچک کردن