1. مطالعه آماری سازمان جهانی بهداشت (WHO) نشان می‌دهد که چرا تقریبا در تمام نقاط جهان زنان بیشتر از مردان عمر می‌کنند؟ به گزارش ایسنا، این سازمان بین المللی در تازه ترین گزارش خود با ارائه آماری شرح داده است که چرا زنان در همه جای دنیا به ویژه در کشورهای ثروتمند عمر طولانی تری نسبت به مردها دارند. اینادامه مطلب ...

  مطالعه آماری سازمان جهانی بهداشت (WHO) نشان می‌دهد که چرا تقریبا در تمام نقاط جهان زنان بیشتر از مردان عمر می‌کنند؟

  به گزارش ایسنا، این سازمان بین المللی در تازه ترین گزارش خود با ارائه آماری شرح داده است که چرا زنان در همه جای دنیا به ویژه در کشورهای ثروتمند عمر طولانی تری نسبت به مردها دارند.

  این مطالعه نشان می‌دهد که دیدگاه و نگرش‌ مردان و زنان نسبت به مراقبت بهداشتی متفاوت است به گونه‌ای که مردها در مقایسه با زنان اغلب در مواجهه با یک بیماری مشابه، کمتر به دنبال مراقبت‌های بهداشتی هستند.

  برای مثال در کشورهایی که با اپیدمی ایدز مواجه هستند، مردان به مراتب کمتر از زنان تست اچ آی وی انجام می دهند، کمتر به درمان‌های آنتی رتروویرال دسترسی دارند و بیش از زنان بر اثر بیماری‌های مرتبط با ایدز جان خود را از دست می‌دهند یا در مورد بیماری سل، مردان به مراتب کمتر از زنان مبتلا به دنبال درمان خود می روند.

  به گزارش شینهوا، همین عامل توجیه می ‌کند که چرا در مناطقی که دسترسی زنان به خدمات بهداشتی محدود و پایین است این شکاف طول عمر بین دو جنسیت به میزان چشمگیر کاهش پیدا میکند و در نقاطی از جهان که زنان از بهداشت کافی برخوردار نیستند، فاصله آماری بین مرگ و میر زنان و مردان اندک می‌شود.

  در این نقاط از جهان، مرگ در پی زایمان، اصلی‌ترین عامل مرگ زنان معرفی شده است.

  در عین حال نرخ امید به زندگی به شدت تحت تاثیر درآمد است به طوری که بین سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۶ میلادی نرخ امید به زندگی در کشورهای کم درآمد ۱۸.۱ سال پایین تر از کشورهای با درآمد بالا بوده است.

  این گزارش همچنین به تفاوت عوامل مرگ و میر بین زنان و مردان اشاره دارد به طوری که از ۴۰ عامل اصلی مرگ، ۳۳ عامل به طور مشخص در کاهش عمر متوسط مردان در مقایسه با زنان نقش داشته است.

  در این گزارش آمده است: همچنین در حوزه‌هایی چون قتل، حوادث جاده‌ای، خودکشی یا بیماری‌های قلب و عروق آمار مرگ و میر مردها بالاتر از زنان است.

  همچنین بر اساس این گزارش، میانگین طول عمر انسان‌ها در جهان طی دهه‌های اخیر ۵.۵ سال افزایش یافته و بنا بر داده‌های سازمان جهانی بهداشت در سال ۲۰۰۰ متوسط طول عمر در جهان ۶۶.۵ سال بود اما این رقم در سال ۲۰۱۶ به ۷۲ سال افزایش یافت.

  کوچک کردن
  • 6
 2. ماهی پفی در ژاپن بیش از هر نقطه دیگری از دنیا می توانید با این جانور خطرناک روبرو شوید. در کشوری که مردمش به غذاهای دریایی بسیار علاقه دارند ظاهر ماهی پفی می تواند برای همه اغوا کننده باشد اما این موجود دوست داشتنی بسیار سمی است. اگر این ماهی سم خود را به سمت شما نشانه بگیرد و این سم به داخل حلق بروادامه مطلب ...

  ماهی پفی

  بی اعصاب ترین حیوان

  در ژاپن بیش از هر نقطه دیگری از دنیا می توانید با این جانور خطرناک روبرو شوید. در کشوری که مردمش به غذاهای دریایی بسیار علاقه دارند ظاهر ماهی پفی می تواند برای همه اغوا کننده باشد اما این موجود دوست داشتنی بسیار سمی است. اگر این ماهی سم خود را به سمت شما نشانه بگیرد و این سم به داخل حلق برود به سرعت فلجی و عدم توانایی برای نفس کشیدن به وجود می آید.

  .

  تریپانوزوم (تسه ته)

   

  عصبی ترین حیوان

  این یک نوع مگس است که صحرای آفریقا خاستگاه آن به شمار می رود. این حشرات بسیار کوچک اما در عین حال بسیار خطرناک به شمار می روند. این حشره می تواند حامل بیماری هایی باشد که هم برای انسان و هم برای حیوانات خطرناک است. «بیماری خواب آفریقایی» چیزی است که این حشره به بار می آورد بدین ترتیب که آلودگی به وسیله این حشره باعث ایجاد سمی در بدن می شود که خواب آلودگی شدید را به دنبال دارد. این بیماری هر سال جان افراد زیادی را در آفریقا می گیرد.

  عقرب زرد

  کشنده ترین حیوانات جهان

  هم چندش آور هم خطرناک. این نوع عقرب در بخش های زیادی از قاره آفریقا و همچنین خاورمیانه یافت می شود. این گونه از سمی ترین گونه های عقرب به شمار می رود. از عقرب ها دوری کنید به خصوص نوع زردش!

  پلنگ (لئوپارد)

   

  پلنگ (لئوپارد)

  این نوع پلنگ نه تنها در صحرای آفریقا که در برخی از قسمت های شمالی قاره سیاه و همچنین شرق چین هم زندگی می کند. این نوع پلنگ بسیار خطرناک و درنده است و با آرواره هایش هر موجودی را تکه پاره می کند. با توجه به سرعتی که لئوپاردها دارند فرار کردن از دست آنها تقریبا محال است.

  کوچک کردن
  • 0
 3. از زمان تاسیس سازمان فضایی آمریکا در سال ۱۹۵۸ تاکنون، ناسا اکتشافات مختلفی در فضا انجام داده، فضانورد به ماه فرستاده، تلسکوپ هابل را ساخت و کاوشگر هایی به اعماق فضا ارسال کرده است. ۲۹ جولای سالروز تاسیس ناسا است و درهمین راستا این سازمان برخی از تصاویری را که مربوط به مهمترین رویدادهای فضایی می شود،ادامه مطلب ...

  از زمان تاسیس سازمان فضایی آمریکا در سال ۱۹۵۸ تاکنون، ناسا اکتشافات مختلفی در فضا انجام داده، فضانورد به ماه فرستاده، تلسکوپ هابل را ساخت و کاوشگر هایی به اعماق فضا ارسال کرده است.

  ۲۹ جولای سالروز تاسیس ناسا است و درهمین راستا این سازمان برخی از تصاویری را که مربوط به مهمترین رویدادهای فضایی می شود، منتشر کرده است.

  قدیمی ترین عکس ها از زمین

  جان گلن جونیور فضانورد «مرکوری اطلس۶» در سال ۱۹۶۲ میلادی این تصویر قدیمی را از زمین ثبت کرده است.

  قدیمی ترین عکس ها از زمین

  اما ۶ سال بعد در ۱۹۶۸ میلادی، این تصویر از فضاپیمای آپولو ۸ گرفته شد. در آن تاریخ ناسا از زمین فاصله گرفته و در مسیر خود به سمت مدار ماه بود. نیل آرمسترانگ و باز آلدرین فضانوردان  آپولو۱۱ این تصویر را ثبت کرده اند. آنها نخستین مردانی بودندکه روی ماه راه رفتند.

  تصویر از فضاپیمای آپولو ۸

  در سال ۱۹۹۰ میلادی به درخواست کارل ساگان فضانورد قدیمی، کاوشگر Voyager۱ که ۱۳ سال قبل در سال ۱۹۷۷ به فضا فرستاده شده بود، این تصویر را از زمین ثبت کرد.

  کاوشگر Voyager۱

  این تصویر از فاصله ۴ میلیارد مایلی زمین گرفته شده است. Voyager۱ نزدیک مرزهای خارجی منظومه شمسی سفر کرد. این دوردست ترین تصویری است که از زمین ثبت شده است.

  دوردست ترین تصویر زمین

  به هرحال در ۲۰۱۳ میلادی، فضاپیمای کاسینی تصویری با فاصله ای کمتر اما به همین زیبایی ثبت کرده است.

  کوچک کردن
  • 1
 4. دوست عزيز ما وسط كهكشان نيستيم كه يه گوشه اين كهكشانيم و تا مركز خيلي فاصله داريم ... اگر تو هواي تميز به آسمان نگاه كنيد ميتونيد كل كهكشان را ببينيد به صورت يك ابر بزرگ وسط آسمون هست ... با تلسكوپ ازشون عكس برداري ميكنن بعدش با توجه به رنگ و با استفاده از مثلثات به راحتي فاصله را تشخيص ميدن(البته چادامه مطلب ...

  دوست عزیز ما وسط کهکشان نیستیم که یه گوشه این کهکشانیم و تا مرکز خیلی فاصله داریم … اگر تو هوای تمیز به آسمان نگاه کنید میتونید کل کهکشان را ببینید به صورت یک ابر بزرگ وسط آسمون هست … با تلسکوپ ازشون عکس برداری میکنن بعدش با توجه به رنگ و با استفاده از مثلثات به راحتی فاصله را تشخیص میدن(البته چون تعداد زیاده این کار را کامپیوتر با استفاده از سی الی چهل عکس در زوایای مختلف انجام میده)
  توی بخش help – contact us سایت nasa بپرسید یا تو انجمنشون بپرسید این را به شما میگن من یادم نیست کی ولی حدود دو سال پیش همین سوال شما برای منم پیش اومد ازشون پرسیدم به صورت ساده این جواب را به من دادن (البته اون روش مثلثات در جنگ ها برای تخمین فاصله نیرو های دشمن هم استفاده میشه که خیلی سریع حدود فاصله را میگه … تو سایت مدرسه ما روشش هست به سایت سمپاد برید روشش را یکی از المپیاد های نجوم گذاشته)

  کوچک کردن
  • 8
 5. این پاسخ ویرایش شده است.

  فصول در نیمکره شمالی و جنوبی زمین برعکس یکدیگر هستند. بدین معنی که وقتی در نیمکره شمالی تابستان است، نیمکره جنوبی در فصل زمستان به سر میبرد. پس تصور عامه مردم که گمان میکنند تغییر فصول در اثر دور و نزدیک شدن به خورشید به وجود می آید اشتباه است. چراکه اگر چنین بود باید در هر زمان، کل کره زمین در یک فادامه مطلب ...

  کج بودن محور زمین

  فصول در نیمکره شمالی و جنوبی زمین برعکس یکدیگر هستند.

  بدین معنی که وقتی در نیمکره شمالی تابستان است،

  نیمکره جنوبی در فصل زمستان به سر میبرد.

  پس تصور عامه مردم که گمان میکنند تغییر فصول

  در اثر دور و نزدیک شدن به خورشید به وجود می آید اشتباه است.

  چراکه اگر چنین بود باید در هر زمان، کل کره زمین در یک فصل قرار داشت

  که میدانیم این گونه نیست.

  در واقع تمام این فعل و انفعالات زیر سر محور زمین است که مقداری کج است!

  این کج بودن تعیین می کند که نور خورشید چگونه به زمین برسد

  و هر بخشی از زمین چه مدت زیر تابش خورشید باشد.

  همان طور که می دانیم محور زمین نسبت به صفحه ای که خورشید و زمین در آن قرار دارند

  در حدود بیست و سه و نیم درجه انحنا دارد.

  چرخش انتقالی زمینبه همراه این انحنا باعث میشوند

  در طول سال میزان و جهت تابش خورشیدبه مناطق مختلف زمین تغییر کند.

  تغییر در میزان و جهت تابش خورشید باعث به وجود آمدن فصول میشود .

  کوچک کردن
  • 4
 6. بیانسه نولز در سال 1981 به دنیا آمد و از اوایل زندگی استعدادهای او نمایان بود. با این حال رسیدن به موفقیت برای کویین بی بدون گذشتن از مسیر شکست‌ها ممکن نبود. برای او، شکست‌ها از همان ابتدای راه آغاز شد ولی این زمین خوردن‌ها هیچ‌گاه باعث نشد بیانسه از پیگیری رویاهای خود دست بکشد. قبل از تک‌خوانی بیانادامه مطلب ...

  بیانسه نولز

  بیانسه نولز در سال ۱۹۸۱ به دنیا آمد و از اوایل زندگی استعدادهای او نمایان بود. با این حال رسیدن به موفقیت برای کویین بی بدون گذشتن از مسیر شکست‌ها ممکن نبود. برای او، شکست‌ها از همان ابتدای راه آغاز شد ولی این زمین خوردن‌ها هیچ‌گاه باعث نشد بیانسه از پیگیری رویاهای خود دست بکشد. قبل از تک‌خوانی بیانسه و قبل از عضویت در گروه «سرنوشت» کودک او در گروه موسیقی «سبک دخترانه» عضویت داشت. گروه سبک دخترانه یک گروه از دختران جوان بود که اعضای آن با برنامه استعدادیابی انتخاب شده بودند. زمانی که این گروه از هم پاشید بیانسه تنها نه سال داشت و با این اتفاق او واقعاً خرد شد. سپس پدر بیانسه، متیو نولز این گروه را دوباره برپا کرد و خودش مدیریت پژوه را بر عهده گرفت. به همین دلیل او مجبور شد از کار تمام‌وقت خود به عنوان فروشنده لوازم پزشکی استعفا دهد و به همین جهت فشار مالی زیادی به خانواده تحمیل شد.

  در نهایت بعد از ۸ سال نام گروه به سرنوشت کودک تغییر پیدا کرد و این اتفاق با جدا شدن شش نفر از اعضای اصلی گروه و باقی ماندن چهار عضو همراه بود. آن سال‌ها همراه با مشکلات زیادی بود. بعد از هر شکست و برگشت به عقب، بیانسه و سه دختر دیگر گروه، کلی رولند، لاتاویا رابرتسون و لتویا لاکت دوباره به جلو حرکت می‌کردند.

  در سال ۱۹۹۶ این گروه با شرکت کلمبیا ریکوردز یک قرارداد امضا کرد و به موفقیت تجاری محدودی دست پیدا کرد ولی طوفانی دیگر گروه را در خود فروبرد. رابرتسون و لاکت به زودی گروه را با ادعای اینکه نولز و رولند بیشتر مورد توجه متیو نولز هستند، گروه را ترک کردند. در نهایت دو نفر دیگر در گروه جایگزین شدند ولی نفر چهارم میشل ویلیامز این سه نفر را دور زد و گروه را ترک کرد.

  کوچک کردن
  • 5
 7. هر مقاله علمی یک ترکیبی عددی به نام DOI دارد. که تمامی مقالات مندرج در ژورنال‌هالی علمی و پایگاه‌های اطلاعاتی را با DOI یه  هر مقاله نسبت می‌دهند. برای اینکه شما بتوانید بدون پرداخت هزینه به این مقالات دسترسی داشته باشید، تنها کافی است در وبسایت Google Schlor (گوگل اسکالر ) مقاله خود را جستجو کنید.ادامه مطلب ...

  هر مقاله علمی یک ترکیبی عددی به نام DOI دارد. که تمامی مقالات مندرج در ژورنال‌هالی علمی و پایگاه‌های اطلاعاتی را با DOI یه  هر مقاله نسبت می‌دهند. برای اینکه شما بتوانید بدون پرداخت هزینه به این مقالات دسترسی داشته باشید، تنها کافی است در وبسایت Google Schlor (گوگل اسکالر ) مقاله خود را جستجو کنید. سپس گوگل اسکالر با توجه به جستجوی شما، چندین پیشنهاد مقاله به شما می‌دهد و شما با انتخاب هر مقاله به وبسایت پایگاه اطلاعاتی که آن مقاله را دارد ارجاع داده می شوید. در آنجاست که شما می‌بایستی DOI مقاله مورد نظر را پیدا کرده و از طریق زیر نسبت به دریافت آن اقدام کنید.

  • استفاده از سایت sci-hub.cc

  برای دانلود یک مقاله انگلیسی، شما نیاز به دانستن آدرس اینترنتی یا لینک مقاله موردنظر دارید. برای این منظور ابتدا وارد یکی از بانکهای اطلاعاتی یا همان سایتهای جستجوی مقالات انگلیسی شوید. برای نمونه وارد سایت ScienceDirect.com  شوید.
  حالاکلمه یا کلمات مورد نظر خود را در کادر جستجو وارد کنید یا برای جستجوی پیشرفته روی لینک advanced search کلیک کنید. در صفحه جستجوی پیشرفته، موارد مورد نظر خود را وارد کنید. مثلاً ما کلمه کلیدی «operation management» را وارد کرده، تا این عنوان را تنها در عناوین (Title) ژورنال های ۲۰۱۳ به بعد جستجو کند. سپس روی دکمه search کلیک می کنیم.

  پس از نمایان شدن نتایج جستجو، عنوان چندین مقاله ظاهر می شود که برای دانلود فایل مربوطه نیاز به پرداخت وجه است. اما ما در اینجا به شما راهی را آموزش می دهیم تا بصورت رایگان و در کمتر از چند دقیقه مقاله موردنظر خود را دانلود کنید.

  آدرس صفحه مقاله ای را که می خواهید دانلود کنید (لینک چکیده مقاله)، کپی کرده و وارد سایت sci-hub.cc شوید. (یا در صفحه نتایج جستجو، روی عنوان مقاله کلیک راست کرده و گزینه Copy link address را انتخاب کنید). در نوار جستجوی این سایت، آدرس صفحه مقاله یا عنوان مقاله را وارد نموده و روی دکمه Open ( دکمه سمت راست با علامت کلید) کلیک کنید:

  در صفحه بعد دانلود مقاله پس از چند لحظه بصورت خودکار شروع می گردد!! در صورت نیاز به دانلود مجدد آن، روی آیکون فلش رو به پایین (سمت چپ همین صفحه) کلیک کنید.

  • استفاده از برخی سایت های فارسی مناسب جهت دانلود رایگان مقالات انگلیسی

  علاوه بر روش معرفی شده در بالا، برخی سایت های فارسی زبان نیز اقدام به دانلود و ارائه مقالات درخواستی انگلیسی شما می ‌مایند که در زیر به چند مورد از آنها اشاره می گردد. برای این منظور کافی است لیتک دانلود یا خرید مقاله انگلیسی مورد نظر خود را در باکس جستجوی یکی از سایت های زیر وارد نموده، و در صورت پدیدار شدن لینک دانلود، آن را دانلود نمایید. در برخی از این سایت ها، پیش از اقدام به دانلود مقالات، شما می بایست در ابتدا به عضویت آن سایت درآیید. همچنین برای دانلود مقالات انگلیسی از برخی بانک های اطلاعاتی، محدودیت تعداد دانلود مقاله برای شما وجود دارد که البته با خرید اعتبار، می توانید مجددا مقاله مورد نظر خود را دانلود بفرمایید.

  به عنوان نمونه به چند مورد از این نوع پایگاه‌ها اشاره می‌گردد:

  1. http://terapaper.ir
  2. http://freepaper.me
  3. http://iranpaper.ir
  4. http://paper.paperdl.com
  5. http://bionet.ir/article_dl.php

  کوچک کردن

  • 1
 8. تشخیص ایمو در گوشی های اندروید روش تشخیص اینکه چه کسی شماره ما را در گوشی خود زخیره دارد در گوشی های اندروید به صورت زیر است: ایمو را در گوشی خود باز کنید همانطور که در شکل زیر می بینید روی سه نقطه کلید کنید در صفحه بعد گزینه add friends را بزنید در صفحه add friends  روی گزینه added me بزنید وقتی روادامه مطلب ...

  تشخیص ایمو در گوشی های اندروید

  روش تشخیص اینکه چه کسی شماره ما را در گوشی خود زخیره دارد در گوشی های اندروید به صورت زیر است:

  • ایمو را در گوشی خود باز کنید
  • همانطور که در شکل زیر می بینید روی سه نقطه کلید کنید

  چه کسانی در ایمو شماره من را دارند

  • در صفحه بعد گزینه add friends را بزنید

  گزینه add friends در ایمو

  • در صفحه add friends  روی گزینه added me بزنید

  گزینه added me ایمو

  • وقتی روی گزینه بالا کلیک کردید می توانید کسانی که شما را در ایمو اد کرده اند را ببینید.

  تشخیص ایمو در گوشی های آیفون

  • ایمو را در آیفون خود باز کنید
  • روی گزینه سه نقطه مانند شکل زیر بزنید

  تشخیص ایمو در گوشی های آیفون

  • در صفحه بعد روی گزینه new contact بزنید

  • در صفحه بعد روی گزینه added me بزنید

  • حالا می توانید لیست افرادی که در ایمو شماره شما را ذخیره کرده اند را ببینید
  کوچک کردن
  • 8
 9. اگر غذا نخوريم تا چند روز زنده مي مانيم؟ آيا مي دانيد گرسنگی طولانی مدت و یا نبود غذا باعث مسمومیت خون، نارسایی چندگانه اندام‌ها و در نهایت مرگ می‌شود. . . . به نقل از الکوثر، پزشکان معتقدند فردی که از سلامتی برخوردار بوده و در سنین جوانی است، می‌تواند برای مدت زمانی بین ۳ تا ۸ روز از مصرف آب و تا ۸ادامه مطلب ...

  اگر غذا نخوریم تا چند روز زنده می مانیم؟

  آیا می دانید گرسنگی طولانی مدت و یا نبود غذا باعث مسمومیت خون، نارسایی چندگانه اندام‌ها و در نهایت مرگ می‌شود. . . .

  به نقل از الکوثر، پزشکان معتقدند فردی که از سلامتی برخوردار بوده و در سنین جوانی است، می‌تواند برای مدت زمانی بین ۳ تا ۸ روز از مصرف آب و تا ۸ هفته از مصرف غذا خودداری کند، به شرطی که محرومیت از غذا با محرومیت از آب همزمان نباشد.

  – اما این حکم در مورد همه افراد صدق نمی‌کند، زیرا برخی بسته به وضعیت جسمی و سلامتی ممکن است بیش از این مدت دوام آورند و برخی ممکن است در کمتر از این مدت جان خود را از دست دهند.

  عوامل مؤثر در تحمل گرسنگی

  این موضوع به چند عامل بستگی دارد، شاید مهمترین عامل، عامل روانی است که در اراده انسان نمایان می‌شود.

  – میزان چربی در بدن، دیگر عامل تعیین کننده در این زمینه است؛ هرچه حجم چربی در بدن بیشتر باشد، توانایی زنده ماندن اعتصاب کننده بیشتر است، زیرا بدن انسان قند‌ها، چربی‌ها و پروتئین‌ها را ذخیره می‌کند تا به او برای بقا در شرایط خطر کمک کند. در حالت گرسنگی، بدن ابتدا قند‌ها، سپس چربی‌ها و در نهایت پروتئین‌ها را مصرف می‌کند.

  – بدن در هشت ساعت نخست پرهیز از غذا گلوکز مصرف می‌کند و تقریباً هیچ تغییری در عملکرد سلول‌های بدن مشاهده نمی‌شود. سپس بدن تا ۴ ساعت بعد شروع به تجزیه گلوکز ذخیره شده در قالب گلیکوژن در کبد و عضلات می‌کند. پس از آن، علائم کمبود گلوکز ظاهر می‌شود.

  – با از بین رفتن گلیکوژن، بدن راهی غیر از گرفتن گلوکز از اسید‌های آمینه ندارد، زیرا سلول‌ها شروع به تجزیه ذخایر چربی موجود در زیر پوست می‌کنند تا اسید‌های چرب را به دست آورند و از آن‌ها به عنوان سوخت مستقیم استفاده کنند و از این طریق به گلیسیرین یا گلیسرول که می‌تواند به گلوکز تبدیل شود، دست یابند. این فرایند در سه روز نخست اعتصاب رخ می‌دهد و باعث ضعف و سستی بدن می‌شود.

  از جمله عواملی که بر توانایی جسم در تحمل خودداری از غذا تاثیر می‌گذارد، فرآیند متابولیسم است. متابولسم فرآیندی است که از طریق آن غذا به انرژی تبدیل می‌شود و با کاهش میانگین آن، تبدیل مواد غذایی ذخیره شده به انرژی کاهش می‌یابد، بنابراین بدن این مواد غذایی را برای مدت طولانی تری حفظ می‌کند و این بدان مفهوم است که مدت زمان طولانی تری بدون غذا زنده می‌ماند.

  آب و هوا نیز عنصر اثر گذار دیگری بر توانایی فرد برای زنده ماندن بدون غذاست، زیرا گرمای بالا به مفهوم کم آبی سریعتر بدن و سرما به مفهوم میزان متابولیسم بالاتر برای حفظ دمای بدن در نقطه طبیعی است.

  عوارض پرهیز از غذا خوردن

  پرهیز از غذا برای چند روز باعث ضعف، سرگیجه، اسهال مزمن، ناراحتی، عدم توانایی در تصمیم گیری، کاهش میل جنسی و ضعف در سیستم ایمنی بدن می‌شود. در صورت ادامه اعتصاب غذا، دستگاه‌های مختلف بدن به تدریج از کار می‌افتند و عوارض شدیدتری مانند توهم، اسپاسم عضلات و ضربان نامنظم قلب ظاهر می‌شود.

  اما خطرناک‌تر از گرسنگی ناشی از اعتصاب غذا، جبران مجدد بدن برای خوردن غذاست، به گونه‌ای که روند تغذیه مجدد نباید به طور ناگهانی انجام شود. زیرا چنین اقدامی می‌تواند با توجه به بروز اختلال عمده در نمک‌ها و مایعات بدن و همچنین اختلالات هورمونی، باعث بیماری و حتی منجر به مرگ شود؛ بنابراین، کسانی که بیش از ۵ روز بدون غذا بوده اند، باید تحت نظارت پزشک و از طریق کنترل عملکرد کلیه، کبد و ترکیبات خون و نیز انجام آزمایش‌های دقیق از سطح نمک‌های خون دوباره تغذیه را آغاز کنند.

  کوچک کردن
  • 1
 10. زندان بانگ کوانگ، تایلند   با زندان بانگ کوانگ تایلند آغاز می کنیم، با وجود این که ملقب به "هیلتون بانکوک" است، اما در حقیقت هیچ شباهتی با هتل ندارد. زندان بانگ کوانگ تایلند به شکنجه ی روزانه ی زندانیان شهرت دارد، شکنجه هایی که یک فرآیند روتین به شمار می روند. شرایط سخت و خطرناکی در بانگ کوانگ وجودادامه مطلب ...

  زندان بانگ کوانگ، تایلند

   زندان بانگ کوانگ، تایلند

  با زندان بانگ کوانگ تایلند آغاز می کنیم، با وجود این که ملقب به “هیلتون بانکوک” است، اما در حقیقت هیچ شباهتی با هتل ندارد. زندان بانگ کوانگ تایلند به شکنجه ی روزانه ی زندانیان شهرت دارد، شکنجه هایی که یک فرآیند روتین به شمار می روند. شرایط سخت و خطرناکی در بانگ کوانگ وجود دارد. زندان ها به غایت کوچک هستند و ده ها زندانی درون هر یک از انها در کنار یکدیگر انباشته شده اند. زندانیان تازه وارد تا سه ماه با زنجیرهایی که به پاهایشان بسته شده تردد می کنند. اما درباره ی غذا، جز از یک وعده ی غذایی اندک از برنج فراتر نمی رود، به همین دلیل زندانیان مجبورند با اموال و دارایی مخصوص خود غذا بخرند و همین کافی است تا فتیله ی جنگ و دعوا را درون زندان روشن کند.

  زندان سن کوئنتین، ایالات متحده ی آمریکا

   زندان سن کوئنتین، ایالات متحده ی آمریکا
  از ایالات متحده ی آمریکا همچنین زندان های دیگری هم در لیست بدترین زندان های جهان وجود دارد. زندان سن کوئنتین، قدیمی ترین زندان کالیفرنیا که در سال ۱۸۵۲ میلادی تأسیس شد و از آن زمان شاهد هزاران آشوب و درگیری های خشونت آمیز بوده که آخرین آن در سال ۲۰۰۶ میلادی بود؛ آشوب هایی که تا چند روز ادامه داشت و منجر به قتل چند زندانی و مجروح شدن ۱۰۰ تن دیگر گردید. دلیل این موضوع اغلب اختلافات نژادی و تعلق داشتن به گروه های مختلف با سبک های تبهکاری ناهمگون بوده است.

  زندان آلکاتراز، ایالات متحده ی آمریکا

   زندان آلکاتراز، ایالات متحده ی آمریکا

  دوباره به فهرست زندان های آمریکا باز می گردیم و به یکی از مشهورترین زندان های تاریخ می رویم. زندان آلکاتراز که بر روی بلندی های جزیره ای به نام آلکاتراز و در نزدیکی شهر لوس آنجلس قرار دارد. این زندان میزبان خطرناک ترین مجرمین جهان بوده است. زندانی برای ارتکاب جرائم برنامه ریزی شده و بدون برنامه. از جمله معروفترین حوادث زندان آلکاتراز به سال ۱۹۴۶ میلادی برمی گردد که صدها زندانی قصد داشتند تا از روی دیوارها و لا به لای حفاظ ها فرار کنند. تلاش برای فرار منجر به برخوردهای خشونت آمیزی شد تا جایی که به آن لقب “نبردهای آلکاتراز” را داده بودند. در سال ۱۹۶۳ میلادی زندان آلکاتراز به دلیل بدنامی بیش از اندازه و هزینه های سنگینی که برای حکومت آمریکا داشت، بسته شد. از آن زمان تاکنون آلکاتراز به یک جاذبه ی گردشگری در آمریکا تبدیل شده است.

  زندان لاسابانیتا، ونزوئلا

   زندان لاسابانیتا، ونزوئلا

  زندان لاسابانیتا در ونزوئلا نه تنها در فهرست بدترین و بدنام ترین زندان های دنیا قرار دارد بلکه یکی از خونبارترین مکان های دنیا است، زیرا در طول دهه های مختلف شاهد خشونت هایی بوده که صدها زندانی را به کام مرگ کشیده است.

  درگیری های لاسابانیتا

  از جمله شدیدترین درگیری های لاسابانیتا به سال ۱۹۹۴ میلادی برمی گردد که ۱۰۸ زندانی کشته شدند. آخرین شرارت های خونین زندانیان به در سال ۲۰۰۰ میلادی بود که ۲۰۰ نفر کشته و ۶۲۵ نفر از زندانیان زخمی شدند.
  لاسابانیتا فقط گنجایش ۱۵ هزار زندانی را دارد، اما بیش از ۲۵ هزار زندانی در ان جای داده می شوند که از خطرناک ترین اشرار دنیا هستند.

  کوچک کردن
  • 0