1. نحوه ثبت نام در برنامه آموزش انگلیسی روسیه الزامات پذیرش و مهلت پذیرش درخواست برنامه های متوسط انگلیسی بستگی به دانشگاه ، برنامه و تخصص دارد که البته شرایط مشترکی هم برای پذیرش در دانشگاه ها و تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد. لازم به ذکر است که در برخی از دانشگاه ها برای متقاضیان برنامه های کارشناسیادامه مطلب ...

  نحوه ثبت نام در برنامه آموزش انگلیسی روسیه

  الزامات پذیرش و مهلت پذیرش درخواست برنامه های متوسط انگلیسی بستگی به دانشگاه ، برنامه و تخصص دارد که البته شرایط مشترکی هم برای پذیرش در دانشگاه ها و تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد.
  لازم به ذکر است که در برخی از دانشگاه ها برای متقاضیان برنامه های کارشناسی ارشد نیازی به امتحان زبان انگلیسی ندارند و آنها باید رزومه کاری ، نمونه کارها و مقالات منتشر شده خود را ارائه دهند و یک مصاحبه تلفنی یا اسکایپ با زبان انگلیسی داشته باشند.
  اگر به تحصیل در روسیه در دانشگاه های انگلیسی زبان علاقه مند هستید جهت تقویت زبان انگلیسی می توانید برای یافتن سریع برنامه آموزشی مناسب از مطالعه در ابزار جستجوی روسیه استفاده کنید.
  سطح تحصیلات و زبان آموزش ( انگلیسی ) را انتخاب کنید ، شرح هر برنامه حاوی اطلاعات بسیار مفیدی است و هزینه تحصیل را نیز نشان می دهد . کارکنان دانشگاه ها ظرف ده روز کاری به شما پاسخ خواهند داد.
  تحصیل در روسیه

  هزینه های تحصیل در روسیه

  تحصیل در روسیه مستلزم پرداخت شهریه است اما در مقایسه با کشورهای غربی ، با توجه به سیاست دولت روسیه برای پرداخت هزینه های تحصیل برای شهروندان خارجی ، تحصیل در روسیه برای دانشجویان بین المللی کاملا مقرون به صرفه است.

  رشته انتخابی و مقطعی که قصد تحصیل در آن را دارید بسیار در میزان شهریه پرداختی موثر بوده و تحصیل در دانشگاه های دولتی به مراتب کمتر از دانشگاه های خصوصی ست و دولت بودجه ویژه ای را به آن اختصاص می دهد.

  اما دقت داشته باشید که هزینه تحصیل در مسکو و سن پترزبورگ از دیگر شهر ها بیشتر است و رشته هایی مانند پزشکی و یا دندانپزشکی بیشترین میزان شهریه را در میان تمام دروس تحصیلی شامل می شوند.

  تحصیل در این کشور می تواند از دوره پادفک آغاز گردد که فقط برای کسانی که تحت بورس تحصیلی دولتی ثبت نام می کنند رایگان است و برای سایر دانشجویان شهریه ای جدا از مخارج دانشگاه داشته و هزینه آن بسته به کالج یا دانشگاه انتخابی تان در محدوده قیمت ۱۰۰۰ دلار تا ۴۰۰۰ دلار متفاوت خواهد بود.

  لازم به ذکر است که حتی اگر از طریق دانشگاه های دولتی و یا بورسیه تحصیلی در روسیه تحت عنوان تحصیل رایگان پذیرش گرفته باشید و در آزمون نهایی نمره حد نصاب کسب نکنید ، در شروع مجدد برای تحصیل دوره پادفک در روسیه ، هزینه ها بر عهده خودتان خواهد بود.
  کوچک کردن
 2. اگر در مورد سازگاری معامله‌گری موبایل با سبک معاملاتی خود نگران هستید، به موارد زیر توجه کنید: اسکالپینگ انجام اسکالپ تمام‌وقت با موبایل توصیه نمی‌شود. اسکالپینگ شیوه معاملاتی بسیار سختی است و ورودی و خروجی زیادی دارد. می‌توان با استفاده از تلفن همراه تعداد کمی پوزیشن معاملاتی ایجاد کرد، اما استفادهادامه مطلب ...

  اگر در مورد سازگاری معامله‌گری موبایل با سبک معاملاتی خود نگران هستید، به موارد زیر توجه کنید:

  • اسکالپینگ

  انجام اسکالپ تمام‌وقت با موبایل توصیه نمی‌شود. اسکالپینگ شیوه معاملاتی بسیار سختی است و ورودی و خروجی زیادی دارد. می‌توان با استفاده از تلفن همراه تعداد کمی پوزیشن معاملاتی ایجاد کرد، اما استفاده از آن به‌عنوان دستگاه اسکالپینگ محدود است. در طولانی‌مدت، ساعت‌های طولانی برای انجام معامله در یک صفحه‌نمایش کوچک موبایل، صرف نخواهید کرد. تبلت نیز دستگاه مناسبی است اما معامله گران به کیبورد نیاز دارند تا شورت کات داشته باشد و امکان ورود و خروج به معاملات در کسری از ثانیه وجود داشته باشد. پیش از تصمیم‌گیری برای انجام معامله اسکالپ بر روی موبایل کاملاً بیندیشید.

  • معاملات روزانه تنها در صورتی مناسب موبایل هستند که تعداد آن‌ها زیاد نباشد. در این نوع معاملات نیز اگر تعداد ورودی‌ها و خروجی‌ها زیاد باشد استفاده از موبایل کارایی مناسبی ندارد.
  • معاملات سوئینگ:

  موبایل وسیله مناسبی برای انجام این سبک معامله‌گری است زیرا امکان طراحی و انجام معاملات زیاد را فراهم می‌کند.

  • خرید و نگهداری:

  نظارت بر پوزیشن های بلندمدت در این روش همچون معاملات سوئینگ بر روی موبایل به‌خوبی انجام می‌شود؛ اما آیا واقع برای بررسی هرچند وقت یک‌بار معاملات به موبایل نیاز است. تصمیم‌گیری در این مورد به شما بستگی دارد.

  همان‌گونه که مشاهده می‌کنید، معامله‌گری با موبایل برای همه سبک‌های معاملاتی مناسب نیست. برای معاملات سریع و زیاد، موبایل یا تبلت محدودیت‌های زیادی دارند؛ اما اگر یک معامله‌گر سوئینگ هستید، این روش برای شما مناسب است.

  ریسک‌های استفاده از ترید با گوشی:

  انجام معاملات با موبایل ریسک‌های زیادی به همراه ندارد، اما باید به بعضی موارد توجه کرد:

  • معامله بی‌رویه:

  زمانی که موبایل در اختیار داشته باشید، دائم وسوسه می‌شوید تا پوزیشن های خود، بازار یا آخرین اخبار را بررسی کنید. به‌این‌ترتیب، دو نوع ریسک وجود خواهد داشت، اول ریسک معاملات بی‌شمار و دیگری ریسک انجام نشدن معاملات (نرسیدن به سوددهی یا حد ضرر). زمانی که به‌راحتی و تنها با دست کردن در جیب خود بتوانید به معامله‌گری دسترسی داشته باشید، ترس و طمع دو دشمن معامله‌گر بروز می‌کنند.

  • خطاهای معاملاتی:

  انجام معاملات شلوغ به دلیل اینکه نیاز به استفاده زیاد از انگشتان شما دارند ممکن است سبب بروز ورودی‌های اشتباه یا ناخواسته شوند.

  • تصادفات:

  به نظر احمقانه می‌رسد اما تصور کنید. در حال رانندگی هستید، به رادیو گوش می‌دهید و ناگهان می‌شنوید که اتفاق مهمی در مورد یکی از سهام موردعلاقه شما روی‌داده است. بااینکه در حال رانندگی هستید وسوسه می‌شوید تا موبایل خود را بردارید و از پوزیشن خارج شوید. با این کار بر روی ایمنی خود و دیگران ریسک کرده‌اید.

  • امنیت:

  اگر موبایل شما یا اپلیکیشن معاملاتی به‌راحتی در دسترس قرار دارند، به دلیل اینکه به‌اندازه کافی امنیت برقرار نشده است و پسورد یا تشخیص هویت مناسبی تعریف نکرده‌اید، هم می‌توانند به گوشی شما دسترسی پیدا کنند و به معامله‌گری بپردازند. حتماً قصد خرابکاری نیاز نیست، حتی یک بچه کوچک نیز می‌تواند وارد حساب شما شود و در حساب معاملاتی شما خرابی به بار آورد.

  • شبکه در دسترس نباشد:

  اگر در منطقه‌ای حضور دارید که اینترنت ضعیف یا موجود نباشد، نمی‌توانید هیچ‌گونه معامله‌ای انجام دهید.

  اگر در انجام معاملات اصولی را رعایت کنید و به ورودی‌ها و خروجی‌های معاملات دقت کنید، بیشتر این ریسک‌ها تحت کنترل شما هستند. اگر از معامله‌گری در هنگام رانندگی خودداری کنید و موبایل خود را ایمن‌سازید، مشکلی پیش نخواهد آمد و می‌توانید از تمام مزایای معامله‌گری با موبایل لذت ببرید.

  بهترین اپلیکیشن‌های ترید با گوشی در سال ۲۰۲۱:

  • TD Ameritrade: بهترین اپلیکیشن
  • Robinhood: بهترین برای معاملات کم‌هزینه
  • Interactive brokers: بهترین برای معامله گران باسابقه
  • Acorns: مناسب برای مبتدیان
  • IG: مناسب برای معامله گران CFD
  • Stockpile: مناسب برای کودکان، نوجوانان و خانواده‌ها
  • Stash: مناسب برای شروع
  • E*Trade: مناسب برای معامله گران آپشن

  باید اپلیکیشنی پیدا کنید که با نیازهای شما سازگاری بیشتری دارد. با توجه به اینکه چه نوع معامله‌گری هستید، پاسخ متفاوت است و گزینه‌های زیادی برای انتخاب در اختیار دارید. در ادامه به معرفی بهترین اپلیکیشن های معاملاتی موبایل می‌پردازیم:

  TD Ameritrade: بهترین اپلیکیشن

  این اپ یکی از بهترین اپلیکیشن هایی است که موردتوجه بهترین کارگزاران ایالات‌متحده قرارگرفته است.

  در این اپلیکیشن قیمت‌های لحظه‌ای در اختیار شما قرار دارند و نمودارهای ادغام‌شده با اندیکاتورها را ارائه می‌کند؛ بنابراین می‌توانید هشدارهای قیمت را تنظیم کنید و به واچ لیستی که با دیگر پلتفرم‌های TD Ameritrade همگام می‌شود دسترسی پیدا کنید. این اپلیکیشن بسیار کامل است.

  همچنین می‌توانید دسترسی دائم به اخبار بازار، گزارش تحلیلگران، اخبار روزانه و تحقیقات صورت گرفته داشته باشید تا مهارت‌های معاملاتی خود را تقویت کرده و فرصت‌های احتمالی برای سرمایه‌گذاری را شناسایی کنید.

  TD Ameritrade همچنین معاملات آنلاین بدون پرداخت کمیسیون را معرفی کرده است که در مورد سهام، ETF ها و آپشن های موجود در بازار بورس آمریکا است. برای معاملات آپشن کارمزد ۶۵/۰ دلار برای هر قرارداد به کار می‌رود. کمیسیون ۹۵/۶ دلار برای معاملات مربوط به سهام خارج از بورس (OTC) می‌شود که در بازار بورس آمریکا عنوان نشده‌اند.

  TD Ameritrade بر روی تمامی پلتفرم‌های اصلی (اندروید، iOS)، گوشی‌ها و تبلت ها موجود است، همچنین می‌توانید از اپل واچ خود معامله انجام دهید.

  راهنمایی برای اینکه در سرمایه‌گذاری‌های خود در بازار به‌روز باشید.

  لینک اپلیکیشن: TD Ameritrade

  Robinhood: مناسب برای معاملات کم‌هزینه

  Robinhood: مناسب برای معاملات کم‌هزینه

  این اپلیکیشن در بخش معاملات کم‌هزینه پیشرو است. Robinhood معاملات بدون کمیسیون را درزمینهٔ سهام، صندوق‌های پوشش ریسک و حتی آپشن ها همراه با Robinhood Financial فراهم می‌کند.

  همچنین می‌توانید پاره سهم‌هایی (Fractional Shares) خریداری کنید تا بتوانید در هزاران سهام با حداقل ۱ دلار سرمایه‌گذاری کنید.

  Robinhood معامله‌گری در رمزارزها از طریق Robinhood Crypto را ممکن می‌سازد و میزان کمیسیون صفر است.

  لینک: Robinhood

  Interactive Brokers: بهترین برای معامله گران باسابقه

  Interactive Brokers: بهترین برای معامله گران باسابقه

  Interactive Brokers در دنیای معاملات یک غول است. مؤسسات پیشرو، صندوق‌های پوشش ریسک یا شرکت‌های معامله‌گری انحصاری سال‌ها از خدمات این اپلیکیشن استفاده کرده‌اند. اگر شما یک معامله‌گر باتجربه هستید که حجم معاملاتی زیادی دارد، بیش از Interactive Broker عملکرد رقابتی و هزینه نخواهید داشت.

  این اپلیکیشن قدرتمند است و بسیار ایمن شده است. همچنین عملکرد آن مشابه وب‌سایت است با توانایی کامل سفارش دهی و وجود اسکنرها و پیام‌های هشداری که معامله گران فعال انتظار دارند.

  علاوه بر اپلیکیشن موبایل، به کارگاه معامله گران Interactive Brokers (IB TWS) نیز دسترسی خواهید داشت.

  جنبه منفی این اپلیکیشن این است که ساخت یک حساب زمان زیادی می‌برد و دشوار است.

  لینک: Interactive Brokers

  Acorns: مناسب برای سرمایه‌گذاری‌های خرد

  Acorns: مناسب برای سرمایه‌گذاری‌های خرد

  Acorns یک پلتفرم robo-advisor بومی مخصوص موبایل است. در اصل با استفاده از Acorns سرمایه‌گذاری خرد انجام می‌دهید، پس درصورتی‌که مبتدی هستید این اپلیکیشن برای شما مناسب است.

  Acorns به‌صورت خودکار امکان کنار گذاشتن باقی‌مانده پول خریدهای روزانه را با فعال کردن گزینه Round-Ups خودکار، برای شما فراهم می‌کند.

  بخش دیگری به شما کمک می‌کند تا در آینده بهتر بتوانید با Acorns کارکنید، بهترین روش پس‌انداز برای بازنشستگی.

  همچنین بخش آموزشی خوبی دارد که به شما می‌آموزد چگونه بامطالعه مقاله‌ها و ویدئوهای ساده تهیه‌شده توسط کارشناسان مالی سود به دست آورید.

  لینک: Acrons

  IG: مناسب برای معاملات CFD

  IG: مناسب برای معاملات CFD

  CFD ها قراردادهای ما به تفاوت (Contracs for Differences) هستند. CFD ها محصولات لوریج شده‌ای هستند که روش مقرون‌ به‌صرفه‌ای برای انجام معامله هزاران بازار در سراسر جهان و با شیوه‌ای انعطاف‌پذیر ارائه می‌کنند.

  IG اولین تأمین‌کننده CFD در سطح جهان است که پلتفرمی بسیار شناخته‌شده و محبوب است.

  با IG می‌توان بیشتر اوراق بهادار را معامله کرد (با فرمت CFD): بازارهای بورس، فارکس، رمزارزها که پرتالی برای معاملات اجتماعی نیز دارند.

  لینک: IG

  Stockpile: مناسب برای بچه‌ها، نوجوانان و خانواده‌ها

  با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانید حداقل ۵ دلار سرمایه‌گذاری کنید. می‌توانید پاره سهم‌های بیش از ۱۰۰۰ سهم و EFT ها را خریداری کنید، بنابراین به‌جای خرید یک سهم کامل، می‌توانید هر مقداری که تمایل دارید خریداری کنید.

  ثبت‌نام رایگان است و کارمزدها بسیار کم هستند (۹۹ سنت در هر معامله). Stockpile نیازی به پرداخت کارمزدهای ماهیانه یا حداقل کارمزد ندارد، به همین دلیل برای مبتدیان مناسب است. همچنین در داخل اپلیکیشن درس‌های کوتاه سرگرم‌کننده‌ای وجود دارند که به کوچک‌ترها فرآیند سرمایه‌گذاری را می‌آموزند.

  کودکان و نوجوانان می‌توانند ۲۴ ساعت شبانه‌روز و هرروز هفته سهام خود را دنبال کنند و معاملات مورد تأیید شما را انجام دهند. همچنین می‌توانند لیست علاقه‌مندی‌های خود از سهام را تهیه کنند و با دوستان و افراد خانواده به اشتراک بگذارند.

  لینک: Stockpile

  کوچک کردن
 3. نکات مهم در مورد انتخاب قلاده مناسب برای توله سگ خرید قلاده برای توله ‌سگ کمی متفاوته. توله‌ها به سرعت در حال رشد هستن و لازمه موارد زیادی رو در نظر بگیرید. موقع خرید قلاده توله سگ به نکات زیر توجه کنید: قلاده‌ای بخرید که فضای کافی برای رشد توله داشته باشه و سایزشون قابل تغییر باشه. توله‌ها به ویژهادامه مطلب ...

  نکات مهم در مورد انتخاب قلاده مناسب برای توله سگ

  خرید قلاده برای توله ‌سگ کمی متفاوته. توله‌ها به سرعت در حال رشد هستن و لازمه موارد زیادی رو در نظر بگیرید.

  موقع خرید قلاده توله سگ به نکات زیر توجه کنید:

  • قلاده‌ای بخرید که فضای کافی برای رشد توله داشته باشه و سایزشون قابل تغییر باشه. توله‌ها به ویژه در چند ماه اول زندگی با سرعتی باورنکردنی بزرگ می‌کنن و چند سایز عوض می‌کنن.

  با این حال، از خرید قلاده خیلی بزرگ و گشاد برای توله سگ هم خودداری کنید.

  • درسته که باید تغییر سایزش در آینده رو مدنظر داشته باشید، اما قلاده خیلی گشاد هم مشکلات زیادی رو به دنبال داره. توله می‌تونه به راحتی قلاده رو از گردنش دربیاره و اونو بجوه. همچنین آموزش و تربیت توله با یه قلاده شل و ول عملا غیرممکن خواهد بود!
  • توله‌تون رو مرتب اندازه‌گیری کنید. هر توله مسیر رشد خودش رو داره و نمیشه تغییر سایزش رو دقیقا پیش بینی کرد. به همین دلیل حداقل هر ۲ هفته یکبار دور گردنش رو اندازه بگیرید و اگه قلاده قدیمی‌ش زیادی تنگ شده بود حتما یه قلاده بزرگتر براش بخرید.

  قلاده مناسب برای توله سگ

  قلاده مناسب برای توله سگ و سگهای مینیاتوری

  • قلاده کتفی برای توله سگ و نژادهای کوچک
  • به همراه بند قلاده ۱ متری
  • سبک، نرم و لطیف
  • رنگ بندی جذاب

   

  انتخاب بهترین بند قلاده

  انتخاب بهترین بند قلاده

  حالا که در مورد قلاده صحبت کردیم نوبت به انتخاب بند قلاده می‌رسه. بند قلاده هم به اندازه خودِ قلاده متنوع و مختلفه، اما حتما باید با نوع قلاده متناسب و هماهنگ باشه؛ مثلا برای یه قلاده زنجیری نمی‎تونید قلاده ظریف و نایلونی بخرید و به بند قلاده زنجیری نیاز دارید!

  اکثر قلاده‌ها همراه با بند مناسبشون فروخته می‌شن تا خرید برای صاحبان سگ راحتتر بشه.

  اندازه و طول بند قلاده هم فاکتور مهمیه که باید بهش توجه کنید. طول بند به جثه سگ، سبک زندگی خودتون و سگتون، میزان فعالیت و جنب وجوش سگ و … بستگی داره.

  به طور کلی طول استاندارد برای بند قلاده حدود ۲ متره. البته این روزها مدل‌های متنوعی از بند قلاده وجود داره؛ مثل بند قلاده جمع شو که با فشار دکمه، قفل باز میشه و می‌تونید بسته به موقعیت طول بند رو بلندتر یا کوتاهتر کنید.

  بند قلاده سگ فلکسی

  بند قلاده سگ flexi جمع شونده

  • بند قلاده جمع شو به طول ۵ متر
  • مناسب برای سگ‌های تا ۲۰ کیلوگرم
  • سیستم قفل سریع بند
  • دارای چراق قوه و کیسه مدفوع
  • قابلیت نصب لوازم جانبی مانند چراغ و محفظه پلاستیک و تشویقی
  • محصول فلکسی آلمان

   

  بند قلاده سگ flexi جمع شونده

  بند قلاده زنجیر سگ بزرگ

  • زنجیر قلاده سگ از جنس فولاد ضد برش و سایش تهیه شده و استحکام بسیار بالایی داره.
  • جنس حلقه زنجیر سر قلاده فولادیه و با co2 جوش داده شده.
  • دسته زنجیر از جنس چرم گاومیش درجه یک تهیه شده و برای در دست گرفتن خیلی راحت و مقاومه.
  کوچک کردن
 4. این مطلب رو هم من یکجا مطالعه کردم جالب بود و ازش استفاده کردم امیدوارم مفید باشه آموزش مدیتیشن به زبان ساده اولین چیزی که باید بدانید این است که آنچه ما در اینجا انجام می‌دهیم هدفش آگاهی از ذهن است، نه فرایندی که ذهن ما را به طرز جادویی از افکار بی شمار و بی پایانی که به طور مداوم در مغز ما فوران مادامه مطلب ...

  این مطلب رو هم من یکجا مطالعه کردم جالب بود و ازش استفاده کردم امیدوارم مفید باشه

  آموزش مدیتیشن به زبان ساده

  آموزش مدیتیشن به زبان ساده

  اولین چیزی که باید بدانید این است که آنچه ما در اینجا انجام می‌دهیم هدفش آگاهی از ذهن است، نه فرایندی که ذهن ما را به طرز جادویی از افکار بی شمار و بی پایانی که به طور مداوم در مغز ما فوران می کنند پاک کند. بلکه فقط تمرین می‌کنیم که توجه خود را به نفس خود بکشانیم و پس از آن که متوجه شدیم توجه مان به هم ریخته است، دوباره به تنفس برگردیم.

  1. راحت باشید و برای چند دقیقه آماده نشستن شوید. پس از متوقف کردن خواندن این مقاله، شما باید بر روی دم و بازدم طبیعی خود تمرکز کنید.
  2. روی تنفس خود تمرکز کنید. نفس خود را در کجا بیشتر احساس می کنید؟ در شکم؟ در بینی؟ سعی کنید توجه خود را روی دم و بازدم حفظ کنید.
  3. نفس خود را به مدت دو دقیقه دنبال کنید. یک نفس عمیق بکشید، شکم خود را منبسط کنید و سپس به آرامی نفس خود را بیرون دهید و با انقباض شکم بازدم خود را طولانی کنید.

  خوش برگشتی. چطور بود؟ چقدر طول کشید تا ذهن شما از تمرکز روی تنفس دور شود؟ آیا متوجه شدید چقدر ذهن شما مشغول است؟حتی بدون اینکه آگاهانه آن را به فکر کردن درباره چیز خاصی هدایت کنید؟ آیا قبل از بازگشت به خواندن این مطلب، متوجه شده اید که درگیر افکار خود شده اید؟

  حواس‌پرتی هایی که مانع ذهن آگاهی می‌شوند

  ما اغلب روایت های کوچکی در ذهن داریم که خودمان آگاهانه آن ها را انتخاب نکرده ایم، مانند: “چرا رئیس من می‌خواهد فردا با من ملاقات کند؟” “من باید دیروز به باشگاه می رفتم.” “باید قبض ها را پرداخت کنم” یا “وقت ندارم که یک جا بنشینم، باید به کارهایم برسم.”

  اگر این نوع حواس پرتی ها را تجربه کرده اید (همه ما هم تجربه می کنیم)، کشف مهمی کرده اید: به زبان ساده، این کار مغایر ذهن آگاهی است. این زمانی است که ما در سر خود، اجازه می دهیم افکار خودشان به اینور و آنور بروند. مثلاً در آینده یا گذشته کاوش می‌کنیم و اساساً در حال حاضر حضور نداریم. بیشتر ما اکثر اوقات در چنین حالت ذهنی ای زندگی می کنیم و اگر بخواهیم صادق باشیم بسیار ناراحت کننده است، درست است؟ اما لازم نیست اینطور باشد.

   

  کوچک کردن
 5. شاید برایتان این سوال پیش آمده باشد که یک نوازنده برای اینکه به سطح حرفه‌ای برسد، چند ساعت در روز با سازش تمرین می‌کند؟ نوازندگان حرفه‌ای یک قانون واحد دارند؛ قانون 10 هزارساعته.   روانشناسان در سراسر جهان به اندازه عمر یک انسان درگیر بحثی داغ درباره پرسشی بودند که بیشتر ما فکر می‌کردیم سال‌هاادامه مطلب ...

  شاید برایتان این سوال پیش آمده باشد که یک نوازنده برای اینکه به سطح حرفه‌ای برسد، چند ساعت در روز با سازش تمرین می‌کند؟ نوازندگان حرفه‌ای یک قانون واحد دارند؛ قانون ۱۰ هزارساعته.

   

  زمان مورد نیاز برای تمرین

  روانشناسان در سراسر جهان به اندازه عمر یک انسان درگیر بحثی داغ درباره پرسشی بودند که بیشتر ما فکر می‌کردیم سال‌ها پیش پاسخ داده شده است؛ اینکه آیا چیزی به نام استعداد ذاتی وجود دارد؟ پاسخ مشخص این است: بله. همانطور که همه بازیکن‌های «هاکی» به بازیکن حرفه‌ای تبدیل نمی‌شوند.

  تنها عده‌ای به سطح حرفه‌ای می‌رسند؛ آنهایی که استعداد ذاتی دارند. موفقیت، یعنی استعداد به علاوه آمادگی. اما مشکل این دیدگاه آن است که هرچه روانشناسان بیشتر به مشاغل افراد مستعد نگاه می‌کردند، کمتر به نظر می‌رسید که استعداد، در آن شغل تاثیرگذار بوده باشد و بیشتر آمادگی افراد موجب موفقیت‌شان در آن حرفه شده است.

  «ک. آندرس اریکسون» – روانشناس – و همکارش این سوال را مطرح کردند که یک ویلن‌زن از ابتدای به دست گرفتن ویلن تا تبدیل شدن به یک نوازنده حرفه‌ای، تاکنون چند ساعت تمرین کرده است؟

  آنها نوازندگان ویلن را به سه گروه تقسیم کردند؛ در گروه اول درخشان‌ترین نوازندگان قرار داشتند. در گروه دوم کسانی بودند که به عنوان نوازنده «خوب» مورد داوری قرار گرفتند. در گروه سوم دانشجویانی بودند که احتمال نمی‌رفت هرگز بتوانند به طور حرفه‌ای نوازندگی کنند و قصد داشتند در نظام مدرسه‌های دولتی به معلمان موسیقی تبدیل شوند.

  اریکسون به یک نتیجه جالب رسید. نوازندگان برجسته تا زمان رسیدن به ۲۰ سالگی، هر کدام مجموعا ۱۰ هزار ساعت تمرین کرده بودند. برعکس، هنرجویان «خوب» در کل ۸ هزار ساعت و معلمان موسیقی آینده مجموعا ۴ هزار ساعت تمرین کرده بودند. همین نتایج در مورد نوازندگان پیانو نیز تکرار شد.

  البته آنها نتوانستند، افراد «بیش از حد زحمتکش» را پیدا کنند؛ افرادی که سخت‌تر از دیگران برای نوازندگی تلاش کرده بودند اما نتوانسته بودند، یک پیانیست یا ویلن‌نواز خوب شوند. البته آدم‌های موفق، افرادی هستند که خیلی سخت تلاش می‌کنند.

  این عقیده که اجرای عالی یک کار پیچیده به میزان خاص و حساسی از تمرین احتیاج دارد، دوباره و دوباره در تحقیقات کارشناسان آشکار می‌شود. در واقع دانشمندان به چیزی رسیده‌اند که معتقدند عدد جادویی برای کسب مهارت واقعی این عدد است: ۱۰ هزار ساعت کار.

  تصویری که از این تحقیقات به دست می‌آید، آن است که ۱۰ ‌هزار ساعت تمرین برای رسیدن به سطحی از مهارت و تبدیل شدن به یک کارشناس سطح جهانی در هر کاری، لازم است. در بررسی‌های پی‌ در پی از نوازندگان موسیقی، بازیکنان بسکتبال، نویسندگان داستان‌های تخیلی، اسکیت‌بازان روی یخ، پیانیست‌های کنسرت‌های موسیقی، بازیکنان شطرنج، جانیان خطرناک و زیرک و غیره، این عدد بارها و بارها مطرح می‌شود.

  به نظر می‌رسد که مغز این مدت وقت لازم دارد تا همه چیزهایی را که نیاز دارد کاملا درک کند تا بداند چگونه به مهارت واقعی برسد.

  نکته جالب دیگر درباره ۱۰ هزار ساعت تمرین اینکه ۱۰ هزار ساعت واقعا وقت زیادی است. اما این تقریبا ناممکن است که شما به تنهایی بتوانید در سنین جوانی به این عدد برسید. شما باید والدینی داشته باشید که شما را تشویق و حمایت کنند. البته نباید مشکلات مالی نیز داشته باشید، زیرا اگر مجبور باشید برای امرار معاش شغل نیمه وقتی هم بگیرید،وقت زیادی در روز باقی نمی‌ماند که بتوانید به اندازه کافی تمرین کنید. در واقع بیشتر مردم می‌توانند به آن عدد برسند تنها در صورتی که خود را با یک برنامه خاص تطبیق دهند.

  پی‌نوشت: این متن از کتاب «تافته‌های جدا بافته: داستان موفقیت»، نوشته ملکوم گلدول، ترجمه‌ی میترا معتضد برداشته شده است.

  کوچک کردن
 6. هشت پا و خرچنگ نعل اسب با خون آبی در آب‌های بسیار سرد، خون غنی از هموگلوبین می‌تواند به طور خطرناکی غلیظ شود. به همین دلیل، موجوداتی که در چنین شرایطی زندگی می‌کنند، گلبول قرمز ندارند، مانند ماهی تمساح یخی، که هیچ درصدی از گلبول‌های قرمز ندارند، که باعث می‌شود خون آن‌ها کاملا شفاف و بی رنگ شود!ادامه مطلب ...

  هشت پا و خرچنگ نعل اسب با خون آبی

  در آب‌های بسیار سرد، خون غنی از هموگلوبین می‌تواند به طور خطرناکی غلیظ شود. به همین دلیل، موجوداتی که در چنین شرایطی زندگی می‌کنند، گلبول قرمز ندارند، مانند ماهی تمساح یخی، که هیچ درصدی از گلبول‌های قرمز ندارند، که باعث می‌شود خون آن‌ها کاملا شفاف و بی رنگ شود!

  حیواناتی با خون های رنگارنگ

   

  بسیاری از موجودات خوشه دار از پروتئینی برای جایگزینی هموگلوبین به نام هموسیانین استفاده می‌کنند. هر دو پروتئین قادر به انتقال اکسیژن هستند. برخلاف هموگلوبین، هموسیانین به مس متصل می‌شود و نه آهن و باعث تغییر رنگ خون به جای قرمز به آبی می‌شود.

  حیواناتی با خون های رنگارنگ + عکس

   

  لیست ارگانیسم‌های وابسته به هموسیانین طولانی است و شامل عنکبوت‌ها، عقرب‌ها و برخی از نرم تنان مانند هشت پا است. از آنجا که خرچنگ نعل اسب یک خرچنگ کاملاً پیشرفته نیست، بلکه یک خانواده عنکبوت است، همچنین دارای خون آبی است که سرشار از هموسیانین است.

  کوچک کردن
 7. روش تبدیل سیم‌کارت اعتباری به سیم‌کارت دائمی ایرانسل درخواست خود را می‌توانید به یکی از روش‌های زیر ثبت کنید:   استفاده از نسخه موبایل اپلیکیشن ایرانسل‌من منوی سمت راست > خدمات سیم‌کارت > تبدیل سیم‌کارت به دائمی استفاده از نسخه وب اپلیکیشن ایرانسل‌من شماره‌گیری کد #۷۰* یا #۹*۱*۵۵۵* مراجعهادامه مطلب ...

  روش تبدیل سیم‌کارت اعتباری به سیم‌کارت دائمی ایرانسل

  تبدیل سیم‌کارت اعتباری به سیم‌کارت دائمی ایرانسل

  درخواست خود را می‌توانید به یکی از روش‌های زیر ثبت کنید:

   

  منوی سمت راست > خدمات سیم‌کارت > تبدیل سیم‌کارت به دائمی

  اگر در حسابتان مبلغ کافی داشته باشید، پس از شماره‌گیری کد یا اقدام از طریق اپلیکیشن هزینه تبدیل سیم‌کارت اعتباری به دائمی از اعتبار سیم‌کارت شما کسر می‌شود.

  اگر تمایل داشته باشید یا مبلغ اعتبارتان کافی نباشد، می‌توانید هزینه تبدیل سیم‌کارت اعتباری به سیم‌کارت دائمی را از حساب بانکی خود پرداخت کنید.

  منبع: سایت ایرانسل

  کوچک کردن
 8. دانش پژوهان عزیز، یکی از مهارت های پرکاربرد که در بسیاری از پروژه ها مورد استفاده قرار می گیرد، مهارت نحوه کار با میکروسکوپ نوری است که در زیر توضیحاتی در مورد آن ارائه می شود.   میکروسکوپ وسیله پرکاربردی در انجام بسیاری از پروژه ها می باشد. میکروسکوپ در بررسی موجودات و ذرات ریز به ما کمک می کنادامه مطلب ...

  دانش پژوهان عزیز، یکی از مهارت های پرکاربرد که در بسیاری از پروژه ها مورد استفاده قرار می گیرد، مهارت نحوه کار با میکروسکوپ نوری است که در زیر توضیحاتی در مورد آن ارائه می شود.

   

  میکروسکوپ وسیله پرکاربردی در انجام بسیاری از پروژه ها می باشد. میکروسکوپ در بررسی موجودات و ذرات ریز به ما کمک می کند.

  نحوه کار با میکروسکوپ نوری

  میکروسکوپ ها انواع مختلف دارند. رایج ترین نوع میکروسکوپ که حتماً تا به حال با آن بر خورد داشته اید میکروسکوپ نوری می باشد. اجزاء یک میکروسکوپ نوری در شکل زیر نشان داده شده اند:

  کار با میکروسکوپ نوری

  که در شکل فوق:

  ۱: عدسی چشمی

  ۲: بازو

  ۳: عدسی شیئی

  ۴: صفحه

  ۵: گیره های لام گیر

  ۶: پیچ تنظیم

  ۷: پیچ تنظیم دقیق

  ۸: منبع موتور

  ۹: پایه اصلی

  ۱۰: دیافراگم

  می باشند.

  برای مشاهده یک نمونه میکروسکوپی باید ابتدا میکروسکوپ را طوری روی میز قرار دهید که بازوی آن به سمت شما و صفحه آن به سمت مقابل باشد. در اولین گام، صفحه گردان عدسی های شیئی را بچرخانید تا ضعیف ترین عدسی در امتداد عدسی چشمی قرار گیرد. حال از عدسی چشمی نگاه کنید و سپس توسط دیافراگم میزان نور را به نحوی تنظیم کنید که نور مناسب شود ولی زیاد و زننده نباشد.

  حال نمونه میکروسکوپی را در زیر گیره های مخصوص لام قرار دهید و پیچ تنظیم را آنقدر بچرخانید تا عدسی چشمی ضعیف در فاصله ۱ سانتی متری نمونه بایستد. حال از درون چشمی میکروسکوپ نگاه کنید و پیچ تنظیم را آنقدر بچرخانید تا تصویر واضح شود. برای تنظیم میکروسکوپ و واضح شدن تصویر می توانید از پیچ تنظیم دقیق نیز استفاده نمایید. در صورتی که بخواهید بزرگنمایی بیشتر شود ابتدا توسط پیچ تنظیم فاصله عدسی شیئی را با نمونه میکروسکوپی افزایش داده و سپس عدسی شیئی را بچرخانید و عدسی قوی تر را در امتداد عدسی چشمی قرار دهید و مجدداً میکروسکوپ را تنظیم کنید.

  تصویر میکروسکوپ

  توجه کنید که هیچ گاه اجازه ندهید عدسی شیئی با نمونه میکروسکوپی تماس پیدا کند. عدسی ها را همیشه با پارچه های مخصوص لنز تمیز نمایید. برای مشاهده اجسام در زیر میکروسکوپ نیز همیشه از ضعیف ترین عدسی شروع نمایید و به سمت عدسی های قوی تر بروید.

  بخش پژوهش های دانش آموزی تبیان – تهیه: پوریا میرعشقی

  تنظیم : نسرین صادقی

  منبع: سایت تبیان

  کوچک کردن
 9. رفع مشکل کندی سیستم و بالا بردن سرعت کامپیوتر با حذف برنامه های نصب شده برنامه های نصب شده و افزونه هایی که در مرورگر های مختلف به کار می برید مهم ترین بخش هایی هستند که کامپیوتر را کند می کنند یا اصطلاحا نفس آن را می گیرند؛ چرا که برای بارگذاری آن ها منابع بیش تری در سیستم مورد استفاده قرار می گیردادامه مطلب ...

  رفع مشکل کندی سیستم و بالا بردن سرعت کامپیوتر با حذف برنامه های نصب شده

  برنامه های نصب شده و افزونه هایی که در مرورگر های مختلف به کار می برید مهم ترین بخش هایی هستند که کامپیوتر را کند می کنند یا اصطلاحا نفس آن را می گیرند؛ چرا که برای بارگذاری آن ها منابع بیش تری در سیستم مورد استفاده قرار می گیرد.

  زمانی که می خواهید برنامه جدیدی را روی سیستم نصب کنید یک بار دیگر فکر کنید. آیا حتما باید این نرم افزار نصب شود؟ نسخه های آنلاین آن در دسترس نیست که بتواند جای این برنامه را در کامپیوتر پر کند؟ نسخه پرتابل یا قابل حمل که نیاز به نصب ندارد چه طور؟

  حتی اگر لازم است قطعا تعداد زیادی برنامه یا پلاگین را نصب نمایید به صورت دوره ای فولدر آن ها را بررسی کنید. گاهی در برخی از مرورگر ها مثل کروم توسط همین پلاگین ها فایل های بیهوده ذخیره می شود که خطاهای زیادی را ایجاد می کنند. اگر نهایتا لازم شد برنامه ها را نصب کنید از حافظه هارد به جای حافظه داخلی سیستم استفاده کنید.

  حذف برنامه های نصب شده

  رفع کندی سیستم و افزایش سرعت با غیر فعال کردن Auto-start

  برخی از برنامه ها به محض روشن شدن ویندوز یا مک بالا می آیند و شروع به کار می کنند. به این معنا که سیستم زمان بیش تری را برای اجرا تمام برنامه ها نیاز دارد و بنابراین با افت سرعت عملکرد کامپیوتر مواجه می شوید. یکی از معایب روشن نگه داشتن کامپیوتر و لپ تاپ در تمام روز نیز همین اجرا خودکار برنامه ها و اشغال CPU می باشد.

  برای غیرفعال کردن auto-start وارد تب Startup در Task Manager ویندوز شوید. کاربران مک نیز همین بخش را در Users & Groups in که زیرمجموعه Preferences می باشد مشاهده خواهند کرد. در یک نگاه کلی شاید auto-start برای آن دسته از برنامه هایی که بیش تر با آن ها سر وکار داریم خیلی مفید و کاربردی باشد؛ اما باگ ها و خطاهای موجود در تک تک برنامه ها در مجموع زمان و منابع زیادی را برای برطرف شدن می طلبند و شما این فرآیند را با کند شدن سرعت کامپیوتر خود احساس خواهید کرد.

  غیر فعال کردن Auto-start

  رفع مشکل پایین آمدن سرعت کامپیوتر با افزایش امنیت سیستم

  یکی دیگر از عواملی که موجب کند شدن کامپیوتر می شود بارگذاری برنامه های مخرب یا بدافزارهای موجود در محیط  سیستم عامل می باشد. حتی اکستنشن های مرورگر نیز دیتا تبلیغاتی را در طول جستجو جمع آوری می کنند که به خودی خود باعث کاهش سرعت کامپیوتر می شوند. همان طور که در ترفند اول توضیح دادیم به همین دلیل است که توصیه می شود در نصب برنامه ها دقت داشته باشید.

  البته بدافزار ها هم می توانند به صورت خودکار وارد سیستم شوند. دانلود و نصب برنامه های رایگان غیر معتبر نیز ممکن است باعث ورود ویروس ها به کامپیوتر و لپ تاپ شما باشد و برای سیستم مشکل ساز شود؛ استفاده برنامه های شناخته شده و دانلود آنها از مراجع معتبر و حتی خرید نسخه اصلی آنها می تواند شما را برای همیشه در برابر عوامل مخرب ضد گلوله کند!

  افزایش امنیت سیستم

  رفع مشکل پایین آمدن سرعت لپ تاپ و کامپیوتر با آپدیت مداوم

  ممکن است همیشه بروزرسانی بلافاصله سیستم چندان قابل اعتماد نباشد ! اما به طور کلی بروزرسانی بخش های مختلف در سیستم عامل سلامت سیستم شما را به چند دلیل تامین می کند: کدهای نرم افزار با به روزرسانی بهینه می شود، باگ های احتمالی که در کند شدن سرعت کامپیوتر نقش دارند برطرف خواهند شد و سرانجام سازگاری سیستم شما با انواع نرم افزارها بیش تر می شود.

  اگر سیستم عامل هم به صورت دوره ای آپدیت شود احتمال بروز خطا های ناشی از کرش و کاهش سرعت ویندوز یا مک کاهش پیدا می کند. برای فعال کردن به روزرسانی خودکار ویندوز از بخش Update & security اقدام کنید. معادل این قسمت در سیستم عامل مک بخش App Store است. به App Store وارد شده و روی تب Updates کلیک نمایید.

  آپدیت سیستم

  رفرش و ریست ویندوز برای بالا بردن سرعت و رفع مشکل پایین بودن سرعت کامپیوتر

  در اغلب موارد ریست کردن ویندوز و بازگشت به تنظیمات کارخانه برای ارتقا و بهبود اجرا بخش های مختلف جوابگو است. شاید تا چندی پیش ریست کردن با توجه به حذف تمام اطلاعات و برنامه ها برای کاربران تا حدودی ترستاک بود؛ اما در نسخه های جدید تر ویندوز و مک کاربران می توانند بدون از دست دادن اطلاعات خود سیستم را یک بار به صورت کامل زیر و رو کنند و تمام مشکلات و باگ های موجود که باعث کندشدن کامپیوتر شدند را شناسایی نمایند.

  ریست بدون از بین رفتن اطلاعات در قسمت Update & security ویندوز و در مک با ابزار Disk Utility قابل تنظیم خواهد بود. جهت دسترسی به ابزار Disk Utility یک بار سیستم را ری استارت کنید و همزمان کلید های Cmd+R را با هم بفشارید.

  کوچک کردن
 10. امید حاجیلی ۸ فروردین، مهدی جهانی ۹ فروردین، روزبه بمانی ۱۰ فروردین، گروه استاد اسداللهی ۱۱ فروردین، رضا یزدانی ۱۲ فروردین، گروه رستاک ۱۳ فروردین، حمید عسگری ۱۴ فروردین، گروه گیل و آمارد (ناصروحدتی) ۱۵ فروردین، مهدی یغمایی ۱۶ فروردین، گروه ژوانا (سعدالله نصیری) ۱۷ فروردین، حمید حامی ۱۸ فروردین، لیانادامه مطلب ...

  امید حاجیلی ۸ فروردین، مهدی جهانی ۹ فروردین، روزبه بمانی ۱۰ فروردین، گروه استاد اسداللهی ۱۱ فروردین، رضا یزدانی ۱۲ فروردین، گروه رستاک ۱۳ فروردین، حمید عسگری ۱۴ فروردین، گروه گیل و آمارد (ناصروحدتی) ۱۵ فروردین، مهدی یغمایی ۱۶ فروردین، گروه ژوانا (سعدالله نصیری) ۱۷ فروردین، حمید حامی ۱۸ فروردین، لیان بوشهر ۱۹ فروردین، سینا سرلک ۲۰ فروردین، اشوان (اشکان خدابنده لو) ۲۱ فروردین بدون حضور تماشاگر و پخش به صورت آنلاین از طریق سایت http://www.TVA.IR از ساعت ۲۱ به روی صحنه خواهند رفت.

  گفتنی است باتوجه به شیوع بیماری کرونا در کشور، این اجرا‌ها به منظور نشاط بخشی و رعایت حال شهروندان طراحی و اجرا شده است.

  کوچک کردن