یک سوال Latest سوالات

 1. اگر در مورد سازگاری معامله‌گری موبایل با سبک معاملاتی خود نگران هستید، به موارد زیر توجه کنید: اسکالپینگ انجام اسکالپ تمام‌وقت با موبایل توصیه نمی‌شود. اسکالپینگ شیوه معاملاتی بسیار سختی است و ورودی و خروجی زیادی دارد. می‌توان با استفاده از تلفن همراه تعداد کمی پوزیشن معاملاتی ایجاد کرد، اما استفادهادامه مطلب ...

  اگر در مورد سازگاری معامله‌گری موبایل با سبک معاملاتی خود نگران هستید، به موارد زیر توجه کنید:

  • اسکالپینگ

  انجام اسکالپ تمام‌وقت با موبایل توصیه نمی‌شود. اسکالپینگ شیوه معاملاتی بسیار سختی است و ورودی و خروجی زیادی دارد. می‌توان با استفاده از تلفن همراه تعداد کمی پوزیشن معاملاتی ایجاد کرد، اما استفاده از آن به‌عنوان دستگاه اسکالپینگ محدود است. در طولانی‌مدت، ساعت‌های طولانی برای انجام معامله در یک صفحه‌نمایش کوچک موبایل، صرف نخواهید کرد. تبلت نیز دستگاه مناسبی است اما معامله گران به کیبورد نیاز دارند تا شورت کات داشته باشد و امکان ورود و خروج به معاملات در کسری از ثانیه وجود داشته باشد. پیش از تصمیم‌گیری برای انجام معامله اسکالپ بر روی موبایل کاملاً بیندیشید.

  • معاملات روزانه تنها در صورتی مناسب موبایل هستند که تعداد آن‌ها زیاد نباشد. در این نوع معاملات نیز اگر تعداد ورودی‌ها و خروجی‌ها زیاد باشد استفاده از موبایل کارایی مناسبی ندارد.
  • معاملات سوئینگ:

  موبایل وسیله مناسبی برای انجام این سبک معامله‌گری است زیرا امکان طراحی و انجام معاملات زیاد را فراهم می‌کند.

  • خرید و نگهداری:

  نظارت بر پوزیشن های بلندمدت در این روش همچون معاملات سوئینگ بر روی موبایل به‌خوبی انجام می‌شود؛ اما آیا واقع برای بررسی هرچند وقت یک‌بار معاملات به موبایل نیاز است. تصمیم‌گیری در این مورد به شما بستگی دارد.

  همان‌گونه که مشاهده می‌کنید، معامله‌گری با موبایل برای همه سبک‌های معاملاتی مناسب نیست. برای معاملات سریع و زیاد، موبایل یا تبلت محدودیت‌های زیادی دارند؛ اما اگر یک معامله‌گر سوئینگ هستید، این روش برای شما مناسب است.

  ریسک‌های استفاده از ترید با گوشی:

  انجام معاملات با موبایل ریسک‌های زیادی به همراه ندارد، اما باید به بعضی موارد توجه کرد:

  • معامله بی‌رویه:

  زمانی که موبایل در اختیار داشته باشید، دائم وسوسه می‌شوید تا پوزیشن های خود، بازار یا آخرین اخبار را بررسی کنید. به‌این‌ترتیب، دو نوع ریسک وجود خواهد داشت، اول ریسک معاملات بی‌شمار و دیگری ریسک انجام نشدن معاملات (نرسیدن به سوددهی یا حد ضرر). زمانی که به‌راحتی و تنها با دست کردن در جیب خود بتوانید به معامله‌گری دسترسی داشته باشید، ترس و طمع دو دشمن معامله‌گر بروز می‌کنند.

  • خطاهای معاملاتی:

  انجام معاملات شلوغ به دلیل اینکه نیاز به استفاده زیاد از انگشتان شما دارند ممکن است سبب بروز ورودی‌های اشتباه یا ناخواسته شوند.

  • تصادفات:

  به نظر احمقانه می‌رسد اما تصور کنید. در حال رانندگی هستید، به رادیو گوش می‌دهید و ناگهان می‌شنوید که اتفاق مهمی در مورد یکی از سهام موردعلاقه شما روی‌داده است. بااینکه در حال رانندگی هستید وسوسه می‌شوید تا موبایل خود را بردارید و از پوزیشن خارج شوید. با این کار بر روی ایمنی خود و دیگران ریسک کرده‌اید.

  • امنیت:

  اگر موبایل شما یا اپلیکیشن معاملاتی به‌راحتی در دسترس قرار دارند، به دلیل اینکه به‌اندازه کافی امنیت برقرار نشده است و پسورد یا تشخیص هویت مناسبی تعریف نکرده‌اید، هم می‌توانند به گوشی شما دسترسی پیدا کنند و به معامله‌گری بپردازند. حتماً قصد خرابکاری نیاز نیست، حتی یک بچه کوچک نیز می‌تواند وارد حساب شما شود و در حساب معاملاتی شما خرابی به بار آورد.

  • شبکه در دسترس نباشد:

  اگر در منطقه‌ای حضور دارید که اینترنت ضعیف یا موجود نباشد، نمی‌توانید هیچ‌گونه معامله‌ای انجام دهید.

  اگر در انجام معاملات اصولی را رعایت کنید و به ورودی‌ها و خروجی‌های معاملات دقت کنید، بیشتر این ریسک‌ها تحت کنترل شما هستند. اگر از معامله‌گری در هنگام رانندگی خودداری کنید و موبایل خود را ایمن‌سازید، مشکلی پیش نخواهد آمد و می‌توانید از تمام مزایای معامله‌گری با موبایل لذت ببرید.

  بهترین اپلیکیشن‌های ترید با گوشی در سال 2021:

  • TD Ameritrade: بهترین اپلیکیشن
  • Robinhood: بهترین برای معاملات کم‌هزینه
  • Interactive brokers: بهترین برای معامله گران باسابقه
  • Acorns: مناسب برای مبتدیان
  • IG: مناسب برای معامله گران CFD
  • Stockpile: مناسب برای کودکان، نوجوانان و خانواده‌ها
  • Stash: مناسب برای شروع
  • E*Trade: مناسب برای معامله گران آپشن

  باید اپلیکیشنی پیدا کنید که با نیازهای شما سازگاری بیشتری دارد. با توجه به اینکه چه نوع معامله‌گری هستید، پاسخ متفاوت است و گزینه‌های زیادی برای انتخاب در اختیار دارید. در ادامه به معرفی بهترین اپلیکیشن های معاملاتی موبایل می‌پردازیم:

  TD Ameritrade: بهترین اپلیکیشن

  این اپ یکی از بهترین اپلیکیشن هایی است که موردتوجه بهترین کارگزاران ایالات‌متحده قرارگرفته است.

  در این اپلیکیشن قیمت‌های لحظه‌ای در اختیار شما قرار دارند و نمودارهای ادغام‌شده با اندیکاتورها را ارائه می‌کند؛ بنابراین می‌توانید هشدارهای قیمت را تنظیم کنید و به واچ لیستی که با دیگر پلتفرم‌های TD Ameritrade همگام می‌شود دسترسی پیدا کنید. این اپلیکیشن بسیار کامل است.

  همچنین می‌توانید دسترسی دائم به اخبار بازار، گزارش تحلیلگران، اخبار روزانه و تحقیقات صورت گرفته داشته باشید تا مهارت‌های معاملاتی خود را تقویت کرده و فرصت‌های احتمالی برای سرمایه‌گذاری را شناسایی کنید.

  TD Ameritrade همچنین معاملات آنلاین بدون پرداخت کمیسیون را معرفی کرده است که در مورد سهام، ETF ها و آپشن های موجود در بازار بورس آمریکا است. برای معاملات آپشن کارمزد 65/0 دلار برای هر قرارداد به کار می‌رود. کمیسیون 95/6 دلار برای معاملات مربوط به سهام خارج از بورس (OTC) می‌شود که در بازار بورس آمریکا عنوان نشده‌اند.

  TD Ameritrade بر روی تمامی پلتفرم‌های اصلی (اندروید، iOS)، گوشی‌ها و تبلت ها موجود است، همچنین می‌توانید از اپل واچ خود معامله انجام دهید.

  راهنمایی برای اینکه در سرمایه‌گذاری‌های خود در بازار به‌روز باشید.

  لینک اپلیکیشن: TD Ameritrade

  Robinhood: مناسب برای معاملات کم‌هزینه

  Robinhood: مناسب برای معاملات کم‌هزینه

  این اپلیکیشن در بخش معاملات کم‌هزینه پیشرو است. Robinhood معاملات بدون کمیسیون را درزمینهٔ سهام، صندوق‌های پوشش ریسک و حتی آپشن ها همراه با Robinhood Financial فراهم می‌کند.

  همچنین می‌توانید پاره سهم‌هایی (Fractional Shares) خریداری کنید تا بتوانید در هزاران سهام با حداقل 1 دلار سرمایه‌گذاری کنید.

  Robinhood معامله‌گری در رمزارزها از طریق Robinhood Crypto را ممکن می‌سازد و میزان کمیسیون صفر است.

  لینک: Robinhood

  Interactive Brokers: بهترین برای معامله گران باسابقه

  Interactive Brokers: بهترین برای معامله گران باسابقه

  Interactive Brokers در دنیای معاملات یک غول است. مؤسسات پیشرو، صندوق‌های پوشش ریسک یا شرکت‌های معامله‌گری انحصاری سال‌ها از خدمات این اپلیکیشن استفاده کرده‌اند. اگر شما یک معامله‌گر باتجربه هستید که حجم معاملاتی زیادی دارد، بیش از Interactive Broker عملکرد رقابتی و هزینه نخواهید داشت.

  این اپلیکیشن قدرتمند است و بسیار ایمن شده است. همچنین عملکرد آن مشابه وب‌سایت است با توانایی کامل سفارش دهی و وجود اسکنرها و پیام‌های هشداری که معامله گران فعال انتظار دارند.

  علاوه بر اپلیکیشن موبایل، به کارگاه معامله گران Interactive Brokers (IB TWS) نیز دسترسی خواهید داشت.

  جنبه منفی این اپلیکیشن این است که ساخت یک حساب زمان زیادی می‌برد و دشوار است.

  لینک: Interactive Brokers

  Acorns: مناسب برای سرمایه‌گذاری‌های خرد

  Acorns: مناسب برای سرمایه‌گذاری‌های خرد

  Acorns یک پلتفرم robo-advisor بومی مخصوص موبایل است. در اصل با استفاده از Acorns سرمایه‌گذاری خرد انجام می‌دهید، پس درصورتی‌که مبتدی هستید این اپلیکیشن برای شما مناسب است.

  Acorns به‌صورت خودکار امکان کنار گذاشتن باقی‌مانده پول خریدهای روزانه را با فعال کردن گزینه Round-Ups خودکار، برای شما فراهم می‌کند.

  بخش دیگری به شما کمک می‌کند تا در آینده بهتر بتوانید با Acorns کارکنید، بهترین روش پس‌انداز برای بازنشستگی.

  همچنین بخش آموزشی خوبی دارد که به شما می‌آموزد چگونه بامطالعه مقاله‌ها و ویدئوهای ساده تهیه‌شده توسط کارشناسان مالی سود به دست آورید.

  لینک: Acrons

  IG: مناسب برای معاملات CFD

  IG: مناسب برای معاملات CFD

  CFD ها قراردادهای ما به تفاوت (Contracs for Differences) هستند. CFD ها محصولات لوریج شده‌ای هستند که روش مقرون‌ به‌صرفه‌ای برای انجام معامله هزاران بازار در سراسر جهان و با شیوه‌ای انعطاف‌پذیر ارائه می‌کنند.

  IG اولین تأمین‌کننده CFD در سطح جهان است که پلتفرمی بسیار شناخته‌شده و محبوب است.

  با IG می‌توان بیشتر اوراق بهادار را معامله کرد (با فرمت CFD): بازارهای بورس، فارکس، رمزارزها که پرتالی برای معاملات اجتماعی نیز دارند.

  لینک: IG

  Stockpile: مناسب برای بچه‌ها، نوجوانان و خانواده‌ها

  با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانید حداقل 5 دلار سرمایه‌گذاری کنید. می‌توانید پاره سهم‌های بیش از 1000 سهم و EFT ها را خریداری کنید، بنابراین به‌جای خرید یک سهم کامل، می‌توانید هر مقداری که تمایل دارید خریداری کنید.

  ثبت‌نام رایگان است و کارمزدها بسیار کم هستند (99 سنت در هر معامله). Stockpile نیازی به پرداخت کارمزدهای ماهیانه یا حداقل کارمزد ندارد، به همین دلیل برای مبتدیان مناسب است. همچنین در داخل اپلیکیشن درس‌های کوتاه سرگرم‌کننده‌ای وجود دارند که به کوچک‌ترها فرآیند سرمایه‌گذاری را می‌آموزند.

  کودکان و نوجوانان می‌توانند 24 ساعت شبانه‌روز و هرروز هفته سهام خود را دنبال کنند و معاملات مورد تأیید شما را انجام دهند. همچنین می‌توانند لیست علاقه‌مندی‌های خود از سهام را تهیه کنند و با دوستان و افراد خانواده به اشتراک بگذارند.

  لینک: Stockpile

  کوچک کردن
 1. این پاسخ ویرایش شده است.

  ماموریت آپلو 13 در سال 1970 انجام شد و فضانوردان در فاصله 400.171 کیلومتری زمین قرار گرفتند که این فاصله بیشتر فاصله ای است که بشتر از کره زمین تا به حال دور شده است. همچنین تصویری از ماه در این ماموریت ثبت شده که در زیر آن را مشاهده می نمایید. همچنین فاصله ماه تا زمین را در یک تصویر به صورت زیر میادامه مطلب ...

  ماموریت آپلو 13 در سال 1970 انجام شد و فضانوردان در فاصله 400.171 کیلومتری زمین قرار گرفتند که این فاصله بیشتر فاصله ای است که بشتر از کره زمین تا به حال دور شده است. همچنین تصویری از ماه در این ماموریت ثبت شده که در زیر آن را مشاهده می نمایید.

  ماه آپلو 13

  همچنین فاصله ماه تا زمین را در یک تصویر به صورت زیر می توانید مشاهده کنید

  فاصله ماه تا زمین

   

  منبع : The Most Extreme Human Spaceflight Records

  کوچک کردن
 1. قطعا خیلی چیز ها متفاوت بود و با کره زمینی جدید روبرو بودیم. من دلایلی که به ذهنم میرسد را اینجا به ترتیب شماره بیان می کنم. 1-  از نظر تنوع نژاد و جمعیتی برای کره زمین اتفاق خوبی نمی افتاد و این مساله در تاریخ نشان داده شده که جامعه های ایزوله تفاوت های زیادی ایجاد کردند. 2-  اگر تمام قاره های جهانادامه مطلب ...

  قطعا خیلی چیز ها متفاوت بود و با کره زمینی جدید روبرو بودیم. من دلایلی که به ذهنم میرسد را اینجا به ترتیب شماره بیان می کنم.

  1-  از نظر تنوع نژاد و جمعیتی برای کره زمین اتفاق خوبی نمی افتاد و این مساله در تاریخ نشان داده شده که جامعه های ایزوله تفاوت های زیادی ایجاد کردند.

  قاره های متصل جهان

  2-  اگر تمام قاره های جهان به صورت روز اول خود باقی می ماندند یا همان پانگه آ (کهن قاره)، جهان ما خیلی متفاوت تر از الان بود.اولا رشته کوه هایی نظیر آلپ، هیمالیا و … دیگر وجود نداشتند. زیرا بدون حرکت صفحات زمین دیگر کوه و رشته کوهی بوجود نمی آمد.

  3- کهن قاره به احتمال زیاد بیشتر آن توسط کویر پوشیده شده بود. به دلیل اینکه اولا کوه ها  و رشته کوه ها وجود نداشتند تا باعث نگداشتن ابر ها شوند و همچنین چون مساحت کهن قاره بسیار زیاد می شد ابر ها توانایی رسیدن به مناطق مرکزی را نداشتند.

  4- در شمال و جنوب کهن قاره درجه حرارت به مراتب کمتر از الان بود و ژن بلوند و پوست سفید به دلیل تابش بیشتر خورشید و شرایط دمایی و هوایی کمتر بودند و بیشتر سیاه پوست و متمایل به آن در مرکز کهن قاره زندگی می کردند.

  5- تفاوت های فرهنگی که امروزه در جهان هست خیلی کمتر می شد به خصوص فرهنگ هایی که به واسطه جدایی توسط اقیانوس ها و دریا ها تفاوت های زیادی با یکدیگر پیدا کرده اند.

  کهن قاره

  6- طوفان های امروزی به شکل شدید تری اتفاق می افتادند. به دلیل اینکه کهن قاره مسطح خواهد بود و هیچ مانعی جلوی حرکت طوفان ها را نمی گیرد انها فرصت بیشتری برای بقا و بزرگتر شدن پیدا می کنند و به صورت سهمگین تری ادامه پیدا می کردند.

  کوچک کردن
 1. بهترین پاسخ
  این پاسخ ویرایش شده است.

  «جیمز اودون‌هیو» (James O’Donoghue) دانشمند علوم سیاره‌ای «مرکز پروازهای فضایی گودارد» (Goddard Space Flight Center) ناسا در قالب پویانمایی‌هایی که زمان واقعی را نشان می‌دهند، سه سناریو مختلف سرعت نور را بررسی کرده است تا نشان دهد فوتون‌ها واقعاً تا چه اندازه سریع (و تا چه میزان دردناکی کند) هستند.ادامه مطلب ...

  «جیمز اودون‌هیو» (James O’Donoghue) دانشمند علوم سیاره‌ای «مرکز پروازهای فضایی گودارد» (Goddard Space Flight Center) ناسا در قالب پویانمایی‌هایی که زمان واقعی را نشان می‌دهند، سه سناریو مختلف سرعت نور را بررسی کرده است تا نشان دهد فوتون‌ها واقعاً تا چه اندازه سریع (و تا چه میزان دردناکی کند) هستند.

  نخستین سناریو نشان می‌دهد در مقایسه با زمین، نور تا چه اندازه سریع حرکت می‌کند. محیط زمین در استوا 40,075 کیلومتر است. اگر سیاره ما فاقد جو بود (هوا باعث شکست و کند شدن سرعت نور می‌شود)، یک ذره فوتون می‌توانست هر ثانیه تقریباً 7/5 بار دور استوای سیاره ما گردش کند.

  سرعت نور دور زمین
  برای مشاهده انیمیشن روی تصویر کلیک کنید

  در سناریو دوم، ناظر اندکی از زمین دورتر می‌شود تا ماه هم در قاب تصویر جای گیرد. به طور میانگین، ماه و زمین 384,400 کیلومتر از یکدیگر فاصله دارند. بنابراین تمام نوری که از ماه به زمین بازتاب می‌شود تنها 1/255 ثانیه عمر دارد، و سفر رفت و برگشت میان زمین و ماه با سرعت نور تنها 2/51 ثانیه طول خواهد کشید. البته این زمان به تدریج در حال افزایش است چون ماه با نرخ 3.8 سانتی‌متر در سال در حال دور شدن از زمین است.

  سرعت نور از ماه تا زمین
  برای مشاهده انیمیشن روی تصویر کلیک کنید

  در سناریو سوم، اودون‌هیو چالشی را به تصویر کشیده است که بسیاری از دانشمندان علوم سیاره‌ای روزانه با آن درگیر هستند یعنی وقتی موضوع ارتباط با کاوشگرهای فضایی و سیارات منظومه شمسی به میان می‌آید.

  هنگامی‌که ناسا تلاش می‌کند با یکی از ابزارهای فضایی خود تماس بگیرد یا اطلاعاتی از آن دریافت کند، قادر است این کار را با سرعت نور انجام دهد؛ اما مسئله به این سادگی‌ها هم نیست. فرض کنید ناسا قصد دارد با کاوشگر «InSight» روی مریخ ارتباط داشته باشد. با توجه به فاصله دو سیاره اگر ناسا بخواهد مثل اسباب‌بازی کنترل از راه دور، کاوشگر را به صورت «زنده» (Live Mode) و «بی‌درنگ» (Real-Time) هدایت کند، کار به کندی پیش می‌رود. دستورات باید به دقت انتخاب، از پیش آماده و در زمان صحیح به سوی موقعیت دقیقی در فضا نشانه‌روی شوند تا درست به هدف برسند.

  سریع‌ترین مکالمه ممکن بین زمین و مریخ زمانی رخ می‌دهد که دو سیاره در حالت «مقابله» هستند؛ یعنی فاصله آن‌ها از یکدیگر به کم‌ترین میزان خود می‌رسد. مقابله زمین و مریخ هر دو سال یک‌بار رخ می‌دهد و در بهترین وضعیت، فاصله دو سیاره از هم 54/6 میلیون کیلومتر خواهد بود.

  در این حالت، حتی نور هم سه دقیقه و دو ثانیه زمان نیاز دارد تا از زمین به مریخ برسد. یعنی اگر پیامی به مریخ بفرستید و پاسختان را هم بی‌درنگ دریافت کنید، دستکم باید شش دقیقه و چهار ثانیه منتظر بمانید تا از محتوای پاسخ باخبر شوید. اما زمین و مریخ به طور متوسط 254 میلیون کیلومتر از هم فاصله دارند. بنابراین مخابره پیام بین دو سیاره به طور متوسط 28 دقیقه و 12 ثانیه طول خواهد کشید.

  هر چقدر از زمین دورتر شوید، حرکت با سرعت نور هم به طرز ناامیدکننده‌تری کند به نظر می‌رسد. مشکل این است که حتی سرعت خیره‌کننده نور هم «متناهی» است، اما ابعاد کیهان بسیار بزرگ است. برای مثال، نزدیک‌ترین سیاره فراخورشیدی شناخته شده که به دور ستاره «پروکسیما قنطورس» (Proxima Centuri) در گردش است، ۳۹/7 تریلیون کیلومتر از زمین فاصله دارد. حتی اگر می‌توانستم با سرعت نور حرکت کنیم (که به دلیل مادی بودن انسان، قوانین فیزیک چنین اجازه‌ای به ما نمی‌دهند)، 4/2 سال نوری طول می‌کشید به این سیاره برسیم. فضا به طرز باورنکردنی پهناور است. اگرچه تنها 13/8 میلیارد سال از عمر جهان می‌گذرد، اما لبه‌های آن در هر جهت حدود 45/34 میلیارد سال نوری از ما فاصله دارد؛ فاصله‌ای که به دلیل انبساط کیهان در حال افزایش است. چنین فاصله‌ای به قدری خیره‌کننده است که حتی در یک پویانمایی ساده هم نمی‌توان آن را به تصویر کشید.
  برای مشاهده انیمیشن روی تصویر کلیک کنید

  هر چقدر از زمین دورتر شوید، حرکت با سرعت نور هم به طرز ناامیدکننده‌تری کند به نظر می‌رسد. مشکل این است که حتی سرعت خیره‌کننده نور هم «متناهی» است، اما ابعاد کیهان بسیار بزرگ است.

  برای مثال، نزدیک‌ترین سیاره فراخورشیدی شناخته شده که به دور ستاره «پروکسیما قنطورس» (Proxima Centuri) در گردش است، ۳۹/7 تریلیون کیلومتر از زمین فاصله دارد. حتی اگر می‌توانستم با سرعت نور حرکت کنیم (که به دلیل مادی بودن انسان، قوانین فیزیک چنین اجازه‌ای به ما نمی‌دهند)، 4/2 سال نوری طول می‌کشید به این سیاره برسیم.

  فضا به طرز باورنکردنی پهناور است. اگرچه تنها 13/8 میلیارد سال از عمر جهان می‌گذرد، اما لبه‌های آن در هر جهت حدود 45/34 میلیارد سال نوری از ما فاصله دارد؛ فاصله‌ای که به دلیل انبساط کیهان در حال افزایش است. چنین فاصله‌ای به قدری خیره‌کننده است که حتی در یک پویانمایی ساده هم نمی‌توان آن را به تصویر کشید.

  کوچک کردن
 1. مجید کاربر فوق لیسانس مهندسی مواد

  رکورد سرعت رکورد کنونی سرعت در دست سه فضانوردی است که با هم ماموریت آپولو ۱۰ را انجام دادند. این سه فضانورد ۴۶ سال قبل یعنی در سال ۱۹۶۹ به سرعت ۳۹.۸۹۷ کیلومتر بر ساعت نسبت با سیاره زمین رسیدند. جیم برِی یکی از اعضای شرکت هوافضایی لاکهید مارتین می‌گوید: «صد سال پیش، بشر فکرش را هم نمی‌کرد که به سرعتادامه مطلب ...

  رکورد سرعت

  رکورد کنونی سرعت در دست سه فضانوردی است که با هم ماموریت آپولو ۱۰ را انجام دادند. این سه فضانورد ۴۶ سال قبل یعنی در سال ۱۹۶۹ به سرعت ۳۹.۸۹۷ کیلومتر بر ساعت نسبت با سیاره زمین رسیدند. جیم برِی یکی از اعضای شرکت هوافضایی لاکهید مارتین می‌گوید: «صد سال پیش، بشر فکرش را هم نمی‌کرد که به سرعت ۴۰ هزار کیلومتری در فضا برسد.»

  اما ما می‌توانیم دوباره به آن رکورد و حتی بیشتر از آن دست پیدا کنیم. برِی برای ناسا کار می‌کند و قرار از در پروژه‌ی آتی خود آن رکورد ۴۶ ساله را بشکانند. فضاپیما اوریون جزو آخرین فضاپیماهای ناسا است و قرار است در ماموریت سال ۲۰۲۱ خود به مریخ هم سفر کند. طراحان اوریون در حال حاضر به شکلی برنامه‌ریزی کرده‌اند که سرعت آن تا ۳۲ هزار کیلومتر بر ساعت برسد. اما تنها با تکیه بر ساختار اوریون می‌توان رکورد آپولو ۱۰ را زد.

  اما حتی فضاپیمای اوریون هم برای نشان دادن قدرت سرعت بشر طراحی نشده است. بری می‌گوید: «ما عملا هیچ محدودیت سرعتی نداریم، جز سرعت نور.» سرعت نور به یک میلیارد کیلومتر بر ساعت می‌رسد. آیا ما می‌توانیم فاصله رکورد ۴۰ هزار کیلومتری تا آن را پر کنیم؟

  آیا می‌توانیم به سرعت نور برسیم؟

  آیا می‌توانیم به سرعت نور برسیم

  خوشبختانه سرعت از نظر فیزیکی برای ما مشکل‌ساز نیست. مادامی که سرعت نسبتا ثابت و در یک جهت باشد، ما می‌توانیم آن را همراهی کنیم. انسان، در تئوری، می‌تواند تا نزدیکی «محدودیت سرعت کیهانی» یعنی سرعت نور سفر کند. اما حتی اگر ما از نظر تجهیزات نیز بتوانیم به سرعت‌های بالا دست پیدا کنیم، آیا می‌توان با خطرات احتمالی آن کنار بیایم؟ حال اگر پا را از سرعت نور فراتر بگذاریم، آیا باز هم می‌توانیم خطرات آن را می‌توانیم بپذیریم؟

  مشکلی به نام نیروی گرانش!

  بشر می‌‎تواند به سرعت ۴۰ هزار کیلومتر بر ساعت برسد و از آن سرعت مدام بالاتر یا پایین‌تر رود. اما تغییر سریع سرعت می‌تواند برای ارگانیسم انسان مهلک باشد. اگر از سرعت‌های بسیار بالا به یکباره به سرعت صفر برسیم، چه پیش خواهد آمد؟ دلیل آن چیست؟ یکی از ویژگی‌های هستی «اینرسی» یا همان «لختی» است. اینرسی خاصیتی از یک جسم است که در برابر تغییر سرعت یا جهت حرکت جسم مقاومت می‌کند. مفهوم اینرسی قانون اول نیوتون نیز آمده است: «قانون اول نیوتن می‌گوید هرگاه شی با سرعت ثابت در حال حرکت باشد مادامی که نیروی خارجی به آن وارد نشود به حرکت خود ادامه خواهد داد.» بری می‌گوید: «سرعت ثابت برای بدن انسان مشکل‌آفرین نیست. ما باید نگران تاثیر افزایش سرعت بر بدن باشیم.

  حدود یک قرن پیش و همزمان با اختراع هواپیما، علائم عجیبی در خلبان‌ها دیده شد. از دست رفتن موقتی بینایی، سنگینی و بی‌وزنی از جمله این مارد بود. عامل اصلی آن نیز نیروی گرانش بود. آزمایش‌های این چنینی که در حالت عمودی بدن (هر دو حالت: از سر تا پا و از پا تا سر)، انجام می‌شود نیز نتایج عجیبی را به همراه داشته است. تارگی چشم و اختلال در بینایی، بی‌هوش کامل و حتی احتمال سکته نیز وجود دارد و مشخص نیست که در سرعت و شرایط دیگر چه اتفاقاتی خواهد افتاد.

  یک انسان معمولی می‌تواند تا حدی نیروی گرانشی را تحمل کند. خلبان‌ها با کمک لباس‌ها و آموزش‌های ویژه نیز می‌توانند حد بیشتری را کمک کند. انسان می‌توان به صورت موقت نیروهای گرانشی بالاتر را نیز تجربه کند، اما تعداد کسانی که می‌توانند نیروی گرانشی بالاتر را برای مدت بیشتری تحمل کنند انگشت‌شمار است. کاپیتان اِلی بیدینگ جی.آر. توانست در سال ۱۹۵۸ نیروی گرانشی ۸۲.۶ را برای یک دهم ثانیه تحمل کند. او هوشیاری خود را از دست داد، اما تنها جای چند کبودی بر روی بدن ماند.

  در فضا وضعیت چگونه است؟

  فضانوردان نیز بسته به فضاپیمای خود، نیروی گرانشی بیشتری را تجربه کرده است. آن‌ها هنگام برخاستن فضاپیما و هنگام ورود مجدد به جو، نیرویی معادل سه تا هشت نیروی گرانشی را تجربه می‌کنند. از طرفی دیگر، بیشتر نیروی گرانشی از جلو به سمت پشت بدن وارد می‌‎شود و به لطف تجهیزات جدید، شرایط خیلی بهتر شده است. احساس فضانوردی که با سرعت حدودی ۱۶ هزار کلیومتر بر ساعت در فضا در حرکت است، با احساس یک مسافر هواپیمای بازرگانی تقریبا مشابه است.

  فضاپیمای اوریون

  فضاپیمای اوریون
  اگر نیروهای گرانشی برای سفرهای طولانی‌مدت اوریون مشکل‌زا نباشد، سنگ‌های کوچک فضایی مشکل‌زا خواهند بود. سرعت این خرده سنگ‌ها می‌تواند تا ۳۰۰ هزار کیلومتر بر ساعت برسد و قدرت نفوذ بالایی هم خواهد داشت. دانشمندان برای حفاظت از فضاپیمای ارویون و فضانوردان آن از یک لایه محافظتی به ضخامت ۱۸ تا ۳۰ سانتی‌متر استفاده کرده‌اند. آن‌ها علاوه بر لایه محافظتی، از تجهیزات حفاظتی هوشمندی هم استفاده کرده‌اند. بری می‌گوید: «ما باید برای هر خرده سنگ برنامه‌ای داشته باشیم.»

  تامین غذای فضانوردان، مشکلات روانی و همچنین آثار پرتوها بر بدن از جمله مشکلات سفرهای طولانی مدت فضایی است. اما سرعت بالاتر می‌تواند حل این مشکلات را تا حدی حل کند.

  نسل بعدی سفرهای فضایی

  بی‌شک سرعت بالاتر مشکلاتی را نیز به همراه دارد. سیستم‌های پیش‌رانشِ قدیمی نمی‌توانند سرعت‌‎های بالاتر را تضمین کنند. بری می‌گوید: «خوشبختانه ما توانستیم سیستم‌های پیش‌رانش جدیدتری را طراحی کنیم که می‌توانند در سرعت‌های بالاتر نیز کارایی داشته باشند، اما باید منتظر انقلابی در سیستم‌‎های پیش‌‎رانش باشد.»

  اریک دیویس پژوهشگر برنامه پیش‌رانشیِ ناسا بوده است. این پروژه شش سال به طول انجامید و در سال ۲۰۰۲ نیز به پایان رسید. او سه شیوه اصلی رسیدن به این سرعت‌های بسیار بالاتر را در سه مورد خلاصه می‌کند: شکاف، هم‌جوشی و نابودی پادماده.

  روش اول جداسازی اتم‌ها است، مانند کاری که در راکتورهای هسته‌ای صورت می‌گیرد.

  روش دوم نیز هم‌جوشی است که در آن، اتم‌ها با هم ترکیب شده و اتم سنگین‌تری را می‌سازند. انرژی خورشید نیز از طریق همین فعل و انفعالات تامین می‌شود، اما بشر فعلا به آن دسترسی ندارد.

  روش سوم اما به نظر بهترین گزینه است. وقتی دو ماده به هم نزدیک می‌شوند، آن‌ها یکدیگر را از بین برده و انرژی به جای می‌ماند. امروزه تکنولوژی کافی برای تولید و نگهداری آن نیز وجود دارد، اما باید اذعان داشت که تولید پادماده در اندازه کافی نیازمند تجهیزات نسل جدید است که خود چالشی بزرگ است.

  در نهایت اما با کمک موتورهای با سوخت پادماده می‌توانیم در طول ماه‌ها و سال‌های به سرعت‌های بیشتر و بیشتری برسیم و فضانوردان را از گزند نیروهای گرانشی در امان نگاه داریم. اما سرعت‌های بسیار بالا ناگزیر بر روی بدن تاثیراتی هم دارد. البته برای مشکلات احتمالی نیز راه حل‌‎های مطرح شده است. اما برخی معتقدند که تا زمانی که تن به آب نزده‌ایم، نباید نگران غرق شدن باشیم.

  کوچک کردن
 1. لیلا فوق لیسانس کامپیوتر دانشگاه شریف

  تعریف پارادوکس پدر بزرگ یکی از پرسش هائی است که همیشه دربارهٔ امکان سفر در زمان مطرح بوده‌است این بوده که اگر کسی به گذشته سفر کند و یکی از عامل‌های وجود خودش یا عوامل بازگشت به زمان را از بین ببرد (برای مثال پدربزرگش را یا راه های رسیدن به علم بازگشت به زمانش را) در آن صورت او دیگر وجود نخواهد داشتادامه مطلب ...

  تعریف پارادوکس پدر بزرگ

  یکی از پرسش هائی است که همیشه دربارهٔ امکان سفر در زمان مطرح بوده‌است این بوده که اگر کسی به گذشته سفر کند و یکی از عامل‌های وجود خودش یا عوامل بازگشت به زمان را از بین ببرد (برای مثال پدربزرگش را یا راه های رسیدن به علم بازگشت به زمانش را) در آن صورت او دیگر وجود نخواهد داشت تا به گذشته برود و آن کار را انجام دهد.

  سفر در زمان

  اگر علاقه مند و طرفدار فیلم و سریال باشید یکی از سریالهایی که به تازگی تموم شده و به نوعی ترکونده سریال dark هست. اگر علاقه مند به سفر در زمان و داستان دنیاهای موازی هستید پیشنهاد میکنم این سریال را از دست ندید.

  حالا اولین سوالی که پیش میاد اینه شما فرض کنید الان این امکان فراهم شده که بتونی به گذشته بری و به زمانی بری که هنوز به دنیا نیومده بودی یا مثلا پدر بزرگت هنوز ازدواج نکرده باشه حالا تو بیای و عاملی بشی که پدر بزرگت بمیره حالا این وسط سوال میشه که تکلیف تو اون وسط چی میشه ؟ تو عاملیت به وجود اوردن خودت را از بین بردی الان اون وسط از بین میری پودر میشی میری هوا اگر پودر نشی و بری اینده الان اونجا کی هستی ؟ از کجا اومدی خانواده ات چی شدن.

  پارادوکس پدر بزرگ

  یک حالت دیگه که ممکنه رخ بده اینه که تو اومدی رفتی به گذشته زمانی که هنوز دنیا نیومده وقتی میره اونجا وسیله که باهاش میتونی برگردی زمان حال خراب بشه حالا چه اتفاقی میافته ؟ تو باید تو اون زمان گذشته بمونی تا به زمان حالی که بودی برسی ولی این وسط چی میشه تو داری به دنیا میای میتونی بچگی خودت را ببینی در حالی که بزرگی یعنی در ان واحد تو دنیا دو تا از وجود داره ؟ بهش فکر کردی بهش فکر کردم جوابی براش ندارم. یعنی اینکه بگیم زمان گذشته و اینده ترتیب نداره و این حرفا ولی واقعا بالاخره مبدا کجاست ؟ میشه مبدای نداشت ؟ حالتهای وحشت ناک تری هم هستند اینکه تو این سفر در زمان یک دختر به گذشته بره و مادر خودش را به دنیا بیاره و بعد در اینده مادر دختر را به دنیا بیاره ؟ منظورم را میفهمید خودمم نمیفهمم دارم گیج میشم.

  البته الان یک سری ادم دیگه ای هم هستند و میگن که امکان سفر در زمان وجود نداره حالا دلیلی که اونا میارن چیه ؟ اونا اسمش را گذاشتن اصل واقعیت هم اکنون یعنی اگر سفر در زمانی وجود داشته باشه پس باید الان هم از زمان های اینده به زمان ما سفر میشده و ما اونها را میدیدم ولی جوابی که من دارم اینه چرا طرف از اینده اومده باید بیاد داد بزنه من از اینده اومدم ؟ تازه اگر کسی هم بیاد ادعا کنه مردم فکر میکنند دیوانه است طرف.

  بعضی وقتا دیگه چیزی که ذهن خودمو درگیر میکنه یه سری اختراعات در گذشته هستند اینکه چطور یه ادمی یک سری چیزا به ذهنش رسیده و اونا را اختراع کرده تو اون زمانها ادم واقعا مات و مبهوت میمونه و این احتمال میاد سراغ ادم که کسی از اینده اومده و اون چیز را به طرف یاد داده .عجیبه نه ؟

  خلاصه اینکه سوالات زیاده تو ذهن ادما شما چه سوالی ذهنت را درگیر کرده ؟

   

  کوچک کردن
 1. سایت خیلی زیبایی هست و من خیلی خوشحالم که این سایت باعث شده که در ایران هم یک شبکه اجتماعی پرسش و پاسخ زیبا و کارا شروع به کار کرده موفق باشید. :)  

  سایت خیلی زیبایی هست و من خیلی خوشحالم که این سایت باعث شده که در ایران هم یک شبکه اجتماعی پرسش و پاسخ زیبا و کارا شروع به کار کرده موفق باشید. 🙂

   

  کوچک کردن
 1. این پاسخ ویرایش شده است.

  اپلیکیشن‌‌های گالری‌ پیش‌فرض در اکثر گوشی‌های هوشمند، قابلیت‌ها و امکانات حداقلی و پایه را برای ویرایش عکس دراختیار کاربران قرار می‌دهند، اما از آنجایی‌که این امکانات محدود، طبع بلند بسیاری از استفاده کنندگان را اقناع نمی‌کند در جواب این سوال چند برنامه خوب برای ویرایش عکس با گوشی برای شما معرفی میادامه مطلب ...

  اپلیکیشن‌‌های گالری‌ پیش‌فرض در اکثر گوشی‌های هوشمند، قابلیت‌ها و امکانات حداقلی و پایه را برای ویرایش عکس دراختیار کاربران قرار می‌دهند، اما از آنجایی‌که این امکانات محدود، طبع بلند بسیاری از استفاده کنندگان را اقناع نمی‌کند در جواب این سوال چند برنامه خوب برای ویرایش عکس با گوشی برای شما معرفی می کنم.

  ۱- ادوبی فتوشاپ اکسپرس (Adobe Photoshap Express)

  ادوبی فتوشاپ اکسپرس

  این برنامه علاوه بر اینکه دارای یک رابط کاربری ساده است، از ابزارهای ویرایشی و فیلترهای پیشرفته‌ی زیادی برای ویرایش تصاویر بهره می‌برد. این اپلیکیشن مجهز به ابزارهایی مانند برش (Crop)، صاف کردن (Straighten)، چرخاندن (Rotate)، قرینه‌سازی (Flip)، رنگ (Color)، تصحیح قرمزی چشم (Red Eye Removal)، ته‌رنگ (Hue)، روشنایی (Brightness) و تراز سفیدی (White Balance) است. ضمن اینکه فتوشاپ اکسپرس فیلترهایی مانند ویبرانت (Vibrant)، سوپرپانچ (Superpunch) و گلو (Glow) دارد. علاوه بر این‌ها با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانید به تصاویر خود مرز بدهید و به آن‌ها فریم اضافه کنید.

  این برنامه‌ی کاربردی ویژگی‌ها و قابلیت‌های بسیاری را دراختیار شما قرار می‌دهد که به آسانی می‌توانید عکس‌های موجود در گالری گوشی‌تان را به‌صورت حرفه‌ای ویرایش کنید. این برنامه قابلیت‌های خود را در قالب بخش‌هایی مرتب به کاربر ارائه می‌کند. بعلاوه، این برنامه به شما امکان می‌دهد تا عکس‌های ویرایش شده‌ی خود را در شبکه‌های اجتماعی همچون فیسبوک، توییتر، اینستاگرام، تلگرام و … به اشتراک بگذارید. دانلود این برنامه رایگان است و آگهی تبلیغاتی هم ندارد.
  لینک دانلود ادوبی فتوشاپ اکسپرس برای اندروید:

  دانلود برنامه ادوبی فتوشاپ اکسپرس

  لینک دانلود ادوبی فتوشاپ اکسپرس برای IOS:
  دانلود برنامه ادوبی فتوشاپ اکسپرس

  ۲- ایربراش (Airbrush)

  ایربراش (Airbrush)

  «ایربراش» گزینه‌ای عالی برای ویرایش عکس است‌. این برنامه بسیاری از قابلیت‌هایی را که مردم بیشتر از آن‌ها استفاده می‌کنند، به‌همراه دارد. ویژگی‌هایی همچون: ازبین‌بردن جوش، صاف شدن پوست، ازبین‌بردن قرمزی چشم و عملکرد سفید کننده‌ی دندان، حالت بوکه برای تارکردن پس‌زمینه‌ی عکس، ازجمله‌ی توانایی‌های این برنامه است. همچنین، از دیگر قابلیت‌های آن می‌توان به عملکرد دوربین جداگانه اشاره کرد که به کاربر امکان می‌دهد تا عکس را قبل از ثبت، ویرایش کند. بنابراین کاربر می‌تواند سلفی خود را ابتدا ویرایش و سپس ثبت کند.

  همچنین، می‌توان در تمام تصاویر، حتی عکس‌های سلفی هم کارهایی از قبیل لاغر کردن و تغییر شکل شبیه به عکس‌های هنری، محو کردن قسمتی از عکس و عمق دادن به دیگر قسمت‌های عکس، کراپ کردن یا استفاده از ابزار آرایشی همچون فیلترهای رژ گونه و ریمل، روتوش و ویرایش عکس یا چهره فقط با انجام چند ضربه انجام داد.

  لینک دانلود ایربراش برای اندروید:

  دانلود برنامه ایربراش

  لینک دانلود ایربراش برای IOS:
  دانلود برنامه ایربراش

  3-انلایت پیکسالوپ (Enlight Pixaloop)

  اِنلایت پیکسالوپ (Enlight Pixaloop)

  «انلایت پیکسالوپ» یک اپلیکیشن عالی با چند ترفند جالب است. با چند حرکت انگشت و کلیک ساده، عکس‌های ساکن را به تصاویری به سبک GIF تبدیل می‌کند. این افکت، هرچند که با مواردی مانند آب یا ابر بهترین عملکرد را ارائه می‌دهد اما به موارد بسیاری می‌توان اشاره کرد که با استفاده از این ترفند بسیار جالب و دیدنی می‌شوند. به‌عنوان مثال: می‌توانید در فضای بیرون عکسی بگیرید که قسمتی از آسمان را در خود داشته باشد. حال با استفاده از این برنامه می‌توانید قسمت آسمان عکس را متحرک کنید.

  از دیگر قابلیت‌های این برنامه که قبلا در آن وجود نداشته می‌توان به عناصری اشاره کرد که می‌توانند به فضای عکس اضافه شوند. این کار نه‌تنها باعث قرمز شدن چشم یا کراپ‌شدن عکس نمی‌شود بلکه اضافه شدن برخی از جلوه‌های اضافی باعث زیباترشدن آن می‌شود. تنها نکته‌ی منفی این برنامه هزینه اشتراک زیاد آن است.

  لینک دانلود انلایت پیکسالوپ برای اندروید:

  دانلود برنامه انلایت پیکسالوپ

  لینک دانلود انلایت پیکسالوپ برای IOS:
  دانلود برنامه انلایت پیکسالوپ

  4-فتور فتو ادیتور (Fotor Photo Editor)

  فتور فتو ادیتور (Fotor Photo Editor)

  «فتور فتو ادیتور»، یکی از اعضای دائمی این لیست و از کارآمدترین و بهترین برنامه‌های ویرایش عکس برای اندروید است که دارای چندین قابلیت و ابزار جالب برای بهبود عکس‌ است. این برنامه طیف گسترده‌ای از جلوه‌های عکس و فیلتر را برای ویرایش تصاویر و نیز، قالب‌ها و الگوهای کلاژ زیادی را ارائه می‌دهد. همچنین بیش از ۱۰ عملکرد «ویرایش» قابل تنظیم برای تغییر روشنایی، نوردهی، کنتراست و سایر جنبه‌های عکس دراختیار کاربر قرار می‌دهد.

  برخی از ابزارهای دیگر این برنامه عبارت‌اند از: برش (crop)، چرخش (rotate)، روشنایی (brightness)، کنتراست، اشباع (saturation)، نوردهی (exposure)، تیره کردن عکس vignetting ، سایه (shadow) ، هایلایت (highlights)، دما (temperature)، ته رنگ (tint، (RGB ، و… بیش از ۱۰۰ فیلتر برای انتخاب وجود دارد.

  ضمن اینکه، تشخیص چند چهره برای لمس فوری یک عکس سلفی گروهی و ویژگی «لبخند» برای اضافه کردن لبخند به هر تصویری، از دیگر امکانات آن است که قطعاً ارزش امتحان کردن را دارد، هرچند که یکی از گران‌ترین برنامه‌های ویرایش عکس است.

  لینک دانلود فتور فتو ادیتور برای اندروید:

  دانلود برنامه فتور فتو ادیتور

  لینک دانلود فتور فتو ادیتور برای IOS:
  دانلود برنامه فتور فتو ادیتور

  ۵- این‌شات فتو ادیتو (inshot Photo Editor)

  این‌شات فتو ادیتو

  «این‌شات فتو ادیتور پرو» یک ویرایشگر نسبتا مناسب است. این برنامه سبک جدیدی از یک ویرایشگر با امکانات بسیار زیاد مانند فیلترها، برچسب‌ها و جلوه‌های دیگری از این دست است. این برنامه از امکانات بسیار زیادی برخوردار است که ازجمله می‌توان به: بیش از ۶۰ نوع فیلتر برای عکس، مجموعه‌ای از تغییرات گوناگون برای به دست آمدن عکس دلخواه، قابلیت ترکیب دو تصویر با یکدیگر، ساخت کلاژهای حرفه‌ای، حالت تار کردن قسمت دلخواه در عکس، گزینه‌هایی برای تغییر دادن شکل بدن، قرار دادن استیکر روی عکس یا نوشتن متن روی آن، ادغام و ترکیب چند ویدئو، تبدیل فرمت ویدیوها، فشرده‌سازی فیلم، قاب‌های زیبا برای عکس، اضافه کردن زیرنویس به فیلم، اضافه کردن موزیک به فیلم و… امکانات و قابلیت‌های بسیار زیاد دیگر اشاره کرد.

  گرچه بعضی از آن‌ها با حق اشتراک حرفه‌ای دردسترس قرار می‌گیرند اما امکانات زیادی ازجمله کراپ، روتوش کردن (retouch)، برش قسمتی از تصویر و کارهای پایه‌ای ویرایش را به خوبی انجام می‌دهد.

  لینک دانلود این‌شات فتو ادیتور پرو برای اندروید:

  دانلود برنامه این‌شات فتو ادیتور پرو

  لینک دانلود این‌شات فتو ادیتور پرو برای IOS:
  دانلود برنامه این‌شات فتو ادیتور پرو

  ۶- لایت‌ایکس فتو ادیتور (LighX Photo Editor)

  لایت‌ایکس فتو ادیتور

  برنامه‌ی «لایت‌ایکس فتو ادیتور» ویرایشگری است که موفقیت گسترده‌ای در iOS داشته و اکنون برای اندروید نیز منتشر شده است. این برنامه نیز از قابلیت‌های مناسبی برخوردار است که ازجمله می‌توان به ابزار برش و تغییر دهنده‌ی پس‌زمینه‌ی عکس، ترکیب و ادغام عکس‌ها، ابزار ویرایش حرفه‌ای، انتخاب رنگ‌های مختلف، جلوه‌های ویژه، ابزار دستکاری و تغییر شکل، برچسب‌گذاری روی عکس و ویژگی‌های بسیار دیگری اشاره کرد.

  همچنین می‌توانید فیلترهای مختلف مانند Vintage، Retro، Black و White، Grunge، Drama، Analog filters و Effects Glow را انتخاب کنید و از آن‌ها استفاده کنید. البته این برنامه هنوز در مرحله‌ی بتا قرار دارد ولی به این معنا نیست که دارای ایراد و اشکال است. به هر‌حال، این برنامه سرانجام در بین پنج ویرایشگر برتر عکس قرار می‌گیرد.

  لینک دانلود لایت‌ایکس فتو ادیتور برای اندروید:

  دانلود برنامه لایت‌ایکس فتو ادیتور

  لینک دانلود لایت‌ایکس فتو ادیتور برای IOS:
  دانلود برنامه لایت‌ایکس فتو ادیتور

  ۷- فتودیرکت فتو ادیتور (PhotoDirector – Photo Editor)

  فتودیرکت فتو ادیتور (PhotoDirector – Photo Editor)

  «فتودیرکتور فتو ادیتور» یک برنامه‌ی ویرایش عکس است که نسبتا به‌تازگی وارد فضای ویرایش عکس در اندروید شده است و اتفاقا برنامه‌ی بسیار خوبی هم هست و همچون ویرایشگر « فتور فتو ادیتور»، این برنامه بیش از آنکه استفاده از فیلترها را پیشنهاد دهد، روی تنظیمات دستی تمرکز دارد و کاربران برای ویرایش عکس‌ها، به تنظیمات HSL، کانال‌های رنگ RGB، تراز سفیدی و موارد دیگری همچون تُن رنگ، روشنایی، تاریکی، نوردهی و کنتراست، برای ویرایش دقیق‌تر عکس دسترسی دارند. این برنامه از اکثر برنامه‌ها قدرتمندتر است و مناسب کسانی است که برای ویرایش عکس به مواردی بیش از فیلترها نیاز دارند. یکی از ویژگی‌های تحسین‌برانگیز این برنامه، کاربری آسان و راحت آن است و شما می‌توانید بدون هیچ دردسر یا مشکلی عکس‌های خود را ویرایش کنید، افکت‌های مختلفی روی آن‌ها اعمال کنید، از برچسب‌های تزئینی برای عکس‌ها استفاده کنید و از قابلیت‌های بسیار زیاد دیگر این برنامه بهره ببرید.

  لینک دانلود فتودیرکتور فتو ادیتور برای اندروید:

  دانلود برنامه فتودیرکتور فتو ادیتور

  لینک دانلود لایت‌ایکس فتو ادیتور برای IOS:
  دانلود برنامه لایت‌ایکس فتو ادیتور

  منبع : زومیت

  کوچک کردن
 1. این پاسخ ویرایش شده است.

  معمر قذافی قبل و بعد از بهار عربی  وی در اول سپتامبر سال ۱۹۶۹ میلادی با کودتایی آرام حکومت محمّد ادریس سنوسی، پادشاه وقت لیبی را سرنگون ساخت. او پس از کودتا، سیستم حکومتی لیبی را بر اساس ترکیبی از سوسیالیسم و اسلام طراحی کرده و تا سال ۱۹۷۷ رئیس کشور لیبی بود. او در سال ۱۹۷۷ از منصب رسمی ریاست شورایادامه مطلب ...

  معمر قذافی قبل و بعد از بهار عربی 

  وی در اول سپتامبر سال ۱۹۶۹ میلادی با کودتایی آرام حکومت محمّد ادریس سنوسی، پادشاه وقت لیبی را سرنگون ساخت. او پس از کودتا، سیستم حکومتی لیبی را بر اساس ترکیبی از سوسیالیسم و اسلام طراحی کرده و تا سال ۱۹۷۷ رئیس کشور لیبی بود. او در سال ۱۹۷۷ از منصب رسمی ریاست شورای فرماندهی انقلاب لیبی کناره‌گیری کرد و مدعی شد که فقط یک نماد ملی خواهد بود. او به عنوان یکی از عمده‌ترین حامیان تشکیل ایالات متحده آفریقا از ۲ فوریه ۲۰۰۹ تا ۳۱ ژانویه ۲۰۱۰ رئیس اتحادیه آفریقا بود.

  صدام حسین قبل و بعد از حمله امریکا

  (زاده ۲۸ آوریل ۱۹۳۷ – اعدام ۳۰ دسامبر ۲۰۰۶) در فاصله سال‌های ۱۹۷۹ تا ۲۰۰۳ رئیس‌جمهور کشور عراق بود.

  وی که یکی از اعضای برجستهٔ حزب بعث عراق محسوب می‌شد، نقشی کلیدی در کودتای سال ۱۹۶۸ داشت که منجر به حکومت درازمدت حزب بعث شد. مبانی نظری این حزب بر پان‌عربیسم، نوسازی اقتصادی و سوسیالیسم استوار بود. صدام به عنوان نائب‌رئیس تحت فرمان دایی خود، ارتشبد احمد حسن البکر، توانست به سختی کشمکش‌های بین دولت و نیروهای مسلح را در زمانی که گروه‌های بسیاری توانایی براندازی دولت را داشتند کنترل کند. او این کار را با تشکیل نیروهای امنیتی سرکوبگر و تحمیل نیروی خود به دولت انجام داد وبا ایجاد رعب وحشت در ملت حکومت را تماماً به دست گرفت.

  آبراهام لینکُلْن قبل و بعد از جنگ

  (زاده ۱۲ فوریهٔ ۱۸۰۹ – درگذشته ۱۵ آوریل ۱۸۶۵) شانزدهمین رئیس‌جمهور ایالات متحدهٔ آمریکا و به عنوان اولین رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا که از حزب جمهوری‌خواه بود.

  عکس های قبل و بعد جنگ سوریه

   

   

  کوچک کردن