یک سوال Latest سوالات

 1. بسیاری از ما به این موضوع که عوامل مختلفی موجب کاهش بهای تمام شده کالای چینی می‌گردند‌، پرداخته‌اند. هزینه مواد اولیه، نرخ پایین دستمزدها، نسبت ارزش یوان چین در مقابل دلار و … از جمله عواملی بوده‌اند که تقریبا در همه‌جا به آن‌ها اشاره شده و در مورد آن‌ها صحبت شده است. اما آنچه در این بخش به آن اشارهادامه مطلب ...

  بسیاری از ما به این موضوع که عوامل مختلفی موجب کاهش بهای تمام شده کالای چینی می‌گردند‌، پرداخته‌اند. هزینه مواد اولیه، نرخ پایین دستمزدها، نسبت ارزش یوان چین در مقابل دلار و … از جمله عواملی بوده‌اند که تقریبا در همه‌جا به آن‌ها اشاره شده و در مورد آن‌ها صحبت شده است.

  کالای چینی چرا ارزان

  اما آنچه در این بخش به آن اشاره خواهد شد هزینه‌های مهم دیگری است که مربوط به هیچ یک از پارامترهای فوق نمی‌شود. منظورم هزینه‌های بازاریابی و فروش است.

  اگر دقت کرده باشید کالاهای چینی از عوامل مربوط به بازاریابی نیز استفاده کرده‌اند تا کالاهایشان ارزان تمام شود. به عبارتی دیگر اگر همه عواملی که قبلا به آن پرداخته می‌شد مربوط به ارزان‌سازی کالا بود، این بار با استفاده از حذف زیرکانه هزینه‌های بازاریابی در اصل استراتژی ارزان‌فروشی برای کالاهای چینی نمایان می‌گردد.
  ارزان‌فروشی در کالاهای چینی در اصل یک نوع استراتژی پنهانی است که منجر شده است تا هزینه‌های گوناگون بازاریابی و فروش روی دوش مشتری بیفتد. هزینه‌هایی مانند:

   

  1. مدیریت نام تجاری: کالاهای چینی به دلیل آنکه نام تجاری مورد دلخواه مشتری را روی محصولات درج می‌کنند در اصل تمامی هزینه‌های مربوط به مدیریت نام تجاری را به مشتری منتقل کرده و می‌توانند کالایشان را با حذف این هزینه ارزان‌تر به فروش برسانند.

  2. هزینه‌های پروموشن: تبلیغ و پروموشن‌های محصولات چینی با خریدار است.

  3. هزینه توزیع: بخش عمده‌ای از قیمت فروش کالا مربوط به هزینه‌های توزیع می‌باشد. در کالاهای چینی تاجران کالا را تهیه کرده و خود بایستی هزینه‌های توزیع را متحمل شوند تا کالا در نهایت به دست مصرف‌کننده نهایی برسد. از تخفیفات فروشندگان نیز خبری نیست. کمتر شرکت چینی را می‌یابید که نماینده فروش داشته باشد.

  کوچک کردن
 1. با توجه به وضعیت حرکت جهانی به سمت زندگی‌های مبتنی بر اینترنت و استعدادی که در کشور ما وجود دارد و همچنین پایین بودن هزینه راه‌اندازی این‌گونه شغل‌ها، شما اگر استعداد این کار را دارید می‌توانید وارد یکی از شغل‌های این مجموعه شوید. از مزایایی این نوع شغل‌ها این است که شما در شروع فقط به دانش و چند سیادامه مطلب ...

  با توجه به وضعیت حرکت جهانی به سمت زندگی‌های مبتنی بر اینترنت و استعدادی که در کشور ما وجود دارد و همچنین پایین بودن هزینه راه‌اندازی این‌گونه شغل‌ها، شما اگر استعداد این کار را دارید می‌توانید وارد یکی از شغل‌های این مجموعه شوید.

  از مزایایی این نوع شغل‌ها این است که شما در شروع فقط به دانش و چند سیستم کامپیوتری احتیاج دارید به طوری که سرمایه گذاری آن حتی از راه اندازی یک فلافل فروشی نیز کمتر است.

  برنامه نویسی

  برنامه نویسی

  برنامه نویسان نرم افزار بخصوص برنامه‌نویسی برای اپلیکیش و بازی‌های موبایل آینده فوق‌العاده روشنی پیش چشم آن‌هاست. شما در این بخش می‌توانید به ساخت اپ های خوب برای بازار داخلی و حتی خارجی بپردازید و از درآمد بالایی برخوردار شوید.

   راه‌اندازی وبسایت

  کسب و کار مبتنی بر سایت خود را راه اندازی کنید، وبسایت ها نیز در کشور ما به شدت در حال توسعه هستند، سایت شما می‌تواند آموزشی، خبری، فروشگاهی یا غیره… باشد که راه اندازی آن نیز با سرمایه‌های بسیار کم ممکن است.

  اگر بتوانید یک تیم علاقه‌مند نیز جمع کنید می‌تواند با حداقل سرمایه این سایت را راه بی اندازید. برای نمونه سایت‌های مانند مامان پز، دیجی کالا، زومیت، کجارو و…. از نمونه‌هایی هستند که در این کار به خوبی درخشیده‌اند.

  در مورد راه‌اندازی کسب و کار آنلاین این مقاله را بخوانید.

  ایجاد اپلیکیشن

  ایجاد اپلیکیشن

  شما می‌توانید یک کسب و کار را روی اپلیکیشن ببرید، مانند همین اسنپ، دیوار یا هر چیز دیگری که امروزه به صورت سنتی انجام می‌شود و شما فرصت آن را دارید که یک مدل جدید آن را پیاده کنید.

  کارهای بسیار دیگری مانند نویسندگی، مترجمی، طراح سایت، طراح گرافیک و هزاران شغل دیگر وجود دارد که می‌تواند از طریق اینترنت به دیگران خدمت رسانی کند و درآمد خوبی را کسب کند.

  کوچک کردن
 1. دکتر جعفر صادق تبریزی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران پویا؛ در پاسخ به این سؤال که افراد مشکوک به کرونا باید برای انجام تست کرونا به کجا مراجعه کنند؛ اظهار داشت: افرادی که علائم بیماری کرونا را دارند می‌توانند به مراکز خدمات جامع سلامت منتخب کووید19 مراجعه کنند. آدرس مراکز تستادامه مطلب ...

  دکتر جعفر صادق تبریزی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران پویا؛ در پاسخ به این سؤال که افراد مشکوک به کرونا باید برای انجام تست کرونا به کجا مراجعه کنند؛ اظهار داشت: افرادی که علائم بیماری کرونا را دارند می‌توانند به مراکز خدمات جامع سلامت منتخب کووید19 مراجعه کنند.

  آدرس مراکز تست کرونا

  وی افزود: مردم می‌توانند با تماس با سامانه 4030 و یا 190 به صورت تلفنی آدرس این مراکز را سؤال کنند؛ افراد همچنین می‌توانند با جست‌وجوی “مرکز منتخب کووید19” در مسیریاب‌های «نشان» و «بلد» نزدیکترین مراکز خدمات جامع سلامت منتخب کووید19 را پیدا و به آنها مراجعه کنند.

  برای مشاهده مرکز منتخب کووید19 می توانید از لینک زیر استفاده کنید:

  مراکز تست رایگان کرونا

  کوچک کردن
 1. حيوانات چگونه با هم صحبت مي‌كنند؟ اگر چه اكنون در اقصي نقاط دنيا دانشمندان و محققان بسياري مشغول به بررسي و مطالعه در ابعاد گوناگون زندگي آنان هستند ولي هنوز رازهاي زيادي بر آنها پوشيده مانده است كه مهمترين و در عين حال شگفت‌انگيزترين آنها را مي‌توان زبان حيوانات دانست كه اين امر حتي موجب پديد آمدنادامه مطلب ...

  حيوانات چگونه با هم صحبت مي‌كنند

  حيوانات چگونه با هم صحبت مي‌كنند؟

  اگر چه اكنون در اقصي نقاط دنيا دانشمندان و محققان بسياري مشغول به بررسي و مطالعه در ابعاد گوناگون زندگي آنان هستند ولي هنوز رازهاي زيادي بر آنها پوشيده مانده است كه مهمترين و در عين حال شگفت‌انگيزترين آنها را مي‌توان زبان حيوانات دانست كه اين امر حتي موجب پديد آمدن شاخه‌اي جديد، در علم «رفتاري حيوانات» به نام «صداشناسي زيستي» شده است.

  دانشي كه سعي دارد به نشانه‌هاي صوتي حيوانات پي ببرد و در اين راه به نتايج قابل توجه‌اي نيز دست يافته است. اين كه حيوانات هم مي‌توانند «با هم تكلم كنند، به گفتگو بپردازند، شورا تشكيل دهند، مشاوره كنند، كلام‌هاي عاشقانه بگويند، جشن بگيرند يا در موقع عزا و ناراحتي، نوحه‌سرايي كنند.» و شايد قابل تأمل باشد كه بدانيد اگر چه حيوانات پاي‌بند قلمرو، خانواده، نژاد و غرايز خود هستند ولي جز در مواردي استثنايي كه براي خود تعريفي خاص دارند، تمامي مشكلات و احتياجات روزانه خود را از طريق كلام برطرف مي‌كنند و هرگز از وسايل دفاعي خود براي همنوعشان استفاده نمي‌كنند. ‏

  مهمترين عاملي كه‌اندازه قلمرو را تعيين مي‌كند اين است كه‌اندازه قلمرو بايد چنان باشد كه نر و ماده‌اي كه در آن زندگي مي‌كنند در هر فاصله‌اي از يكديگر بتوانند بدون زحمت، صداهاي يكديگر را درك كنند. البته‌ اندازه اين قلمروها در پرندگان بسيار متفاوت است، مثلاً قلمرو اين طور تعيين مي‌شود كه اگر پرنده‌اي در آشيانه ايستاده باشد، بتواند ديگري را در آن جا نوك بزند.

  مرغ شاهدانه خوار قطعه زميني را براي خود نگه مي‌دارد كه بين 10 تا 250 متر مربع است، مساحتي را كه بلبل در اختيار مي‌گيرد، خيلي زياد و از 1200 تا 2000 متر مربع است.

  براساس پژوهش‌هاي «پروفسور كنراد لورنس» درباره غازها، تعيين محدود به شكل منظم‌تري صورت مي‌گيرد بدين‌ترتيب غازها وقتي محل سكونت خود را يافتند، هفت مرتبه پشت سر هم قارقار مي‌گويند و معني آن اين است كه مزاحم ما نشويد، ما اينجا خوراكي داريم و وضع خوب است. اگر شش مرتبه قارقار كنند معني آن اين است كه بايد سرعت كمتر شود و اگر فقط سه مرتبه صدا كنند يعني دقت كنيد، آهسته‌تر پيش رويم. ‏

  انتخاب همسر و تشكيل خانواده

  ارتباطات ما بين حيوانات و با جهان پيرامونشان به غير از گونه‌هاي معدودي از حيوانات كه از طريقي غيركلامي و با نشانه‌هايي مانند ايجاد رايحه، نور، برق و غيره صورت مي‌گيرد، اغلب به صورت اداي صوت و از طريق تارهاي صوتي انجام مي‌پذيرد. ايجاد صوت در پرندگان هنگام جفت‌گيري براي تشكيل خانواده شايد يكي از زيباترين و شگفت انگيزترين جلوه‌هاي عالم خلقت باشد. با وجودي كه‌اندام صوتي در پرندگان نر و ماده تفاوتي ندارند ولي آواز خواندن اغلب مخصوص پرندگان نر است.

  اگرچه آوازهاي عاشقانه گونه‌هاي مختلف پرندگان متفاوت است اما همه آنها يك معني را مي‌رسانند «من تنها و مجردم، قلمرويي در اختيار و به دنبال همسري مي‌گردم.» مثلاً «سبز قباي نر» مي‌تواند در يك روز، اين اطلاعيه را 2340 بار تكرار كند و آن قدر اين كار را ادامه خواهد داد تا پرنده‌اي ماده آواز او را دريابد و براي تشكيل خانواده به سويش بشتابد يا مثلاً مرغ مگس‌خوار در طلب زوج خود روزانه نزديك به 3600‌ ترانه مي‌خواند، اين پرندگان وقتي همسر خود را پيدا مي‌كنند، تعداد‌ترانه‌هاي خود را به يك سوم در روز تقليل مي‌دهند.

  پروفسور «گلوك» از دانشگاه شيكاگو معتقد است كه خوك‌هاي آبي براي خود الفباي مخصوصي دارند كه مانند الفباي زبان انسان‌ها با تركيب آن مي‌توانند به راحتي با هم صحبت كنند.
  «دكتر هوبر» از آلمان نيز بعد از پژوهش‌هاي وسيعي در زمينه زبان ملخ‌ها و جيرجيرك‌ها اين طور مي‌گويد: «بعضي از ملخ‌ها با پاهايشان صحبت مي‌كنند بعضي ديگر نيز بال‌هاي جلو خود را به هم مي‌مالند يا اين كه فك‌ها را به هم مي‌سايند.

  به هر صورت صداهايي كه ملخ‌ها ايجاد مي‌كنند بنا به قواعد بسيار منظمي به جملات و كلماتي ميان آنها تبديل مي‌شود. حيوان مي‌تواند با تغيير تعداد دندانه‌هايي كه بر بالش مي‌سايد صداهاي مختلفي ايجاد كند.» او معتقد است، ملخ‌ها بسيار نژاد پرست هستند و جفت خود را در ميان هم نوع خود انتخاب مي‌كنند، به طوري كه ملخ نر و ماده در ميان علفزارها آواز سر مي‌دهند و هر نري آواز نوع خود را مي‌خواند گويي كه مي‌گويد: «من ماده‌اي از نژاد خود مي‌خواهم.» «لورنس» پژوهشگري است كه سال‌هاي متمادي درباره پرندگان پژوهش كرده است. او داستان عاشقانه بسيار جالبي را از زغن‌ها )حيوان شكارياب، كوچك‌تر از كلاغ) حكايت مي‌كند.

  زماني كه سردسته زغن‌ها براي خود معشوقه‌اي را برمي گزيند با صداي «زيك زيگ» به او اظهار عشق مي‌كند، از ميان تمامي زغن‌هاي ماده آن كه زغن نر به او نظر دارد، موضوع را مي‌فهمد و زغن ماده به زبان چشم موضوع را به او مي‌فهماند و به طور مرتب با حرارت به او نگاه مي‌كند، در تمامي اين مدت زغن ماده به هر سو نگاه مي‌كند و فقط به عاشق خود نظر نمي‌اندازد. فقط گاهي در مدتي كمتر از يك ثانيه زيرچشمي به او نگاه مي‌كند و بدين وسيله او را مطمئن مي‌سازد.

  خبر نامزدي سردسته زغن‌ها با يك زغن ماده به سرعت پخش مي‌شود و تمامي پرندگان از اين موضوع مطلع و به آن احترام مي‌گذارند. موضوع انتخاب همسر در اردك‌ها متفاوت از بقيه پرندگان است. آنها تشريفات خاصي براي يافتن جفت خود دارند و زبان آنها براي جلب جنس ماده زبان رقص و حركات موزون است.

  تمامي اردك‌هاي نر در فضاي محدودي جمع مي‌شوند و ماده‌ها هم دور آنها حلقه مي‌زنند و به آنها نگاه مي‌كنند، آن گاه نرها شروع به رقص دسته جمعي بسيار منظمي مي‌كنند، اين رقص بسيار شباهت به رقص باله دارد و عجيب آن است كه اگر يكي از اردك‌هاي نر در رقص خود يك حركت اشتباهي كند يا قدم اشتباهي بردارد اردك‌هاي ماده تقاضاي او را نمي‌پذيرند.

  اما در رابطه با حشرات بايد گفت بسياري از حشرات با زبان بسيار عجيبي با يكديگر ارتباط برقرار مي‌كنند، آنها به وسيله انتشار بوهاي مخصوصي از فاصله‌هاي بسيار دور علامت مي‌دهند، حيوان ماده از قسمت‌هاي عقب بدن، ماده معطري را‌ترشح مي‌كند و فاصله‌اي كه حشره نر بو را احساس مي‌كند باور نكردني است، انسان فقط از فاصله چند متري بو را احساس مي‌كند ولي اين حشرات از فاصله چند كيلومتري بوي ماده خود را درك مي‌كنند.

  دانشمندان براي اين كه بفهمند حشرات از چه فاصله‌اي بو را احساس مي‌كنند از قطارهايي كه درحال حركت بودند كرم‌هاي نر را به فاصله‌هاي منظمي رها كردند. پس از گذشت يازده كيلومتر بسياري از كرم‌ها راه محل سكونت ماده‌ها را پيدا كردند.‏

  مشاوره براي رهايي از خطر

  خوك‌هاي آبي همان قدر كه بسيار هوشمند و زيرك هستند، حراف نيز هستند و صداهاي دسته جمعي آنها براي كارشناسان نيروي دريايي ايجاد دردسرهاي بزرگي مي‌كند زيرا موجب اختلالات و اشتباهاتي در دستگاه‌هاي گيرنده صوت و لوازم دفاعي زيردريايي‌ها مي‌شود. از اين رو دانشمندي با نام دكتر «ليلي» در آمريكا به اتفاق همكارانش در صدد برآمدند تا دست به آزمايش‌هايي بزنند و علت اين پرحرفي و سر و صداي زياد اين حيوانات را دريابند.

  آنها در ساحل اقيانوس آرام در عرض دهانه مردابي 15 نشانه را به فاصله سه تا بيست متر از يكديگر جاي داده و در نزديكي آن محل دو ميكروفن همراه ضبط صوتي قرار دادند. بعد از ظهر همان روز پنج خوك دريايي در پانصد متري آن محل ظاهر گشتند، ضبط صوت صداهاي آنها را ضبط كرد و معلوم شد كه حيوانات تشخيص داده‌اند كه بر سر راهشان چيزهاي مشكوكي قرار دارد.

  آنها سرعت حركت خود را كم كردند و وقتي كه به فاصله 400 متري (نزديك دهانه مرداب) رسيدند گروه به هم فشرده‌اي تشكيل دادند. آن گاه يكي از آنها از گروه جدا شد و با احتياط از يك نشانه به نشانه ديگر رفت سپس به سوي هم‌قطاران خود بازگشت، در اين موقع كنسرتي از سوت‌هاي گوشخراش حيوانات مانند طوفاني در دريا بلند شد. بعد از اين «مشاوره» پيش قراول ديگري براي تحقيق درباره اشيايي كه موجب سوءظن آنها شده بود اعزام شد.

  پس از بازگشت گشتي دوم سوت‌هاي ديگري به گوش رسيد و پس از اين در جلسه آرامش برقرار شد. آن گاه خوك‌ها در حالي كه سوت مي‌كشيدند پيش رفتند و به محض اين كه موانع را رد كردند و تصميم گرفتند كه به راهشان ادامه دهند سكوت كردند و ناپديد شدند. البته كسي نتوانست جزئيات گفتگوي آنها را دريابد ولي تيم تحقيق بر اين عقيده شد كه آنها براي شناخت چگونگي خطر مشاوره كردند و مذاكرات آنها درباره اين مطلب بوده است: «آيا اين نشانه‌ها با تورهاي ماهي گيري انسان‌ها شباهتي دارد يا خطر ديگري را در بردارد.» ‏

  اما مارماهي با زباني ديگر براي اعلام خطر و ‌ترساندن دشمن اقدام مي‌كند و آن هم ايجاد ارتعاش در سراسر بدن است. اين نوع ماهي در بدن خود نيروي برق توليد مي‌كند.
  قابل توجه است كه بدانيد رومي‌هاي قديم در زمان «نرون» با شوك برق اين حيوان بعضي از بيماري‌ها را معالجه مي‌كردند، بيماراني را كه گرفتار بيماري‌هاي روحي يا سردرد يا نقرس بودند، داخل استخري مي‌كردند كه تعدادي ماهي برق‌دار در آن وجود داشت تا شفا يابند.

  بد نيست بدانيد كه زاغ با فرياد به دشمن حمله مي‌كند، اگر بچه‌هايشان بترسند و علامت بدهند، پدر و مادرشان به سرعت و بلافاصله برمي‌گردند و با مشاهده دشمن بدون توجه به نيروي جسمي خود، به آن حمله و تمامي جنگل را با فريادهاي خود خبر مي‌كنند. در حيوانات بزرگ‌تر و كامل‌تر نيز غريزه علاقه پدر و مادر به فرزند كامل‌تر ديده مي‌شود.
  گوريل‌ها براي حمايت از فرزندان خود نعره‌هاي جنون‌آميز سر مي‌دهند و به سر و سينه خود مي‌كوبند.

  همچنين دانشمندان آمريكايي در يكي از باغ‌وحش‌هاي نيويورك آزمايشي را درباره زبان ميمون‌ها در زمان خطر به عمل آوردند و متوجه شدند، هنگامي كه ابرهاي طوفان‌زا در هوا ظاهر مي‌شود، ميمون‌هاي پيشكسوت با صداهايي اعلام خطر و به سرعت بچه‌ها را به جاي امني راهنمايي مي‌كنند. ‏

  اعلام تسليم، عجز و درماندگي

  حيوانات علامت ديگري هم دارند كه در بسياري از آنها مشترك است و اغلب انسان‌ها هم آن را درمي يابند، اين علامت فريادهاي درماندگي است و اين زماني رخ مي‌دهد كه يا در سوگ همنوع خود مي‌نشينند مانند كلاغ‌ها و ميمون‌ها، يا در موقع جنگ و دعوا حالت تسليم به خود مي‌گيرند، ولي يكي از جالب‌ترين حالت‌ها در ميان خروس‌ها ديده مي‌شود.

  در جنگ خروس‌هاي بالغ، دو حيوان تا موقعي مي‌جنگند كه يكي از آنها احساس ضعف و فرار اختيار كند، اگر او پشت به گوشه ديواري داشته باشد و نتواند فرار كند سر خود را در جعبه يا سطل يا سوراخي فرو مي‌برد و اعتراف به تسليم مي‌كند! ‏

  کوچک کردن
 1. تماس تصویری فردی در اپلیکیشن ایمو ابتدا باید برنامه را از اپ استور یا پلی استور گوگل یا دیگر فروشگاه های آنلاین دانلود و نصب کنید. از قسمت بالای صفحه، منوی Contacts را باز کرده و مخاطبی که قصد برقراری تماس تصویری با او دارید را انتخاب کنید. به همین سادگی می توانید با مخاطب مورد نظر خود تماس تصویری بادامه مطلب ...

  تماس تصویری فردی در اپلیکیشن ایمو

  • ابتدا باید برنامه را از اپ استور یا پلی استور گوگل یا دیگر فروشگاه های آنلاین دانلود و نصب کنید.
  • از قسمت بالای صفحه، منوی Contacts را باز کرده و مخاطبی که قصد برقراری تماس تصویری با او دارید را انتخاب کنید.
  • به همین سادگی می توانید با مخاطب مورد نظر خود تماس تصویری برقرار کنید.
  • برای قطع تماس و در پایان مکالمه نیز کافیست دکمه قرمز رنگ روی صفحه را بزنید تا به تماس خاتمه دهید.تماس تصویری فردی در اپلیکیشن ایمو

  تماس ویدئویی گروهی در ایمو

  اما اگر بخواهید تماس تصویری را به صورت گروهی انجام دهید مراحل ان اندکی فرق می کند و نیازمند ایجاد یک گروه پیش از برقراری تماس است.

  • از پایین صفحه سمت چپ روی علامت سه خط موازی بزنید و به قسمت option وارد شوید.
  • در این منو، سومین گزینه یعنی Create Chat group را انتخاب کنید.
  • در مرحله بعدی، مخاطبین مورد نظر خود را به گروه اضافه کنید. سپس نماد آبی رنگ پایین صفحه را کلیک کنید و وارد گروه ساخته شده شوید.
  • از منوی بالا بر روی گزینه Contact کلیک کنید.
  • گروه مورد نظر را انتخاب کنید و روی دوربین ضربه زده و منتظر پاسخ اعضا به تماس باشید.
  • پس از پایان چت ویدئویی روی آیکون قرمز زده و صفحه را ببندید.
  • همچنین می توانید از قسمت add member افراد بیشتری را به چت گروهی ویدئویی دعوت کنید. بنابراین برای اضافه کردن اعضا به گروه و شرکت دادن دیگران به تماس تصویری، روی صفحه ضربه زده و گزینه Add member را انتخاب کنید.تماس ویدئویی گروهی در ایمو

  تماس تصویری با ایمو در کامپیوتر

  همانطور که در بالا اشاره شد، ابتدا از نصب اپلیکیشن ایمو روی گوشی خود مطمئن شوید. سپس فایل نصبی ایمو در کامپیوتر را دانلود کرده و اجرا کنید.

  • ابتدا شماره تلفنی از شما خواسته می شود که کد کشور محل زندگی خود را نیز باید در آن وارد کنید.
  • پس از تائید مراحل، کدی به حساب ایموی شما روی گوشی فرستاده می شود که باید با ورود به اپلیکیشن روی گوشی خود آن را مشاهده کنید.
  • پس برنامه را روی گوشی اندرویدی یا ios خود باز کنید و کد ارسال شده را ببینید.
  • سپس آن را در قسمت مربوطه در ویندوز وارد کنید.تماس تصویری با ایمو در کامپیوتر

  به این ترتیب به راحتی می توانید از نسخه ویندوزی ایمو استفاده کرده و با دوستان و عزیزان خود به صورت رایگان در سراسر دنیا تماس ویدئویی برقرار کنید.

  کوچک کردن
 1. ژن ها از ترتیب قرار گیری چهار نوکلئوتید (مولکول های سازنده DNA) آدنین (A)، تیمین (T)، گوانین (G) و سیتوزین (C) در توالی مولکول DNA ساخته می شوند. در واقع ترتیب خاصی از قرار گیری این چهار مولکول را یک ژن می نامند. هر ژن همانند یک دفترچه راهنما ترتیب قرارگیری کد های خاصی را در خود حفظ و نگهداری می کندادامه مطلب ...

  ژن ها از ترتیب قرار گیری چهار نوکلئوتید (مولکول های سازنده DNA) آدنین (A)، تیمین (T)، گوانین (G) و سیتوزین (C) در توالی مولکول DNA ساخته می شوند. در واقع ترتیب خاصی از قرار گیری این چهار مولکول را یک ژن می نامند. هر ژن همانند یک دفترچه راهنما ترتیب قرارگیری کد های خاصی را در خود حفظ و نگهداری می کند که سلول با استفاده از این کد ها می تواند پروتئین های مورد نیاز خود را بسازد. یک جهش ژنی تغییری دائمی و ماندگار در توالی و ترتیب کدهای DNA ای است که ژن را می‌سازد، به طوری که آن توالی با آنچه که در سایر افراد یافت می‌شود فرق می‌کند. جهش‌ها اندازه‌های مختلف دارند، می‌توانند بر هر جایی از یک ژن اثر بگذارند. این تغییرات می توانند از یک نوکلئوتید منفرد در DNA (جفت باز) تا یک قطعه بزرگ از یک کروموزوم که شامل چندین ژن است را تحت تاثیر قرار دهد.

  کوچک کردن
 1. برای اینکه پول های حاصل از فعالیت های ممنوع و خلاف را بتوان استفاده مجدد کرد باید این درآمد ها ابتدا تبدیل به یک دارایی شده و بعد از آن دارایی استفاده نمود. به دلیل اینکه در همه جای دنیا قوانین بانک داری سفت و سختی وجود دارد که باید مبدا و منشا پول شما مشخص باشد برای همین درآمد هایی که از راه خلاف بادامه مطلب ...

  برای اینکه پول های حاصل از فعالیت های ممنوع و خلاف را بتوان استفاده مجدد کرد باید این درآمد ها ابتدا تبدیل به یک دارایی شده و بعد از آن دارایی استفاده نمود. به دلیل اینکه در همه جای دنیا قوانین بانک داری سفت و سختی وجود دارد که باید مبدا و منشا پول شما مشخص باشد برای همین درآمد هایی که از راه خلاف باشند باید ابتدا به یک دارای تبدیل شوند و سپس خرج شوند. این کار قابلیت استفاده از پول خلاف را بوجود می آورد به همین دلیل است که پولشویی اتفاق می افتد. حالا برخی از بزرگترین مثال های پولشویی های تاریخ را باهم مرور میکنیم:

  مثال پولشویی

  1. محمد سوهارتو

  محمد سوهارتو

  محمد سوهارتو

  سوهارتو بین سالهای 1967 تا 1998 قدرت را به عنوان رئیس جمهور در اندونزی در دست داشت. کمی بعد از اینکه او مجبور به کناره گیری از قدرت شد، مجله تایم در مقاله ای فاش کرد که وی در طول دوران قدرت خویش 15 میلیارد دلار ثروت را از طریق خانواده اش در 11 کشور جهان جمع کرده است.

  این مجله همچنین با سند ثابت کرد که سوهارتو بازهم از طریق خانواده خود 73 میلیارد دلار درآمد و دارایی در طول دوره ریاست جمهوری روی هم انباشته کرده است.

  وی فاسدترین رهبر جهان در میان فهرست رهبرانی است که فسادشان ثابت شده است.

   2. پابلو اسکوبار

  پابلو اسکوبار

  اسکوبار را به عنوان یکی از ثروتمندترین و موفق ترین جنایتکاران جهان می شناسند. سال 1989، مجله معتبر فوربس این قاچاقچی آمریکایی را به عنوان هفتمین فرد ثروتمند جهان معرفی کرد. طبق اعلام این مجله اسکوبار در آن زمان صاحب 9 میلیارد دلار ثروت بود.

  میزان پولشویی این تبهکار ثروتمند بین 5 تا 10 میلیارد دلار تخمین زده شده است.

  وی پس از اینکه فهمید قرار است از زندان خصوصی خود به زندان دیگری منتقل شود، فرار کرد، اما خیلی زود کشته شد.

   

  3. فردیناند مارکوس

  فردیناند مارکوس

  مارکوس از سال 1965 تا 1986 و پیش از شورش های مردمی رئیس جمهور فیلیپین بود. او یکی از فاسدترین رهبران جهان بود و در طول 20 سالی که قدرت را در دست داشت، میلیاردها دلار ثروت را از راه اختلاس بدست آورد.

  حدود میزانی که او پولشویی کرده را بین 5 تا 10 میلیارد دلار برآورد کرده اند. وی در سال 1989 بر اثر حمله قبلی درگذشت.

   4. داوود ابراهیم

  داوود ابراهیم

  این شخص متهم به رهبری تشکیلات جنایتکاران  با 5 هزار نفر عضو بود که فعالیت های در کشورهای پاکستان، هند و امارات متحده عربی داشت.

  وی و همکاران جنایتکارش در طول فعالیت های خود رقمی بین 3 تا 5 میلیارد دلار پولشویی کردند. گفته شده که وی از طریق شبکه مالی موسوم به هاوالا میلیون ها دلار پولشویی کرده است.

  او از جمله سرمایه گذارن و اجرا کنندگان بمب گذاری بمبئی در سال 2003 بوده است و در همان سال هم از سوی آمریکا به عنوان “تروریست جهانی” معرفی شد.

   5. شاه لئوپولد دوم

  شاه لئوپولد دوم

  در سال 1885 و همزمان با حرکت کشورهای مختلف به سمت مدرن شدن و تجارت آزاد، شاه لئوپولد دوم از بلژیک به عنوان رئیس ایالات خودمختار کنگو انتخاب شد و برخلاف تصور تمام مرزها را بست، کنترل منطقه را شخصا برعهده گرفت و ایالت را تبدیل به جایی برای برده داری کرد.

  وی به طور پنهانی از مهمترین محصول در کنگو یعنی کائوچو از طریق کانال هایی بهره برداری می کرد. در واقع او 22 سال تولید ناخالص ملی کشوری که اکنون به آن جمهوری دموکراتیک کنگو می گویند را در اختیار خود داشت .

  کوچک کردن
 1. پرفروش ترین آلبوم ها طبق آمار رسمی و روزنامه ها از رتبه 4 تا 1 : 4- آلبوم حسرت و فاصله محمد اصفهانی سال ۷۷ برای محمد اصفهانی نقطه پرتاب و آغازگر راه خوانندگی او بود. «حسرت» آلبومی است که او در سال ۷۷ با آهنگسازی خودش، شادمهر عقیلی، فواد حجازی و شهرام حسن‌زاده منتشر کرد. این آلبوم چهارمین آلبوم این خادامه مطلب ...

  پرفروش ترین آلبوم ها طبق آمار رسمی و روزنامه ها از رتبه 4 تا 1 :

  4- آلبوم حسرت و فاصله محمد اصفهانی

  آلبوم فاصله محمد اصفهانی

  سال ۷۷ برای محمد اصفهانی نقطه پرتاب و آغازگر راه خوانندگی او بود. «حسرت» آلبومی است که او در سال ۷۷ با آهنگسازی خودش، شادمهر عقیلی، فواد حجازی و شهرام حسن‌زاده منتشر کرد. این آلبوم چهارمین آلبوم این خواننده بود اما جزء پرفروش‌ترین آلبوم‌های موسیقی بعد از انقلاب است.

  آلبوم حسرت محمد اصفهانی

  غلامعلی علمشاهی، مدیر شرکت آوای نکیسا درباره فروش این آلبوم گفته است: «آلبوم حسرت آن زمان حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار کاستش فروش رفت و حدود ۱۰۰هزار نسخه هم سی‌دی این آلبوم فروش رفت. آن زمان هنوز سی‌دی به آن شکل باب نشده بود و بحران دانلودی هم که این روزها همه‌گیر شده، وجود نداشت.»

  زمستان ۷۸، محمد اصفهانی آلبوم «فاصله» را راهی بازار کرد. همکاری اصفهانی و بهروز صفاریان در سال ۷۸ در آلبوم «فاصله» باعث شکل‌گیری موج جدیدی از موسیقی پاپ در ایران شد. اتفاقات خوبی که برای این آلبوم و سبک آن رخ داد، باعث شد که روند عمر هنری صفاریان تغییراتی اساسی را به خود ببیند و او بیشتر در بین اهالی موسیقی مورد توجه قرار بگیرد. اصفهانی و صفاریان آخرین بار یک سال‌ونیم پس از انتشار آلبوم «فاصله» در کنار هم دیده شدند و همکاری مشترک‌شان ادامه داشت. موفقیت‌های گسترده‌ای که این آلبوم برای صفاریان رقم زده بود باعث شد که او به‌شدت سرگرم کارها و پیشنهادهای جدید شود و همین موضوع باعث قطع همکاری‌اش با محمد اصفهانی شد.

  سال ۸۱ محمد اصفهانی آلبومی با عنوان «نون و دلقک» را منتشر کرد که همچنان، این آلبوم پرفروش‌ترین آلبوم موسیقی او در حوزه پاپ است. این آلبوم توسط شرکت ایران‌گام منتشر شد و فروش نسخه‌هایش به میلیون رسیده است.

  3- آلبوم نیلوفرانه علیرضا افتخاری

  آلبوم نیلوفرانه علیرضا افتخاری

  علیرضا افتخاری را خواننده پرفروش‌ترین و پرمخاطب‌ترین آلبوم تاریخ موسیقی ایران می‌دانند. خواننده‌ای که صدایش در دهه ۶۰ و ۷۰ بیش از هر خواننده دیگری از رسانه‌های عمومی و خصوصی پخش می‌شد. او در سال ۱۳۷۴ آلبومی تحت عنوان «نیلوفرانه» را روانه بازار کرد که با استقبال فوق‌العاده مردم روبه‌رو شد. فروش حدود سه میلیون نسخه‌ای این آلبوم، نشان داد که چقدر مردم آن زمان این آلبوم و موسیقی اصیل ایرانی را دوست داشتند و از آن استقبال کردند.

  2- آلبوم غزلک و گلابتون سعید شهروز

  آلبوم غزلک سعید شهروز

  آلبوم «غزلک» سعید شهروز در سال ۷۹ توجه همگان را به خود جلب کرد. «غزلک» را می‌توان یکی از بهترین آلبوم‌های بعد از انقلاب در سبک موسیقی پاپ کشور دانست. دومین اثر سعید شهروز با فروش بیش از چهار میلیون نسخه‌ای، یکی از پرفروش‌ترین آلبوم‌های بعد از انقلاب لقب گرفت. وجود قطعه «خورشید خانم» در فروش فوق‌العاده این آلبوم نقش بسزایی داشت. شهروز با ارائه آلبوم «غزلک» محبوبیت بسیار زیادی در میان مردم پیدا کرد. سال ۸۲ او آلبوم «گلابتون» را ارائه کرد. با توجه به تغییراتی که در اشعار داده شد، فروش خیلی خوبی داشت و دومین آلبوم پرفروش سعید شهروز تاکنون است. «گلابتون»، «وقتشه»، «ابلیس» و «چوب حراج» کارهای موفق این آلبوم بودند.

  1- آلبوم دهاتی شادمهر عقیلی

  آلبوم دهاتی شادمهر عقیلی

  «دهاتی» نام آلبوم موسیقی شادمهر عقیلی است که با ۱۰ آهنگ در اردیبهشت سال ۷۸ منتشر شد و سال ۹۲ دوباره به دلیل استقبال فراوان  بازنشر شد. بنابر اعلام منابع متعدد این آلبوم با ۱۰میلیون نسخه فروش به‌عنوان پرفروش‌ترین آلبوم تاریخ موسیقی پاپ ایران بعد از انقلاب، معرفی شده ‌است. در دی‌ماه ۹۲ که چند ماه از آغاز وزارت علی جنتی بر مسند ارشاد می‌گذشت، شرکت ایران‌گام با طرح جدیدی دوباره این آلبوم را بازنشر کرد و همین باعث انتقاد بسیاری شد و در نقدهای زیادی نوشتند:« الان یعنی چه که بعد این همه سال تازه می‌خواهند آلبوم «دهاتی» سال ۱۳۷۸ را باز نشر کنند؟! یعنی دیگه ما هیچ مشکلی نداریم؟! اگه آلبومش خوبه چرا اون موقع منتشر نشده ‌است؟ سال گذشته بود که شادمهر عقیلی به خاطر یک اظهارنظر دوباره تیتر یک رسانه‌ها شد.

  او که کنسرتی در امارات داشت، حین برگزاری کنسرت بعد از تمام شدن یک آهنگ، با اشاره به فیلم «لاتاری» گفت: «دیگر پایم را در دبی نمی‌گذارم. این فیلم را هم بگیرید و به همه نشان دهید تا بدانند ایرانی بالاتر از همه است، ما به اماراتی‌ها باج نمی‌دهیم و هیچ احتیاجی به آنها نداریم!» هنوز دلایل دقیق اینکه چرا شادمهر این حرف را زده مشخص نیست اما گفته می‌شود مسئولان امارات با اجرای آهنگ «ای ایران» مشکل داشتند و رفتار ناشایست اماراتی‌ها علیه شهروندان ایرانی باعث گرفتن چنین تصمیمی شده است. البته برخی دیگر هم اعتقاد دارند فیلم «لاتاری» و موضوع حساسیت‌برانگیز این فیلم باعث شده تا شادمهر چنین تصمیمی بگیرد.

  کوچک کردن
 1. یکی از مهم ترین دلایلی که رومیان باستان دندان های سالمی داشتند بدون داشتن مسواک و خمیردندان  این است که آنها رژیم غذایی بدون یا کم شکر داشتند. نه تنها مردم روم باستان بلکه گروه های دیگری هم بوده اند که دندان های سالمی داشتند. مطالعه در رفرنس زیر : qz.com › ancient-romans-had-no-need-for-dentists-becادامه مطلب ...

  یکی از مهم ترین دلایلی که رومیان باستان دندان های سالمی داشتند بدون داشتن مسواک و خمیردندان  این است که آنها رژیم غذایی بدون یا کم شکر داشتند. نه تنها مردم روم باستان بلکه گروه های دیگری هم بوده اند که دندان های سالمی داشتند. مطالعه در رفرنس زیر :

  qz.com › ancient-romans-had-no-need-for-dentists-becaus

  علت دندانهای سالم مردم روم باستان

  علاوه بر این نه تنها رومیان باستان دندان های سالمی داشتند بلکه دندان های سفیدی هم داشتند. برخی از دانشمندان اعتقاد دارند که انها از یک نمک اوره ای قدیمی که تبدیل به آمونیا می شد را برای سفید کردن دندان های خود استفاده می کردند.

  راز دندان های سالم رومی های باستان

  کوچک کردن