1. من یک متخصص پزشکی نیستم، اما می‌توانم به عنوان یک منبع اطلاعاتی عمومی پاسخ دهم. مدفوع سیاه و خون آلود ممکن است نشانه مشکلات جدی در دستگاه گوارش باشد، اما تشخیص نهایی باید توسط یک پزشک انجام شود. مدفوع سیاه معمولاً به دلیل خون متخلخل در مدفوع و همچنین وجود خون متخلخل برخی از مشکلات گوارشی مثل خونریزیادامه مطلب ...

  من یک متخصص پزشکی نیستم، اما می‌توانم به عنوان یک منبع اطلاعاتی عمومی پاسخ دهم. مدفوع سیاه و خون آلود ممکن است نشانه مشکلات جدی در دستگاه گوارش باشد، اما تشخیص نهایی باید توسط یک پزشک انجام شود.

  مدفوع سیاه معمولاً به دلیل خون متخلخل در مدفوع و همچنین وجود خون متخلخل برخی از مشکلات گوارشی مثل خونریزی در روده بزرگ یا معده است. این ممکن است ناشی از مشکلاتی مانند زخم معده، پلیپ‌های روده، سرطان گوارش یا مشکلات دیگر باشد.

  در هر صورت، اگر شما یا کسی دیگر مشکلاتی مانند مدفوع سیاه و خون آلود داشته باشید، بهتر است فوراً به یک پزشک مراجعه کنید تا علت این مشکل تشخیص داده شود و درمان مناسب انجام شود. تشخیص و درمان زودهنگام ممکن است در موارد جدی مانند سرطان بهبود احتمالات درمان را افزایش دهد.

  کوچک کردن
 2. یکی از مهم ترین مکان های تاریخی ایران، مسجد شیخ لطف‌الله، اصفهان: مسجد شیخ لطف‌الله یکی از مسجدهای تاریخی و شناخته شده شهر اصفهان است   مسجد شیخ لطف‌الله از شاهکارهای معماری و کاشیکاری قرن یازدهم است و به فرمان شاه عباس اول در مدت 18 سال بنا شده است. این مسجد در میدان نقش جهان که در فهرست میراثادامه مطلب ...

  یکی از مهم ترین مکان های تاریخی ایران، مسجد شیخ لطف‌الله، اصفهان:

  یکی از مهم ترین مکان های تاریخی ایران، مسجد شیخ لطف‌الله، اصفهان:

  مسجد شیخ لطف‌الله یکی از مسجدهای تاریخی و شناخته شده شهر اصفهان است

   

  مسجد شیخ لطف‌الله از شاهکارهای معماری و کاشیکاری قرن یازدهم است و به فرمان شاه عباس اول در مدت 18 سال بنا شده است. این مسجد در میدان نقش جهان که در فهرست میراث جهانی یونسکو هم ثبت شده است، قرار دارد. این مسجد را می توان یک نمونه ی عالی از معماری و کاشیکاری تمام دوران دانست. «مسجد شیخ لطف الله» دقیقا روبروی عمارت عالی قاپو قرار دارد.

   

  ارگ بم، کرمان، از مکان های تاریخی ایران

  3- ارگ بم، کرمان، از مکان های تاریخی ایران

   ارگ بم بزرگترین سازهٔ خشتی در جهان بود که در نزدیکی شهر بم در استان کرمان قرار دارد

   

  شهر بم، شهر باستانی و صحرایی که در استان جنوبی ایران یعنی کرمان واقع شده، یکی دیگر از میراث های جهانی یونسکوی ایران به شمار می رود. ارگ بم بزرگترین بنای خشتی جهان است و به ۲۰۰۰ سال قبل و زمان امپراتوری اشکانیان بازمی گردد. در ۵ دی ۱۳۸۲، زمین‌لرزه‌ای شدید در این منطقه رخ داد که در پی آن این بنا تا اندازه زیادی تخریب شد.

   

  کاخ گلستان، تهران، یکی دیگر از جاهای تاریخی ایران

  کاخ گلستان، تهران، یکی دیگر از جاهای تاریخی ایران 

  کاخ گلستان از کاخ‌های دوره زندیه و قاجار است که در مرکز شهر تهران واقع شده‌است

   

  کاخ گلستان یکی از یادگارهای تهران در روزگار حکمرانی سلسله پادشاهی قاجاریه است که به واسطه اتفاقات مهمی که در آن رخ داده، از سایر کاخ‌های سلطنتی که در شهر تهران قرار دارد شناخته شده‌تر و نام آشناتر است. تمامی این بنا از باغ ها و ساختمان های سلطنتی و مجموعه ای از هنر قرن ۱۸ و ۱۹ ایران پر شده است. متأسفانه بسیاری از ساختمان های این بنا بین سال های ۱۹۲۵ و ۱۹۴۵ توسط رضا شاه تخریب شدند، زیرا وی احساس می کرد که معماری قدیمی مانع مدرنیزه شدن ایرانیان است.

   

  از مهمترین مکان های تاریخی ایران، تخت جمشید، شیراز

  از مهمترین مکان های تاریخی ایران، تخت جمشید، شیراز 

   تخت جمشید، پایتخت سلسله ی هخامنشی و نمونه ی بارز معماری آن دوره است

   

  تخت جمشید نام یکی از شهرهای باستانی ایران است که سالیان سال پایتخت هخامنشیان بوده است.تخت جمشید  نمونه ی بارز معماری آن دوره است. اسکندر مقدونی سردار یونانی به ایران حمله کرد و تخت جمشید را به آتش کشید. اما ویرانه‌های این مکان هنوز هم در مرودشت در نزدیکی شیراز مرکز استان فارس برپا است. تخت جمشید هم‌اکنون یکی از آثار جهانی ثبت شدهٔ ایران در یونسکو است. بقایای باستانی حضور این شهر را تا سال ۵۱۵ قبل از تصلب مسیح نشان می دهند. ساختمان های عظیم الجثه و مجسمه های غول پیکر، نشان از وفای به عهد باستانیان به معماری باستانی ایرانی دارند.

  کوچک کردن
 3. بزرگ دیده شدن قرص ماه ، تاثیر خاصی روی زمین ندارد، چون علت آن نزدیک شدن ماه به زمین نیست و انکسار نور ماه در جو زمین علت اصلی آن است. به گزارش شبکه خبر ، ساكنان كره زمین دیشب ماه را در حالی مشاهده كردند كه بزرگ تر و روشن تر از حد معمول بود . مهندس باقری ، مدرس نجوم مركز علوم ستاره شناسی تهران ، در گادامه مطلب ...

  بزرگ دیده شدن قرص ماه ، تاثیر خاصی روی زمین ندارد، چون علت آن نزدیک شدن ماه به زمین نیست و انکسار نور ماه در جو زمین علت اصلی آن است.

  به گزارش شبکه خبر ، ساكنان كره زمین دیشب ماه را در حالی مشاهده كردند كه بزرگ تر و روشن تر از حد معمول بود .
  مهندس باقری ، مدرس نجوم مركز علوم ستاره شناسی تهران ، در گفتگوی اختصاصی با پایگاه اطلاع رسانی شبكه خبر ، درباره علت این پدیده اظهار داشت :  ماه در یک مدار بیضی شکل به دور زمین می چرخد و یکی از علل بزرگ و کوچک شدن قرص ماه ( که البته به علت کم بودن اندازه تغییرات با چشم دیده نمی شود ) ، این است که مدار بیضی در بعضی مواقع نزدیک تر و در بعضی موارد دورتر است که این حالت تنها در پدیده های گرفت حلقوی خورشید به علت دورتر شدن ماه دیده می شود .

  وی در ادامه افزود : حالت دوم که حالت اصلی است و ما با چشم تشخیص می دهیم ، پدیده شکست نور در جو زمین است ، این پدیده وقتی اتفاق می افتد ، که ماه در بالای سر ما قرار می گیرد ، در این حالت چون نور ماه در جو ما شکسته می شود و پایین می آید ، ما ماه را کوچکتر از ابعاد واقعی آن تشخیص می دهیم و این پدیده ای است که به علت شکست نور در جو به نسبت وقتی که ماه در افق قرار بگیرد ، پیش می آید .

  باقری تصریح کرد :اما وقتی ماه در افق قرار بگیرد ،کمتر با شکست نور مواجه می شود ، بنابراین ما آن را در ابعاد بزرگتر از حالتی که در بالای سر ماست خواهیم دید .

  این مدرس نجوم اظهار داشت : ما ماه را به حالت قرص کامل در افق ، بزرگ تر از حالتی که به صورت قرص کامل در بالای سرمان قرار دارد می بینیم و این پدیده ای است که هر ماه وقتی ماه قرص کامل و از سمت شرق در حال طلوع است ، رویت می شود.

  باقری تاکید کرد : این پدیده به علت تابش ماه هیچ زیانی برای چشم ندارد ، به همین دلیل مردم می توانند به صورت مستقیم و با چشم غیرمسلح به آن نگاه کنند و اختلاف بین اندازه ماه را در طول یک شب ملاحظه کنند، یعنی اگر در اوایل شب که قرص کامل ماه طلوع می کند ماه را نگاه کنند و در اواسط شب که ماه از افق بالاتر آمده هم ماه را نگاه کنند و متوجه تغییر و کوچک تر شدن اندازه ماه می شوند.

  چرا بعضی وقت ها ماه بزرگتر به نظر میرسه؟

  وی گفت : نکته ای که وجود دارد ، این است که افق باید صاف و تمیز باشد تا بتوانیم به وضوح این پدیده را ببینیم .

  این مدرس نجوم در خصوص تاثیر این پدیده بر کره زمین تصریح کرد : خود حرکت کره ماه موجب ایجاد جزر و مد در زمین می شود و حتی درباره تاثیر آن بر حرکت مواد مذاب زمین بررسی هایی صورت گرفته ، ولی خود این پدیده چون علتش نزدیک شدن ماه به زمین نیست و انکسار نور ماه در جو زمین علت آن است ، تاثیر خاصی بر زمین نخواهد داشت.

  باقری تاکید کرد : تمام این اتفاقات که درباره کوچک و بزرگ شدن ماه می افتد و ما آن را به این صورت می بینیم ، پدیده های ذهنی هستند.

  کوچک کردن
 4. خیر همه حیوانات خون قرمز ندارند در اینجا برخی از حیوانات که خون با رنگ های مختلف دارند جمع آوری شده است. عنکبوت عنکبوت‌ها رنگ خونشان آبی روشن است. جریان خون هم یکی از اساسی‌ترین فرایند‌های بدن آن‌ها محسوب می‌شود. عقرب عقرب‌ها نیز دارای خون آبی هستند. بزرگترین خانواده عقرب‌ها به نام امپرور، خون آبی دادامه مطلب ...

  خیر همه حیوانات خون قرمز ندارند در اینجا برخی از حیوانات که خون با رنگ های مختلف دارند جمع آوری شده است.

  عنکبوت

  عنکبوت‌ها رنگ خونشان آبی روشن است. جریان خون هم یکی از اساسی‌ترین فرایند‌های بدن آن‌ها محسوب می‌شود.

  عنکبوت‌ها رنگ خونشان آبی روشن

  عقرب

  عقرب‌ها نیز دارای خون آبی هستند. بزرگترین خانواده عقرب‌ها به نام امپرور، خون آبی دارند. سطح بالایی از هموسیانین نیز در خون آن‌ها یافت می‌شود.

  عقرب‌ها نیز دارای خون آبی هستند

  سوسمار

  بعضی از سوسمار‌های عجیب و غریب هم هستند که دارای خون سبز می‌باشند و از هموگلوبین برای حمل اکسیژن در اطراف بدن استفاده می‌کنند.

  سوسمار‌ها خون سبز

  زالو

  زالو در پلاسمای خون خود، حاوی پروتئین زیادی است و در دریا یافت می‌شود. زالو‌ها رنگ خون سبز دارند.

  زالو‌ها رنگ خون سبز دارند

  کوچک کردن
 5. گوش دادن به موسیقی هم مانند هر فعالیت دیگری می‌تواند فواید و مضرات مختلفی داشته باشد. شاید برای بسیاری از ما، حدس زدن مضرات گوش دادن به موسیقی چندان دشوار نباشد: گوش دادن با هدفون با صدای بلند می‌تواند به گوش آسیب برساند. گوش دادن به موسیقی در ماشین ممکن است باعث شود که صدای بوق یا علائم اخطاری وسایادامه مطلب ...

  گوش دادن به موسیقی هم مانند هر فعالیت دیگری می‌تواند فواید و مضرات مختلفی داشته باشد. شاید برای بسیاری از ما، حدس زدن مضرات گوش دادن به موسیقی چندان دشوار نباشد: گوش دادن با هدفون با صدای بلند می‌تواند به گوش آسیب برساند. گوش دادن به موسیقی در ماشین ممکن است باعث شود که صدای بوق یا علائم اخطاری وسایل نقلیه دیگر را نشنویم.

  حتی کسانی که خیلی به موسیقی علاقه‌ای ندارند، با مقایسه‌ بین کسانی که موسیقی گوش می‌دهند و کتاب نمی‌خوانند و کسانی که کتاب می‌خوانند و موسیقی گوش نمی‌دهند، به نتیجه رسیده‌اند که گوش دادن موسیقی می‌تواند موجب افسردگی هم بشود!

  اما از این حرف‌ها که بگذریم، فواید زیادی هم برای گوش دادن به موسیقی گزارش شده است که تصمیم داریم در اینجا به برخی از آنها بپردازیم:

  چرا با شنیدن موسیقی تحت تاثیر قرار میگیریم؟

  تحقیقات نشان می‌دهد اگر انتخاب موسیقی به درستی انجام شود، می‌تواند بر میزان دردی که تحمل می‌کنیم، میزان اضطراب ما و پاسخ‌های سیستم فیزیولوژیک بدن، تاثیرگذار باشند.

  فواید گوش دادن به موسیقی

  اگر چه به صورت قطعی در مورد مکانیزم تاثیر موسیقی در افزایش استقامت در ورزش (و خصوصاً دویدن و استفاده از تردمیل) اظهارنظر نشده است، اما بر اساس تحقیقات گزارش شده، در اصل این مسئله که موسیقی – درصورتی که ریتم آن همسان با سرعت دویدن باشد – می‌تواند استقامت ما را افزایش دهد، تردیدی وجود ندارد.

  گزارش منتشر شده پس از سمپوزیوم مرکز تحقیقات موسیقی استنفورد هم، در زمینه‌ی اثر مثبت موسیقی حاوی نکات جالبی است:

  فواید گوش دادن به موسیقی و تغییر امواج مغزی

  از جمله تحقیقات جالب دیگر در مورد اثرات گوش دادن به موسیقی، بررسی تاثیر موسیقی بر سیستم Cognitive (شناختی) مغز است:

  گوش دادن به موسیقی

  کوچک کردن
 6. درمان های قطعی ریزش مو درمان تریکوتیلوماینا( درمان ریزش مو ) برای درمان تریکوتیلوماینا درمان اختلال های روانی همراه و روان درمانی کمک کننده است و کلومیپرامین و فلوکستین بعنوان درمان دارویی در کنترل این رفتار مؤثر هستند. کم کاری غده ی تیروئید کم کاری تیروئید به بیماری گفته می شود که در آن ساخت هورمونادامه مطلب ...

  درمان های قطعی ریزش مو

  درمان تریکوتیلوماینا( درمان ریزش مو )

  برای درمان تریکوتیلوماینا درمان اختلال های روانی همراه و روان درمانی کمک کننده است و کلومیپرامین و فلوکستین بعنوان درمان دارویی در کنترل این رفتار مؤثر هستند.

  کم کاری غده ی تیروئید

  کم کاری تیروئید به بیماری گفته می شود که در آن ساخت هورمون های تیروئید به وسیله غده ی تیروئید کاهش می یابد. علایم رایج این بیماری عبارت اند از:

   

  – ضعف و خستگی

  – چاقی

  – پف کردن صورت

  – کند شدن حرکات و رفلکس ها

  – خشک شدن پوست

  – ریزش مو

   

  بهترین راه درمان ریزش مو حاصل از تیروئید

  برای اشخاص مبتلا به این بیماری داروهای جایگزین هورمون تیروئید مثل لووتیروکسین تجویز می شود که در جلوگیری از ریزش مو ناشی از کم کاری تیروئید هم بسیار مؤثر است. ریزش موی ناشی از این بیماری موقت است و در فاصله ی چند ماه بعد از آغاز درمان، بهبود می یابد. برای تشخیص بیماری معمولاً از ازمایش های خونی استفاده می شود

  به سراغ محصولات ضد ریزش مو بروید

  از آنجایی که حل ریزش مو یکی از دغدغه های کارخانه تولید محصولات آرایشی است، به سراغ محصولات مخصوص مثل شامپو ضد ریزش مو بروید که اختصاصاً برای حل این مسأله ساخته شده اند. این محصولات مواد مورد نیاز را به موهای شما می رسانند، رشد را تقویت می کنند و جریان خون را به پوسته سر افزایش می دهد.

   
  داروی ریزش مو

  از ماینوکسیدیل و محصولاتی که پزشکان توصیه می کنند استفاده کنید

  ماینوکسیدیل یکی از محصولات مشهور و از راههای جلوگیری از ریزش مو در مردان و زنان است که در بسياري از داروخانه ها به فروش می رسد. این محصول به صورت مایع یا فوم تولید می شود و در محل ریشه مو استفاده می گردد. ماینوکسیدیل فولیکول های مو را تحریک می کند و باعث رشد سریع مو در کم تر از ۶ ماه می شود. میتوانید ماینوکسیدیل ۲% یا ۵% را باتوجه به ميزان ریزش موی خود تهیه کنید. پزشکان متخصص مو و بسياري از داروخانه ها محصولات گوناگون برای درمان ریزش مو را هم توصیه می کنند. از عارضه های آن ها اطلاعات کسب کنید و آنگاه به سراغ مصرفشان بروید.

  تقویت و درمان ریزش مو به شیوه مزوتراپی

  به زبان ساده در مزوتراپی با تزریق انواع مواد تقویت کننده رشد مو به خصوص ویتامین های گروه c و b، ماینو کسیدیل، جین سنگ، دارو هایی که سبب افزایش جریان خون میشوند  و نیز هورمون( تنها در آقایان) سعی می شود درمان ریزش مو صورت گیرد و آنگاه موهای جدید برویند. در این شیوه به هیچ وجه از کورتون استفاده نمی شود.

  البته در مواردی هم خانم هایی که بر اثر زایمان دچار ریزش مو میشوند هم میتوانند پس از دوره شیر دهی از این روش درمانی برای تقویت و درمان ریزش مو استفاده کنند.

  تقویت موهای نازک

  تقویت موی سر و درمان ریزش مو به شیوه دارویی ۳ اشکال اساسی دارد:

  اول:این که تنها یک داروی واقعی و مؤثر در کنترل درمان ریزش مو وجود دارد که داروئی است به نام فیناستراید یا پروشیا، این دارو مهار کننده آنزیم ۵- آلفاردوکتاز است که مانع تولید D.H.T می شود.

  دوم:در صورت مصرف خوراکی فیناستراید، این دارو در کل بدن پخش و توزیع شده و تولید D.H.T را در کل بدن کاهش می دهد ازاین رو در پی مصرف خوراکی دارو عوارضی همانند کاهش میل جنسی، بزرگ شدن سینه ها و ناتوانی جنسی را در پی دارد.

  سوم:این است که درمان ریزش مو یک درمان بلند مدت است که سالها به طول می انجامد در نهایت مشکل اصلی این است که نمی توان فیناستراید به مدت طولانی به بیمار تجویز کرد.

  اینجاست که مزوتراپی به کمک می آید و راه حلی مناسب برای درمان ریزش مو را ارائه می دهد.

  کوچک کردن
 7. کسب و کار دلاری یکی از بهترین شغل‌های ایران که درآمدزایی فوق‌العاده بالایی برای صاحبین کسب و کار خواهد داشت، کسب و کار دلاری می‌باشد. با توجه به اینکه همواره نوسانات ارزی در سمت افزایش ارزش ارز در حال حرکت است و پیش بینی کارشناسان نیز برای چند سال آینده حاکی از این است که ارزش ارز به مراتب نسبت به سادامه مطلب ...

  کسب و کار دلاری

  کسب و کار دلاری

  یکی از بهترین شغل‌های ایران که درآمدزایی فوق‌العاده بالایی برای صاحبین کسب و کار خواهد داشت، کسب و کار دلاری می‌باشد. با توجه به اینکه همواره نوسانات ارزی در سمت افزایش ارزش ارز در حال حرکت است و پیش بینی کارشناسان نیز برای چند سال آینده حاکی از این است که ارزش ارز به مراتب نسبت به سایر واحد‌های پولی بیشتر می‌شود بنابراین این نوع کسب و کار را می‌توان یکی از پر‌درآمد‌ترین شغل ها در ایران تا سال 1400 و بیشتر در نظر گرفت.

  بازار بورس

  بازار بورس

  بازار بورس در اکثر کشور‌های دنیا دارای تب و تاب زیادی است و در همین راستا افراد زیادی در معاملات این بازار شرکت خواهند کرد. بازار بورس همواره از نوسانات مختلفی برخوردار است که حاصل این نوسانات می‌تواند مقدار زیادی به سرمایه و ثروت افراد سرمایه گذار بیفزاید و یا نه در کاهش نرخ سبب افت سرمایه آنها شود. با اطلاع دقیق از بازار بورس و مشاوره گرفتن از متخصصین این حوزه می‌توانید در مدت زمان بسیار کمی بعد از سرمایه گذاری در بخش‌های مختلف به سود کلانی دست پیدا کنید.

  با توجه به اینکه بازار بورس در ایران در سال 98 با نوسانات مختلفی روبرو بود و در نیمه دوم سال دارای رشد مثبتی بود بنابراین می‌توان این شغل را یکی از پر‌درآمد‌ترین شغل های ایران در سال 98 دانست که بسیاری از افراد با استفاده از این فرصت موفق شدند تا مقدار ثروت زیادی را کسب کنند. اگر قصد دارید تا در یک زمینه سودآور سرمایه گذاری کنید پیشنهاد می‌کنیم بازار بورس را به عنوان گزینه‌ای پولساز در نظر داشته باشید.

  صرافی

  صرافی

  طرافی‌ها همواره دارای سود‌دهی قابل توجهی هستند که سبب می‌شوند  صاحبین این کسب و کار جزو ثروتمند‌ترین افراد باشند. صرافی ها در زمان‌هایی که تغییرات ارز در روند صعودی پیش می‌رود سود چند برابری کسب خواهند کرد. اگر به بازه زمانی چند ماه اخیر نگاه کنید خواهید دید که ارز‌ها همچون دلار و یورو و … دارای تغییرات زیادی بوده‌اند. با توجه به اینکه صرافی ها دارای منابع ارزی زیادی می‌باشند بنابراین می‌توانند در این فرصت‌ها، سرمایه خود را چند برابر کنند.

  صرافی به عنوان یک نوع کسب و کار دلاری محسوب می‌شود که می‌تواند سودآوری بالایی داشته باشد.

  واسطه گری

  واسطه گری

  واسطه گری که با نام دلالی نیز شناخته می‌شود به عنوان کسب و کاری پر‌درآمد در ایران شناخته می‌شود. یکی از مهمترین مزایای واسطه گری که سبب جذب افراد زیاد به این حوزه می‌شود این است که شما هیچ گونه سرمایه‌ای در این زمینه صرف نخواهید کرد. برای مثال مسئول کارخانه و یا یک تولیدی فروش محصولات را بر عهده شما قرار می‌دهد، شما بدون این که هزینه‌ای پرداخت کنید به دنبال مشتری خواهید بود تا محصولات این تولیدی را به فروش برسانید و درصدی از این کار از سوی فروشنده به شما پرداخت شود. از سوی دیگر شما با پیدا کردن خریدار، با هر بار خرید از وی نیز مقدار هزینه‌ای دریافت خواهید کرد. در این بین از سوی هر دو طرف هزینه قابل توجهی به شخص واسطه گر پرداخت می‌گردد بدون اینکه حتی یک ریال سرمایه گذاری کرده باشد.

  کسب و کار اینترنتی

  کسب و کار اینترنتی

  کسب و کار اینترنتی علاوه بر ایران در هر جای جهان دارای بازدهی فوق‌العاده‌ای می‌باشد. اولین مزیت این نوع کسب و کار این می‌باشد که نیازی به هیچ گونه سرمایه اولیه ندارد و این امکان وجود دارد که در هر زمینه‌ای اقدام به راه‌اندازی فروشگاه نمایید. کسب و کار‌ های اینترنتی زیادی در سطح ایران وجود دارند که صاحبان آنها اکنون به عنوان یکی از ثروتمندان ایرانی شناخته می‌شوند. در راه اندازی کسب و کار اینترنتی شما عزیزان با انواع مشتری از نقاط مختلف ایران روبرو خواهید بود و این نشان از سطح گستردگی و بزرگی این نوع کسب و کار دارد.

  خرید و فروش املاک

  ملک و خانه در هر برهه زمانی جزو یکی از زمینه‌های مناسب برای سرمایه گذاری بوده و هستند. خرید و فروش املاک همواره برای افراد سود زیادی را به همراه داشته است. بازار معاملات مسکن در شهر‌های بزرگ سود‌های کلانی را به همراه دارد چرا که معاملات در حجم و تعداد زیاد انجام می‌گیرد. افرادی که به انجام معاملات مسکن و املاک می بپردازند به اصطلاح املاکی نام دارند. املاکی‌ها یکی از ثروتمند‌ترین اقشار جامعه هستند که از سطح رفاهی بالایی برخوردار هستند که این مورد خود نشان از سود زیاد این زمینه دارد.

  خدمات سئو

  خدمات سئو

  سئو یکی از داغ‌ترین مباحث موجود در حوزه وب می‌باشد. این مبحث به قدری جذاب و هیجان آور است که افراد زیادی تمایل به انجام کار‌های مربوط به آموزش سئو و همچنین انجام کارها و خدمات سئو سازی دارند. سئو که به اصطلاح عموم بهینه سازی سایت از جنبه‌های مختلف می‌باشد دارای اصول و قواعدی است که بنا به تغییرات الگوریتم‌های موتور‌های جستجو همواره متغیر می‌باشند. افرادی که در زمینه سئو و بهینه سازی سایت فعالیت دارند همواره در لیست پردرآمد‌ترین مشاغل جهان از جمله سال 2019 جزو پولدار‌ترین افراد بوده‌اند. شما هم اگر به فعالیت در حوزه وب و مشغول بودن به یکی از کسب و کار‌های درآمدزا علاقه دارید می‌توانید به این زمینه روی بیاورید.

  ساخت و توسعه نرم افزار

  افرادی که در زمینه ساخت و توسعه نرم افزار فعالیت دارند می‌توانند نیاز شرکت‌ها مبنی بر ساخت یک نرم افزار اختصاصی را برطرف نمایند و در این رابطه هزینه قابل توجهی از این شرکت‌ها دریافت کنند. افرادی که دارای تخصص ساخت نرم افزار هستند علاوه بر کار برای شرکت‌های مختلف می‌توانند به عنوان خودکارآفرین نیز فعالیتی داشته باشند تا با ساخت نرم افزار‌های مختلف مورد نیاز افراد بتواند کسب درآمدی از این راه داشته باشند. بسیاری از افراد با ساخت نرم افزار کاربری و انتشار آن در سایت‌های مختلف توانسته‌اند میلیون‌ها نسخه از نرم افزار را به فروش برسانند و از این طریق میلیاردر شوند.

  طراحی سایت

  طراحی سایت

  امروزه هر نوع کسب و کاری فارغ از موقعیت مکانی خواهان ورود به دنیای اینترنت هستند. افراد برای توسعه کسب و کار همواره تمایل دارند که با ورود به سطح وب تعداد مشتریان خود را افزایش دهند، اما این افراد که تا بحال هیچ فعالیتی در اینترنت نداشته‌اند چگونه به این حوزه وارد شوند؟ حجم زیادی از افراد تمایل به ورود به کسب و کار اینترنتی دارند بنابراین در این رابطه باید افرادی وجود داشته باشند که این افراد را راهنمایی کنند. این افراد طراحان وب هستند که می‌توانند مقدمات ورود افراد به حوزه وب را فراهم نمایند.

  طراحان وب همواره در هر مقطع زمانی تعداد زیادی سفارش کار داند تا به طراحی و پیاده سازی انواع سایت در زمینه‌های مختلف بپردازند. طراحان سایت بنا به نوع خواسته و نیاز مشتریان اقدام به راه اندازی وب سایت می‌نمایند و در صورت لزوم به آنها نیز آموزش‌های لازم برای فراگیری مطالب را می‌دهند. بنا به خواسته و نوع سفارشات هزینه‌ای را از افراد دریافت می‌کنند. در صورت طراحی سایت برای شرکت‌ها مقدار هزینه بالایی را دریافت خواهد کرد و برای اشخاص نیز همین مورد می‌تواند صدق کند.

  کوچک کردن
 8. اگر شما هم از آن دسته افراد هستید که گوش دادن به موسیقی جزو کارهای مورد علاقه شماست، حتما در زمان خرید یا دانلود فایل های با فرمت MP3 با عبارت های 128kbps و  320kbps مواجه شده اید. فایل های 320 حجم بالاتری دارند و معمولا این طور شنیده ایم که کیفیت بیشتری هم نسبت به فایل های 128 دارند. اما داستان اینادامه مطلب ...

  اگر شما هم از آن دسته افراد هستید که گوش دادن به موسیقی جزو کارهای مورد علاقه شماست، حتما در زمان خرید یا دانلود فایل های با فرمت MP3 با عبارت های 128kbps و  320kbps مواجه شده اید. فایل های 320 حجم بالاتری دارند و معمولا این طور شنیده ایم که کیفیت بیشتری هم نسبت به فایل های 128 دارند. اما داستان این اعداد و ارقام چیست و واقعا تفاوتی بین یک آهنگ MP3 در حالت 128kbps و 320kbps وجود دارد؟

  تفاوت بین کیفیت آهنگ ۱۲۸ با ۳۲۰ فایل های MP3

  حالا باید درباره بیت ریت (bitrate) صحبت کنیم. در علوم رایانه بیت ریت به تعداد بیت هایی گفته می شود که در هر واحد از زمان پردازش می شوند. بیت ریت با واحد بیت بر ثانیه (bits per second یا bps) بیان می شود که قبل از آن نیز یک پیشوند از سیستم SI مانند کیلو (kbps)، مگا (Mbps)، گیگا (Gbps) یا ترا (Tbps) قرار می گیرد. اما بیت ریت چه تاثیری روی یک فایل صوتی دارد؟ در زمان اجرای فرآیند فشرده سازی مانند ایجاد یک فایل mp3، ارتباط مستقیمی بین مقدار فضای مورد استفاده و کیفیت نهایی وجود دارد. در واقع یعنی سازنده فایل می تواند مشخص کند در هر ثانیه از فایل صوتی نهایی چند کیلوبیت مورد استفاده قرار بگیرد. در نتیجه اگر بیت ریت پایین تری انتخاب شود فضای کمتری به هر ثانیه از فایل اختصاص پیدا کرده و در نتیجه کیفیت آن کمتر می شود. به همین ترتیب اگر بیت ریت بالاتر انتخاب شود هم کیفیت فایل mp3 بیشتر خواهد بود. اگر بخواهیم همه این موارد را در یک جمله خلاصه کنیم باید گفت بیت ریت بالاتر به معنی اختصاص یافتن تعداد بیت های بیشتری در واحد زمان و در نتیجه وجود اطلاعات بیشتری از هر فایل صوتی در واحد زمان و سر انجام کیفیت بالاتر است.

  اما برگردیم به سوال اول. آیا بین بیت ریت 128kbps و 320kbps تفاوتی وجود دارد؟ پاسخ مثبت است، البته اگر سطح شنوایی کسی که در حال گوش دادن به موسیقی است ایده آل باشد و همچنین خود فایل نیز جزئیات زیادی داشته باشد که اختصاص یافتن فضای بیشتر را منطقی جلوه دهد. اما آیا بین 196kbps و 320kbps تفاوتی وجود دارد؟ این بار کمی باید دقیق تر باشیم. درست است که باز هم تفاوت اطلاعات ذخیره شده در این دو بیت ریت وجود دارد، اما بسیاری از مردم جهان حتی در صورت داشتن شنوایی ایده آل هم نمی توانند تفاوتی بین فایل هایی با این دو بیت ریت قائل شوند. پس اگر می خواهید فایل های موزیک را روی دستگاهتان ذخیره کنید و به فکر بهینه سازی فضای ذخیره سازی هستید می توانید روی بیت ریت 196kbps حساب کنید و به هیچ عنوان نگران از دست دادن کیفیت موزیک نباشید.

  کوچک کردن
 9. ناسا و مایکروسافت با همکاری یکدیگر امکان سفری واقعی-مجازی به سیاره‌ مریخ با عنوان «مقصد: مریخ» را فراهم کرده‌اند تا تجربه‌ گردش در فضا را با استفاده از راهنماهای هولوگرافیک برای عموم مردم فراهم کنند. این قابلیت تابستان امسال در نمایشگاهی در پایگاه فضایی کندی در فلوریدا ارائه خواهد شد. به گزارش پایگاادامه مطلب ...

  ناسا و مایکروسافت با همکاری یکدیگر امکان سفری واقعی-مجازی به سیاره‌ مریخ با عنوان «مقصد: مریخ» را فراهم کرده‌اند تا تجربه‌ گردش در فضا را با استفاده از راهنماهای هولوگرافیک برای عموم مردم فراهم کنند.

  این قابلیت تابستان امسال در نمایشگاهی در پایگاه فضایی کندی در فلوریدا ارائه خواهد شد.

  به گزارش پایگاه اینترنتی «تک کرانچ»، افراد می‌توانند مکان‌های واقعی روی سطح مریخ که دانشمندان در آنجا کشف‌های مهمی انجام داده‌اند را مشاهده کنند.

  این تجربه به‌وسیله اطلاعات و تصاویر جمع‌آوری‌شده توسط مریخ‌نورد «کیوریسیتی» (کنجکاوی) که در ماه اوت ۲۰۱۲ روی مریخ فرود آمد، امکان‌پذیر شده است.

  «مقصد: مریخ» از نرم‌افزار «آنسایت» (Onsight) استفاده می‌کند، ابزاری که به‌طورمشترک توسط مایکروسافت و ناسا ساخته شده و با استفاده از آن دانشمندان ناسا بهتر می‌توانند فضای اطراف کاوشگران مریخ را کشف کنند. کاربران با به‌کارگیری سیستم شبیه‌سازی سه بعدی مریخ آزمایش‌های علمی را طرح‌ریزی و انجام می‌دهند.

  ناسا نیز در سایت رسمی خود در گزارشی اعلام کرد تا به حال دانشمندان تصاویر مربوط به مریخ را روی صفحه رایانه بررسی کرده و در مورد چیزی که می‌دیدند استنباط می‌کردند. این واقعیت مجازی روشی بدیع برای انجام تحقیقات سیاره‌ای است که بیش از ۱۰۰ میلیون مایل از زمین فاصله دارد.

  نرم‌افزار «آن سایت» پیش از این نیز در ماموریت‌های روبوتیک روی مریخ شرکت داشته است. اخیراً ابی گیل فرامن یک عضو تیم علمی «کنجکاوی» از نرم‌افزار «آن سایت» برای شناسایی مسیر ممکن حرکت کاوشگر بین دو صخره روی مریخ استفاده کرد.

  ناسا پیش از این با مایکروسافت برای فرستادن هدست واقعیت مجازی موسوم به «هولولنز» به ایستگاه فضایی بین‌المللی همکاری کرده بود. اسکات کلی فضانورد ناسا این هدست را در جریان مأموریت ۳۴۰ روزه‌اش در ایستگاه فضایی امتحان کرده است.

  «هولولنز» نور را مستقیماً به کره‌ چشم کاربر می‌تابد تا واقعیت مخلوط (mixed-reality) را تجربه کند. هدست تصاویر را بر روی محیط واقعی دیده شده به وسیله چشم می‌اندازد.

  در حالیکه سیاست ناسا در زمان ریاست جمهوری بوش متمرکز بر فرستادن مجدد انسان به ماه بود، این سیاست در دولت اوباما به فرستادن انسان به مریخ تغییر کرد. در حال حاضر، ناسا زمان و منابع را در پروژه‌ «سفر به مریخ» صرف می‌کند.

  به هرحال، با برگزاری رویدادهایی مثل «مقصد: مریخ» و به‌کارگیری ابزارهایی مثل «آن سایت» و «هولولنز» کشف و کار در فضا از روی زمین به تجربه‌ای بسیار واقعی‌تر تبدیل شده است.

  ناسا خود را برای فرستادن فضانوردان به مریخ در دهه ۲۰۳۰ آماده می‌کند، اما از هم‌اکنون مردم عادی قادرند تجربه‌ آن زمان فضانوردان را داشته باشند.

  کوچک کردن
 10. خواب گربه ها خواب روزانه و فعالیت شبانه گربه ها یکی از خصوصیات مهم در گربه ها ست. گربه ها به طور معمول در روز ۱۶ ساعت میخوابند البته بیشتر فعالیت  گربه ها در شب میباشد.  روز ها را به خوابی راحت میگذرانند. بیدار کردن گربه ها در حین چرت باعث کسالت در طول روز می شود و هم چنین بی میلی نسبت به غذا میشودادامه مطلب ...

  خواب گربه ها

  خواب گربه ها

  خواب روزانه و فعالیت شبانه گربه ها یکی از خصوصیات مهم در گربه ها ست. گربه ها به طور معمول در روز ۱۶ ساعت میخوابند البته بیشتر فعالیت  گربه ها در شب میباشد.  روز ها را به خوابی راحت میگذرانند. بیدار کردن گربه ها در حین چرت باعث کسالت در طول روز می شود و هم چنین بی میلی نسبت به غذا میشود . گربه ها با ۱۶ الی ۲۰ ساعت خواب شبانه روز ، یکی از بیشترین میزان خواب در میان جانوران را دارند .البته این مختص گربه های خانگی نیست بلکه شامل تمامی گربه سانان می گردد . خواب روزانه در گربه ها ، این ۱۶ الی ۲۰ ساعت ، بسته به نژاد گربه متغیر است.

   چرا گربه ها خواب روزانه و فعالیت شبانه دارند ؟

  دراین باره در میان زیست شناسان نظرات مختلفی وجود دارد اما عموما بر این باورند که چون گربه ها (گربه سانان) موجوداتی ذاتا شکارچی و گوشتخوار هستند  با مصرف میزان کمی غذا (گوشت) ، پروتئین و انرژی مورد نیاز بدن خود را بدست میاورند و عملا در طول باقی مدت شبانه روزی کاری جزء خوابیدن ندارند.

  کوچک کردن