1. نخستین مخترع کامپیوتر الکترونیکی: تامی فلاورز اگر باور دارید که کامپیوترها به‌صورت ذاتی ابزارهایی الکترونیکی هستند، تامی فلاورز، مهندس انگلیسی تلفن می‌تواند ادعا کند که نخستین مخترع کامپیوتر بوده است. تامی فلاورز، مسئولیت طراحی و ساخت Colossus را برعهده داشت. این دستگاه برای تفسیر پیام‌های رمزگذاریادامه مطلب ...

  نخستین مخترع کامپیوتر الکترونیکی: تامی فلاورز

  اگر باور دارید که کامپیوترها به‌صورت ذاتی ابزارهایی الکترونیکی هستند، تامی فلاورز، مهندس انگلیسی تلفن می‌تواند ادعا کند که نخستین مخترع کامپیوتر بوده است. تامی فلاورز، مسئولیت طراحی و ساخت Colossus را برعهده داشت. این دستگاه برای تفسیر پیام‌های رمزگذاری شده بین فرماندهان عالی آلمان در جنگ جهانی دوم مورد استفاده قرار می‌گرفت.

  این کامپیوتر می‌تواند عملیات دودیی و شمارش را با استفاده از thermionic valve به ‌انجام برساند. درواقع ماشین طراحی‌شده تامی فلاورز نخستین کامپیوتر قابل برنامه‌ریزی، الکترونیکی و دیجیتال بود. اما Colossus به‌جای استفاده از برنامه‌های ذخیره شده از سوئیچ‌ها و دوشاخه استفاده می‌کرد. در صورتی که کاربر می‌خواست برنامه‌ی کامپیوتری را تغییر دهد، مجبور بود در یک پروسه‌ی طولانی و سخت، ماشین را مجددا بازسازی کند.

  اولین کامپیوتر کی اختراع شد

  منچستر بیبی

  نخستین کامپیوتر الکترونیکی با برنامه‌ی ذخیره شده در جهان، ماشین آزمایشی در مقیاس کوچک (SSEM) بود که منچستر بیبی نامیده می‌شود. فردریک ویلیامز، تام کیلبرن و جف توتیل از دانشگاه ویکتوریا منچستر انگلستان، این دستگاه را توسعه داده‌اند. منچستر بیبی برای نخستین بار در تاریخ ۲۱ ژوئن ۱۹۴۸ معرفی شد. این دستگاه عجیب و غریب، هیچ‌گاه به‌عنوان کامپیوتر کاربردی و قابل استفاده درنظر گرفته نشد. بلکه این دستگاه جالب و متفاوت، به‌عنوان دستگاهی برای تست نخستین حافظه‌ی رم در جهان به‌کار گرفته شد.

  ویلیامز، کیلبرن، توتیل به سرعت به توسعه‌ی دستگاه عجیب خود ادامه دادند و در سال ۱۹۴۹ میلادی بعد از دستگاه کوچک SSEM خود، توانستند دستگاه Manchester Mark I را توسعه دهند. در سال ۱۹۵۱ میلادی Mark I به Manchester Electronic Computer  یا Ferranti Mark 1 تبدیل شد که در اصل نخستین کامپیوتر تجاری برای استفاده‌ی عموم کاربران در سراسر جهان بود.

  سایر شرکت‌های مدرن: جان بلنک بیکر، زیراکس، آی‌بی‌ام

  کامپیوترهای مدرن امروزی نسبت به Manchester Electronic Computer طراحی بسیار متفاوتی دارند. از اواسط دهه‌ی ۱۹۵۰ تاکنون، سیستم‌های کامپیوتری به‌صورت تصاعدی در حال رشد و توسعه هستند. روند به‌روزرسانی سیستم‌های کامپیوتری بسیار بالا است.

  ۱۹۵۳: IBM نخستین کامپیوتر علمی جهان موسوم به ۷۰۱ را معرفی کرد.

  ۱۹۵۵: MIT نخستین کامپیوتر با حافظه‌ی رم یکپارچه موسوم به Whirlwind را معرفی کرد.

  ۱۹۵۶: MIT نخستین کامپیوتر ترانزیستوری را معرفی کرد.

  ۱۹۶۴: پیر جیورجیو پروتو ایتالیایی نخستین سیستم دسکتاپ موسوم به Programma 101 را معرفی کرد و موفق به فروش ۴۴۰۰۰ دستگاه از این سیستم شد.

  ۱۹۶۸: هیولت پاکارد فروش HP ۹۱۰۰A را آغاز کرد. این سیستم، نخستین کامپیوتر دسکتاپی بود که به‌صورت تولید انبوه در بازار به‌فروش می‌رسید.

  در دهه‌ی ۱۹۷۰، جان بلنکن‌بیکر آمریکایی نخستین کامپیوتر شخصی با نام Kenbak-1 را تولید کرد. این کامپیوتر در سال ۱۹۷۱ به بازار عرضه شد. تنها ۵۰ سیستم کامپیوتری Kenbak-1 با قیمت ۷۵۰ دلار به‌فروش رفت که امروز قیمتی در حدود ۵۰۰۰ دلار دارند. اما Kenbak-1 نیز تفاوت‌های بسیاری با کامپیوترهای امروزی دارد. در این ماشین از مجموعه‌ای از سوئیچ‌ها و چراغ‌‌ها برای ورود اطلاعات استفاده می‌شود.

  نخستین کامپیوتر که شبیه کامپیوترهای مدرن امروزی است، Xerox Alto محصول سال ۱۹۷۴ است. این سیستم کامپیوتری دارای نمایشگر، رابط گرافیکی و ماوس بود. برنامه‌ها در پنجره‌های مختلف باز می‌شدند و هر برنامه آیکونی برای خودش داشت و منوهای سیستم‌عامل در موقعیت معمول خود قرار داشتند. سیستم کامپیوتری Xerox Alto هرگز به‌صورت عمومی به‌فروش نرسید اما ۵۰۰ نسخه‌ی آن در دانشگاه‌های سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفت.

  استیو جابز نسخه‌ی نمایشی Alto را در سال ۱۹۷۹ دریافت کرد. طراحی مفهومی این دستگاه، پایه‌ی طراحی Apple Lisa و سیستم‌های مکینتاش شد. درنهایت، در اوت سال ۱۹۸۱ میلادی شرکت IBM، کامپیوتر شخصی یا Personal Computer را معرفی کرد. همان دستگاهی که به‌سرعت توانست محبوبیت خود را کسب کند و با برنامه‌های مختلفی سازگار بود. نخستین کامپیوتر IBM دارای لوازم جابی مختلفی هم بود. حدود یک سال بعد از معرفی این دستگاه، ۷۵۳ بسته‌ی نرم‌افزاری مختلف نیز منتشر شد. این تعداد نرم‌افزار که در عرض یک سال منتشر شده بود، حدود چهار برابر بیشتر از برنامه‌های مکینتاش اپل در همان بازه‌ی زمانی بود.

  کوچک کردن
 2. عکاسی با استفاده از آیینه و انعکاس عکاسی پرتره یکی از مشهورترین انواع عکاسی است که هم در بین عکاسان آماتور و هم حرفه ای انجام می شود. این نوع عکاسی در زمینه های شخصی مثل عکاسی از دوستان، افراد خانواده و حتی خود عکاس نیز انجام می پذیرد. یک عکاس پرتره حرفه ای با استفاده از تکنیک های عکاسی مثل استفادهادامه مطلب ...

  عکاسی با استفاده از آیینه و انعکاس

  عکاسی پرتره یکی از مشهورترین انواع عکاسی است که هم در بین عکاسان آماتور و هم حرفه ای انجام می شود. این نوع عکاسی در زمینه های شخصی مثل عکاسی از دوستان، افراد خانواده و حتی خود عکاس نیز انجام می پذیرد. یک عکاس پرتره حرفه ای با استفاده از تکنیک های عکاسی مثل استفاده از نور، رنگ ها و ترکیب بندی, عکس های با کیفیتی می گیرد.

  در نمونه های زیر با استفاده از آیینه و انعکاس و شکست های آن در طراحی پرتره یا عکاسی شخصی از تکنیک های خلاقانه ای صورت گرفته است.

  عکاسی با تکنیک آینه

  کوچک کردن
 3. توانایی دستگاه شما بیش از آن است که فکرش را می‌کنید. به دوستانتان پیام متنی بفرستید، فیلمی را در صفحه بزرگ تماشا کنید و آماده ارائه مهم خود شوید - همه این کارها را می‌توانید به کمک DeX در دستگاه Galaxy انجام دهید. اکنون ابزاری بی‌نقص با اتصال بی‌سیم برای انجام دادن ‌هم‌زمان چند کار موجود است. برای دادامه مطلب ...

  توانایی دستگاه شما بیش از آن است که فکرش را می‌کنید. به دوستانتان پیام متنی بفرستید، فیلمی را در صفحه بزرگ تماشا کنید و آماده ارائه مهم خود شوید – همه این کارها را می‌توانید به کمک DeX در دستگاه Galaxy انجام دهید. اکنون ابزاری بی‌نقص با اتصال بی‌سیم برای انجام دادن ‌هم‌زمان چند کار موجود است.

  برای دانلود برنامه Samsung DeX برای استفاده در رایانه شخصی و Mac کلیک کنید.

  برای WINDOWS نسخه ۷ و ۱۰
  برای MAC OS

  Samsung DeX

  می‌توانید دوچندان کار کنید

  عملکرد چندکاره را به سطح بالاتر ببرید. با باز کردن یک پنجره جداگانه DeX در صفحه رایانه شخصی خود، دسترسی همزمان به هر دو دستگاهی دارید که برای ارائه حداکثر کارآیی و سهولت، به‌طور بی‌سیم وصل هستند. ناگفته نماند، انتقال داده به آسانی کشیدن یک فایل از پنجره DeX شما و انداختن آن در رایانه شخصی‌تان است. این برنامه رایانه‌ای را در http://www.samsungdex.com دانلود کنید.

  این برنامه‌ها را در حالت DeX امتحان کنید

  بسیاری از برنامه‌هایی که هر روز استفاده می‌کنید، به‌گونه‌ای بهینه‌سازی شده‌اند که هنگام جابه‌جا شدن بین صفحه نمایش‌ها کارکرد طبیعی خود را حفظ کنند.
  از MS Office Suite به Adobe Sketch یا از «مرورگر» به YouTube بروید. می‌توانید در دستگاه خود از آنها استفاده کنید، سپس در صفحه نمایش بزرگتر لذت بیشتری از کار با آنها ببرید. با داشتن برنامه‌های دلخواه خود در Samsung DeX، کارهای شما به‌سرعت انجام می‌شوند و حتی زمان برای بازی کردن هم خواهید داشت.

  * برای استفاده از Microsoft Excel،‏ Microsoft PowerPoint،‏ Adobe Photoshop Lightroom و Adobe Photoshop Sketch، باید آنها را دانلود کنید.
  ** MS Office کاربران را ملزم به خرید مجوز می‌کند.

   

  • Microsoft Word

  • Microsoft Excel

  • Microsoft PowerPoint

  • Microsoft Remote Desktop

  • Microsoft OneDrive

  • Microsoft Outlook

  • OneNote

  • Skype

  • Cisco Webex Meetings

  • Parallels Access

  • Parallels Client

  • Polaris Office Mobile DeX

  منبع: سایت سامسونگ

  کوچک کردن
 4. مطالعات زیادی در مورد این موضوع انجام شده و هنوز افراد این سوال برایشان وجود دارد که آیا خانم ها عمر بیشتری از آقایان دارند یا خیر. طبق آخرین مطالعات و روانشناسی عمومی برای این سوال جواب پیدا کردیم. بله عمر زنان بیشتر است . چرا عمر زنان بیشتر است؟ 1.خانم ها محکم تر هستند قبل از به وجود آمدن انسان بسادامه مطلب ...

  مطالعات زیادی در مورد این موضوع انجام شده و هنوز افراد این سوال برایشان وجود دارد که آیا خانم ها عمر بیشتری از آقایان دارند یا خیر. طبق آخرین مطالعات و روانشناسی عمومی برای این سوال جواب پیدا کردیم. بله عمر زنان بیشتر است .

  چرا عمر زنان بیشتر است؟

  ۱.خانم ها محکم تر هستند

  قبل از به وجود آمدن انسان بسیاری از رفتارها و ویژگی ها در رحم شکل گرفته است که با فرد همراه است . به نظر می رسد که خانم ها رفتارهایشان زودتر از آقایان شکل می گیرد و متأسفانه آقایان از عفونت ها و نگرانی های بیشتری رنج می برند.

  مردان همچنین دیرتر از خانم ها از بیماری بهبودی پیدا می کنند و این موضوع به این معناست که آن ها زودتر عمرشان تمام می شود و در صورت ابتلا به بیماری مغزی و ریوی طاقت کمتری دارند .

  ۲.خانم ها کمتر تسلیم بیماری های قلبی می شوند

  بیماری قلبی مشکلی است که ممکن است برای زن و مرد اتفاق بیفتد و هر ساله صد ها نفر را درگیر می کند اما تکنولوژی و مطالعات جدید ثابت کرده است که درمان این بیماری ها وجود دارد. در حالی که علت های مرگ و میر در آقایان و خانم ها می تواند به دلیل بیماری های قلبی باشد اما معمولاً مردان در اوایل ۳۰ سالگی و ۴۰ سالگی زودتر از این بیماری هایشان می میرند .

  خوشبختانه خانم ها توانایی مقابله بهتری با بیماری قلبی دارند و آن ها تا زمان قاعدگی می توانند خود را از بیماری های قلبی محفاظت کنند زیرا استروژن به اندازه کافی در بدن آن ها وجود دارد که به انعطاف و قدرت شان کمک زیادی می کند .

  خانم ها کمتر تسلیم بیماری های قلبی

  ۳.خانم ها کمتر رفتارهای خطرناک انجام می دهند

  همه ما به عنوان انسان دوست داریم که تجربه هیجان انگیز و ترشح آدرنالین را داشته باشیم . این طبیعت انسان است که بخواهد کارهای هیجان انگیز را تجربه کند. تفاوت بین آقایان و خانم ها این است که خانم ها معمولاً در این موارد منطقی تر هستند و نسبت به خطر محافظه کارانه تر برخورد می کنند و اصلا جای تعجب نیست که آسیب های ناگهانی در آقایان بیشتر باعث مرگ و میر می شود. لوب جلویی در مغز مسئول همین خطرات می باشد که در آقایان نیز توانایی بهبودی کند تری نسبت به خانم ها دارد.

  ۴.خانم ها روابط اجتماعی قوی تری دارند

  چه خوشحال باشید، چه غمگین یا اینکه هیچ حسی نداشته باشید، دوستان شما می توانند در اطراف شما قرار بگیرند. خانم ها توانایی بهتری دارند تا افراد زیادی را دور خود جمع کنند و احساسات خود را با آنها به اشتراک بگذارند.

  قرار گرفتن در جمع دوستان می تواند خطر مرگ را تا ۵۰ درصد کاهش دهد. بیشتر آقایان تمایل دارند که استرس ها و ترس های خود را به تنهایی تحمل کنند. در حالی که خانم ها به راحتی آن را با دیگران به اشتراک میگزارند. مردان متاهل که با همسر خود صحبت می کنند، معمولاً طول عمر بیشتری دارند.

  علت طول عمر بیشتر زنان نسبت به مردان

  ۵.خانم ها بهتر از سلامتی خود مراقبت می کنند

  خانم ها معمولاً نسبت به سلامتی و نیازهای پزشکی خود هوشیار تر هستند. آقایان ۲۴ درصد کمتر از خانم ها به پزشک مراجعه می کنند و ۲۲ درصد بیشتر تست کلسترول را نادیده می گیرند. اغلب آقایان نسبت به بیماری بی تفاوت هستند و آن ها علائم را در نظر نمی گیرند زیرا نمی خواهند به پزشک مراجعه کنند.

  ۶.مردان زودتر از خانم ها پیر می شوند

  مردان و خانم هایی که در یک روز و یک سال به دنیا آمده اند، ظاهر یکسانی ندارند. دلیل آن این است که انرژی تولید شده توسط خانم ها بیشتر است و زمانی که سلول های انرژی زا در بدن این افراد بالغ می شود، سرعت تخریب آن ها نیز افزایش پیدا می کند که تاثیری روی ظاهر شان نیز دارد اما این سلول ها در خانم ها کمتر تحت تاثیر قرار می گیرد. و خانم ها می توانند به راحتی ژن های خود را به نسل آینده انتقال دهند .

  ۷. مردان بیشتر از زنان سیگار می کشند

  یکی از دلایل کوتاه بودن طول عمر مردان از زنان ، سیگار کشیدن، مصرف مشروبات الکلی و پرخوری آنها است . مردان بیش از زنان به مصرف سیگار و مشروبات الکلی اعتیاد دارند ، به همین خاطر بیشتر دچار بیماری شده و عمرشان کوتاه می شود.

  مردان بیشتر از زنان سیگار می کشند

  ۸.سیستم ایمنی آقایان زودتر از خانم ها پیر می شود.

  طبیعی است که گلبول های سفید با بالا رفتن سن کاهش پیدا کند. آقایان معمولا لنفوسیت بالاتری در زمان جوانی نسبت به خانم ها دارند اما با بالا رفتن سن تعداد آن ها کاهش پیدا می کند. سلول های B، سلول های T یا سلول های خونی قرمز با بالا رفتن سن در آقایان کاهش بیشتری نسبت به خانم ها دارد .

  ۹. عملکرد قلب مردان و زنان متفاوت است

  ضربان قلب زنان در نیمه دوم سیکل قاعدگی بیشتر می شود و قاعدگی برای زن ها مانند نوعی تمرین ورزشی سبک است که فواید زیادی برای آن ها دارد و موجب می شود احتمال ابتلا به بیماری های قلبی – عروقی در سنین بالا کاهش یابد.

  ۱۰. کاهش عمر مردان به علت تفاوت در کروموزوم

  عوامل اجتماعی و سبک زندگی در کم بودن طول عمر مردان بی تاثیر نیستند، اما ویژگی های ژنتیکی DNA به نام کروموزم ها نقش اساسی در کاهش طول عمر مردان دارند . زنان دو کروموزم X و مردان یک کروموزوم X و یک کروموزوم Y دارند.

  بنابراین زنان از هر ژن دو نسخه دارند و اگر یکی از آن ها از کار افتاد، آن ها می ‎توانند از دیگری استفاده کنند. اما مردها از چنین پشتیبانی برخوردار نیستندبنابراین ممکن است سلول ‎های بدن مردان در سنین بالاتر دچار اختلال در عملکرد خود شوند که این مسئله می تواند بستری مناسب برای بیماری ها باشد.

  کاهش عمر مردان

  ۱۱. کاهش عمر مردان به علت تفاوت در قد

  میانگین قد مردان از زنان بلندتر است که می تواند آن ها را متحمل آسیب های بیشتری در درازمدت کند زیرا افراد قدبلند سلول های بیشتری در بدن خود دارند و جهش های مضر در بدن افراد قدبلند می تواند بیشتر باشد. افرادی که جثه بزرگتری دارند انرژی بیشتری هم می سوزانند که به فرسودگی زودتر بافت های بدنی آن ها منجر خواهد شد.

  ۱۲. تستسترون مردان

  ویژگی های بدن مردان نظیر صدای کلفت تر، بدن پر مو و تاسی سر از ویژگی های تستسترون های آنها است.تستسترون می تواند بدن مردان را در کوتاه مدت نیرومندتر کند و سبب شود که عملکرد قلبی – عروقی بدن بدن در سال های ابتدایی بهتر کار کند اما تستسترون احتمال ابتلا به بیماری های قلبی، تصلب شرایین و فشار خون بالا را افزایش می دهد و عفونت و سرطان را در مردان افزایش می دهد.

  ۱۳. افزایش عمر زنان به علت اکسیر جوانی

  زنان نه تنها با خطرات تستسترون مواجه نیستند، بلکه از «اکسیر جوانیِ» خودشان ( استروژن )که سبب مقابله با سالخوردگی می شود، استفاده می کنند. استروژن زنان یک «آنتی اکسیدان» قوی است که سبب از بین رفتن مواد شیمیایی و سمیِ خطرناکِ ایجادکننده ی استرس سلولی در بدنشان می شود.

  ۱۴.مردان فعالیت فیزیکی سخت تری دارند

  برخی از مردان کارهای فیزیکی سختی مانند کار در معدن ، شخم زدن زمین های زراعی و… انجام می دهند . انجام این کارها به تدریج سبب ابتلا به بیماری در آنها و افزایش رنج و استرس در آن ها می شود و آن ها را از پا می اندازد.

  کوچک کردن
 5. ژست عکاسی برای زیباتر افتادن چهره در عکس همه می خواند چهره آن ها در عکس زیباتر بیفتد. این کار با ترفندهای عکاسی و ژست های مناسب به دست می آید. همه ما عادت کردیم ژست های خاصی هنگام عکاسی داشته باشیم و حتی تصور این که حالت دیگری در عکس هایمان بگیریم را هم نمی کنیم. و این باعث می شود سلفی هایی که با گوادامه مطلب ...

  ژست عکاسی برای زیباتر افتادن چهره در عکس

  همه می خواند چهره آن ها در عکس زیباتر بیفتد. این کار با ترفندهای عکاسی و ژست های مناسب به دست می آید. همه ما عادت کردیم ژست های خاصی هنگام عکاسی داشته باشیم و حتی تصور این که حالت دیگری در عکس هایمان بگیریم را هم نمی کنیم. و این باعث می شود سلفی هایی که با گوشی میگریم

  آنچنان که باید خوب نشوند. خیلی مهم است که بتوانیم از خودمان عکسی بگیریم که بدون نیاز به هیچ فیلتر و افکتی خودش خوب و بدون نقص باشد. فقط یک عکس حرفه ای می تونه ما رو حتی با لک های روی صورت زیبا و جذاب نشون بده.و حالا پارس ناز می خواهد یک سری توصیه های ارزشمند به شما بدهد تا بتوانید در تمام عکس ها بدون هیچ عیب و نقصی ظاهر شوید.

  از زاویه پایین عکس نگیرید

  ژست عکاسی
  عکس از زاویه پایین شما را چاق تر نشان می دهد. پس بهتر است زاویه عکسی که از خودتان یا از دیگران می گیرید هم سطح با چشم ها باشد. این زاویه باعث می شود موضوع عکس حجیم نشان داده نشود و یا چانه فرد خیلی بزرگ نشود.

  از زاویه بالا عکس نگیرید

  از زاویه بالا عکس نگیرید
  عکس از زاویه بالا سر را بزرگتر از بدن نشان می دهد. البته می توانید برای گرفتن عکس های بامزه مثل عکس گربه شرک از این زاویه استفاده کنید.

  سمت خوب صورتتان را بشناسید

  سمت خوب صورتتان را بشناسید

  دو طرف صورت انسان ها کاملا متقارن است اما همیشه یک طرف صورت بهتر از طرف دیگر در عکس ها می افتد بنابراین سعی کنید همیشه در عکس ها به آن سمت صورت ژست بگیرید.

  چانه را تو ندهید

  چانه را تو ندهید
  اگر می خواهید چانه ها زیاد برجسته نشان داده نشوند نیازی نیست که آن ها را به سمت داخل فشار دهید. فقط کافی است صورت را در حالت سه رخ قرار دهید و زبان را به کف دهان فشار دهید.

  با چشم نیمه باز نگاه کنید

  با چشم نیمه باز نگاه کنید
  چشم های باز و ابروهای بالا چهره را متعجب نشان می دهد. هنگام عکس گرفتن بهتر است که کمی چشم ها را باریک کنید.

  اخم نکنید

  اخم نکنید
  این حالت در عکس ها هم صورت را ترسناک می کند و هم بینی را بلندتر نشان می دهد. بهترین حالت ظاهر شدن در عکس ها نگاه مستقیم به دوربین است.

  چانه را بالا بدهید

  چانه را بالا بدهید
  هنگامی که عکس نیمرخ می گیرید چانه را بالا بدهید تا حالت صورتتان بهتر نشان داده شود. با این حالت چانه و گردن لاغرتر نشان داده می شود.

  لب ها را جمع نکنید

  لب ها را جمع نکنید
  وقتی می خواهید به سمت دوربین بوسه ای پرتاب کنید در این کار زیادی اغراق نکنید چون حالت دهانتان مثل این می شود که انگار می خواهید هسته آلبالو را بیرون پرتاب کنید.

  لبخند طبیعی داشته باشید

  لبخند طبیعی داشته باشید
  یک لبخند ملایم اجزای صورت را زیباتر نشان می دهد در حالی که لبخند عمیق فقط چین و چروک ها را نشان می دهد.

   

  کوچک کردن
 6. بیوگرافی مهراب (حسین زینالی) همراه با جزئیات و حاشیه ها و عکس ها و تصاویر اینستاگرام حسین زینالی با نام هنری مهراب متولد ۱۲ بهمن ۱۳۷۳ در اراک، خواننده است. زندگینامه مهراب (حسین زینالی)     فارغ التحصیل لیسانس نرم افزار کامپیوتر است، او ملقب به نام هنری مهراب فعالیت می کند سبک فعالیت اش راادامه مطلب ...

  بیوگرافی مهراب (حسین زینالی) همراه با جزئیات و حاشیه ها و عکس ها و تصاویر اینستاگرام

  حسین زینالی با نام هنری مهراب متولد ۱۲ بهمن ۱۳۷۳ در اراک، خواننده است.

  زندگینامه مهراب (حسین زینالی)

  زندگینامه مهراب (حسین زینالی)

   

   

  فارغ التحصیل لیسانس نرم افزار کامپیوتر است، او ملقب به نام هنری مهراب فعالیت می کند سبک فعالیت اش را دیس لاو پاپ نام می برد که علتش را شکست عشقی نام می برد ! وی می گوید در حال حاضر در ارتباط عشقی می باشد.

  آغاز کار هنری

  حسین زینالی یا به قول معروف همان مهراب فعالیت خود را با سایت موسیقی اش شروع کرد، کارش انتشار و پخش آهنگ و آلبوم در سایت است، پس از آشنایی با فرزاد شجاعی (خونانده) شروع به کار خواندن کرد.

  حاشیه ها

  لقب مهراب
  به پیشنهاد فرزاد شجاعی نام هنری مهراب را انتخاب کرد که به گفته خود او دارای علاقه بسیاری به این نام می باشد، وی همچنین به نام های شاه شطرنج و مهراب خسته صدا شناخته می شود. صدای اصلی مهراب با صدای آهنگ هایش کاملا متفاوت ست.

  اولین کارهای مهراب
  تکست نویس و خواننده رپ، فعالیت خود را از سال ۱۳۹۴ شروع کرد. اولین ترک خورد را به نام صبر ایوب به همراهی دانیال صدر را در استدیو آی وی رکورد بست، بعد از موزیک صبر ایوب وی با استدیو آژاک رکورد قرار داد بست و دومین ترک خود به نام دلم گرفته را به همراه ایمان نو لاو و سولمون منتشر کرد.

  شهرت مهراب
  شهرت مهراب بعد از آهنگ مرگ مهراب ۱ به همراهی ایمان نولاو بر زبان ها افتاد، از معروف ترین ترک های وی میتوان به موزیک های ؛ مارلبرو، مرگ مهراب ۱و۲، زیر هشت، چشم آهو، ضربان، انفرادی، مسافرخونه و … اشاره کرد.

  مطلب مرتبط:  بیوگرافی ستاره جعفری

  فعالیت بدون چهره مهراب
  وی تا پیش از ترک مرگ مهراب ۲، چهره خود را نشان نداد، اما به دلیل حاشیه های بسیار و سوء استفاده از اسمش، با هماهنگی مدیر برنامه خود تصمیم به فاش کردن چهره خود کرد.

  سرطان حنجره مهراب
  وی در پاسخ به سوالی در مورد شایعه سرطانش گفت : متاسفانه این خبر درست است.

  دل نوشته مهراب
  من سعی میکنم به مشکلاتی که برام پیش اومده فکر نکنم؛ تا وقتی خانواده بزرگی مثل شما دارم ناراحتی ای نداشته باشم حتی وقتی با درد زندگی می کنم ؛ پس از من بابت چیزی دلخور نباشید و درکم کنید؛ میسپارم همه چیو به خداودند یکتا.

  شاه شطرنج مهراب
  زانو نمیزنم حتی اگر آسمان از قد من بلندتر باشد شوخی که نیست من شاه شطرنجم.

  فعالیت های هنری مهراب

  آهنگ ها:
  خود زنی
  پرچم
  سقوط
  دخترم
  مرگ مهراب ۲
  دلشوره دارم
  نگرانم
  یکی بینمونه
  حاشیه ۲
  ماتم کده
  هفت خط
  آدرس
  آلزایمر
  بانو
  دیوونه برگرد
  دیوونه بازی
  گلایل
  قلاده
  قصاص
  ققنوس
  حافظه
  هم سایه
  کلاغ پر
  کمربند
  کرکس
  خاطره بازی
  خاتون
  خون بازی ۲
  خون بازی
  خونابه
  کلاه گیس
  مارلبرو
  مفت بری
  مسافر خونه
  ان ای
  صحرا
  شاهنامه
  شقیقه
  تومور
  ژست
  زیر هشت
  زیر تیغ
  داغون تر نبود
  چارچوب
  سرمه
  دلم گرفته
  نشد
  بن بست
  نانجیب
  خفه خون
  شاپری
  آدم و حوا
  کاسه خون
  پرسه
  ضربان
  صبر ایوب
  یر به یر
  کیفر
  مرگ مهراب
  اعدامی
  الف لام میم
  بی خونه
  بیداری
  گرگ پدر
  الکل
  پانتومین
  ترافیک
  انفرادی
  پرواز
  دل سوخته
  قایق
  سرباز
  غرور

  کوچک کردن
 7. در طول تاریخ ایران سلسله هایی روی کار آمدن که هر کدام مدتی حکومت کردند و بعد از میان رفتند ولی هرکدام برای توسعه قلمرو خود کوشیدند که در بیشتر مواقع موفق بودند اما در این سلسله ها کسی هم بود که آن سلسله را به انحطاط بکشد.به هر حال هر سلسله ایی دوران اوجی برای خود داشته.در این مطلب قلمرو سلسله های گوادامه مطلب ...

  در طول تاریخ ایران سلسله هایی روی کار آمدن که هر کدام مدتی حکومت کردند و بعد از میان رفتند ولی هرکدام برای توسعه قلمرو خود کوشیدند که در بیشتر مواقع موفق بودند اما در این سلسله ها کسی هم بود که آن سلسله را به انحطاط بکشد.به هر حال هر سلسله ایی دوران اوجی برای خود داشته.در این مطلب قلمرو سلسله های گوناگون ایران را قرار داده ایم.

  قلمرو ایران در سلسله مادها

  قلمرو ایران در سلسله مادها

  مادها-۷۲۸ پیش از میلاد–۵۴۹ پیش از میلاد

  قلمرو ایران در سلسله هخامنشیان

  قلمرو ایران در سلسله هخامنشیان

  هخامنشیان ۵۵۰-۳۳۰

  قلمرو ایران در سلسله سلوکیان

  قلمرو ایران در سلسله سلوکیان

  سلوکیان۳۲۳-۶۰

  قلمرو ایران در سلسله ساسانیان

  قلمرو ایران در سلسله ساسانیان

  قلمرو ساسانیان۲۲۶-۶۵۱

  قلمرو ایران در سلسله سامانیان

  قلمرو ایران در سلسله سامانیان

  سامانیان۸۶۱-۹۹۹

  قلمرو ایران در سلسله صفاریان

  قلمرو ایران در سلسله صفاریان

  صفاریان۸۶۱-۱۰۰۳

  قلمرو ایران در سلسله طاهریان

  قلمرو ایران در سلسله طاهریان

  طاهریان۸۲۱-۸۷۳

  قلمرو ایران در سلسله آل بویه

  قلمرو ایران در سلسله آل بویه

  آل بویه ۹۳۴-۱۰۵۵

  قلمرو ایران در سلسله آل زیار

  قلمرو ایران در سلسله آل زیار

  آل زیار۹۲۸-۱۰۴۳

  قلمرو ایران در سلسله سلجوقیان

  قلمرو ایران در سلسله سلجوقیان

  سلجوقیان۱۰۳۷-۱۱۹۴

  قلمرو ایران در سلسله غزنویان

  قلمرو ایران در سلسله غزنویان

  غزنویان ۹۷۵-۱۱۸۷

  قلمرو ایران در سلسله ایلخانان

  قلمرو ایران در سلسله ایلخانان

  ایلخانان۱۲۵۶-۱۳۵۳

  قلمرو ایران در سلسله خوارزمشاهیان

  قلمرو ایران در سلسله خوارزمشاهیان

  خوارزمشاهیان۱۱۹۰-۱۲۲۰

  قلمرو ایران در سلسله تیموریان

  قلمرو ایران در سلسله تیموریان

  تیموریان ۱۳۷۰-۱۵۰۶

  قلمرو ایران در سلسله غوریان

  قلمرو ایران در سلسله غوریان

  غوریان ۱۱۴۹–۱۲۱۲

  قلمرو ایران در سلسله افشاریان

  قلمرو ایران در سلسله افشاریان

  قلمرو افشاریان

  قلمرو ایران در سلسله قراقویونلو

  قلمرو ایران در سلسله قراقویونلو

  قراقویونلو۱۴۰۷-۱۴۶۸

  قلمرو ایران در سلسله جلایریان, چوپانیان و مظفریان

  قلمرو ایران در سلسله جلایریان, چوپانیان و مظفریان

  جلایریان, چوپانیان و مظفریان۱۳۱۴-۱۴۳۲

  قلمرو ایران در سلسله صفویه

  قلمرو ایران در سلسله صفویه

  صفویه۱۵۰۱-۱۷۲۲

  قلمرو ایران در سلسله قاجاریه

  قلمرو ایران در سلسله قاجاریه

  قلمرو ایران در سلسله زندیه

  قلمرو ایران در سلسله زندیه

  قلمرو ایران در سلسله پهلوی

  قلمرو ایران در سلسله پهلوی

   

  کوچک کردن
 8. با سلام خدمت شما دوست گرامی برای  ایجاد موتور جستجوی اختصاصی گوگل برای سایت شما باید به ترتیب زیر انجام دهید: ۱٫ قبل از همه چیز در گوگل وب مستر ثبت نام کنید. ۲٫ بعد از ثبت نام به قسمت other resource رفته و بعد روی Custum Search کلیک کنید. ۳٫ همانطور که در شکل زیر مشاهده میکنید آدرس سایت و عنوان رو وادامه مطلب ...

  با سلام خدمت شما دوست گرامی برای  ایجاد موتور جستجوی اختصاصی گوگل برای سایت شما باید به ترتیب زیر انجام دهید:

  ۱٫ قبل از همه چیز در گوگل وب مستر ثبت نام کنید.

  ۲٫ بعد از ثبت نام به قسمت other resource رفته و بعد روی Custum Search کلیک کنید.

  ایجاد موتور جستجوی اختصاصی گوگل

  ۳٫ همانطور که در شکل زیر مشاهده میکنید آدرس سایت و عنوان رو وارد کنید و روی Create  کلیک کنید.

  موتور جستجوی اختصاصی گوگل

  ۴٫ در صفحه بعد گزینه Get Cod را بزنید.

   

  ۵٫ بعد از این مرحله کدی که به شما نمایش داده میشود را کپی کرده و در صفحه سایت خود قرار دهید .

  کوچک کردن
 9. برای اینکه پول های حاصل از فعالیت های ممنوع و خلاف را بتوان استفاده مجدد کرد باید این درآمد ها ابتدا تبدیل به یک دارایی شده و بعد از آن دارایی استفاده نمود. به دلیل اینکه در همه جای دنیا قوانین بانک داری سفت و سختی وجود دارد که باید مبدا و منشا پول شما مشخص باشد برای همین درآمد هایی که از راه خلاف بادامه مطلب ...

  برای اینکه پول های حاصل از فعالیت های ممنوع و خلاف را بتوان استفاده مجدد کرد باید این درآمد ها ابتدا تبدیل به یک دارایی شده و بعد از آن دارایی استفاده نمود. به دلیل اینکه در همه جای دنیا قوانین بانک داری سفت و سختی وجود دارد که باید مبدا و منشا پول شما مشخص باشد برای همین درآمد هایی که از راه خلاف باشند باید ابتدا به یک دارای تبدیل شوند و سپس خرج شوند. این کار قابلیت استفاده از پول خلاف را بوجود می آورد به همین دلیل است که پولشویی اتفاق می افتد. حالا برخی از بزرگترین مثال های پولشویی های تاریخ را باهم مرور میکنیم:

  مثال پولشویی

  ۱. محمد سوهارتو

  محمد سوهارتو

  محمد سوهارتو

  سوهارتو بین سالهای ۱۹۶۷ تا ۱۹۹۸ قدرت را به عنوان رئیس جمهور در اندونزی در دست داشت. کمی بعد از اینکه او مجبور به کناره گیری از قدرت شد، مجله تایم در مقاله ای فاش کرد که وی در طول دوران قدرت خویش ۱۵ میلیارد دلار ثروت را از طریق خانواده اش در ۱۱ کشور جهان جمع کرده است.

  این مجله همچنین با سند ثابت کرد که سوهارتو بازهم از طریق خانواده خود ۷۳ میلیارد دلار درآمد و دارایی در طول دوره ریاست جمهوری روی هم انباشته کرده است.

  وی فاسدترین رهبر جهان در میان فهرست رهبرانی است که فسادشان ثابت شده است.

   ۲. پابلو اسکوبار

  پابلو اسکوبار

  اسکوبار را به عنوان یکی از ثروتمندترین و موفق ترین جنایتکاران جهان می شناسند. سال ۱۹۸۹، مجله معتبر فوربس این قاچاقچی آمریکایی را به عنوان هفتمین فرد ثروتمند جهان معرفی کرد. طبق اعلام این مجله اسکوبار در آن زمان صاحب ۹ میلیارد دلار ثروت بود.

  میزان پولشویی این تبهکار ثروتمند بین ۵ تا ۱۰ میلیارد دلار تخمین زده شده است.

  وی پس از اینکه فهمید قرار است از زندان خصوصی خود به زندان دیگری منتقل شود، فرار کرد، اما خیلی زود کشته شد.

   

  ۳. فردیناند مارکوس

  فردیناند مارکوس

  مارکوس از سال ۱۹۶۵ تا ۱۹۸۶ و پیش از شورش های مردمی رئیس جمهور فیلیپین بود. او یکی از فاسدترین رهبران جهان بود و در طول ۲۰ سالی که قدرت را در دست داشت، میلیاردها دلار ثروت را از راه اختلاس بدست آورد.

  حدود میزانی که او پولشویی کرده را بین ۵ تا ۱۰ میلیارد دلار برآورد کرده اند. وی در سال ۱۹۸۹ بر اثر حمله قبلی درگذشت.

   ۴. داوود ابراهیم

  داوود ابراهیم

  این شخص متهم به رهبری تشکیلات جنایتکاران  با ۵ هزار نفر عضو بود که فعالیت های در کشورهای پاکستان، هند و امارات متحده عربی داشت.

  وی و همکاران جنایتکارش در طول فعالیت های خود رقمی بین ۳ تا ۵ میلیارد دلار پولشویی کردند. گفته شده که وی از طریق شبکه مالی موسوم به هاوالا میلیون ها دلار پولشویی کرده است.

  او از جمله سرمایه گذارن و اجرا کنندگان بمب گذاری بمبئی در سال ۲۰۰۳ بوده است و در همان سال هم از سوی آمریکا به عنوان “تروریست جهانی” معرفی شد.

   ۵. شاه لئوپولد دوم

  شاه لئوپولد دوم

  در سال ۱۸۸۵ و همزمان با حرکت کشورهای مختلف به سمت مدرن شدن و تجارت آزاد، شاه لئوپولد دوم از بلژیک به عنوان رئیس ایالات خودمختار کنگو انتخاب شد و برخلاف تصور تمام مرزها را بست، کنترل منطقه را شخصا برعهده گرفت و ایالت را تبدیل به جایی برای برده داری کرد.

  وی به طور پنهانی از مهمترین محصول در کنگو یعنی کائوچو از طریق کانال هایی بهره برداری می کرد. در واقع او ۲۲ سال تولید ناخالص ملی کشوری که اکنون به آن جمهوری دموکراتیک کنگو می گویند را در اختیار خود داشت .

  کوچک کردن
 10. این پاسخ ویرایش شده است.

  تکنولوژی تا سال ۲۰۲۰ میلادی حدود پنج میلیون شغل را از بین می برد اخیرا گزارشی توسط انجمن جهانی اقتصاد World Economic Forum منتشر شده که نشان می‌دهد پیشرفت تکنولوژی در زمینه‌هایی مانند هوش مصنوعی، روباتیک و بیوتکنولوژی، می‌تواند اتفاقی شبیه به انقلاب‌های صنعتی را رقم بزند و موجب از بین رفتن تعداد زیاادامه مطلب ...

  تکنولوژی تا سال ۲۰۲۰ میلادی حدود پنج میلیون شغل را از بین می برد

  اخیرا گزارشی توسط انجمن جهانی اقتصاد World Economic Forum منتشر شده که نشان می‌دهد پیشرفت تکنولوژی در زمینه‌هایی مانند هوش مصنوعی، روباتیک و بیوتکنولوژی، می‌تواند اتفاقی شبیه به انقلاب‌های صنعتی را رقم بزند و موجب از بین رفتن تعداد زیادی شغل بشود.

  در این گزارش آمده است که شغل‌های مدیریتی و اداری در معرض بیشترین خطر در اثر چهارمین انقلاب صنعتی قرار دارند.

  موضوع اصلی همایش امسال انجمن اقتصاد، تاثیرات انقلاب تکنولوژی بوده است. این همایش با حضور مدیران و رهبران شرکت‌های بزرگ جهان در سویس برگزار شده است. مدیران ۳۵۰ شرکت دنیا که از ۱۵ کشور بزرگ در این مراسم حضور داشتند، حدود ۶۵ درصد از نیروی کار کل جهان را به خود اختصاص داده‌اند.

  در گزارش این همایش آمده است که حدود ۷.۱ میلیون شغل در ثروتمندترین کشورهای جهان، به علت ایجاد اتوماسیون از بین خواهند رفت و ۲.۱ میلیون فرصت شغلی جدید که مرتبط با رسانه و تکنولوژی هستند، ایجاد خواهد شد.

  کشورها باید سرمایه‌گذاری‌های خود را بر روی تغییر نیروهای کاری انجام دهند تا در مقابل این تغییرات با موفقیت ظاهر شوند. Klaus Schwab موسس انجمن جهانی اقتصاد به این نکته اشاره می‌کند که در صورتی که کشورها برای تربیت نیروی جدید برای عصر تازه آمادگی نداشته باشند، با مشکلاتی از قبیل کمبود تخصص، بیکاری و تفاوت طبقاتی شدید مواجه خواهند شد. اولین قدم برای ورود به این عصر تازه، تربیت بزرگسالان و اختصاص آموزش‌های ویژه به آنها است.

  آمارها نشان می‌دهد که حدود ۶۵ درصد از کودکانی که در حال حاضر در مدارس ابتدایی مشغول به تحصیل هستند، در شغل‌هایی کار خواهند کرد که هنوز وجود خارجی ندارند و آموزش آنها یکی از مسائل حیاتی کشورها خواهد بود. از دیگر مواردی که دولت‌ها باید برای آن تلاش کنند، ایجاد تنوع در جنسیت، ملیت و سن کارکنان است.

  منبع: زومیت

  کوچک کردن