1. در طی سال‌های اخیر، شاهد معرفی دوربین‌هایی در ابعاد و اشکال مختلف بوده‌ایم؛ برخی از آن‌ها بسیار بزرگ و حجیم و برای ثبت عکس‌هایی با رزولوشن بسیار بالا و برخی نیز بسیار کوچک و جمع‌وجور برای استفاده در محصولاتی همچون گوشی‌های هوشمند طراحی شده‌اند. اما دوربینی نیز اخیرا تولید شده که اندازه آن با یک دانهادامه مطلب ...

  در طی سال‌های اخیر، شاهد معرفی دوربین‌هایی در ابعاد و اشکال مختلف بوده‌ایم؛ برخی از آن‌ها بسیار بزرگ و حجیم و برای ثبت عکس‌هایی با رزولوشن بسیار بالا و برخی نیز بسیار کوچک و جمع‌وجور برای استفاده در محصولاتی همچون گوشی‌های هوشمند طراحی شده‌اند.

  اما دوربینی نیز اخیرا تولید شده که اندازه آن با یک دانه شن، تقریبا برابری می‌کند و قرار است در علم پزشکی مورد استفاده قرار گیرد. این دوربین که OmniVision OV6948 نام دارد و اگر بخواهیم به طور دقیق‌تر بگوییم اندازه آن برابر با ۰.۵۷۵ در ۰.۷۵ در ۰.۲۳۲ میلیمتر عنوان شده است.

  این دوربین قادر است با کمک تراشه‌ RGB Bayer که به آن مجهز شده، عکس‌های رنگی ۴ هزار پیکسلی ر ا ثبت کند. و اما در خصوص کاربران این محصول باید گفت که OmniVision OV6948، دوربینی نیست که از آن بخواهید برای عکاسی از طبیعت و یا همانند دوربین گوشی خود استفاده کنید؛ بلکه صرفا برای مصارف پزشکی طراحی شده است.

  کوچک کردن
 2. دوره آموزشی Ethereum and Solidity سایت Udemy در این دوره آموزشی، نحوه استفاده از اتریوم، سالیدیتی و قراردادهای هوشمند را یاد می‌گیرید تا بتوانید اپلیکیشن‌های مبتنی بر بلاک چین آماده تولید بسازید. با خرید این دوره، به بیش از ۲۴ ساعت سخنرانی ویدیویی، ۳۳ مقاله و ۱۳۰ منبع آموزشی قابل دانلود دسترسی کاملادامه مطلب ...

  دوره آموزشی Ethereum and Solidity سایت Udemy

  آموزش سالیدیتی یودمی

  در این دوره آموزشی، نحوه استفاده از اتریوم، سالیدیتی و قراردادهای هوشمند را یاد می‌گیرید تا بتوانید اپلیکیشن‌های مبتنی بر بلاک چین آماده تولید بسازید. با خرید این دوره، به بیش از ۲۴ ساعت سخنرانی ویدیویی، ۳۳ مقاله و ۱۳۰ منبع آموزشی قابل دانلود دسترسی کامل خواهید داشت.

  این دوره همچنین شما را قادر می‌سازد تا قراردادهای هوشمند ایمن را طراحی، آزمایش و مستقر کنید. همچنین نحوه استفاده از آخرین نسخه ابزارهای توسعه اتریوم را یاد خواهید گرفت.

  • مدت دوره: ۲۴ ساعت
  • امتیاز دوره: ۴.۶ از ۵
  • مدرس دوره: استفان گریدر
  • قیمت دوره: ۵۶ دلار

  برای ثبت نام اینجا کلیک کنید

  ۲- دوره Blockchain: آموزش سالیدیتی در لینکدین

  این یکی از دوره‌های سطح متوسط با رتبه بالا در پلتفرم یادگیری لینکدین است. این دوره به شما آموزش می‌دهد که چگونه در برنامه‌های خود با استفاده از سالیدیتی از بلاک‌چین بهره ببرید. از طریق این دوره، یاد خواهید گرفت که چگونه با استفاده از سالیدیتی یک برنامه کاربردی ساده مبتنی بر قرارداد هوشمند بسازید. در این دوره قبل از ورود به اکوسیستم سالیدیتی، با یادگیری اصول اولیه بلاک‌چین و قراردادهای هوشمند از جمله نحوه نگارش و مفاهیم پیشرفته مانند نگاشت منبع، شروع خواهید کرد.

  مدرس این دوره امانوئل هنری است که یک مدیر اجرایی با بیش از ۲۰ سال سابقه در برنامه‌نویسی و طراحی است.

  • مدت دوره: ۲ ساعت
  • امتیاز دوره: ۴.۶ ستاره از ۵
  • مدرس دوره: امانوئل هانری
  • قیمت دوره: ۱۲ دلار در ماه برای اشتراک سالانه

  ۳- دوره صفر تا صد اتریوم و برنامه نویسی سالیدیتی در سایت یودمی

  این دوره آموزشی عالی در مورد برنامه نویسی اتریوم و Solidity برای مبتدیان است. از طریق این دوره، شما قادر خواهید بود ۵ قرارداد هوشمند عملی به نام‌های توکن، ICO(عرضه اولیه)، قرعه‌کشی، حراج و جذب سرمایه گروهی بسازید.

  این دوره درک بسیار عمیقی از زبان برنامه‌نویسی قرارداد Solidity از جمله نحوه نگارش و مفاهیمی مانند متغیرهای حالت، ذخیره‌سازی، توابع و قابلیت دیدن و نقشه‌برداری را به شما می‌دهد. شما همچنین می‌توانید یک توکن ERC20 ایجاد و مستقر کنید و یک عرضه اولیه راه‌اندازی کنید.

  با خرید این دوره، به بیش از ۹ ساعت سخنرانی ویدیویی درخواستی، ۲۰ مقاله و ۴۰ منبع آموزشی قابل دانلود دسترسی کامل خواهید داشت.

  • مدت دوره: ۹ ساعت
  • امتیاز دوره: ۴.۶ از ۵
  • مدرس دوره: آکادمی ذهن کریستال
  • قیمت دوره: ۵۶ دلار

  برای ثبت نام اینجا کلیک کنید

  ۴-بوت کمپ توسعه‌دهندگان بلاک‌چین اتریوم در سایت یودمی

  دوره برنامه نویسی بلاکچین در Udemy

  این دوره آموزشی با تمرکز بر Solidity، Web3.JS، Truffle، Metamask و Remix به شما در تبدیل شدن به یک توسعه‌دهنده بلاک‌چین کمک می‌کند. همچنین تئوری و عملیات پشت قراردادهای هوشمند را درک خواهید کرد. در پایان این دوره، به وضوح خواهید فهمید که فناوری غیرمتمرکز و بلاک‌چین چگونه عمل می‌کند. با خرید این دوره، به بیش از ۱۳ ساعت سخنرانی ویدیویی درخواستی، ۲۱ مقاله و ۱۹ منبع آموزشی قابل دانلود دسترسی کامل خواهید داشت.

  • مدت دوره: ۹ ساعت
  • امتیاز دوره: ۴.۵ ستاره از ۵
  • مدرس دوره: Ravinder Deol
  • قیمت دوره: ۵۶ دلار

  برای ثبت نام کلیک کنید

  ۵- آموزش صفر تا صد برنامه نویسی سالیدیتی در Udemy

  همانطور که از اسمش پیداست، این یک دوره جامع است که همه چیز را از مبتدی تا موضوعات پیشرفته پوشش می‌دهد. شما با یادگیری اصول Solidity مانند متغیرها، عملگرها، منطق بولی، توابع، آرایه‌ها، اصلاح‌کننده‌ها، حلقه‌ها و رشته‌ها شروع خواهید کرد.

  همچنین در مورد ماشین مجازی اتریوم، رویدادها و روش‌های ارسال در مقابل انتقال و دامنه اطلاعات آموزش خواهید دید. همچنین توسط یک جامعه آنلاین فعال و پر جنب و جوش از توسعه‌دهندگان و مربیان پشتیبانی خواهید شد.

  • مدت دوره: ۱۷ ساعت
  • امتیاز دوره: ۴.۵ از ۵
  • مدرس دوره: Clarian North
  • قیمت دوره: ۵۶ دلار

  برای ثبت نام کلیک کنید

  کوچک کردن
 3. هزینه تحصیل در ترکیه کشور ترکیه از نظر بودجه تحقیقات و فناوری در جهان در رتبه چهاردهم قرار دارد. این کشور تنها در سال 2019 بیش از 327 میلیون دلار صرف تحقیقات پزشکی کرده است. این درحالی است که در مقابل این میزان از هزینه و خدمات بی‌نظیر آموزش و تحقیقات پزشکی، دانشگاه‌های ترکیه هزینه بسیار اندکی را ازادامه مطلب ...

  هزینه تحصیل در ترکیه

  کشور ترکیه از نظر بودجه تحقیقات و فناوری در جهان در رتبه چهاردهم قرار دارد. این کشور تنها در سال ۲۰۱۹ بیش از ۳۲۷ میلیون دلار صرف تحقیقات پزشکی کرده است. این درحالی است که در مقابل این میزان از هزینه و خدمات بی‌نظیر آموزش و تحقیقات پزشکی، دانشگاه‌های ترکیه هزینه بسیار اندکی را از دانش‌جویان بین‌المللی دریافت می‌کنند. شهریه گرایش‌های پزشکی در ترکیه در دانشگاه‌های دولتی تنها در حدود ۲ هزار دلار و شهریه دانشگاه‌های خصوصی به‌طور متوسط از حدود ۱۰ هزار دلار در سال شروع می‌شود و در گران‌ترین دانشگاه‌ها تنها به ۲۷ هزار دلار می‌رسد. این هزینه در دانشگاه‌های آمریکا چیزی در حدود سه تا هفت برابر است. علاوه‌بر این هزینه‌های زندگی دانشجویی در ترکیه نیز بسیار مقرون‌به‌صرفه است.

  هزینه اجاره مسکن و خوابگاه در ترکیه

  هزینه تحصیل در ترکیه به ویژه شهرستان‌های آن نسبت به استان‌های آن بسیار کم‌تر است. تحصیل در ترکیه برای دانشجویان در شهرستان هزینه کمتری دارد. استفاده از خوابگاه هم به مراتب خرج کمتری نسبت به تهیه مسکن دارد. دانشگاه‌های دولتی دارای خوابگاه هستند و هر کدام از خوابگاه‌ها دو یا چهار نفره می باشند. هزینه خوابگاه‌های خصوصی کمی گران‌تر از خوابگاه‌های دولتی است. این هزینه‌ها برای خوابگاه ها نیز متغیر است. البته این نوع خوابگاه‌ها از امکانات مرفه‌تری نسبت به خوابگاه‌های دولتی برخوردار هستند. هزینه اجاره خانه بستگی به مکان زندگی و نوع خانه فرق دارد

  شرایط پذیرش و آزمون ورودی دانشگاه های ترکیه

  دانشگاه ها در ترکیه به سه دسته تقسیم می شوند:

  ۱- دانشگاه‌های دولتی.

  ۲- دانشگاه‌های نیمه خصوصی.

  ۳- دانشگاه‌های خصوصی.

  برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه و دریافت بورسیه های تحصیلی باید آزمون های ورودی هر دانشگاه به نام یوس YOS  و SAT شرکت کرد و بعد از کسب نمره قبولی در این آزمون ها فرد امکان ورود به آن دانشگاه در رشته مدنظر خود را دارد.
  هر دانشگاه برای هر رشته نمره های متفاوتی برای قبولی در این آزمون در نظر میگیرد .
  نکته قابل توجه این است که آزمون سراسری و کلی مانند کنکور وجود ندارد و هر دانشگاه آزمون جداگانه خود را برگزار میکند.

  کوچک کردن
 4. استفاده از دیوارپوش‌هایی که طرح سنتی و کلاسیک دارند اما با بهره‌گیری از مدرن‌ترین متریال‌ها ساخته شده‌اند یک مثال بارز از سبک تلفیقی است. در مثالی دیگر می‌توانید در ویلای خود چندین اتاق مستر با امکانات کامل و مبل و کمد و سرویس بهداشتی جداگانه داشته باشید و در عین حال تراسی سنتی رو به طبیعت برای آن تادامه مطلب ...

  استفاده از دیوارپوش‌هایی که طرح سنتی و کلاسیک دارند اما با بهره‌گیری از مدرن‌ترین متریال‌ها ساخته شده‌اند یک مثال بارز از سبک تلفیقی است. در مثالی دیگر می‌توانید در ویلای خود چندین اتاق مستر با امکانات کامل و مبل و کمد و سرویس بهداشتی جداگانه داشته باشید و در عین حال تراسی سنتی رو به طبیعت برای آن تعبیه کرده و عصرانه خود را با لذت بردن از تماشای طبیعت میل کنید، و یا وجود یک آشپزخانه مدرن و لوکس در کنار یک شومینه سنگی کلاسیک می‌تواند ترکیبی بسیار جذاب باشد. خلاصه که دست معماران در خلاقیت و ابداع تلفیق‌های هنرمندانه حسابی باز است و در خلق دکوراسیونی منحصربفرد جای مانور زیادی دارند.

  مهم‌ترین مرحله‌ای که یک ویلای تلفیقی باید از سر بگذراند مرحله نقشه‌پردازی آن است. درواقع تنها یک مهندس باتجربه می‌تواند از ترکیب سبک‌های مختلف منظره‌ای زیبا خلق کند. اجازه بدهید مثال بزنیم: تصور کید چند مدل غذا وجود دارد که همگی آن‎‌ها به تنهایی لذیذ و خوشمزه‌اند و طعمی فوق‌العاده دارند، اما فقط ترکیب‌های محدودی از این غذاها با همدیگر منجر به ایجاد طعمی دلپذیر خواهد شد. مجموعه چندین غذای خوشمزه لزوما منجر به ترکیبی خوش‌طعم و خوشمزه نخواهد شد. ساخت ویلا هم به همین صورت است. باید بدانید چه بخش از چه سبک‌هایی با یکدیگر قابل ترکیب شدن هستند و نتیجه‌اش نمایی خوش‌منظره و خوشمزه خواهد بود!

  قبل از اینکه ساخت و طراحی ویلا به سبک تلفیقی را آغاز کنید باید یکسری فاکتورها را در نظر بگیرید. آیتم‌هایی مانند میزان سر و صدای محیط، میزان تردد و رفت و آمد، زیرساخت و توپوگرافی درست برای طراحی استخر و آب‌نما و محوطه‌سازی، شرایط اقلیمی و … همگی در ساخت ویلای مورد نظر شما موثرند.

  به طور کلی مراحل ساخت ویلای تلفیقی به ترتیب زیر هستند:

  مرحله اول: مکان‌یابی ساخت ویلا

  اولین مساله‌ای که در طراحی ویلا به سبک تلفیقی با آن مواجهیم انتخاب زمین مورد نظر است. انتخاب زمین مناسب بسیار حساس و حیاتی است، زیرا اگر قانونی و اصولی صورت نگیرد شما را با مشکلات متعددی مواجه خواهد کرد. زمینی که انتخاب می‌کنید باید کاربری مسکونی داشته باشد. شاید ندانید زمینی که مد نظر دارید در چه بافتی واقع شده است اما محدوده مجاز ساخت و ساز طی نقشه‌ای تحت عنوان طرح هادی از سمت دهیاری هر منطقه‌ای به صاحبان املاک ارائه می‌شود. فراموش نکنید که زمین‌های خارج از بافت روستایی اجازه ساخت و ساز به صورت قانونی را ندارند. برای اخذ جواز ویلا باید نقشه‌های هوایی از زمین مورد نظر تهیه شود اما معمولا به دلیل هزینه‌های بالا این نقشه‌ها از طریق گوگل به دست می‌آیند. به طور کلی توصیه می‌کنیم برای تکمیل کردن اطلاعات خود از زمین دلخواهتان، سعی کنید از افراد بومی و ساکن آن منطقه نیز مشورت مختصری بگیرید.

  مرحله دوم: تعیین مساحت و طراحی پلان

  نوع طراحی به متراژ زمین شما بستگی دارد. اگر بخواهید آپشن‌هایی مانند استخر و آلاچیق و باربیکیو و زمین بازی و … به ویلا اضافه کنید باید مساحت بزرگی تحت اختیار داشته باشید. پس از اینکه مهندس معمار در محل حضور پیدا کرد و نقشه‌بردار برداشت‌های لازم از زمین را انجام داد پروژه طراحی ویلا آغاز خواهد شد. سپس مهندس عمران به اجرای ویلا خواهد پرداخت.

  برای ایجاد یک فضای اصولی و چشم‌نواز در طراحی ویلا به سبک تلفیقی لازم است تا نکات زیر رعایت شود:

  • هماهنگی سبک تلفیقی ویلا با متریال و مصالح مصرفی
  • رعایت رنگ‌های متناسب با المان‌های مختلف ویلا
  • در نظر گرفتن آیتم‌های اقلیمی مانند شرایط جوی، بادهای غالب، زاویه نور آفتاب، عقب‌نشینی‌های لازم و …
  • وجود تناسب و سازگاری طراحی محوطه بیرونی با سبک تلفیقی دکوراسیون داخلی
  • سنجش میزان رطوبت محیطی و طراحی بر اساس میزان و جهت نورگیری ویلا
  • توجه کامل به مقررات شهرداری
  • در نظر گرفتن سلیقه مشتری و نظر افرادی که قرار است در ویلا سکونت داشته باشند

  مرحله سوم: انتخاب سبک طراحی

  در این مرحله است که ایجاد فضاهای متناسب و هماهنگ که از سبک‌های مختلف انتخاب می‌شود با حساسیت‌های بصری و فنی همراه است. یک مهندس معمار خوب باید بداند که کدام ترکیب قابل قبول‌تر و دلپذیرتر به چشم خواهد آمد. به عنوان مثال شاید یک پذیرایی با ستون‌های ابزارخورده و کلاسیک و دیوارهای پتینه‌کاری شده و کهنه‌نما خیلی هم با مبلمان مینیمال و فرش‌های لوکس و مدرن همخوانی نداشته باشند. این سلیقه معمار است که چگونه این ترکیب حساس را بچیند تا توی ذوق نزند و برعکس، نگاه کردن به آن باعث شود ذوق هنرمندانه و ماهر بودن طراح را تحسین کنیم.

  کوچک کردن
 5. این پاسخ ویرایش شده است.

  من این مطلب رو با عنوان "دانلود رایگان ۴ تا از بهترین جزوه های PDF صفر تا صد سی شارپ" تو سایت sariasan دیدم که اینطور نوشته بود مجموعه ۴ تایی بی نقص و کامل  را برای یادگیری سریع این زبان برنامه نویسی گلچین کرده ایم. این مجموعه کامل برای شروع از صفر و برای همه سطوح مناسب می باشد. فک کنم بد نباشه لینکادامه مطلب ...

  من این مطلب رو با عنوان “دانلود رایگان ۴ تا از بهترین جزوه های PDF صفر تا صد سی شارپ” تو سایت sariasan دیدم که اینطور نوشته بود مجموعه ۴ تایی بی نقص و کامل  را برای یادگیری سریع این زبان برنامه نویسی گلچین کرده ایم. این مجموعه کامل برای شروع از صفر و برای همه سطوح مناسب می باشد.

  فک کنم بد نباشه لینک دانلودشو براتون میزارم استفاده کنید

  دانلود هر ۴ جزوه PDF

  کوچک کردن
 6. یکی از راه ها کسب در آمد از بورس به صورت انلاین هستش میزان کسب درآمد از بورس به عوامل زیادی مثل میزان دانش، عمق مهارت، تجربه عملی، آموزش مستمر و بزرگی سرمایه بستگی دارد. اما می‌­توان گفت که اگر به شکلی اصولی، شیوه معامله در بازار بورس را یاد بگیریم یا از مشورت متخصصان در این زمینه استفاده کنیم، هیچادامه مطلب ...

  یکی از راه ها کسب در آمد از بورس به صورت انلاین هستش

  میزان کسب درآمد از بورس به عوامل زیادی مثل میزان دانش، عمق مهارت، تجربه عملی، آموزش مستمر و بزرگی سرمایه بستگی دارد. اما می‌­توان گفت که اگر به شکلی اصولی، شیوه معامله در بازار بورس را یاد بگیریم یا از مشورت متخصصان در این زمینه استفاده کنیم، هیچ بازاری را سودآورتر از بورس اوراق بهادار نخواهیم یافت.

  کسب درآمد از بورس

  برای شروع سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار نباید نگران سرمایه باشید. چون شما می­‌توانید با مبالغ کمتر از یک میلیون تومان هم فعالیت در بورس را آغاز کنید.

  کسب درآمد از بورس همیشه با خطر ریسک همراه بوده است و راهی برای دور زدن آن وجود ندارد. معمولا کسانی که به تازگی وارد بازار سرمایه شده‌اند نگرانی خود را با پرسیدن این پرسش مطرح می‌کنند: «آیا ممکن است یک‌شبه تمام پول در بورس اوراق بهادار از بین برود؟»

  در حقیقت، بورس ایران محدودیتی معقول برای افزایش و کاهش قیمت در نظر گرفته است. یعنی اگر شما امروز سهمی را بخرید به هیچ وجه، قیمت آن سهم در روز بعدی نصف یا دو برابر نمی‌­شود. تمام سهم­‌ها در بازار بورس، یک دامنه نوسان دارند.

  روش های کسب درآمد از بورس

  کسب در آمد از بورس به صورت انلاین

   

  • روش اول: شما سهام شرکت «الف» را به قیمت ۲۵۰ تومان خریداری می­‌کنید. پس از مدتی آن سهام به قیمت ۴۵۰ تومان می‌رسد. اگر شما سهامی که خریدید را بفروشید میزان اختلاف قیمت خرید و فروش سهام، همان سود شما را تشکیل می‌دهد. البته در نظر داشته باشید که این تنها یک مثال برای روشن‌تر ماجرا است و احتمال هر چیزی در بورس وجود دارد. نمی­‌توان به‌طور صددرصد گفت که شما بعد از خرید یک سهام، سود می­‌کنید یا دچار ضرر می‌شوید. به‌ طور کلی، بورس یک بازی غیرقابل پیش‌بینی است.
  • روش دوم: شما سهام شرکت «ب» را می‌خرید. پس از برگزاری مجمع عادی سالیانه، این شرکت مبلغی سود بین سهام­دارانش تقسیم می‌کند. اگر در زمانی که مجمع برگزار می­‌شود شما نیز سهام آن شرکت را در اختیار داشته باشید سود سهام آن به شما هم تعلق خواهد گرفت. البته ممکن است یک شرکت به دلیل زیا‌ن‌ده بودن، عدم تحقق پیش‌بینی‌ها، نیازهای شرکت به نقدینگی و … سود نقدی تقسیم نکند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تقسیم سود، پیش‌ بینی سود، زمان و حتی شیوه تقسیم آن به سایت کدال مراجعه کنید.
  کوچک کردن
 7. خوشبختی یک مفهوم ذهنی است که برای هر کس با توجه به دیدگاه شخصی خود معنا ی خاص خود را دارد.شخصی داشتن مقدار زیادی پول و یا یک اتومبیل گران قیمت را نهایت خوشبختی می داند،شخص دیگری رسیدن به مدارج تحصیلی و دیگری رشد و ارتقای شغلی را. اما باید بدانید رسیدن به همه این ها ممکن است برای شما خوشبختی را به ارادامه مطلب ...

  خوشبختی یک مفهوم ذهنی است که برای هر کس با توجه به دیدگاه شخصی خود معنا ی خاص خود را دارد.شخصی داشتن مقدار زیادی پول و یا یک اتومبیل گران قیمت را نهایت خوشبختی می داند،شخص دیگری رسیدن به مدارج تحصیلی و دیگری رشد و ارتقای شغلی را.

  تعریف خوشبختی

  اما باید بدانید رسیدن به همه این ها ممکن است برای شما خوشبختی را به ارمغان نیاورد زیرا خوشبختی تنها یک احساس درونی است.

  شخصی در اواخر عمر خود گفته بود من یک عمر موفق بودم اما هرگز خوشبخت نبودم.

  حتما شما هم افراد زیادی را دیده اید که زندگی در عین ثروت و قدرت برایشان جهنم است و حتی شب ها لحظه ای خواب راحت ندارند.به راستی این خلاً بزرگ زندگی چیست؟

  یکی از خصوصیات ذهن این است که به سرعت به هر موقعیت و شرایطی عادت می کند و پس از مدتی کاملا اوضاع برایش عادی می شود و باز همان زندگی کسالت بار قبلی آغاز می شود.آرزو و رویایی که سال ها در سر داشتیم حال که به آن رسیده ایم دیگر ان جذابیت گذشته را ندارد ، تکراری شده و آب و رنگش را از دست داده است و دوباره ما هستیم .

  خواسته های جدید که به شدت فکر ما را به خودش مشغول کرده است.این مساله نه تنها در مورد اشیاء و موقعیت ها بلکه در مورد انسان های اطراف با هم صدق میکند،بله باز هم در حسرت فردایی بهتر زندگی می کنیم،غافل از این که فردایی وجود ندارد و فردای بهتر همین امروز و حال است.

  اگر شما هم اکنون نتوانید از زندگی خود لذت ببرید مطمئن باشید که فردا حتی با میلیون ها پول باز هم ناراضی خواهید بود و روزی چشم باز خواهید کرد و خواهید دید که روزهای زیبای زندگی شما همه و همه در حسرت،گذشته و از بین رفته است و چیزی جز حسرت باقی نمانده است؛غافل از این همه زیبایی که خداوند در اطراف ما خلق کرده است عمری را در سرگشتگی ،شتابزدگی و طمع گذرانده ایم.

  ما حتی دیگر فرصتی برای تفریح در کنار خانواده ، قدم زدن روی برگ های پاییزی ، کمک به همنوعان یک عبادت خالصانه خداوند را هم از دست داده ایم ، پس چقدر خوب است همه ما هنر زندگی کردن را بیاموزیم، هنر لذت بردن از لحظه لحظه زندگی را، و زندگی را ان قدر ها هم سخت نگیریم تا زندگی هم بر ما سخت نگیرد.

  خوشبخت ترین انسان ، کسی است که در همه حالات از اصل زندگی دور نشود و همواره این مطلب را به خاطر داشته باشد که همه چیز در حال گذر است.

  نگذاریم آیینه صاف قلب ما را کینه ، حسرت و طمع مکدر کرده و مانع از اشراف به زیبایی های خداوند شود تا این بزرگ ترین هدیه خداوند یعنی زندگی را زیبا زندگی کنیم.

  کوچک کردن
 8. این پاسخ ویرایش شده است.

    ناهار بالای آسمان خراش ، نیویورک ، 1932 این افراد از کارگران ساختمانی هستند که در مرکز راکفلر کار می کردند. عکاس همچنان یک راز است. اما این تصویر از آن زمان نماد قدرت و مقاومت آمریکایی است. عکس بمب اتمی ژاپن عکسی از این ستون آتش که پس از پرتاب Fat Boy بر روی ناگازاکی توسط نیروهای آمریکایی کرفادامه مطلب ...

   

  ناهار بالای آسمان خراش ، نیویورک ، ۱۹۳۲

  ناهار بالای آسمان خراش

  این افراد از کارگران ساختمانی هستند که در مرکز راکفلر کار می کردند. عکاس همچنان یک راز است. اما این تصویر از آن زمان نماد قدرت و مقاومت آمریکایی است.

  عکس بمب اتمی ژاپن

  پرتاب Fat Boy

  عکسی از این ستون آتش که پس از پرتاب Fat Boy بر روی ناگازاکی توسط نیروهای آمریکایی کرفته شده. ۸۰،۰۰۰ نفر جان خود را از دست دادند و ژاپن ۶ روز بعد تسلیم شد. این رویداد اغلب به عنوان کاتالیزوری که منجر به پایان یافتن WW2 می شود ذکر می شود.

   

  اولین اشعه ایکس پزشکی در جهان

  اولین اشعه ایکس پزشکی در جهان

  دست خانم ویلهلم رونتگن ، ۱۸۹۵. این تصویر توسط همسر خانم ویلهام ثبت شده است و اولین اشعه ایکس پزشکی در جهان است. این تصویر همچنین برنده اولین جایزه نوبل فیزیک در سال ۱۹۰۱ برای ویلهم شد.

  راهب سوزان ، ۱۹۶۳

  راهب سوزان

  عکس برنده جایزه پولیتزر از راهب به ظاهر آرام که به سبک لوتوس نشسته است و در شعله های آتش فرو رفته است ، اولین تصویر برجسته ای است که از باتلاقی ظاهر می شود که به زودی در آمریکا به وجود می آید. اقدام شهادت کوانگ دوک به نشانه انقلاب ملت او تبدیل شد و رئیس جمهور کندی بعدا اظهار نظر کرد: “هیچ عکس خبری در تاریخ به اندازه آن عکس احساسات در سراسر جهان ایجاد نکرده است.” عکس براون مردم را مجبور به زیر سوال بردن ارتباط ایالات متحده با دولت Diem کرد و به زودی منجر به تصمیم دولت برای عدم مداخله در کودتا در نوامبر شد.

  مرد تانکی ، ۱۹۸۹

  مرد تانکی

  ویدنر (عکاس) درست در زمانی که مردی که کیسه های خرید را حمل می کرد ، جلوی ماشینهای جنگ را گرفت و دستانش را تکان داد و از حرکت امتناع ورزید ، لنز خود را به آماده کرد تا عکس جالبی بگیرد. تانک ها سعی کردند مرد را دور بزنند ، اما او قدم به قدم آنها گذاشت و برای مدت کوتاهی از آن بالا رفت. ویدنر فرض کرد که این مرد کشته خواهد شد ، اما تانک ها آتش خود را خاموش کردند. سرانجام این مرد به سرعت دور شد ، اما پیش از آنکه ویدنر مقاومت منحصر به فرد خود را جاودانه کند. دیگران نیز صحنه را ضبط کردند ، اما تصویر ویدنر از طریق سیم AP منتقل شد و در صفحات نخست سراسر جهان ظاهر شد. دهه ها پس از اینکه Tank Man به یک قهرمان جهانی تبدیل شد ، وی همچنان ناشناس است. ناشناس ماندن باعث می شود که عکس بیشتر جهانی شود ، نمادی از مقاومت در برابر رژیم های ناعادلانه در همه جا.

  طلوع زمین ، ۱۹۶۸

  طلوع زمین ، 1968

  ۲۴ دسامبر سال ۱۹۶۸ بود ، دقیقاً ۷۵ ساعت و ۴۸ دقیقه و ۴۱ ثانیه پس از بلند شدن فضاپیمای آپولو ۸ از کیپ کاناورال برای تبدیل شدن به اولین ماموریت سرنشین دار به دور ماه. فضانوردان فرانک بورمن ، جیم لاول و بیل آندرس در شب کریسمس از سالی که خونین و جنگ زده برای آمریکا بود ، وارد مدار ماه شدند. در ابتدای مدار چهارم از ۱۰ مدار ، فضاپیمای آنها از قسمت دور ماه در حال ظهور بود که منظره ای از سیاره آبی و سفید یکی از پنجره های دریچه را پر کرد.

  “اوه خدای من! به آن تصویر آن طرف نگاه کن! اینجا زمین در حال بالا آمدن است. وای ، خیلی زیباست! ” آندرس فریاد زد. او یک عکس گرفت – سیاه و سفید. لاول شروع کرد تا یک قوطی رنگی پیدا کند. آندرس گفت: “خوب ، من فکر می کنم آن را از دست دادیم.” لاول از پنجره های سه و چهار نگاه کرد. “هی ، الان اینجاست!” او فریاد زد.  آندرس در حالت بی وزن به جایی که لاول بود حرکت کرد و یک شات عکس زد. “گرفتی؟” لاول پرسید. آندرس پاسخ داد: “بله”. این تصویر – اولین نمای تمام رنگی ما از سیاره ما از خارج آن – به راه اندازی جنبش زیست محیطی کمک کرد. و به همان اندازه مهم ، به انسان ها کمک کرد تا تشخیص دهند که در یک کیهان سرد و مجازات کننده ، ما کاملاً خوب شده ایم.

   

  کوچک کردن
 9. موجودات فضایی اهرام ثلاثه را ساخته اند؟ عده دیگری از نظریه پردازان و حتی باستان شناسان با قاطعیت تمام ادعا دارند که انسان‌ها در آن زمان نمی‌توانستند اهرام ثلاثه به این عظمت و طراحی پیچیده و مهندسی شگرف را بسازند و این سازه توسط موجودات فضایی ساخته شده است، اما دیگرانی نیز از کارشناسان که سال‌های سالادامه مطلب ...

  موجودات فضایی اهرام ثلاثه را ساخته اند؟

  عده دیگری از نظریه پردازان و حتی باستان شناسان با قاطعیت تمام ادعا دارند که انسان‌ها در آن زمان نمی‌توانستند اهرام ثلاثه به این عظمت و طراحی پیچیده و مهندسی شگرف را بسازند و این سازه توسط موجودات فضایی ساخته شده است، اما دیگرانی نیز از کارشناسان که سال‌های سال در مصر سکونت داشتند تا بتوانتد رازهای نهفته اهرام ثلاثه را کشف کنند با استاند بر شواهدی این فرضیه را رد می‌کنند، استدلال این باستان شناسان این است که نقش و نگارهای هک شده در روی سنگ‌های اهرام نشان از آن دارد که این سنگ‌ها ساخته دست بشر است که از فواصل طولانی جابه جا شده‌اند، دلایلی نیز برای اثبات خود مطرح که بزرگترین آن سیل و طوفان و بهره گرفتن از آن برای جابه جایی سنگ های سازه است، نقاشی‌هایی نیز بر روی این سنگ‌ها نمایش داده شده است که باز هم استناد بر نقش انسان در ساخت اهرام را دارد.

  موجودات فضایی اهرام ثلاثه

  کوچک کردن