یک سوال Latest سوالات

 1. این پاسخ ویرایش شده است.

  اپلیکیشن‌‌های گالری‌ پیش‌فرض در اکثر گوشی‌های هوشمند، قابلیت‌ها و امکانات حداقلی و پایه را برای ویرایش عکس دراختیار کاربران قرار می‌دهند، اما از آنجایی‌که این امکانات محدود، طبع بلند بسیاری از استفاده کنندگان را اقناع نمی‌کند در جواب این سوال چند برنامه خوب برای ویرایش عکس با گوشی برای شما معرفی میادامه مطلب ...

  اپلیکیشن‌‌های گالری‌ پیش‌فرض در اکثر گوشی‌های هوشمند، قابلیت‌ها و امکانات حداقلی و پایه را برای ویرایش عکس دراختیار کاربران قرار می‌دهند، اما از آنجایی‌که این امکانات محدود، طبع بلند بسیاری از استفاده کنندگان را اقناع نمی‌کند در جواب این سوال چند برنامه خوب برای ویرایش عکس با گوشی برای شما معرفی می کنم.

  ۱- ادوبی فتوشاپ اکسپرس (Adobe Photoshap Express)

  ادوبی فتوشاپ اکسپرس

  این برنامه علاوه بر اینکه دارای یک رابط کاربری ساده است، از ابزارهای ویرایشی و فیلترهای پیشرفته‌ی زیادی برای ویرایش تصاویر بهره می‌برد. این اپلیکیشن مجهز به ابزارهایی مانند برش (Crop)، صاف کردن (Straighten)، چرخاندن (Rotate)، قرینه‌سازی (Flip)، رنگ (Color)، تصحیح قرمزی چشم (Red Eye Removal)، ته‌رنگ (Hue)، روشنایی (Brightness) و تراز سفیدی (White Balance) است. ضمن اینکه فتوشاپ اکسپرس فیلترهایی مانند ویبرانت (Vibrant)، سوپرپانچ (Superpunch) و گلو (Glow) دارد. علاوه بر این‌ها با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانید به تصاویر خود مرز بدهید و به آن‌ها فریم اضافه کنید.

  این برنامه‌ی کاربردی ویژگی‌ها و قابلیت‌های بسیاری را دراختیار شما قرار می‌دهد که به آسانی می‌توانید عکس‌های موجود در گالری گوشی‌تان را به‌صورت حرفه‌ای ویرایش کنید. این برنامه قابلیت‌های خود را در قالب بخش‌هایی مرتب به کاربر ارائه می‌کند. بعلاوه، این برنامه به شما امکان می‌دهد تا عکس‌های ویرایش شده‌ی خود را در شبکه‌های اجتماعی همچون فیسبوک، توییتر، اینستاگرام، تلگرام و … به اشتراک بگذارید. دانلود این برنامه رایگان است و آگهی تبلیغاتی هم ندارد.
  لینک دانلود ادوبی فتوشاپ اکسپرس برای اندروید:

  دانلود برنامه ادوبی فتوشاپ اکسپرس

  لینک دانلود ادوبی فتوشاپ اکسپرس برای IOS:
  دانلود برنامه ادوبی فتوشاپ اکسپرس

  ۲- ایربراش (Airbrush)

  ایربراش (Airbrush)

  «ایربراش» گزینه‌ای عالی برای ویرایش عکس است‌. این برنامه بسیاری از قابلیت‌هایی را که مردم بیشتر از آن‌ها استفاده می‌کنند، به‌همراه دارد. ویژگی‌هایی همچون: ازبین‌بردن جوش، صاف شدن پوست، ازبین‌بردن قرمزی چشم و عملکرد سفید کننده‌ی دندان، حالت بوکه برای تارکردن پس‌زمینه‌ی عکس، ازجمله‌ی توانایی‌های این برنامه است. همچنین، از دیگر قابلیت‌های آن می‌توان به عملکرد دوربین جداگانه اشاره کرد که به کاربر امکان می‌دهد تا عکس را قبل از ثبت، ویرایش کند. بنابراین کاربر می‌تواند سلفی خود را ابتدا ویرایش و سپس ثبت کند.

  همچنین، می‌توان در تمام تصاویر، حتی عکس‌های سلفی هم کارهایی از قبیل لاغر کردن و تغییر شکل شبیه به عکس‌های هنری، محو کردن قسمتی از عکس و عمق دادن به دیگر قسمت‌های عکس، کراپ کردن یا استفاده از ابزار آرایشی همچون فیلترهای رژ گونه و ریمل، روتوش و ویرایش عکس یا چهره فقط با انجام چند ضربه انجام داد.

  لینک دانلود ایربراش برای اندروید:

  دانلود برنامه ایربراش

  لینک دانلود ایربراش برای IOS:
  دانلود برنامه ایربراش

  ۳-انلایت پیکسالوپ (Enlight Pixaloop)

  اِنلایت پیکسالوپ (Enlight Pixaloop)

  «انلایت پیکسالوپ» یک اپلیکیشن عالی با چند ترفند جالب است. با چند حرکت انگشت و کلیک ساده، عکس‌های ساکن را به تصاویری به سبک GIF تبدیل می‌کند. این افکت، هرچند که با مواردی مانند آب یا ابر بهترین عملکرد را ارائه می‌دهد اما به موارد بسیاری می‌توان اشاره کرد که با استفاده از این ترفند بسیار جالب و دیدنی می‌شوند. به‌عنوان مثال: می‌توانید در فضای بیرون عکسی بگیرید که قسمتی از آسمان را در خود داشته باشد. حال با استفاده از این برنامه می‌توانید قسمت آسمان عکس را متحرک کنید.

  از دیگر قابلیت‌های این برنامه که قبلا در آن وجود نداشته می‌توان به عناصری اشاره کرد که می‌توانند به فضای عکس اضافه شوند. این کار نه‌تنها باعث قرمز شدن چشم یا کراپ‌شدن عکس نمی‌شود بلکه اضافه شدن برخی از جلوه‌های اضافی باعث زیباترشدن آن می‌شود. تنها نکته‌ی منفی این برنامه هزینه اشتراک زیاد آن است.

  لینک دانلود انلایت پیکسالوپ برای اندروید:

  دانلود برنامه انلایت پیکسالوپ

  لینک دانلود انلایت پیکسالوپ برای IOS:
  دانلود برنامه انلایت پیکسالوپ

  ۴-فتور فتو ادیتور (Fotor Photo Editor)

  فتور فتو ادیتور (Fotor Photo Editor)

  «فتور فتو ادیتور»، یکی از اعضای دائمی این لیست و از کارآمدترین و بهترین برنامه‌های ویرایش عکس برای اندروید است که دارای چندین قابلیت و ابزار جالب برای بهبود عکس‌ است. این برنامه طیف گسترده‌ای از جلوه‌های عکس و فیلتر را برای ویرایش تصاویر و نیز، قالب‌ها و الگوهای کلاژ زیادی را ارائه می‌دهد. همچنین بیش از ۱۰ عملکرد «ویرایش» قابل تنظیم برای تغییر روشنایی، نوردهی، کنتراست و سایر جنبه‌های عکس دراختیار کاربر قرار می‌دهد.

  برخی از ابزارهای دیگر این برنامه عبارت‌اند از: برش (crop)، چرخش (rotate)، روشنایی (brightness)، کنتراست، اشباع (saturation)، نوردهی (exposure)، تیره کردن عکس vignetting ، سایه (shadow) ، هایلایت (highlights)، دما (temperature)، ته رنگ (tint، (RGB ، و… بیش از ۱۰۰ فیلتر برای انتخاب وجود دارد.

  ضمن اینکه، تشخیص چند چهره برای لمس فوری یک عکس سلفی گروهی و ویژگی «لبخند» برای اضافه کردن لبخند به هر تصویری، از دیگر امکانات آن است که قطعاً ارزش امتحان کردن را دارد، هرچند که یکی از گران‌ترین برنامه‌های ویرایش عکس است.

  لینک دانلود فتور فتو ادیتور برای اندروید:

  دانلود برنامه فتور فتو ادیتور

  لینک دانلود فتور فتو ادیتور برای IOS:
  دانلود برنامه فتور فتو ادیتور

  ۵- این‌شات فتو ادیتو (inshot Photo Editor)

  این‌شات فتو ادیتو

  «این‌شات فتو ادیتور پرو» یک ویرایشگر نسبتا مناسب است. این برنامه سبک جدیدی از یک ویرایشگر با امکانات بسیار زیاد مانند فیلترها، برچسب‌ها و جلوه‌های دیگری از این دست است. این برنامه از امکانات بسیار زیادی برخوردار است که ازجمله می‌توان به: بیش از ۶۰ نوع فیلتر برای عکس، مجموعه‌ای از تغییرات گوناگون برای به دست آمدن عکس دلخواه، قابلیت ترکیب دو تصویر با یکدیگر، ساخت کلاژهای حرفه‌ای، حالت تار کردن قسمت دلخواه در عکس، گزینه‌هایی برای تغییر دادن شکل بدن، قرار دادن استیکر روی عکس یا نوشتن متن روی آن، ادغام و ترکیب چند ویدئو، تبدیل فرمت ویدیوها، فشرده‌سازی فیلم، قاب‌های زیبا برای عکس، اضافه کردن زیرنویس به فیلم، اضافه کردن موزیک به فیلم و… امکانات و قابلیت‌های بسیار زیاد دیگر اشاره کرد.

  گرچه بعضی از آن‌ها با حق اشتراک حرفه‌ای دردسترس قرار می‌گیرند اما امکانات زیادی ازجمله کراپ، روتوش کردن (retouch)، برش قسمتی از تصویر و کارهای پایه‌ای ویرایش را به خوبی انجام می‌دهد.

  لینک دانلود این‌شات فتو ادیتور پرو برای اندروید:

  دانلود برنامه این‌شات فتو ادیتور پرو

  لینک دانلود این‌شات فتو ادیتور پرو برای IOS:
  دانلود برنامه این‌شات فتو ادیتور پرو

  ۶- لایت‌ایکس فتو ادیتور (LighX Photo Editor)

  لایت‌ایکس فتو ادیتور

  برنامه‌ی «لایت‌ایکس فتو ادیتور» ویرایشگری است که موفقیت گسترده‌ای در iOS داشته و اکنون برای اندروید نیز منتشر شده است. این برنامه نیز از قابلیت‌های مناسبی برخوردار است که ازجمله می‌توان به ابزار برش و تغییر دهنده‌ی پس‌زمینه‌ی عکس، ترکیب و ادغام عکس‌ها، ابزار ویرایش حرفه‌ای، انتخاب رنگ‌های مختلف، جلوه‌های ویژه، ابزار دستکاری و تغییر شکل، برچسب‌گذاری روی عکس و ویژگی‌های بسیار دیگری اشاره کرد.

  همچنین می‌توانید فیلترهای مختلف مانند Vintage، Retro، Black و White، Grunge، Drama، Analog filters و Effects Glow را انتخاب کنید و از آن‌ها استفاده کنید. البته این برنامه هنوز در مرحله‌ی بتا قرار دارد ولی به این معنا نیست که دارای ایراد و اشکال است. به هر‌حال، این برنامه سرانجام در بین پنج ویرایشگر برتر عکس قرار می‌گیرد.

  لینک دانلود لایت‌ایکس فتو ادیتور برای اندروید:

  دانلود برنامه لایت‌ایکس فتو ادیتور

  لینک دانلود لایت‌ایکس فتو ادیتور برای IOS:
  دانلود برنامه لایت‌ایکس فتو ادیتور

  ۷- فتودیرکت فتو ادیتور (PhotoDirector – Photo Editor)

  فتودیرکت فتو ادیتور (PhotoDirector – Photo Editor)

  «فتودیرکتور فتو ادیتور» یک برنامه‌ی ویرایش عکس است که نسبتا به‌تازگی وارد فضای ویرایش عکس در اندروید شده است و اتفاقا برنامه‌ی بسیار خوبی هم هست و همچون ویرایشگر « فتور فتو ادیتور»، این برنامه بیش از آنکه استفاده از فیلترها را پیشنهاد دهد، روی تنظیمات دستی تمرکز دارد و کاربران برای ویرایش عکس‌ها، به تنظیمات HSL، کانال‌های رنگ RGB، تراز سفیدی و موارد دیگری همچون تُن رنگ، روشنایی، تاریکی، نوردهی و کنتراست، برای ویرایش دقیق‌تر عکس دسترسی دارند. این برنامه از اکثر برنامه‌ها قدرتمندتر است و مناسب کسانی است که برای ویرایش عکس به مواردی بیش از فیلترها نیاز دارند. یکی از ویژگی‌های تحسین‌برانگیز این برنامه، کاربری آسان و راحت آن است و شما می‌توانید بدون هیچ دردسر یا مشکلی عکس‌های خود را ویرایش کنید، افکت‌های مختلفی روی آن‌ها اعمال کنید، از برچسب‌های تزئینی برای عکس‌ها استفاده کنید و از قابلیت‌های بسیار زیاد دیگر این برنامه بهره ببرید.

  لینک دانلود فتودیرکتور فتو ادیتور برای اندروید:

  دانلود برنامه فتودیرکتور فتو ادیتور

  لینک دانلود لایت‌ایکس فتو ادیتور برای IOS:
  دانلود برنامه لایت‌ایکس فتو ادیتور

  منبع : زومیت

  کوچک کردن