1. میتوان به طور خلاصه ویژگی های لازم اولیه برای یک مدیر موفق را اینگونه بیان کرد : توانایی درک اهمیت رویدادها را داشته باشد، بدون اینکه تحت تأثیر آرا و عقاید اطراف خود قرار بگیرد و یا دستخوش تغییر نگرش های دیگران و گرفتار پیش داوری شخصی شود. توانایی اخذ تصمیم و عمل بدون اینکه به دلیل، خطرات جانبی از مادامه مطلب ...

  میتوان به طور خلاصه ویژگی های لازم اولیه برای یک مدیر موفق را اینگونه بیان کرد :

  به نظر شما یک رهبر یا یک مدیر موفق باید

  توانایی درک اهمیت رویدادها را داشته باشد، بدون اینکه تحت تأثیر آرا و عقاید اطراف خود قرار بگیرد و یا دستخوش تغییر نگرش های دیگران و گرفتار پیش داوری شخصی شود.

  توانایی اخذ تصمیم و عمل بدون اینکه به دلیل، خطرات جانبی از مسیر و هدف اصلی منحرف شود.

  مسئولیت پذیری یا آمادگی برای ایستادن و مبارزه کردن با مشکلات.

  این امر با تصمیم گیری و قاطعیت رابطه بسار نزدیک دارد. زیرا کسی که قبول مسئولیت می کند باید از توان لازم برای برای تصمیم گیری برخوردار باشد تا بتواند تصمیمی بگیرد که در جهت منافع سازمان باشد. به علاوه مدیر می بایست در برابر پیامدهای تصمیمات خود مسئولیت پذیر باشد.

  سازماندهی یا استفاده از هر یک از اهداف سازمان، و ابزار و وسایلی که در اختیار دارد. چنانجه مدیر از ابزار کار خود در جای درست استفاده می کند. بسیاری از مشکلات سازمانی خود به خود حل می شود.

  انسان شناسی یا توان شناختن افرادی که با آن کار می کنند. در پرتو این شناخت است که رفتار مدیر در قبال کارکنان متفاوت است.

  انگیزه، یا اشتیاق و تمایل به انجام کار یا کارهایی که به او سپرده شده است. چنین مدیری می تواند انگیزه لازم برای کارکنان را ایجاد نماید.

  توان بدنی یا قدرت کارکردن به مدت های طولانی بدون احساس خستگی. در حقیقت با توجه به آن چه در مورد انگیزه بیان شد، اکثر کارمندان با ملاحظه رفتار مدیر، رفتار خودشان را تنظیم می کنند.به همین دلیل چنانچه مدیر را ببینند که ساعت های طولانی با جدیت و بدون خستگی کار می کند، از او پیروی کرده وعلاقه زیادی به کار از خود نشان می دهند.

  بلوغ عاطفی یا توان کنترل عواطف و احساسات خود در هر زمان که ضرورت داشته باشد. مدیری را دارای بلوغ عاطفی می دانیم که دقیقا بعد از تجزیه و تحلیل شرایط، احساسات خود را آشکار سازد.

  اعتماد به نفس یعنی قبول اینکه صاحب قدرت است و نمی تواند با تکیه بر این قدرت مشکلات خود و سازمانی را که به او سپرده اند را حل کند. به بیان دیگر خودش را به درستی می شناسد. به توانایی های خود وقوف دارد و می تواند در برخورد با شرایط مختلف به راحتی تصمیم بگیرد و در مقابل این تصمیم وحشتی نداشته باشد.

  مشاوره یا داشتن سعه صدر لازم برای برخورداری از آرای همکاری و مخصوصا زیر دستان ، در واقع یکی از صفات پسندیده مدیر ، آن است که با افراد صاحبنظر درباره مسایلی که ضرورت ایجاب می کندمشورت و با توجه به آرای معقول آن ها تصمیم گیری کند.

  تجربه کافی که الزاما نمی تواند مدرک دانشگاهی باشد. هرچند با تحصیلات مدیر بی رابطه نیست در واقع بسته به این که مدیر در کدام قسمت به کار اشتغال دارد، تجربه یا تحصیل می تواند تعیین کننده باشد.

  قدرت تصمیم گیری و قاطعیت حساب شده در کار. منظور از قاطعیت ، حالت منطقی آن است.در واقع ، قاطعیت به این معناست که هر گاه برای مدیر مسلم سد انجام کاری برای به نفع سازمان است، در انجام آن تردیدی به خود راه ندهد.

  داوری صحیح یا دارا بودن قدرت قضاوت عادلانه درباره زیر دستان برای این منظور لازم است مدیر قبل از قضاوت راجع به هر کدام از زیر دستان شرایط زمانی و مکانی را در نظر بگبرد.

  خوب شنیدن یا در واقع خوب گوش دادن هنری است که در تمامی انواع روابط انسانی نقش تعیین کننده دارد . اما هنگامی که حرف از مدیران مطرح باشد، این هنر به شیوه ای چشمگیر تر خود را مطرح میکند. مدیر در صورتی میتواند درباره این با آن گزارش اظهار نظر کند که در هنگام ارائه آن به دقت گوش داده باشد.

  پیشگامی یا برخورداری از این قدرت شخصیتی که در انجام امور پیش قدم شود و با طرح و ارائه اندیشه های جدی ، رهبری زیر دستان را برای انجام کار بر عهده گیرد.در این زمینه نیز تحقیقات متعدد انجام شده و برای مثال در یک سوم بررسی معلوم شد هرگاه قرار باشد در یک سازمان تغییری حاصل شود، چنانچه مدیر زودتر از دیگران آن تغییر را بپذیرد، از لحاظ روانی ، دیگران نسبت به این تغییر ساده تر تسلیم می شوند و کمتر در برابر آن مقاومت می کنند.

  هماهنگی با توان ایجاد توازن بین فعالیت های اعضای مختلف سازمان بر این اسا، ابتدا می بایست از احساس وفاداری نسبت به سازمان ، و علاقمندی به کار در میان اعضای زیر دست خود اطمینان حاصل کرده باشد تا بتواند در هماهنگی آن ها موفق باشد.

  برخوردار بودن از ویژگی خلاقیت و کارآفرینی. در ابتدای هر کار و فعالیت نو آور ، خلاق و کار آفرین همیشه نوعی دید بلند مدت و عمیق وجود دارد و این در هر نوع فعالیت بازسازی، نوسازی و سازندگی زندگی کاری یا انسانی یا سازمانی دیده می شود. هر مدیری که ادعای توانمندی استراتژیک دارد باید بتواند این دید خود را در چند جمله بگوید یا بنویسد.

  باید از یک جهان بینی استوار برخوردار باشد. وقتی که یک دید در جریان شکل گیری قرار می گیرد، در حقیقت به یک فلسفه مجموعه نگر و سازمانی تبدیل میشود که عبارتست از ایدئولوژی کارآفرینان و یا حتی سایر مدیران کلان. فلسفه مجموعه نگر سازمانی ، یک شرکت مانند جهان بینی یک فرد است، یعنی ترکیب از مهمترین عوامل و ارزش های شخصیتی یک فرد.

  مدیر خوب مدیری است که خود را از کارهای تکراری و روزمره رها سازد که این عمل مستلزم تفویض اختیار توسط مدیر و از جمله مزایای ن به شمار می رود. بسیاری از مدیران وقت و انرژی خود را صرف انجام کارهایی می کنند که کارمندان آن ها هم می توانند آن ها را انجام دهند و در نتیجه هزینه انجام کار بالا می رود و بهره وری کاهش می یابد. راه حل این مشکل ساده است:” تفویض اختیار”

  “تفویض اختیار” موثر از بهترین ابزاری است که مدیر می تواند آن را در بهبود بهره وری به کار گیرد. از آن جایی که ممکن است از تفویض اختیار به نحو احسن استفاده نشود ، مدیران باید در زمان تفویض اختیار ، به خوبی از این نکته آگاه باشند که چرا؟ به چه کسی و تا جه حدی تفویض اختیار کنند. پاسخ به این سوالات مستلزم شناخت و آگاهی مدیر از مزایا و مسایل مرتبط با تفویض اختیار در مدیریت است

  کوچک کردن
 2. تب خوانندگی در بین نوجوانان و سایر افراد بسیار داغ است. برای همین، خیلی‌ها دوست دارند بدانند که برای خوانندگی باید تمرین کنند یا تنها کسانی که استعداد خوانندگی دارند، در این رقابت تنگاتنگ موفق خواهند شد. همراه ما باشید تا بفهمید که آیا استعداد خوانندگی دارید یا نه. از کجا بفهمیم استعداد خوانندگی دارادامه مطلب ...

  تب خوانندگی در بین نوجوانان و سایر افراد بسیار داغ است. برای همین، خیلی‌ها دوست دارند بدانند که برای خوانندگی باید تمرین کنند یا تنها کسانی که استعداد خوانندگی دارند، در این رقابت تنگاتنگ موفق خواهند شد. همراه ما باشید تا بفهمید که آیا استعداد خوانندگی دارید یا نه.

  از کجا متوجه بشم که استعداد خوانندگی دارم یا خیر

  از کجا بفهمیم استعداد خوانندگی داریم؟

  ۱. افرادی که به طور ذاتی استعداد خوانندگی دارند، دائما آواز می‌خوانند.
  ۲. به نواختن سازهای موسیقی علاقه مند هستید و بدون هیچ آموزشی، خوب می‌نوازید.
  ۳. در جمع‌های دوستانه، خانوادگی و کاری می‌خوانید.
  ۴. خوانندگان را دوست دارید و همیشه حرف از آن‌ها در میان کلام شما جاری است.
  ۵. اگر نوازنده باشید، به طنین و صدای سازتان بیشتر توجه می‌کنید.
  ۶. با گوش کردن به موسیقی به دنیای دیگر سفر می‌کنید و به راحتی ناراحتی‌تان را فراموش می‌کنید.
  ۷. تنها برای گذران وقت، موسیقی و موزیک گوش نمی‌دهید.
  ۸. برای بیان احساسات خود به دیگران، موسیقی گوش می‌دهید و با آن آرام می‌شوید.
  ۹. موسیقی رابطی برای اتصال خاطرات جدید شما به خاطرات قدیم است.
  ۱۰. در فضاهای مجازی، موزیک برای دوستان‌تان ارسال می‌کنید.
  ۱۱. افراد نزدیک به شما ممکن است بگویند که به کلی شعر و موسیقی شخص شما را از یاد برده اند. شما با این واکنش ناراحت نمی‌شوید و آن‌ها را در آغوش خود می‌گیرید.

  استعداد خوانندگی در واقعیت چگونه است؟

  با خواندن نشانه‌های بالا ممکن است این گونه فکر کنید که همه آن‌ها در واقعیت وجود ندارند. برای مثال، بسیاری از خواننده‌های معروف در مصاحبه‌های خود بیان کرده اند که با ملاقات استاد بزرگی، چندین تکنیک برای خوانندگی و تحریر در آواز یاد گرفته اند، سپس به دنیای خوانندگی پا گذاشته اند و اکنون خواننده معروفی هستند.
  در پاسخ به سوالاتی که با خواندن پاراگراف پیش، ذهن شما را مشغول کرده است، متوجه می‌شوید که استعداد خوانندگی تنها دلیل برای موفق شدن یک خواننده نیست. برای مثال، فراخوان‌هایی که برای جذب خواننده منتشر می‌شود یا محافلی که با حضور اساتید بزرگ موسیقی برگزار می‌شوند، می‌تواند پلی برای راه یافتن شما در میان خوانندگان برتر موسیقی (سالار عقیلی، محمد اصفهانی، علی زند وکیلی و …) باشد.

  کوچک کردن
 3. خب معلومه زنان چون اونقدر غر میزنن که مردها رو به کشتن میدن :)

  خب معلومه زنان چون اونقدر غر میزنن که مردها رو به کشتن میدن 🙂

  کوچک کردن
 4. پس از آغاز جنگ جهانی دوم در ۹ شهریور ۱۳۱۸ (۱ سپتامبر ۱۹۳۹)، ایران بی‌طرفی خود را اعلام کرد، اما به دلیل گستردگی مرز ایران با اتحاد جماهیر شوروی و درگیری شوروی با آلمان این بی‌طرفی ناپایدار بود. ارتش متفقین به بهانهٔ حضور کارشناسان آلمانی در ایران این کشور را اشغال کرد. به دنبال اتحاد بریتانیا و شوروادامه مطلب ...

  پس از آغاز جنگ جهانی دوم در ۹ شهریور ۱۳۱۸ (۱ سپتامبر ۱۹۳۹)، ایران بی‌طرفی خود را اعلام کرد، اما به دلیل گستردگی مرز ایران با اتحاد جماهیر شوروی و درگیری شوروی با آلمان این بی‌طرفی ناپایدار بود. ارتش متفقین به بهانهٔ حضور کارشناسان آلمانی در ایران این کشور را اشغال کرد.

  به دنبال اتحاد بریتانیا و شوروی پس از حمله آلمان نازی به شوروی و نیاز روسیهٔ شوروی به فرستادن کمک‌های آمریکا و بریتانیا به جبهه‌های نبرد در شوروی، متفقین تصمیم گرفتند از دالان پارسی (به انگلیسی: The Persian Corridor) نیز استفاده شود و به موجب آن نیروهای متفقین در ۲۵ اوت ۱۹۴۱ به ایران حمله کرده و این کشور را به اشغال خود درآوردند.

  در روز ۳ شهریور ۱۳۲۰، ابتدا نیروهای شوروی از شمال و شرق از زمین و هوا به ایران حمله‌ور شدند و سپس نیروهای بریتانیایی نیز از جنوب و غرب حمله کردند و شهرهای سر راه را یک‌به‌یک به سرعت اشغال کردند و هر دو به سمت تهران حرکت کردند. ارتش ایران به سرعت متلاشی شد. رضاشاه با فشار متفقین به خصوص بریتانیا سریعاً استعفاء داد و سپس با گذشتِ مدت‌ها کشمکش بینِ روس‌ها با دیگر کشورهایِ متفقین بالاخره بر سر نوع حکومت جدید ایران و انتقال سلطنت به پسرش (محمدرضا) که ولیعهد پیشین نیز بود، به توافق رسیدند.

  پس از اشغال، راه‌آهن سراسری ایران برای انتقال کمک‌های نظامی از جنوب ایران به پشت جبههٔ شوروی، بر اساس قانون وام و اجاره مورد استفاده قرار گرفت.

  ایران که در آغاز جنگ، بی‌طرفی خود را اعلام کرده بود اما نهایتاً در ۱۷ شهریور ۱۳۲۲ به آلمان اعلان جنگ داد. به پشتوانهٔ همین اعلان جنگ ایران می‌توانست پس از پایان جنگ به اعلامیهٔ ملل متحد بپیوندد و همچنین در کنفرانس‌های صلح پس از جنگ شرکت کند.

  پس از جنگ ارتش بریتانیا، طبق توافق با دولت ایران، ایران را ترک کرد؛ ولی نیروهای نظامی ارتش سرخ شوروی همچنان در ایران ماندند و از اجرای توافق امتناع کردند؛ و این موضوع به تشکیل دو حکومت خودمختار و کوتاه‌مدت جمهوری مهاباد و حکومت خودمختار آذربایجان انجامید که هر دو حکومت با حمایت شوروی و با هدفِ تجزیه ایران پایه‌گذاری و مستقر شدند.

  حمله ارتشِ شوروی به ایران در کشاکش درگیری‌های جنگ جهانی دوم، حاصل یکی دیگر از تبانی‌های تاریخی این کشور، به زیان حاکمیت ملی و تمامیت ارضی ایران بود، در موارد دیگر، در سده نوزدهم و در پایان جنگ‌های ایران و روسیه در دوره قاجار، تبانی روسیه با دیگر کشورها علیه ناپلئون در اروپا، سبب بسته شدن پیمان‌های گلستان و ترکمنچای و تحمیل آنها بر ایران شد. در موردی دیگر نیز، اوایل قرن بیستم میلادی، پیمان‌های ۱۹۰۷ و ۱۹۱۵ سبب ایجادِ حوزهٔ نفوذِ روسیه و زمینه‌ساز حضور نظامی آنان در ایران شد و در جنگ دوم جهانی نیز بهانهٔ حضور کارشناسان آلمانی در ایران اشغال ایران توسط روسیهٔ شوروی را در پی داشت.

  منبع: ویکی پدیا

  کوچک کردن
 5. حیوانات هم مثل ما با کمک بدنشان با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند و ژست‌ها و علائم بدن خاصی وجود دارد که به حیوانات اجازه می‌دهد به ما احساسات و منظور خود را نشان دهند، مثلا سگی که دمش را تکان می‌دهد یا موشی که روی پا‌های عقبش می‌ایستد. زبان سگ ها شادی سگ سگی که دمش را به حالت خمیده تکان می‌دهد به اینادامه مطلب ...

  حیوانات هم مثل ما با کمک بدنشان با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند و ژست‌ها و علائم بدن خاصی وجود دارد که به حیوانات اجازه می‌دهد به ما احساسات و منظور خود را نشان دهند، مثلا سگی که دمش را تکان می‌دهد یا موشی که روی پا‌های عقبش می‌ایستد.

  زبان سگ ها

  زبان سگ ها

  شادی سگ

  سگی که دمش را به حالت خمیده تکان می‌دهد به این معناست که آماده بازی کردن است و حالش خوب است. سگی که سرش را به یک طرف کج می‌کند در حالی که سعی در شنیدن دارد، منتظر پاداش است.

  عصبانیت سگ

  گوش‌ها رو به جلو و بالا قرار دارند. سر در حالت راست و عمودی است و نشان دهنده پرخاشگری یا میل به نمایش دادن تسلط است.

  اضطراب سگ

  دم راست افقی نشان می‌دهد که سگ متوجه چیزی شده و سعی می‌کند بفهمد آیا در خطر است یا چیزی برای نگرانی وجود ندارد.

   


  زبان گربه ها

  زبان گربه ها

  خوشحالی گربه

  یک گربه آرام گوش‌هایش را راحت نگه می‌دارد. اگر گربه‌ای با چپ چپ یا با چشمان نیمه بسته نگاه کند، به این معناست که به شما اعتماد دارد و احساس امنیت می‌کند. وقتی گربه‌ای دم خود را بالا می‌برد، شاید به این معنا باشد که شاد و صمیمی است.

  ترس گربه

  دم پایین بین پنجه‌ها نشانه ترس و وحشت است. چشم‌های گرد شده نشانه اضطراب است؛ و اگر گربه‌ای به سرعت گوش‌هایش را حرکت دهد، به معنای مراقب بودن است.

  پرخاشگری گربه

  اگر گربه‌ای بی‌وقفه به شما خیره شود، می‌تواند شما را به چالش بکشد. گربه عصبانیت خود را وقتی بیان می‌کند که گوش‌هایش را در سرش فشار می‌دهد و اگر دمش را با شدت و عصبی به بالا و پایین یا چپ و راست تکان دهند، نشان دهنده تحریک یا عصبانیت است.


  زبان همستر ها

  زبان همستر ها

  خوشحالی همستر

  همستر رضایت خود را با خمیازه و کشش بدنش نشان دهد و با پریدن ابراز خوشحالی کند. ایستادن روی پنجه‌های عقب و حرکت رو به جلوی بالاتنه ممکن است نشانه کنجکاوی باشد.

  اضطراب همستر

  همستر با دراز کشیدن روی زمین و پنهان شدن سعی می‌کند ترس خود را نشان دهد.

  پرخاشگری همستر

  ایستادن همستر روی پنجه‌هایش ممکن است معنای دیگری داشته باشد. وقتی روی پنجه‌های عقبی می‌ایستد، اما بالاتنه‌اش را به عقب می‌برد، نشانه پرخاشگری است. همچین ممکن است پنجه‌های جلویی را رو به بالا بکشد.


  زبان خرگوش ها 

  زبان خرگوش ها 

  خوشحالی خرگوش 

  خرگوش خوشحالی خود را با پریدن ابراز می‌کند و با دراز کشیدن روی شکم و دراز کردن پا‌های جلو و عقب خود، نگرش خوب خودش را نسبت به شما نشان می‌دهد. یعنی احساس راحتی و آرامش می‌کند.

  اضطراب خرگوش 

  وقتی خرگوش استرس دارد، در جای خود ثابت می‌ماند. گوش‌هایش را داخل سرش فشار می‌دهد و چشم‌هایش را باز نگه می‌دارد. وقتی از لمس کردن شما ناراضی است هم ممکن است این حالت را نشان دهد. ضربه زدن با پا‌های عقب هم نشانه خطر است.

  پرخاشگری خرگوش 

  وقتی خرگوش می‌خواهد شما را گاز بگیرد، روی پنجه‌های عقب می‌ایستد و بدنش را به جلو حرکت می‌دهد. اغلب، این رفتار در خرگوش‌های تنها مشاهده می‌شود.


  زبان طوطی ها

  زبان طوطی ها

  خوشحالی طوطی

  وقتی طوطی خوشحال است، ابتدا پا و بال چپش را باز می‌کند و سپس بال و پای راستش را. سپس بال‌هایش را به سمت بالا می‌کشد. همچنین ممکن است یک لحظه پرهایش را باد کند.

  اضطراب طوطی 

  وقتی طوطی مضطرب تاجش را بالا می‌برد و بدنش را محکم و کشیده نگه می‌دارد، نشان می‌دهد که ترسیده است و می‌خواهد از خودش دفاع کند.

  پرخاشگری طوطی 

  طوطی معمولا قبل از حمله و گاز گرفتن شما، این ژست را می‌گیرد. پاهایش را باز می‌کند تا تعادل داشته باشد، به شما نگاه می‌کند و منقارش را باز می‌کند.


  زبان خوکچه هندی

  زبان خوکچه هندی

  خوشحالی خوکچه هندی

  بالا پریدن نشانه حال خوب است و اگر حیوان روی زمین دراز بکشد و خرخر کند احساس راحتی می‌کند.

  اضطراب خوکچه هندی

  خوکچه هندی وقتی می‌ترسد سرش را پایین می‌آورد. مچنین دیوار یا زمین را فشار می‌دهد، پنجه‌هایش را جمع می‌کند و ثابت می‌شود.

  پرخاشگری خوکچه هندی

  وقتی خوکچه هندی قدرتش را نشان می‌دهد و می‌خواهد تاثیر بگذارد، سرش را به سمت بالا می‌کشد. اما اگر روی پنجه‌هایش بایستد و با سر بالا برده، از یک طرف به طرف دیگر تاب بخورد، نشانه پرخاشگری است.


  زبان لاکپشت ها

  زبان لاکپشت ها

  خوشحال لاکپشت 

  هرچه لاکپشت احساس بهتر و راحت‌تری داشته باشد، بیشتر اطرافش را با کنجکاوی کاوش می‌کند. در لاکش پنهان نمی‌شود و به راحتی سر و پنجه‌هایش را نشان می‌دهد.

  اضطراب لاکپشت 

  اگر لاکپشت احساس خطر کند، سعی می‌کند با کشیدن سر، دم و پنجه‌هایش داخل لاک، از خودش محافظت کند. این علامت شناخته شده‌ای است که حیوان احساس ترس می‌کند.

  پرخاشگری لاکپشت 

  وقتی لاکپشت می‌خواهد نشان دهد که غالب است، تا حد ممکن لاکش را بالا می‌برد و دم و گردن خود را دراز می‌کند.


  زبان اسب ها

  زبان اسب ها

  خوشحالی اسب

  اگر اولین بار نیست که اسبی را می‌بینید، شما را می‌شناسد و پاهایش عقبش را بالا می‌برد و به این معنی است که روحیه بازیگوشی دارد.

  اضطراب اسب

  اگر اسب پا‌های عقب یا جلوی خود را بالا می‌برد، به این معناست که احساس خطر کرده است. اگر اسب وحشت‌زده باشد، بهتر است فاصله ایمن را از آن حفظ کنید.

  پرخاشگری اسب

  وقتی اسب ناراضی است، سم‌ها یا بازوهایش را روی زمین می‌کوبد. سرش را تکان می‌دهد، گوش‌هایش را محکم فشار می‌دهد، دمش را به سمت بیرون می‌کشد و چشم‌هایش را کاملا باز می‌کند.

  منبع: برترین ها

  کوچک کردن
 6. تصور خیلی ها  اینگونه است که چون مدار زمین به دور خورشید بیضی شکل است و فاصله اش ازخورشید در طول سال تغییر می کند فصلها به وجود می آیند.و این باید به این معنی باشد که این روزها کم کم فاصله زمین از خورشید در حال افزایش است و همین عامل سردشدن هواست. اما واقعیت غیر از این است ، در هنگام زمستان زمین بهادامه مطلب ...

  تصور خیلی ها  اینگونه است که چون مدار زمین به دور خورشید بیضی شکل است و فاصله اش ازخورشید در طول سال تغییر می کند فصلها به وجود می آیند.و این باید به این معنی باشد که این روزها کم کم فاصله زمین از خورشید در حال افزایش است و همین عامل سردشدن هواست.

  علت به وجود آمدن فصل ها

  اما واقعیت غیر از این است ، در هنگام زمستان زمین به خورشید نزدیکتر است!!!
  و زمانی که در نیمکره شمالی در فصل زمستان هستیم مردمان نیمکره جنوبی در حال تجربه روزهای گرم تابستانی هستند.
  در نتیجه عامل اصلی به وجود آمدن فصول در کره زمین فاصله نیست بلکه علت را باید در حرکات مختلف زمین جستجو کرد.
  فصل ها به خاطر تفاوت فاصله زمین از خورشید در طول سال به وجود نمی آیند (این تفاوت ها به شدت کم است). فصل ها نتیجه کج بودن محور زمین هستند.
  زمین یک بار درسال به دور خورشید می گردد. ولی چهار فصل در زمین به وجود می آید و درازی شب ها و روزها در هر فصل متفاوت است. این تفاوت را کجی محور زمین باعث شده. محور زمین یک خط فرضی ست که قطب های شمال و جنوب را به هم وصل می کند. اما محور زمین مستقیم از بالا به پایین کشیده نشده. بلکه با حدود ۴۵/۲۳ درجه در مقایسه با صفحه مداری کج شده. این کجی و حرکت زمین به دور خورشید باعث تغییر فصل می شود.
  درابتدای پاییز نیمه شمالی زمین به شکل کج  از خورشید رو برمی گرداند. در نتیجه نور خورشید به شکل کمرنگی بر سراسر نیمه شمالی زمین گسترش پیدا می کند و نیکره شمالی زمستان را تجربه می کند. در همان زمان نور خورشید به شدت روی نیمه جنوبی زمین می افتد که در حال گذراندن تابستان است. درابتدای بهار, زمین به شکل کج به سمت دیگر خورشید رو می کند. حالا نیمه شمالی زمین به جانب خورشید کج شده. نور خورشید به شدت روی نیمه شمالی زمین می افتد ونیمکره شمالی تابستان را تجربه می کند. در همان زمان نور خورشید روی نیمه جنوبی زمین که زمستان را می گذراند، کم شدت تر است
  به این ترتیب موقعی که قطب شمال به سمت خورشید کج می شود بخش شمالی زمین تابستان دارد. با روزهای بلند و شب های کوتاه. بعد از شش ماه زمین به سمت دیگر خورشید حرکت کرده است. نیمه شمالی حالا نسبت به خورشید کج شده است و بخش شمالی زمین روزهای کوتاه و شب های بلندی دارد.
  این کج بودن محور به ما چهار فصل سال یعنی بهار، تابستان، پاییز و زمستان را داده. چون محور کج شده، بخش های مختلف زمین در زمان های مختلف به جانب خورشید جهت گیری می کنند.
  تابستان گرم تر از زمستان است. چون اشعه خورشید در طول تابستان نسبت به زمستان در یک زاویه مستقیم تر به زمین می رسد و همچنین به خاطر این که در تابستان روزها خیلی طولانی تر از شب ها هستند. در طول زمستان، اشعه خورشید با یک زاویه زیاد به زمین برخورد می کند و روزها خیلی کوتاه هستند. این تأثیرات ادامه نتایج کج بودن محور زمین هستند.
  مدار زمین کاملاً گرد نیست. زمین در ابتدای پاییز به شکل ملایمی به خورشید نزدیک تراست (زمستان در نیمکره شمالی) و در ابتدای بهار دورتر است. در ابتدای پاییز زمین در ۴/۹۱ میلیون مایل یا ۱/۱۴۷ میلیون کیلومتری از خورشید قرار دارد و در ابتدای بهار ۵/۹۴ میلیون مایل یا ۱/۱۵۲ میلیون کیلومتر از خورشید فاصله دارد. این تفاوت فاصله نسبت به گرم شدن و سرد شدنی که به خاطر کج بودن محور زمین به وجود می آید تأثیر خیلی کوچک تری در ایجاد فصل ها دارد.

  کوچک کردن
 7. تاثیر مخرب GPS بر روی مغز انسان   نقشه خوان های هوشمند کار انسان را بسیار آسان نموده است و سهولت استفاده از این دستگاه ها افراد را برای خرید gps ترغیب می کند اما در یک بررسی جدید مشخص شد این دستگاه به دو قسمت مغز تاثیر مخرب وارد می نماید.در تحقیقاتی که در دانشگاه کالج لندن، صورت گرفت، اثبات شدادامه مطلب ...

  تاثیر مخرب GPS بر روی مغز انسان

  تاثیر مخرب GPS بر روی مغز انسان 

  نقشه خوان های هوشمند کار انسان را بسیار آسان نموده است و سهولت استفاده از این دستگاه ها افراد را برای خرید gps ترغیب می کند اما در یک بررسی جدید مشخص شد این دستگاه به دو قسمت مغز تاثیر مخرب وارد می نماید.در تحقیقاتی که در دانشگاه کالج لندن، صورت گرفت، اثبات شد که افرادی که از GPS استفاده می کنند، بخشی از مغز خود را از کار می اندازند. این فناوری باعث می شود که آن بخش از مغز که وظیفه ی راهبری را عهده دار است، از فعالیت باز ماند.

  محققان در این تحقیقات عملکرد مغز ۲۴ داوطلب را هنگام استفاده از یک نسخه شبیه‌سازی شده از سیستم ناوبری Soho در شهر لندن، بررسی کردند. در این آزمایش تمرکز اصلی محققان بر دو بخش هیپوکامپوس و غشای جلویی مغز بود. هیپوکامپوس وظیفه اداره حافظه و راهبری را بر عهده دارد و غشای جلویی مغز عملکردهای برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری را انجام می‌دهد.

  هنگامی که داوطلبان بدون کمک نرم‌افزار Soho راهبری می‌کردند و به خیابان‌های جدید می رفتند، محققان فعالیت‌های عصبی را در هر دو بخش مغز تشخیص دادند؛ اما زمانی که داوطلبان برای راهبری در خیابان‌ها از GPS استفاده می‌کردند، هردو بخش مغز آن‌ها غیرفعال بود.

  محققان معتقدند هنگامی که شخص در حال راهبری در خیابان‌ها است، مغز او مجموعه‌ای از مسیرهای قابل استفاده برای رسیدن به مقصد را به تصویر می‌کشد و به عبارت دیگر به‌طور همزمان از یک نقشه اصلی و چند نقشه پشتیبان برای حرکت در محیط و تعامل با موقعیت‌های مختلف بهره می‌برد.

  در این تحقیقات مشخص شد هیپوکامپوس حرکت در مسیرهای مختلف را در مغز شبیه‌سازی می‌کند؛ در حالی که غشای جلویی مغز به فرد کمک می‌کند تا تشخیص دهد که کدام یک از این مسیرها او را به مقصد می‌رساند.

  اما هنگامی که برای مسیریابی از فناوری‌هایی مانند GPS استفاده می‌شود، این بخش‌های مغز غیرفعال می‌شوند و واکنشی نسبت به شبکه خیابان‌ها نشان نمی‌دهند.

  گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Nature Communications‌ منتشر شده است.

  جی پی اس به سامانه موقعیت یابی جهانی اطلاق می شود که منظومه‌ای از ۲۴ ماهواره است که زمین را دور می‌زند و در هر مدار ۴ ماهواره قرار دارد. راکت‌های کوچکی نیز ماهواره‌ها را در مسیر صحیح نگاه می‌دارد.

  کوچک کردن
 8. 10 امپراتوری بزرگ تاریخ که به حکومت بر کل دنیا نزدیک شدند در فضای مجازی هیچ مطلبی به اندازه موضوع ” بزرگترین امپراتوری های تاریخ” چالش برانگیز نبوده و باعث جنجال کاربران نشده است. شاید بهتر است که یک بار برای همیشه تکلیف این قضیه را روشن کنیم و ده امپراتوری بزرگ که به سلطه بر کل دنیا نزدیک شدند را لادامه مطلب ...

  ۱۰ امپراتوری بزرگ تاریخ که به حکومت بر کل دنیا نزدیک شدند

  در فضای مجازی هیچ مطلبی به اندازه موضوع ” بزرگترین امپراتوری های تاریخ” چالش برانگیز نبوده و باعث جنجال کاربران نشده است. شاید بهتر است که یک بار برای همیشه تکلیف این قضیه را روشن کنیم و ده امپراتوری بزرگ که به سلطه بر کل دنیا نزدیک شدند را لیست بکنیم.

  منظورمان از عبارت سلطه بر دنیا، کنترل مستقیم و یا غیر مستقیم بخش عظیمی از جمعیت دنیاست. در حقیقت امپراتوری هایی که در این لیست قرار گرفته اند لزوما تمام دنیا را در اختیار نداشته اند و همین که موفق شده باشند به سلطه بر بخش اعظم و مهم جمعیت جهان نزدیک شوند و پتانسیل تاثیر گذاری بر بقیه قسمت های جهان را داشته باشند کافی است. ما در این لیست تمام امپراتوری های دنیا را به حساب خواهیم آورد که در طول تاریخ تا به امروز حکومت کرده اند.

  رتبه دهم: امپراتوری پرتغال

  بیشتر مردم دنیا امپراطوری پرتغال را جزو حکومت های استعماری بزرگ تلقی نمی کنند، اما حقیقت امر این است که در تاریخ آمده پرتغال برای مدت کوتاهی این شانس را پیدا کرد تا یک امپراطوری جهانی تشکیل بدهد و در کنار امپراطوری انگلستان قرار بگیرد.

  امپراتوری پرتغال

  پرتغالی ها نخستین دولت اروپایی بودند که به استعمار گری روی آوردند و آنان موفق شدند که هندوستان، ژاپن، برزیل و بخش های وسیعی از آفریقا را کشف کنند. نیروهای پرتغالی موزامبیک در شرق آفریقا و برزیل در آمریکای لاتین را فتح کردند. امپراتوری پرتغال در دوران شکوهش در مناطق مختلف جهان از هند گرفته تا عربستان، مالزی، تا چین و ژاپن بنادر بازرگانی تاسیس کرد و توانستند بر روی مسیر های بازرگانی آسیا به اروپا و مسیرهای داخلی آسیا مسلط شوند.

   

  جالب آن است که امپراتوری پرتغال توانست در آن دوره از تاریخ چنان امپراتوری قدرتمندی تشکیل دهد که هیچ امپراتوری ای به گرد پایش هم نمی رسید. اما پس از قرن پانزدم این قدرت و صلابت کم کم رو به افول شد و اگر این ضعف رخ نمی داد امپراتوری پرتغال می توانست یک امپراتوری عظیم و قدرتمندتری از امپراتوری انگلستان تشکیل بدهد. اگر پرتغالی ها موفق می شدند که تمام مسیر های بازرگانی آسیا را تصرف کنند به طور حتم می توانستند که ثروتمندترین امپراتوری طول تاریخ بشوند و در نتیجه می توانستند هزینه لازم برای فتح هندوستان، آفریقا، چین، آمریکای لاتین و سایر نقاط جهان را به راحتی تامین کنند.

  رتبه نهم: امپراتوری تیموریان

  امپراطوری تیموریان حکومت چادر نشین هایی بود که بعد از انحلال امپراطوری مغول به قدرت رسیدند. تیموریان بر بخش های وسیعی از غرب ترکیه، ایران، قفقاز و بین النهرین، هندوستان و قست هایی از آسیای میانه سلطه داشتند. تیموریان بر خلاف مغول ها که قدرت فتح کردنشان بر توانایی حکومتی شان چیره بود. در اوایل قرن چهاردهم یعنی زمانی به قدرت رسیدند که امکان برقراری ارتباط بین کشورها فراهم شده بود و حکومت ها می توانستند ارتش های منظم ایجاد کنند.

  امپراتوری تیموریان

  تیمور لنگ موسس و پادشاه مطلق سلسله تیموریان، یادآور چنگیز خان موسس امپراطوری مغول بود. یکی از دلایل اصلی قدرت گرفتن تیمور این بود که هیچ نیرویی در جهان، یارای مقابله با ارتش مسلح سوار بر اسب تیموریان را نداشت. تیمور توانست سپاهیان مسلمان عرب را در هند به راحتی شکست دهد و سپاه آنان را منهدم سازد، اما آنچه باعث شد که در میان امپراطوری های قدرتمند جهان قرار گیرد، نقشه اش برای شکست سلسله مینگ چین بود. فتح مینگ با آن جمعیت و منابع چشمگیر به تیمور کمک می کرد تا به سلطه بر بخش اعظم جهان نزدیک تر شود. اما تیمور پیش از آنکه به چین برسد درگذشت. شاید اگر تیمور زنده مانده بود میتوانست به فتح کل دنیا نزدیک شود.

   رتبه هشتم: نازی های آلمان

  برخی از تاریخدانان بر این باورند که اگر هیتلر در بعضی از تصمیماتش بازنگری میکرد، می توانست برنده جنگ جهانی دوم باشد و به آلمان، امکان سلطه بر جهان را بدهد. مثلا شاید اگر آن قدر شتاب زده به جنگ روسیه نرفته بود و به جای آن مناطق آفریقایی را تصرف کرده بود و در شرق موفق به شکست بریتانیا می شدند، نازی های آلمان به قدرت بلامنازع دنیا بدل می شدند. اگر تاریخ کمی تغییر می کرد هیتلر می توانست بر نیمی از جهان مسلط شود و دیگر هیچ قدرتی نمی توانست با شبکه ارتباطی وسیع ناوگان و جت های نازی ها مقابله کند. اما آنچه واقعا در تاریخ اتفاق افتاد این بود که هیتلر کشورهای دیگر را با هم متحد کرد تا به رهبری آلمان نازی برای یک هدف مشترک بجنگند؛ رومانیایی ها در کنار هونگاریایی ها، آلمان ها در کنار ایتالیایی ها، بلغاری ها، اسلوواک ها، کروات ها و فنلاندی ها.

  نازی های آلمان

  این سطح اتحاد نوین اروپایی خیلی راحت می توانست راه را برای تشکیل ابردولت اروپایی به رهبری آلمان هموار کند. شاید جنگ جهانی دوم آخرین فرصت در تاریخ بود که امپراطوری های دنیا می توانستند بر جهان سلطه پیدا کنند و آلمان نازی هم مدت کوتاهی این شانس را پیدا کردند که به این مهم نزدیک شوند.

  رتبه هفتم: امپراتوری اسپانیا

  امپراطوری اسپانیا در دوره شکوهش در زمان حکمرانی چارلز پنجم و فیلیپ دوم از سلسله هابسبورگ، بر باقی مانده امپراطوری پرتغال یعنی هند، اتریش، روم و مستعمره های اسپانیا سلطه داشت. ارتش های هلند، آلمان، اسپانیا، ایتالیا و پرتغال توانستند برای یک دوره کوتاه در تاریخ با هم متحد شوند تا بر کل اروپا مسلط شوند. جمع این متحدان در تاریخ بی سابقه بود و اگر اسپانیا در میدان جنگ شکست نخورد بود، احتمالا قدرت مضاعفی پیدا میکرد. امپراطوری اسپانیا برای مدتی بیشترین حجم طلا، بهترین کشتی ها و  و بهترین ارتش های دنیا را در اختیار داشت و بیش از ۱۳% از خاک دنیا را در زیر نفوذ مستقیم خود داشت.

  امپراتوری اسپانیا

  چیزی که باعث شده بود امپراطوری اسپانیا بر دنیا سلطه پیدا کند این بود که انان بر خلاف مغول ها تکنولوژی برقراری ارتباط داشتند و می توانستند مناطق مختلف دنیا را کنترل کنند. در واقع بیشتر مستعمره های اسپانیا برای چند قرن تحت سلطه باقی ماندند. اما قدرت این امپراتوری هم بعد از چند شکست نظامی و تورم فزاینده ناشی از طلای انباشته شده از مستعمره هایش افول کرد.

  رتبه ششم: امپراطوری مغول

  نمی شود انکار کرد که مغول ها بیش از همه به سلطه بر جهان نزدیک تر شده بودند. در زمان شکوه این امپراطوری هیچ قدرتی در جهان یارای مقابله با تاکتیک های نظامی آنان را نداشت. حتی اگر انان تصمیم به فتح اروپا می گرفتند به احتمال زیادی می توانستند سراسر اروپا را فتح کنند و پیش از سال ۱۳۰۰ میلادی بر این قاره سلطه پیدا می کردند و سر پاپ را از تنش جدا می کردند.

  اما بزرگترین فتوحات مغول ها تبدیل به بزرگترین ضعفشان شده بود، علی رغم تلاش های مضاعف آنان برای سلطه بر مناطق مختلف آسیا و تحمل نژاد ها و مذاهب مختلف، امپراطوری مغول خیلی زود پس از فتوحات اولیه چنگیز از هم گسست.

  امپراطوری مغول

  مغول ها با وجود اینکه در میدان جنگ بی همتا بودند، با این حال لجستیک لازم برای حفظ ارتباط بین نژاد های مختلف قلمرهایشان که در سال ۱۲۷۹ میلادی به ۳۳ میلیون متر مربع می رسید را در اختیار نداشتند. با این حال توانستند در آن دوره بیش از ۲۲% از خاک جهان را از چین تا مرز لهستان زیر سلطه درآورند و از هر ۴ نفر در جهان، یک نفر زیر سلطه امپراطوری مغول قرار داشته است، در واقع مغولان برای مدت کوتاهی به سلط بر جهان نزدیک شده بودند و اگر اتفاقات طور دیگری رقم  میخورد، احتمال داشت موفق شوند…

  رتبه پنجم: امپراطوری عثمانی

  امپراطوری ترک تبار عثمانی بر روی خاورمیانه، شمال آفریقا، ترکیه و بالکان سلطه داشت. این امپراطوری در دوران حیاتش کشورها و حکومت های بی شماری را فتح کرد. بزرگترین فتحشان هم تخریب امپراطوری روم شرقی یا همان بیزانس است که در سال ۱۴۵۳ میلادی قسطنطنیه پایتخت بیزانس را فتح کردند و به عمر امپراطوری کهنسال روم پایان دادند.

  امپراطوری عثمانی

   

  نکته تمایز امپراطوری عثمانی این بود که می توانست تفاوت های عمیق نژادی موجود در خاورمیانه و بالکان را آن هم برای قرن ها مدیریت کند. در طول تاریخ معدود امپراطوری هایی بودند که حتی برای مدت کوتاهی موفق به کنترل گوناگونی موجود در این منطقه شده باشند.

  امپراطوری عثمانی در سلطه بر جهان آنچنان قدرتمد و با ثبات بود که حتی نزدیک بود در سال ۱۶۸۳ میلادی موفق به فتح شهر وین در قلب اروپا شود. اما وین در آخرین ثانیه ها با رسیدن نیروی امدادی از لهستان نیمه کاره ماند و محاصره شهر وین هم بعد از اغتشاش در ارتش عثمانی پایان یافت. اگر شهر وین سقوط می کرد، به احتمال زیاد بخش اعظم اروپا به دست این امپراطوری می افتاد و همانطور که گفته شد عثمانی ها در مدیریت یک امپراطوری چند ملیتی بسیار خبره بودند و اگر می توانستند در اروپا پیشروی کنند، مطمئنا موفق می شدند.

  اما امپراطوری عثمانی در اوج شکوهش تنها توانست بر ۳.۴۹% از خاک جهان مسلط شود و نهایتا در سال ۱۹۲۳ سرنگون شد.

  رتبه چهارم: ایالات متحده

  بسیاری از افراد گمان می کنند که ایالات متحده بیش از هر کشور دیگری به سلطه بر جهان نزدیک شده است، این روزها ایالات متحده به جز قطب جنوب، در تمام قاره ها پایگاه های نظامی دارد و در سراسر جهان دولتمردان وابسته ای دارد که مستقیما از واشنگتون دستور میگیرند. اما بیشتر افراد برین باورند که ایالات متحده نباید یک امپراطوری در نظر گرفته شود. حتی ایالات متحده چند صد سال قبل زیر سلطه اسپانیا و انگلیس قرار داشتند.

  ایالات متحده

  اما چیزی که شاید کم تر کسانی از آن اطلاع داشته باشد این است که پس از پایان جنگ جهانی دوم در سال ۱۹۴۵ میلادی، ایالات متحده تا بیشترین حد ممکن توسعه پیدا کرد. نیروهای آمریکایی اروپای غربی، ژاپن، کره، جزایر کارائیب و بیشتر آفریقا را کنترل می کردند. کنترل میلیاردها نفر از مردم و بخش عظیمی از صنایع دنیا در کنار یک ارتش پویا به آمریکا این امکان را می داد تا در مسیر سلطه بر جهان قدم بردارد. اما این دولت تصمیم گرفت دست از کنترل (مستقیم) ملت ها بردارد و به شکل امروزی که میبینیم درآید.

  رتبه سوم: امپراطوری بریتانیا

  همانطور که همه میدانند امپراطوری بریتانیا، یکی از بزرگترین امپراطوری های کل جهان بوده است، این امپراطوری در سال ۱۹۲۲ میلادی نزدیک به ۲۲.۶% از خاک جهان و ۲۰% از جمعیت جهان را کنترل می کرد.

  امپراطوری بریتانیا

  مهم ترین نکته تمایز امپراطوری بریتانیا موقعیت غیر قابل نفوذش بود. امپراطوری بریتانیا تقریبا تمامی مسیر های بازرگانی جهان را کنترل می کرد و در عین حال ارتشی شکست ناپذیر و بزرگترین نیروی دریایی جهان را در اختیار داشت. در مورد این مسئله که بریتانیائی ها تا چه حد می توانستند بر جهان مسلط شوند سال ۱۹۲۲ میلادی که امپراطوریشان بعد از بلای جنگ جهانی اول، مجددا سراپا ایستاد و قوی تر از همیشه بود، اگر می خواستند می توانستند به مناطق بیشتری مسلط شوند و امپراطوری بریتانیا را به یکی از معدود پادشاهی های نزدیک به سلطه بر کل دنیا تبدیل کنند

  رتبه دوم: امپراطوری روم

  امپراطوری روم مدت ها قبل از اینکه عامه مردم تصور کنند به سلطه بر جهان نزدیک شده بودند. در حقیقت این امپراطوری در دوران اقتدارش در سال ۱۱۷ میلادی نزدیک به ۲۱% از کل جهان را کنترل می کرد. رومی ها در دوران اوجشان سراسر اروپا را زیر سلطه داشتند و موفق به فتح  مصر و شمال آفریقا و تمامی آسیای صغیر و بین النهرین  شدند.

  امپراطوری روم

  ارتش روم یکی از منظم ترین و مجهزترین ارتش های جهان بود و در مبارزه با ارتش های خارجی، به مهارت خاصی رسیده بود.اما عامل اصلی اینکه رومیان نتوانستند بر کل دنیا حکومت کنند، امپراطوری اشکانیان، حکومت ایرانی مستقر در فلات ایران، بود. رومیان بیش از چند صد سال با ایرانیان جنگیدند و در بیش از ۸۵% از آن جنگ ها شکست خوردند و ایرانیان این فرصت را از رومیان گرفتند.

  رتبه نخست: امپراطوری هخامنشی 

  امپراطوری هخامنشی که به عنوان امپراطوری ایران شناخته می شود.  این امپراطوری نسبت به سایر امپراطوری ها در کل تاریخ بشر بیشتر به تعریفمان از مفهوم سلطه بر جهان نزدیک شده بود. در حقیقت تنها ۶% مانده بود تا بتواند بر نیمی از جمعیت جهان غالب شود. امپراطوری هخامنشی در دوره اقتدارش بر ۴۴.۴۸% از ساکنان زمین سلطه داشت.

  در واقع در سال ۴۸۰ پیش از میلاد مسیح از هر دو نفر یک نفر تحت حاکمیت ایرانیان قرار داشت. امپراطوری هخامنشی بر خلاف سایر امپراطوری های این لیست، شانس بسیار بالایی داشت تا بر کل کره زمین سلطه پیدا کند. اما بر اثر جنگ هایش با دولت های یونانی و شکست های سهمگین در لحظات حساس این شانس را از دست داد.

  امپراطوری هخامنشی

  به هر حال امپراطوری هخامنشی یکی از نخستین تلاش ها برای تاسیس امپراطوری در تاریخ بشر و یکی از سلسله های چند ملیتی به معنای واقعی بود . پس از سرنگونی امپراطوری هخامنشی به دست آلکساندر مقدونی، هیچ امپراطوری دیگری نتوانست به اندازه ایران به سلطه بر حداکثر جمعیت دنیا نزدیک شود.

  کوچک کردن
 9. اپلیکیشن وایبر دانلود برای اندروید / iOS حال که ما درباره برنامه های تماس ویدئویی هم بر روی اندروید و هم بر روی آی او اس صحبت کردیم، دیگر وقت آن رسیده تا به یکی از شناخته‌شده‌ترین اپلیکیشن‌های چت تصویری برای ما ایرانی‌ها که تقریبا همه با آن آشنایی دارند، بپردازیم؛ برنامه وایبر. وایبر یک برنامه پیامادامه مطلب ...

  اپلیکیشن وایبر

  دانلود برای اندروید / iOS

  حال که ما درباره برنامه های تماس ویدئویی هم بر روی اندروید و هم بر روی آی او اس صحبت کردیم، دیگر وقت آن رسیده تا به یکی از شناخته‌شده‌ترین اپلیکیشن‌های چت تصویری برای ما ایرانی‌ها که تقریبا همه با آن آشنایی دارند، بپردازیم؛ برنامه وایبر. وایبر یک برنامه پیام رسان محبوب است که از سال ۲۰۱۴ به لیست برنامه های مکالمه تصویری پیوست.

  قابلیت جالبی که وایبر از آن بهره می‌برد، این است که به کاربران اجازه می‌دهد هم یک ویدئوی از پیش ساخته شده را در یک چت ارسال کنند و هم یک چت تصویری زنده داشته باشند. گذشته از قابلیت‌های ویدیویی که به تازگی به این اپلیکیشن اضافه شده‌اند، وایبر همچنین به شما امکان ارسال استیکرها، پیام‌ها، تصاویر، پیام‌های صوتی و یا حتی به اشتراک گذاشتن محل سکونت (location) را می‌دهد.

  وایبر یک برنامه پیام رسان همه منظوره است، اما شاید می‌توانست بهتر نیز عمل کند؛ به عنوان مثال از نکات منفی این برنامه این است که شما نمی‌توانید یک تماس ویدئویی را مستقیما شروع کنید و به جای آن می‌بایست به قسمت تماس جدید رفته و سپس گزینه‌ی ویدیو را از این قسمت انتخاب کنید.

  اپلیکیشن وایبر

   

  کوچک کردن
 10. گاو به ندرت در خواب دیده می شود، زیرا حیوان اغلب به خواب با چشم باز عادت دارد. علاوه بر این، گاوها اغلب هنگام ایستادن می خوابند. معاینه منظم و حرکت چشمها نشان می دهد که گاو نه تنها قادر به خواب عمیق است، بلکه می تواند حتی رویا نیز داشته باشد.  

  خوابیدن گاوها

  گاو به ندرت در خواب دیده می شود، زیرا حیوان اغلب به خواب با چشم باز عادت دارد. علاوه بر این، گاوها اغلب هنگام ایستادن می خوابند. معاینه منظم و حرکت چشمها نشان می دهد که گاو نه تنها قادر به خواب عمیق است، بلکه می تواند حتی رویا نیز داشته باشد.

   

  کوچک کردن