یک سوال Latest سوالات

 1. سلام ادرس سایت اصلی اتریم https://ethereum.org است که در آن در مورد مزایا و قابلیت های اتریوم صحبت کرده و می توانید از اون استفاده کنید در صورتی که زبان انگلیسی خوبی داشته باشید واگرنه خلاصه ای رو اینجا قرار میدم براتون Ethereum یک فناوری جامع است که از ارزهای رمزنگاری شده شبیه، اتر (ETH) و هزاران بادامه مطلب ...

  سلام

  ادرس سایت اصلی اتریم https://ethereum.org است که در آن در مورد مزایا و قابلیت های اتریوم صحبت کرده و می توانید از اون استفاده کنید در صورتی که زبان انگلیسی خوبی داشته باشید واگرنه خلاصه ای رو اینجا قرار میدم براتون

  Ethereum یک فناوری جامع است که از ارزهای رمزنگاری شده شبیه، اتر (ETH) و هزاران برنامه غیرمتمرکز را پشتیبانی می کند.

  پورتال ethereum.org شما به دنیای Ethereum هدایت می کند. این فناوری جدید و در حال پیشرفت است – داشتن راهنما به شما کمک می کند تا در این دنیایی که هر لحظه در حال پیشرفت است غرق نشوید و غواصی را در این دریا یاد بگیرید.

  کلا این سایت در مورد اتریوم و نحوه کار با آن و ایجاد توکن و برنامه های دیجیتال روی بلاکچین اتریوم پرداخته و راهنمایی انجام داده است.

  کوچک کردن
 1. وقتی می‌خواهید در بازارهای مالی معامله کنید، بهتر است از سبک های معاملاتی آگاه باشید. ممکن است هر فرد سبک معاملاتی خاص خودش را داشته باشد ولی بهتر است در هر زمان و هر برهه زمانی، استراتژی متناسب با آن برهه زمانی را در پیش بگیرید تا بتوانید بهترین عملکرد را در بازار داشته باشید و بهترین سود را برداشتادامه مطلب ...

  وقتی می‌خواهید در بازارهای مالی معامله کنید، بهتر است از سبک های معاملاتی آگاه باشید. ممکن است هر فرد سبک معاملاتی خاص خودش را داشته باشد ولی بهتر است در هر زمان و هر برهه زمانی، استراتژی متناسب با آن برهه زمانی را در پیش بگیرید تا بتوانید بهترین عملکرد را در بازار داشته باشید و بهترین سود را برداشت کنید.

  البته در هنگام انتخاب سبک معاملاتی باید شخصیت، سبک زندگی و منابع خود را مد نظر قرار دهید و با توجه به شرایط بازار بهترین استراتژی را انتخاب کنید. در ادامه این مقاله قصد داریم شش مورد از معروف‌ترین و متداول‌ترین استراتژی‌های معاملاتی را بیان کنیم. استفاده از این استراتژی‌ها در زمان مناسب می‌تواند عملکرد شما را بهتر کند.

  ۱- معامله بر اساس اخبار و تحلیل‌ها

  معامله بر اساس اخبار و تحلیل‌ها

  این سبک بر اساس اخبار و انتظارات بازار قبل و بعد از انتشار اخبار صورت می‌گیرد. به عنوان مثال انتظارات بازار قبل از یک نشست به یک صورت و بعد از نشست شکلی دیگر است. معامله کردن بر اساس اخبار، نیاز به یک نگرش تحلیلی و باتجربه دارد و کار هر کسی نیست. کسانی که می‌خواهند از این روش استفاده کنند باید در سریع‌ترین زمان ممکن اخبار را دریافت و بر اساس آن اقدام کنند. البته تحلیل اخبار هم اهمیت زیادی دارد و ممکن است تحلیل‌های شما همیشه درست نباشید و زیان کنید. درک تفاوت‌ها در انتظارات بازار، برای موفقیت در استراتژی معامله‌گری بر اساس اخبار اهمیت زیادی دارد.

  ۲- معامله‌گری سوینگ (Swing) یا نوسان‌گیری

  معامله‌گری سوینگ به یک استراتژی بلندمدت مربوط می‌شود و در تمامی بازارهای مالی قابل استفاده است. در این روش معامله‌گر باید پوزیشن (خرید یا فروش) خود را بیش از یک دوره معامله حفظ کند. بنابراین معمولاً در این روش باید چند هفته یا چند ماه پوزیشن خود را حفظ کنیم. هدف از این سبک، کسب حداکثر سود از حرکات قیمتی است.
  طرفداران سوینگ تردینگ وقتی  بازار مشکوک به رشد است، از آن بازار خرید می‌کنند و وقتی مشکوک می‌شوند که این بازار قرار است افت کند، دارایی خود را می‌فروشند. معامله‌گران در این سبک بیشتر بر اساس تحلیل تکنیکال و مطالعه نمودارها تصمیم می‌گیرند.

  این معامله‌گران بیشتر به طول و مدت زمان هر نوسان متکی هستند؛ زیرا این دو عامل روی سطح حمایت و مقاومت تأثیر دارد. همچنین طرفداران این سبک باید بتوانند افزایش سطح تقاضا یا عرضه در بازار را درک کنند و در موقع مناسب، دست به کار شوند.

  ۳- معامله‌گری روزانه

  معامله‌گری روزانه برای آن دسته از معامله‌گرهایی خوب است که می‌خواهند به صورت فعال در بازار معامله کنند و کار تمام‌وقتشان معامله کردن در بازارهای مالی است. این معامله‌گران می‌توانند از نوسانات قیمتی در ساعات باز و بسته شدن بازار نهایت بهره را ببرند. معامله‌گران روزانه باید یک برنامه معامله‌گری سازمان‌یافته را در پیش بگیرند تا بتوانند خیلی سریع خودشان را با حرکت‌های بازار هماهنگ کنند.

  ۴- معامله‌گری در جهت روند (Trend یا ترند)

  این سبک مربوط به زمانی است که یک معامله‌گر از تحلیل تکنیکال استفاده می‌کند و روال و روند کنونی را برای خوش مشخص می‌کند. وقتی روند را برای خودش تعریف کرد، فقط از جهت روند مشخص‌شده وارد معاملات می‌شود. در واقع طرفداران این سبک روند یا ترند کنونی را دوست خودشان می‌دانند.
  پیروی از روند از بحث «صعودی یا نزولی بودن» متفاوت است. حامیان این سبک، دیدگاه ثابتی در مورد اینکه بازار باید به کدام سمت حرکت کند، ندارند. موفقیت در این سبک زمانی رخ می‌دهد که ابتدا روند کنونی را درست تشخیص دهید و سپس در آن جهت حرکت کنید. پیروان این سبک باید از حرکت‌های معکوس بازار آگاه باشند. البته با تکنیک‌هایی مانند تعیین حد سود و زیان می‌شود از این زیان ها جلوگیری کرد.

  از ابزار های مختلفی برای تشخیص روند کنونی بازار هایی مثل بازار سهام، اوراق قرضه خزانه‌داری و بازار ارز استفاده کنید. معامله‌گرانی که از این سبک استفاده می‌کنند باید بسیار صبور باشند؛ زیرا سوار شدن بر موج روند موجود بسیار دشوار است. همچنین باید بتوانید تشخیص دهید که روال سابق دیگر تمام شده و روند جدیدی آغاز شده است.

  ۵- معامله‌گری اسکالپینگ

  معامله‌گرانی که از اسکالپینگ استفاده می‌کنند، فقط سراغ معاملات کوتاه مدت با حرکات قیمتی جزئی می‌روند. اسکالپرها شاید چندین معامله در طول روز انجام دهند و امیدوار هستند که از هر معامله یک سود اندک و جزئی برداشت کنند. استراتژی خروج شما به عنوان یک اسکالپر باید خیلی دقیق و حساب‌شده باشد؛ زیرا یک ضرر بزرگ می‌تواند تمام سودهایی که در طول روز داشته‌اید را از بین ببرد. یک اسکالپر باید فکر « ادامه پیدا کردن سود» را از سرش بیرون کند و وقتی سود مورد نظر حاصل شد خیلی سریع از معامله خارج شود. کسانی که از این سبک استفاده می‌کنند، باید سعی کنند تعداد معاملات برنده خود را بالا ببرند

  این دیگه بستگی به روحیه و تفکر شما داره که بهترین روش را انتخاب کنید.

  کوچک کردن
 1. بیانسه نولز در سال 1981 به دنیا آمد و از اوایل زندگی استعدادهای او نمایان بود. با این حال رسیدن به موفقیت برای کویین بی بدون گذشتن از مسیر شکست‌ها ممکن نبود. برای او، شکست‌ها از همان ابتدای راه آغاز شد ولی این زمین خوردن‌ها هیچ‌گاه باعث نشد بیانسه از پیگیری رویاهای خود دست بکشد. قبل از تک‌خوانی بیانادامه مطلب ...

  بیانسه نولز

  بیانسه نولز در سال 1981 به دنیا آمد و از اوایل زندگی استعدادهای او نمایان بود. با این حال رسیدن به موفقیت برای کویین بی بدون گذشتن از مسیر شکست‌ها ممکن نبود. برای او، شکست‌ها از همان ابتدای راه آغاز شد ولی این زمین خوردن‌ها هیچ‌گاه باعث نشد بیانسه از پیگیری رویاهای خود دست بکشد. قبل از تک‌خوانی بیانسه و قبل از عضویت در گروه «سرنوشت» کودک او در گروه موسیقی «سبک دخترانه» عضویت داشت. گروه سبک دخترانه یک گروه از دختران جوان بود که اعضای آن با برنامه استعدادیابی انتخاب شده بودند. زمانی که این گروه از هم پاشید بیانسه تنها نه سال داشت و با این اتفاق او واقعاً خرد شد. سپس پدر بیانسه، متیو نولز این گروه را دوباره برپا کرد و خودش مدیریت پژوه را بر عهده گرفت. به همین دلیل او مجبور شد از کار تمام‌وقت خود به عنوان فروشنده لوازم پزشکی استعفا دهد و به همین جهت فشار مالی زیادی به خانواده تحمیل شد.

  در نهایت بعد از 8 سال نام گروه به سرنوشت کودک تغییر پیدا کرد و این اتفاق با جدا شدن شش نفر از اعضای اصلی گروه و باقی ماندن چهار عضو همراه بود. آن سال‌ها همراه با مشکلات زیادی بود. بعد از هر شکست و برگشت به عقب، بیانسه و سه دختر دیگر گروه، کلی رولند، لاتاویا رابرتسون و لتویا لاکت دوباره به جلو حرکت می‌کردند.

  در سال 1996 این گروه با شرکت کلمبیا ریکوردز یک قرارداد امضا کرد و به موفقیت تجاری محدودی دست پیدا کرد ولی طوفانی دیگر گروه را در خود فروبرد. رابرتسون و لاکت به زودی گروه را با ادعای اینکه نولز و رولند بیشتر مورد توجه متیو نولز هستند، گروه را ترک کردند. در نهایت دو نفر دیگر در گروه جایگزین شدند ولی نفر چهارم میشل ویلیامز این سه نفر را دور زد و گروه را ترک کرد.

  کوچک کردن
 1. جالب است بدانید بشر تا کنون تنها به کمتر از ۱۰ درصد از آب های جهان سرک کشیده و چیزهایی کشف کرده است که باعث حیرت شده است. غواصان هم مثل فضانوردان با چیزها و مکان هایی که کشف می کنند ما را متعجب و شگفت زده می کنند. ستون های استون هنج وجود این ستون ها در اعماق آب ها  بسیار عجیب است. این شکل صخره ای عجادامه مطلب ...

  جالب است بدانید بشر تا کنون تنها به کمتر از ۱۰ درصد از آب های جهان سرک کشیده و چیزهایی کشف کرده است که باعث حیرت شده است. غواصان هم مثل فضانوردان با چیزها و مکان هایی که کشف می کنند ما را متعجب و شگفت زده می کنند.

  ستون های استون هنج

  ستون های استون هنج

  وجود این ستون ها در اعماق آب ها  بسیار عجیب است. این شکل صخره ای عجیب ما را به یاد «استون هنج» معروف انگلستان می اندازد. جالب اینجاست که در کنار این بنای مرموز تخته سنگی وجود دارد که تصویر یک ماستادون (حیوانی شبیه ماموت) روی آن حکاکی شده است. قدمت این ستون ها به ۳ هزار سال پیش از میلاد مسیح بازمی گردد.

  کشتی  ام اس زنوبیا 

  این کشتی ۱۰ هزار تنی همراه با باری که درون آن بود؛  در سال ۱۹۸۰ در خلیج لارکانا قبرس غرق شد. طول این کشتی ۱۷۸ متر بود. تصاویر منتشر شده از کشتی کشف شده حاکی از آن است که ماشین های سنگین بخشی از بار این کشتی بوده است.

  کشتی  ام اس زنوبیا 

  شهر گمشده هراکلیون

  این کشف یکی از کشفیات بزرگ باستان شناس معروف «فرانک گودی» است. او چهار سال برای پیدا کردن این شهر اقیانوس ها را گشت و سرانجام این شهر باستانی مصر را پیدا کرد.

  شهر گمشده هراکلیون

  کشتی شکسته باستانی

  ماجرا از این قرار است که یک کشتی باستانی بیشتر از سه هزار سال قبل در دریای مدیترانه غرق شد و از آن بقایای بسیار زیبایی بر جا ماند مانند همین جام طلایی که از این کشتی باستانی کشف شده است.

  کشتی شکسته باستانی

  ناوگان ارواح

  قطعا یکی از کشفیات ناراحت کننده بشر کشف ناوگان ارواح است. در سال ۱۹۴۴ نیروهای متفقین چاک لوگان را بمباران کردند و بیش از ۳۰۰ هواپیما و کشتی را نابود کردند. بیست سال بعد غواصان مکان حادثه را پیدا و اسکلت های بازماندگان را کشف کردند.

  ناوگان ارواح

  توپ های منگنزی

  قطعات تشکیل شده در اعماق اقیانوس توجه غواصان را به خود جلب کرده است ولی هنوز کسی نمی داند این توپ های منگنزی را کسی در دریا رها کرده یا به صورت طبیعی تشکیل شده است. نکته جالب اینکه این توپ ها در همه اقیانوس ها وجود دارند. بعضی از آنها فقط چند میلیمتر و بعضی از آنها به اندازه یک دانه انگور رشد می کنند.

  توپ های منگنزی

  رودخانه زیر آب

  این رودخانه یکی از شگفت انگیز ترین کشفیات تاریخ بشر بوده است. رودخانه «سنوته آنجلیتا»  به رودخانه زیر دریا معروف است و فقط غواصان حرفه ای می توانند به آنجا بروند. ۹۰ فوت زیر دریا غواصان با پدیده ای روبه رو شدند که شبیه یک رودخانه بود. این رودخانه پر از سولفید هیدروژن است که از ترکیب آب شور و شیرین بوجود می آید.

  رودخانه زیر آب

  بنای تاریخی یوناگونی

  این بنای تاریخی در دل آب های یوناگونی ژاپن قرار دارد و از  ظاهرش به نظر می رسد توسط تنها یک نفر ساخته شده است.  این بنا کاملا زیر آب است و دانشمندان حدس می زنند که شاید زلزله یا فرسایش باعث شده که این بنا به زیر آب برود.

  بنای تاریخی یوناگونی

  کشتی اس اس تستلگرم

  این کشتی تجاری انگلیسی در سال ۱۹۴۰ ساخته شده و در اعماق دریای سرخ آرام گرفته است. غواصان از این کشتی موتور، ماشین، و اشیاء تاریخی بسیار جالبی کشف کرده اند.

  کشتی اس اس تستلگرم

  ماشین آنتیکیترا

  این کشف عجیب که یک کامپیوتر آنالوگ باستانی است حدود سال ۱۹۰۰ توسط غواصان یونانی کشف شد. از این وسیله برای پیش بینی حرکت ستارگان و قمرها استفاده شده و به نظر می رسد به حدود ۱۰۰ تا ۲۰۵ سال قبل از میلاد تعلق داشته باشد.

  ماشین آنتیکیترا

  کوچک کردن
 1. بهترین پاسخ
  لیلا فوق لیسانس کامپیوتر دانشگاه شریف

  یکی از زیبا ترین تصاویری که من با به حال دیده ام تصویر زیر است: [caption id="attachment_3889" align="aligncenter" width="400"] تصویر تلسکوپ هابل (برای نمایش واضح تر روی تصویر کلیک کنید)[/caption] این تصویر توسط تلسکوپ هابل در سال 2012 از یک قسمت خیلی کوچک از اسمان شب گرفته شده است. نام این تصویر Hubادامه مطلب ...

  یکی از زیبا ترین تصاویری که من با به حال دیده ام تصویر زیر است:

  تصویر تلسکوپ هابل

  تصویر تلسکوپ هابل (برای نمایش واضح تر روی تصویر کلیک کنید)

  این تصویر توسط تلسکوپ هابل در سال 2012 از یک قسمت خیلی کوچک از اسمان شب گرفته شده است. نام این تصویر Hubble Ultra Deep Field است که 11 روز زمان برده تا گرفته شود. آنچه که در این تصویر خیلی عجیب و جالب است این است که به جز 2 شی نورانی بقیه نور ها مربوط به کهکشان ها است.

  مجموعه ای از ستاره های کهکشان ها که بالای 10000 جزیره ستاره ای با اندازه بیش از چند کوادریلیون مایل از هم هستند. کم نور ترین کهشکشان های ستاره ای در این تصویر فاصله ای حدود 12 میلیارد سال نوری از زمین دارند. و به دلیل اینکه سرعت نور ثابت است یعنی 12 میلیارد سال طول کشیده تا نور این کهشکشان ها به ما رسیده است. به تعریف دیگر ما داریم به 12 میلیارد سال گذشته این کهکشان ها نگاه می کنیم و چه بسا که الان خیلی از آنها وجود نداشته باشند و یا خیلی از کهکشان های جدید به وجود آمده باشند. ستاره های در این تصویر خیلی کم نور هستند و باید برای پیدا کرن آنها خیلی با دقت تصویر را نگاه کنید.

  بعد از مدتی دانشمندان به این فکر افتادند که در سیاهی مابین کهکشان ها احتمال اینکه کهشکان های دورتر و دیگری وجود داشته باشد است. برای همین تصمیم گرفتند با تجهیزات پیشرفته تر و بعد از گذشت چند سال تصویر جدیدی با جزئیات بیشتر ثبت کنند که نتیجه تصویر زیر با نام ( Extreme Ultra Deep Field) شد.

  کهکشان ها در اسمان

  کهکشان ها در اسمان (برای نمایش واضح تر روی تصویر کلیک کنید)

  آسمان کهکشان های زیادی در خود دارد و تخمین اینکه چند کهکشان در آن وجود دارد امکان ندارد. اما انچه نشان دهنده عظمت آسمان است شاید در تصویر زیر نهفته باشد:

  عظمت آسمان

  عظمت آسمان (برای نمایش واضح تر روی تصویر کلیک کنید)

  برای درک عظمت آسمان باید تصویر بالا را نگاه کرد. فکر می کنید چه وسعت از دید ما توسط تلسکوپ هابل برای تصویر گرفتن از این 10000 کهکشان استفاده شده؟ پاسخ خیلی شوکه کننده است. برای پاسخ لطفا روی تصویر کلیک کنید و با دقت به تصویر یک مربع زرد رنگ پیدا خواهید کرد. درسته! این مربع همون قسمتی از آسمان است که هابل گرفته!!! برای درک مقدار این مربع زرد رنگ کافیه به آسمان بالای سر خود نگاه کنید و به سوی آسمان با انگشت اشاره کنید . خب، حالا با انگشت خود یک مربع به اضلاع 1 میلیمتر در 1 میلیمتر بکشید. آفرین حالا 10000 کهشکان در مربع شما قرار گرفته ! خیلی عجیب و باور نکردنیه.

  هابل از قسمت های دیگر آسمان هم تصویر برداری کرده و تصویر زیر را بعد از سال ها گرفته است.

  عظمت آسمان هابل

  عظمت آسمان هابل (برای نمایش واضح تر روی تصویر کلیک کنید)

  این تصویر در سال 2018 توسط تلسکوپ هابل گرفته شده است. و در یک قسمت کوچک از آسمان حدود 15.000 کهشکان پیدا کرده است. پیشرفت هابل به ما نشان داده که مربع کوچک ما ظاهرا بی نهایت کهشکان در دل خود جای داده فقط ما نمیتوانیم با تکنولوژی خود آنها را ببینیم و با پیشرفت تکنولوژی کهشکان های بیشتری را پیدا می کنیم.

  تصویر بعدی هم یک کلوزاپ از خوشه های کهکشانی است که هزاران هزار کهشکان را شامل می شود. بیشتر این کهکشان ها در تصویر به دلیل جاذبه همدیگر، تشکیل خوشه ها را داده اند. نام تصویر زیر MACS JO717 است.

  خوشه های کهکشانی

  (برای نمایش واضح تر روی تصویر کلیک کنید)

  هیچکس نمی تواند حتی به طور تخمینی میزان کهکشان ها و ستاره های آسمان را تخمین بزند. در حقیقت آخرین تحقیقات صورت گرفته و شبیه سازی ها روی تصاویر هابل فعلا چیزی حدود 2 میلیارد کهشکان را در آسمان تخمین زده است.

  کامپیوتر های مدرن امروزی شبیه سازی 2 میلیارد کهکشان را انجام داده و تصویر زیر حاصل شده است.

  دو میلیارد کهشکان

  دو میلیارد کهشکان(برای نمایش واضح تر روی تصویر کلیک کنید)

  هر نقطه کهشکان های نورانی حاوی میلیارد ها ستاره است!!!

  برای درک بیشتر از این تصویر یه نقطه از تصویر رو انتخاب کنید…

  انجامش بدید تا متوجه بشید!!!!!

  انتخاب کردید؟

  حالا تصور کنید این نقطه همان جایی هست که الان زندگی میکنیم یعنی کهکشان راه شیری. با تکنولوژی امروزی انسان برای رسیدن از یک طرف نقطه به طرف دیگر حدود 2 میلیارد سال زمان لازم داره!!!!

  حالا می تونید به آسمان بالای سر خود نگاه کنید و متوجه بشید چه آسمان بی انتهایی را دارید نگاه می کنید. ما کجا هستیم واقعا؟ یعنی خدا فقط برای ما این آسمان رو خلق کرده؟ موجودات دیگر هم در کهکشان های دیگر زندگی می کنند؟

  و هزاران سوال دیگر ذهن انسان رو بعد از فهمیدن این حقایق درگیر میکنه!!

  کوچک کردن
 1. احساس افسردگی و ناراحتی می کنید؟ دچار استرس زیاد شده اید؟ عصبانی هستید و یا اینکه ناامید شده اید؟ شما در هر حالی که هستید برای بهبود وضعیت روحی تان نیاز به آرامش بیشتری دارید و یکی از بهترین شیوه ها برای دستیابی به آن، شنیدن یک موسیقی آرام بخش است. موزیک مورد نظر را در دستگاه پخش بگذارید، آن را روشنادامه مطلب ...

  احساس افسردگی و ناراحتی می کنید؟ دچار استرس زیاد شده اید؟ عصبانی هستید و یا اینکه ناامید شده اید؟ شما در هر حالی که هستید برای بهبود وضعیت روحی تان نیاز به آرامش بیشتری دارید و یکی از بهترین شیوه ها برای دستیابی به آن، شنیدن یک موسیقی آرام بخش است. موزیک مورد نظر را در دستگاه پخش بگذارید، آن را روشن کنید، چشمان تان را ببندید و در صداها غرق شوید. خواهید دید که چقدر زود احساس آرامش و راحتی می کنید و فشارخون تان پایین می آید.

  شفابخشی موسیقی

  شفابخشی موسیقی

  موسیقی در کنار تمام کاربردهایی که دارد، اثر شفابخشی هم دارد. احساس کردن و شنیدن لرزش ها و نوسانات صدا در یک موزیک آرام بخش به شما کمک می کند تا قلب تان با ریتم منظم تری کار کند و به همین ترتیب بدن تحت تاثیر آن قرار گیرد و سایر ارگان ها نیز تحریک شوند تا منظم تر و بهتر فعالیت کنند مثلاً امواج مغز از حالت پر تلاطم به حالت آرام می رسند، استرس هایتان به حداقل می رسد و سیستم دفاعی بدن تان تقویت می شود.

  تاثیر موسیقی بر بدن

  تاثیر موسیقی بر بدن

  موسیقی باعث می شود تا تمام دستگاه ها و سیستم های بدن به شکل هماهنگ تر فعالیت کنند. در مورد انتخاب موسیقی نظر خودتان اهمیت دارد اما این نکته را به خاطر داشته باشید که موسیقی های به کار گرفته شده برای درمان همگی ریتم و پالس خاصی دارند. موسیقی های آرام و ملایم، ضربان قلب را آرام می کنند و علاوه بر آن امواج مغز و تنفس را نیز کندتر می کنند. اینکه موزیک چگونه می تواند روی ذهن این اندازه اثر بگذارد، موضوعی است که ذهن بسیاری از محققان و پژوهشگران را مشغول کرده است،‌‌ آنها بعد از مدت ها تحقیق و بررسی در این زمینه به این نتیجه رسیده اند که موسیقی اثر مثبت روی ذهن دارد و در این میان موسیقی کلاسیک هندی بیشترین تاثیر را دارد. موسیقی می تواند ذهن را آرام کند و روند بهبود را در بیماران تسریع بخشد. موسیقی با نگرانی ها و تشویش ها مبارزه می کند و ذهن را آرام و راحت می کند.

  مقابله با افسردگی

  افسردگی باعث کاهش فعالیت مغز و حتی مختل کردن توانایی های ذهنی می شود. کمبود انتقال دهنده های عصبی مانند سروتونین، باعث سرکوب شدن بخشی از ذهن می شود، موسیقی آرام بخش باعث افزایش سطح سروتونین می شود.

  رهایی از نگرانی و تشویش ها

  نگرانی و تشویش (احساس ترس و عدم اطمینان و ایمنی) ابرهای تیره ای روی ذهن ما به وجود می آورند. این احساسات معمولاً مربوط به اتفاقات و وقایعی است که ممکن است در آینده رخ دهند، در نتیجه همان چیزی می شود که از آن نگران بودید و فرار می کردید. افزایش میزان نگرانی ها و ترس ها باعث بی خوابی می شود و حتی در مواقعی هم به اختلال نگرانی منجر می شود اما موسیقی می تواند شما را از این وضعیت نجات دهد.

  بهبود توانایی های یادگیری

  موسیقی روی فرآیند یادگیری و فکر کردن اثر می گذارد. گوش دادن موسیقی ملایم و آرامش بخش در حین کار کردن به شما کمک می کند تا سریع تر کار کنید و به شکل مناسب تری کار خود را پیش ببرید. موسیقی به شما توانایی مثبت اندیشی می دهد و احساس می کنید انگیزه بیشتری پیدا کرده اید. شنیدن موسیقی های دلنواز و خوشایند، به هنگام انجام کارهای سخت و دشوار باعث آسان شدن آنها می شود.

  افزایش اعتماد به نفس

  مهمترین علت شکست ها و ناکامی ها، نبود اعتماد به نفس کافی و بی میلی به یادگیری و بیشتر یاد گرفتن است. دانش آموزانی که در امتحانات خود نمرات خوب نمی گیرند، هوش و توانایی های ذهنی پایین تری ندارند بلکه بی علاقگی به آن مسئله و کمبود انگیزه کافی باعث کاهش عملکرد آنها می شود. دروس موسیقی در حین تحصیل به دانش آموزان کمک می کند تا از نظر ذهنی انگیزه و اعتماد به نفس کافی به دست آورند. برای آنکه میزان باور کودکان مان را نسبت به خودشان بالا ببریم و همچنین اعتماد به نفس شان را بالا ببریم، بهتر است از موسیقی استفاده کنیم.

  کوچک کردن
 1. این پاسخ ویرایش شده است.

  برترین تصاویر نجومی سال ۲۰۱۹ برندگان امسال مسابقه عکاسی نجومی "Insight Investment" که توسط "رصدخانه سلطنتی گرینویچ"(Royal Observatory Greenwich) برگزار شد، اعلام شدند. ر این دوره که یازدهمین دوره مسابقات بین‌المللی نجوم بود، ۴ هزار و ۶۰۰ نفر از ۹۰ کشور جهان شرکت کردند. برنده کلی این رقابت ۱۰ هزار پوادامه مطلب ...

  برترین تصاویر نجومی سال ۲۰۱۹

  برندگان امسال مسابقه عکاسی نجومی “Insight Investment” که توسط “رصدخانه سلطنتی گرینویچ”(Royal Observatory Greenwich) برگزار شد، اعلام شدند.

  ر این دوره که یازدهمین دوره مسابقات بین‌المللی نجوم بود، ۴ هزار و ۶۰۰ نفر از ۹۰ کشور جهان شرکت کردند.

  برنده کلی این رقابت ۱۰ هزار پوند دریافت کرد که از میان تمان برندگان رده بزرگسال انتخاب شد.

  تصاویر برتر از دو روز گذشته یعنی ۱۳ سپتامبر در موزه ملی دریانوردی لندن به نمایش درآمده‌اند.

  این عکس برنده کلی رقابت بوده و در دسته تصاویر ماه است که توسط عکاسی از مجارستان به ثبت رسیده

  تصویری از ماه طی روز

  برای مشاهده ابعاد اصلی روی عکس کلیک کنید

  “تصویری از ماه طی روز ” ملیت عکاس: اسپانیایی

  ماه با ۷ رنگ

  برای مشاهده ابعاد اصلی روی عکس کلیک کنید

  “ماه با ۷ رنگ” عکس تحسین شده رقابت ملیت عکاس: چینی

  برنده عکس‌های شفق قطبی

  برای مشاهده ابعاد اصلی روی عکس کلیک کنید

  برنده عکس‌های شفق قطبی

  شفق شمالی استرالیا

  برای مشاهده ابعاد اصلی روی عکس کلیک کنید

  “شفق  شمالی استرالیا” نفر دوم برنده عکس‌های شفق‌ قطبی ملیت عکاس: استرالیایی

  کهکشان NGC ۳۹۲۳

  برای مشاهده ابعاد اصلی روی عکس کلیک کنید

  “کهکشان NGC ۳۹۲۳” برنده عکس‌های کهکشانی. ملیت عکاس: دانمارکی

  کهکشان آندرومدا

  برای مشاهده ابعاد اصلی روی عکس کلیک کنید

  “کهکشان آندرومدا” عکس‌ تحسین‌شده عکس‌های کهکشانی. ملیت عکاس: اسپانیایی

  عکس‌های خورشید

  برای مشاهده ابعاد اصلی روی عکس کلیک کنید

  “منطقه فعال” برنده نفر دوم عکس‌های خورشید. ملیت عکاس: رومانی

  جزئیات جوی خورشید

  برای مشاهده ابعاد اصلی روی عکس کلیک کنید

  “جزئیات جوی خورشید” عکس مورد توجه قرار گرفته شده عکس‌های خورشید. ملیت عکاس:آمریکایی

  منبع : ایسنا

  کوچک کردن
 1. این پاسخ ویرایش شده است.

  افرادی به موفقیت می رسند که از سخت جانی بیشتری برخوردار باشند و بتوانند روزهای سخت را با مدیریت هیجانات پشت سر بگذارند. بطور مثال اگر قصد دارید یک رستوران را راه اندازی کنید، در ابتدا همه چیز خوب است و کارها طبق برنامه پیش می رود اما بطور طبیعی مشکلاتی سر راه شما سبز میشود تا میزان اعتقاد شما به هدفادامه مطلب ...

  افرادی به موفقیت می رسند که از سخت جانی بیشتری برخوردار باشند و بتوانند روزهای سخت را با مدیریت هیجانات پشت سر بگذارند. بطور مثال اگر قصد دارید یک رستوران را راه اندازی کنید، در ابتدا همه چیز خوب است و کارها طبق برنامه پیش می رود اما بطور طبیعی مشکلاتی سر راه شما سبز میشود تا میزان اعتقاد شما به هدف را بسنجد.

  موانع موفقیت

  در ادامه به مهمترین موانع موفقیت خواهیم پرداخت:

  1- باورهای غلط در مورد موفقیت

  برای شناخت باورهای محدود خود ابتدا به یک هدف فکر کنید. اولین تصویری که از توانایی های خود در ذهن ظاهر میشود، میتواند بخشی از باورهای شما نسبت به خود باشد. مثلا اگر بدنبال راه اندازی کسب و کار هستید، اولین فکری که به ذهن شما خطور میکند چیست؟ آیا با خود می گویید من موفق نیخواهم شد؟ یا می گویید من رو چه به کسب و کار و….

  اینها همان گفتگوهای ذهنی منفی هستند که نمی گذارند شما بدرستی به سمت اهداف خود پیش بروید. برای شناسایی باورهای خود، لیستی از آنها را بنویسید و تلاش کنید آنها را تغییر دهید. مثلا اگر باور شما این است که من خوشبخت یا ثروتمند نمی شوم، آنرا به من خوشبخت هستم تغییر دهید و با خود تکرار کنید. تکرار یکی از عوامل اصلی در شکل گیری یک باور است. در مرحله بعد به این باورهای انرژی بخش به تصمیمات شما انتقال پیدا میکنند و نتایج بهتری کسب خواهید کرد.

  2- آرزوی پنهان شکست

  آیا گاهی برای شما هم این اتفاق افتاده که هدفی را انتخاب کنید که میدانید در نهایت منجر به شکست می شود؟ مثلا اگر قصد کاهش وزن دارید، هدف خود را کاهش وزن 20 کیلویی در یکماه در نظر می گیرید ولی درونا میدانید این کار امکان پذیر نیست و پس از شکست به دیگران می گویید: دیدید من تمام تلاش خودم را کردم اما نشد.

  افرادی که دچار سندرم آرزوی پنهان شکست هستند، تمام تلاش خود را می کنند ولی در نهایت کاری می کنند که شکست بخورند زیرا یک باور غلط به آنها می گوید ” تو موفق نیستی”.

  3- مقاومت ناخودآگاه

  اگر در تصمیمات خود دائما کشمکش ذهنی دارید و یک بخش موافق آن است و بخش دیگر مخالف آن است، بدانید این تضادهای ذهنی انرژی زیادی از شما تلف خواهند کرد و نمی توانید به سمت هدف خود بروید. ضمیر ناخوداگاه قدرتمندترین عنصر در دستیابی به اهداف است زیرا اگر این بخش با اهداف و تصمیمات ما موافق نباشد، در نهایت به شکست منجر خواهد شد.

  قبل از اتخاذ هر تصمیمی از خود سئوال کنید و به ندای درونی توجه کنید. اگر یک بخش با آن مخالف است و بخشی دیگر خواهان دستیابی به آن است، باید ابتدا تضادهای درونی را رفع کنید.


  4- عدم برنامه ریزی

  برنامه ریزی نکردن برای یک چیزی یعنی برنامه ریزی برای شکست. فردی که هیچ برنامه ای برای پیشبرد اهداف خود ندارد، دیر یا زود شکست را تجربه خواهد کرد زیرا تنها چیزی که به اهداف و تلاش های ما سمت و سو می دهد، برنامه ریزی است.

  کوچک کردن