1. برای نصب ایمو جدید 2024 می‌توانید از یکی از روش‌های زیر استفاده کنید: از طریق فروشگاه گوگل پلی برنامه فروشگاه گوگل پلی را در گوشی خود باز کنید. در قسمت جستجو، عبارت "imo" را تایپ کنید. روی آیکون ایمو کلیک کنید. روی دکمه "نصب" کلیک کنید. پس از نصب، برنامه ایمو را باز کنید و مراحل راه‌اندازی را دنبالادامه مطلب ...

  برای نصب ایمو جدید ۲۰۲۴ می‌توانید از یکی از روش‌های زیر استفاده کنید:

  از طریق فروشگاه گوگل پلی

   1. برنامه فروشگاه گوگل پلی را در گوشی خود باز کنید.
   1. در قسمت جستجو، عبارت “imo” را تایپ کنید.
   1. روی آیکون ایمو کلیک کنید.
   1. روی دکمه “نصب” کلیک کنید.
   1. پس از نصب، برنامه ایمو را باز کنید و مراحل راه‌اندازی را دنبال کنید.

  از طریق وب‌سایت ایمو

   1. به وب‌سایت ایمو به آدرس https://imo.im/ بروید.
   1. روی دکمه “دانلود” کلیک کنید.
   1. فایل نصبی ایمو را دانلود کنید.
   1. فایل نصبی را اجرا کنید و مراحل نصب را دنبال کنید.

  از طریق APK

   1. فایل APK ایمو را از یک منبع معتبر دانلود کنید.
   1. فایل APK را در گوشی خود نصب کنید.
   1. برنامه ایمو را باز کنید و مراحل راه‌اندازی را دنبال کنید.

  در اینجا مراحل نصب ایمو جدید ۲۰۲۴ از طریق فروشگاه گوگل پلی به صورت گام به گام آورده شده است:

   1. برنامه فروشگاه گوگل پلی را در گوشی خود باز کنید.
   1. در قسمت جستجو، عبارت “imo” را تایپ کنید.
   1. روی آیکون ایمو کلیک کنید.
   1. روی دکمه “نصب” کلیک کنید.
   1. پس از نصب، پیامی مبنی بر نصب موفقیت‌آمیز ایمو در گوشی شما ظاهر می‌شود.
   1. روی دکمه “باز کردن” کلیک کنید تا برنامه ایمو اجرا شود.
   1. مراحل راه‌اندازی را دنبال کنید تا حساب کاربری خود را ایجاد کنید یا وارد حساب کاربری موجود خود شوید.

  پس از نصب ایمو، می‌توانید از آن برای برقراری تماس‌های صوتی و تصویری، ارسال پیام متنی، ارسال عکس و فیلم و … استفاده کنید.

  کوچک کردن
 2.  معماهای سخت با جواب : معمای شماره 1) من از یک معدن می آیم و همیشه با چوب احاطه می شوم. همه از من استفاده می کنند. من چی هستم؟   ایده یک معدن ممکن است شما را به سمت ذغال سنگ یا الماس سوق دهد. جزئیات چوب بهترین نکته شماست. این معما یک پیچ و تاب است، اما ممکن است چوب شما را به کشف آن بکشاند.ادامه مطلب ...

   معماهای سخت با جواب :

  معمای شماره ۱)

  من از یک معدن می آیم و همیشه با چوب احاطه می شوم. همه از من استفاده می کنند. من چی هستم؟

   

  ایده یک معدن ممکن است شما را به سمت ذغال سنگ یا الماس سوق دهد. جزئیات چوب بهترین نکته شماست. این معما یک پیچ و تاب است، اما ممکن است چوب شما را به کشف آن بکشاند.

   

  جواب : سرب مداد.

   

  معمای شماره ۲)

  زنی به شوهرش شلیک می کند و سپس او را به مدت پنج دقیقه زیر آب نگه می دارد. بعد، او را حلق آویز می کند. بلافاصله بعد، آنها از یک شام دوست داشتنی لذت می برند. توضیح بدهید چطور ممکن است؟

   

  هدف این معما این است که شما را با شوک از تعادل خارج کند. اما به اولین فعل، “شلیک” توجه کنید. به غیر از اسلحه با چه چیز دیگری می توانید شلیک کنید؟ در اینجا کلید همه چیز نهفته است.

   

  جواب : زن از او عکس گرفت و آن را در اتاق تاریک خود توسعه داد.

   

  معمای شماره ۳)

  من شهرهایی دارم اما خانه ای ندارم. من کوه دارم، اما درخت ندارم. من آب دارم، اما ماهی ندارم. من چی هستم؟

   

  این معما قصد دارد شما را گیج کند و شما را وادار کند تا به چیزهایی که از دست رفته اند: خانه ها، درختان و ماهی ها متمرکز شوید. ممکن است حدس بزنید که باید در مورد چیزی بی جان فکر کنید.

   

  جواب : یک نقشه.

   

  معمای شماره ۴)

  شما زندگی من را در ساعت اندازه گیری می کنید و من با انقضا به شما خدمت می کنم. وقتی لاغر هستم سریع هستم و وقتی چاق هستم کند هستم. باد دشمن من است.

   

  معماهای سخت می خواهند شما را بالاتر ببرند، و این یکی با ضربه زدن با جزئیات از هر زاویه روی شما کار می کند. اشاره بزرگ در پایان با باد می آید. چه چیزی بیشتر تهدید می کند؟ شما باید مغز خود را به چالش بکشید تا به یک چیز کوچک و غیر منتظره برسید.

   

  جواب : شمع.

  معمای شماره ۵)

  من بدون دهان صحبت می کنم و بدون گوش می شنوم. من بدن ندارم، اما با باد زنده می شوم. من چی هستم؟

   

  این معما متکی به فریب شما در فکر گوش و دهان است. شما یک نکته کوچک در مورد باد می گیرید تا شما را تشویق کند که به طور گسترده فکر کنید و از اصطلاحات واقعی خودداری کنید.

   

  جواب : یک پژواک.

   

  معمای شماره ۶)

  یک دختر به اندازه خواهر برادر دارد اما هر برادر فقط نیمی از خواهر دارد. چند خواهر و برادر در خانواده وجود دارد؟

   

  این سوال ترفندانه به شما روش هایی می دهد که اگر سعی کنید جواب را بفهمید کاملاً گیج می شوید. نکته اصلی ساده نگه داشتن آن است. حتماً خواهران و برادران را از نظر تعداد خواهر و برادر خودشان بشمارید. سپس پاسخ کمی آسان تر می شود.

   

  جواب : چهار خواهر و سه برادر.

   

  معمای شماره ۷)

  به محض گفتن نام آن ناپدید می شود؟

   

  معماهای سخت مانند این یکی از شما نیاز به تفکر منطقی یا صریح دارد. در عین حال، استفاده از استعاره ای مفهومی با مفهوم ناپدید شدن چیزی است. پاسخ بسیار ساده به نظر می رسد – اما تا زمانی که متوجه نشده باشید! قبل از آن لحظه، مغز شما پیچیده شده است.

   

  جواب : سکوت

   

  معمای شماره ۸)

  من کلید دارم، اما قفل و فضا ندارم و اتاق ندارم. می توانید وارد شوید، اما نمی توانید بیرون بروید. من چی هستم؟

   

  این یکی با فکر کردن در مورد فضای قابل ورود شما را فریب می دهد. سپس شما را وادار می کند که آن را با فضایی بدون اتاق هایی که نمی توانید آنجا را ترک کنید ادغام کنید. حتی ممکن است روی آن کلیدها آویزان باشید. آنجاست که باید معطل شوید. به آن کلمه فکر کن برخی دیگر از مفاهیم “کلید” – به ویژه مواردی که نیازی به قفل ندارند – چیست؟

   

  جواب : یک صفحه کلید

  معمای شماره ۹)

  چه چیزی هنگام خشک شدن مرطوب می شود؟

  این یک پاسخ ساده دارد حتی اگر بیشتر افرادی را که سعی در کشف آن دارند متوقف کند. مرطوب و خشک به نظر می رسد که همیشه باید مخالف باشند، بنابراین ممکن است از جای خود بلند شوید. به شئ فکر کنید که می تواند هردو را جذب کند یا باشد.

   

  جواب : یک حوله

   

  معمای شماره ۱۰)

  این متعلق به شماست، اما بقیه از آن استفاده می کنند؟

  نکته اصلی این معما این است که به چیز دیگری غیر از یک شی واقعی فکر کنید. از مهارت های تفکر انتقادی خود استفاده کنید تا در این مورد ایده پردازی کنید.

   

  جواب : نام شما

   

  معمای شماره ۱۱)

  ابتدا به رنگ ابرها فکر کنید. بعد، به رنگ برف فکر کنید. اکنون، به رنگ یک ماه کامل روشن فکر کنید. حالا سریع جواب دهید گاوها چه می نوشند؟

   

  بعضی از معماها با وادار کردن مغز شما به یک سری از انجمن ها کار می کنند تا در آن قفل شوید و نمی توانید به گزینه های دیگری فکر کنید. مراقب این معما باشید. آیا واقعاً سوال به آن رنگی که از شما خواسته شده است فکر کنید مرتبط است؟ بیشتر افراد می گویند که گاوها شیر می نوشند زیرا روی رنگ سفید ثابت شده اند.

   

  جواب : آب.

   

  معمای شماره ۱۲)

  من چی هستم که اول من را میخوری بعد خورده میشی ؟

   

  معماهای سخت عادت می کنند در مورد استعاره ها و مفاهیم فکر کنند. این یکی نیست، آن را ساده و به معنای واقعی کلمه نگه دارید تا به راه حل برسید. اما از خود بپرسید که “شما” کیست یا چیست.

   

  جواب : قلاب ماهی.

  معمای شماره ۱۳)

  کدام کلمه در فرهنگ لغت همیشه اشتباه نوشته شده است؟

   

  معماهای سخت درباره بازی ورد و کلمات وسواس دارند. این یکی آنقدر پاسخ آسان دارد که شما را وادار می کند تا به روشی پیچیده فکر کنید. بعضی از معماها به چنین چیزی احتیاج دارند اما این یکی اینطور نیست.

   

  جواب : “نادرست”

   

  معمای شماره ۱۴)

  چه چیزی را می توانید در دست راست خود نگه دارید، اما هرگز نمی توانید در دست چپ خود نگه دارید؟

   

  با این یکی آهسته و آرام پیش بروید. شاید اگر نگاهی به دستان خود بیندازید، این ممکن است سرنخی مبتنی بر منطق به شما بدهد.

   

  جواب : دست چپ شما.

   

  معمای شماره ۱۵)

  چگونه می توانید از نظر جسمی پشت پدر بایستید در حالی که او پشت سر شما ایستاده است؟

   

  برای این نوع معمای فوق العاده مشکل، ممکن است بهترین کار را بکنید تا رابطه فیزیکی در ذهن خود را ترسیم کنید – اگر می توانید! این معما با فریب شما در فکر غیرممکن بودن کار را نشان می دهد.

   

  جواب : شما با پدر خود پشت به پشت ایستاده اید.

  معمای شماره ۱۶)

  سه پزشک مختلف گفتند که علی برادر آنها است اما علی ادعا می کند برادر ندارد. چه کسی دروغ می گوید؟

   

  شجره نامه خود را تجسم کنید. این ممکن است به پاسخ دادن شما کمک کند.

   

  جواب : هیچ کس دروغ نمی گوید زیرا این سه پزشک خواهران علی هستند.

   

  معمای شماره ۱۷)

  روز قبل از دو روز پس از فردای فردا شنبه است. امروز چه روزی است؟

   

  جواب : جمعه. “روز قبل از فردا” امروز است. “روز قبل از دو روز بعد” واقعاً یک روز بعد است. بنابراین اگر “یک روز بعد از امروز شنبه است”، پس باید جمعه باشد.

   

  معمای شماره ۱۸)

  دختری در جنگل با یک شیر و یک پلنگ ملاقات می کند. شیر هر دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه دروغ می گوید و روزهای دیگر او حقیقت را می گوید. پلنگ پنجشنبه، جمعه و شنبه دروغ می گوید و سایر روزهای هفته او حقیقت را می گوید. شیر به دختر گفت: “دیروز دروغ می گفتم.” پلنگ گفت: “من هم همینطور بودم.” چه روزیست؟

   

  جواب : پنجشنبه. تنها روزی که هر دو حقیقت را می گویند یکشنبه است. اما امروز نمی تواند یکشنبه باشد زیرا شیر نیز شنبه (دیروز) حقیقت را می گوید. روز به روز رفتن، تنها روزی که یکی از آنها دروغ می گوید و یکی با آن دو جمله حقیقت را می گوید پنجشنبه است.

   

  معمای شماره ۱۹)

  یک کشاورز می خواهد از رودخانه عبور کند و یک گرگ، یک بز و کلم با خود ببرد. او یک قایق دارد، اما فقط می تواند خودش و گرگ، بز یا کلم را متناسب کند. اگر گرگ و بز در یک ساحل تنها باشند، گرگ بز را می خورد. اگر بز و کلم در ساحل تنها باشند، بز کلم را می خورد. چگونه کشاورز می تواند گرگ، بز و کلم را از رودخانه عبور دهد بدون اینکه چیزی خورده شود؟

   

  جواب : اول، کشاورز بز را از آن طرف می برد. کشاورز به تنهایی برمی گردد و سپس گرگ را به آن طرف می برد، اما با بز برمی گردد. سپس کشاورز کلم را از آن طرف عبور می دهد و آن را نزد گرگ می گذارد و برای گرفتن بز به تنهایی برمی گردد.

  کوچک کردن
 3. تا تاریخ برش دانش من در سپتامبر 2021، بزرگترین ویولونیست‌های جهان به تعداد زیادی و با سطوح مختلف موسیقی و معروفیت وجود داشتند. انتخاب بزرگترین ویولونیست بستگی به سلیقه و معیارهای مختلف دارد. برخی از ویولونیست‌های معروف در دنیا شامل موارد زیر می‌شوند: Itzhak Perlman: ایتزاک پرلمن یکی از بزرگترین ویولادامه مطلب ...

  تا تاریخ برش دانش من در سپتامبر ۲۰۲۱، بزرگترین ویولونیست‌های جهان به تعداد زیادی و با سطوح مختلف موسیقی و معروفیت وجود داشتند. انتخاب بزرگترین ویولونیست بستگی به سلیقه و معیارهای مختلف دارد. برخی از ویولونیست‌های معروف در دنیا شامل موارد زیر می‌شوند:

  1. Itzhak Perlman: ایتزاک پرلمن یکی از بزرگترین ویولونیست‌های تاریخ موسیقی کلاسیک است. او در ایالات متحده مشهور شده و برنده جوایز بسیاری از جمله جایزه گرمی شده است.
  2. Nigel Kennedy: نایجل کندی ویولونیست مشهور انگلیسی است که به عنوان یکی از ویولونیست‌هایی که سبک موسیقی کلاسیک را با سبک‌های موسیقی دیگر ترکیب کرده، شناخته می‌شود.
  3. Anne-Sophie Mutter: آن-سوفی موتر ویولونیست برجسته آلمانی است که به عنوان یکی از برجسته‌ترین اجرا‌کنندگان موسیقی کلاسیک در دنیا شناخته می‌شود.
  4. Joshua Bell: جاشوا بل یک ویولونیست برجسته آمریکایی است که به خاطر بازی بر روی یک ویولن با ارزش بالا در متروی نیویورک مشهور شد.
  5. Hilary Hahn: هیلاری هان ویولونیست آمریکایی است که به عنوان یکی از ویولونیست‌های جوان و برجسته دنیا شناخته می‌شود.

  لطفاً توجه داشته باشید که لیست ویولونیست‌ها به تغییر پذیری زمان و تقدیرات شخصی وابسته است، و بزرگترین ویولونیست ممکن است با تغییرات در دنیای موسیقی تغییر کند. برای دستیابی به اطلاعات به‌روزتر، می‌توانید به منابع خبری موسیقی مراجعه کنید یا به جستجوی اینترنتی بپردازید.

  کوچک کردن
 4. مزه تلخی در آب به علت کم بودن املاح در آب میباشد . بنابراین برای رفع آن باید به آب املاح مفید را اضافه کنیم که برای بدن نیز بسیار مطلوب تر است . در دستگاههای تصفیه آب 2 راهکار برای آن در نظر گرفته شده است . 1- فیلترهای مواد معدنی ( مینرال ) در مرحله ششم دستگاه تصفیه آب که اضافه کردن املاح مفید به آبادامه مطلب ...

  مزه تلخی در آب به علت کم بودن املاح در آب میباشد . بنابراین برای رفع آن باید به آب املاح مفید را اضافه کنیم که برای بدن نیز بسیار مطلوب تر است . در دستگاههای تصفیه آب ۲ راهکار برای آن در نظر گرفته شده است .

  ۱- فیلترهای مواد معدنی ( مینرال ) در مرحله ششم دستگاه تصفیه آب که اضافه کردن املاح مفید به آب وظیفه آنهاست و با اضافه شدن املاح مفید ، آب مزه تلخی را از دست میدهد .

  ۲- شیر میکس که بوسیله آن میتوان مقداری آب با املاح بالا را با آب خالص در دستگاه تصفیه آب مخلوط کرد و به این وسیله آب کمی املاح دار میشود و مزه تلخی آن رفع میشود .

  کوچک کردن
 5. هدیه های دست ساز یکی از بهترین هدیه ها ساخته‌هایی با دستان شما است که می تونه احساس قوی شما نسبت به طرف مقابل را نمایش بده سایت پینترست را کمتر کسی هست که نشناسه، کافیه یه سری به این سایت بزنید تا با میلیون ها ایده برای ساختن یک هدیه دست ساز مواجه بشید از ساختن یک مجسمه با چوب و چاقوی ویکتورینِکس تاادامه مطلب ...

  هدیه های دست ساز

  یکی از بهترین هدیه ها ساخته‌هایی با دستان شما است که می تونه احساس قوی شما نسبت به طرف مقابل را نمایش بده
  سایت پینترست را کمتر کسی هست که نشناسه، کافیه یه سری به این سایت بزنید تا با میلیون ها ایده برای ساختن یک هدیه دست ساز مواجه بشید از ساختن یک مجسمه با چوب و چاقوی ویکتورینِکس تا ساختن یک هدیه با مقوا و یا ساختن یک تابلو برای کادو با متریال های خاص

   

  خرید گل ارزان برای هدیه

  هیچ هدیه ای مانند گل ها و گیاهان نمی تواند حس شما را به طرف مقابل نشان دهید هدیه ای که هر فردی با دیدن آن خوشحال می شود. خرید دسته گل ارزان و ارسال آن با یک کارت پستال، با متن زیبایی که توسط خودتان انتخاب و یا نوشته شده می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌های شما باشد. این هدیه ارزان قمیت امروزه به راحتی در هر شهری قابل تهیه است.
  شما می توانید بهترین گل فروشی‌های تهران را در آدرس های زیر پیدا کنید:
  گلهای زعیم: میدان پاستور

  گل فروشی گُل سِتان : کریمخان زند

  گل بهرام: چهارراه جهان کودک
  گل خوشه: فرشته
  گل فروشی هوشنگ: جردن
  و…
  این گل فروشی ها دسته گلهای زیبایی را برای شما تهیه خواهند نمود.

  اگر تصمیم به تهیه خرید گل ارزان دارید میتوانید به بازر گل محلاتی هم نیز مراجعه کنید اما نباید فراموش کنید که این بازار از ساعت ۵ صبح و تا ساعت ۱۱ بیشتر فعالیت نداره پس باید سحرخیز باشید تا بتونید گلها را کمی ارزان تر تهیه کنید.

  آدرس بازار گل محلاتی:
  خیابان محلاتی، خیابان نبرد جنوبی، خیابان زمزم، تقاطع کوثر – بازار گل محلاتی

  سفارش دسته گل از گل فروشی آنلاین

  اما اگر می خواهد به سادگی به هدیه خود را سفارش دهید و یک کارت پستال چاپ شده با متن دلخواه خود داشته باشید و هدیه را درب منزل هدیه گیرنده تحویل دهید حتما به گل فروشی آنلاین گُل سِتان سر بزنید تا گلهای تازه و با کیفیتی خود را انتخاب کنید. و با چند کلیک در محل شما یا هدیه گیرنده تحویل داده شود.

  این گل ها می تونه با عروسک خرس کادویی و یا عروسک … که در سایت گُل سِتان قابل انتخاب است همراه بشه یا حتی می تونید با خرید شکلات کادویی و یا با ارسال یک عکس کارت پستالی با عکسی خاطره انگیز داشته باشید.
  حتی می تونید به مهمونی دعوت شده بروید، زمان تحویل را برای ساعتی که آنجا هستید انتخاب کنید تا شاهد سورپرایزشدن طرف مقابل باشید.

  ارسال هدیه فوری

  ارسال هدیه فوری

  حتما برای شما هم پیش اومده که ناگهانی به یک مهمونی برای همان روز دعوت می شید و فرصت خرید هدیه ندارید و یا تولد یک از دوستانتون را همون روزتولدش به یاد میارید و در زمان کوتاه باید به دنبال یک کادو ارزان قیمت و در خور طرف مقابل باشید. ارسال فوری گل و خرید آنلاین گل یکی از اون گزینه های جذاب و ارزان است که در سریعترین حالت هدیه را مستقیما به آدرس هدیه گیرنده تحویل می ده، گلفروشی های متعددی هستند که ارسال هدیه و گل انجام می دن، فقط حداقل ۳ ساعت قبل باید سفارشتونو ثبت کنید تا بدون استرس به کارهای دیگه خودتون بپردازید.

  خرید انواع محصولات کادویی در بازارچه پروانه تهران

  خرید انواع محصولات کادویی در بازارچه پروانه تهران

  بازارچه پروانه که هر جمعه صبح تا عصر درپارکینگ پروانه روبروی پاساژ پلاسکو سابق در خیابان جمهوری برگزار میشه می تونه یک انتخاب هوشمندانه برای خرید هدیه ارزان قیمت باشه، من به شخصه توریست های اروپایی زیادی را تو این بازار دیدم که با چشمان گرد شده و متعجب به این وسیله ها نگاه می کردن، اونجا از شیر مرغ تا جون آدمی زاد را می تونید پیدا کنید ممکنه با بند ناف بچگی مظفرالدین شاه هم که برای فروش گذاشته شده مواجه بشید!

  معمولا طبقه های اول بیشر عتیقه فروش و طبقات را هر چه بالا می روید وسیله های دست ساز و هنری می بینید، یک طبقه هم مخصوص لباس های باحال و هنریه.

  فروشگاه باسمه در پارک هنرمندان

  اگر مخاطبتون اهل ادب شعر ، نقاشی تئاتر و از این سبک روحیات داره یک فروشگاه خاص در ساختمان نمایشگاه های خانه هنرمندان واقع در خیابان ایرانشهر به نام باسمه هست که بیشتر شبیه یک مارکت پِلِیسِ فیزیکی هست که هنرمندان مختلف دست سازهاشون را در این فروشگاه برای فروش قرار می دهند که از ظروف تا گوشواره تا دست ساز های دوستدار محیط زیست، ظروف سفالی، مجسمه های فلزی و … که می تونه یک هدیه دوست داشتنی باشه، وجود داره، البته همه کالا ها ارزان قیمت نیستند چرا که دست ساز هستند، اما گزینه هایی با قیمت مناسب هم قطعا خواهید یافت. پس اگر تا حالا به این مکان سر نزدید حتما برای خرید هدیه ارزان در برنامه های خودتون بزارید.

  خرید هدیه از بازار بزرگ تهران

  حتما شما هم فکر می کنید بازار بزرگ تهران اجناس خیلی با کیفیتی نداشته باشه اما همیشه اینطور نیست گاها دیده شده پوشاکی که در بازار تهران با قیمت بسیار مناسبی برای فروش گذاشته شده در مرکز خریدی در شمال شهر تهران با قیمت بالایی برای فروش قرارداده اند. جالب اینکه این پوشاک تولید ایران بوده و برند خارجی نبوده که جای شک و شبحه بین اصل بودن و تقلبی بودن بگذارد!
  جالبه که بدونید هر چیزی در بازار بزرگ راسته داره و مثلا راسته عطرفروش ها! راسته طلا فروش ها، راسته لباس فروش ها، راسته شکلات فروش ها، راسته عروسک و اسباب‌بازی فروشی ها، راسته باکس و کاغذ کادو فروش ها و…

  بهترین کتاب فروشی برای هدیه دادن در تهران

  بهترین کتاب فروشی برای هدیه دادن در تهران

  شهر کتاب از اون مکان هایی که پر از وسیله های کاربردی و لوازم تحریر های خاص، لوازم دکوری و کتاب های گلچین شده و پر فروشه که قطعا برای خرید یک هدیه فرهنگی ، دست خالی از اونجا بیرون نمیاین..

  شعبه مرکزی شهر کتاب که بیشترین اجناس را داره در این آدرسه:
  شریعتی،بالاتر از خیابان مطهری، نبش کوچه‌ی کلاته

  خرید عروسک به عنوان هدیه

  خرید عروسک به عنوان هدیه

  عروسک های دست ساز می تونه انتخاب ارزان و جذابی باشه که جالبه بدونید از خیلی از نمونه های وارداتی کیفیت بالاتری داره و مهم تر از همه این که به دست هموطنان مهربان خودمون تولید میشه. بهتون پیشنهاد می کنم توی اینستاگرام سرچ کنید: “عروسک_دست_ساز” تا ببینید که دختران کشورمون در دورترین نقاط و روستا ها برای خودشون اشتغال ایجاد کردن!

  اگر به دنبال عروسک های خارجی ارزان قیمت هستید در خیابان ۱۵ خرداد(بازار بزرگ تهران) پاساژ عروسک فروش ها مملو از انواع عروسک با قیمت مناسب هست.
  اما اگر به دنبال عروسک های خاص خارجی هستید مانند عروسک کریسمس و یا خرس ولنتاین ، خیابان میرزای شیرازی منبع فروش عروسک های فانتزی و خاص هست.

  منبع: chetor.com

  کوچک کردن
 6. روش‌های استعلام خلافی براساس استعلام خلافی خودروی خود می‌توانید از روش‌های زیر کمک بگیرید: سایت راهور ۱۲۰ در سایت راهور به آدرس http://rahvar120.ir / می‌توانید به راحتی برای استعلام خلافی اقدام کنید، البته نه استعلام خلافی خودرو به روز. در سایت راهور باید روی دایره "استعلام تخلفات خودرو و موتورسیکلتادامه مطلب ...

  روش‌های استعلام خلافی

  براساس استعلام خلافی خودروی خود می‌توانید از روش‌های زیر کمک بگیرید:

  سایت راهور ۱۲۰

  در سایت راهور به آدرس http://rahvar120.ir / می‌توانید به راحتی برای استعلام خلافی اقدام کنید، البته نه استعلام خلافی خودرو به روز. در سایت راهور باید روی دایره “استعلام تخلفات خودرو و موتورسیکلت” کلیک کنید و با وارد کردن شماره بارکد پستی و کد امنیتی سایت، خلافی خود را استعلام بگیرید.

  اگر قصد پرداخت هم دارید، می‌توانید هر تعداد خلافی را که تمایل دارید، انتخاب کنید و وارد فرایند پرداخت شوید. برای تکمیل فرایند پرداخت باید رمز پویای حساب بانکی خود را فعال کرده باشید. در غیر این صورت می‌توانید شناسه قبض و شناسه پرداخت جریمه را یادداشت کنید و از سایر روش‌های پرداخت، نسبت به پرداخت خلافی خود اقدام کنید.

  خلافی خودرو

  استعلام خلافی با شماره تلفن ۸۸۲۸۸۸۸۸

  یکی دیگر از روش‌های استعلام خلافی تماس با شماره فوق است. البته در این روش استعلام خلافی خودرو به روز نیست. برای این کار باید پس از شماره گیری ۸۸۲۸۸۸۸۸ ۰۲۱ عدد یک را وارد کنید تا به اپراتور متصل شوید. با خواندن شماره پلاک خودرو، مبلغ خلافی به شما اعلام می‌شود.

  استعلام خلافی با شماره پیامک ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰

  یکی دیگر از روش‌های استعلام خلافی ارسال شماره VIN وسیله نقلیه به این سرشماره است. فرمت ارسال VIN به این سرشماره باید به شکل زیر باشد:
  فرمت ارسال کد vin  * + VIN
  فرمت ارسال بارکد هشت رقمی پستی  # + بارکد ۸ رقمی+ *

  در این روش هم می‌توانید خلافی را استعلام بگیرید و هم اینکه شناسه پرداخت و شناسه قبض را دریافت کنید. البته استعلام خلافی به این روش نیز کاملاً به روز نیست. در این روش می‌توانید به کمک شناسه‌های دریافتی، از طریق اپ های پرداختی یا دستگاه‌های ATM و یا دستگاه‌های پوز برای پرداخت خلافی اقدام کنید.

  استعلام خلافی به کمک کد دستوری #۱۱۰*

  این کد دستوری نیز روشی دیگر برای استعلام خلافی است، البته نه استعلام خلافی خودرو به روز. در این روش مرحله به مرحله باید اطلاعات لازم برای استعلام خلافی را وارد کنید و در نهایت گزارش خلافی خود را مشاهده کنید.

  کوچک کردن
 7. تخت جمشید یکی از آثار تاریخی دوره هخامنشی است که در دوران زمامداری داریوش بزرگ، خشایارشا و اردشیر اول بنا شده‌است و به مدت حدود ۵۰ سال، مرکزی برای برگزاری مراسم آیینی و جشن‌ها به ویژه نوروز بوده‌است.بنیانگذار تخت جمشید داریوش بزرگ بود، البته پس از او پسرش خشایارشا و نوه‌اش اردشیر یکم با گسترش این مجادامه مطلب ...

  تخت جمشید یکی از آثار تاریخی دوره هخامنشی است که در دوران زمامداری داریوش بزرگ، خشایارشا و اردشیر اول بنا شده‌است و به مدت حدود ۵۰ سال، مرکزی برای برگزاری مراسم آیینی و جشن‌ها به ویژه نوروز بوده‌است.بنیانگذار تخت جمشید داریوش بزرگ بود، البته پس از او پسرش خشایارشا و نوه‌اش اردشیر یکم با گسترش این مجموعه به بزرگی آن افزودند. اسکندر مقدونی سردار یونانی در ۳۳۰ پیش از میلاد، به ایران حمله کرد و تخت جمشید را به آتش کشید  و احتمالاً بخش عظیمی از کتابها، فرهنگ و هنر هخامنشی را با اینکار نابود نمود. با این‌حال ویرانه‌های این مکان هنوز هم در شهرستان مرودشت در استان فارس برپا است و باستان شناسان از ویرانه‌های آن نشانه‌های آتش و هجوم را بر آن تأیید می‌کنند.در این مطلب تعداد از تصاویر بازسازی شده از تخت جمشید را قرار داده ایم.

  بنای اصلی تخت جمشید

  کوچک کردن
 8. غیرفعال کردن بروزرسانی اتوماتیک در وردپرس با افزونه بهترین روش برای مدیریت روی بروزرسانی‌های وردپرس استفاده از افزونه Easy Updates Manager است. شما کافیست این افزونه را نصب و فعال کنید، اگر با نحوه نصب افزونه وردپرس آشنا نیستید حتماً آموزش نحوه نصب افزونه در وردپرس را مطالعه کنید. بعد از فعالسازی ازادامه مطلب ...

  غیرفعال کردن بروزرسانی اتوماتیک در وردپرس با افزونه

  غیرفعال کردن بروزرسانی اتوماتیک در وردپرس
  بهترین روش برای مدیریت روی بروزرسانی‌های وردپرس استفاده از افزونه Easy Updates Manager است. شما کافیست این افزونه را نصب و فعال کنید، اگر با نحوه نصب افزونه وردپرس آشنا نیستید حتماً آموزش نحوه نصب افزونه در وردپرس را مطالعه کنید.

  بعد از فعالسازی از منوی مدیریت وردپرس به پیشخوان » Updates Options مراجعه کنید.
  آموزش افزونه Easy Updates Manager
  این افزونه راحت‌ترین روش برای مدیریت بروزرسانی‌های خودکار وردپرس است، شما به راحتی می‌توانید از این افزونه استفاده کنید تا کنترل دقیقی روی بروزرسانی‌های خود داشته باشید.

  برای جلوگیری از بروزرسانی خودکار تمام بخش‌ها کافیست از بخش اول گزینه Disable all updates را انتخاب کنید.
   غیرفعال کردن بروزرسانی اتوماتیک
  اما اگر قصد دارید بخشی از بروزرسانی‌های اتوماتیک را غیرفعال کنید باید این گزینه را روی Enable Updates قرار دهید تا بخش‌های دیگر افزونه فعال شود.

  به بخش Automatic updates مراجعه کنید و روی گزینه Custom آنرا تنظیم کنید تا منوی جدید زیر آن برای شما باز شود که به شما قابلیت فعال و غیرفعال کردن بروزرسانی اتوماتیک وردپرس ، ترجمه‌ها ، قالب‌ها ، افزونه‌ها را می‌دهد.
  آموزش افزونه Easy Updates Manager برای غیرفعال کردن بروزرسانی اتوماتیک
  نکته : تفاوت بخش Automatic updates با پایین‌تر که گزینه‌های دیگر با همین عناوین دارند در این است که وقتی در اینجا این مورد را فعال کنید، همه بروزرسانی‌ها به صورت اتوماتیک انجام می‌گردد، اما پایین‌تر فقط نسخه‌های که به طور پیشفرض اتوماتیک بروزرسانی می‌شوند را فعال یا غیرفعال می‌کند.

  همچنین از منوی بالا گزینه Plugin و Themesمی‌توانید هرکدام از افزونه‌های وردپرس که تمایل دارید اتوماتیک بروزرسانی شوند را فعال کنید.

  کوچک کردن
 9. چشمک زدن ستاره‌ها بر اثر گذر نورشان از جو زمین اتفاق می‌افتد. نور ستاره پس از گذر از لایه‌های مختلف جو شکسته می‌شود و بر اثر آن به سرعت کم و زیاد می‌شود. دمای متفاوت لایه‌های مختلف جو و نور نقطه‌ای ستاره‌ای عوامل اصلی ایجاد این پدیده‌اند. تغییر نور ستاره‌های متغیر اما در بازه‌های زمانی بسیار طولانی‌ادامه مطلب ...

  چشمک زدن ستاره‌ها بر اثر گذر نورشان از جو زمین اتفاق می‌افتد. نور ستاره پس از گذر از لایه‌های مختلف جو شکسته می‌شود و بر اثر آن به سرعت کم و زیاد می‌شود. دمای متفاوت لایه‌های مختلف جو و نور نقطه‌ای ستاره‌ای عوامل اصلی ایجاد این پدیده‌اند.

  تغییر نور ستاره‌های متغیر اما در بازه‌های زمانی بسیار طولانی‌تری رخ می‌دهد. تغییر نور این ستاره‌ها در بازه‌های زمانی چند ساعته تا چند ساله اتفاق می‌افتد. ستاره‌های متغیر از سوژه‌های رصدی جذاب برای منجمان آماتورند و گاهی بررسی دقیق‌شان از تغییرات فیزیکی پیچیده‌ای که در این ستاره‌ها اتفاق می‌افتد خبر می‌دهند.

  کوچک کردن
 10. 4 تن از محبوب ترین پادشاهان ایران در سرزمین کهن ایران پادشاهان بسیاری بر آن سلطنت کرده اند اما برخی از آنان در میان مردم محبوبیت بسیار خاصی داشته اند که ناشی از اقدامات آنان و همچنین رفتار آنان با مردم سرچشمه گرفته است. رتبه چهارم:بهرام گور سلسله: ساسانی سال: 406 تا 438 میلادی فرزند: یزدگرد یکم بهراادامه مطلب ...

  ۴ تن از محبوب ترین پادشاهان ایران

  در سرزمین کهن ایران پادشاهان بسیاری بر آن سلطنت کرده اند اما برخی از آنان در میان مردم محبوبیت بسیار خاصی داشته اند که ناشی از اقدامات آنان و همچنین رفتار آنان با مردم سرچشمه گرفته است.

  رتبه چهارم:بهرام گور
  سلسله:
   ساسانی
  سال: ۴۰۶ تا ۴۳۸ میلادی
  فرزند: یزدگرد یکم

  بهرام پنجم یا همان بهرام گور

  بهرام پنجم یا همان بهرام گور یکی از برجسته ترین شاهان تاریخ ایران است که در زمان او ایران به پیشرفت های بسیاری نائل آمد. بهرام رومیان و ترکان را شکست داد و مرزهای ایران را قرین آرامش کرد. او برای شادی مردم دستور داد تا در همه خیابان ها نوازندگانی قرار دهند تا آنان برای مردم آواز خوانده و موسیقی اجرا کنند تا مردم با دیدن و شنیدن آن شاد شوند. درباره مرگ او مورخان اطلاع درستی ندارند، برخی نوشته اند که بهرام به هنگام شکار گور(که همیشه شکار گور مورد علاقه وی بود) از همراهان خود جدا افتاده و با اسب نادانسته به باتلاقی فرو می رود و برای همیشه ناپدید می شود.


  رتبه سوم:داریوش بزرگ
  سلسله:
   هخامنشی
  سال: ۵۵۰ تا ۴۶۰ پیش از میلاد مسیح
  فرزند: هیستاسپ

  داریوش بزرگ

  داریوش بزرگ، بزرگ ترین شاه هخامنشی (با احترام به کوروش) از نظر پیشرفت امپراتوری و نظامی است. او پس از رسیدن به پادشاهی و مجازات کردن گئومات مُغ و دیگر شورشیان، یک سیستم پیشرفته در ایران به اجرا در آورد که همه جای آن سرزمین پهناور در داخل آن سیستم به کار مشغول بودند. اقدامات او در زمینه لشکری و اداره کشور نشان دهنده نبوغ بالای اوست که در آن دوره نظیرش در هیچ کجای جهان دیده نشده بود.


  رتبه دوم:خسرو انوشیروان
  سلسله:
   ساسانی
  سال: ۵۰۱ تا ۵۷۹ میلادی
  فرزند: قباد

  خسرو انوشیروان

  خسرو انوشیروان یا همان خسرو یکم به گواهی تمامی تاریخ نویسان دادگر ترین شاه ایران است که نام او چند سده پس از فروپاشی ساسانیان هنوز برای مثال زدن و دادگری بر سر زبان ها بود. او بزرگترین پادشاه ساسانی است که حقا به او لقب دادگر داده شد.

  آورده اند که در هنگام ساخت ایوان مدائن، برخی از خانه های اطراف را از مردم خریده و خراب کردند تا برای ساخت کاخ انوشیروان مکان بزرگتری را فراهم آورند ولی در این بین یکی از صاحبان این خانه ها که پیرزنی بود به هیچ وجه حاضر به فروش خانه اش نشد، حتی با وجود اینکه ماموران شاه به او پیشنهاد مبلغ بیشتری و حتی چند برابر قیمت خانه اش را به وی دادند. ولی پیرزن به هیچ وجه به خواسته آنان تن در نداد تا اینکه آگهی به نزد خسرو رسید و چون خسرو از ماجرا آگاهی یافت دستور داد تا پیرزن و خانه را رها کرده و کاخ را بنا نهند به طوری که دیوار کاخ خانه او را در بر نگیرد. تا مجبور به خراب کردن خانه آن پیرزن نشوند.

  از آن پس کاخ انوشیروان در جایی از آن به طور عجیبی کج شده و در جایی دیگر به دیوار دیگرش می پیوست. پس از آن ماجرا کسی از انوشیروان پرسید که این کژی ایوان چیست؟ انوشیروان خردمندانه در پاسخ او گفت که : آن کژی از راستی ماست.


  رتبه نخست:کوروش بزرگ
  سلسله:
   هخامنشی
  سال: ۵۳۰ تا ۶۰۰ پیش از میلاد مسیح
  فرزند: کمبوجیه

  کوروش بزرگ

  کوروش بزرگ نخستین امپراتور از بزرگترین امپراتوری تاریخ یعنی امپراتوری هخامنشیان است. کوروش در زمان پادشاهیش چنان خردمند و با گذشت بود که دوست و دشمن از او تعریف کرده اند. او نخستین پادشاهی است که پس از تصرف دولت های بابل، ماد، لیدی و … دستور کشتن مردم و ویران کردن شهر های مغلوب شده را نداد. او حتی به مردم شکست خورده اجازه داد تا در انتخاب کیش خود آزاد باشند و هیچ اجباری در پرستیدن خدای خود کوروش نکرد.

  اقدامات والای کوروش او را نه تنها در تاریخ ایران بلکه در تاریخ کل جهان، بسیار متمایز از دیگر پادشاهان کرده است.

  کوچک کردن