یک سوال Latest سوالات

 1. tahviehnegar کاربر ساخت انواع چیلر تراکمی هوا خنک و آب خنک، هواساز معمولی و هایژنیک، برج خنک کننده و کولینگ تاور

  هواساز یا هوارسان (Air handling unit) یکی از تجهیزات شناخته شده در صنعت تهویه مطبوع است که با کنترل جریان هوا قادر است هم فرآیند گرمایش و هم فرآیند سرمایش را ایجاد کند. دستگاه هواساز انواع مختلفی دارد از جمله : هواساز معمولی هواساز هایژنیک یا هواساز بیمارستانی هواساز سقفی تو کار هواسازها با کنترل رطادامه مطلب ...

  هواساز یا هوارسان (Air handling unit) یکی از تجهیزات شناخته شده در صنعت تهویه مطبوع است که با کنترل جریان هوا قادر است هم فرآیند گرمایش و هم فرآیند سرمایش را ایجاد کند.

  هواساز

  دستگاه هواساز انواع مختلفی دارد از جمله :

  • هواساز معمولی
  • هواساز هایژنیک یا هواساز بیمارستانی
  • هواساز سقفی تو کار

  هواسازها با کنترل رطوبت محیط و امکان تصفیه هوا با فیلترهایی نظیر اولپا و هپا، می توانند هوای تنفسی افراد حاضر در محیطهای مسکونی، تجاری، اداری و حتی محیطهای صنعتی را به طور مطبوعی تولید کنند.

  هواساز های معمولی برای مراکز خرید و ساختمان های مشابه مفید هستند در صورتی که هواسازهای هایژنیک دارای طراحی مخصوص محیط های بسیار حساس مثل اتاق عمل بیمارستان ها هستند و هواساز سقفی توکار برای آپارتمان های مسکونی که محدودیت فضا وجود دارد مناسب است

  کوچک کردن
 1. tahviehnegar کاربر ساخت انواع چیلر تراکمی هوا خنک و آب خنک، هواساز معمولی و هایژنیک، برج خنک کننده و کولینگ تاور

  چیلر یک دستگاه تبرید است. یعنی یک سیستم سرمایشی که با تولید آب سرد و انتقال ان به فن کویل، سبب خنک کاری فضای داخل ساختمان می شود. چیلر همچنین در بروت صنعتی هم کاربرد دارد یعنی در کارخانه ها و خطوط تولید ممکن است ماشین آلات نیاز به خنک کاری داشته باشند. در بیان ساده چیلر یک ماشین انتقال گرما است.چیلرادامه مطلب ...

  چیلر یک دستگاه تبرید است. یعنی یک سیستم سرمایشی که با تولید آب سرد و انتقال ان به فن کویل، سبب خنک کاری فضای داخل ساختمان می شود. چیلر همچنین در بروت صنعتی هم کاربرد دارد یعنی در کارخانه ها و خطوط تولید ممکن است ماشین آلات نیاز به خنک کاری داشته باشند.

  در بیان ساده چیلر یک ماشین انتقال گرما است.چیلر ماشینی است که از طریق سیکل جذبی یا تراکمی آب را سرد می کند و سپس به وسیله پمپ، این آب سرد شده را به یونیت های داخلی (فن کویل) که مستقر در داخل ساختمان هستند منتقل می شود تا گرمای درون فضای منازل یا واحدهای تجاری را جذب کند. مجددا آب گرم شده به چیلر باز می گردد و خنک می شود.

   

  چیلرها بر اساس کارکرد به دو دسته تقسیم می شوند:

  • چیلر تراکمی
  • چیلر جذبی

  چیلر تراکمی مجهز به کمپرسور است و مصرف برق دارد اما چیلر جذبی مصرف انرژی گرمایی دارد. چیلرهای تراکمی بر اساس نوع کندانسور به دو دسته تقسیم می شوند:

  • چیلر تراکمی هوا خنک یا چیلر هوایی
  • چیلر تراکمی آب خنک یا چیلر آبی
  کوچک کردن