1. ینی بیشتر بینی منو گوشت و غضروف تشکیل میداد.استخونی و سفت نبود.کاملا نرم بود.نوکش افتاده بود و مشکل اصلیش همین نوکش بود که رفتم برا عمل.7 سال پیش عمل کردم. به نظر خودم بهترین کاری بود که انجام دادم.خیلی خیلی راضی ام.قیافه م کلا تغیر کرد بعد عمل.یه ادم دیگه شدم با یه قیافه جدید..من یه ماه قبل عروسیمادامه مطلب ...

  ینی بیشتر بینی منو گوشت و غضروف تشکیل میداد.استخونی و سفت نبود.کاملا نرم بود.نوکش افتاده بود و مشکل اصلیش همین نوکش بود که رفتم برا عمل.۷ سال پیش عمل کردم.

  به نظر خودم بهترین کاری بود که انجام دادم.خیلی خیلی راضی ام.قیافه م کلا تغیر کرد بعد عمل.یه ادم دیگه شدم با یه قیافه جدید..من یه ماه قبل عروسیم عمل کردم.سر یک ماه همه چی مرتب بود.

  کوچک کردن
 2. چگونه یک رهبر خوب و محبوب باشیم؟ یک رهبر خوب و محبوب برای هدایت بهتر یک مجموعه باید ویژگی‌های برتری نسبت به دیگران داشته باشد. عده‌ای معتقدند یک شخص با ویژگی رهبر بودن به دنیا می‌آید و این ویژگی در آن نهادینه شده و بعضی دیگر اعتقاد دارند که شخصی می‌تواند رهبر خوبی باشد که نکات زیر را رعایت کند. حمایادامه مطلب ...

  چگونه یک رهبر خوب و محبوب باشیم؟

  یک رهبر خوب و محبوب برای هدایت بهتر یک مجموعه باید ویژگی‌های برتری نسبت به دیگران داشته باشد. عده‌ای معتقدند یک شخص با ویژگی رهبر بودن به دنیا می‌آید و این ویژگی در آن نهادینه شده و بعضی دیگر اعتقاد دارند که شخصی می‌تواند رهبر خوبی باشد که نکات زیر را رعایت کند.

  حمایت اعضا

  اعضا گروه باید طرفدار شما باشند، شما برای انجام کارتان به حمایت آن‌ها نیاز دارید و گاهی این امر کمک می کند که کار خود را توسعه دهید. اگر هر یک از اعضای گروه در صدد باشند که احساس مهم بودن به دست آورند، دوست دارند پشتیبانی رهبر خود را برای این امر حس کنند.

  چگونه یک رهبر خوب و محبوب باشیم

  وظایف رهبری شما تا زمانی که نیاز فرد را برای تشویق شدن برآورده نکنید، به پایان نرسیده است. برای اینکه اعضا گروه از شما حمایت کنند، اول باید خودشان به احساس ارزشمندی و مهم بودن دست یابند. به کارکنانی که نیاز به حمایت دارند کمک کنید، مدام با آن‌ها صحبت کنید و اهداف آن‌ها را جویا شوید. افرادی که زیر نظرتان هستند را اولویت‌بندی کنید. این کار باعث می‌شود آن‌ها با اهدافی که برای سازمان تعریف کرده‌اید بیشتر آشنا شوند.

  قدردانی از اعضا

  برای اینکه اعضا متوجه شوند از آن‌ها حمایت می‌شود سعی کنید موارد زیر را انجام دهید:

  • یک روز خاصی در سال را برای قدردانی از اعضا مشخص کنید
  • احترام به افراد باتجربه یا حتی مشاوره با آن‌ها
  • ارزیابی عملکرد و تشویق عملکرد‌های مثبت
  • ارزش قائل شدن برای تمامی نظرات

  علاقه‌مند باشید

  فرض کنید که رهبر یک گروه هستید و به اهدافی که سازمان دارد علاقه‌مند یا پی‌گیر نسبت به آن موضوع نیستید. قطعا این کار نتیجه‌ای جز نرسیدن به اهداف و شکست برای مدیران سازمان ندارد. یک رهبر خوب علاوه بر اینکه به تمامی موضوعات باید واکنش نشان دهد بلکه در پروژه‌هایی که در سازمان بر روی آن کار می‌کنند علاقه‌مند و پی‌گیر باشد.

  رفتار حرفه‌ای

  ماتسوشیتا بنیان‌گذار شرکت پاناسونیک معتقد بود یک رهبر محبوب با کارمندان خود باید مثل اعضای خانواده‌اش رفتار کند. رابطه‌ی یک مدیر سازمان با کارمندان باید حرفه‌ای باشد. کارکنانی که مانند اعضای خانواده با آن‌ها رفتار می شود به‌طور خاصی حامی مدیر هستند.
  رفتار با اعضای گروه مانند اعضای خانواده نشان می‌دهد که شما توجه عمیقی به رفتار آن‌ها دارید و از اقداماتی که به نفع آن‌ها نیست، اجتناب می‌کنید.

  ویژگی های رهبر خوب

  رفتاری که شما دارید این پیام را می‌رساند که یک پیوند عاطفی با اعضای گروه دارید و این پیوند به علاقه رهبر و اعضا نزدیک است.
  برای این کار می‌توانید هنگام خطاب کردن گروه از عبارات صمیمی و دوستانه استفاده کنید و یا گاهی اوقات یک برنامه تفریحی با کارمندان خود داشته باشید.

  بررسی عملکرد‌ها

  انجام بررسی‌های دقیق موقعیت شما را در جایگاه رهبر در نظر مدیران ارشد ارتقا می‌بخشد، زیرا ارزیابی اجرایی، از مستندات مهم شرکت است. ترفیع و پاداش، اغلب بر اساس نتایج ارزیابی عملکرد است، به‌علاوه ارزیابی‌های عملکرد دقیق کمک می‌کند از شرکت در برابر هزینه‌های سلیقه‌ای دفاع کنیم. به‌جای اتکا به حافظه، گزارشی دقیق از موفقیت‌ و شکست‌های کارمندان را نزد خود نگه دارید.

  تقدیر از عملکرد مثبت را برمبنای نتایجی که شما به عنوان رهبر مشاهده کرده‌اید را در مبنای کار قرار دهید و تاکید کنید که ارزیابی عملکرد فرصتی است تا مجریان و کارکنان خوب را به صورت موردی نشان دهید.

  نگرش مثبت

  رهبرانی می‌توانند موفق و محبوب باشند که دید و نگرش مثبتی به موضوعات و آینده شرکت داشته باشند. اگر یک رهبر دید منفی به اتفاقات و آینده داشته باشد این حس به کارمندان نیز منتقل می‌شود. یک رهبر خوب باید تفاوت‌ها را رقم بزند و این تفاوت‌ها زمانی مشخص می‌شود که مثبت اندیشی به آینده بین همه‌ی کارمندان حتی در بدترین زمان ممکن نیز باشد.

  کوچک کردن
 3. برای حذف صدای خواننده از آهنگ می توانید برنامه رایگان Backtrackit را از گوگل پلی دانلود کنید. این برنامه یک پلیر موسیقی فوق العاده است و برای موسیقیدانان طراحی شده است این برنامه به شما اجازه کارهای شگفت انگیزی را می دهد: شما می توانید مقیاس هر آهنگ را چک کنید و در حالی که موسیقی در حال پخش است آن رادامه مطلب ...

  برای حذف صدای خواننده از آهنگ می توانید برنامه رایگان Backtrackit را از گوگل پلی دانلود کنید. این برنامه یک پلیر موسیقی فوق العاده است و برای موسیقیدانان طراحی شده است این برنامه به شما اجازه کارهای شگفت انگیزی را می دهد:

  • شما می توانید مقیاس هر آهنگ را چک کنید و در حالی که موسیقی در حال پخش است آن را تغییر دهید.
  • شما می توانید با فشار دادن دکمه Mute Vocals صدا خواننده را بردارید.
  • شما می توانید تغیراتی را که در آهنگ ایجاد کرده اید (مانند حذف صدای خواننده یا تغییر مقیاس ها و غیره) را ذخیره کنید.
  • تمام آهنگ ها را براساس کلید ها مرتب می کند.
  • و …

  برنامه حذف صدای خواننده

  کوچک کردن
 4. شرکت گوگل غول تکنولوژی امریکا است که زیر مجموعه Alphabet inc است. شاید شما گوگل را تنها به سرویس جیمیل ، موتور جستجوی آن و سرویس گوگل پلی میشناسید ولی در واقع چنین نیست و این شرکت خدماتی فراتر از انچه تصور میکنید ارائه میدهد. اگر شما اهل فناوری نباشید احتمال این وجود دارد که با بسیاری از سرویس های گادامه مطلب ...

  شرکت گوگل غول تکنولوژی امریکا است که زیر مجموعه Alphabet inc است. شاید شما گوگل را تنها به سرویس جیمیل ، موتور جستجوی آن و سرویس گوگل پلی میشناسید ولی در واقع چنین نیست و این شرکت خدماتی فراتر از انچه تصور میکنید ارائه میدهد. اگر شما اهل فناوری نباشید احتمال این وجود دارد که با بسیاری از سرویس های گوگل اشنا نبوده باشید، خدماتی همچون جی سوئیت (G Suite)،گوگل درایو، گوگل داکس (Docs) از آن دسته اند.
  بر اساس امار گوگل، ۱ میلیارد نفر از سرویس یوتیوب استفاده میکنند، یک میلیاد نفر از مرورگر کروم استفاده میکنند، یک میلیارد نفر از گوگل مپ بهره برده ، ۲ میلیاد نفر از سیستم عامل آن یعنی اندروید استفاده جسته و حدود یک میلیاد نفر هم از فروشگاه گوگل استفاده میکنند.

  در زیر لیست خدمات و سرویس های گوگل در هر موضوع و فعالیتی را مشاهده مکنید.

  برای خرید و مسافرت

  محصولات و نرم افزار های گوگل

  Google Express

  گوگل اکسپرس یک سرویس گوگل برای خرید و تحویل کالا از فروشگاه‌های زنجیره‌ای مختلف مانند والمارت، تارگت، کاستکو، Walgreens، PetSmart و بیشتر است. همه این فروشگاه‌ها را می توان با استفاده از برنامه گوگل خریداری کرد. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که APP این برنامه را نصب کنید ، تمام چیزی که می‌خواهید بخرید را مشخص ، آدرس مقصد را مشخص کنید،وجه پرداخت را مشخص کنید و برای یک تا چهار روز دیگر صبر کنید تا کالا را به مقصد دل‌خواه خود برسد.
  این بدون شک ساده‌ترین راه برای خرید مواد غذایی است، بدون اینکه به فروشگاه بروید، به دنبال قفسه‌ها بروید و در صف پرداخت قرار بگیرید. شما می‌توانید زمانی که وقت اضافی دارید، برای مثال زمانی که در مترو هستید و یا منتظر سرد شدن غذای خود باشید، خرید کنید.

  چگونه سفارش دهیم ؟

  بر خلاف سایر خدمات تحویل محصول مانند Amazon، نیازی نیست که هزینه اشتراک ماهانه یا قرارداد دراز مدت برای استفاده از Google Express را پرداخت کنید.
  تنها کاری که باید انجام دهید این است که به گوگل اکسپرس یا برنامه آن بروید و اولین خرید خود را انجام دهید. اگر شما گوگل Home، مینی، یا Max speakers را دارید، می‌توانید از دستیار دیجیتال گوگل استفاده کنید تا خریده‌ خود را سفارش دهید.

  گوگل اکسپرس در کدام مناطق فعال است؟

  سرویس اکسپرس گوگل در حال حاضر تمام ایالات امریکا به جز هاوایی و آلاسکا فعال است . پس هر جایی در کشور امریکا ، بجز دو ایالت مذکور باشید ، شما می‌توانید با اطمینان خرید کنید.

  برنامه اندروید گوگل اکسپرس 

  Google Shopping

  خرید گوگل، که قبلا به عنوان جستجوی محصول گوگل شناخته می‌شد،، یک تجارت الکترونیک توسط گوگل محسوب می‌شود که زاییده فکر کریگ نویل – منینگ است. یک موتور جستجوی قدرتمند که در آن می‌توانید به دنبال کالاهای مختلف بگردید.

  Google Wallet

  گوگل wallet یک کیف پول الکترونیکی است که به سرعت و با ذخیره‌سازی اطلاعات کارت اعتباری، کارت‌های پیش‌پرداخت، کارت‌های هدیه، و کارت‌های اشتراک بر روی گوشی‌های هوشمند دارای سیستم عامل Android کار می‌کند.
  این برنامه به افراد اجازه می‌دهد تا با استفاده از گوشی هوشمند خود یک خرید انجام دهند. گوگل wallet از فن‌آوری NFC برای ارسال اطلاعات پرداختی به خواننده و اجرای معاملات، با هدف حذف کارت‌های اعتباری و نیاز به حمل پول نقد استفاده می‌کند.
  البته، این سرویس نوعی محصول اعتباری به شکل متفاوتی یا به عبارت دیگر یک نرم‌افزار دیجیتالی به جای یک کارت پلاستیکی بانکی است. سهولت استفاده از گوگل wallet مشوقی برای استفاده از کارت‌های اعتباری در خریده‌های کوچک مانند قهوه یا یک وعده غذا بوده‌است.
  علاوه بر این، گوگل wallet توانایی ذخیره اطلاعات پرداخت، تاریخ‌های تراکنش و غیره را فراهم می‌کند و برای خریداران به صورت رایگان در دسترس است. این سرویس همچنین پیشنهاد تخفیف و پیشنهاد داد و ستد را نیز شامل می‌شود، این سرویس همچنین به نام Android Pay نیز شناخته می‌شود.

  برنامه اندروید گوگل والت 

   

  Google Flights

  یک موتور جستجوی برای پرواز و هواپیماهاست.

  Google News & Weather

  اخبار گوگل و سرویس گزارش آب و هوای گوگل. برنامه جوی آب و هوای گوگل، شما می‌توانید اخبار مربوط به تمام اخبار جهان را در صفحه گوشی یا لپ تاپ خود داشته و از اخرین اوضاع اب و هوایی و اقلیمی اگاه باشید.این برنامه یک محصول متفاوت است.

  برنامه اب و هوای گوگل

   

  Intersection Explorer

  این برنامه به کاربران نابینا کمک می‌کند تا بدون مشکل حرکت کنند . در هنگام رسیدن به چهار راه، تقاطع و دیگر موانع بنرام هبه شما هشدار میدهد.

  برنامه اندروید Intersection Explorer

  ZAGAT

  یک برنامه مفید و کاربردی بود که در ان میتوانستید به نوشتن نقد در مورد شهرهای مختلف اقدام کنید (برای مسافرها و جهان گردان طراحی شده بود) البته بعدها گوگل این برنامه را رها کرد ولی هنوز لینک دانلود ان در استور گوگل وجود دارد.

  برنامه اندروید ZAGAT

   

  سرویس های جستجو گوگل

  سرویس های جستجو گوگل
  مسلما گوگل بیشتر به عنوان یک سرویس جستجو و سرچ شناخته میشود و ایرانی ها نیز آن را به عنوان گوگل سرچ میشناسند. به صورت کلی سرویس های جستجوی گوگل بسیارند که ما در اینجا به معرفی و بررسی هر کدام از اهان میپردازیم.

  Google Search

  سرویس جستجوی گوگل یک موتور جستجوی اینترنتی متعلق به گوگل است. گوگل روزانه صدها میلیون دلار از این سایت به دست می‌آورد. این سایت در سال ۱۹۹۷ میلادی تاسیس شد. دامنه اصلی این سایت ۱۳۵ میلیون بار در ماه مه سال ۲۰۰۸ بازدید شده‌است. این موتور جستجو بیش‌ترین تعداد بازدیدکننده را در میان دیگر سایت ها دارد. موتور گوگل در روز به طرق مختلف به چند صد میلیون بار استفاده می‌شود. مهم‌ترین هدف گوگل، یافتن متن مورد نظر در میان صفحات و مطالب موجود در وب است. اما انواع دیگر اطلاعات نیز از طریق سایر قسمت‌های آن، مانند جستجوی عکس گوگل مورد استفاده قرار میگیرد.
  گوگل سرچ توسط لری پیج و سرگیی برین در سال ۱۹۹۷ ساخته شد. این موتور جستجو چهار حالت جست و جوی اضافی دارد، از جمله جستجو برای synonyms، پیش‌بینی‌های هوا، مناطق زمانی، قیمت سهام، اطلاعات زلزله، اطلاعات فرودگاه و غیره به طور کلی این موتور جستجوی به همراه موتور جستجوی یاندکس در نوع خود بهترین هستند.
  ترتیب قرارگیری نتایج جستجوی گوگل به عاملی به نام رتبه صفحه بستگی دارد. گوگل سرچ گزینه‌های زیادی برای کاربران برای سفارشی کردن استفاده از موتور جستجو در نظر گرفته است مانند زبان، تاریخ مطالب و دیگر موارد . این موضوع تحت عنوان Advanced search میباشد.

  Google Videos

  گوگل ویدیو (Google Video)یک سرویس آپلود و به اشتراک گذاری ویدیو بود.  این سرویس بعدا به اتمام کار خود رسید . این موضوع به دلیل همپوشانی خدمات با YouTube و خرید این سرویس اشتراک ویدئوی انلاین توسط گوگل بود.

  Google Images

  موتور جستجوی گوگل یکی از قدیمی‌ترین و کامل‌ترین موتورهای جستجو در جهان است. علاوه بر پیدا کردن محتوایی که شما می‌خواهید، همچنین به کاربران این توانایی را می‌دهد که به راحتی عکس‌هایی که نیاز دارند را پیدا کنند. آن هم جوری برای شما ساخته شده‌است تا بتوانید به راحتی تنها عکس‌های خود را با چند کلیک ساده بیابید . همچنین می‌توانید عکس‌های مشابهی را با آپلود کردن عکس خود پیدا کنید. این هم به لطفهوش مصنوعی و تکنولوژی مهندسی معکوس عکس گوگل است.

  Google Books 

  گوگل بوک که قبلا گوگل بوک یا گوگل پرینت نام داشت، سرویسی است که شامل متون کتاب های مختلف بوده که گوگل در پایگاه خود ذخیره کرده‌است. این سرویس در نمایشگاه کتاب بین‌المللی فرانکفورت ودر سال ۲۰۰۴ رونمایی شد. پروژه کتابخانه گوگل که در حال حاضر به نام گوگل بوک شناخته می‌شود، در دسامبر همان سال راه‌اندازی شد.

  Google Patents 

  سرویس شرکت گوگل برای ثبت اختراع میباشد ، شما نیز میتوانید اگر اختراعی دارید به این وبگاه مراجعه و ان را ثبت کنید.سرویسهای مختلفی برای جستجوی یک پتنت و الگوی اختراعی وجود دارند که می توانید با وارد کردن یک کلمه یا واژه، الگوی مورد نظرتان را پیدا کنید، این وبگاه یکی از انهاست.

  Google News Archive

  ارشیو گوگل از روزنامه ها و نشریات منتشر شده از سال ۱۸۸۰ تا کنون است! این وبگاهی است که بنده شخصا به ان خیلی علاقه دارم، در اینجا میتوانید تمام مقاله ها و روزنامه های قدیمی را بجورید .بیشتر از ۱۰۰ اسم بزرگ و نشریات صاحب نام در این ارشیو موجود میباشد. اگر عاشق ارشیو کردن هستید گوگل نیوز ارشیو برای شماست.

  Google News

  گوگل نیوز، مرکز انتشار اخبار گوگل سرویسی مفید است که به انتشار اخبار روزانه فناروی، علمی، مهندسی و غیره اقدام کرده است شما هم میتوانید سایت خود را در این قسمت ثبت کرده تا از این خدمت بهره مند گردید.

  Google Encrypted Search 

  موتور جستجوی گوگل به صورت رمزگذاری شده است البته این وبگاه دیگر مورد نیاز نیست چراکه گوگل سرچ به صورت پیشفرض رمزگذاری شده است.

  Google Custom Search Engine

  سرویسی ارائه شده توسط گوگل است، این ابزار برای صاحبان وبسایت امکان آن را فراهم مکیند تا سایت خود را ثبیت و موتور جستجوی گوگل بتوانید نسبت به جستجوی در سایت انها اقدام کند.

  Google Cultural Institute

  سرویسی کاربردی از شرکت گوگل بوده که به شما امکان جستجوی بین فرهنگهای مختلف و همینطور موزه ها را میدهد اگر به تاریخ و هنر علاقه دارید مسلما این وبگاه برای شما ساخته شده است.

  Google Trends

  ((گوگل ترندز)) یکی از مهم‌ترین و گسترده‌ترین ابزارهای موجود برای SEO و بهینه‌سازی سایت است. یک چاقوی سوئیسی را در نظر بگیرید که یک ابزار چند منظوره است، گوگل ترند در واقع یک چاقوی سوئیسی برای متخصصان SEO است. اگر تنها می‌توانید از یک ابزار SEO برای توسعه کمپین بازاریابی اینترنتی خود استفاده کنید، مطمئن باشید که گوگل ترند بهترین انتخاب برای شما خواهد بود

  Google Scholar

  گوگل اسکولار موتور جستجوی گوگل برای تحقیقات دانشگاهی و اکادمیک است این وبگاه همینطور دارای مکانی برای ثبت اختراع نیز میباشد.

  Google Goggles

  گوگل goggles یک نرم‌افزار تشخیص هویت است که توسط گوگل توسعه داده می‌شود. این برنامه با جستجوی تصاویر گرفته‌شده توسط گوشی‌های هوشمند کار می‌کند. به عنوان مثال، زمانی که یک کاربر یک مکان محبوب را ترک می‌کند، برنامه شروع به جستجو برای اطلاعات درباره آن مکان می‌کند، یا زمانی که یک بارکد را میبیند میتواند جستجو کند و بفهمد این بارکد مربوط به چه کالایی میباشد . این سرویس در سال ۲۰۱۷ با برنامه گوگل Lens جایگزین شد.

  برنامه اندروید Google Lens

  گوگل لنز برخودار از هوش مصنوعی است که نه تنها می‌تواند اشیا را شناسایی کند بلکه ماهیت اشیا را با استفاده از دوربین موبایل و تکنولوژی یادگیری ماشینی شناسایی کند.

  کوچک کردن
 5. یکی از سوالاتی که ایرانی ها از خود می پرسند، این است که چرا کالاهای چینی این قدر ارزان و کالاهای مشابه ایرانی این قدر گران تمام می شود. در پاسخ باید گفت که البته عوامل متعددی در این داستان نقش دارند؛ اما قطعا بخش مهمی از این داستان به سیاست دولت های ایران و چین در مدیریت نرخ ارز برمی گردد. نرخ ارز خادامه مطلب ...

  یکی از سوالاتی که ایرانی ها از خود می پرسند، این است که چرا کالاهای چینی این قدر ارزان و کالاهای مشابه ایرانی این قدر گران تمام می شود.

  در پاسخ باید گفت که البته عوامل متعددی در این داستان نقش دارند؛ اما قطعا بخش مهمی از این داستان به سیاست دولت های ایران و چین در مدیریت نرخ ارز برمی گردد.

  نرخ ارز خارجی یکی از قیمت های کلیدی در تعیین کارآیی نظام اقتصادی در هر کشور است. هر اقتصاددانی می داند که تعیین نرخ ارز در اقتصاد هر کشور نقشی بسیار مهم در حفظ ثبات، پویایی و رشد و توسعه اقتصادی آن کشور ایفا می کند؛ بنابراین خطای سیاستی در تعیین نرخ ارز توسط دولت می تواند هزینه هایی بزرگ برای اقتصاد یک کشور در پی داشته باشد. نرخ ارز یکی از عوامل مهم در حفظ قدرت رقابتی اقتصاد یک کشور در بازارهای بین المللی و در نتیجه توان صادراتی است. مهم تر از آن، نرخ ارز علاوه بر حفظ قدرت رقابتی اقتصاد کشور در بازارهای بین المللی، یکی از عوامل موثر در حفظ قدرت رقابتی تولیدکنندگان داخلی در برابر تولیدکنندگان خارجی در بازارهای داخلی یک کشور است. افزایش نرخ ارز در یک کشور به معنای گران شدن کالاهای خارجی در آن کشور و ارزان شدن کالاهای آن کشور در خارج است. به همین دلیل سیاست دولت ها در تعیین نرخ ارز، بسیار حساس است.

  نکته جالب اینجا است که سیاست ارزی دولت ایران درست در نقطه مقابل سیاست ارزی دولت چین قرار دارد. دولت چین به طور مداوم درآمدهای ارزی چین را انباشت می کند و از تزریق آن به بازار ارز خودداری می کند تا جلوی کاهش نرخ ارز (تقویت ارزش یوآن) را بگیرد. بنابر گزارش منابع رسمی، میزان ذخایر ارزی چین که در حال حاضر بزرگ ترین ذخیره ارزی جهان را در اختیار دارد، از ۲۴۵۴ میلیارد دلار گذشته است. این در حالی است که کشورهای دیگر از جمله آمریکا بر چین فشار می آورند تا سیاست بالا نگه داشتن نرخ ارز را رها کند. در نقطه مقابل سیاست چین، دولت ایران نه تنها تلاشی برای بالا بردن نرخ ارز ندارد، بلکه در جهت معکوس قدم برمی دارد و با تزریق درآمدهای ارزی حاصل از نفت به بازار ارز تلاش می کند تا جلوی افزایش نرخ ارز (کاهش ارزش ریال) را بگیرد.

  چرا چین با وجود ذخایر ارزی حدود ۲۵۰۰ میلیارد دلار، از تزریق ارز به بازار و کاهش نرخ ارز خودداری می کند؟ حکایت چینی ها این است که با بالا نگه داشتن نرخ ارز خود، کالاهای خود را برای خارجیان ارزان نگه می دارند و به این ترتیب بازارهای جهانی را تسخیر می کنند.

  در نقطه مقابل، حکایت ما این است که با پایین نگه داشتن نرخ ارز خود، کالاهای خارجی را در بازار داخلی ارزان نگه می داریم و به این ترتیب، بازار خود را به تسخیر خارجی ها در می آوریم. زمانی که این دو سیاست متضاد را کنار هم قرار می دهیم، یکی از مهم ترین دلایل ارزانی مضاعف کالاهای چینی در ایران روشن می شود.

  چین نرخ ارز خود را نسبت به دلار بالا نگه داشته است و ایران نرخ ارز خود را نسبت به دلار پایین نگه داشته است. کنار هم قرار گرفتن این دو سیاست موجب شده است که کالاهای چینی در ایران بسیار ارزان تر از کالاهای مشابه ایرانی عرضه شوند.

  برای روشن شدن بحث به یک مثال توجه کنید. فرض کنید قیمت یک کالای چینی در ایران در حال حاضر برابر ۵۰۰۰۰ تومان است. اکنون اگر چین، ارزش یوآن در مقابل دلار را ۵۰ درصد افزایش دهد (کاهش نرخ ارز) و ایران نیز ارزش ریال در برابر دلار را ۵۰ درصد کاهش دهد (افزایش نرخ ارز)، آنگاه قیمت همان کالای چینی در ایران دو برابر شده و به ۱۰۰۰۰۰تومان افزایش خواهد یافت. این مثال ساده، اهمیت سیاست ارزی را به خوبی روشن می کند.

  با توجه به مباحث فوق، اهداف سیاست ارزی چین در راستای افزایش ذخایر ارزی جهت بالا نگهداشتن نرخ ارز کاملا قابل درک است، اما مساله مهم برای ما ایرانیان این است که سیاست ارزی دولت ایران در راستای تزریق درآمدهای ارزی نفت جهت پایین نگه داشتن نرخ ارز و به تبع آن تضعیف تولید داخلی با چه اهدافی صورت می پذیرد؟

  کوچک کردن
 6. این همه جماعت هنرشناس و ورزش کار، در زمینه استعدادیابی، در پیچ و خم یک کوچه بن بست، گیر کرده اند! این همه سازمان پر طمطراق فرهنگی عریض و طویل با بودجه های میلیاردی، در شناسایی استعدادها، کیش و مات شده اند، ورزش قهرمانی به خاطر هدر رفت استعدادها در حال زمین خوردن است، کنکور سراسری، غلط ترین نظام استعادامه مطلب ...

  این همه جماعت هنرشناس و ورزش کار، در زمینه استعدادیابی، در پیچ و خم یک کوچه بن بست، گیر کرده اند! این همه سازمان پر طمطراق فرهنگی عریض و طویل با بودجه های میلیاردی، در شناسایی استعدادها، کیش و مات شده اند، ورزش قهرمانی به خاطر هدر رفت استعدادها در حال زمین خوردن است، کنکور سراسری، غلط ترین نظام استعدادیابی را به پا کرده است، نظامی مشکوک که خود را به یک صنعت سود آور دو هزار میلیاردی تبدیل کرده است!

  چگونه بفهمیم استعداد خوانندگی داریمبه گزارش جام جم آنلاین، حالا وسط این معرکه، رفیق ما، هفت شهر عشق را یک شبه دویده و در این کوچه، دنبال استعداد می گردد! یک رند بازاریاب، مدعی شده که ما استعداد شما را کشف می کنیم! آن هم به سادگی یک برگه آ۴، که خیلی کج، زیر علمک گاز در کوچه ای خلوت، با چسب کاغذی سفید رنگ پانسمان، نصب شده است. اما شگرد تبلیغاتی حرفه ای به نظر می رسد، آنچنان که مثل لواشک آلوچه، آب از دهان راه انداخته و در همان نگاه اول استعداد درونی آدم را برای معروف شدن، قلقک می دهد.

  همه چیز ساده و راحت و بی هزینه است: تست مجانی، معرفی مفت، واگذاری به شرکت های مجاز پخش، آن هم مجانی. البته دو تا شرط کوچولو هم، ضمیمه کار است: سن باید بین۲۱ سال تا ۳۴ سال باشد. قاعدتاً کمتر یا بیشتر از آن در این روش، شانسی برای کشف ندارد! نوع موسیقی هم باید کاملا مجاز باشد؛ بدون هیچ توضیح اضافه!

  چند وقت پیش در همین تلویزیون خودمان، مجری پرسید چطور به دنیای خوانندگی وارد شدی؟ و خواننده محبوب و پرفروش جواب داد خدا کمک کرد با شخصی ملاقات کردم که او با چند ترفند حرفه ای، ظرف چند هفته من را کشف و به بازار موسیقی معرفی و مشهورم کرد. خوش به حال موسیقی که روزهای جذابی پیش رو دارد! خوش به حال ما که داریم کشف می شویم!

  استعداد خوانندگی

  کوچک کردن
 7. دانشگاه علوم پزشکی البرز از شهروندان خواست در صورت بروز علائمی چون تنگی نفس، تب، لرز، سرفه، از دست رفتن حس بویایی و چشایی، بدن درد، گلو درد و علائم گوارشی برای تست رایگان و اقدامات درمانی به مراکز اعلام شده مراجعه کنند. به گزارش ایسنا، دانشگاه علوم پزشکی البرز اعلام کرد: با توجه به افزایش شیوع کروناادامه مطلب ...

  دانشگاه علوم پزشکی البرز از شهروندان خواست در صورت بروز علائمی چون تنگی نفس، تب، لرز، سرفه، از دست رفتن حس بویایی و چشایی، بدن درد، گلو درد و علائم گوارشی برای تست رایگان و اقدامات درمانی به مراکز اعلام شده مراجعه کنند.

  به گزارش ایسنا، دانشگاه علوم پزشکی البرز اعلام کرد: با توجه به افزایش شیوع کرونا ویروس، در صورت مشاهده علایم بیماری کرونا برای نمونه گیری رایگان تست کرونا و اقدامات درمانی به نزدیکترین مرکز خدمات جامع سلامت در استان البرز مراجعه کنید.

  علایم شایع بیماری کرونا شامل: تنگی نفس، تب، لرزه، سرفه، از دست رفتن حس بویایی و چشایی، بدن درد، گلو درد و در برخی موارد علائم گوارشی است.

   

  لیست مراکز تست کرونا کرج
  منبع: ایسنا

  کوچک کردن
 8. کمبودهای دوربین موبایل در مقایسه با دوربین دیجیتال ۱- نداشتن لنز متحرک یکی از بدترین کمبود دوربین گوشی‌های هوشمند نداشتن لنز متحرک است. برخی از گوشی‌های هوشمند دارای زوم هوشمند، لنز دوم و حتی سوم برای افزایش فاصله کانونی هستند و برخی امکان نصب لنز مبدل را نیز دارند. اما هیچیک از این امکانات نمی‌توانادامه مطلب ...

  کمبودهای دوربین موبایل در مقایسه با دوربین دیجیتال

  تفاوت دوربین موبایل با دوربین عکاسی

  ۱- نداشتن لنز متحرک

  یکی از بدترین کمبود دوربین گوشی‌های هوشمند نداشتن لنز متحرک است. برخی از گوشی‌های هوشمند دارای زوم هوشمند، لنز دوم و حتی سوم برای افزایش فاصله کانونی هستند و برخی امکان نصب لنز مبدل را نیز دارند. اما هیچیک از این امکانات نمی‌تواند باعث شود که دوربین گوشی موبایل جایگزین دوربین دیجیتال شود.

  ۲- سرعت فوکوس

  یکی از موارد مهم برای عکاسان حرفه ای سرعت فوکوس است. گوشی هوشمند حتی با وجود قدرت پردازش رایانه‌ای، باز هم در هنگام فوکوس کردن سرعت قابل قبولی ندارند و علاوه بر سرعت پایین فوکوس، در شاتر هم تاخیری مابین نیم تا یک ثانیه دارد. این کندی شاید برای افراد عادی مساله‌ای نباشد اما برای کاربران حرفه ای بسیار عذاب آور است.

  ۳- نداشتن شاتر مکانیکی و دیافراگم فیزیکی

  امروزه به دلیل کوچک ساختن دوربین های گوشی قسمت های مهم را از ساختار دوربین حذف کرده‌اند. شاتر الکترونیکی امروزه جاگزین شاتر مکانیکی شده است و لنز همیشه باز است و گزینه ای برای کنترل دیافراگم وجود ندارد. استفاده از شاتر الکترونیکی مشکلات خاص خود را دارد، چرا که تصویر در ایزوی بالا دچار نویز می‌شود و هنگام عکاسی از سوژه های متحرک عکس تار می‌شود و همچنین نمی‌توان از آب روان و یا ماشین در حین حرکت و در شب عکس گرفت چون که دیافراگم F1.8 برای پایین آوردن سرعت شاتر بیش از حد درخشان است.

  از طرف دیگر، اساسا امکان کاهش سرعت شاتر نیز وجود ندارد. به‌عنوان عکاس اگر بخواهید با فلش عکس بگیرید، لازم است سرعت شاتر را کاهش دهید؛ نبود شاتر مکانیکی و فقدان کنترل دیافراگم فیزیکی، در دنیای عکاسی دو کاستی بزرگ به شمار می‌روند که استفاده از فلش دوگانه در گوشی‌های هوشمند هیچ کمکی به پوشش آن‌ها نمی‌کند.

  ۴- سایز حسگر

  این مورد از دیگر نقایص دوربین گوشی‌های هوشمند دارای اهمیت کمتری است. اگر تولید کنندگان گوشی هوشمند بتوانند دوربینی با اندازه‌ی حسگر یک اینچ را در گوشی‌های خود جای دهند حرکت عظیمی به حساب می‌آید. در این میان رزولیشن کمترین اهمیت را دارد و هنوز هم کاربران موبایل در هنگام خرید به میزان رزولیشن اهمیت می‌دهند، اما حقیت این است اگر دوربین ۸ مگاپیکسل را خوب طراحی کنند می‌تواند از دوربین ۴۰ مگاپیکسلی هم بهتر عمل کند.

  ۵- کیفیت لنز

  امروزه در دنیای گوشی‌های هوشمند گشودگی دیافراگم دوربین‌ها به F1.7، F1.6 و اخیرا F1.5 افزایش پیدا کرده است. این فاکتور شاید دست‌مایه‌ی مانورهای تبلیغاتی شرکت‌ها قرار گرفته باشد و توانسته باشد توجه‌های زیادی را به خود جلب کند، اما به واقع F1.7 در مقایسه با F1.6 فرق چندانی ندارد.

  چیزی که اهمیت دارد کیفیت اپتیکال یا ساختار لنز است. اگر لنز باکیفیت باشد، گشودگی دیافراگم اهمیت چندانی نخواهد داشت. یک لنز خوب با گشودگی دیافراگم F2.8 ولی شفافیت و وضوح عالی و کنتراست و کنترل‌های فنی خوب به مراتب بهتر از یک لنر F1.8 با کاستی‌های زیاد است؛ کاستی‌هایی که اگر گشودگی دیافراگم اینقدر زیاد نبود راحت‌تر قابل رفع بودند.
  موبایل یا دوربین عکاسی
   

  تفاوت قیمت گوشی هوشمند با دوربین دیجیتال

  تفاوت قیمت این دو محصول بحث مهمی است که جای بحث دارد. دوربین دیجیتال ابزاری حرفه ای است که برای عکاسان طراحی شده است که تمام استاندارد‎‌های یک دوربین که در بالا در مورد آن صحبت کردیم در آنها رعایت شده است. تنها برتری که گوشی هوشمند نسبت به دوربین عکاسی حرفه ای دارد اندازه و وزن و قیمت پایین آن است.

  کوچک کردن
 9. سنی که اولین موی سفیدمان ظاهر می شود به میزان زیادی به وسیله ژنتیک تعیین می شود. احتمالاً اولین تار موی سفید ما در همان سنی ظاهر می شود که موی والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ هایمان شروع به سفید شدن کرده است. با این حال، سرعت سفید شدن موهایمان تا حدودی تحت کنترل خودمان است. سیگار، شناخته شده ترین عاملادامه مطلب ...

  سنی که اولین موی سفیدمان ظاهر می شود به میزان زیادی به وسیله ژنتیک تعیین می شود. احتمالاً اولین تار موی سفید ما در همان سنی ظاهر می شود که موی والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ هایمان شروع به سفید شدن کرده است. با این حال، سرعت سفید شدن موهایمان تا حدودی تحت کنترل خودمان است. سیگار، شناخته شده ترین عامل افزایش سرعت سفید شدن موها است. کم خونی، به طور کلی سوء تغذیه، ناکافی بودن ویتامین B و وضعیت تیروئیدی که درمان نشده هم به سفید شدن موهایمان سرعت می دهد.

  سفید شدن مو به دلیل روند تولید رنگدانه ای که به پوست و چشم و موی ما رنگ می دهد و ملانین نامیده می شود صورت می گیرد. ملانین همان رنگدانه ای است که پوست ما را در پاسخ به نور خورشید به رنگ قهوه ای یا به اصطلاح سبزه درمی آورد.

  کوچک کردن
 10. اینترنت چیه ؟ اینترنت (Internet)، در اصل یک شبکه است که از اتصال کامپیوترهایی در سرتاسر جهان شکل گرفته برای نقل و انتقال اطلاعات و به عبارت Interconnected computer networks اشاره داره که به معنای شبکه‌های کامپوتری به هم پیوسته است. این کلیت ماجراس که کامپیوترهایی در سرتاسر جهان به هم وصل می‌شن و اطلادامه مطلب ...

  اینترنت چیه ؟

  اینترنت (Internet)، در اصل یک شبکه است که از اتصال کامپیوترهایی در سرتاسر جهان شکل گرفته برای نقل و انتقال اطلاعات و به عبارت Interconnected computer networks اشاره داره که به معنای شبکه‌های کامپوتری به هم پیوسته است.

  این کلیت ماجراس که کامپیوترهایی در سرتاسر جهان به هم وصل می‌شن و اطلاعات نقل و انتقال می‌کنند.

  اما تعداد زیادی سخت افزارهای فیزیکی (از کابل های در سطح شهر و یا کف اقیانوس گرفته تا ماهواره‌هایی که در فضا به دور زمین می‌چرخن) وجود داره که این ارتباط رو امکان پذیر میکنه.

  و همچنین تعدادی نرم افزار در پس زمینه کار وجود داره که به شما اجازه میده مثلا یک وبسایت رو سرچ کنید و درخواستی که دادین رو ببینید…

  بزارید مثال بزنم تا موضوع روشن تر بشه :

  دو تا لپتاپ رو از طریق کابل شبکه به هم متصل کنید.

  تبریک میگم ، شما یک شبکه ایجاد کردید (LAN)

  حالا تصور کنید هر دستگاهی (device) مثل موبایل،لپتاپ،تبلت،تی‌وی و یا هر دستگاه الکترونیکی دیگه ای رو از طریق WiFi به مودم ویا روتر وصل کرده باشید. که در این صورت هم یک شبکه ایجاد کردید.(WLAN)

  به همین صورت یک شبکه ی شهری (MAN) و یا در سطح گسترده تر شبکه WAN رو در نظر بگیرید مثل شبکه ی ۴G که برای موبایل ها وجود داره.

  البته بهترین مثال شبکه WAN خود اینترنت هست !

  اینترنت چطوری کار می‌کنه ؟

  وقتی که شما از طریق مرورگر به یک وبسایت وصل می‌شوید، اتفاقات زیادی میوفته تا وبسایت مورد نظر رو مشاهده کنید !

  وقتی که آدرس یک وبسایت رو در مرورگر وارد میکنید، کامپیوتر شما نمیتونه مستقیما تیکه های اطلاعات یا بسته ای از داده ها (packet of data) رو برای کامپیوتر ویا سروری که بر روی آن وبسایت مورد نظر قرار داره رو ارسال کنه.

  در عوض این بسته های حاوی اطلاعات به مودم ویا روتر ارسال میشود ، به علاوه اطلاعاتی در مورد اینکه این اطلاعات قراره به کجا فرستاده بشه .

  حالا مودم ویا روتر شما این اطلاعات رو به روترهای ISP (شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنت) شما ارسال میکند.

  سپس ISP از طریق سرور DNS (سیستمی که تشخیص میده IP ویا آدرس پروتکل اینترنتی وبسایت موردنظر چیه؟) IP وبسایت مورد نظر رو پیدا کرده و باز به روترهای ISP های دیگه که ممکنه خارج از منطقه باشن ارسال کرده و سروری که فایل های وبسایت مورد نظر در اونجا قرار داره رو پیدا کرده و فایل ها رو به سیستم شما باز ارسال کرده و اون فایل ها توسط مرورگر تفسیر شده و به نمایش شما درمیاد تا یک صفحه وب رو ببینید.

  اینترنت چطوری کار می‌کنهنوستالژی 🙂

  به عنوان مثال برید به گذشته و جایی که ارسال نامه ها بصورت فیزیکی بود…

  فرض کنید یک نامه برای ارسال به جناب x دارید!

  نامه شما حاوی یک سری اطلاعاته که در اصل بصورت یک بسته پستی درومده و روی آن نوشته شده که باید به دست جناب x برسد که آدرسش مکان p است.

  پستچی محله‌ی شما به صورت مستقیم نمی‌‌تونه بسته ی پستی را به کشور و یا قاره‌‌ای دیگر ارسال کنه .در عوض جناب پستچی، اون رو به اداره پست منطقه‌ی شما می‌بره و اداره پست محله‌ی شما هم بسته رو به اداره پست دیگری ارسال می‌کنه و این مراحل ادامه پیدا می‌کنه تا بسته شما به مقصد برسه.این روند ممکنه مدت زمان زیادی رو به خودش اختصاص بده به خاطر موانعی که بر سرراه وجود داره…

  این مثال برای اینترنت صدق می‌کنه…

  برای بسته هایی که به مقصد طولانی تری فرستاده می‌شن با نقل و انتقالات زیاد اطلاعات، زمان زیاد تری صرف میشه …

  البته به این نکته قابل توجه که این اتفاقاتی که در اینترنت رخ میده مدت زمانی کمتر از ثانیه و حتی میلی ثانیه دارن.

  داده ها میتونن مسیرهای زیادی رو دنبال کنن !

  اینترنت جالب‌تر و پیچیده‌تر از اون چیزی هست که به نظر می‌رسه…

  با وجود شبکه‌‌ای بزرگ از اتصال کامپیوترها در سرتاسر جهان قطعا یک مسیر برای نقل و انتقال داده‌ها وجود نداره !

  ازونجا که شبکه ها به چندین شبکه‌ی دیگر وصل هستند، یک شبکه‌ی ممتد و به هم پیوسته‌ی عظیم در جهان وجود داره.

  و به این معنیه که بسته‌ها (تیکه‌های کوچیک داده که بین دستگاه‌ها ارسال میشن) میتونن از چندین مسیر برای مقصدی که قراره ارسال بشن، نقل و انتقال پیدا کنن.

  به عبارت دیگه حتی اگر یک شبکه بین شما و وبسایتی که درخواست دادین از بین بره، داده‌ها از مسیر دیگه ویا شبکه‌ی دیگه ای ارسال میشن.

  نکته‌ی مهم اینکه روترها در طی مسیریابی که انجام میدن از پروتکلی استفاده میکنن تحت عنوان Border Getaway Protocol (BGP) به منظور بدست اوردن اطلاعاتی در مورد اینکه شبکه از بین رفته است یا نه و اینکه بهینه ترین مسیر برای انتقال کدومه و در کل ارتباط بین سیستم هارو فراهم میکنه و وجود این نوع پروتکل ها برای دسترسی به اینترنت ضروریه.

  در اینترنت شبکه‌ها به روش های مختلف و از مسیر‌های مختلفی به هم متصل میشن و نرم افزارهایی که روی روتر اجرا میشن، همیشه برای یافتن بهینه ترین مسیر برای نقل و انتقال داده‌ها کار میکنن.

  شما میتونید مسیری که روتر بسته‌ها رو به مقصد میفرستن رو با استفاده از دستور مسیریابی پیدا کنید:

  مسیریابی روی وبسایت

  ما از نقل و انتقال بسته‌ها حرف زدیم، اما اونا فقط تیکه‌هایی از داده هستند. روترها با یکدیگر اتصال برقرار میکنن و داده‌ها را در قالب بسته انتقال میدن. روتر بعدی از اطلاعات مربوط به بسته استفاده می کند تا بفهمه به کجا میره و داده ها را به روتر بعدی در طول مسیر انتقال میده.

  بسته‌ها (packets) در اصل سیگنال روی سیم‌ها هستن !

  روش کار اینترنت

  و در آخر به نظرم میشه اینطور هم توصیف کرد که اینترنت یک جهان از ۰ و ۱ هست (همونطور که میدونید ۰ و ۱ زبان کامپیوتر هاست )، چونکه این دستگاه ها و کامپیوترها هستن که به هم وصلن و باهم صحبت میکنن و ما آدما هستیم که بشون دستور میدیم و اونا رو کنترل میکنیم…

  کوچک کردن