یک سوال Latest سوالات

 1. لیلا
  لیلا فوق لیسانس کامپیوتر دانشگاه شریف

  معرفی وب سایت یودمی ( Udemy ) خوب وب سایت یودمی قطعا بزرگترین پلتفرم آموزش شبکه و امنیت در دنیا به حساب می آید. این وب سایت ده ها هزار عنوان دوره آموزشی متنوع در حوزه های مختلف دارد که قطعا حوزه آموزش فناوری اطلاعات و شبکه و ... نیز جزو محبوب ترین های Udemy هستند. از مزایای دوره های آموزش شبکه و امنادامه مطلب ...

  معرفی وب سایت یودمی ( Udemy )

  معرفی وب سایت یودمی

  خوب وب سایت یودمی قطعا بزرگترین پلتفرم آموزش شبکه و امنیت در دنیا به حساب می آید. این وب سایت ده ها هزار عنوان دوره آموزشی متنوع در حوزه های مختلف دارد که قطعا حوزه آموزش فناوری اطلاعات و شبکه و … نیز جزو محبوب ترین های Udemy هستند.

  از مزایای دوره های آموزش شبکه و امنیت و لینوکس یودمی می توانیم به قسمت بسیار ارزان آن در مقایسه با سایر پلتفرم های آموزش انلاین اشاره کنیم. برخی اوقات همه آموزشهای یودمی بیشتر از ۹۰ درصد تخفیف می خورند و این یکی از سیاست های تجاری وب سایت یودمی است.

  اما یکی از نقاط ضعف مهم دوره های یودمی این است که نظارتی روی کیفیت دوره ها ندارد ( حداقل از نظر من ) و هر کسی می تواند با هر سطح دانشی در ان تدریس کنم و این باعث می شود که انتخاب کردن بین دوره های آموزشی بسیار سخت و دشوار شود. باید حتما در زمان خرید از این وب سایت به رنکینگ و نظرات کاربران آن نگاه کنید.

  هر چند که در دنیا قیمت دوره های آموزش لینوکس و آموزش شبکه یودمی بسیار ارزان به نظر می رسد اما بد نیست بدانید که در کمترین حالت قیمت های دوره های یودمی ۱۰ دلار در ۹۰ درصد تخفیف هستند و این در حال حاضر برای ایران و ایرانی که یک دلار هم ارزش بالایی دارد کم نیست .

  معرفی وب سایت لیندا ( Lynda ) یا لینکداین

  معرفی وب سایت لیندا

  وب سایت لیندا که در حال حاضر با عنوان آکادمی لینکداین شناخته می شود هم یکی دیگر از وب سایت های بسیار خوب در حوزه آموزش های تخصصی لینوکس و شبکه به حساب می آید. اکانت لیندا با اکانت لینکداین شما یکپارچه شده است و طبیعتا داشتن پشتیبانی خاص مایکروسافت از این پلتفرم آموزشی آنرا بسیار خاص کرده است.

  دوره های آموزشی لینکداین دارای ساختار طراحی یکپارچه و شکیل هستند و در آموزش آنها نظم خاصی به کار رفته است. محبوبیت بیشتر این پلتفرم آموزشی بیشتر در حوزه آموزش های سازمانی است تا آموزشهای فوق تخصصی و به همین دلیل کمتر کسی از ایرانی ها علاقه مند به آموزش دیدن در لینکداین هستند.

  اما به هر حال نمی توان کتمان کرد که لینکداین یکی از برترین پلتفرم های آموزش شبکه و امنیت در دنیا به حساب می آید. من سابقا بیشتر از آموزشهای گرافیکی و آفیس لیندا استفاده می کردم و در این حوزه از این پلتفرم راضی هستم. لینکداین هم مثل یودمی اجازه تدریس می دهد اما طبق قواعد و استانداردهایی که تعریف می کند و این باعث می شود کیفیت آموزشهای به نسبت بهتری داشته باشد.

  معرفی وب سایت سی بی تی ناگت ( CBT Nuggets )

  از نظر من CBT Nuggets بدون شک قدرتمندترین وب سایت آموزش شبکه و لینوکس در دنیا به حساب می آید. دلیل این موضوع این است که آموزشهای CBT Nuggets بصورت تخصصی و فوق تخصصی بر روی مباحث مرتبط با فناوری اطلاعات متمرکز شده اند و مثل دو وب سایت گذشته درگیر همه دوره های آموزشی نشده اند.

  CBT Nuggets یکی از با قدمت ترین وب سایت های آموزش فناوری اطلاعات دنیاست و ساختار آموزش آن طبق یک استاندارد مشخص طراحی شده است. مدرسین در CBT Nuggets از قبل تعریف شده اند و هر کسی امکان تدریس در این پلتفرم را نداشته و فیلترهای خاصی برای آن وجود دارد. یکی از نقاط ضعف CBT Nuggets قطعا آموزش سطحی است.

  در دوره های آموزشی شبکه و لینوکسی که در CBT Nuggets مشاهده می کنید ، مدرس در بطن و عمق مفاهیم وارد نمی شود و صد البته مفاهیم و آموزشها بصورت یکپارچه ارائه نمی شوند و قسمت به قسمت و بخش به بخش آموزش داده می شوند. برای مثال در دوره آموزش لینوکس LPIC 2 در بخش بانک های اطلاعاتی بدون اینکه به شما گفته شود چگونه بانک اطلاعاتی بسازید یکباره وارد دستورات می شوند و این روش تدریس چندان جذاب نیست .

  سبک تدریس در CBT Nuggets طنز و کمدی است و این یکی از نقاط قوت این مجموعه محسوب می شود. به شخصه آموزشهای CBT Nuggets را دوست دارم اما خوب هزینه استفاده از این پلتفرم ، فارغ از داشتن ویدیوها بسیار برای فارسی زبانان سنگین است.

  معرفی وب سایت پلورال سایت ( Pluralsight )

  وب سایت Pluralsight در ابتدا فقط بر روی دوره های آموزش برنامه نویسی متمرکز بود اما به مرور زمان و با گسترش رقبا و نیاز به ورود به حوزه های دیگر ، یکی دیگر از قدرت های آموزشی حوزه شبکه به نام Trainsignal را خریداری کرد و تبدیل به یک پلتفرم آموزش شبکه ، امنیت ، لینوکس و برنامه نویسی و بصورت کلی فناوری اطلاعات در دنیا شد.

  مکانیزم کاری این وب سایت نیز تا حد زیادی شبیه به یودمی است اما ساختار مشخصی دارد و به نسبت کیفیت دوره های بالایی نیز دارد. هزینه های تمامی وب سایت هایی که عنوان کردیم به دلار می باشد و این موضوع برای آموزش دیدن در ایران اصلا خوب نیست.

  معرفی وب سایت توسینسو ( ToSinSo)

  اگر بخواهیم یک نمونه فوق تخصصی از وب سایت آموزش حوزه فناوری اطلاعات در ایران و به زبان فارسی نام ببریم ، شک نکنید بهترین سایت آموزش شبکه و فناوری اطلاعات ایران ، قطعا وب سایت توسینسو است. این وب سایت که تغییر نام داده شده انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران است به نوعی با قدمت ترین و با کیفیت ترین وب سایت آموزشی این حوزه محسوب می شود .

  کوچک کردن