یک سوال Latest سوالات

 1. لیلا
  لیلا فوق لیسانس کامپیوتر دانشگاه شریف
  این پاسخ ویرایش شده است.

  افزایش حجم درایو C نکته بسیار مهم : این ترفند باعث پاک شدن درایو D شما می شود و حتما با دقت کافی این کار را انجام دهید تا اطلاعاتتان از دست نرود. به طور کلی نحوه استفاده از این روش جهت افزایش حجم درایو C در ویندوز به این صورت است که جهت تغییر سایز درایو C بایستی اول فضای درایو کمکی مانند درایو D راادامه مطلب ...

  افزایش حجم درایو C

  نکته بسیار مهم : این ترفند باعث پاک شدن درایو D شما می شود و حتما با دقت کافی این کار را انجام دهید تا اطلاعاتتان از دست نرود.

  به طور کلی نحوه استفاده از این روش جهت افزایش حجم درایو C در ویندوز به این صورت است که جهت تغییر سایز درایو C بایستی اول فضای درایو کمکی مانند درایو D را آزاد نمود و سپس آن را به درایو C اختصاص داد. بنابراین در این روش باید درایو D را حذف نمود و سپس قسمتی از آزاد شده را به درایو C اضافه کرد و دوباره با فضای باقی مانده، یک درایو D جدید ساخت. بنابراین قبل از انجام کاری باید اطلاعات مهم درایو کمکی را به بقیه درایوها انتقال داد و آن را خالی کرد. مراحل کلی استفاده از این روش به شرح زیر می باشد:

  کلیک راست کردن روی My Computer
  انتخاب گزینه Manage
  رفتن به قسمت Disk Management

  لازم به ذکر است که با استفاده از پنجره Run با فشردن کلیدهای Windows و R به صورت همزمان و تایپ کردن عبارت didkmgmt.msc می توان وارد قسمت Disk Management شد.

  با مشاهده فضای درایوها و همچنین فرمت و پر و خالی بودن آنها، بر روی درایو کمکی همان درایو D کلیک راست نموده و گزینه Delete Volume را انتخاب کنید.

  افزایش حجم درایو C
  پس از تایید پیغام ظاهر شده و حذف شدن درایو، سپس بر روی درایو C کلیک راست نموده و گزینه Extend Volume را انتخاب کنید.

  افزایش حجم درایو C در ویندوز
  جهت مشخص کردن حجم جدیدی برای درایو C، کاربر می تواند تمام فضای آزاد شده از درایو D یا تنها بخشی از آن را به این درایو را اختصاص دهد.
  اگر بازهم فضایی باقی مانده باشد، می توان روی این فضای باقی مانده کلیک راست کرده و گزینه New Simple Volume را انتخاب کنید و دوباره یک درایو D جدید ایجاد نمایید.
  نهایتا ویندوز را restart کنید.
  افزایش حجم درایو C از طریق تغییر حجم پارتیشن

  فعال نبودن گزینه Delete Volume

  در صورتی که گزینه Delete Volume فعال نبود می توانید روش زیر را دنبال کنید:

  دلیل اصلی فعال نبودن گزینه Delete Volume برای پاک کردن درایو d این هست که از این درایو به عنوان رم مجازی استفاده شده است. برای حل این مشکل مراحل زیر را طی کنید:

  ۱- در قسمت سرچ ویندوز تایپ کنی Advanced System Settings

   

  فعال نبودن گزینه Delete Volume

  ۲-  در قسمت Performance گزینه Setting رو انتخاب کنید

  ۳- در تب Advanced بخش Virtual Memory گزینه Change را انتخاب کنید

  فعال نبودن Delete Volume

  تیک گزینه Automatically manage paging file size for all drives را بردارید و یک درایو دیگر را جایگزین کرده و در ادامه دکمه Set را بزنید و بعد Ok در ادامه ویندوز را ری استارت کنید و مشکل حل میشه.

   

  Delete Volume

  کوچک کردن