aalan

یک سوال Latest سوالات

 1. پاسخ کوتاه به این سوال این است که خیر، فیستول با روش های خانگی قابل درمان نیست. فیستول یک بیماری جدی است که باید توسط پزشک درمان شود. روش های خانگی ممکن است در برخی موارد به تسکین علائم فیستول کمک کنند، اما برای درمان قطعی فیستول کافی نیستند. فیستول یک مجرای غیر طبیعی است که دو اندام یا بافت را به هادامه مطلب ...

  درمان خانگی فیستول

  پاسخ کوتاه به این سوال این است که خیر، فیستول با روش های خانگی قابل درمان نیست. فیستول یک بیماری جدی است که باید توسط پزشک درمان شود. روش های خانگی ممکن است در برخی موارد به تسکین علائم فیستول کمک کنند، اما برای درمان قطعی فیستول کافی نیستند.

  فیستول یک مجرای غیر طبیعی است که دو اندام یا بافت را به هم متصل می کند. فیستول ها می توانند در هر قسمت از بدن ایجاد شوند، اما شایع ترین محل ایجاد آنها، ناحیه مقعد و رکتوم است. فیستول مقعدی معمولاً در اثر عفونت در غدد مقعدی ایجاد می شود.

  علائم فیستول مقعدی شامل موارد زیر است:

  • درد در ناحیه مقعد
  • سوزش در ناحیه مقعد
  • ترشح از ناحیه مقعد
  • خونریزی از ناحیه مقعد

  در صورت بروز هر یک از این علائم، باید به پزشک مراجعه کنید. پزشک با انجام معاینه فیزیکی و بررسی علائم، تشخیص فیستول مقعدی را تأیید می کند.

  روش های درمانی فیستول مقعدی عبارتند از:

  • درمان با آنتی بیوتیک: در صورتی که فیستول مقعدی ناشی از عفونت باشد، پزشک ممکن است آنتی بیوتیک تجویز کند.
  • جراحی: جراحی، روش اصلی درمان فیستول مقعدی است. در جراحی فیستول مقعدی، مجرای فیستول برداشته می شود.

  روش های خانگی که ممکن است به تسکین علائم فیستول مقعدی کمک کنند عبارتند از:

  • نشستن در آب گرم: نشستن در آب گرم به مدت ۲۰-۳۰ دقیقه در روز، می تواند به تسکین درد و سوزش ناشی از فیستول مقعدی کمک کند.
  • استفاده از پمادهای ضد التهابی: پمادهای ضد التهابی مانند هیدروکورتیزون می توانند به تسکین درد و التهاب ناشی از فیستول مقعدی کمک کنند.
  • استفاده از داروهای مسکن: داروهای مسکن بدون نسخه مانند ایبوپروفن یا استامینوفن می توانند به تسکین درد ناشی از فیستول مقعدی کمک کنند.

  با این حال، لازم به ذکر است که این روش های خانگی فقط به تسکین علائم کمک می کنند و برای درمان قطعی فیستول کافی نیستند.

  کوچک کردن
 1. جراحی مدرن با استفاده از لیزر در حال حاضر موثرترین راه برای خلاص شدن از شر فیستول مقعد است. بهترین جراح فیستول نیز در طول لیزر درمانی از فیبر لیزری استفاده می کند که انرژی را ساطع می کند و مجرای فیستول مقعدی را تبخیر می کند. به همین دلیل است که توصیه می شود درمان فیستول را به تاخیر نیندازید، زیرا ممادامه مطلب ...

  عمل فیستول با لیزر یا جراحی؟

  جراحی مدرن با استفاده از لیزر در حال حاضر موثرترین راه برای خلاص شدن از شر فیستول مقعد است. بهترین جراح فیستول نیز در طول لیزر درمانی از فیبر لیزری استفاده می کند که انرژی را ساطع می کند و مجرای فیستول مقعدی را تبخیر می کند. به همین دلیل است که توصیه می شود درمان فیستول را به تاخیر نیندازید، زیرا ممکن است عوارض متعددی را به همراه داشته باشد.

  TGJU

  • کل پروسه لیزر فیستول ۳۰ الی ۴۰ دقیقه زمان می برد.
  • مهمتر از همه، بیماران ممکن است در روز جراحی لیزر پس از یک دوره کوتاه نظارت بر وضعیت فعلی خود مرخص شوند.
  • روش جراحی فیستول با لیزر کم تهاجمی است.
  •  بر خلاف روش سنتی عمل جراحی فیستول، جراحی لیزر فیستول شامل حداقل برش است. در عین حال، از دست دادن خون در طول درمان با لیزر در مقایسه با جراحی سنتی فیستول به طور قابل توجهی کمتر است.
  • اگر از جراحی می ترسید، باید تحت درمان فیستول با لیزر قرار بگیرید. برخلاف جراحی سنتی فیستول، جراحی لیزری یک روش درمانی بدون درد است که در آن فیبر لیزری در مجرای فیستول، تنها نقطه ورودی، وارد می‌شود.
  • از آنجایی که شامل یک روش بدون اسکار است، بسیاری از افراد می توانند به سرعت پس از انجام لیزر درمانی بهبود پیدا کنند.
  • این امر باعث می شود که بیمار پس از لیزر درمانی به سرعت فعالیت های عادی خود را از سر بگیرد.
  •  یک سوراخ کوچک ایجاد می شود که فیبر لیزر به جای ایجاد یک برش بزرگ در نزدیکی ناحیه مقعد، وارد مجرای فیستول می شود. در عین حال، میزان بهبودی نیز در مقایسه با میزان بهبودی پس از جراحی فیستول معمولی بسیار بالا است.

  فیستول بیماری دردناکی است که به دلیل یک اتصال غیرمعمولی بین دو بافت از بدن ایجاد می شود.معمولاً در اثر آبسه درمان نشده فیستول ظاهر می شود.عمل جراحی سنتی فیستول با تیغ یا کوتر باعث آسیب به بافت سالم اطراف می شود و توانایی ترمیم عروق و اعصاب برش خورده را ندارد.

  بیمار پس از جراحی فیستول با کوتر درد و سوزش زیادی دارد. همچنین زخم فیستول بعد از جراحی با کوتر بسیار دیرتر و کندتر از لیزر بهبود پیدا می کند.

  آبسه ها که با جمع شدن چرک زیر پوست مقعد و دور آن ایجاد می شوند، دلیل اصلی ایجاد فیستول هستند. تب، خستگی، التهاب و ورم اطراف دهانه مقعد از علائم آبسه هستند.

  کوچک کردن