یک سوال Latest سوالات

 1. ۱. طبیعت گردی یک سرگرمی ساده و کم هزینه رفتن به طبیعت است. لازم نیست حتما به خارج شهر بروید یا در تورهای طبیعت گردی ثبت‌نام کنید. قدم زدن در یک پارک یا پیاده روی تا خانه بیشتر از چیزی که تصور می‌کنید  در بالا بردن فرکانس بدن موثر است. تحقیقات نشان داده حتی نگاه کردن به طبیعت سطح استرس فرد را پایین مادامه مطلب ...

  ۱. طبیعت گردی

  یک سرگرمی ساده و کم هزینه رفتن به طبیعت است. لازم نیست حتما به خارج شهر بروید یا در تورهای طبیعت گردی ثبت‌نام کنید. قدم زدن در یک پارک یا پیاده روی تا خانه بیشتر از چیزی که تصور می‌کنید  در بالا بردن فرکانس بدن موثر است. تحقیقات نشان داده حتی نگاه کردن به طبیعت سطح استرس فرد را پایین می‌آورد. درختان و گیاهان را لمس کنید. اجازه دهید جریان انرژی از آنها به بدن شما منتقل شود.

  ۲. ورزش

  وقتی شما بدن را به طور فیزیکی حرکت می‌دهید مانند این است که دریافت کننده امواج خود را تقویت و شروع به جذب فرکانس‌های مثبت اطراف کرده‌اید. هیچ چیز به اندازه تحرک، ارتعاشات مثبت را بالا نمی‌برد. حتی اگر آنقدر گرفتار هستید که در طی روز هیچ زمانی برای آن پیدا نمی‌کنید؛ طول یک اتاق را چندین دفعه طی کنید. در حین انجام این کار سعی نمایید ذهن را بسته و جلوی ورود هر تفکری را بگیرید.

  ۳. تغذیه سالم

  خوراکی‌ها، ارتعاشات خاص خود را دارند. یک وعده غذای کامل و ارگانیک  به شکل طبیعی موجب بالا بردن فرکانس بدن می‌شود. احساس خود را بعد از خوردن مقدار زیادی غذای فست فودی با حس‌تان بعد از یک وعده غذای مقوی و سالم مقایسه کنید. غذای ناسالم نه تنها ارتعاشات مثبت را سرکوب می‌کند بلکه از نظر جسمانی هم به سیستم گوارش و فیزیک شما فشار خواهد آورد.

  تغذیه سالم

   

  ۴. آب فراوان

  وقتی بدن را کم آب نگه می‌دارید در طی روز حس تنبلی و بی انگیزه بودن دارید. در یک بدن کم آب انرژی به شکل درست جریان ندارد و فرد در شرایط تنش و استرس است. به خاطر داشته باشید که نوشیدن آب کافی یک ابزار قدرتمند در بالا بردن فرکانس بدن است.

  ۵. بازی

  همه ما در زمان کودکی تایم زیادی را به بازی کردن اختصاص می‌دادیم. با ورود به دوران بزرگسالی به مرور از بازی کردن و انرژی خارق‌العاده آن غافل شدیم. در طی روز حتما زمانی را به بازی اختصاص دهید. مهم نیست چه سرگرمی را انتخاب می‌کنید اما تا جایی که امکان دارد از بازی‌ها و سرگرمی‌های دیجیتال و کامپیوتری دوری کنید. این موارد نه تنها فرکانس را افزایش نمی‌دهند بلکه به نوعی موجب نشت انرژی هم می‌شوند. بازی‌ها باید به شکل فیزیکی و واقعی انجام گیرند و فارغ از مسئله برد و باخت باشند.

  ۶. تماس با حیوانات

  نوازش و محبت نشان دادن به یک موجود زنده دیگر، مراکز انرژی را به شدت فعال می‌کند. حیوانات سبب بالا بردن روحیه و حال و هوای انسان می‌شوند. امروزه در بعضی مراکز درمانی برای افرادی با مشکلات روحی و جسمی، بچه‌های مبتلا به اوتیسم و … از دلفین درمانی و اسب درمانی hippotherapy به عنوان یک روش موثر درمان بهره می‌گیرند.

  ۷. پاکسازی

  هیچ چیز به اندازه شلوغی و کثیفی محیط پیرامون شما سبب پایین آمدن ارتعاشات نمی‌شود. وقتی در فضاهای به هم ریخته حضور دارید؛ بدن خود را در شرایطی مشابه حالت standby در کامپیوتر قرار می‌دهد. به این شکل که همه چیز از ورود و خروج انرژی تا تفکرات و احساسات، در یک حالت انتظار و رکود قرار می‌گیرند. هر زمان چنین حسی پیدا کردید به سرعت شروع به سازماندهی و مرتب کردن اطراف کنید. ارتعاشات دوباره بالا می‌روند.

  ۸. مراقبه و مدیتیشن

  بله، باز هم به تکنیک قدیمی خودمان برگشتیم. مراقبه و مدیتیشن را در دستور کار خود قرار دهید. آموزش مراقبه زمانی که به درستی صورت پذیرد به شما یک سلاح ابدی برای مبارزه با افکار منفی و ارتعاشات پایین می‌دهد. یکی از اصولی که هر استاد حاذقی به شما خواهد گفت استفاده از جملات تاکیدی در طول آموزش مدیتیشن است. کلماتی که موجب خوب شدن حس و حالتان می‌شوند را یافته و آنها را یادداشت کنید. در طی انجام تمرینات مدیتیشن این کلمات را بر ذهن و زبانتان جاری نمایید.

  ۹. رهایی عاطفی

  این یک تکنیک فوق‌العاده عالی برای بالا بردن فرکانس بدن است. مشخص نیست از چه زمانی ما شروع به سانسور عواطف و احساسات خود کردیم و یا به چه دلیل این کار را انجام دادیم اما این عمل پیامد‌های بدی بر روی ما و اطرافیانمان داشته است. زمانی که همسر یا دوستتان لباس زیبایی بر تن کرده و شما علیرغم دیدن این زیبایی آن را ابراز نمی‌کنید، یا وقتی همکارتان وظیفه خود را به شکل خلاقانه‌ای انجام داده اما شما واکنشی به آن نشان نمی‌دهید،

  یا حتی وقتی بعد از خوردن یک غذا یا قهوه دلچسب به آشپز و باریستا نمی‌گویید که کارشان را عالی انجام داده‌اند؛ همه و همه سبب می‌شود که این انرژی در وجودتان محبوس و فاسد ‌شود. شما چیزی را که متعلق به کس دیگری بود در درون خودتان نگه داشتید. این نه تنها اجحاف در حق شخص مورد نظر است بلکه سبب سنگینی و خستگی روحی شما نیز خواهد شد. دوستی را دیدم که در راه به یک غریبه بابت انتخاب کفش‌های زیبا و هماهنگ با لباسش تبریک گفت. وقتی علت را جویا شدم خندید و به سادگی جواب داد: «خب کفش‌هایش زیبا بود.» دوست من در واقع انرژی دیدن آن زیبایی را در قالب کلمات مثبت به صاحبش برگردانده بود.

   

  ۱۰. جایگزین کردن قدردانی به جای شکایت

  یکی از عادات مخرب و منفی که تقریبا همه ما با آن درگیر هستیم گله‌گذاری و شکایت کردن است. البته این طبیعی است که انسان در شرایطی نسبت به موضوعی نامطلوب واکنش نشان دهد اما مسئله اینجاست که ما از تمام اعمال و عملکرد مثبت اطرافیان به سادگی می‌گذریم اما با کمترین اشتباه برانگیخته شده و باید مراتب نارضایتی و ناراحتی خود را به جهانیان ابراز کنیم! در کتاب شکست عادت‌های کهنه جو دیسپنزا تکنیک‌های شگرفی برای رهایی شما از عادات نامناسب و مزاحم مطرح شده است. وقتی شروع به قدردانی می‌کنید قدرت ارتعاشات به قدری بالا می‌رود که می‌توانید آن‌ها را حس کنید. گرما و انرژی مثبتی که به رگهایتان می‌دود؛ اتفاقی نیست.

  کوچک کردن