یک سوال Latest سوالات

 1. اولا عسل نسبت به آب 36 درصد چگالتر است. و ثانیا به دلیل ویسکوزیته یا گرانروی بالا و چسبندگی عسل، شنا کردن در آن عملا غیر ممکن است ولی با ملاحظه ی قوانین فیزیکی می توان روی عسل شناور ماند. اما از جهت دیگر، در نظر داشته باشید که با بالا رفتن دما تا 70 درجه عسل رقیقتر می شود ولی در این مایع داغ و این چادامه مطلب ...

  اولا عسل نسبت به آب ۳۶ درصد چگالتر است. و ثانیا به دلیل ویسکوزیته یا گرانروی بالا و چسبندگی عسل، شنا کردن در آن عملا غیر ممکن است ولی با ملاحظه ی قوانین فیزیکی می توان روی عسل شناور ماند.

  اما از جهت دیگر، در نظر داشته باشید که با بالا رفتن دما تا ۷۰ درجه عسل رقیقتر می شود ولی در این مایع داغ و این چسبندگی هم که نمی شود شنا کرد!

  نتیجتا با توجه به قوانین فیزیک و طبیعت، امکان شنا کردن در عسل میسر نیست مگر اینکه با قوانین تغییر یافته و شرایط متفاوتی بتوان این تجربه را انجام داد.

  کوچک کردن
 1. سلام اول باید بگم عسل دو مدل هست عسل تقلبی که انسان آب و شکر و قاطی میکنه و اسانس میزنه و ... چیزی شبیه به عسل تولید میکنه عسل طبیعی که زنبور اون رو تولید میکنه که این خودش دو حالت داره یا از شهر گل و گیاه هست یا از شربت آب و شکر که زنبور دار بهش میده . دقیت کنید دومی هم عسل طبیعی به حساب میاد چرا کادامه مطلب ...

  سلام

  اول باید بگم عسل دو مدل هست

  عسل تقلبی که انسان آب و شکر و قاطی میکنه و اسانس میزنه و … چیزی شبیه به عسل تولید میکنه

  عسل طبیعی که زنبور اون رو تولید میکنه که این خودش دو حالت داره یا از شهر گل و گیاه هست یا از شربت آب و شکر که زنبور دار بهش میده . دقیت کنید دومی هم عسل طبیعی به حساب میاد چرا که به هر حال در بدن زنبور فعل و انفعال روش انجام شده و تبدیل شده به عسل .

  در اینکه خاصیت کدوم عسل طبیعی بیشتره اطلاع دقیقی ندارم ولی حس میکنم اونی که از گل هست بهتره .

  بهترین راه تشخیص عسل آزمایشگاه هست ولی راه غیر آزمایشگاهی اگه بخوام بگم در عسل تقلبی طعمش مشخصه و مزه شکر آب شده یا نبات میده البته اگر خوب تولید شده باشه خیلی قابل تشخیص نیست.

  عسل شانه ای اگر بخرید اون خونه های عسل که در بسته هستن قطعا کار زنبور هست (حالا با تغذیه یا بی تغذیه) .

  یک نکته در مورد عسل طبیعی این هست که عسل طبیعی رس می بنده یعنی از زیر شروع میکنه به سفت شدن و نهایتا تمام عسل سفت میشهو شبیه روغن نباتی جامد میشه البته سفتیش خیلی زیاد نیست و قاشق توش فرو میره .

  رس بستن با توجه به گل و گیاه منطقه ای که زنبورها بودن ممکنه شش ماه یا یکسال یا دوسال بعد از برداشت اتفاق بیوفته.

  سایت هزارگیاه عسل طبیعی خوب و رس بسته داره میتونید ازشون بگیرید

  کوچک کردن