یک سوال Latest سوالات

 1. همه اشتباه می‌کنیم. تصمیمات غلط؛ انتخابهای نابجا؛ اعمال نسنجیده. در طول زندگی‌مان سعی و خطا می‌کنیم و درسهای جدید یاد می‌گیریم. اشتباه همیشه اثر بد خودش را در زندگی آدم می‌گذاره و ازش راه فراری هم نیسادامه مطلب ...

  همه اشتباه می‌کنیم. تصمیمات غلط؛ انتخابهای نابجا؛ اعمال نسنجیده. در طول زندگی‌مان سعی و خطا می‌کنیم و درسهای جدید یاد می‌گیریم. اشتباه همیشه اثر بد خودش را در زندگی آدم می‌گذاره و ازش راه فراری هم نیست.

  اثرات بد خیلی از اشتباهات را می‌شود بمرور زمان و با تلاش زیاد پاک کرد ولی بعضی از اشتباهات هستند که مسیر زندگی آدم را آنچنان تغییر می دهند که اصلاح آنها دیگر به راحتی امکان‌پذیر نیست.

  بزرگترین اشتباه من این بود  :

  بزرگ ترین اشتباه من

  بزرگترین اشتباه من ،
  تجربه اولین حس ها با آدمای بی ارزش بود !

  جمع کردن
  • 14
 1. لیلا کاربر فوق لیسانس کامپیوتر دانشگاه شریف

  بسیاری از افراد در تعریف موفقیت به شدت با یکدیگر اختلاف نظر دارند. یکی از دلایل این اختلاف می‌تواند این مساله باشد که موفقیت یک اصطلاح ذهنی است و ممکن است معانی مختلفی در ذهن افراد مختلف داشته باشد. مادامه مطلب ...

  بسیاری از افراد در تعریف موفقیت به شدت با یکدیگر اختلاف نظر دارند. یکی از دلایل این اختلاف می‌تواند این مساله باشد که موفقیت یک اصطلاح ذهنی است و ممکن است معانی مختلفی در ذهن افراد مختلف داشته باشد.

  مثلا یکی از عقاید فکری این است که فرد وقتی موفق است که پول زیادی به دست آورد یا خانه بزرگ و ماشین فانتزی داشته باشد. در نتیجه، بسیاری از مردم این تصور سطحی از موفقیت را در زندگی خود وارد کرده اند. در نتیجه، اهداف و آرزوهایشان به شدت در اطراف پول، قدرت، مقام و گاهی شهرت متمرکز می شود.

  “پول هرگز انسان را خوشحال نمی کند و نخواهد کرد. کسی که عقیده دارد پول همه کار خواهد کرد، به احتمال زیاد همه کار را برای پول انجام خواهد داد. ” بنجامین فرانکلین

  تعریف موفقیت بر اساس مقدار پولی که کسب می کنید در ابتدا می تواند بسیار خطرناک باشد.

  اگر نظرات دیگران را در مورد موفقیت دنبال کنید ممکن است نتوانید یک هدف واقعی در زندگی داشته باشید. به همین دلیل، تعریف خودتان از موفقیت بسیار مهم است. در غیر این صورت، شما زمان و انرژی گرانبهای خود را صرف مواردی کردید که موجب کامیابی شما نمی شود.

  “موفقیت تنها کلید خوشبختی نیست. خوشبختی کلید موفقیت است.” اگر عاشق آنچه انجام می دهید باشید موفق خواهید بود. آلبرت شویتزر

   

  تعریف من از موفقیت

  موفقیت برای شما چه معنایی دارد؟

  اگر ندانید که موفقیت به چه معنی است، بدست آوردن آن بسیار سخت‌ خواهد بود. حتی اگر درک روشنی از تعریف موفقیت در زندگی داشته باشید به دست آوردن موفقیت نیازمند تمرکز زیادی است.

  همان طور که می‌بینید، این تعاریف عمدتا در راستای دستیابی به یک سری اهداف قرار دارند. جالب است بدانید که دستیابی به ثروت، مقام و شهرت به طور مشخص در تعریف رسمی موفقیت آمده است.

  حوزه های مختلف موفقیت

  همان طور که قبلا نیز مطرح شده است، اکثرانسان ها، موفقیت را در درجه اول بر مبنای ثروت، مادیات، مقام و شهرت تعریف می کنند. اما زمینه‌های بسیاری وجود دارد که می‌توانند در درک کلی موفقیت شما نقش داشته باشند.

  موفقیت به هیچ وجه نباید محدود به این چهار زمینه باشد. کاملا برعکس، با محدود کردن درک موفقیت در این زمینه ها، زمینه های مهم دیگر زندگی نادیده گرفته می شود.

  دلایل متعددی وجود دارد که توضیح می دهد چرا تمرکز بر ثروت، مقام و شهرت ممکن است برعکس عمل کند.

  به طور مثال، اگر شما نتوانید تصویر درستی از خوشبختی، تحقق و لذت از آن را داشته باشید، ثروتمند بودن چه فایده‌ای دارد؟ فایده شهرت چیست وقتی نتواند به شما کمک کند تا هدف خود از زندگی را بیابید؟

  معانی موفقیت  در ابعاد کوچک:

  ۱.موفقیت یعنی، انجام کاری است که عاشق آن هستید.

  ۲.موفقیت یعنی لذت بردن از هر لحظه زندگی.

  ۳.موفقیت یعنی تسلیم نشدن.

  ۴.موفقیت یعنی برتر بودن در زمینه‌های مختلف زندگی.

  ۵.موفقیت یعنی تبدیل دنیا به جای بهتری برای زندگی.

  ۶.موفقیت یعنی غلبه بر موانع.

  ۷.موفقیت یعنی با عشق، شادی و محبت زندگی کردن.

  ۸.موفقیت یعنی تحقق بخشیدن به انجام آنچه در ذهن دارید.

  ۹.موفقیت یعنی دنبال کردن اهداف.

  ۱۰.موفقیت یعنی تلاش برای انجام بهترین ها.

  ۱۱.موفقیت یعنی دنبال کردن جاه طلبی ارزشمند.

  ۱۲.موفقیت یعنی مقاومت کردن.

  ۱۳.موفقیت یعنی ایستادن برای دیگران.

  ۱۴.موفقیت یعنی غلبه بر نادانی.

  ۱۵.موفقیت یعنی خوشحال بودن با آنچه که دارید.

  ۱۶.موفقیت یعنی با خودتان صادق باشید.

  ۱۷.موفقیت یعنی کمک کردن به موفقیت دیگران.

  ۱۸.موفقیت یعنی لذت بردن از چیزهای کوچک در زندگی.

  ۱۹.موفقیت یعنی دنبال کردن رویاها.

  ۲۰.موفقیت یعنی مواجهه با ترس و غلبه بر آن.

  ۲۱.موفقیت یعنی هر روز چیز جدیدی یاد گرفتن.

  ۲۲.موفقیت یعنی دوباره بلند شدن بعد از پشت سر گذاشتن شکست.

  ۲۳.موفقیت یعنی برای آنچه که دارید، سپاسگزار باشید.

  جمع کردن
  • 5