یک سوال Latest سوالات

 1. ۱. طبیعت گردی یک سرگرمی ساده و کم هزینه رفتن به طبیعت است. لازم نیست حتما به خارج شهر بروید یا در تورهای طبیعت گردی ثبت‌نام کنید. قدم زدن در یک پارک یا پیاده روی تا خانه بیشتر از چیزی که تصور می‌کنید  در بالا بردن فرکانس بدن موثر است. تحقیقات نشان داده حتی نگاه کردن به طبیعت سطح استرس فرد را پایین مادامه مطلب ...

  ۱. طبیعت گردی

  یک سرگرمی ساده و کم هزینه رفتن به طبیعت است. لازم نیست حتما به خارج شهر بروید یا در تورهای طبیعت گردی ثبت‌نام کنید. قدم زدن در یک پارک یا پیاده روی تا خانه بیشتر از چیزی که تصور می‌کنید  در بالا بردن فرکانس بدن موثر است. تحقیقات نشان داده حتی نگاه کردن به طبیعت سطح استرس فرد را پایین می‌آورد. درختان و گیاهان را لمس کنید. اجازه دهید جریان انرژی از آنها به بدن شما منتقل شود.

  ۲. ورزش

  وقتی شما بدن را به طور فیزیکی حرکت می‌دهید مانند این است که دریافت کننده امواج خود را تقویت و شروع به جذب فرکانس‌های مثبت اطراف کرده‌اید. هیچ چیز به اندازه تحرک، ارتعاشات مثبت را بالا نمی‌برد. حتی اگر آنقدر گرفتار هستید که در طی روز هیچ زمانی برای آن پیدا نمی‌کنید؛ طول یک اتاق را چندین دفعه طی کنید. در حین انجام این کار سعی نمایید ذهن را بسته و جلوی ورود هر تفکری را بگیرید.

  ۳. تغذیه سالم

  خوراکی‌ها، ارتعاشات خاص خود را دارند. یک وعده غذای کامل و ارگانیک  به شکل طبیعی موجب بالا بردن فرکانس بدن می‌شود. احساس خود را بعد از خوردن مقدار زیادی غذای فست فودی با حس‌تان بعد از یک وعده غذای مقوی و سالم مقایسه کنید. غذای ناسالم نه تنها ارتعاشات مثبت را سرکوب می‌کند بلکه از نظر جسمانی هم به سیستم گوارش و فیزیک شما فشار خواهد آورد.

  تغذیه سالم

   

  ۴. آب فراوان

  وقتی بدن را کم آب نگه می‌دارید در طی روز حس تنبلی و بی انگیزه بودن دارید. در یک بدن کم آب انرژی به شکل درست جریان ندارد و فرد در شرایط تنش و استرس است. به خاطر داشته باشید که نوشیدن آب کافی یک ابزار قدرتمند در بالا بردن فرکانس بدن است.

  ۵. بازی

  همه ما در زمان کودکی تایم زیادی را به بازی کردن اختصاص می‌دادیم. با ورود به دوران بزرگسالی به مرور از بازی کردن و انرژی خارق‌العاده آن غافل شدیم. در طی روز حتما زمانی را به بازی اختصاص دهید. مهم نیست چه سرگرمی را انتخاب می‌کنید اما تا جایی که امکان دارد از بازی‌ها و سرگرمی‌های دیجیتال و کامپیوتری دوری کنید. این موارد نه تنها فرکانس را افزایش نمی‌دهند بلکه به نوعی موجب نشت انرژی هم می‌شوند. بازی‌ها باید به شکل فیزیکی و واقعی انجام گیرند و فارغ از مسئله برد و باخت باشند.

  ۶. تماس با حیوانات

  نوازش و محبت نشان دادن به یک موجود زنده دیگر، مراکز انرژی را به شدت فعال می‌کند. حیوانات سبب بالا بردن روحیه و حال و هوای انسان می‌شوند. امروزه در بعضی مراکز درمانی برای افرادی با مشکلات روحی و جسمی، بچه‌های مبتلا به اوتیسم و … از دلفین درمانی و اسب درمانی hippotherapy به عنوان یک روش موثر درمان بهره می‌گیرند.

  ۷. پاکسازی

  هیچ چیز به اندازه شلوغی و کثیفی محیط پیرامون شما سبب پایین آمدن ارتعاشات نمی‌شود. وقتی در فضاهای به هم ریخته حضور دارید؛ بدن خود را در شرایطی مشابه حالت standby در کامپیوتر قرار می‌دهد. به این شکل که همه چیز از ورود و خروج انرژی تا تفکرات و احساسات، در یک حالت انتظار و رکود قرار می‌گیرند. هر زمان چنین حسی پیدا کردید به سرعت شروع به سازماندهی و مرتب کردن اطراف کنید. ارتعاشات دوباره بالا می‌روند.

  ۸. مراقبه و مدیتیشن

  بله، باز هم به تکنیک قدیمی خودمان برگشتیم. مراقبه و مدیتیشن را در دستور کار خود قرار دهید. آموزش مراقبه زمانی که به درستی صورت پذیرد به شما یک سلاح ابدی برای مبارزه با افکار منفی و ارتعاشات پایین می‌دهد. یکی از اصولی که هر استاد حاذقی به شما خواهد گفت استفاده از جملات تاکیدی در طول آموزش مدیتیشن است. کلماتی که موجب خوب شدن حس و حالتان می‌شوند را یافته و آنها را یادداشت کنید. در طی انجام تمرینات مدیتیشن این کلمات را بر ذهن و زبانتان جاری نمایید.

  ۹. رهایی عاطفی

  این یک تکنیک فوق‌العاده عالی برای بالا بردن فرکانس بدن است. مشخص نیست از چه زمانی ما شروع به سانسور عواطف و احساسات خود کردیم و یا به چه دلیل این کار را انجام دادیم اما این عمل پیامد‌های بدی بر روی ما و اطرافیانمان داشته است. زمانی که همسر یا دوستتان لباس زیبایی بر تن کرده و شما علیرغم دیدن این زیبایی آن را ابراز نمی‌کنید، یا وقتی همکارتان وظیفه خود را به شکل خلاقانه‌ای انجام داده اما شما واکنشی به آن نشان نمی‌دهید،

  یا حتی وقتی بعد از خوردن یک غذا یا قهوه دلچسب به آشپز و باریستا نمی‌گویید که کارشان را عالی انجام داده‌اند؛ همه و همه سبب می‌شود که این انرژی در وجودتان محبوس و فاسد ‌شود. شما چیزی را که متعلق به کس دیگری بود در درون خودتان نگه داشتید. این نه تنها اجحاف در حق شخص مورد نظر است بلکه سبب سنگینی و خستگی روحی شما نیز خواهد شد. دوستی را دیدم که در راه به یک غریبه بابت انتخاب کفش‌های زیبا و هماهنگ با لباسش تبریک گفت. وقتی علت را جویا شدم خندید و به سادگی جواب داد: «خب کفش‌هایش زیبا بود.» دوست من در واقع انرژی دیدن آن زیبایی را در قالب کلمات مثبت به صاحبش برگردانده بود.

   

  ۱۰. جایگزین کردن قدردانی به جای شکایت

  یکی از عادات مخرب و منفی که تقریبا همه ما با آن درگیر هستیم گله‌گذاری و شکایت کردن است. البته این طبیعی است که انسان در شرایطی نسبت به موضوعی نامطلوب واکنش نشان دهد اما مسئله اینجاست که ما از تمام اعمال و عملکرد مثبت اطرافیان به سادگی می‌گذریم اما با کمترین اشتباه برانگیخته شده و باید مراتب نارضایتی و ناراحتی خود را به جهانیان ابراز کنیم! در کتاب شکست عادت‌های کهنه جو دیسپنزا تکنیک‌های شگرفی برای رهایی شما از عادات نامناسب و مزاحم مطرح شده است. وقتی شروع به قدردانی می‌کنید قدرت ارتعاشات به قدری بالا می‌رود که می‌توانید آن‌ها را حس کنید. گرما و انرژی مثبتی که به رگهایتان می‌دود؛ اتفاقی نیست.

  کوچک کردن
 1. همه اشتباه می‌کنیم. تصمیمات غلط؛ انتخابهای نابجا؛ اعمال نسنجیده. در طول زندگی‌مان سعی و خطا می‌کنیم و درسهای جدید یاد می‌گیریم. اشتباه همیشه اثر بد خودش را در زندگی آدم می‌گذاره و ازش راه فراری هم نیست. اثرات بد خیلی از اشتباهات را می‌شود بمرور زمان و با تلاش زیاد پاک کرد ولی بعضی از اشتباهات هستندادامه مطلب ...

  همه اشتباه می‌کنیم. تصمیمات غلط؛ انتخابهای نابجا؛ اعمال نسنجیده. در طول زندگی‌مان سعی و خطا می‌کنیم و درسهای جدید یاد می‌گیریم. اشتباه همیشه اثر بد خودش را در زندگی آدم می‌گذاره و ازش راه فراری هم نیست.

  اثرات بد خیلی از اشتباهات را می‌شود بمرور زمان و با تلاش زیاد پاک کرد ولی بعضی از اشتباهات هستند که مسیر زندگی آدم را آنچنان تغییر می دهند که اصلاح آنها دیگر به راحتی امکان‌پذیر نیست.

  بزرگترین اشتباه من این بود  :

  بزرگ ترین اشتباه من

  بزرگترین اشتباه من ،
  تجربه اولین حس ها با آدمای بی ارزش بود !

  کوچک کردن
 1. لیلا فوق لیسانس کامپیوتر دانشگاه شریف

  بسیاری از افراد در تعریف موفقیت به شدت با یکدیگر اختلاف نظر دارند. یکی از دلایل این اختلاف می‌تواند این مساله باشد که موفقیت یک اصطلاح ذهنی است و ممکن است معانی مختلفی در ذهن افراد مختلف داشته باشد. مثلا یکی از عقاید فکری این است که فرد وقتی موفق است که پول زیادی به دست آورد یا خانه بزرگ و ماشین فانادامه مطلب ...

  بسیاری از افراد در تعریف موفقیت به شدت با یکدیگر اختلاف نظر دارند. یکی از دلایل این اختلاف می‌تواند این مساله باشد که موفقیت یک اصطلاح ذهنی است و ممکن است معانی مختلفی در ذهن افراد مختلف داشته باشد.

  مثلا یکی از عقاید فکری این است که فرد وقتی موفق است که پول زیادی به دست آورد یا خانه بزرگ و ماشین فانتزی داشته باشد. در نتیجه، بسیاری از مردم این تصور سطحی از موفقیت را در زندگی خود وارد کرده اند. در نتیجه، اهداف و آرزوهایشان به شدت در اطراف پول، قدرت، مقام و گاهی شهرت متمرکز می شود.

  “پول هرگز انسان را خوشحال نمی کند و نخواهد کرد. کسی که عقیده دارد پول همه کار خواهد کرد، به احتمال زیاد همه کار را برای پول انجام خواهد داد. ” بنجامین فرانکلین

  تعریف موفقیت بر اساس مقدار پولی که کسب می کنید در ابتدا می تواند بسیار خطرناک باشد.

  اگر نظرات دیگران را در مورد موفقیت دنبال کنید ممکن است نتوانید یک هدف واقعی در زندگی داشته باشید. به همین دلیل، تعریف خودتان از موفقیت بسیار مهم است. در غیر این صورت، شما زمان و انرژی گرانبهای خود را صرف مواردی کردید که موجب کامیابی شما نمی شود.

  “موفقیت تنها کلید خوشبختی نیست. خوشبختی کلید موفقیت است.” اگر عاشق آنچه انجام می دهید باشید موفق خواهید بود. آلبرت شویتزر

   

  تعریف من از موفقیت

  موفقیت برای شما چه معنایی دارد؟

  اگر ندانید که موفقیت به چه معنی است، بدست آوردن آن بسیار سخت‌ خواهد بود. حتی اگر درک روشنی از تعریف موفقیت در زندگی داشته باشید به دست آوردن موفقیت نیازمند تمرکز زیادی است.

  همان طور که می‌بینید، این تعاریف عمدتا در راستای دستیابی به یک سری اهداف قرار دارند. جالب است بدانید که دستیابی به ثروت، مقام و شهرت به طور مشخص در تعریف رسمی موفقیت آمده است.

  حوزه های مختلف موفقیت

  همان طور که قبلا نیز مطرح شده است، اکثرانسان ها، موفقیت را در درجه اول بر مبنای ثروت، مادیات، مقام و شهرت تعریف می کنند. اما زمینه‌های بسیاری وجود دارد که می‌توانند در درک کلی موفقیت شما نقش داشته باشند.

  موفقیت به هیچ وجه نباید محدود به این چهار زمینه باشد. کاملا برعکس، با محدود کردن درک موفقیت در این زمینه ها، زمینه های مهم دیگر زندگی نادیده گرفته می شود.

  دلایل متعددی وجود دارد که توضیح می دهد چرا تمرکز بر ثروت، مقام و شهرت ممکن است برعکس عمل کند.

  به طور مثال، اگر شما نتوانید تصویر درستی از خوشبختی، تحقق و لذت از آن را داشته باشید، ثروتمند بودن چه فایده‌ای دارد؟ فایده شهرت چیست وقتی نتواند به شما کمک کند تا هدف خود از زندگی را بیابید؟

  معانی موفقیت  در ابعاد کوچک:

  ۱.موفقیت یعنی، انجام کاری است که عاشق آن هستید.

  ۲.موفقیت یعنی لذت بردن از هر لحظه زندگی.

  ۳.موفقیت یعنی تسلیم نشدن.

  ۴.موفقیت یعنی برتر بودن در زمینه‌های مختلف زندگی.

  ۵.موفقیت یعنی تبدیل دنیا به جای بهتری برای زندگی.

  ۶.موفقیت یعنی غلبه بر موانع.

  ۷.موفقیت یعنی با عشق، شادی و محبت زندگی کردن.

  ۸.موفقیت یعنی تحقق بخشیدن به انجام آنچه در ذهن دارید.

  ۹.موفقیت یعنی دنبال کردن اهداف.

  ۱۰.موفقیت یعنی تلاش برای انجام بهترین ها.

  ۱۱.موفقیت یعنی دنبال کردن جاه طلبی ارزشمند.

  ۱۲.موفقیت یعنی مقاومت کردن.

  ۱۳.موفقیت یعنی ایستادن برای دیگران.

  ۱۴.موفقیت یعنی غلبه بر نادانی.

  ۱۵.موفقیت یعنی خوشحال بودن با آنچه که دارید.

  ۱۶.موفقیت یعنی با خودتان صادق باشید.

  ۱۷.موفقیت یعنی کمک کردن به موفقیت دیگران.

  ۱۸.موفقیت یعنی لذت بردن از چیزهای کوچک در زندگی.

  ۱۹.موفقیت یعنی دنبال کردن رویاها.

  ۲۰.موفقیت یعنی مواجهه با ترس و غلبه بر آن.

  ۲۱.موفقیت یعنی هر روز چیز جدیدی یاد گرفتن.

  ۲۲.موفقیت یعنی دوباره بلند شدن بعد از پشت سر گذاشتن شکست.

  ۲۳.موفقیت یعنی برای آنچه که دارید، سپاسگزار باشید.

  کوچک کردن